Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
21. sep 2016

dievčatá viete mi poradiť dobrého lekára ktorý sa dokáže aj porozprávať a nie len predpisovať lieky,takého mám teraz čo nič nehovorí len píše a celkom sa mi zdá že ani nevníma či ja niečo hovorím,nemám už náladu k nemu chodiť,takáto liečba nemá význam.Ak viete o niekom ale fakt o dobrom napríklad Topolčany. Dostala som tip do Trenčína len to mesto nepoznám aj som pozerala spoje a ako by som sa dostala na miesto ale neviem akým spojom,aj som rozmýšlala že ak by ma zobrali tak aj z autobusovej zastávky taxíkom len nemám recenzie na lekára či sa aj pacientom venuje,tak stále som v štádiu hladania.

rena28
21. sep 2016

@evak12 ahoj nie si sama co sa cíti zle. Ja som dnes musela odísť z práce taký panicky záchvat som dostala , ze som nedokázala ani auto odsoferovat. Mam nasadené nové Ad magrilan uz mesiac ich beriem ale mam pocit ze mi nesadli. Totálne nechutenstvo, každý sa ma pýta ci mam anorexiu tak som behom 3 mesiacov schudla. Je to sakra ťažký boj. Ale nemôžeme to vzdať a treba bojovať.

mmama
21. sep 2016

Zienky idem sa k vam poradit.Ci sa vam takto psychika neprejavila.Neviem koho sa este opytat a poradit.Spravila som si vodicky.Jazdim uz tri tyzdne ako som aj nastupila do prace.Cize vela zmien pre mna.Rano o 6 nemozem ani maleho prebrat do skolky co je pre neho tazke.Potom rychlo do skolky kde je ako prvy.A sup do roboty.Domov pridem ako vypluta 😞A problem je ze sa mi druhy tyzden velmi toci hlava.Moze to byt psychika?prejavila sa u vas tiez takto?Ja som taka vylakana co mi je .

evak12
21. sep 2016

@rena28 dakujem,ze aspon ty reagujes,a co robis,ked ti je takto?mna nic nebavi,len sa premaham,bojim sa,ze sa mi to vsetko vrati .... ☹ ,nechuti mi jest

umabell
21. sep 2016

@evak12 nebooj prejde to aj ja spm mala toto iste možno že ti ad nesadli lebo mne ked menila lieky nechurilo mi jest triasla som sa a rapídne som schudla zo 71 na 53kg tak si to vies predstavit... Skus ist k lekárke a povedať jej to lebo od mája by ti už malo byť lepšie... Drzim palce

evak12
21. sep 2016

@umabell ahoj,lenze ja beriem 3AD plus rivo,ked som prisla z nemocnice mala som 60kg,pribrala som desat kil,az uz ma to nebavi kazdy mesiac to iste prezivat,zajtra idem do prace,mala som dve dni volna kvoli chrbtici,chodim na injekcie,a nechcem aby v praci o tom vedeli ....tak sa len premaham

anina63
21. sep 2016

@mmama Ahoj moja,si šikuľka,klobúk dole a tie točaky prejdu.....veľmi ti držím palce a prajem veľa šťastných km.

kachita
21. sep 2016

@mmama u mna sa psychika tiez prejavuje tocenim hlavy

kikuseliska
21. sep 2016

Ahojte som tu niva a poviem myslela som si ze som asi jedina ktora to ma.dr mi povedala ze mam tetaniu nasadila neurol ale teraz ako sa zmenilo pocasie ho jem ako cukriky...chodim neurologicke ale najbližšie skoncim asi u psychiatra.😊

