Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
16. apr 2016

@bernusha to ze si unavena moze byt tehotenstvom ale tie ostatne priznaky?Neviem ci uz si sa liecila na depresiu alebo panicku poruchu ale ak nie tak si zajdi radsej ku lekarke aby ti urobili EKG srdca to palenie na hrudi a bolest ruky moze byt panickej poruchy ale istota je istota😘🍀🌺🌸❤️😘😊🤗😘🌺Ak mas pocit ze si v depresii skus si kupit v lekarni nejake doplnky tam ti poradia a nie su ani skodlive tvojmu dietatku😘🍀🌺🌸❤️❤️🤗😊Alebo pi cajik z lubovnika bodkovaneho ale pravidelne musis sa ukludnit mozno je to iba psychyka a ty teraz potrebujes byt v klude🌺🍀❤️❤️🌸😘🤗chodievaj na prechadzky a bud na slniecku😘🌺🍀❤️🌺🤗🌸Ak je to psychykou tak to vsetko casom odijde ked sa ukludnis. Mysli iba pozitivne a nepripustaj si ziadne myslienky ktore v tebe vyvolavaju strach🤗😘💞🌺😊❤️❤️🍀Zvladnes to neboj drzime palceky😘💞🌺😊❤️🤗🌸🤗🌸

bernusha
16. apr 2016

@ivka1302 Dakujem!!!! ☺😍😙😗🙌👄💚👌👍

ivka1302
16. apr 2016

@evak12 ako sa mas teraz doma?🌺😊❤️😘🤗🌸Je to lepsie?Urcite chce vsetko svoj cas a musis byt trpezliva🤗😘🌺🍀❤️🌸Uvidis ze s jarnym slnieckom pride aj radost a pokoj😘🌺🍀😊❤️❤️🤗🌸Dievcatka ja mam taky pocit ze nasa Ametyst je asi v nemocnici inak by sa bola uz urcite ozvala❤️❤️❤️🌺🌺🌺Co si myslite?

evak12
16. apr 2016

@ivka1302 ahoj moja,nemam sa ktovieako hlavne doobedu .....ideme sa prejst,potom ked pridem popiseme,dobre?

bambulka05
16. apr 2016

Baby dnes bolo fajn. Krasny den. Prechadzka v prirode. A pred dvoma hodinami zmena - strasne na zacala boliet hlava. Ja sa uz z toho zblaznim. Tie fyzicke priznaky na nie a nie opustit. A vy ako?

bernusha
16. apr 2016

@bambulka05 ahoj.....ja cele zle..uz 4 den hlava boli,neskutocne....nie si meteosenzitivna?!

bambulka05
16. apr 2016

@bernusha no ja uz som od januara asi vsetko. Ale jasne ze sa mi to zhorsuje pred bliziacou sa zmenou pocasia. Ja by som uz mohla predpovedat pocasie a bola by son presnejsia ako Ilko.☺

bernusha
16. apr 2016

@bambulka05 ...a mne sa teraz stav rapidne zhorsil...no nic nemozem robit...kedze 6 tt tehotnaa...

bambulka05
17. apr 2016

@bernusha och tak ty cakas babatko a tieto stavy ti to zneprijemnju. To ma mrzi. Hlavne mysli pozitivne.Mysli na babatko. Predstavuj si jeho vonu drobne rucicky a nozicky. Urcite ti to pomoze. A bola si u doktora? Myslim ohladom psychiky.

bernusha
17. apr 2016

@bambulka05 ..nebola este...😕,pred tehotenstvom ano,ale teraz nie..viem ,ze mi nic lekar neda...velmi zle sa takto zije...trpia tym moje 2 deti,priatel,tie moje stavy-ooooch..zajtra to zacnem riesit.

kafulienka
17. apr 2016

@bernusha ja som mala presne take iste stavy na zaciatku tehu, letela som k lekarovi, uistovala som ho, ze bez AD to tehotenstvo nezvladnem - ale on mi predpisal kvapky "len" nieco take, ako diazepan - on ma uistil, ze ak si dam par kvapiek,dietaku to neuskodi, ze boli studia v USA, ze ak si dam, tolko, ako on mi povie, ze mi to pomoze a uvidim, ziadne AD nebudem potrebovat....AJ TAK BOLO! Vela som sa modlila a nie nadarmo sa hovori, ze je zena v POZEHNANOM STAVE? tak si to uvedom naplno resp pros o milost, aby si si to vedela uvedomit...Inak mozno som si ich kvapla 2x, mozno som potrebovala len pocit, ze mam zachrannu barlicku, ale do konca tehu to bolo krasne a hlavne dalsie dva a pol roka, co som kojila to bola nadhera...potom prisli myslienky strachu, ze co po materskej, co so sebou a spustila sa depka....taaaaakzeeee nepustajme si ZLEHO do nasich myslienok - uplne bude na zaciatku stacit, ked budeme tie myslienky vediet identifikovat, ze aha - toto je od ZLEHO (a zly je otcom lzi, klamar a vrah, zabija týmito myslienkami v nas zivot....)

