Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

nikollla
3. feb 2016

Ahoj dievčatá, dnes som bola na kontrole A Dr. mi povedala,že S tým neurolom už musím prestať,že namiesto neho mi skúsi dať nový liek chlorprothixen. Nemáte Prosím Vás niektorá S ním skúsenosti, lebo ja už sa fakt každého nového lieku bojím.

pink_lady
3. feb 2016

@nikollla to je strasny humus...maly ho ma predpisany v eetdkom baleni, ja som si raz dala, detsku tabletku a bolo mi zneho zle estena dalsi den vecer, uplne mimo,ko

nikollla
3. feb 2016

@pink_lady Ďakujem za odpoveď, ja som čítala leták A fakt mi to príde riadny humus,ale asi ako všetky tieto lieky, lenže ja keď začnem niečo nové mi je Z toho zle A teraz keď je ešte syn taký malinký si to nechcem zhoršovať ešte viac.Ten neurol mi zaberie keď mi je zle,tak preto ho užívam. Snažím sa dávku znižovať,ale naraz to nejde,ale Dr. si myslí,že to pôjde zo dňa na deň preto mi dala tento chlorprothixen. 😕

janka_banka
3. feb 2016

@nikollla jááj toto prechádzanie z lieku na liek, to je "milujem" a prečo Ti chce predpísať druhý ??? Však keď Ti ten neurol zaberá ... ja by som ho nechala určitý čas a potom pomaly vysadzovala ...

lucinka0921
3. feb 2016

Ahojte dievcata. Potrebujem radu,ci skor podporu. Ako vam je ked vezmete benzak? Vsetky zle pocity zmiznu? Citite sa v pohode? Nie ste ospale? A uziva tu niekto oxazepam? Dakujem

nikollla
3. feb 2016

@janka_banka No veď to,že ja beriem Alventu A ku tomu mi dala neurol,lenže to užívam už roky A že už som na ňom závislá,tak že ho už musím vysadiť. Tento liek ževraj nie je návykový,A nemala by som pri ňom ten neurol, ale vôbec nemám na to odvahu😑

nikollla
3. feb 2016

@lucinka0921 pri vyšších dávkach môže byť človek ospaty, alebo na začiatku liečby, ale mne práveže,pomáhajú A som Z nich pohode akurát že sú návykové.Ale keď mi bolo zle mi práveže pomohli.

alena39
3. feb 2016

Chlorprothixen je najvacsi humus aký poznam ako všetky psychiatricke lieky. Depresie sa treba zbavit hlavne zdravým zmyslanim a nie uzatvaranim sa do seba lebo vám z toho naozaj prepne. Apropo oxazepam je na spanie aj stilnox. Než rok je na ukludnenie . Vsetky tieto lieky maju neziaduce účinky niektore až velmi zavazne, a dokonca nepomôžu ale iba irónia alebo zhoršila vas stav. Tak sup sup zmenit zivot k lepsiemu zdravým prístupom a nie liekmi. Vela šťastia 🙂

lucinka0921
3. feb 2016

@nikollla ja som tu staronova.... Ja sa liecim uz asi 7 rokov,beriem AD asentru 100mg. Uz roky som nemala taky stav... Ale nova praca,tak to bude asi tym a hlavne nocne asi.... Mam taku miernu uzkost a ja som benzaky nebrala.... Ale uvazujem ze by som zobrala,do prace musim. Len sa bojim,ze budem otapena,odpala.... Takze myslis,ze by som si mala vziat? Budem sa citit po nej fit a dobre?

janka_banka
3. feb 2016

@lucinka0921 Ja som tiež Lucinka nastúpila teraz po materskej do práce a tiež som začala tak cca. pred dvomi mesiacmi mať úzkosti ako čert ... a pritom som sa držala skoro 7 rokov ... sem-tam len Rivotril ... a teraz som zase na Helexoch ... asi to bude tou prácou a k tomu keď pridám terajšie počasie čo je u nás na SVK tak nič moc.... a ospala podľa mňa nebudeš, možno zo začiatku, ale treba skúsiť, kým prekonáš to kritické obdobie zmeny, tak podľa mňa v pohode .... a to odvykanie tak to už k tomu patrí ... ja som si už zvykla 😖

nikollla
3. feb 2016

@lucinka0921 Ja práveže neviem,ako to kto znáša, ale proste ja som sa bez nich nepohla hlavne keď som mala niekam ísť. Ale ospalá som bola iba pri vyšších dávkach napr.pri ataku.Ale keď som bežne užila tak ma to práveže nakoplo A bolo mi lepšie. Keď som chcela, ako tak fungovať som si ju musela dať,nie som proste taká silná, aby som tuto hnusnú chorobu zvládla bez liekov. ...

