Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
22. jún 2016

@domkaaaa ano dobre ohlasy boli.. Ja myslim ze tento ti zaberie.. Su to ssri na serotonin a ako aj olivka písala ze tu asi budes potrebovať taketo adecka na serronin. A davaju ti k tomu aj benzace?

domkaaaa
22. jún 2016

Baby ja mm dnes totalny strach a uzkost 😢😢😢 rano sa bavili baby o tom ze jedna pani ma bludy a ja hned na seba nebudem mat aj ja ? Alebo nehovoria to aj o mne ? 😢 Ja sa z toho strachu zblaaaznim 😢

domkaaaa
22. jún 2016

@umabell ziadne benzace 😢

zuzkostna
22. jún 2016

@umabell
@domkaaaa veď som už objednana ale až na 22.8... 7.7 mam terapiu... Dnes si dam asi cely lexaurin, lebo polka mi je asi malo ked mi je nafigu. Davam si teraz kazdy den pol z 1,5mg, ked je uplne fajn tak len štvrť, ale dnes supnem celý

domkaaaa
22. jún 2016

Baby ked ste zacinali nove ad nemali ste pocit ze sa zblaaaaaznite?

zuzkostna
22. jún 2016

@domkaaaa ja mam taky pocit teraz, a to som ich ešte nikdy neuzivala :(

domkaaaa
22. jún 2016

@zuzkostna no pri zaciatkoch uzivania ad by sa mal stav este prechodne na nejaky tyzden zhorsit 😢

domkaaaa
22. jún 2016

Ja sa bojim ze mam paranoiu😂

zuzkostna
22. jún 2016

Mne je teraz tak nafigu, že sa bojim čo bude, keď prídem z prace domov, ci mi nebude vadiť to, že mala mrauci... Ona je teraz v poslednej dobe taká umrncana pre všetko... Ja neviem, či to vycíti že mne neni dobre, tak to prežíva tiez

simka1454
22. jún 2016

@ametyst123 už prestávam dvíhať aj včera volala a nezdvihla som no ja som taká blbá že sa neviem brániť a kd nezdvihnem ten telefón tak mám zas výčitky. Ja viem som dosť stará na to aby mi rozkazovala, a trápim sa vtedy aj keď ten telefón nezdvihnem, mám takú triašku. Nemala som to od detstva ľahké rodičia sa rozviedli keď som mala 8 a mame sa nikdy nepáčilo že chodí otec za mnou,vždy som to musela tajiť a keď sa to dozvedela tak mi nahrešila. Aj keď som sa vydala a potom som otehotnela, raz som bola unavená a nebolo mi dobre a mm chcel ísť na prechádzku tak mi povedala že či som sa vydávala len preto aby som decko mala a vždy mi prízvukovala že budem celý život nešťastná.A aj tie návštevy alebo oslavy to nemám rada si myslím aj preto lebo keď sme ešte s mamou niekam išli tak vždy mi kázala byť ticho tak som sa vždy radšej utiahla aby si ma nikto nevšímal aby sa ma na nič nepýtal lebo som potom nevedela čo mám odpovedať či môžem odpovedať a mne to zostalo doteraz a neviem sa toho zbaviť,neviem sa potom ani brániť. Ja viem že je to všetko aj z tej minulosti,no ja som taká citlivejšia povaha hneď pre všetko plačem a potom sa cítim ako trúbka že nič neviem,že si nezaslúžim ani sa s nikým rozprávať lebo neviem čo môžem hovoriť čo nie a dosť ma to trápi. No je toho vela čo sa na mňa nazbieralo,že som to už nezvládala všetko psychicky uniesť. Aj dnes som sa jedného pýtala na drevo a taký bol arogantný že som potom zas revala a len dúfam že mi to zas nebude dlho trvať kým sa cez to prenesiem.

olivia77
22. jún 2016

ze revolucia v liecbe depresie, citam si to a v clanku je spomenuty neurotransmiter GABA... a prave vcera mi dorazil domov, som ho objednala 🙂 Vraj to v Amerike testuju a ked to bude fungovat, bude to antidepresivum, ktore ucinkuje za 24hodin!!! precitajte si 🙂

http://www.svobodnymonitor.cz/zpravy/revoluce-v...

olivia77
22. jún 2016

@umabell, s tym splnom mas aku pravdu, bezne fakt na mna az tak spln nevplyva, ale teraz? jak mne bolo, ovela horsie... a uz to ustupuje... takze ma na nas velku moc a hlavne, oslabi nase uz "slabe" miesta 👎

janka_banka
22. jún 2016

@olivia77 Oli aj ja som sa posledné dni cítila na prd :/ ... túto noc som bola hore do pol druhej, nie a nie spať ... hrôza a dnes som ako ocapená ... určite to bude tým splnom ...

umabell
22. jún 2016

@olivia77
@janka_banka my sme doma ako osprosteni vsetci ty vole fakt tento spln bol velmi silny. Ja by som zase le spala nic sa mi nechcee a som precitlivena ako svina. Ale prejde to..

domkaaaa
22. jún 2016

Baby na tych skuoinovych terapiach to je hroza 😢😢😢

janka_banka
22. jún 2016

@domkaaaa a čo domka moja????? Čo sa tam deje??? ... juuj veľa síl Ti prajem ...

