Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
8. apr 2016

@ivka1302 Ivka moja, si pokladík .... zlatíčko ... ja to presne viem, ja viem o čom píšeš, ja to aj tak chcem, len keď človek spadne do kolotoča, že chceš všetko nakoniec nemáš nič... a mám úžasnú pani doktorku s ktorou si smskujeme a aj dnes mi napísala presne toto isté ako Ty, takže Ty si v podstate už študovaný psychológ 🙂 ... cmuk ... a ja sa teraz dávam pomaly dokopy,je to ťažké, prídu ťažké dni,kedy naozaj obviňujem všetkých okolo za svoje stavy, svojho manžela, svokrocov,ba dokonca aj deti ... ale je to príznak depresie, ale žiaľ aj môjho "zlého" ja ... ktoré si neváži čo má doma a môj vlastný chtíč ma vedie do záhuby ... preto mi odporučila lekárka aj nemocnicu ... ale ja stále neviem ... myslím, že teraz s kolegom som sa poučila a to riadne...9 rokov som bola na materskej, venovala sa deťom a potom o mňa niekto "zakopne" a ja sadnem ako včela na med ... a myslím si, že je to láska, lebo vypadnem z toho strereotypu a pritom to skutočné štastie mám v sebe, v deťoch, a teraz ako si tu s Vami píšem, tak aj vo Vás dievčatá moje, kebyže Vás môžem tak všetky vystískať, objať a povedať veľké ĎAKUJEEEEM 😅 😅 😅 😅 .... vážim si každé Vaše slovíčko, každú sekundu čo mi venujete... verím, že sa z toho dostanem a ak nie, tak pôjdem aj si poležať, aspoň poodychujem, no nie???? 🙂... a inak ešte napíšem o tom kolegovi, síce je mi ľúto, že je preč, ale zbavila som sa obrovskej guľe na nohe, lebo podvedomie mi šepkalo NEBEZPEČIE ... vlastne nie podvedomie, ale ten hore, Pán BOH, čo stále na mňa myslí a dáva pozor nielen na mna ale aj na Vás dievčatá moje, na to nezabúdajme a aj vďaka nemu sme sa určite stretli tu na fóre ... prajem pekný dník 🙂

qidko
9. apr 2016

dobre ranko dievcata dalsi den pred nami u nas je zatiahnute ale teplo.....ranna prechadzkaje uz zamnou aj cvicenie v stredu ma caka EMG vysetrenie a musim sa objednat na dalsie rehabilitacie noha trpne a to mravcenie a trpnutie vobec neustava v noci je taka citliva ze nemozem mat na nej ani paplon lebo ma to drazdi ☹ ......vcera som vytriedila veci a podarilo sa mi zohnat aj zemiacky pre rodinu ktora to potrebuje poslala som im aj zavaraniny mam ich az az svokra ma zasobuje 🙂 dufam ze im to aspon trosku pomoze

@ivka1302 a mna si preco nepozvala na halusky 😀 ties nemusim bryndzu ale nepovedala by som nie 😎

@evak12 no dnes by si mala mat vychadzky tak sa ozvy ako to ide v stredu mam vysetrenia v nemocnici v novom Internom pavilone ak budes este v nemocnici chcela by som ta navstivit drz sa 😀

@tlsobik ahoj ako sa drzis zvladas to davaj na seba pozor setri sa🙂

pekny den vsetkym majte sa

ivka1302
9. apr 2016

@qidko Zajdeme si na tie halusky doma na Sk spolu🌺💞🍀❤️🌸😘🤗🤗Boli dobre vydarili sa. U nas sneziiiii dievcata ja sa uz tesim na jar a teraz toto🌺🍀💞😊😂😂

kafulienka
9. apr 2016

ahojte, pridavam sa k vam...mam momentalne velmi zle obdobie - uzkostna porucha s atakmi, vzdy vyvolana nespavostou...pred cca troma tyzdnami zmenene lieky a momentalne zhorseny stav....

chcem sa k vam pridat, citala som, ze sa spolu modlievate, tak mi, prosim napiste, o ktorej...
dakujem Bohu za Vas...viem, ze niekto preziva to, co ja....a je mi trosku lepsie.... 🙂

evak12
9. apr 2016

ahojte dievcatka moje,mam sa celkom dobre,v utorok by ma mali pustit domou,uz sa tak tesim,ano v nemocnici mi pomohli,a hlavne som si tam odychla,bola som totalne psychicky vycerpana .......som doma a neviem co robit,nuda?!lenivost?!qidko aj ja na teba myslim,vlastne na vsetkych .....velmi mi to pomaha,dakujem

kafulienka
9. apr 2016
qidko
9. apr 2016

@kafulienka ahoj tak vitaj medzi nami skoda ze sa stretavame v takejto sutuacii no nic sme tu preto aby sme si navzajom aspon trosku pomohli....modlime sa o 20.00 modlidbu najdes cca 6 stran dozadu .....

