Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
2. okt 2013

@esselte skus to tak, ako som ti napisala, to by mohlo vyjst.Ale tie casy, kedy uzivas Cymbaltu musis dodrziavat. Prvych par dni, kym si zvyknes na nove uzivanie, sa mozes mat horsie, ale verim, ze potom sa to uz cez den stabilizuje. Ten Xanax si daj teda na vecer tych 0,5mg a keby si sa citila zo zaciatku horsie, kym si zvyknes na to nove uzivanie, tak si mozes dat ten Xanax 0,5mg aj doobeda.

esselte
2. okt 2013

@hroska Takže, aby som to nedokecala :Dnes vezmem večernú dávku cymbalty skôr a ráno vezmem znova cymbalu, ked sa naranajkujem, potom ju vezmem okolo obeda a na večer už len xanax.Rozumiem tomu správne, ja som už nejaká dopletená.Vlastne si posuniem užívanie cymbalty na ráno a na obed.Na večer užijem xanax,Ale dnes som brala cymbaltu na obed, takže vezmem ju večer skôr.

esselte
2. okt 2013

@mary1995 Zvýšiť dávku mi už nemôže, lebo mám najvyššiu.Musím to poriešiť xanaxom alebo lexaurinom.

mary1995
2. okt 2013

@esselte Počúvaj , ak teda si už na strope, skús s tými benzáčmi vydržať do novembra, tieto jesenné ataky už v októbri zvyknú ustúpiť. Ak to máš z jesene, malo by sa to zlepšiť.

janka1012
2. okt 2013

Ahojte kocky 🙂 Dnes som konecne dostala zasielku,na ktoru som dlho cakala.Som velmi zvedava ale to bude mat ucinky.Tieto caje sa velmi tazko zhanaju.Nasla som ho na internete a uz som si dala zaliat prvu salku caju 😝 Vola sa Kozlik lekarsky a tu je v skratke cosi o nom:
Kozlík lékařský je oblíbená rostlina používaná při nervových chorobách např. úzkosti a nespavosti. Čínští lékaři ji podávají i při úrazech, chřipce a revmatismu.
Máš-li stres, dej si kozlík
Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je jednou z nejpopulárnějších rostlin používaných při nervových chorobách např. úzkosti a nespavosti. Čínští lékaři jej podávají i při úrazech, chřipce a revmatismu. Obsahuje tzv. valepotriáty a terpenické látky, které mají sedativní účinky. Díky obsahu kyseliny valerové a izovalerové je kozlík přitažlivý pro kočky. Proto musíme při sběru i konzervaci kozlík dostatečně chránit a bránit tak jeho znehodnocení.

Jak v organismu působí?
Extrakt z rostliny příznivě působí při léčbě nespavosti. Podporuje spánek bez nepříjemných vedlejších účinků klasických léků. Snižuje dobu usínání a zlepšuje kvalitu spánku. Působí podobně jako nízké dávky léků na spaní - benzodiazepinů. Působí proti strachu, depresi a křečím. Snižuje krevní tlak a má mírně analgetické účinky (snižuje bolest).

Užívání rostliny oceníte hlavně při léčbě nespavosti, neklidu a nervozity. Pomůže Vám při poruchách spánku a nálady, při depresích, slabém třesu, epilepsii a bolestech kloubů a svalů. Je vhodný také při psychologickém stresu, hysterických stavech, migréně a žaludečních obtížích. Dále je používána při menstruačních křečích a příznacích spojených s menopauzou.

esselte
2. okt 2013

@janka1012 Odkiaľ máš taký čajík, ja pijem čaj melaton, tiež je proti úzkosti, kde sa dajú tie čaje zohnať?

hroska
2. okt 2013

@esselte ano zlato, tak...Cymbaltu na rano a na obed a vecer si daj ten Xanax, pripadne aj nejaky ten cajik. 😉 dnes este zober tu Cymbaltu tak skorej vecer. Musis byt cez den fit,aby si mohla normalne pracovat a zit a nie sa obavat, preto tu Cymbaltu musis vyzuzivat najma cez den. Samozrejme aj spanok je dolezity,ale nebudes ho riesit Cymbaltou, na to su ine lieky. Na tu noc ten cajik a Xanax. Takto hadamm prekonas jesennu krizu 😉

