Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucia888
2. máj 2011

@sonoio hej viem, babatkovska davka 🙂. seroxat este nezabral uplne, ale tak stale verim a cakam.

lucia888
2. máj 2011

@ani_sama_neviem ahoj, monfat ma pravdu. velmi pekne tito napisala. aj ja mam dni, ked vsetko vidim cierne. ja by som napr. svoj terajsi zivot za zivot s babatkom a priatelom vymenila. ja sa bojim, ze to bude kvoli ADa komplikovane mat dieta. a je to tak, zivot sa ti neskoncil, len zmenil. aj teraz sa da ist na kavu. skus napr. poprosit mamu, ci by si tam nemohla dojst aj s bejby na vikend. ona sa povenuje vnucatu a ty sa stretnes s kamoskami. kolko mas rokov, ak sa smiem spytat? nebud nestastna, skus sa poradit s priatelom, ako to riesit. drzim palce. viem, ake je to tazke, ostat sama v cudzom meste. ja som mala to iste, ked som dosla do BA na vysku.okrem vtedajsieho priatela som nepoznala nikoho...

ani_sama_neviem
2. máj 2011

@lucia888 no to je nadlho cidno ze nepoznas mna a ni rodinu co je samozrejem tak pre objasnenie: ja som bola kedysi baba ktora chodila kazdy den von s partiou s kamoskami kamosmi na byty na party na zabavy proste zivot 18 rocnej baby som zila :D a mala som priatela a aj mam a otehotnela som snim a priznam sa ja osm chcela ist na potrat mozno ma za to terz zenanvidia vstky ale je mi to uz jedno aj tak to skoncim.... ale on ma prehovoril aby som neisla ze on to nedovoli no ja som to vedekla ze to nedopadne so mnou dobre pretoze ja som nikdy nebola na deti prsote ja som sa chcela dat sterilizovat uz davnesjie ja som deitea nechclea mco ale trz ked ju mam je samozrejme ze ju mama rada to je jasne hej ale tak keby som si mala vybrat tak deti necchem tak to poviem no a ja som sa musela odstahovat z ba sem do ds k jeho mame sestre babke tak tu byvame natlaceny v 4 izbovom byte ja tu nemam nikoho ja osm bla zvyknuta chodit von mat slobodu a otot ma nici ubija jacitim ze to dlho nevydrzim to sa enda mne nestaci ist na kavu atd... ja citim ze som ete mooooc nevyblaznena a jedina cesta je bud to ksoncit alebo to pretrpiet a zit ako vo vazenie a pretvarovat sa ze je vsetko ok inac to nevidim.. terza som napsiala najuprimnejsiu spravu za celu eur mojho pisana nia na mk a cviem ze vela zien ma terza odsudi a dobre mi ponadava ale je mi to uz jedno :(((

ani_sama_neviem
2. máj 2011

@lucia888 no to je nadlho vidno ze nepoznas mna anmoju i rodinu co je samozrejme tak pre objasnenie: ja som bola kedysi baba ktora chodila kazdy den von s partiou s kamoskami kamosmi na byty na party na zabavy proste zivot 18 rocnej baby som zila :D a mala som priatela a aj mam a otehotnela som snim a priznam sa ja som chcela ist na potrat mozno ma za to teraz zneanvidia vsetkyzeny tuna ale je mi to uz jedno .... ale on ma prehovoril aby som neisla ze on to nedovoli ze budeme byvat u jeho mmy tuna v ds...no ja som to vedela ze to nedopadne so mnou dobre pretoze ja som nikdy nebola na deti proste ja som sa chcela dat sterilizovat uz davnesjie ja som dieta nechclea mno ale trz ked ju mam je samozrejme ze ju mam rada to je jasne hej, ale tak keby som si mala vybrat tak deti nechem tak to poviem no a ja som sa musela odstahovat z ba sem do ds k jeho mame sestre babke tak tu byvame natlaceny v 4 izbovom byte ja tu nemam nikohoaked sa chcem ist zabavit musim ist do ba a to tiez len raz za mesiac lebo cesta je draha tak cele dni len trcim tuna a depkujem ap ocuvam jeho matku ktora ma nuti momentalne dat malu pokrstit a sprava sa ku nam ako k odpadu pritom moj priatel jej tu robi doslova sluhu kdezto jeho sestra ktora si tu doniesla chalana jej nedava ani halier na byvanie a jej chalan tu zere a byva zadarmo :((( ja osm bla zvyknuta chodit von mat slobodu a totoma nici, ubija, to ze musim tu zit s jeho matkou a ze nemam slobodu to vsetko cela situacia prosste ja vime ze si za to mozem sama a bla bla tie kecy ja to viem ale uz neni cesty spat a jedina cesta ktoru vidim ako je vratit cas aby som sa znova narodila je skoncit to uplne sam i ta predstava zacala pacit len neviem ako... ja citim ze to dlho nevydrzim to sa neda mne nestaci ist na kavu atd... ja citim ze som ete mooooc nevyblaznena a jedina cesta je bud to ksoncit alebo to pretrpiet a zit ako vo vazenie a pretvarovat sa ze je vsetko ok inac to nevidim.. a co sa tyka mojich rodicov tak oni spolu neziju mama ma teraz sama dieta sa jej narodilo takze ma dost starosti a tiez byvaju s jeho rodicmi takze nepripada do uvahy aby som tam aj cohdila s malou ked sutam oni.. a foter moj? :DD haha ten malu ani videt nechce a ostatna rodina sa odo mna distancovala..

