Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
23. jún 2016

@janka_banka, ale ako pises, ze zabudnut na tazke detstvo, v tom ti nepomoze ani AD, ani benzace, ale Bachove kvapky, oni posobia na tieto veci, znie to neuveritelne, ale ja ako ich beriem, som napr zabudla na moje hnusne zachvaty paniky, dovtedy som ich mala pred ocami a teraz na ne seriem 😀
tebe by to bolo velmi prospesne...
aj ti konkretne pozriem, ktora esencia... myslim, ze Star of Betlehem, skus si o nej precitat a uvidis, ci sa v tom uvidis 🙂
http://www.zdravyobchodik.sk/bachove-esencie/ba...
ja mam tuto esenciu ako jedna z celkovo 7mich, to je max, co sa moze brat, aby bol ucinok...

olivia77
23. jún 2016

@janka_banka, samozrejme, ze moooozu 🙂 to nema ziadny vplyv na AD, absolutne ziadny 🙂 je to prirodne, zensen je uplne nenavykovy, mozes ho brat, ak ti robi dobre, hoci aj stale 🙂 telo si nerobi ani na neho toleranciu, cize stale mozes brat rovnaku davku, ja beriem 2x2 kapsule denne a to je moja davka... nie nadarmo sa mu hovori Všehoj azijsky - koren zivota 🙂
objednaj si ten, ktory ti padol do oka, ja som uz vyskusala oba, jeden viac ukludnuje, to ta Ashwagandha a Panax Ginseng, ten dobija baterky, ale ze faaakt 🙂

janka_banka
23. jún 2016

@vargula Jasnačka, ja viem, ja som si tiež myslela, že knižka pomôže 🙂 ... ale kto má hlbšiu depku tak treba ako píšeš pátrať a preto je supeeer chodiť na terapie, ja chodím každý týždeň a veru je toho dosť, čo musím zo seba dostať von a tiež hlavne zmeniť svoje vnímanie, lebo nie vždy je správne a to čo ma rodičia nesprávne naučili sa ťažko mení po 33 rokoch 🙂 ... ale samozrejme ako píšeš AD nie sú všemohúce, pomôžu prekonať akútne stavy, ale kto chce normálne zdravo uvažovať musí si dať do poriadku myšlienky a vytriediť tie ktoré mu ubližujú ... ale vďaka za radu, si zlatá 🙂 ... vážime si tu každý názor a radu ...

janka_banka
23. jún 2016

@olivia77 waaaw, tak táto bachova esencia vyzerá supeeeer tiež, idem dovariť deckám obed a potom si to podrobnejšie preštudujeeeem 🙂 ... ďakovala moc moc moc mooooc 🙂

olivia77
23. jún 2016

@janka_banka, urcite si precitaj, a ked si nevies sama rady, tak na email na tej stranke ked napises tej pani svoje problemy, hlavne chronicke, ale mozes aj akutne, zostavi ti esencie na mieru, ona je terapeut, sama mala tazku formu PP, ale taku, ze nevychadzala von cele mesiace, Bachove kvety ju z toho dostali 🙂
ja som vdaka nej zacala naplno s Bachovkami, taku nadej mi dala a hlavne vieru v to, ze sa to vylieci, ze az... vzdy treba viac tych esencii, lebo clovek ma toho za tie roky pozbieraneho dost... no max sa dava tych 7... drzim palce, potom informuj 🙂

172
23. jún 2016

@umabell ano mam frontin 0,25 ,ten ma zas uspava

vargula
23. jún 2016

@janka_banka myslienky daj uplne prec 🙂 nech si hlava hučí. Nereaguj na nich..Rodicia ublizili aj mne ale teraz to vidim uplne inak.. Oni nevedeli...
Odpustila som 🙂 Som uz slobodná 🙂 Tak len patraj. Ale hlavne buď tu a teraz 🙂 Nie tam a potom alebo niekde v studni minulosti ktora uz zomrela... Hlavne ži... 🙂

domkaaaa
23. jún 2016

Baby zmizli mi tie sibnute myslienky ale uzkost citim dtale to je dobre znamenie? 😊😊

domkaaaa
23. jún 2016

Sice teraz ma tak napdlo ze som sama ze sa citim sama pritom to nie je pravda to su tiez uzkostne myslienky? Fujha ktore treba odhanat? 😢 Tiez preejdu?

