Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
3. jún 2016

@simka1454 aj ja mam dni kedy by som nemusela nc jest len na silu do seba pcham. A vyfajcim ako komin kurnik sopa. Co uz... Ale zato mi chuti sladke co predtym som vobec nejedla nic sladke vsetci sa vzdy divili ze nelubim sladke a teraz kazdy den muskm nieco zobnut chudinka moje nervy asi pytaju..

janka1012
3. jún 2016

Ahojte ☺ len som chcela dat o sebe vediet teda aspon pre tych co si pamataju moje zufale prispevky... ☺ Neviem co sa stalo ci zabralo to zvysenie Alventy alebo ja som vela veci pochopila ale rapidne sa mi zlepsil stav. 4dni po depresii ani stopy. Citim sa uplne dobre. Drzte mi palce nech mi to vydrzi a hlavne vy sa drzte.

janka1012
3. jún 2016

@apolka77 mam sa dobre ☺ ale nechcem to zakriknut... Ja neviem co sa stalo proste som sa jedneho dna zobudila a bolo mi fajn. Prestala som negativne rozmyslat a zrazu som myslela pozitivne 😊 sem tam ma napadne blba myslienka ale je to neporovnatelne lepsie ako predtym...

apolka77
3. jún 2016

@janka1012 velmi sa tesim 😵 😵 😉

ametyst123
3. jún 2016

@sima.p Ahojky Sima, ano robil mi aj tú hadicu do krku, aj kolonoskopiu, a vraj mám všetko v poriadku.... ale teraz v utorok... a tahá sa to do dnes.... som mala taký záchvat, či čo to bolo... že ma neskutočne bolelo pod pravým rebrom... a pichalo ma až do chrbta.... ako keby do ladvin.... a taká bolesť že som si myslela ze odpadnem z toho.... a asi to bude žlčník... hoci na usg gastroenterolog nevidel nič... čítala som si, že ani nemusel vidieť, že sú vraj aj také kamienky, alebo piesok, ktorý na usg nevidno.... dokonca ani na CT.... ale že tam sú .... vraj sú to nejaké cholesterolové kamene.... ktoré nevidieť.... tak ja neviem... poviem mojej obvodnej, nech mi urobí aj odbery na pecenové testy.. .alebo ja neviem.... a uvidime... lebo odbery mi chce robiť tak, či tak.... na zápal.... či mám alebo nie... tak možno urobí aj toto.... uvidíme, čo ona na to.... ale s tou bolesťou je to fakt odveci.... ale zabrala mi Nospa... aj Ibalgin.... a po jedle, ked dokazem aj niečo zjest si dám aj Pancreolan... a tak mam pocit, ze mi aspon trávi..... Uvidíme....

ametyst123
3. jún 2016

@janka1012 No vidíš Janka, netreba nikdy "hadzať flintu do žita".... 😉 .... aj my ostatné sme si týmto prešli, že na bolo veeelmi zle.... ale dá sa to zvládnuť.... a dokonca sa to dá aj vyliečiť... takže drž sa moja, a hor sa do toho.... a uvidiš, bude dobre..... držím Ti silno palceky....