@evak12 ahoj ja som vedela ze sa dnes ozves som rada ze nemocnica zabrala .....ak sa nudis chod na prechadzku nieje vonku slniecko ale je teplo dam ti typ hovori ti nieco Cemjata je tam obora a maju tam diviaky da sa tam poopekat aj prejst priroda je tam nadherna zober deti manzela a hajde na vylet....som veeeeelmi rada ze si na tom lepsie a pamatas ako si vahala a bala si sa zvladla si to teras to bude zodna na den lepsie a mozes byt na seba hrda ...pekny den pa

qidko
9. apr 2016

@ivka1302 citala som na blogu aj fotka bola Rakusko veeeeelmi vela snehu 😅 ja bryndzu nemusim 😝 ani deti som nenaucila kde ma ist bryndza tak dam syr 😀

evak12
9. apr 2016

@qidko moja ale nejak sa mi nic nechce 😉,idem trosku poupratovat,volam synceka nech idem sa s nim ostrihat,samozrejme nechce,bo ocko ma dlhe vlasy,ta ze aj on chce take 🙂,slubila som im palacinky poobede ......a poviem ti pravdu,mam trocha obavy aby sa mi to nevratilo ....pekny den

ivka1302
9. apr 2016

@evak12 tesime sa ze sa coskoro mozes vratit domov🤗🤗🤗😘💞🌺🍀❤️🌸🤗Uvidis ze bude uz len lepsie. A hlavne budes mat internet tak ked ti bude smutno mozes napisat😊🌺💞🤗🍀❤️😘Sme tu pre teba aj pre kazdu novu ktora potrebuje pomoc💞🍀🤗❤️🌺😘🌸Chut ti zase pride zase budes mat chut ribit veci a hlavne nezostavaj sama so svojimi myslienkami ze sa to vrati 💞🌺🍀❤️😘🤗Nic sa nevrati lebo mame vieru ze to bude zase dobre a mame jedna druhu a spolu to vsetko zvladneme😊🌺💞🍀❤️🍀💕🌸🌼🤗

kafulienka
9. apr 2016

dievcata, co vam najlepsie pomaha na spanie? ktore lieky? ja som zmenila lieky, beriem teraz alventu a stav sa mi ovela zhorsil...ked spinkam, tak spinkam ako babatko, ked nespim, tak nespim a mam ataky v noci vkuse....

kafulienka
9. apr 2016

ktore ste boli hospitalizovane? pomohlo? ci to radsej preckat to obdobie doma....

kafulienka
9. apr 2016

@janka_banka ako beru tvoje deticky tvoju diagnozu? ako to vnimaju? co im hovoris?