olivia77
23. jún 2016

@domkaaaa, prejdu... vsetky myslienky produkuje tvoja negativne nabita mysel, ked sa upokoji a trosku zharmonizuje, bude myslienky hned ine...

vargula
23. jún 2016

@domkaaaa neodhanaj...len si uvedom ze su. Ako oblaky na nebi.Oni odidu same...

ametyst123
23. jún 2016

@simka1454 No vidíš Simka, je to dobré, že si dala otcovi šancu, iste bol najšťastnejší na svete, že mohol vidieť svoju dceru a svoje vnúčence....(chce sa mi plakať, lebo vela ludí si myslí, že iba matky sú dôležité, ale to nie je pravda, aj otcovia majú radi svoje deti, a sú schopní takého istého citu, ako matky, dokonca sa dokážu niektorí aj postarať o svoje deti lepšie ako matky.... ale v tomto štáte, otcovia bohužial tahajú za kratší koniec.... ja nehovorím, že všetci rodičia sú idealni, sú aj takí, aj onakí....) ale je to super, že si svojmu otcovi dala šancu, a on to vie, a je šťastný, že aj pred tým ako zomrel, mohol vás vidieť, a byť s vami...... 😉 😉 ... to mi môžeš veriť.... A Tvoja matka sa podla mna zachovala jasne, nezaujímali ju jej deti, neukazať sa dva roky, ale na dedičské konanie vedela prísť.... tak je jasné, o čo jej išlo.... a čo si ona myslela, že jej niečo aj dáte?..... alebo žeby mohla snád niečo ozdaj aj podediť...? to by som sa čudovala..... Tak ako sa k Tebe správala, to nie je správanie dobrej mamky, ktorá svoje deti lúbi, a snaží sa ich chrániť, a milovať, také, aké sú.... Ja som vdačná, že som takých rodičov mala, obidvaja boli dobrí rodičia... len velmi uzkostliví, báli sa o nás, tak nás lubili.... a za to som im vdačná, bohužial už nemám ani jedného z nich, a to ma strašne trápi, a je mi stále velmi smutno za nimi, ešte som to nedokazala celkom "stráviť".... a preto mám tú PP.... ale ja verím, že už sa majú dobre, že ich nič nebolí, a možno sú s nami, a pomáhajú nám....len ich nevidíme.... rada si to myslím, a hreje ma pocit, že sú možno so mnou, a že mi držia palce, aby sa mi v živote darilo... hoci teraz asi so mna stastní velmi asi nie sú, ked vidia, ako sa trápim, ale ja to dokažem.....zvládnem to.... A neboj sa Simka , zvládneš to aj Ty, .... Inak Tvojmu lekárovi povedz, že stále máš problémy, neviem, prečo by si myslel , že si "blázon"... neboj sa, rozhodne mu to povedz, a asi Ti lieky nezabrali, asi treba zmenu liekov..... Pripomen mi prosim, aké lieky berieš, (lebo ja si už neviem zapamatať všetky dievčence ... ktoré aké lieky berú...) a ako dlho ich berieš, a možno ich neberieš ešte dosť dlho... no skús mi napísať.... A neboj sa, Ty to zvládneš, a hlavne, netráp sa už nad Tvojou matkou, takto sa dobrá mama, ktorá lubi svoje deti, nespráva.... Máš svoju rodinku, ktorá Ta lubi, a majú Ta radi, takú, aká si, tak prečo sa trápiť?.... Nemá to význam.... ži svoj život, a bude Ti lepšie... a nebude Ta toto už ťažiť , ver mi..... Poviem Ti to takto... odpusti svojej matke, ale nekontaktuj sa s nou...... Je to v záujme Tvojho zdravia...!!! Ak jej v duchu odpustíš, ulaví sa Ti, ale naozaj ju už nekontaktuj, a hovory zruš, to nie je o tom, že ju máš nenávidieť, je to o tom, zbaviť sa toho ťaživého pocitu, ktorý Ta celý život ťažil a trápil...... A ver mi, že sa z toho takto dostaneš,.... Ty sa vyliečiš, aj svoju zranenú dušu.... a časom to už nebude bolieť.... nechaj to minulosti, to už bolo.... ani sa to nevráti.... teraz je prítomnosť, a tá tiež o chvilu bude už minulosťou, tak ži prítomnosťou... a teš sa aj na chvile, ked sa z toho všetkeho dostaneš, a budeš zdravá.... ži s detmi a manželom... a bud stastná.... Ty to dokažeš.... ja tomu verím, že všetky dievčence, ktoré sme tu, sa z toho dostaneme, ako tak čítam, každá máme ťažké osudy, a toto nás poznačilo, ale my máme silu bojovať, aj ked si myslíme, že ju nemáme, vždycky sa to dá, nie sú to choroby, ktoré sa vyliečiť už nedajú... práve naopak, máme maximálnu šancu sa z toho dostať, tak sa do toho pustime.... a budeme zdravé.... 😉