ametyst123
3. jún 2016

@simka1454 Ahoj Simka, vieš, ja som tiež zo začiatku to brala tak, že ja v žiadnom prípade nemôžem mať psychické problémy... šak som ok.... ale potom som pochopila, že asi na tom niečo pravdy bude... 🙂 ... a som rada, že som k tej psychiatričke isla.... minimálne v tých prvých mesiacoch mi velmi pomohlo to, že som lieky brala.... hoci mi nebolo bohvieako.... ale prestala som mať tak často, a také ťažké ataky, pri ktorých som končila na pohotovosti.... a v nemonici... a... tiež som sa najprv "hanbila" že ja... s VŠ... budem chodiť na psychiatriu?... že dokelu.... 🙂 .... ale teraz.... teraz mi je to že uplne jedno... u ri... 😀 sorry za výraz.... či si ludia budu niečo myslieť alebo nemyslieť, už to neriešim... podstatné je, že mi lieky pomohli.... aj ked sa necitim na 100% ale som schopná fungovať, a to je fajn... sú aj lepšie aj horšie dni, ale dá sa to zvládať, predtým sa to zvládať nedalo vôbec.... a ja keby som mohla... tak na tie psychoterapie chodím.... bohužial ... tu u nás žiaden nie je.... a to by som musela cestovať.... a to momentálne sa bohužial u mna nedá.... ale Ty ak máš šancu, tak rozhodne na psychoterapie chod, určite Ti ten psycholog pomôže, a nie si menejcenná, si taký istý človek, ako my, ako my všetci, všetci sme ludia, a máme pravo tu byť a žiť, a vlastne máme šancu žiť svoj život, niektorým to dopriate nie je, a tak ak máme tú šancu, máme svoj život žiť tak, aby sme boli štastní, ja viem, že sa to lahko píše, ale ja viem, o čom píšem,... a som rada, že som tu, a rozhodne žiť chcem, a tiež som mala aj pocity menejcennosti, ale už ich nemám, zbavila som sa toho, tých myslienok, dá sa to, len to je vnutri Teba samej, povedz si sama, že máš hodnotu, takú istú, ako my všetci ostatní, nezáleží vôbec na tom, či má jeden viac penazi, alebo viac krásy, alebo je viac múdry, to vobec na tom nezaleži, záleží na tom, že sme tu, že sme ludia, a aj ked sa niektorí tvária, že sú niečo viac, vôbec to tak nie je, ver mi, že majú možno také isté problémy... a možno aj oni trpia pocitmi menejcennosti, a trpia strachom, alebo majú také problémy, ktoré my ani riešiť nemusíme.... takže kašli na to, neciť sa absolútne že menejcenne, lebo máš naozaj svoju hodnotu!, a SI ČLOVEKOM.!!!... aj ja, aj my všetky, aj všetci ludia na celej zemi.... ! Tak sa neboj, a poraz ten strach... to je to, čo sa Ta snaží nahlodávať, a aj my, čo sme tu na fore,, chceme tieto naše strachy poraziť.... a dá sa to... postupne jeden za druhým.... neboj sa .... a drž sa... sme s Tebou.... 😉

janka_banka
4. jún 2016

@lenieta25 určite nie je dobrý nápad vysadiť AD len po týždni, lebo oni zaberajú niektoré až po mesiaci ... som sa pýtala tatina ako sa cíti po tých triticco a tiež mal na začiatku stavy,že bol dumavý a teraz je to OK, treba vydržať cca. 3 týždne a ak naozaj nebude zlepšenie, prípadne pretrvávanie stavu, tak treba ísť k lekárovi a on posúdi ďalší postup ... je kooopec AD a je z čoho vyberať a nakoniec sa dá ušiť liečba presne pre každého ... 😉

beatex
4. jún 2016

lieky by som učite nevysadila po tak krátkom čase... nminimálne 3-4 týždne trvá kým antidepresiva zaberú
@janka_banka áno na trhu je asi miliarda liekov 🙂 potom si už iba treba vybrať ten správny ktorý zaučinkuje.. ak sa môžem spýtať kolko to bral tvoj tatino??

adrika19
4. jún 2016

@simka1454 Pri našej diagnóze je normálne, že sa cítime menejcenne, je to prejav depresie. Musíme veriť, že nás toto posilní a keď sa vyliečime budeme silnejšie. Tiež mám teraz nejaké zhoršenie a hneď sa obávam, že sa mi to vracia. A ja to už tak strašne nechcem.

andocka
4. jún 2016

Ahojte babeny, už som sa dávno neozvala. Momentálne som na tom tak, ze užívam na moju nespavosť 1 prothazine a 2 celé Trittico pred spaním. 4 noci spím, potom 2-3 noci nespím potom je zas dobre a tak dokola. Noci, keď nespím ma dosť ubíjajú, potom sa len trápim nad tým, ze aké vysoké dávky si dávam a aj tak nastanú noci keď zle spim. Už sa bojím aj niečo plánovať, lebo len riešim, či budem vyspatá. Prejde to niekedy? Bola som aj u psychologičky asi hodinu a tá povedala, že vidí vo mne pokroky, že ja vlastne ani nemám depresiu, len má trápi tá nespavosť a len tým sa zaoberám. Budúci týždeň idem k doktorke, ona mi chce zmeniť Trittico na Valdoxan. Máte s tým skúsenosti? A ako sa prechádza z 1 AD na druhé? Znovu budem musieť mesiac čakať, kým zaberú? Ďakujem za info.....