ivka1302
21. sep 2016

@evak12 Evka a co si este skusila okrem liekov 😊😘❤️🌺Podla mna ti lieky nie pomahaju ale prave naopak. Zrejme si natrafila tiez na doktorku ktora len pise a cim viac napise tym lepsia odbornicka je presne ako pise simka ❤️🌸🤗🌺❤️😘Je to smutne dievcata ze u nas psychiatri liecia takymto sposobom ale zrejme je to preto ze su si pacientami sami sebe💞😘❤️🍀🌸🌺Evka nemohla by si zmenit doktora? Skusila si aj terapie u psychologa ? Myslim si ze potrebujes terapie ako sol lebo spoliehat sa na lieky nie je vsetko presne ako pisala umabel😘❤️🌺Evka skus si polozit otazku co by ti urobilo radost viem ze je to teraz asi nemozne ja ked som bola na tom velmi zle a niekto sa ma spytal co by mi urobilo radost tak som v hlave nemala skratka nic ani len predstavu o niecom peknom ale 🌺🌺🌺🍀verim ze ked si tuto otazku budes davat casto odpoved dostanes. Hlavne cerpaj silu z dni kedy ti je lepsie a posilnuj sa tym v case kedy je ti znovu horsie. Evka viem ze pracujes na novom mieste a ze ta to stoji vela sil aby si tvoje okolie nic nevsimlo a viem ze nemas problem so zmenami v tvojom zivote ale zrejme tvoj problem bude v niecom inom. Evka ty vies ocenit samu seba ?Myslis si ze sa vies mat rada aj napriek tomu ze momentalne nefungujes na 100 percent?🤗🤗🤗❤️🌺🌸🍀To vobec nevadi ze teraz nedas tvoj rekord. Ty si stale ta ista a aj ked momentalne slabsia toto vsetko raz prejde a budes posilnena skusenostou. Ale to aby to preslo skor Evi musis chciet aj ty ale nie tym sposobom ze si nechas predpisat dalsie lieky ale tym ze budes skusat sama a sama pozorovat co ti tvoje stavy zhorsuje. Tvoje telo ti chce tymto sposobom povedat ze s niecim co si doteraz robila nesuhlasi a nechce aby si v tom pokracovala tak sa prosim ta zamysli a skus troska experimentovat v tvojich navykoch. Ja viem ze u kazdeho je spustacom nieco ine💞😘❤️😊🌸🌺ale to co nikomu neuskodi a pomoze sa posunut je aj zdrava strava a pohyb myslim Evka ze aj fajcis ak sa nemylim tak skus zacat aj tu skus obmedzit tvoje neduhy a uvidis ze si zacnes aj viacej samu seba vazit a mat sa rada😊❤️🌺🍀🤗😘A tu zmenu lekara by si mala vyskusat Velmi ti drzim palce a obijmam ta ❤️😊🌸🌺🌺🤗😘🍀

evak12
21. sep 2016

@ivka1302 na terapiu ku psychologicke idem v pondelok

ivka1302
21. sep 2016

@kikuseliska skoncit u psychiatra nie je vzdy to najlepsie riesenie💞😘❤️🌺🌸Skor ako tam skoncis skus si pomahat sama. Urob si lubovnikovy caja pi ho pravidelne tri krat do dna rob si relaxacne cvicenie chodievaj na prechadzky do prirody. Leto je za nami a jesenne pocasie nikomu na psychike neprida ale mozme si urobit relax aj ked vonku prsi😊❤️🌺🍀🌺🤗Zamstnaj sa niecim cim odputas svoju mysel od zlych myslienok.

rena28
21. sep 2016

@evak12 ja som 3 roky bola úplne v pohode mala som Ad seroxat . Mne vsetko pravdepodobne znova naštartovala chorobnosť mojich deti . Od októbra do apríla boli nonstop na striedačku choré s pobytmi v nemocnici. Teraz som nastúpila do práce po siedmich rokoch a je to tu ako bumerang. Tiez idem skúsiť psychologicku . Vážne som dnes uvažovala ze dám výpoveď v práci lebo je to niekedy naozaj na nevydržanie. Mne velmi pomáha čítanie momentalne čítam zaujímavú knihu Tréning vôle . v práci sedím osem hodín za pc a to ma brutálne ubija, kedže mam aj problémy s chrbticou.

evak12
21. sep 2016

@rena28 poviem ti,mne praca velmi pomohla,vies,aspon som nemala cas rozmyslat nad blbostami,tak dufam,ze zajtra to dam ...

mmama
21. sep 2016

@rena28 aku davku seroxatu si uzivala?

rena28
21. sep 2016

@mmama brala som 20 mg 1x denne.

mmama
21. sep 2016

@rena28 tebe sa nekruti hlava?

rena28
21. sep 2016

@evak12 aj mne pred materskou práca velmi pomáhala ked som mala take stavy, teraz sa však zmenil kolektív a je to na figu. Nerobím ani pôvodnú prácu ako pred materskou zmenili mim pozíciu. No musím vsetko premyslieť a rozhodnúť sa ci mi to stojí zato takto sa v práci stresovať.

janka_banka
21. sep 2016

@rena28 Aj mne sa točí hlava akonáhle sa mi zhorší psychika, patrí to k týmto našim problémom...ale môže to byť aj z preťaženia, predsa len ak sa psychika moc preťažuje je unavená a takto reaguje ...

