Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
5. feb 2016

@staninka30 dakujem moja myslim si ze tu na tejto stranke sme vsety obdivuhodne za to ako zvladame situacie ako sa dokazeme starat este aj o druhych aj ked sme na tom zle a hlavne ako sa dokazeme podrzat tu jedna druhu ked potrbujeme. Mne je teraz ked som nasla tuto stranku ovela lepsie babulky aj dnes v praci som premyslala ze nie som sama taka cudna ako som si myslela. Ked som moje stavy zozaciatku nevedela dobre ovladat tak som si vzdy pripadala ako keby so mnou nieco nebolo v poriadku. Napriklad som bola v nakupnom centre plnom ludi a vravela som si:Je tu tolko ludi a nikto z tychto ludi tu nema take problemy ako ja nikomu tu nie je tak zle ako mne- Teraz ked som medzi ludmi tak si poviem mozno prave tato tu co teraz okolo mna presla trpi tak isto ako ja alebo mozno prave tato predavacka u ktorej teraz nakupujem je tiez v depresii. A veru ze je to tak sme take ake sme jeeej ametyst to vcera zacala s tou pesnickou😊😄😀😌aj ked momentalne nie sme funkcne na 100 percent 98 percent dame kazdy den komplimenty nam vsetkym. 😘😊☺️

janka_banka
5. feb 2016

@ivka1302 jaaaaj aké krásne slová, ani nevieš ako si ma práve povzbudila 🙂 ... je to ťažké, ale vždy si poviem, že to musí mať nejaký zmysel ... a vtedy sa to ľahšie zvláda ... som rada veru dievčence, že Vás mám 🙂

evak12
5. feb 2016

@tslobik ahoj,podobne problemy mam aj ja,tiez beriem AD,pokial mavas taketo problemy s uzkostou,stachom ...ta nova praca ti velmi teraz nepomoze,aj ked peniazky by sa zisli,teraz stres vobec nepotrebujes,aj tak ho mas ako sama pises ....viem o com pisem,to je moj nazor

ivka1302
5. feb 2016

@eliska13 veci musime menit mi. Necakaj ze sa nieco stane ked ty sama k tomu neprispejes. Nevyhovaraj sa na genetiku na celej planete nenajdes dvoch ludi ktory by boli rovnaki kazdy sme jedinecny a original a na kazdeho z nas plati nieco ine kazdy z nas ma v zivote jedinecnne povolanie ktore si tu prisiel splnit Nevadi ze mas uz dest rokov lieky pocuvaj svoje telo hovoris ze cakas ci pride nieco nove a ked nie tak si sklamana. To nove nepride len tak samo eliska to nove je v tebe len to musis v sebe najst skus to nereaguj na veci ako si to vzdy robila urob zmenu ty skor ako budes zase sklamana z vysledku. Mame vyhodu v tom ze mame schopnost menit sa pocas nasich zivotov. Nie je to nastastie tak ze sa narodime a jednemu je dane byt mily dryhy prezije svoj zivot iba breptanim aneviem co nemali sme ziadne sudicky ktore nam povedali pri postielke tak a ty budes takato....Mame stastie ze mozme v sebe objavovat nove veci a nikdy by sme ich neobjavili keby neprisla do nasho zivota depresia. 😊😌🙂😄pekny vecer

sono2
5. feb 2016

@ivka1302 klobúk dole úvaha. Super

ivka1302
5. feb 2016

Jooj rovnaky je s tvrdym aktori s makkym ze som to poplietla sorry. Ale rovnaky ludia je mnozne ci nie kto je tu dobry v gramatike opravte ma😅😅😅

