Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

natalym
30. apr 2016

@qidko Mám takú robotu, že stále ľudia. Teraz som sa vyhýbala, môžem si to dovoliť, ale nemal by som. Asi som vyčerpaná, mám pocit, že len každý odo mňa niečo chce. Však je to aj pravda.

qidko
30. apr 2016

@natalym musis to brat s nadhladom urobit co musis ,a najst si vo vsetkom len to dobre aby si mala s toho uzitok ty ak si vycerpana tak vypni neviem ci mas deti lebo som nenasla v profile ale zajdi na kavu s kamoskami,alebo do kina mne pomahaju prechadzky do lesa byvam na dedine posledny dom v obci tak to mam na skok teras dokazem nacerpat vela energie aj z obimania stromov mame to taku 100r.lipu prinej je kriz vela ludi hovori ze I'm to pomaha a verim tomu lebo aj ja ju obimam neboj niesom blazon len som mozno " ina"

babika1234
30. apr 2016

@natalym Mam teraz to iste nič ma ma nebavi ,netesim sa uz fakt z nicoho ,som nervozna dam si tabletku a radsej spim ...prepadla ma neskutocna depresia

kikikat
1. máj 2016

Naozaj sa treba snažiť nájsť vo všetkom zlom niečo dobré,inak to neide

apolka77
1. máj 2016

dievcata, na konci kazdeho tunela je svetlo..ci tomu verite, alebo nie, zavisi len od Vas kedy to svetlo uvidite. Ano je to tazke, unavne...raz jedna psychologicka povedala "a Vam niekto sluboval, že Vas život bude beztarostny?"
Skuste brat tuto stratiplnu cestu ako vyzvu k sebapoznaniu. Nic v zivote sa nedeje len tak. Vsetko ma svoje zakony a dovody. Aj tato choroba prisla pretoze sme sa niekde stratili, prestali sebe doverovat, obvinovat inych za nespravodlivost...ano, život je nespravodlivy,ale da sa obratit na slnecnu stranu..v kazdej z nas je tolko sily, aby sme sa uzdravili...stale mame oci, ktorymi mozme vidiet, nohy s ktorymi mozeme kracat..usi s ktorymi mozeme pocut..budte vdacne niekomu tam hore, ze mate moznost zit...
a zacnite si doverovat, ze TO DATE, LEBO JA A VY TO DATE..AK CHCETE... 🙂 😉
Ak mate chut placte, ak sa citite unavene pospite si, ak sa vam nic nechce nerobte nic..ale vedzte ze kazde rano VY ROZHODUJETE O TOM, AKY BUDETE MAT DEN. Nikto iny iba vy.
peknu nedelu. 😅

domkaaaa
1. máj 2016

@ametyst123 tvoje slova su tak nedkutocne povzbudive ze na kazdy tvoj prispevok sa nesmierne tesim uz 11 den (ano poctivo to pocitam :D ) beriem normalnu davku albenty to je 2 krat 75 mg co by uz malo byt ok 🙂 tak pockam mesiac a uvidim ... Momentalne ma cely den sprevadza mierny strach v mojej hlave a ja netusim z coho taky pocit uzkosti. Mozno dtrach ze pride velky strach cize atak?

natalym
2. máj 2016

@qidko Nie si aj ja som podobne šibnutá. Aj ja milujem návštevu lesa a ticho, len nemám toľko príležitostí, alebo možno ich cielene nevyhľadávam. Ďík.

natalym
2. máj 2016

Ja rozhodujem o tom aký budem mať deň? Mne to pripadá, že moje okolie najradšej rozhoduje o tom aký budem mať deň. Ja sama už nerozhodujem o ničom. Len to akosi plynie pomimo mňa, sem tam niečo zachytím ale inak nič, len čierna diera. Nemám ani nejaký dôvod sa snažiť. Nikdy nikto mi nedal najavo, že je rád, že tu som, že si to váži a cení. Je to len samozrejmá vec. Dokonca sa to priam očakáva, že budem makať ako šrób a ešte ma to aj bude robiť šťastnou. Ha, ani nie. Kedysi možno, ale dnes už nie, na čo? Vôbec nijako nevidím svoju budúcnosť.