ivka1302
9. apr 2016

@kafulienka Ahoj ty si tu uz raz pisala ze? Nebola som si ista tak som sa pozerala do mojej odoslanej posty a ja som ti pisala 11februara na internu postu😊🌺💞🤗🍀❤️😘Neviem ci si tu moju spravu dostala. Ak nie nevadi😊🤗💞🌺😘🤗🌺💕🍀🍀🍀Vitaj medzi nami som rada ze sa chces modlit qidko ti uz napisala ze sa modlime vecer o osmej ak nenajdes modlitbu tak mi napis poslem ti ju na IP a dnes vam vsetkym este napisem jednu na uzdravenie ktoru sa budeme modlit kazdy vecer🌼💞❤️🌺🌸🤗😘🍀tesim sa Babulky VIERA HORY PRENASA ❤️❤️❤️❤️❤️Biblia Marek11:23-24 AMEN VRAVIM VAM KEBY NIEKTO PRIKAZAL TOMUTO VRCHU ZDVIHNI SA A HOD SA DO MORA A NEZAPOCHYBOVAL BY V SRDCI ALE UVERIL BY ZE CO VYSLOVIL SA STANE SPLNI SA MU TO ❤️❤️❤️PRETO VAM HOVORIM:VSETKO O CO V MODLITBE PROSITE A V CO VERITE ZE STE DOSTALI SPLNI SA VAM. ❤️❤️❤️❤️❤️Babulky je tam napisane V CO VERITE ZE STE DOSTALI tak nie ze dostanete ale modlime sa vo viere ze to co chceme uz mame ze je to uz nase. Ziadne Boze prosim ta ja uz nevladzem pozri sa na mna....😂😂😂😂NIE,!!!!Babulky ja sa modlim takto DAKUJEM BOZE ZE SI MA VYSLOBODIL DAKUJEM ZE SOM ZDRAVA DAKUJEM ZE SI UZDRAVIL QIDKA ❤️Janku banku❤️tslobika❤️Junovu❤️ametyst a jej manzela❤️Elisku❤️bambulku❤️babulku❤️evak❤️majinulku a jej syna❤️staninku❤️kafulienku❤️aronnu❤️zuzanku......❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️Janov 2 Ek MILOVANY PRAJEM TI ABY SA TI VO VSETKOM DARILO A ABY SI BOL ZDRAVY- TAK AKO SA DARI TVOJEJ DUSI ak som tu na niekoho meno zabudla nevadi ja sa modlim za vsetkych ludi ktori maju psychicke problemy ako mame my a Boh pocita vsetky svoje hviezdy a kazdu pozna po mene🤗🌺🍀😘🤗🌺❤️🌸😊😊😊❤️❤️❤️❤️DOBROREC DUSA MOJA HOSPODINOVI A NEZABUDNI NIKTOREHO ZO VSETKYCH JEHO DOBRODENI KTORY TI ODPUSTA VSETKY TVOJE NEPRAVOSTI A KTORY UZDRAVUJE VSETKY TVOJE NEMOCI🌺🤗❤️🌸❤️😘Zalm103 2-3Babulky vsetky tvoje nemoci aj tie nase🤗🤗🤗🤗😘🌺❤️😊Matus8:16-17A JEZIS UZDRAVIL VSETKYCH TRPIACICH ABY SA SPLNILO CO POVEDAL PROROK IZAIAS ON VZAL NA SEBA NASE SLABOSTI A NIESOL NASE CHOROBY. 🌺🤗❤️❤️❤️Takze my uz nemusime🌺🤗❤️🌸❤️😘😘sme od nich oslobodene ❤️❤️❤️❤️A Boh neklame to co povedal aj spravi ON nie je clovek ON je BOH zazrakov❤️🤗😘🌺🌸🌺🍀❤️❤️❤️

ivka1302
9. apr 2016

Dievcata dnes dostavam take krasne spravy🤗🌺😊🍀❤️❤️😘🤗Pamatate si na Staninku ktora zije v Anglicku? Uz sem na forum nechodi ale piseme si obcas na whats app🌺🤗😊❤️❤️😘Dnes rano som na nu myslela a ona mi vzapati na to napisala tuto krasnu modlitbu. Z jej dovolenim vam ju tu teraz napisem dokonca mi to aj prelozila z anglictiny 😘🤗❤️❤️🌸🌺😊STANINKA DAKUJEME🌺🌸❤️❤️❤️😘🤗🤗😘😊PRE VSETKY PLANY KTORE MA PRE TEBA BOH DRAHA ZENA OD BOHA,POMODLI SA PRE BOHA JEHO LASKAVOST RESPEKT A UZASNOST BOH JE SCHOPNY UROBIT NEMOZNE MILUJE TA NEKONECNE ❤️❤️❤️🤗😘SPOLU ZISKAME 1000 ZIEN KTORE SA BUDU MODLIT JEDNYM HLASOM SPOLU K NEMU V TEJTO HODINE POSLI TOTO KAZDEJ ZENE KTORU CHCES ABY BOH POZEHNAL🌺🤗😘❤️🌸❤️MILY BOH TOTO JE MOJA PRIATELKA (meno)KTORU MAM TAK RADA POMOZ JEJ ZIT ZIVOT NAPLNO POMOZ JEJ SVIETIT V TYCH NAJTMAVSICH MIESTACH KDE JE TAZKE MILOVAT OCHRANUJ JU CELY CAS A ZODVIHNI JU KED TO POTREBUJE TY ZNAMENAS NAJVIAC DAJ JEJ VEDIET ZE ONA KRACA S TEBOU A VZDY BUDE V BEZPECI AMEN❤️😘🤗🌺🌸🌺🤗😘😘Ked sa modlime za niekoho kto ma problemy tak zazrakom BOH uzdravuje aj nase zivoty😘❤️😊❤️🤗🌺🤗