staninka30
5. feb 2016

@ivka1302 Nechces byt moj psycholog??😂😂😂👍

majinulka
5. feb 2016

@ametyst123 Ahoj. Dnes máme celkom dobrý deň. Akurát doobeda zapochyboval, či sa z toho dostane, ale potom sme sa porozprávali a bolo dobre. Tá myšlienka aby sa zapojil do fóra, ma napadla tiež, ale nie je to také ľahké. Viem, že on by si prečítal všetko od vrchu až dospodu a ak by našiel niečo o tom, že niekomu nezabrali AD, alebo niečo a ťažkostiach s PP atď, tak by to asi nedopadlo dobre. Na druhej strane tie pozitívne veci by ho určite pozdvihli. Pouvažujem o tom. Neviem či som tou myšlienkou sexu niečo načala, ale dnes mi oznámil, že ide so spolužiačkou von. 😨 😎 Už je vonku 2 hodiny a ja som na mraky. Ale stále si hovorím, že mu musím veriť a že ho to posunie o krôčik dopredu. Lebo to naozaj ide slimačím tempom dopredu. ale som vďačná Bohu, že je to tak. 😕 Inak dnes sa mi podarilo objednať ho na endokrinológiu 16.2.16. To som dobrá čo? 🙂 To bol najskorší možný termín. Aj som sa za to pomodlila 😎 Po desiatich telefonátoch musím uznať, že je to úspech. Všade termíny o pol roka a viac. Je to síce za poplatok 17 eur, ale na to kašlem. No už teraz viem, že v ten deŃ bude hisáčiť, ale čo už? Dáme to. (hisáčiť je s mäkkým i, alebo?, sorry však to je jedno) MUsím končiť, lebo už čaká na poradovník môj druhý 12 ročný syn. 😎 😕 Začal žiarliť, že sa venujem tomu staršiemu. Tak ho musím trochu pomojkať. A to sa už ozýva manžel. Pomóóóc. 😀 🙂 Normálne uvažujem, že si založím psycho poradňu. 😎 😉 Tak sa teším na zajtrajší deń.

ivka1302
5. feb 2016

@staninka30 jooj staninka kazdy sme si pre seba tym tajlepsim psychologom vdaka tomu co prezivame. Ale som rada ze mozem niecim pomoct😊🙂👏

ivka1302
5. feb 2016

@majinulka aj ja som stale na tablete manzel tu za mnou trikrat prisiel ci som uz skoncila tak som mu povedala ze ak nieco potrebuje nech mi napise mail. 😍😜😘

qidko
6. feb 2016

@ivka1302 Trosku na odlahcenie:A co ak chce sex🙂🙂bude cez mail🙂🙂 neuraz sa prosiiiiiiim🙂🙂 vzdy sme tu take smutne a na nervy tak aby bolo trosku zmeny🙂🙂

Babulky po ranom cviceni mam dobru naladu 🙂🙂 verim ze dnesny den bude super navarim dcera poupratuje a potom konecne mozeme spolu kecat🙂🙂 a hrat hry je uz dospela ale clovece,dama a minule pexeso u nas fici prajem aj vam pohodovy den s rodinou 🙂🙂 drzte sa

ivka1302
6. feb 2016

@qidko supeer toto tato stranka potrebuje noo vcera ho chytila migrena ale mozno dnes ideme na veceru tak sa budem snazit po vecery nebrat do ruky tablet😄😌🙂😘

janka_banka
6. feb 2016

Ahojte dievčatá, no ja sa dnes veru nemôžem pochváliť, nálada nanič, ešte aj úzkosti ma sužujú od rána ... nechápem to ... liečba nastavená, všetko dodržiavam, snažím sa myslieť optimisticky ... a dnes vonku taaaak krásne ... tak Vám prajem dievčence krásny dník 😵

qidko
6. feb 2016

@ivka1302 Prajem Ti aby to vyslo ja som bez manzela tak mozem aspon snivat🙂🙂🙂


@janka_banka Este je len rano tak nezufaj ) posielam velke objatie a polovicu mojej energie🙂🙂 si sikulka zvladnes to drzim palceky🙂🙂🙂

janka_banka
6. feb 2016

@qidko ďakujeeeeeeeeeeem 🙂 ... budem sa snažiť 🙂

qidko
6. feb 2016

@janka_banka Tak to sa mi pacis🙂🙂 navarit,upratat,obliest deti a sup ho na prechadzku a nezabudni Ked budes si spievat tak Ti bude fajn🙂ja Ked spievam moje deti sa chechtaju 🙂 a vravia ze superstar nebudem:-/ nevadi hlavne ze to pomoze drz sa moja myslim na Teba🙂🙂