mamina222
4. jún 2016

Ahojte, nie je tu nejaka sukromna skupina napr. z urciteho mesta, ze by sme sa mohli pripadne aj stretnut?

ametyst123
4. jún 2016

@andocka Ahojky Andocka, čiže to Tritico je Adčko.... a ten prothazine je vlastne na ten spánok.... je to anithistaminikum... a vlastne aj ukludnuje..... inak skús sa opýtať lekárky, ja som to tu už pár krát spomenula.... či by si nemohla brať namiesto toho lieku na spanie... Sanval..... ale pozor.... ja si osobne myslím, že je to velmi silný liek, určite po nom spať budeš, ale tak tuho, že ani o sebe nebudeš vedieť.... takže treba sa na to najprv spýtať lekárky, čo si o tom myslí, ..... Ja som ho zobrala len raz... ale tak tuho som spala, že som ani deti v noci nepočula, ako plakalaii,.... a to sa zvyknem teda zobudiť hned, ale na druhej strane mám dobrý spánok, tak neviem, prečo mi ho lekárka predpísala..... a tiež viem, že som sa nedokazala pohnut, len som spala jak drevo..... tak som sa aj ráno zobudila.... Potom som to už nechcela brať, kedže je to na spanie, a ja s tým problém nemám, lebo ja zaspím ihned.... Ale môj muž nemôže dobre spávať, a budí sa pri mne, lebo ja často vstávam k deťom .... a tak nemôže v noci dobre spať.... tak on ten liek tiež vyskušal.... ten Sanval.... ale Ty brďo.... ja som s ním ani v noci nemohla pohnúť.... a kedže vtedy ešte deti boli občas zvyknuté vliezť ku nám do postele v noci, tak som sa zobudila a som sa zlakla, že moj muž mal nohu cez syna.... a tak som sa zlakla, aby sa synčekovi dačo nestalo.... tak som sa snažila manžela zobudiť, ale nešlo to.... spal fakt jak klát dreva... ani pohnut sa ním nedalo... ale tú nohu som mu preložila... samozrejme.... takže všetko ok... a deti už majú odvtedy zakázané k nám chodiť do postele.... A môj manžel už tie lieky ani neberie, lebo už chodí do práce, a príde taký uťahaný domov, že už spí jak dudok celú noc..... 😵 .... Takže už tie lieky neužíva.... tak neviem, ked máš také noci, že ani dva dni po sebe nespíš, to už je podla mna problém.... tak možno by som skusila niečo takéto.... ale fakt treba sa radšej opýtaťť lekárky, čo ona na to..... ale myslím si, že spať po tom lieku zaručene budeš, ale maj pri sebe aj niekoho.... neviem myslím manžela, alebo hocikoho.... keby niečo.... aby Ti povedal, ako po tom lieku spíš... či je to ok... alebo nie je.... Tak rozhodne sa skus opýtať psychiatričky, čo ona na to..... ale dva lieky naraz akože ten Sanval a Prothazine by som už asi nebrala..... len jedno z toho.... a Adčka....

Držím palceky, a nech sa Ti podarí dobre spať.... PS: s Valdoxanom nemám skusenosti... tak neviem.... ja by som ale skor zmenila ten Prothazine jak to Trittico.... tak neviem.....

ametyst123
4. jún 2016

@mamina222 Ahoj Mamina, neviem, je tu jedna sukromna diskusia , čo ja o nej viem.... volá sa "Ach tá naša diagnoza.... ".... ale neviem, či sú tam žienky z rovnakého napr. mesta.... fakt netuším.... a dalšie diskusie som nehladala.... takže neviem ... a neviem, či sa vôbec stretávajú , netuším....

