Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
14. feb 2016

@ametyst123 tiez si myslim ze by ti terapie velmi pomohli a chapem ta s casom ja ked som zacala chodit k psychologicke tak som vtedy nastastie nerobila pretoze aj ona mala plno tak som mala termin raz rano o osmej raz vecer o siedmej a inokedy mi zavolala aj v ten ktory den jej niekto vypadol alebo nemohol prist takze este ze som mala auto a volny cas inak by som to nebola dala to bolo na Sk a tu v Taliansku som mala tiez stastie pretoze manzelova znama je psychologicka a je to rodinna znama tak obcas prisla az ku mne domov co bolo super. Ani si neviem predstavit keby som to mala platat s pracou a rodinou plus psycholog tak to narobi viacej skody ako osohu skratka je to terapia ktora ma pomoct tvojmu terajsiemu stavu a nie aby si sa este viacej ustvala. Mozno by si si mala vyhradit cas na seba moja lebo aj ja si myslim ze takymto tempom akym ides si velmi nepomozes. Zariad si trebars aspon na dve hodky niekoho k detom alebo aj manzel nech ta v tomto zastupi a urob si cas pre seba v tom zmysle ze nebudes mysliet ako to ide bezomna ale uplne vypni zajdi si s kamoskou na caj alebo sa chod iba prejst alebo si zariad terapie v tomto case. Cas ktory doprajeme same sebe nie je strateny cas a tak ako ti pisala eliska skus chodit spavat skor pretoze urcite rano vstavas dost skoro. Ja chodievam spat obcas tiez az po dvanastej v noci ale len preto ze skor nezaspim a rano mozem spat aj do desiatej kedze mam pracu na poobedie. 🙂😌😉👏Uz si raz zaplatila cenu za to ze si myslela viac na druhych ako na seba tak to teraz zmen a ukaz ze sa mas rada. To nie je egoismus mne povedala psychologicka hned na prvom sedeni ze som zalievala kvietka v kazdej inej zahradke a v tej mojej mi vyschli😂😉😊❤️No co k tomu dodat???

ametyst123
14. feb 2016

To Eliska13 a to Ivka1302 :

Ano, mate pravdu v tom, že som sa vždycky skôr starala o tých druhých, ako o seba, a tak som si našla taký akýsi "únik" , v tom smere, že ked už všetci spia.... tak koooonečne mám čas si posedieť, oddýchnuť, pozrieť oblubený film, a podobne.... problém je ale naozaj v tom, že som to takto robila posledných 13 rokov, plus chodila som do práce na 7.00 hodin, čiže som vstavala buď o 6.OO, a potom, ked som bola na materskej 4 roky... som sa nevyspala vôbec, a teraz vstávam aj kvôli deťom... lebo musia byť v školke pred 7.OO hod. aby som stihla do práce.... tak vstávam aj o 5.30 hod. A chodím spať niekedy aj o 2.OO hod. v noci.... a tu je pes zakopaný.... ja viem, že som si aj týmto neustálym nedostatkom spánku, a vyčerpaním spôsobila to, čo mám, ale už som si na to tak zvykla, že aj ked dokážem zaspať v priebehu 5 minút.... nedokážem sa do tej postele dopracovať skôr.... Je to moja chyba... aj moj manžel mi to vyčíta... vyčítala mi to aj moja mamka.... a vlastne každý, kto o tom vedel.... ale čo narobím.... ja som taký filmový maniak.... ja ked začnem pozerať film, dopozerám ho dokonca, aj keby sa mi straaašne chcelo spať.... ja ho proste dopozerám dokonca.... 🙂 a najhoršie je, ked si potom prepnem nedajbože na iný kanal, a ide niečo zase zaujímavé.... tak pozerám dalej.... 😀 😝 . Viem, že je to nesprávne, sama si to viem povedať, nerob to tak, ale na druhej strane zvíťazí ten pocit, že aspon vtedy mám kusok chvile pre seba.... cez den sa to proste nedá.... A moj manžel mi práveže s deťmi veľmi pomáha, naozaj ,aj sa o nich postará, ale už to proste je vo mne.... som fakt asi televízny maniak.... 😒 .... Mám proste pocit, že vtedy mám ten kúsok "slobody",ktorý je len môj..... Viem, že to musím zmeniť, snažím sa už, veľa vecí sa snažím zmeniť, ale chce to čas.... ja sa polepším.... musím.... aj sama cítim, že takýmto tempom to už proste nezvládam.... nedá sa to..... 😔 ....Budem sa snažiť, zmeniť to.... 😉 Aj v tých liekoch sa píše, myslím Adčkach... že má mať človek zaručený aspon 7-8 hodinový spánok.... 🙂 ... tak u mna to tak zrejme nie je.... ale slubujem... budem na tom pracovať, musím zmeniť svoj životný štýl..... lebo sa zničím..... ☹ ...a to nechcem....