umabell
3. feb 2016

@nikollla a kolko neurolu beries? A to kazdy den?

umabell
3. feb 2016

@lucinka0921 ja som bola otapena len ked som mala silnu uzkost ale ono sa to da prekonat ked budes v praci podla mna ti to skor pomoze.... A je to az take zle? Lebo zavislost je svina 😅 😅. Neskusis este radsej este bez?

umabell
3. feb 2016

@nikollla roky ti prwdpisovala neurol a teraz si zmyslela ze ups zavislost? Boze ti doktori fakt su uzasni 😨 😨.a citam akurat o tom chlorprotixene noo neviem.... Rafsej by som skusala neurol pomaly vysadzovat... Lebo ho mozno ani nepotrebujes a mohla by si fungovat na ad.... Ale nie som lekar takze neviem... Ale ten liek sa mi nepaci😕😕😕😡😡

monikajana
3. feb 2016

@nikollla počúvaj lekárku, ona ma vzdelanie, čo jednému robí dobré, iný o zlé znáša. Ked budeš mať vedľajšie účinky zmení ti ho.

filipko14
3. feb 2016

Baby, skusali ste niektora pri stavoch uzkosti a vnutornom nepokoji uzivat Atarax?

ivka1302
3. feb 2016

Babulky dnes som si adoptovala dievcatko z Afganistanu na dialku vola sa Shamilla a ma sest rockov. Uz som davno o tom uvazovala a v piatok som poslala e-mail a dnes mi prisli vsetky podklady postou naplna ma to radostou tesi ma ze mozem pomoct takemu malemu stvoreniu v tak drsnych podmienkach a este zaujimave je ze ked som vybrala z obalky jej fotku tak som sa na nu zadivala a je strasne podobna mne ked som bola mala. Poslala som ju domov mojej sestre dvojicke a jej dcera mi odpisala. Podoba sa na moju maminu ked bola mala cize na moju dvojicku. Tesme sa z malickosti velke veci nas este len cakaju!!! 🙂 ;- 🙂 😵

anina63
3. feb 2016

@lucinka0921 Ahoj moja,vôbec nie som rada,že si tu ☹ vieš ako to myslím.Dúfam,že máš len nejaký výkyv. Ja som vyskúšala Xanax ,neurol ,frontin a skončila som na Rivotrile,ten beriem každý deň polku z 0,5mg. Ono pri všetkých zo začiatku možno budeš pociťovať trošku útlm,ale aj ukľudnenie. Oxazepam je vraj z tých slabších,je to asi všetko na jedno kopyto,len každému sadne niečo iné. Skús najprv 1/4 uvidíš ako sa budeš cítiť. Držím palce.

anina63
3. feb 2016

@filipko14 Ahoj,ja som brala Atarax skoro 10 r. po 1/4 dr. sa smiala,že ako ich dokážem takto rozdeliť,vraj to je akoby som nevzala nič. Ked bolo horšie,tak polku tabl. Vysadila som ich zo dňa na deň.

nikollla
3. feb 2016

@umabell No veď ani mne sa nejako nepozdáva bojím sa ho.Trpím touto chorobou cca 10 rokov,Z toho asi 7 som na alvente,ale boli časy že som neurol nepotrebovala aj 2 mesiace potom niekedy 0,25mg.Lenže otehotnela som A za celé tehotenstvo si jeden ani alventa nič. Minulý rok,keď mal malý 2 mesiace sa to všetko vrátilo proste denno denné ataky silné. Takže znova alventa,neurol každý deň už cca 7 mesiacov A zo začiatku apaurin. Denne tak 0,5mg-0,75mg. Tak A teraz sa ho už len zbaviť. Lebo keď si ho nedám tak príde atak ako ... to už asi Z toho že si ho vlastne nedám.

eliska13
3. feb 2016

@lucinka0921 nie, budes ospala a otapena este tym, ze to bude nocna.Mne tie lieky znizuju tlak a len zivam a som strasne kludna na moj vkus, az prilis🙂)

nikollla
3. feb 2016

@ivka1302 Gratulujem ☺krásne

anina63
3. feb 2016

@ivka1302 Nech ťa to napĺňa a aspoň jednej osôbke bude o niečo ľahšie. Kiežby všetky deťúrence na svete boli šťastné,zdravé a spokojné. Nech sa darí a držím palce,aby si sa s ňou raz mohla stretnúť osobne.

filipko14
3. feb 2016

@anina63 a pomahal ti? Nebola si po nom ospala? Ja ano.