sono2
2. máj 2016

@natalym ja ťa rada čítam! Máš super príspevky. To je takáto doba dnes. Ľudia si už neprejavuju city. Pritom je to také dôležité. Ja mám tiež pocit, že som so svojimi pocitmi sama. Nikto sa ťa nepýta ako sa máš pripravený pitvat tvoj problém. Každý má toho svojho dosť. Ja práve vždy rada vypočujem. Rada pitvam.
Veru, najhorsie je vyhľadávať samotu. To neni dobre.

natalym
2. máj 2016

@sono2 Ja som vždy bola rada sama. Rada si napr. upratujem sama, varím sama, nepotrebujem pri tom asistenta.
Aj ja rada pitvám. Hľadám riešenie. Na môj problém riešenie neexistuje, proste neexistuje.

sono2
2. máj 2016

Moj muž mal problémy tak som tu hľadala vysvetlenie, pocity atď. Len pre vysvetlenie prečo tu oxidujem 😀 ale viem, ako sa cítite. Ja som z pohľadu muža vždy vedela ako sa cíti.

sono2
2. máj 2016

@natalym prečo? Na všetko existuje riešenie. Aj ja som rada občas sama. Sme zvyknutí. Žijeme samy s mužom v zahraničí. Ale aj spoločnosti0 je dôležitá. Príliš sa uzatvárať Neni dobre

natalym
2. máj 2016

@sono2 No existuje. Radikálne.

sono2
2. máj 2016

@natalym čo myslíš?

natalym
2. máj 2016

@sono2 To Ti tu nebudem písať. 😉
Zatiaľ som nič iné nevymyslela.

sono2
2. máj 2016

@natalym tak mi napíš ip ak chceš.!

janka_banka
2. máj 2016

@sono2 ja prežívam presne tieto isté pocity, že mám pocit, že ma nikto nechápe, že som tu sama, len nato, aby som porodila deti, upratovala, varila a teraz po materskej aby som ešte prispievala do rodinnej pokladne ... ale terapeutka mi na to povedala, že proste všetko moc pytvám, nenachádzam si čas na zozbieranie energie pre seba, svoje záujmy, čo ma napĺňa.... lebo u mńa je jedna rovnica,ak ma nechápeš, tak nie si so mnou a ja sa vtedy cítim sama ... ale ide aj o to, že ten v moci toho druhého nie je ani to,aby ta pochopil, že to nejde, lebo kto neprežije to čo mi, nemá naozaj nemá šancu to chápať ...preto sme tu aj my táto naša skupinka, mne veľmi veľmi pomáha... ja tiež všetko pytvám a nakoniec prídem k tomu, že do toho depresívneho stavu sa vlastne dostanem veľakrát sama, že nezastavím tú hnusnú myšlienku,nenechám ju rozplynúť, ale zamotám sa v nej, aj teraz som riešila niečo bez zmyslu, čo malo byť ukončené a ja som sa dostala do stavu, že pomaly na liečenie, dva dni som bola doma z roboty, a tento víkend? Zase som to otvorila a ako mi je dnes? Len by som spala, neviem či sa mám ľutovať, alebo si trieskať hlavu 😀 .... zase si to musím pretrpieť .... vždy si poviem,že už nespravím tú chybu, ale ale ale ....držím Ti moc palčeky a hlavu hore, zase vyjde slniečko, neboj ....

natalym
2. máj 2016

@janka_banka Píšeš o mne? Presne takto to cítim.

sono2
2. máj 2016

@janka_banka nieee ja som totálne Ok. Ja som len písala vo všeobecnosti akí sú ľudia nevšímavi na seba aj rodina atď. Že tu zavítam občas pozrieť. Môj muž mal problémy. Ja som Ok.