eliska13
14. feb 2016

@ametyst123 som taka ista, ale ja to na sebe strasne citim, ked idem spat o 24 a vstavam o 6:00 hned nalada na bode mrazu tiez vecer citam casopisy popri tom pozeram TV potom idem na net a stale mam pocit, ze mam malo casu a tolko by som chcela stihnut🙂 ale ty si uz extrem tolko spanku Ti nemoze stacit.Ja som hned, ked som unavena lutostiva rozcitlivena.Potom su zase dni, ked zalomim rovno so synom o 20:30 a dozeniem to

ametyst123
14. feb 2016

@eliska13 Áno, musím to zmeniť.... to je jedna z vecí, ktoré fakt musím zmeniť.... snád sa mi dnes podarí ísť spať aspon o 12.00 hod.. už to bude pokrok.... 😒 Tak dufam, že to výjde..... Dopozerám Hriešny tanec.... 🙂 , umyjem sa , veci pripravené mám, a dufam, že pojdem spať dnes skôr.... držte mi palce.... 😵

ivka1302
14. feb 2016

@ametyst123 ja ta kontrolujem haha dufam ze sa uz umyvas a nesedis este za PC. Dobru nocku a rano vela energie😚😏🤗🤗

juliailuj
15. feb 2016

aj toto je zaujímavé(príznaky) http://casprezeny.azet.sk/clanok/99185/histamin...

juliailuj
15. feb 2016
juliailuj
15. feb 2016

@ivka1302

Ako sa môže prejavovať potravinová itolerancia

sčervenanie a svrbenie pokožky, ekzémy, kožné vyrážky,
bolesti hlavy, migréna,
nádcha, dýchacie ťažkosti,
bolesti brucha až kŕče,
zápcha, koliky, hnačky, plynatosť,
syndróm dráždivého čreva,
nevoľnosť, zvracanie,
nadváha ale i podvýživa,
zadržiavanie tekutín,
zápaly,
artritída,
gynekologické ťažkosti, neplodnosť,
depresia, stavy úzkosti, hyperaktivita a podobne.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/6401527/ked-sa-z-jedla-s...

evkabiela
15. feb 2016
Používateľ evkabiela je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkabiela.

@filipko poporodna depresia je bohuzial pomerne casta... nemozes za to. hormony. lieky to vedia upravit. porod je silny zazitok a to ze si na dietatko bola sama spravili svoje. som si ista ze budes uzasnou a najma milujucou mamou. len si teraz vyriesis problem a bude dobre. skus relaxovat (viem ze pri babatku to nie je lahke) ale ak sa ma kto postarat aspon na chvilku tak si dobraj aj relax, pripadne chod s babom von s kamoskami napr na kavu- sklb prijemne s uzitocnym. vztah si takto postupne s babom vybudujete a priznaky choroby odidu. drzim palce

junova
15. feb 2016

Dievčatá, neviete mi poradiť kde konkrétne robia gastroskopiu v narkoze?