zuzkostna
23. jún 2016

@olivia77 ráno pijem kávu, niekedy si dam len takú slabú aj poobede, ale ráno som už zvyknutá, lebo ja mam nízky tlak tak by som bola ako omamena keby som si nedala a bolela by ma hlava

domkaaaa
23. jún 2016

Baby ja si ani neviem predstavit ze ma tieto hnusne myslienky prejdu 😢 Nie su az take intenzivne ako boli vcera ale napadaju ma take myslienky ktore nechcem aby ma trapili lebo to nie je pravda napr. Pani tu spomina ze ma 5 vnucat a ja hned myslienka ze ja jedina vnucka som neschopna a vyvolava to uzkost :/ ...to vsetko prejde baby ked sa nasadia spravne lieky??? Ako citim sa lepsie ale uzkost je stale

umabell
23. jún 2016

@172 zo začiatku aj mna uspaval rivotril ale to sa zmeni uzivaj ten frontin pomoze ti to zo začiatku..

umabell
23. jún 2016

@domkaaaa nepovuvaj babky😀 a daj si tu meditaciu... Vazne skuuus.. Lebo mam pocit ze čokoľvek tu clovek pise tak zbytocme.. Chceme ti pomoct💗💗💗jasne ze to pominie a sams to vieš.. Odhod ten strach aspoň na chvíľu a medituj, pospi si..

umabell
23. jún 2016

@olivia77 ty nemas mimulus?ja so. Myslela ze tie uzivas.. A kolko kvapiek uzivas? Ja som objednala pre maleho mimulus

olivia77
23. jún 2016

@zuzkostna, ja mam tlak 90/50, takyto nizky, ale vobec mi nanho kava nepomahala, to mozno chvilocka a zase bol taky isty, to nie je riesenie dlhodobe... viac pomaha pit vela vody a cvicit, to pomoze este viac tomu tlaku 👍

olivia77
23. jún 2016

@umabell, jasne, Mimulus mam 🙂 ale ono ked chces uzivat kvapky dlhodobo na chronicke veci, das si namiesat do flasticky 7esencii a tie uzivas... ja tam mam:
Mimulus na strachy konkretne (fobie atd)
Aspen na uzkost a obavy nevysvetlitelneho povodu a strach zo strachu
Larch na sebadoveru
Star of Betlehem na traumy a zazitky z minulosti, aby sa vycistili
Cherry Plum na stratu sebakontroly, aby si sa nebala, ze ju stratis
White Chestnut, aby sa ti neopakovali negativne myslienky okolo jedneho problemu, dookola ti zatazuju mysel a nemozes zaspat
Gentian - ked pri nahlom zhorseni uz nemas chut dalej, rezignujes, dodava odvahu a trpezlivost, ze tvoj stav sa zlepsuje