janka1012
2. okt 2013

@esselte Ja som to obiednavala z Vivat natura...Je tam toho vela,ale strasne sa mi pozdavali tieto caje...Vzala som si mucenku opletavu a ten kozlik.Pravdu povedat,ako som ho vypila tak som ako mechom prastena 😅 A vobec si to nenamyslam.Taka omamena som z neho,ale ja som si dala trosku viac ako je v navode,proste sa mi usiplo 😀

hroska
2. okt 2013

@janka1012 ty si mojenkoooooooo 😀 😉 😀 s tymi cajikmi.Ale dobre, lepsie caje u Teba ako benzaky. Len ono je to zial tak, ze kto je uz raz na AD alebo zvyknuty na benzaky, tazko mu cajiky zaberu, aj keby 3 dni luhoval 😀 😀 😀 Ale zase je velmi znamy tzv. placebo efekt, takze treba si len povedat a byt presvedceny, ze ano tento cajik mi pomoze na moju nervozitu a .......mozno to tak aj bude 😉 😉

ina22
2. okt 2013

@mariemmka nie neberiem aj mi predpisali ale som si ich nevybrala ani. Aj som uz bola odhodlana ze zacnem od zaciatku s liekmi atd ... ale vela sme mimo slovenska, casto sme s malym sami a mam aj obavu z toho ze ma utlmia tie lieky a nebudem vediet reagovat dobre a nebudem schopna sa dobre postarat o neho. Casto zatinam zuby ked mi je zle a pride to snazim sa cim skor vypadnut von kym to este nie je zle velmi vytiahnem bicykel a prebehneme sa spolu s malym.Jasne nie vzdy sa to da tak lahko predychat.
Aj nad homeopatickou liecbou som uvazovala...

janka1012
2. okt 2013

@hroska Dufam ze moje telo si este nezvyklo na benzace 🙂 Zase som ich az tak vela nepojedla... 🙂 Necakam zazraky,ale ako placebo by to bolo super.A mozno aj trosku zafunguju 😝 Sak pockajte chvilku este som si dala len jednu sialku,poviem vam po tyzdni ake su vysledky 😀 No len ja sem tam rada chodim behat,tak neviem asi to kazdy den pit nebudem...Hroska ako postupujes??Varis,behas po meste,fungujes??? 😎 😎

janka1012
2. okt 2013

No este jeden cajik som si obiednala a to je mucenka v skratke tu o nej: Uplatnenie: Mučenka - rovnako známa aj ako Maracuja - pre svoje relaxačné a upokojúce, osviežujúce a čistiace účinky. Používa sa v alternatívnej medicíne ako prostriedok proti hnačkám, nespavosti, upokojenie nervového napätia (až hystérie) a proti migréne. Pomáha pri bolestiach spojených s menštruáciou (PMS). Jej vôňa je zmesou sladkých kvetov a citrusu. Usušené listy mučenky sa dajú fajčiť pre ich slabé (ale veľmi relaxujúce) účinky, ako náhrada tabaku pre tých, ktorí chcú prestať fajčiť. Používa sa aj pri prekonávaní závislosti na drogách.

Upozornenie: Vysoké dávky vyvolávajú bolesť hlavy.

Zaujímavosť: Vo Francúzsku v 1916 roku aplikovali bylinku vyslúžilcom ako prostriedok zbavujúci strachu z vojnových hrôz.

simka1111
2. okt 2013

@hroska @mary1995 @lenka00 ahojte baby, chcem sa vam pochvalit , dnes sme dostali opravene pisomky z biofyziky a mala som plny pocet , cize mi trosku stuplo sebavedomie , aspon trosku ... 😉 uzkost je urcite mensia, nesom v takom stalom neklude, v takom vypäti, dnes sme mali hodinu pilatesu , sme sa ucili spravne dychat , to mi aj bodne teraz celkom.... potom som bola s rodicm itrosku v meste, isli objednat zrkadlo a pred chvilou som len prisla domov 🙂....