Prajem vsetkym vam Pokoj,Lasku do srdiecok....

kafulienka
17. apr 2016

ahojte,

skusim dnes pridat dalsiu techniku:

Hodina starosti.
Vedome si zvolte urcitu cast dna maximalne 30minut, v ktorej budete svoju pozornost venovat len problemu, ktory vas zatazuje. V tejto dobe nerobte nic ine,len sa sustredte na tento problem a pokusajte sa najst nejake riesenie. V kazdej inej casti dna pouzivajte techniku Stop! na prerusenie myslienok a povedzte si, ved na to budem mysliet tych 30minut potom.

bernusha
17. apr 2016

@kafulienka Vdaka!!! 😢😗😙😍🍀🌞🔝💯

bambulka05
17. apr 2016

@bernusha ahoj. No tak urcite zajdi za odbornikom. On urcite ti bide vediet poradit najlepsie. Poznam kocku ktore aj pocas tehu nieco uzivali. Neboj sa a urcite najdi odbornu pomoc aby sa ti stav este nezhorsil. Drzim palce.

3009
17. apr 2016

@bernusha určite chod za psychiatrom a viem, že na inom fóre písali dievčatá, že brali aj počas tehotenstva AD. Určite lepšie AD ako benziodezapíny /kde patrí aj diazepam/. Nie je nič horšie ak mamička počas tehotenstva má depresie alebo úzkosti. Rieš to!

qidko
17. apr 2016

Ahojte dievcata som stastna ako blcha konecne sme doma vsetci vyborny pocit......ako sa mate co nove vidim ze mame nove bojovnicky .....tak vitajte verim ze tu najdete podporu a pochopenie ako mi😀..

@evak12 ako sa mas ozvy sa myslim na teba🙂

Ale myslim aj na Ivku,Janku,Tlstobika,Elisku,Bambulku a Babulku,Ametyst atd......jednoducho na vsetky ktore s nami bojuju a nevzdavaju to pekny vecer a pokoj v dusi prajem pa

ivka1302
17. apr 2016

@qidko ahoj dakujem ze na mna myslis aj na vsetky 😘💞🍀🌺😊❤️❤️🤗🤗🌸Som rada ze mas celu rodinku doma a je ti dobre😘💕💞🤗🍀🌺😊❤️Mi sme s manzelom na wellness pobyte do stredy tak sa venujem jemu aby nebolo zle haha🍀🌺🌸❤️🤗😘😊😘Babulky dnes som sa precenila vysla som zo sauny a vosla do studeneho jazierka ked som vysla zacala sa mi tocit hlava ale straasne uz som sa videla ako padam na zem trvalo to dost dlho a ja som nemala pri sebe ani manzela a hanbila som sa povedat ze mi je zle tak som iba sedela na stolicke a dychala a cakala co bude😂😂😂po case to trocha preslo a ja som sa doplazila ku manzelovi cela roztrasena. Teraz je uz dobre ale bolo to fakt strasne. 😘🍀🌺❤️😘🤗😊Manzel mi nadal ze som mohla niekomu povedat a dali by ma lahnut ale ja som len trpela hahaha🌺😘🌸❤️🌺🌺🤗😊Inak boli sme na veceru a o osmej som povedala manzelovi aby sme isli hned na izbu a nie do baru lebo som sa chcela pomodlit a on mi vravi::: Joj zlaticko prepac to si mi mala pripomenut ja som zabudol ze uz je osem 😘🍀🌺❤️🤗Tak on si dal v bare kavu a ja som isla na izbu. Dnes nam tu prsalo ale je tu tolko saun a bazenov ze nam to ani nevadilo. Zajtra budem opatrnejsia so studenou vodou po saune. 😘😂🌸❤️❤️🌸Asi tlak🍀🌺😊❤️😘🤗Myslim na vas babulky a o dva tyzdne idem na Slovenskoooo🌺🍀😊❤️😘🤗Ametyst sa stale neozyva dufam ze zvlada aj tslobik a evak😘💞🍀🌺❤️🌸❤️🌺🤗😊Dobru nocku vsetkym😘💞🌺🍀❤️❤️🌸🤗