olivia77
23. jún 2016

@umabell, ked ma maly iba ten strach a ten jeden konkretny, staci mu Mimulus, ak nepozorujes u neho nieco, co je treba zmenit... jemu stacia 2kvapky tusim 3xdenne, ked ma jednu esenciu, ale pozri pre istotu na stranke...
ja neberiem pri PP 6xdenne 4kvapky poctivo, obcas si dam aj 8x, to vobec nevadi, predavkovat sa nimi neda...
a po tyzdni som citila prvy ucinok, boli sme na vylete, sli sme na hrad a ja som nemala taky strach, kedze tam bolo viac ludi... a potom zase na namieste sme sli, hrozbe vela ludi a dala som to bez tocakov a paniky, ona niekde v hlbke cakala, ale nedosla 🙂

olivia77
23. jún 2016

@umabell, tam malo byt ze beriem pri PP poctivo, nie neberiem 😀😀😀 prave som sa totiz zobudila, lahla som si na hodku a pol a asi som este spala, ked som to pisala, tak si to nevsimaj 😀😀😀

umabell
23. jún 2016

@olivia77 jeminenku to tolko toho mas? 😀tak to je jasne ze ti zaberajuuu... A plus ženšen? A to si si kde dala namiesat? Lebo na stranke su len konkretne kvapky na nejake tie problemy....

lienka6665
23. jún 2016

@172 ano moze Sa zhorsit ale potom zas Bude Dobre neboj mam odskusane

172
23. jún 2016

@lienka6665 zvysovala si tiez AD? A po akom dlhom case ti zacalo byt dobre?ake AD beries?

mpg
23. jún 2016

@umabell Tieto kvapky sa dajú dostať aj v Homeopatii, Nitra, /neďaleko od Topoľčan/ sú aj kombinované, príp. aj poradia. Niekedy som sa zaoberala nimi, skúšali sme to u deti, ale treba sa dobre trafiť, ktorý by bol účinný.

umabell
23. jún 2016

@mpg dakujem.... A fungovali na tie deti? Ja som mu objednala mimulus proti strachu lebonsa boji dosť veci tak uvidim ale rada by som mu dala namiesat na mieru..

domkaaaa
23. jún 2016

Baby ja som jak psycchos 😂 Viete ze uzkostny clovek nepocuva jak keby ste hrach o stenu hadzali 😂 Ale ja si beriem vsetko k srdcu a ukludnuje ma ked mi vravite ze prejddu ... Dnes bolo aj zle ale aj velmi dobre chvilky ... Baby tie liekx zaberaju? Je to mozne?

umabell
23. jún 2016

@domkaaaa domicek nas neboj... Objimam ta bude dobreeee zaberu urcite ver💗💗💗💗

domkaaaa
23. jún 2016

Veriiiim a kolko mam drzat aspon 10 dniiii? 😊😊❤️❤️❤️

olivia77
23. jún 2016

@umabell, ja mam kusok od domu homeo lekaren, tam mi to namiesaju, ale ja uz vzdy pridem s tym, ake kvapky chcem namiesat - mam na papierku cisielka, kazda esencia ma svoje cislo, mne poradila ta pani z toho webu... lebo ja som najprv chcela od nej poradit a namiesat esencie, len ona odpisala cca po tyzdni a ja som nevedela vydrzat a dala si sama namiesat, no potom mi aj tak poradila, ktore esencie mi treba, tak som si sla dat nanovo namiesat, kedze ona sa v tom fakt vyzna a hlavne si PP presla sama, vedela, co nato zabera... tak som dala radsej na jej radu... ano, urcite tieto zaberu, aj zaberaju, aj to citim, len to chce cas a dlhsi cas, aby to islo az k trvalemu vylieceniu... na Bachovky je aj vela vyskolenych terapeutov, kde s tebou absolvuju rozhovor a nasledne ti vyberu vhodne kvapky... to je urcite dobre absolvovat, ak ich chces brat natrvalo a naozaj sa nimi liecit... jedna esencia je malo na nase stavy, ale predsa, kazda mame nieco ine za sebou a iny spustac, a preto nie vsetky napriklad moje esencie by sadli aj vam... aj ked na tie strachy a uzkosti, tie urcite potrebujeme ako zakladne dve kazda 🙂