ivka1302
9. apr 2016

A este na dnesny vecer vsetky spolu 🤗🍀😊❤️🌺🌺😘TY BOZE NAM ODPUSTAS VSETKY NASE VINY A UZDRAVUJES VSETKY NASE NEMOCI TY NAS UZDRAVUJES TERAZ ❤️ZDRAVIE JE JEDNO Z POZEHNANI PRE TVOJE DETI SME ABRAHAMOVE DETI ABRAHAMOVE ZASLUBENIA SU NASE ZASLUBENIA ❤️ZDRAVIE JE CHLEBOM TVOJICH DETI ZDRAVIE JE AJ NASIM CHLEBOM A MI HO PRIJMAME TERAZ❤️❤️CHOROBY A SLABOSTI PRIKAZUJEME VAM OPUSTITE NASE TELA TERAZ,,!!!!!NASE TELA SU CHRAMOM DUCHA SVATEHO A MI PRIKAZUJEME VSETKYM VYRUSOM VSETKYM NEDUHOM VSETKYM SLABOSTIAM BOLESTIAM A DEPRSII OPUSTIT TENTO CHRAM V MENE JEZISOVOM PRIKAZUJEME KAZDEJ BUNKE TKANIVU ORGANU A SVALU V NASICH TELACH POCUVAT PANOVO SLOVO A BYT ZDRAVE V MENE JEZISOVOM ❤️❤️❤️HOVORIME JEZIS JE NAS LEKAR A MI PRIJMAME NASE UZDRAVENIE OD NEHO TERAZ V MENE JEZISOVOM❤️😘🌺🤗🍀🌸❤️🌺💕

ivka1302
9. apr 2016

@qidko a co kapustne halusky qidko tie mam tiez rada len ja mam pocit ze musim davat pozor na ten lepok lebo mi je hned tazko na zaludok🌺😊❤️😘🌺🍀🤗🤗😘Dnes som robila obalovane rezne to maju vsetci radi a aj kremesik z bb keksov som stihla jooooj a to chcem chudnut😘🍀🌸❤️🌺🤗🤗

qidko
9. apr 2016

@evak12 tak nato ani nemysli nic sa nesmie vratit kazdu zlu myslienku zahanaj prec snaz sa byt vzdy s niekim a ked budes mat zle myslienky tak sa pekne niecim zamestnaj .....zvladnes to nebojsa musis si verit si silna uz si to dokazala tym ze si sa rozhodla pre nemocnicu a dala si to tak pekne tomu ver...ak bude njhorsie tak sme tu pre teba spolu to zvladneme uvidis 🙂

@kafulienka ja mam Hypnogen-mala som aj Neurol ale ten sa s Lexaurinom nesmie ale teras spim bez liekov som rada ze ich nepotrebujem.....ja som v poslednej dobe strasny spachtos aj teras pred chvilkou som vstala jednoducho to pride lahnem a spim a tie ataky pominu musia zabrat lieky a to niekedy trva ja som sa asi dva alebo tri dni zobudila nemohla som dychat mala som pocit ze uz koncim ale prechadzka po terase pomohla ja sa to snazim rozchodit myslim ze u mna to robi strach o rodinu som hrozne na nich naviazana lekarka s manzelom vravia ze az privelmi no teras si to dokazem aspon priznat predtym som sa hned rozculila ked mi to niekto povedal 😀

ivka1302
9. apr 2016
qidko
9. apr 2016

@ivka1302 ja som varila kapustovu polievku s klobaskou a vcera som urobila zemlovku ale dcera robila prisla az rano o druhej tak mame aj na dnes halusky s kapustou mozem na vsetky sposoby mam za ulohu pribrat tak sa snazim jest aspon tri krat denne hoci je pravda ze niekedy mi staci len raz ☹ no nic polepsim sa 😀 pa

kafulienka
9. apr 2016

@qidko ako si mala nastavenu liecbu? bola si hospitalizovana? tiez mas uskostnu poruchu s atakmi?