ametyst123
15. feb 2016

@juliailuj Ano o tej histaminovej intolerancii som už počula.... jedna babenka mi to napísala do správy.... a posunula som to dalej.... a potravinova je tomu podobná.... ale je to niečo celkom iné....a tiež sa to môže prejavovať tak, ako napríklad PP, depresia.... hnačky, zalúdok, hrča v krku..... preto idem znova na Gastro, konečne už aj s odbermi vzoriek.... tak dufam, že sa im to podarí.....

ametyst123
15. feb 2016

@ivka1302 Noooooo. musim sa priznať, že som išla spať o pol jednej v noci..... 😖 ale už sa lepším.... 🙂 lepšie, ako o druhej v noci..... 😀 .... budem sa snažiť viac.... chce to čas... ale viem, že ten životný štýl fakt musím zmeniť.... nedá sa takto fungovať donekonečna... a organizmus mi to už dal jasne najavo..... Polepším sa.... 😵 😔 ....

ametyst123
15. feb 2016

@ivka1302 No, dnes už končím.... idem sa umyť, veci pripravené na zajtra mám, aj pre deti... tak možno aj pred 12.OO pojdem spať... to bude u mna, že naozaj pokrkok... 😀 .....
Tak dobrú nôcku, a sladké sníčky..... 😀 ako zvyknem hovoriť svojim detičkám.... a veeeeľmi sa im to páči...ked im tak poviem.... lebo tiež mali dosť zlé sny, potom ako ich babička zomrela.... ale teraz sa to už lepší....už ich majú podstatne menej a už plaču zo sna iba tak raz za noc..... to už je celkom dobré.... 😖 Predtým to bolo horšie.... 😖 Tak dobrú noc..... 😉 😵

eliska13
16. feb 2016

@ametyst123 waaaw no vidis budes ako znovuzrodena telo sa Ti odvdaci🙂ja som sa zobudila 2:40, ze mi skrka v bruchu a som hladna🙂 dala som si vecer len salat a asi mi nestacilo.Tak som zhltla banan hodinu bola hore a potom v tom najlepsom spanku uz zazvonil budik
Pekny den vsetkym

ivka1302
16. feb 2016

@eliska13 skoda ze si sa nevyspala vies o tom ze banan ti dava energiu? Radsej skus nieco ine. Moj manzel chodi v noci do chladnicky na jogurt😌😊😚

ivka1302
16. feb 2016

@junova zlatko asi je to velmi zriedkave na SK kto robi taketo vysetrenie v narkoze ale skus sa spytat svojej obvodnej mozno to bude vediet ona alebo v nejakej privatnej klinike😚☺️😊Pekny den

ivka1302
16. feb 2016

Babulky :--janka banka 😘 tsobik😘qidko😘 majinulka?...co je s vami chybate tu!!!😏😚🙂😌😊❤️❤️❤️

janka_banka
16. feb 2016

@ivka1302 žijeeeem, len som v práci a doma bolo kooopec roboty ...inak v pohode 🙂 ... slniečko vyšlo trošku, včera bolo blbo, ale dnes sa teším dobrej nálada , tak nech svieti aj Vám slniečko po celý deň . 😵

junova
16. feb 2016

@ivka1302 dakujem, Ivka. Skusim zistit

qidko
16. feb 2016

Som rada ze aspon niekomu chybam dnes prisiel konecne manzel 🙂su prazdniny tak sme vsetci spolu robila som pestunku 10m. chrustikovi a zatial sa citim dobre vsetko je ok tak vam prajem aby aj vam bolo dobre prijemny den 🙂

ivka1302
16. feb 2016

Babulky ja som dnes zasla do mesta do lekarne aby som si kupila nieco z toho co pisala juliailuj na prirodnej baze tak som nieco dostala ale ten celexyl tu nemaju takze skusim este pozriet na nete a potom som si zasla do benettonu akupila si krasnu bluzku urobila som si radost je sice letna taka hodvabna ale uz sa tesim ked sa otepli a dam si ju zhodila som teraz 4 kG tak som ako palica ale dufam ze zase nieco naberiem nejake pekne krivky💛❤️☺️🙂Jaaj dobry pocit to je ze ma vie nieco potesit. Tu nam zase nasnezilo a je dnes tak pochmurne ale nevadi. Pekny den☀️👏😊😍

junova
16. feb 2016

@ivka1302 Treba si urobiť radosť🙂 A čo prírodné si si kúpila v lekarni? Potom napíš, či to účinkuje.