ivka1302
21. sep 2016

@mmama to je zrejme znamenie ze mas spomalit a zmenit😘❤️🌺🌸🌸🌸🍀🤗😘tie tocaky som mala aj ja az zavrate a tiez ma to dost vylakalo ale kedze som nic na mojom zivote nemenila tak sa to zhorsilo az na tolko ze som skoncila z prace doma z jedneho dna na druhy a potom sa z toho dostavat je uz horsie😊❤️🌺🍀🌸🍒Odlahci svojmu telu ja viem ze niekedy sa to zda nemozne pri vsetkych starostiach v domacnosti v praci a este k tomu deti ale nejake riesenie musi existovat uz to ze chodis domov taka unavena je signal ze TOTO NIE 😊❤️🌺🍀🌺🌸🤗Ak je to mozne skus zmenit pracu a zober si nieco na par hodin alebo nech ti manzel pomoze v domacnosti aby si mala cas na seba. Necakaj dlho zacni sa mat rada 😊❤️🌺🍀🌸😘

rena28
21. sep 2016

@mmama krúti sa mi a mam pocit akoby bolo okolo vsetko mna ako vo filme, pocit ze sa zosaliem to hrôza a des.

simka1454
21. sep 2016

ja chodím aj k psychologičke, už som tu viac razy písala akého mám doktora,len píše a čuší a keby som sa ho nepýtala že chcem aj dáku terapiu tak až potom mi napísal že ma on posiela k psychologičke ale ak by som sa nepýtala tak doteraz tam nechodím. A to neskutočné množstvo liekov čo mi predpisuje,teraz mám doma 9 balení xanaxu ,4 balenia trittica , 3 balenia spitominu a 4 balenia cilapromanu a to som si teraz v pondelok nevybrala ďalšie 3 balenia xanaxu a budúce ak ešte k nemu pôjdem tak si nevyberiem nič,on sa neopýta čo mi predpíše len položí na stôl recepty a dovi dopo. Doteraz mi žiadne lieky nemenil stále mám rovnaké a zdá sa mi že mi nezaberajú keď to trvá tak dlho.

kachita
21. sep 2016

@simka1454 okamzite ho zmen, to nie je doktor! moja doktorka sa ma stale pyta, ako sa mam, pozorne pocuva a podebatujeme, vzdy. a beriem len jedny lieky a vzdy hlada moznost aby som brala toho najmenej. takemu doktorovi tazko doverovat, urcite chod k inemu aj keby si do ineho mesta mala chodit. dobry psychiater je na nezaplatenie

simka1454
21. sep 2016

@kachita už to riešim,hľadám kde pôjdem len nechcem tak naslepo niekam ísť,nechcem sa dostať k rovnakému ako som teraz

domkaaaa
22. sep 2016

@umabell umka neverim ze ty by si lieky nemenila keby sa kazdy den musis do vsetkeho nitit ... To mam takto zit kazdy den? Uz ma to nebavi ist vsade nasilu ved ja chcem zit a noe kazdy den prezivat

umabell
22. sep 2016

@domkaaaa ja ti verim.... Skus Domi zmeniť lekára co ty nato...

timea179
22. sep 2016

baby,dnes som isla normalne do prace a zrazu to na mna prislo ☹ cista katastrofa.....v sukromi ale aj v praci je toho na mna vela,musela som ist za obvodnou lebo moja stvrtky nerobi a rozhodla som sa marodovat kym sa moj stav nedostane do normalu......pracujem z ludmi,mam aj nejaku zodpovednost,a nasledujuce dni by som pracu urcite nezvladla......mam pocit ze som zo vsetkeho vycerpana.Zajtra idem k psych.zmenit lieky lebo denne jest neurol ako cukriky nieje ziadna vyhra....sef je ok ale kolegyna mi tu vyvolava akokeby som si moj stav vymyslela....Uz zazila aj ona ked mi bolo zle v praci.......cize ju neriesim....mam pichnuty apaurin a som zvedava ake lieky vyfasujem zajtra......baby ako dlho ste marodovali kym ste neboli ako tak v pohode?

rena28
22. sep 2016

@timea179 pred 10 rokmi ked som prvý krát navstilivila psychiatricku a mala som nasadenú liečbu som chodila do práce aj ked mi bolo naozaj velmi zle . Jedla som xanax 3x denne 🙂 ale potom asi po 3 mesiacoch som ho vysadila a bolo mi fajn uz len s Ad. Vždy ked mi bolo najlepšie uz som mala aj vysadené Ad som otehotnela a stavy sa opäť vrátili takze som stale v jednou kolotoči s liekmi a bez liekov. Teraz som však na pn z práce , včera som mala katastrofálny panicky zachvat a tiez mam problem z chrbticov takze zatial som na 2 tyzdne pn dufam ze sa dam ako tak dokopy. Drzme sa. Musime bojovat. 🙂

ferdek29
22. sep 2016

Ahoj bojovnicky,chcela by som sa opýtať že ako ste zistili že vám zaoberajú lieky.Ja beriem Solacit pol tabletky 7den a dnes celkom ok sa cítim aj ked sa zas bojím ci to nieje zas len na chvíľku.Mala by som brať na noc aj elenium ale to neberiem lebo mám malé bábätko.

domkaaaa
22. sep 2016

Baby ahojte tak o 5 dni escitil ... Berie ho niektora?