ametyst123
17. apr 2016

Ahojte dievčence,
tak po dlhšom čase asi týždni- dvoch zase píšem.... mala som veľa stresov, aj v práci, aj doma,.... a nestíhala som písať, dokonca ani čítať vaše príspevky. Nemala som sa najlepšie, tie problémy s tlakom stále mám, a lekárka mi povedala, že mám ísť na interné vyšetrenie. Len neviem, kedy.... Teraz to fakt vyzerá v práci na dalšie prepúštanie, lebo už poprepúštali pár ľudí, a neviem, či nie som na rade aj ja..... Našťastie, manžel sa zamestnal, a práca sa mu páči... tak som šťastná spolu s ním, že sa mu darí, výplatu síce ešte nevidel, tak som zvedavá.... Uvažujem, že ked to bude mať perspektívu, tá jeho práca, tak pojdem ja na PN-ku a hotovo.... a nech ma aj vyhodia.... ja nutne potrebujem už kus kľudu..... a neviem, dokedy to takto vydržím.... Lieky mám zmenené, asi som to už písala, beriem teraz ten Brintellix a Rivotril nadalej...ale občas stále mávam ataky.... a pocity úzkosti.... riešim to Rivotrilom.... ale neviem, dokedy chcem takto fungovať.... Viem, že ten stres robí veľa, a ja ho mám teraz dosť.... tak neviem, kedy sa situácia ukludní, a či vôbec..... Treba mi ísť aj na tú neurológiu, a s chrbticou.... lebo ma teraz veľmi často bolí hlava, a celá chrbtica, tak možno by nebolo odveci ísť aj na tieto vyšetrenia, ale asi to urobím tak, ked sa bude dať ísť na tú PN-ku, tak si všetko pochodím..... zistila som, že mám asi aj problémy so zrakom, horšie ako doteraz, a občas mám aj pocit tlaku v očiach.... to asi nebude ok.... tak by možno bolo treba ísť aj na očné.... ale zisťujem, že všetci lekári v blízkom okolí ....(to počúvam od ľudí) .... že sú neschopní, a nič nevyšetria.... tak možno skúsim ďalšie mesto....tam sú vraj lekári lepší..... uvidíme.... Dnes som nemohla dýchať.... a zistila som, že tie problémy, čo mám so zadnou nádchou, nie sú sranda.... asi aj toto budem musieť riešiť, resp. znova nabehnúť k ORL , či tam opäť nemám streptokoka..... ako predtým.... Ale jedno viem iste, problém s psychikou mám, mám tú panickú poruchu, ale snažím sa ju nejako zvládať, predýchavať a tak... .niekedy to ide,.... inokedy zase nie..... Lieky mám ešte na necelé dva mesiace... tak skúsim to vybrať tie dva mesiace, a ked mi to nepomôže, tak nech skúsi lekárka predpísať niečo iné.....

Pozdravujem naozaj všetky dievčence... a všetkým vám držím palce..... nech to zvládneme, verím, že sa to dá, je to problém v hlave, ktorý nám toto spôsobuje, tak prečo si ešte sami pridávať problémy....? No nie?.... 😉 Treba poriešiť "hlavu" .... usporiadať myšlienky..... a z niektorých vecí, ktoré sa naozaj zmeniť nedajú, a len nás trápia.... urobiť ten vláčik, ktorý rýchlo od nás odíde preč,.... a viac to neriešiť.... riešiť iba veci, ktoré riešiť v danej chvíli môžeme...a chceme.... 😉 Ostatné neporiešime tak - či tak, tak načo sa zožierať, a trápiť dopredu..... všetko je tak, ako má byť.... Držte sa babenky....

bambulka05
18. apr 2016

Ahojte dievčatá. Za chvíľu odchádzam na neurológiu po výsledky z EMG vyšetrenia. Tak držte palce a myslite na mňa. Pa a pekný aj keď sychravý deň.