ivka1302
6. feb 2016

@janka_banka neboj po dazdi vzdy zase vyjde slniecko. Pdstatne je aby si tomu nepodlahla depka je taka prefikana ona skusa kazdy den ale ked jej nedame pozornost a budeme ju ignorovat(viem ze to nie je lahke)tak casom sa nebude tak predvadzat.Janulka zvladnes neboj nepytaj sa preco je ti dnes zle ked mas lieky a myslis pozityvne. Pytaj sa co mozes urobit aby ti bolo lepsie. Skus si iba tak poskakat. Nechcem aby to vyznelo blbo ale neuveris ked na mna prisla uzkost tak som ju zo seba striasala prave skakanim predstavuj si ako pri kazdom skoku a nech je to uplne blaznive s teba opadava vsetka uzkost a strach ja som to robila v spalni a na skrini mame zrkadla a po malej chvilke som sa musela zacat smiat sama na sebe a uzkosti boli prec. Toto je taky pomocnik skus objav v sebe tvoje vnutorne dieta a dopraj mu dnes zabavu uvidis ze sa to odvdaci dobrou naladou. Kazdy mame v sebe nase vnutorne dieta a prave toto dieta moze byt vystrasene a zmatene. Ked mu ukazeme ze sme nan nezabudli a sme tu aby sme mu pomohli pomahame vlastne same sebe. Hyckajte si svoje vnutorne dieta a spytajte sa ho co by chcelo dnes robit mozno vas napadne prave to co vas upokoji a prinesie pekny den😉☺️😊Jani aj ked si zodpovedna maminka mas pravo robit nieco blaznive!!!!

ivka1302
6. feb 2016

@qidko aj sny nam prinasaju krasne prezivanie dni a ked snivame pritahujeme realitu a vytvarame si nas zivot pozri film the secreets. Tesim sa ze mas dobry den a s tym cvicenim je to super napad nakopne to cloveka kompliment. Tak nech to tak pokracuje aj dalsie dni😊😉👏👏👏

janka_banka
6. feb 2016

@ivka1302 Ďakujem Ivka za krásne slová, už som sa vykecala mamine, tak trošku pomohlo a už periem prádlo, vetrám, upratujem ... len keby žalúdok nebolel, neviem, či mám virózu alebo to je z nervov ... ale premáham sa a naozaj deň ešte neskončil a verím, že bude lepšie 🙂 ... posielam srdiečkooooo 🙂

ivka1302
6. feb 2016

@sono2 dakujem obcas sa rozpisem a spomeniem si ako som ja reagovala v zaciatkoch a ako som si vedela pomoct alebo naopak kde som robila chyby. Pekny den☺️🙂😊

qidko
6. feb 2016

@ivka1302 Ja musim cvicit 5-6×denne mam odumrete nervy v pr.nohe po oeracii chrbtice :/ale pomaha to nakopnut🙂 skus 🙂 pa

qidko
6. feb 2016

Babulky dostala som srdiecko uz je "az"3.z kazdeho sa tesim ako by som vyhrala 🙂🙂 DAKUJEM

janka_banka
6. feb 2016

@qidko hihi .... som rada, že potešilo 🙂 ... už mi je lepšie, a práve som zistila, že mám "ovulačné obdobie" a potom že mi je zle ... bleee ... ja menzes vôbec necítim ale toto je hrôza, ja keď mám zhoršenú psychiku, tak aj cítim presne ako mi ide mesačný cyklus ... jáj čo nie som chlap ... 🙂

qidko
6. feb 2016

@janka_banka Vedela som ze je od Teba 🙂 ak pridem nato ako sa posielaju poslem kazdej aby sa potesili🙂