lenka00
2. okt 2013

@simka1111 tak to velka gratulace, jsi sikulka 😉 a biofyzika neni nic lehkeho 😉 a podle prispevku bych rekla, ze i velka gratulace, ze Ti leky zabiraji a to je super..jsem rada 😉 u me je to dnes 18den venlafaxinu a myslim, ze uzkost je mensi, ale bohuzel to omilani dokola a neodbytne myslenky jsou..tak se musim obrnit obrovskou trpelivosti a virou v lepsi zitrky 😉

lenka00
2. okt 2013

@mary1995 Tobe taky gratuluji k snizeni uzkosti, jsou to male svetle chvilky, kterych se musime drzet..me nekdy na chvilinku spadne velky kamen ze srdce, je to tak krasny pocit, tak i tech par minut mi dava nadeji, ze tech chvilek bude vice a vice 😉 myslim, ze ten anafranil byl opravdu dobra volba, ze ti zase tak pekne zabere jako zabiral tech 16let

simka1111
2. okt 2013

@lenka00 dakujem , ja taktiez okrem znizenia tej uzkosti zatial necitim nejak extra ucinok ,ale aj to pride.. a to, ze sa mi dari ma nakopava stale viac a viac... a celkom som zvedava na tu psychologicku, vsetko mi dava stale vacsiu a vacsiu nadej :P ty si zatial podobne ako ja, uzkost nizsia, ale aj to je super nie? 😉

andy231
2. okt 2013

@janka1012 ahoj prečítaj si toto http://slnieckova.sk/p/valeriana-lekarska/ V nadmerných dávkach vyvoláva depresívne stavy, bolesť hlavy a búšenie srdca.

sandra2308
3. okt 2013

@mariemmka ahoj,ako sa mas?Lieky ti uz zaberaju?A co neziaduce ucinky,mas nejake?Ja mam za sebou 3 mesiace,no posledne dni mi je tak nejak divne,ale prisudzujem to pocasiu,ako stale 🙂 Tak daj vediet ako ti to ide

andy231
3. okt 2013

ahojte babenky myslíte že 4 mesiace neni vela užívania lexaurinu 3 krát denne??? lebo už ma chytá panika ako to vysadím beriem coaxil a bohvie ako mi ešte neni dakedy sa cítim taká oblbená a divné videnie také čudné sa mi to zdá ☹

simka1111
3. okt 2013

@andy231 ahojky, tak 4 mesiace je uz po pravde dost a aku davku beries teda kolko mg ? ale zasa to nie je az taka katastrofa, dakto to aj dlhsie berie a v pohode.... hlavne pomalicky znizuj a pojde to 😉

hroska
3. okt 2013

@andy231 ten Lexaurin asi uzivas 3x 1,5mg, vsak? Noooo, pravdu povediac je to uz take hranicne 😠 . A kedy sa citis oblbena? Ja som uzivala Lexaurin najdlhsie 7 tyzdnov,ale to len preto, ze mi AD nedostatocne zaberali. Ked mi mojanova dr. predpisala AD, co mi sadli, okamzite som hned v prvom tyzdni vysadila Lexaurin, resp. spravnejsie povedane nemala som vobec potrebu ho popri AD uzivat. Takze s istotou ti viem povedat, ze u mna este po 7 tyzdnoch navyk na Lexaurin nevznikol, ale toto je vysoko individualne, takze mozu byt ludia, u ktorych vznikne navyk uz po 6 tyzdnoch a aj taki, u ktorych ani po pol roku navyk nevznikne. 😨 Ale kazdopadne Lexaurin nelieci, len na urcity cas potlaci uzkost, liecia iba AD.

andy231
3. okt 2013

@simka1111 ahoj no tak ja som aj chcel vysádzať len doktor že nie ešte v novembri idem na kontrolu a vtedy vlastne budú 4 mesiace beriem 1,5mg trikrát denne k tomu coaxilu.on mi povedal že som neni ešte stabilizovaná že keby vysadím bolo by mi horšie lebo vlastene mesiac aj tri dni beriem ten coaxil 3 krát ako sa má.tak ja mám stresy už lebo som brala xanax a viem aké to vysádzanie bolo hrozné kvôli tejto uzkostnej chorobe som chcela AD a aj tak mám lexaurin.bože tak ja viem že sa to musí postupne on mi aj vravel že mi potom napíše rozpis.

lenka00
3. okt 2013

Ahojte holky, jak jste se dnes mely? ja nic moc 😒 zase silna uzkost, pak clovek panikari, ze to nezabira, ze je to zase spatne..je to dlouha cesta..mely jste na zacatku taky vykyvy @simka1111, @mary1995 a ostatni devcata, co tady chodite? ja vim, ze je to asi normalni, ale prece jen v tomhle stavu uz clovek nevi vubec nic 😝

andy231
3. okt 2013

@hroska no šak máš pravdu lexaurin nelieči.tak cez deň sa cítim taká oblbená dakedy a také čudné videnie ale to som mala ked som nasádzala ten coaxil lex som nemala tak vtedy také divno mi bolo.tak teraz ho beriem ešte druhý mesiac lebo v novembri budu štyri mesiace to rátam do kontroly áno beriem 1,5mg triktát stým coaxilom.bože ja už panikárim zase ako to vysadím a ked to budem vysádzat aj dva mesiace tak nebudú až také abstinenčné príznaky?????