ivka1302
16. feb 2016

@junova kupila som si valerianu aj ten melatonin a celexyl tu nepoznaju ale nieco podobne mi hovorila ze si mam precitat na nete tak si to pozriem ak to bude podobne zlozenim tak si to kupim. Ozvem sa ti pa 😊😌😉❤️❤️❤️❤️

ivka1302
16. feb 2016

@janka_banka qidko ok super len som si myslela ze je cloveku obcas tak zle ze sa mu nechce ani komunikovat ale som rada ze je to opacne ze sa neozyvate lebo je vam fain tak to je supeeer nech vam to vydrzi a nech sa to len lepsi. 😘😉❤️❤️❤️

qidko
16. feb 2016

Dievcata taky krasny a pohodovy den ako bol dnesny som nemala davno pohoda v kruhu rodiny prechadzka ,potom kamoska s 10m. chrustikom bola na navstevu maly uzastny usmievave slniecko,tolko energie mi to dodalo.Prajem pekny vecer drzte sa 🙂

ivka1302
16. feb 2016

@qidko super vidis ked sa clovek zamera na pekne veci ktore ho tesia zabudne aj na to co ho trapi. Ja som mala taku krasnu sobotu kamosky sranda a aj sampanske no uplny relax😚🙂😊☺️💜💚❤️

qidko
16. feb 2016

@ivka1302 som rada ze zacinaju aj pekne dni🙂keby to tak ostalo navzdy to by bolo super🙂pekny vecer babulky a nezabudnite ist skoro spat🙂 vsetky🙂 nielen ametyst 123🙂

ametyst123
16. feb 2016

@qidko No tak, dneska priznavam som dlhšie hore, ale to preto ze mam zajtra Dovolenku... ale nie takú obyčajnú 😒 ... idem totiž s manželom k lekárovi, ako doprovod.... takže sa neteším, som nervozna, že čo mu povedia.... čo mu je .... tak som hore, aj on je hore.... a detičky spia... a my ...sme obaja nervozni.... 😒 😒 ....Ale aj tak musim isť už spať, lebo deti musime ráno šupnút do skolky.... aspon na tento den..... takže vstavame skoro ráno.... tak čauky... pozdravujem všetky babenky.... držte sa .... a držím vám palce....nech sa vám darí....všetko zlé prekonávať.... 😉

ametyst123
17. feb 2016

Čaute babenky, netradične poobede píšem.... 😀 .. prišli sme od lekára... a našťastie manželovi nezistili nič vážne.... ALE ....problém je skôr v psychike..... no a sme doma.... 😒 . Už má zo mna chudáčisko môj stresy,.... a ja nechcem aby skončil ako ja.... ☹ ..... Musím sa dať nejak rýchlo dokopy, budem sa snažiť.... nemôžme takto obaja dopadnúť.... musíme obaja zmeniť životný štýl... nielen samé stresy, a zhony, a práca, a práca na domčeku, a s deťmi.... Proste musime sa skludniť.... a trošku spomaliť tempo.... to sa nedá takto fakticky fungovať.... 😒 😒 neustále..... Ked riešiť , tak jednu vec, nie niekolko vecí naraz, ked pracovať, tak aj oddychovať.... atd lebo inak sme v r....., sorry za výraz 🙂 , ale už sa to takto dalej nedá....

qidko
17. feb 2016

@ametyst123 Som rada ze to nieje vazne.Musite viac odychovat pracu a zhon odlozit a vymenit za relax a hlavne spat aspon 8h.denne.....Ja som manzela aj syna poslala na prechadzku do lesa a ja si vegetim na gauci takze aj vy prechadzka do skolky a potom veget s rodinkou🙂