ani_sama_neviem
2. máj 2011

to druhe je spravne napisane toprve tam je vela chyb do kelu uz ani pisat neviem :(

janka12
2. máj 2011

Ahoj, omlouvam se, že vstupuji do vasi diskuse, ale rada bych se zeptala, jestli nekdo nemate zkusenost v teto veci. Pred 2ma lety jsem brala antidepresiva kvuli uzkostem a obcasne panice. Doktorka mi leky vysadila po trictvrte roce a pak jsem byla 2 roky bez obtizi. Ted jsem tehotna a neprijemne stavy me nekdy obtezuji, ale neni to nastesti tak zle, abych musela brat antidepresiva. Mam ale celkem obavy z porodu. hlavne se obavam, aby me neparalizovala panika. nevite nahodou nektera, zda lze v pripade nouze brat kolem porodu (pri porodu) nejake leky na uklidneni?? napr neurol? kdybyste nektera vedela, budu rada za informace. dekuji moc

sonoio
2. máj 2011

@lucia888 no neviem,ci babatkovska,ale urcite pre teba neucinna,niekto tu spominal,ze tiez si da 3 kvapky rivotrilu,ci co,no neexistuje,zeby to fungovalo 😵 😠 😖 mozno prvy den..a skor to bude nejake psychologicke vsugerovanie si,ale urcite to nestaci 😠 😒 😒

majusa123
2. máj 2011

Caute babyyyy! Dlho som sa neozvala, hlavne ahoj svija, anka, lucka, atd.🙂 a filipal 😲
ja som sa tento vikend 30.4. vydala a predtym som sa dlho neozyvala, lebo som mala vela starosti s pracou (no a aj sama so sebou - menila som psychiatra, o tom popisem neskor, lebo uz je neskoro 😉 )
Ale zdravim vas a prajem vsetko dobre!
No a samozrajme ma zaujima, co mate nove????
Tak zatial paaaaaaaaa 🙂
A dobru noc!

cuttina
3. máj 2011

Ahojte babenky moje,
tak som opat tu a musim so smutkom povedat, ze opat down... Nastal u mna prepad ☹ .
Mala som teraz velmi narocne obdobie, este aj budem mat (statnicujem) a zase sa citim mizerne. Neurol som si opat zvysila na 3x denne, Cipralex len rano a CELU tabletku Tritica vecer! A dnes som si musela dat dokonca 4 kvapky Rivotrilu ☹.
Mam zase desne nocne mory, dnes som sa zobudila mokra ako mys a bol to taky chorobny pot... Do toho mi zacali hnacky... No neviem, co s tym budem robit. ☹ . Vcera som aj vracala (mozno stresy) a zase zmizla chut do jedla. A uz to vyzeralo tak dobre...
Je mozne, ze mi Cipralex prestal zaberat, al. su normalne taketo prepady?
Vsetkym vam drzim palceky, myslim na vas aj cez den a Luci, tebe pisnem IP zajtra z prace 🙂 .

lucia888
4. máj 2011

@ani_sama_neviem ahoj, ja ani ostatne tu nie sme na to, aby sme ta sudili, alebo zdrbavali. ty sama vies, ze tuto situaciu, ze mas uz babo, nezmenis. mozno by pomohlo navstivit psychologa, urcite je aj v DS a skusit sa vyrovnat s tou situaciu a aj depky by odozneli. skus nad tym pouvazovat, podla mna by to nebolo zle...daj vediet a drz sa. nebud smutna, ini ludia su na tom horsie. ja viem, si mladucka, no mozno casom zistis, ze zabava nie je vsetko, aj ked ti to chyba.

lucia888
4. máj 2011

@sonoio mozno mas pravdu, ja teraz beriem ten tiapridal, ci ako. trosku to pomaha. rano je zle, vcera som ani nesla do prace, az poobede. no strasne...ty nieco beries? a kedy ti zacali zaberat lieky?