andy231
3. okt 2013

@hroska no a ešte som ti zabudla dopísat že ja tiež beriem ten lex že AD ako som ti už písala musela znížit a mala som strašné tie nežiaduce a ten coaxil beriem už mesiac aj tri dni 3 krát tak už po dvoch mesiacoch by malo byt lepšie nie??

simka1111
3. okt 2013

@andy231 tak aha, cize vastne ty si este pred zacatim uzivania coaxilu brala 2 mesiace len laxaurin? to nebola velmi vhodna volba, ale stalo sa... Ja uz by som sa nikdy nedotkla benzacov, ale zasa ked si mala take zle stavy , tak ti aspon kustik ulavili . Kazdopadne rob zatial tak ako ti doktor povedal , zase mesiac hore dole.. to uz neovplyvni vela a pokial nie si este stabilizovana , tak fak by ti to mohlo sposobit zhorsenie... A potom budete s doktorom postupne pomalicky uberat ten laxaurin do stratena, neboj pojde to ... 😉 zbytocne sa tym teraz nestresuj ... 😉 urcite sa da toho lexaurinu zbavit.. ty si vlastne mala uzkostnu poruchu?

andy231
3. okt 2013

@simka1111 nie zle si ma pochopila ja som začala brat coaxil proste 7 dni som nasádzala jednu tabletku o dalších 7 dní som pridala druhú tabletku a o dalších sedem dní tretiu takto som vydržala týžden že som brala všetky tri a potom ma začali chytat záchvaty nočné depersonalizácia bohvie či som nemala aj ten serotoninový šok lebo som sa celá triasla proste srdce bušilo a také divné ruky sa mi videli no katastrofa na další den som bola na nákupoch a tam ma chytila znovu depersonalizácia a do hlavy pocity na zbláznenie tak som revala deti v aute a volala sestričke že to nezvládam tak mi kázala znížit coaxil na dvakrát denne a to ked som na další den vynechala tak ma dusilo vlnenie v tele no hrôza trvalo to týžden potom som v piatok utekala k doktorovi pridal lexaurin dvak krát denne dva týždne že mám brat a potom bolo lepšie a po dvoch týždnoch som zvýšila coaxil naspät na tri tabletky a spolu s tabletkami beriem ten lexaurin.no a práve to mi povedal teraz že ešte málo beriem ten coaxil mesiac aj tri dni na komplet že sa stretneme v novembri že sa musím stabilizovat a potom postupne vysadíme lexaurin

simka1111
3. okt 2013

@lenka00 ahojky, neboj sa , bude dobre 😉 zas neberes tie ad dlho, ja som tiez mala take silne uzkosti, ze som skoro skoze vyletela ti poviem. proste take silne napätie, neklud., ale sa mi zda ze posledne 2 dni je to lepsie omnoho ta uzkost polavila, som uz celkom kludna 😉 a to uz beriem skoro5 tyzdnov ad a zatial len uzkost trosku polavila a spanok sa mi zda lepsi ,zobudzm sa viac vyspata, nie uplne v uzkosti , cize je to beh na dlheeeee trate 😝 ja tiez neviem, kedy si budem moct povedat, ze som z toho von , ale raz to bude a to iste aj u teba... nestracaj nadej 😝 papaj ad a to zabere 😝 do vianoc budes stabilizovana uz, neboj a budes mat krasne stastne Vianoce a Novy rok 🙂

simka1111
3. okt 2013

@andy231 aha jasne, zle som pochopila... 😝 ja si myslim tiezm, ze este ber prejstotu lexaurin , ked nie si uplne ok a potom vysadis 😝

andy231
3. okt 2013

@simka1111 no šak nič iné mi nezostáva len teda čakať.a ty študuješ za psychiatričku nie??? počuj ja ked som brala xanax pol roka tiež velmi zlá volba doktorky tak nemohla mi tá uzkost zostat po xanaxe ked ludia na forach píšu že nenormálne závraty uzskost a aj to spanie ved ja ked som ho vysádzala ja som nemohla spat proste niekedy mám pocit že doktory nevedia aké stavy človek zažíva pri vysádzaní