domkaaaa
22. jún 2016

@janka_banka hrozne pribehy a ja si to vsetko berem na seba to je ako ked ste nemohli kukat televizne noviny ... Ja nemozem pocuvat toto lebo jedna dnes rozpravala ako sa boji ze sa zblaazani a ja to iste dnes cely den 😂

umabell
22. jún 2016

@domkaaaa to aj ty si uz niečo hovorila na tej terapii..?

domkaaaa
22. jún 2016

@umabell edte nie len som sa pytala ale presne ten psycholog vravi pravdu lebo jedna mala podobne problemy ako ja a vsetko co jej vravel sedelo na mna

domkaaaa
22. jún 2016

Kls dnes hroza dden to neprajem nikomu ani svojmu nepriatelovi 😂 Ja chcem konecne ulavu !!! Zasa som s priatelom u zubara a zasa mi on hned vyvolal uzkost

umabell
22. jún 2016

@domkaaaa ako ti ju vyvolal? Ja Domi nechapem je ti na prd a ides medzi ludi... Ostan tam kde si a sustreduj sa na seba.. Musim ta uz vyhresit! 💗

janka_banka
22. jún 2016

@umabell
@domkaaaa Domka musím dať za pravdu umbell, bolo by dobré, aby si sa sústredila len a len na seba a zistila, prečo máš úzkosti a tým, že vstupuješ do "normálneho a reálneho" života, tak to Ti berie len energiu naozaj napraviť škody na Tvojom zdraví ... ja osobne by som si nechala len návštevy a sútredila by som sa len na nemocku, čítala knihy, rozprávala s psychiaterapeutom,spolubývajúci a písala si postrehy, čo mi robí dobre, svoje prežitky zo života a čo ma mohlo do tohto nepríjemného stavu dostať ... držím palce 🙂

domkaaaa
22. jún 2016

Baby musela som ist zubarovi lebo som objednana k nemu 5 mesiacov a trhal mi dva zuby lebo som mala velke bolesti 😢 Iba preto som isla a aj v nemocniici nas vyhanajunvon ze aby sme niekam isli s niekym lebo ze len tam sediet nie je dobre ze ist na 3-4 hodky von

umabell
22. jún 2016

@domkaaaa jaj ja ze si nesla kvoli sebe prepac.... A preco ti spsobuje uzkosz? Dostane po riti

umabell
22. jún 2016

Inac stahovat sa kokso radsej vyhoriet😊balim pomaly veci je mi smutno za gymto bytom.. Furt som nespokojna a toto na sebe nenavidim ideme konečne do väčšieho a ja panika... Neznasam zmeny.. Ale tam nam bude lepšie a ja trubka sa trapim a pritom som sama odtialfo chcela tisickrat vypadnut😥 hnevam sa na seba ze neviem brat akoby veci nomalne zo všetkého si hlavu robim ale to asi patri k tsm nasim "diagnozam"... Anciasa jeho... 😊 ale dnes konevne lepsie mesiac išiel dúfam pomaly het... Jaaj kto mi ide pomôcť 😀😀😀a to v piatok ma caka znova zubar s malym ebne ma😊😊ale vrtat hadam vydrzi kurnik sopa..

kubimatej
22. jún 2016

@umabell ani som jej nevolala a sama si zvýšila ten neurol, pretože furt ma chveje..a to som si dnes pol dňa presedela u obvoďáka a pľúcnej, že či nemám tieto stavy z astmy mi vraveli..ale je to hnus..zvýšim o tretinku aj ADčka dnes, hádam už začnú aj na paniku pôsobiť..

domkaaaa
22. jún 2016

@umabell vies co on chudak zato ani nemoze len stale sa vypytuje kedy uz pojdem domkov 😢 A mna to znervoznuje lenzenbola som nervna aj koli tomu zubu .... Mam brutalnu uzkost baby len plakat a plakat ja sa obavam ze mam uzkost z tohto prostredia :/

domkaaaa
22. jún 2016

Baby hroznaaaa depka to je normalne? Mam sa nato spytat na vizite? Baby vravia ze prve 4 dni vyskocili skoro z koze

domkaaaa
22. jún 2016

Bez toho neurolu je to utrpenie na zemi

umabell
22. jún 2016

@kubimatej dobre si urobila ze si zvýšila neurol no adecka sama nezvysuj.. Mne lekarka vysvetľovala ked som si pytala zvyit ad ze to tak nefungue ked sa zvysia ad tak mi bude lwpsie prave naopak... Takze ad sama určite nezvysuj mozes si uškodiť.. Radsej zvys neurol kludne aj mne zvysovala len benzak ale ad nie.. Neboj sa zaberu ti len to chce cas kua davaj si neurol aj tri krat denne ja som tak uzivala rivotrol a potom ked mi bolo lepsie rivo som znizila teraz si davam polku rano a ked mi je zle dám si aj poobede a niekedy aj vecer.. Ja mam tricyklicke adecka chvalabohu mi zabrali po tyzdni oni zaberaju ovela rychlejsie akonine adecka ale lekari to uz velmo malo predpisujú....