lucia888
4. máj 2011

@cuttina ahoj moja, tak sme na tom podobne. ja vcera des, tiez nenormalne triasky, tiky...aj dnes rano a vcera pred zaspatim. uz len aby sa tie lieky zmobilizovali a trosku nas podrzali. ved uz cakam viac ako 5 tyzdnov. asi je to tym, ze lieky len nestacia. musis zmenit aj veci okolo seba. ja si myslim, ze ti bude lepsie, ked skoncia stresy so skolou, zostatnicujes. drz sa a napis.

lucia888
4. máj 2011

@janka12 ahoj, ja skusenosti nemam, ale podla mna sa spytaj doktora, ku ktoremu si chodila. zabera aj magnezium, tak vyskusaj. dava sa aj diazepam, pouzivaju ho matky v nemocnici, ked sa babo pyta skor na svet. urcite su nejake moznosti, neviem ale, ci prave neurol. nenechavaj to tak, aby si to nezhorsila sebe, aj babu. je normalne, ze sa bojis pred porodom. skus nejake mamicky oslovit, mozno ti poradia.

ani_sama_neviem
4. máj 2011

@lucia888 no ved jasne ja vime zue s tmy treba nieco robit no ale dakujem vska snad sa to zlepsi uz len tym ze sa budeme asi stahovart od svokry tak aspon nieco pozitivne 🙂

cuttina
4. máj 2011

@lucia888 Luci, preco Tiapridal?????????!!!!!!!!!!!!!!! ved to sa dava na abstinencne syndromy alkoholikom a zavislym, nie?
Ja som to teda tak pocula, ze to davaju na detoxe.... Zacinam mat uz strach, ci aj ja nie som zavisla na tom Neurole ☹

leyla.x
4. máj 2011

ahojte lidicky, nemáte někdo zkušenosti s kineziologií?

cuttina
4. máj 2011

@leyla.x ja mam. Bola som raz u jednej kineziologicky a potom som dve hodiny tak plakala, az som z toho zaspala. Vraj bola vyborna, ale je z CR a mala som k nej prist viac krat, co som neurobila, takze vysledok bol takyto zmiesany. Ale je pravda, ze nieco som pochopila...

leyla.x
4. máj 2011

@cuttina díky. Já se chystám zítra. Nevíš, z jakého města byla?

lucia888
4. máj 2011

@ani_sama_neviem tak aspon mala zmena a dufam, ze k lepsiemu. a kam sa stahujete?

cuttina
4. máj 2011

@leyla.x Ona bola povodne z Prahy, ale vtedy sa akurat vratila z Afriky, kde nejaky cas zila..... 😕

lucia888
4. máj 2011

@cuttina dobre si pocula, davaju aj takym, ale aj detom a starym ludom na ukludnuje. ale asi sa vratim k rivotrilu, dnes som si kvapla 3 kvapky a pomohol...skusim aj na ranne stavy. sedi mi viac. ja uz nerozmyslam nad nejakou zavislostou, proste bud sa budem trapit a trpiet ako kon, alebo si kvapnem a budem schopna fungovat normalne, aj v praci, teda aspon o nieco lepsie. kasli na to aj ty. aj na neurol, ale ked ti pomaha a zda sa ti lepsi ako rivotril...ten je tiez hlavne na epilepsiu, ale mne zabera, tak co mam robit...

lucia888
10. máj 2011

ahojte, ako sa mate?

monfat
11. máj 2011

@lucia888 čauko asi sa majú všetci dobreeeee 😀 ked tu nikto nebol 😀 😀 😀 😀
Tiež som tu dlho nebola, mala som minulý týždeň aj tento dosť nabitý program, samé oslavy. Najprv manželove narodeniny, potom moje meniny, v nedeľu dcérkine meninky a o týždeň moja 29 tka 😀 😀 😀 Viete ako to chodí, vždy niekto príde, tak robím furt len poriadky, koláče, šalátiky a pribrali sme s manželom už 2 kilá 😲 tak s tým bude treba niečo robiť. Prihlásila som sa na zumbu 😉 inak super vec proti depresii. 😀 človek sa vyšantí a príde domov šťastný 😀 a tiež unavenyy 🙂 ale stojí zato. už som bola asi 4x a stále sa nato teším. Tabletku už beriem len raz za týždeň 10 mg- polku tak na buduci mesiac by som mala byť čistá 😀 😀 Teším sa na leto, na dovolenku síce len na slovensku ale bude super. 😀 Píšte baby čo a ako sa máte.
PS: a kto je kineziologička, čo je to kineziologia? hore ste niektoré písali o tom, čo je to pomáhalo vám to, či? 😎