kafulienka
9. apr 2016

dievcata ste moja zachrana, naozaj mi je momentalne velmi velmi zle....takto mam aspon pocit, ze nie som v tom sama....uz som si tym viackrát presla, ale tentoraz je to nejako riadne silne, aj davky liekov, ktore beriem teraz, som este nikdy nebrala....tak mam z toho zmiesane pocity...ako vas berie okolie? izolovali ste sa? ja to postupne otvaram blízkemu okoliu...a veru je mi to jedno, kto si co mysli....uplne som to odovzdala Bohu, resp sa to ucim...ale je to umucenie, ked sa nemozem venovat dcerke, manzelovi a hlavne som nastupila do prace, pred mesiacom, sice len na pol.uvazok, ale nezvladam to nejako....

ivka1302
9. apr 2016

@qidko tak ten kremes je pre teba🤗❤️🍀❤️❤️🤗😘😘😘🌺

ivka1302
9. apr 2016

@kafulienka nie si v tom sama a si uplne v poriadku musis si iba ukludnit mysel a vela relaxovat a hlavne pozitivne myslenie je super takze mas tu nas taku malu rodinku😊😘🌸❤️🌺🤗🍀a ked budes citat aj viacej dozadu tak zistis ze zienky maju vela problemov a vela zlych dni ale vsetko sa da zvladnut dostala si tu moju spravu z 11 februara kafulienka?

kafulienka
9. apr 2016

@ivka1302 ano, skus mrknut do IP

qidko
9. apr 2016

@kafulienka nie si sama mas nas a my mame teba zapamataj si ze sme tu stale pre teba 🙂 nie nebola som v nemocnici ale evak12 momentalane je ale chodi domou na vikendove priepustky a podla toho ako pise pomohlo jej to som veeeeelmi rada velmi sa bala a nevedela sa rozhodnut ale urobila krok spravnym smerom a to je zakald......ja ani neviem co mi je ja tomu hovorim depky teras je to uz lepsie dokazem fungovat hoci niekedy je to tazke a dokaze ma rozhodit aj malickost no vsimla som si ze uz tak nezabudam, dokazem citat a aj viem oco citam, moze robit krizovky na posedenie a nemusim sa s nou trapit 2-3dni,neplacem lebo nemam dovod,nezacumujem sa,busenie srdca ,triasky proste vsetko pomaly odchadza som rada.....hoci ten prehnany strach ostava to uz asi nezmenim ale mozno ho dokazem dostat do unosnej roviny 😎

qidko
9. apr 2016

@ivka1302 ver ci nie mala som narodky aj ja som robila kreme este su tam 2kusocky aj burizonove gulky mi ostali tak obcas mlsnem 😀

kafulienka
9. apr 2016

@qidko, co si myslis, ze ti najviac pomohlo? resp pomaha? a vôbec dievcata - co vam najviac pomohlo a pomaha v týchto stavoch? mne citanie biblie, modlenie, prijimanie sviatosti... pocuvanie prednasok, dokazem sa nakopnut, fungujem, ale ked kriza trva tak 3 -4 noci ze nespim a mam v noci a cez den ataky...tak uz nevladzem...a to predtým mozno dva tyzdne aj tri...skor aj mesiac a viac bolo uplne super....viem, ze toto ma cvici v trpezlivosti...pisem si motivacne listky, ktore si na wcku citam....atd...niekedy som pravidelne behavala...akosi sa teraz neviem k tomu dostat, zatial sa citim slaba...ale baby, ked sa vyspinkam - aspon sa pojdem len "prebehnut"....sport mi teda definitivne pomahal....ach jaj....potrebujem sa vyrozpravat...resp vypisat....dakujem vam, ze ste tu...

qidko
9. apr 2016

@kafulienka kludne pis ja som skoro vzdy tu 😀 ....ach behanie to som mohla kazdy druhy den +zumba praca a rodina to vsetko som dokazala 😢 ach jaj kde su tie casy a budu este vobec 😢 ....cvicim aj teras koli tej mojej neposlusnej nohe a chrbtici no niekedy sa mi nechce tak to len flaknem ale potom citim ze som neurobila dobre 😝 .....namna ked prichadza uskost spievam si,alebo tancujem pred zrkadlom a snazim sa vzdy niecim zahnat tie zle myslienky teras mi to pomaha zo zaciatku to velmi neslo ale chce to prax 😀

kafulienka
9. apr 2016

@qidko jeeej, tak to budem praktizovat aj ja, ten tanec...ja si trosku zahram na gitare, ale dnes mi nejde ani to...uz aby prisiel manzel a mala domov, lebo sa len poddavam sebalutosti a to je najvacsi nepriatel...