ametyst123
4. jún 2016

@adrika19 Ahoj Adrika, a to je presne to, čo vlastne chceme poraziť, a proti čomu bojujeme.... proti tomu strachu.... "že čo ak,.... sa mi to vráti...?. čo ak mi bude zase zle...? ... čo ak zase budem niekde tam, kde som bola predtým....?....".... a takto sa nad tým viac a viac zamyšlaš.... a tá depka sa takýmto spôsobom.... snaží nad Tebou získať kontrolu.... ale to jej nemôžeš dovoliť.... povedz si radšej... že "zvládla som to raz, porazím to znova,... ked to príde... ale nedovolím, aby to prišlo... budem sa o to snažiť....nedostane ma to.... ten strach porazím.... som silná.... a ja to dokažem... ked som to dokazala predtým.... dokážem to aj teraz.... a už poznám tú mrchu.... tak sa len tak lahko nedám.... 😉 ".... Toto si radšej hovor.... a snaž sa takto aj myslieť.... zmen myslenie z toho negatívneho.... že čo ked bude zle,....?.... na pozitívne.... je to dobré... a je mi fajn... dá sa to zvládnuť... a aj to zvládnem....".... OK?.... Drž sa dievča.... 😵

domkaaaa
5. jún 2016

Baby co robite ak pride na vas uplna uzkost? Slahnete neurol? Uplne som z toho vykolajena moze ro byt z hadky s priatelom? Citim sa ako pred zblaznenim 😢

ametyst123
5. jún 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaa, jasné, že to môže byť z hádky, lebo to vyvoláva v mozgu negatívne pocity, a je to stres, a tak sa do tela dostáva adrenalín, namiesto serotonínu.... A to vyvolá uzkosť..... Ked na mna príde uplna uzkost tak si nedám len polku Rivotrilu, ale celú tabletku... ja mam 0,5 mg... ale kludne si daj na upokojenie Neurol, to Ti pomôže... a to že sa citiš ako pred zbláznením... to je "normálny stav" pri uzkostiach, resp. nie vždy, ale môže tak byť.... aj ja som také niečo mavala pri uzkostiach resp. atakoch... myslela som si, že to nevydržím, alebo sa zbláznim... ale to je len chemická reakcia v mozgu... ja viem, že to zvládneš, kludne si daj Neurol, neviem, kolko ho berieš, ale kludne si daj.... a ukludní Ta..... Práve preto, by sme sa mali vyhýbať takýmto konfliktným situáciám, ale bohužial nás budú stretať v našom živote aj takéto negatívne situácie, a s tým nič nenarobíme, len sa to my musíme naučiť zvládať..... a dá sa to.... Držím Ti palce, drž sa mi....

adrika19
6. jún 2016

@ametyst123 Ahoj, ty ako dlho užívaš AD a ktoré? Vyzeráš, že už si v pohode. Ja užívam už iba 10mg paroxetín druhý rok a bolo mi ok tak neviem prečo sa mi teraz nejako pohoršilo. Dúfam, že je to len prechodné.

marusia12
6. jún 2016

Niekto skúsenosti s Brintellixom?

janina145
6. jún 2016

@marusia12 Ahoj ja ho beriem uz mesiac a pol, nema ziadne vedlajsie ucinky a pomaha 🙂

marusia12
6. jún 2016

@janina145 ja 4 dni.... a vidíš zmenu v čom? Môžeš aj súkromne do správy...

mamina222
6. jún 2016

@ametyst123 dakujem 🙂

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkaaaa
6. jún 2016

@kutuska presne toro som mala dnes rano ... Baby mohla som mat panicky atak aj ked uzivam ad? Toro co som dnes rano prezila som nezazila 2 roky 😢😢😢 trvalo to asi 15 minut busenoe pocit na zblaznenie navaly tepla ruky sa mi triasli kls ... A teraz myslim len nato co to bolo 😢😢😢

marusia12
6. jún 2016

@kutuska trošku trúfalé, že obvodná predpisuje AD 😀

domkaaaa
6. jún 2016

Baby mozem mat atak aj pri uzivani ad????? Som zufala

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina222
6. jún 2016

Ste niektora na invalidnom dochodku s depresiou? Celom alebo polovicnom?

marusia12
6. jún 2016

@mamina222 mám kamoša na invalidnom, čiastočnom.... sú sprísnené podmienky

marusia12
6. jún 2016

@kutuska choď tam čím skôr. Na zvládnutie týchto mini prechodných stavov ti niečo dá.... brať AD od obvoďáka by som neriskovala....