filipko14
3. feb 2016

@anina63 a je navykovy?

anina63
3. feb 2016

@filipko14 nie,fungovala som normálne....moja dr. vravela,že je to jeden z nenávykových a keď to povedala dr. tak asi mala pravdu,keď som ho tak vysadila.Nerada by som zavadzala,ale je fakt,že na každého každý jeden liek účinkuje inak.

filipko14
3. feb 2016

Dievcence, a tovam tie neuroly, lexauriny a ine sedativa predpisuje obvodny? Alebo psychiater? Lebo mne dal citalec, vecer 1/3 trittica. O ukludnujucich liekoch nechcel ani pocut, asi preto, ze su navykove. Ale obcas by som ich tak velmi potrebovala...

ametyst123
3. feb 2016

Ahojky, dnes sa cítim lepšie... zajtra mám veľmi ťažký deń, tak preto som asi posledné dni ťažšie preživala.... musim ísť niečo riešiť, a bojím sa, že dostanem atak, a tam, kde idem by som takéto niečo teda nemala mať.... ☹ 😠 Tak dúfam, že ked si dám tabletky.... pojde to ok....

To Ivka1302: Xanax je ukludňovak... t.j. je to alprazolam t.j. niečo také aké Neurol.... resp. s tou istou látkou.... ako Neurol, v kvapkách neviem, takto nemám skúsenosti.... ale Neurol je návykový !!! Tvoja doktorka asi nevie, o čom hovorí, .... A vysadiť ho, ked Ti je po nom dobre.... zaujímavé riešenie 😒 Skôr by som zmenila ADčka.... tie Ti očividne nesedia.... A pozor, ked ho berieš roky, tak to je riadna blbosť vysadiť ho len tak zo dna na den..... už som to tu písala niekoľkokrát.... ak si hoci načom "závislý" tak to musíš vysadzovať postupne, pomaly po mesiacoch, napr. znížiť o pol tabletky.... ale brať to tak celý mesiac, dva aj tri, niekedy aj pol roka.... a ked už cítiš, že to zvládaš s nižšou dávkou, zase znížiť o kuštik.... a zase dlhší čas.... Raz som však čítala, o jednom chlapíkovi, na diskusii, neviem, či len srandoval, alebo to myslel naozaj vážne, že vraj vysadil návykový benzák... zo dna na den... a nič mu nebolo, nevrátili sa mu ani stavy, čo mal predtým, a dokonca sa mu neprejavili ani vedlajšie účinky lieku, teda nemal absťák.... doslovne.... Tak neviem, ale ja osobne chcem brať ADčka.... aspon pol roka, rok.... a ked budem cítiť, že je to ok.... popritom samozrejme na ukludnenie atakov.... Rivotril,.... alebo niečo tomu podobné.... ešte uvidím, či nezmením.... a potom budem postupne vysadzať.... najprv benzák.... potom ADčka.... Bojím sa tých vedlajšich účinkov liekov, ked človek môže dostať absťak, ved to máte presne také isté stavy, na aké ste to vlastne začali brať..... tak radšej vysadzuj ten Xanax pomaly...

To Nikollla - Chlorprothixen... vôbec nepoznám.... neviem... ale ked Ti tu poradia dievčatá, že je to humus.... tak radšej verím ľudom, čo to majú odskúšané.... jak nejakému doktorovi, ktorý to nikdy nebral.... Ako som už písala ten Neurol, to je vlastne Alprazolam, a to je vlastne Xanax je návykový, a treba ho vysadzať postupne, ako som to tu už vysšie písala... sorry za chyby, som unavená.... a chce sa mi spať... Naozaj pomaly vysadzať... nemôžeš podlľa mna len tak z ničoho nič prejsť na druhý liek.... to sa mi absolútne nevidí, ako dobrý nápad.... no neviem.... to je len môj názor... dufam, že ma tu zas niekto nezvozí.... 🙂 Bez benzodiazepínu si však neviem predstaviť, že by som zvládala tie moje ataky.... to sa bez toho zo začiatku nedalo.....