qidko
2. máj 2016

@natalym ahoj na vsetko je riesenie aj na tvoje problemy len to nesmies vzdavat ak nechces tu rozoberat problemy napis IP a pekne to rozpitvame😀 ja mam sovagrinku je vdova s 3 detmi a syncek ma DMO je moja butlava vrba aj Ked ma dost svojho trapenia tak pomaha ako vie robi dobrovolnicku na onkologii kde sa chodi modlit s pacientmi a zaroven I'm robi spolocnost.....drzim palce aby si pochopila ze vsetko ma riesenie a ver ze vsetko ale je na nieco dobre

evak12 ahoj moja ako si zvladla sobotu? Neozvala si sa tak verim ze je vsetko v poriadku drz sa myslim na teba

janka_banka
2. máj 2016

@natalym no vidíš, sme dve ???? 🙂 ... hneď je lepšie, no nie ??? Prejde to, mne je dnes na prd,nevládzem v robote...len tak nasilu, ale prejde, nervy sa ukľudnia a aj naše mysle budú premýšľať racionálnejšie a veselšie ... zmeníme pohľad na svet a danú situáciu ... chce to len čas... ja už fičím aj na diazepanoch...ale čo už ....prekonám a zase ich vysadím ..

natalym
2. máj 2016

@janka_banka A ten diazepam je vlastne na čo dobrý? Ja som si vždy myslela, že na ukľudnenie. To by som už total zaspala asi.

natalym
2. máj 2016

@qidko Tak tú Tvoju švagrinú nechápem ako sa to dá. Oproti nej nemám žiadny problém. ☹

evak12
2. máj 2016

@qidko ahoj,mam sa celkom fajn

janka_banka
2. máj 2016

@natalym on je na ukľudnenie,keď sa moc rozrušíš, alebo si napätá...ja som straaašne vzrušivá a potom mámz toho psychosomatické ťažkosti, napr. ma páli v krku ... toto musíme s lekárkou ešte nejako doladiť,aby som nebola taká citlivá, všetko tak neprežívala...a hlavne nemyslela na tie veci,čo ma momentálne rozrušujú ... a drieme sa z neho trošku ... ale cítim sa uvoľnenejšie ... ale chcem sa ho moc moc zbaviť, ale momentálne je to ťažké, keďže som zažila turbulentné obdobie ...

slavka1307
2. máj 2016

@janka_banka Mohla by ste sa za mňa pomodliť ? Ďakujem. Ja už fakt nič nevládzem. Ani písať. Ani žiadať o pomoc. Ani plakať. Ani žiť.

qidko
2. máj 2016

@evak12 ahoj budem sa snazit tomu uverit ale........myslim ze ta tvoja odpoved svedci o inom☹.... nevadi drz sa myslim na teba
@slavka1307 ahoj my sa modlime vzdy za kazdeho nezufaj si musis verit tomu ze bude aj lepsie....krok po kroku to zvladneme ....je to tazke ale je to tak
@natalym ona je velmi silna zena skladam prednou klobuk......vies ona je veeeeelmi silno veriaca malokedy vidis tolko viery v jedinej ludskej bytosti a jej poslanim je niest kriz ktory jej udelil Boh a pomahat kazdemu ako moze- to su jej slova

apolka77
2. máj 2016

@natalym chapem je to tazke pochopit, nieto este zrealizovat. Ze som to JA, kto rozhoduje.

Podla mna ale ludia nechcu byt zodpovedni za svoje zivoty. Pretoze cesta k sebapoznaniu je trnista a zdlhava, nesmierne bolestiva. celozivotna. Je lahsie si povedat, ze nikto ma nema rad, kazdy odo mna len nieco chce.
Zatvorit sa do svojej "bezpecnej ulity" sebalutosti. Na takejto vlne ficim vela krat aj ja. 😖 Mam pocit, ze uz dobre nebude. Chvalabohu je to len POCIT.
No tak isto viem, ze je v mojich silach povedat si STOP, UZ STACILO.
Nechcem moralizovat a uz vobec nie niekoho presviedcat. Mozno este nedozrel cas, nie si pripravena pochopit.

ps. neviem ake velke, male mas deti, ale ak by to bolo len trosku mozne, snad by stalo na zamyslenie odist na par dni z domu, prestat robit sluzku, mozno by rodinny prislusnici pochopili ake zlato doma maju.
Uprimne odporucam este raz knihu LASKA SA RODI V TEBE.
Pre tych, co hladaju...a chcu vyzdraviet.

zdenulienka456
2. máj 2016

mate skusenosty z liekami guajacuran??

babika1234
2. máj 2016

@zdenulienka456 bez lekarskeho predpisu je to.obycajny extrakt z niakej bylinky