jesterka09
11. máj 2011

Ahoj holky,
můžu se k Vám přidat?
trpím panickou poruchou - teda alespoň si to myslím, zatím mi nikdy a nikdo neřekl žádnou diagnozu 😅 V době, kdy jsme se rozhodli pro další mimčo, se stala v naší rodině děsná věc, se kterou jsem se těžko vyrovnávala a po 7 letech se mi vrátili mé stavy. Před 7 lety jsem brala Efektin a lexaurin (víc jsem odmítla) a po roce jsem to vysadila. Během těch 7 let jsem blbě spala občas mě to přepadlo, ale zvládala jsem bez prášků. Teď beru Seroxat a mam i neurol, ale ten jsem ještě nevzala - mám strach brát i prášky 😖 a raději trpím - to mam nějak zafoxované ještě z těhu. V těhu i po porodu mi bylo naprosto báječně ani to, že jsem se nevyspala vůbec nevadilo.. Musím mít nějakou starost, jak mám prázdnou hlavu, tak je to nejhorší 😖 😅
Své otěhu jsem říkala psychiatrovi, ten je sice pro, ale prý by byl raději, kdybych to zvládla bez prášků...
Jinak můj manžel pro mě nemá moc pochopení, tak se obracím alespoň na Vás, ve svém okolí nezmám nikoho, kdo by měl něco podobného jako já..

robert1982
11. máj 2011

@jesterka09 ahoj podla mna ak cítiš že to sama nezvládneš tak musíš začat čím skôr brat lieky a nepočúvat na psychiatra! Lebo to môže pokročit do štádia z ktorého je tažko von! Liekov som sa bál aj já velmi na začiatku... dva roky som odmietal lieky a som sa len trápil ale potom som bol nútený brat a teraz beriem do konca tri druhy 😀 a už začínam mat strach že sa z toho vôbec niekedy dostanem!! Mám totiž telesné príznaky bolesti chrbta, na hrudníku bolesti, zahmlené pred očami atd....a z toho som začal postupne mat velký strach depresie atd...teraz by som to bez liekov nezvládol! keby som sa na začiatku liečil tak som presvedčený že by som bol už dávno ok. Ty musíš začat brat tie lieky AD preliečit sa poriadne a potom bude určite dobre 🙂 držím palce...

lucia888
11. máj 2011

@monfat ahoj moja, tak dodatocne vsetko naj k meninam a aj predbezne k narodeninam 🙂. ja som na zumbu chodila, ale teraz radsej niekam von, na korcule a tak. tiez mi to pomaha...aj vcera som bola. no ja sa mam rovnako, 6 tyzdnov, ataky mensie, ale stale, hlavne rano. beriem ten tiapridal nakoniec a rivotril ako balicek zachrany mam pri sebe, ak by nahodou. tak len cakam, ze to bude lepsie a uz zaberu. tesim sa s tebou, fakt si silna a odvazna...myslim uprimne.clovek ani nechce verit, ze ti bolo tak ako nam, ked teraz beries len polku raz tyzdenne...to je uplne super 🙂. ja sa na leto tesim tiez, zatial dovca neviem kde a s kym 🙂. mam ale trosku obavy, lebo moj priatel bude mat svoju malu na mesiac, som zvedava, ako to zvladneme. ale vyzera to ok, tak uvidim. pis este, ako sa mas, ako oslavy...treba sa aj zabavit a som rada, ze ta zumba tak chytila, ja som na nej tiez ficala a je to fajn 🙂. drz sa aj nadalej tak dobre monfat 🙂

lucia888
11. máj 2011

@jesterka09 to poznam, moji znami to aj vedia, ale velmi nechapu, co mi je a z coho to mam. ja beriem tiez seroxat. cakam na ucinok 🙂. to je super, ze si 7 rokv prezila bez. musis verit, ze zase sa z toho dostanes. neskusala si psychologicku? mozno by to s tebou prebrala, co sa vlastne stalo a pomohla. ja idem zajtra 1. krat, tak som zvedava, ako to dopadne. urcite dam vediet. ten seroxat teda neberies? podla mna nema zmysel sa trapit, pozri na monfat, ako pekne vysadza...skus popremyslat. daj vediet, ako sa mas 🙂

lucia888
11. máj 2011

@robert1982 suhlasim, urcite je nejaka cesta. a neboj robi, aj ty to zvladnes, my vsetci. ved aspon tak si pomozeme, aj ked kazdy si zije so svojim trapenim sam. ale nevzdavat sa, oki? drzim vsetkym palce.

cuttina
11. máj 2011

@monfat som rada, ze sa ti uz tak dari, citit to z tvojho pisania 🙂 , len som sa chcela spytat, Monfat, ty si kolko mg brala najviac? Lebo ja mam 10 mg a neviem, ci by som nemala zvysit, lebo necitim, ze by som zrovna lietala od radosti....

cuttina
11. máj 2011

@robert1982 presne si opisal moje stavy, Robert. Bolest chrbta, uz aj brucha a zahmlievanie pred ocami. To vsetko som mala dnes. Snad to uz prejde 😢