To Lucinka 0921.... ked zoberieme benzodiazepín, resp. môže sa tiež jednať aj o anxiolytikum .... to je všetko na uvolnenie svalstva, ukludnenie, na zvládanie náhlych stresov, atakov, uzkostí, depresíí... ked sme na tom zle.... Oxazepam... predpokladám, že je ako Bromazepam, alebo ako Klonazepam, alebo Alprazolam... všetko sú to lieky zo skupiny, benzodiazepínov, resp. anxiolytík.... ... niektoré vyvolávajú ospalosť.... niektoré, Ta trošku "nakopnú" aby si zvládala fungovať cez den... Ja beriem Rivotril z toho dôvodu, že mi lekárka ppovedala, že ma nebudú až tak uspávať, a budem môcť chodiť do práce , a fungovať.... napríklad aj Lexaurin na mna tak pôsobil.... ale Neurol zase na mna pôsobil ospalo... a tiež aj Diazepam... tiež sa mi po nom chcelo spať.... Tak fakt neviem, ako Oxazepam... funguje.... možno je ako môj Rivotril má podobný názov.... t.j. Klonazepam.... tak možno Ta nebude uspávať... ale budeš môct fungovať..... aj v práci.... ja chodím do práce.... občas mi stačí polka tabletky, ale občas ked viem, že bude viac stresu.... dám celú tabletku, a som kludná... a normálne fungujem.....

To Anina 63 : Atarax som nebrala.... neviem posúdiť.... ale je to anxiolytikum, na uvoľnenie svalstva.... pri uzkostiach... a podobne....

Čaute kočky .... dobrú noc... konečne som niečo zjedla.....dnes ma dosť prehánalo.... ale už som kludnejšia.... a aspon čo-to mám v zalúdku.... Joj Bože, sorry, za tie chyby, ale fakt sa mi to nechce opravovať po sebe.... Dobru nôcku....

ametyst123
3. feb 2016

@filipko14 Ahojky Filipko, tak Ti vlastne máš brať Citalec.... tak mne osobne to robilo veeeľmi zle, ale niekomu to naopak pomáha, ja som to zobrala raz, a skončila som na pohotovosti s tým, že mi lekár so sestričkou povedali, aby som to nebrala, že je to svinstvo.... 🙂 dobré nie, ked Ti lekár povie, že je to svinstvo.... a že to nemám brať.... 🙂 Ale Atarax je anxiolytikum... to je na uvolnenie svalstva, to je ako Spitomin, ktorý som brala ja .... neviem síce, či sa to dá porovnávať, ale asi hej....ten mi však nezaberal.... lebo bol velmi slabý.... a nenávykový, preto som ho zo začiatku chcela... ale vôbec nepomáhal, tak som sa mesiac trápila..... až mi predpísala lekárka Rivotril.... návykový benzák.... Neurol Ti môže predpísať aj obvodný lekár.... ku Citalecu by som rozhodne brala aj nejaký benzák... nechápem, prečo Ti ho lekár nechce predpísať.... namiesto toho Ataraxu... To Tritico nepoznám.... čítala som že sa dáva pred spaním.... ale nepoznám, takže nemôžem posúdiť... ale je to tiež ADčko... teda antidepresívum ako Citalec.... takže podla mna berieš 2 ADčka.... Atarax ako anxiolytikum... a benzák žiaden.... a výsledok ... je Ti blbo.... tak dačo asi treba zmeniť....
Čo tak skúsiť najprv zmeniť u psychiatra lieky , resp. ziadať iné... že žieto Ti nerobia dobre... ja to takto riešim... rovno poviem, je mi nadalej hrozne,,chcem niečo iné, lebo toto brať nebudem.... a zmeni mi.... Obvodný predpiše aj Neurol, alebo si skúsila Frontin...? Tiež predpisuje obvodný lekár... Lexaurin sa dá dokonca kúpiť.... ale zvážila by som alebo sa minimálne poradila hoci s obvodnou lekárkou, alebo nejakou inou psych... či môžeš brať toto, a s ktorými liekmi to môžeš kombinovať, sama od seba to nerob.... Ked potrebuješ ukludnujúce lieky len občas, tak skús napr. Frontin.... ten pôsobí cca 2 max. 3 hodiny.... ale pomáha.... ale je návykový.... postupne treba dávky zvyšovať.... ... aj ja som bola na začiatku tak ako Ty, bála som sa všetkého návykového, preto ten Spitomin, ale mesiac som trpela ako pes.... a čo z toho mám.... nič dobré.... tak prečo radšej nebrať niečo čo pomôže, hoci návykové? Návykových liekov sa dá zbaviť.... ale postupne.... postupným vysadzaním ako som tu písala vyššie... nie naraz....

filipko14
4. feb 2016

@ametyst123 dakujem, vies, skusala som aj neurol, ten mi predpisala obvodna,velmi mi pomahal. Ale minul sa a nemala som odvahu ist si predpisat dalsi. Ale pomahal mi velmi. Mam dost zodpovedne povolanie,v ktorom potrebujem fungovat. A niekedy som tak roztrasena a neurol vzdy zabral. A co sa tyka lexaurinu, ten ti u nas bez receptu nepreda nikto.