ivka1302
18. apr 2016

@ametyst123 Som rada ze si sa ozvala😘🌺❤️😊❤️🤗🤗Uz som si myslela ze si v nemocnici ale musim povedat ze taku bojovnicku ako si ty som este nikdy nepoznala 🌺🍀😘🤗🌺❤️😘Aj Xenu mozes schovat do vrecka😘🌺🌸🍀❤️🤗😘Ja ti zelam nech coskoro vyriesis tie zdravotne problemy aj ked myslim si ze ako hovoris najskor je potrebne vyliecit dusu a potom odijdu ako zazrakom aj ostatne fyzicke problemy🌺💞😊🍀❤️🌺Tu pausu by si urcite potrebovala aby si si oddychla musis viacej mysliet na seba skutocne ked nebudes riesit psychyku tak fyzicke problemy budu iba pribudat ale to vies najlepsie sama🌺🌸😊❤️😘🤗😘🍀🍀potom je zbytocne napchavat sa liekmi💞🌺🌸😘😊❤️🌺🤗🍀Drzime palceky a chybala si nam🌺🌸❤️😘🌺🤗🍀

janka_banka
18. apr 2016

@bambulka05 Bambuľka držím silno silno palce 🙂

bambulka05
18. apr 2016

@janka_banka tak uz to mam za sebou. Takze testy na EMG negativne. Doktor mi povedal ze niekedy sa to nemusi preukazat na pristroji. Dal mi silnejsie magnezium. A kontrola o 2 mesiace. Dnes som sedela v robote za pc a zrazu sa mi zahmlilo a preslo mnou take zvlastne teplo. Mala som pocit ze sa stracam. Nestalo sa ti to niekedy?

janka_banka
18. apr 2016

@bambulka05 Ahoj moja, no tom rada, že testy dopadli dobre ... a vieš čo to mohlo byť v tej práci??? To je môj názor a keďže ja sa už trošku poznám, ja mávam to isté ... ja keď mávam nejaký stres, a počítam, že aj Ty si sa bála, ako dopadnú výsledky, tak to bolo uvoľnenie stresu, zníženie adrenalínu a vtedy sa rapídne zníži aj tlak ... proste mi všetko prežívame a neukazuje sa nám to nielen na psychickej stránke, ale aj na fyzickej ... na druhej strane magnézium znižuje tiež tlak, ja ho preto nemôžem brať, ja mávam normálny tlak 90/60 a keď dám magnézium tak padám ...vyslovene...ako sa aj teraz menilo počasie, som myslela, že zbláznim, nervózna ako pes...až také teplo na mna chodilo ... dnes idem večer na terapiu, tak držte palce, nech to dobre dopadne, moja psychiatrička mi hovorí, že za všetkými mojimi problémami sú potlačené pocity ... tak nech to už ide všetko von a za každú cenu ...

bambulka05
18. apr 2016

@janka_banka no aj ja mavam klasicky nizky tlak aj v tehotenstve som mala. Som hocikde odpadla. Ale ten horcik musim kvoli tomu mravceniu atd. Uz len aby mi to prestalo. Napis potom ako bolo na terapii. Ja som dnes bola ma rehabilitacii a potom na nechtoch. Tak som trochu zrelaxovala.☺

domkaaaa
18. apr 2016

Ahojte babulky :( musim sa spytat jednu vec uz pol roka bojujem s uzkostami a depresiou nebedia nastavit liecbu ... Teraz som zo sertralinu 150 presla pred 18 dnami ma alventu 75 mg a mam hrozneee stavy. Myslite ze mam cakat este kym alventa zaberie? Navysobat davku? Alebo mi proste nesadla :( som v koncoch

domkaaaa
18. apr 2016

Berie niektora z vas alventu? Ak ano vakej davke a pomohla?

jarkaparka2
18. apr 2016

@domkaaaa ja s tymto bojujem cely zivot moja, pomoze len samoovladanie tyxto stavov nic ine 🙂

domkaaaa
18. apr 2016

Tieto stavy nie :( uz mam co to preskakane ak mam mierne uzkosti tak to neriesim ale toto je nieco ako abstak uplne hrozna nervozita nepokoj

evak12
18. apr 2016

@domkaaaa ahoj,pozname to vsetky .....ja by som zavolala svojej psychiatricke ☹ ,drzim palceky

domkaaaa
18. apr 2016

Dnes som volala a sestricka nech volam zajtra :( hroza pristup ... A vy mate ake diagnozy baby toˇrochu mi to popiste ja momentalne velke uzkosti ... Z nezmyslenych veci