ivka1302
6. feb 2016

@qidko ved to je dalsia vec co mam v hlave ta adopcia ma nakopla tiez som nad tym dlho uvazovala a odhodla som sa az teraz. A dalsia vec co mam v hlave je ze si rano dam take kratke rozcvicovaky cely tyzden som rano sama tak nemam ani vyhovorky uz sa tesim na jar teraz nam tu nasnezilo tak len prechadzky a pritom zijem v tak krasnej prirode. Za domom les fitnes stesky cyklisticke cesticky. A krasna priroda okolo. Fakt zacnem pohybom dakujem☺️🙂😊

qidko
6. feb 2016

@ivka1302 Bude dobre zacne sa darit ver ze vsetko zle je na nieco dobre 🙂🙂Bud silna a kazdy den si uzivaj naplno a sup ho na prechadzku🙂

ametyst123
6. feb 2016

@majinulka Jeeej no super.... takže sa vám podarilo úspešne zvládnuť uzkosť.... to je super, ste na dobrej ceste.... 😉 držím palčeky, ... postupne to bude lešpie... a to že sa rozhodol ísť so spolužiačkou von.... tak to je super..... 😉 Neboj sa oňho... aj ked viem, že je to ťažké.... sama som mama.... ale všetko dopadne určite dobre.... možno takýmto spôsobom fakt príde na iné myšlienky... mne toto diskusné forum rozhodne dosť pomohlo.... zo začiatku som ani nevládal čítať... nie to ešte písať tu.... a je pravda, že som bola niekedy na vážkach, či to alebo ono je ok.. alebo nie je ok.... či sa z toho dostanem... alebo nie... ale čím dalej tým viac verím tomu, že nad tou hnusnou pliagou vyhrám... prečo by ma malo poraziť niečo, čo je len v mojej hlave..? Šak som už čo- to prežila.... tak takéto niečo ma určite nedostane..... ja verim tomu, že nad tým vyhraám..... a že už sa mi to nevráti..... Moja teta nad tým vyhrala ...hoci to trvalo síce... 6 rokov.... ale už sa jej to nikdy nevrátilo.... Ináč nedávno som sa dozvedela, zo svojho blízkeho rodinného okolia, ale nie z mojej strany rodiny, že tiež má niekto v rodine podobný problém.... a berie ADčka.... a to by som o tej osobe vôbec nikdy nepovedala..... takže nie sme v tom sami,kto má takéto problémy,, a fakt aj ludia v našom blízkom okolí, možno aj kolegyne v práci, majú také isté problémy ako my..... ale postupne ked s tým budeme bojovať , tak to pôjde....a my nad tým vyhráme....

Majinulka si skvelá, že si dokazala vybaviť taký skorý termín,...si fakt dobrá... 😉 😎 ... klobuk dole.... tak nebojte, to vyšetrenie nie je nič.... absolutne nič.... myslím tým tú endokrinologiu.... držím palce.... držte sa....

ivka1302
6. feb 2016

@qidko aj ja posielam srdiecka a qidko nech ti ten spevavy den vydrzi len ak si vysnivas nejakeho toho princa ktory pre teba urcite niekde je Nespievaj mu prosim. ☺️☺️☺️

qidko
6. feb 2016

@ivka1302 Zlatinko dam Ta do obrazu ja svojho vysnivaneho princa mam uz23r.🙂 je pracovne prec ale dakujem ze by si mi ho dopriala 🙂🙂a vie ako krasne spievam🙂🙂 on vzdy hovori ze je to pekne a deti sa rehocu 🙂🙂vraj je hluchy ale co neurobi premna Ked ma LUBI🙂🙂aspon myslim

majinulka
6. feb 2016

@ivka1302 Ahoj ivka. Tak mi je dobre pri srdci, keď si prečítam tie povzbudivé slová, ktoré tu píšete. Jasné, že manžel to nechápe. Jednoducho oni sú ako také malé deti, ktoré potrebujú aby si sa im venovala a nechápu, že aj mi máme svoje veci s ktorými sa potrebujeme podeliť. Inak neviem ako by zareagoval keby som mu povedala, aby mi napísal mail ak niečo chce. Už vidím ten jeho výraz. Ale nemôžem za to že toto fórum ma veľakrát naštartuje. Preto som Vám všetkým dievčatá veľmi vďačná.