Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

juliana988
20. apr 2009

Ahoj Dievcata.Tak si citam co pisete a ked som sama v inej krajine a tehotna 😖 , Bolo by super pokecat si s vami spolutrpitelkami. Vsetko bolo ok kym som nevysadila tabletky pre obsed.kompulzivnu poruchu. Kedze som tehotna je jasne ze len dako vydrzat. Koncim treti mesiac ale ani som netusila ze sa to tak skoro vrati. Niekedy je to na nervy a hlavne som dostala padaka v praci. Chcem vsak bojovat tak ako sa len da bez liekov. Uvazujem ci mam opat zacat v 4tom mes. s liekmi. Napiste babulky .....Juliana

kejka
20. apr 2009

Hezký večer holky

Odpoledne bylo skvělý.Byli jsme s malým na zahradě,já zasadila opět pár kytek,opekli jsme buřty.Jsem nacpaná jako sud.Zatím se cítím ok.
Any to jsem netušila,že máš takové problémy,je mi to moc líto,i já jsem prošla peklem,vím,jak ti je. ☹ Já se tím prodím už 14rok./co zemřel brácha a manžel/.Jednou jsem dole,jednou nahoře.Většinou jsem byla poslední léta v pohodě,až v lednu to zase začalo. 😒 Moc ti přeju,ať je líp.Dceři samozřejmě také. ☹
Jo jo ono se to říká,myslete pozitivně,ale kdo si ničím neprošel,tak to nepochopí.
Juliana já v těhu brala lexaurin,malej se narodil naprosto v pořádku,neměl žádný absťáky,naprosto zdravej kluk.Nesměla jsem ho vysadit,jen jsem zkoušela omezit to na co nejmíň.Taky to nebylo jednoduchý. 😒
Padák v práci ti moc nepřidá,když už,tak se to sesype.Ale mysli hlavně na miminko.Hlavně musíš být ty v pořádku.Držím ti palce a piš,at víme,jak se máš a co je s tebou.Jiná krajina je kde???????????
Tak se kočky mějte,dobře se vyspěte a zítra se juknu jak se máte. 🙂

anymac
21. apr 2009

juliana zdravím. Pokecať si môžeš s nami aj touto cestou 🙂
Je tu viacero dievčat, ktoré brali lieky aj počas tehotenstva a detičky sú zdravé a majú sa k svetu 😉 uvidíš, poradia ti čo a ako.
Kejka aj ja som bola v poho, pokiaľ dcéra neochorela, to ma úplne dorazilo a padla som hádam nižšie ako na dno 😢 ale snažím sa, aj ked je to tažké.Každý sa ma pýta ako som to zvládla, ale sa som musela,pretože čo by detičky robili bezo mňa? A dcéra potrebovala psychickú podporu, nemohla som sa zblázniť, čo by bolo s ňou? Takže som sa tvárila celý rok počas liečby, že je všetko ok a my to zvládneme, a aj sa to podarilo asi zázrakom. Rok som plakávala po nociach ked ma nikto nevidel, nechcela som nikomu pridávať starosti. Myslí, nebyť tejto traumy, bola by som v poho. No ale škoda plakať nad rozliatym mliekom, nič nenarobím, musím ísť ďalej. 😉
Kubaka, ešte mám v živej pamäti ako môj syn prechádzal týmto obdobím. Tvrdím, že je to najkrajšie obdobie života detičiek. Sú tak rozkošne vzdorovité, snažia sa presadzovať či už hnevom alebo odvrávaním. Uži si to obdobie, aj ked ťa malý bude hnevať. Budeš na to často spomínať ked ti dospeje, nech máš preto na toto obdobie čo najviac pekných spomienok 😵
Pamätám si jednu príhodu , ked som sa ráno snažila učlovečiť / nanášala make up/ a syn sa na mna chvíľu díval, a potom sa zrazu pýta : Mami to sa maľuješ preto , aby ťa nespoznali? 😀
V tú chvíľu som nevedela či sa smiať alebo čo. A ja nato, no maľujem sa preto, aby som bola krajšia 😅 len neviem , či to v tej chvíli aj on takto videl. 😅
Prajem všetkým krásny den

juliana988
21. apr 2009

Ahoj dievcata.
Problem je v tom ze som na najuprsanejsom ostrove a k tomu hned zachytavame atlantik. Okrem toho sme na dedinke kde nieje nic . Kostol, krcma a obchod. Nikoho nepoznam. Tak som teraz sama. Manzel je busy. Akurat som si dnes pozerala letenky ze by som sla na tyzden ci dva domov. Vidiet nasich a mat dake odborne vysetrenia. 😖
Tu totiz uvidim gynekologa v 6tom mes. Dakujem pekne. U nas by som mala uz prve sono za sebou. Okrem toho by som mala ist na pokec k cvokarovi a povedat ako sa citim. Ked som doktorke zavolala tak mi pvedala ze po 3tom mozno mozem uzivat lieky ale nic neslubuje atd.. 😢 . Tak by som chcela zdrave babo. A iba verim ze vola Bozia je silnejsia ako vsetko. Dievcata drzim palce. Co citam tiez mate tazkosti. Kejka dakujem za povzbudivu odpoved. Vies i ked manzel ma skvelu pracu hned by som sa zbalila a sla domov. Vykaslala sa na vsetko po 5 rokoch. Keby sme nemali ten blby uver atd... Uz aj gramatiku zabudam. 🙂 Any zelam ti vsetko dobre. Oh to je humac ked tvoja dcera zacina mat depky. Vieme.... Nezelala by som to nikomu. Ja som tiez k tomu prisla ani neviem ako .. dlho som vlastne nevedela ze potrebujem pomoc. Par rokov. Je skvele Any ze mozes pomoct dcere a hlavne vyhladat odbornu pomoc.Ja som bola super az kym som koli tehu nevysadila tabletky. Oh pretlkam sa. Fakt. Zelam Vam vsetko dobre...Julis 🙂

juliana988
21. apr 2009

Ozaj citala som v predoslych par prispevkoch ze sem tam sem napise Andy psychiatricka??? Tak Andy ak budes na nete odpis. Co so mnou v tom tehu ked to nezvladam som na zac.12 tyzdna. Pred tym som brala serlift 150mg bolo super teraz neberiem nic. Dakujem

deborah1
21. apr 2009

Ahoj Juliana,ja som v 6.mes.tehu a od 4.mes.beriem AD.Pred tým som brala Seroxat,no keď som zistila,že som tehotná,som hne´d lieky vysadila,a teraz beriem od 2.trim.Sertralín.Seroxat mi nechcela dať,vraj v tehu je lepší Sertralín /to je asi to isté ako Serlift,tuším/.Aj Andy písala,že Sertralín sa môže.Ja som už musela brať lieky,lebo tiež sa mi to začalo vracať a ešte kým mi zabrali,som mala krízu,ale už je to lepšie postupne.Podľa mňa,ak by sa to nevracalo,je lepšie vydržať bez liekov,ale ak cítiš,že je to horšie,radšej ber lieky,kým sa to nezhoprší ešte viac,to je môj názor.Ozaj,ešte beriem podľa potreby Guajacuran,na rýchle ukľudnenie,ten sa môže.Tak sa drž,Juliana,prebojujeme to! 😉

sonoio
21. apr 2009

ahojte dievcata,u mna je vsetko po starom,mam pred menzesom,tak to nie je najlepsie,ale ak to nebude horsie,tak budem spokojna.ku vsetkemu je strasne pocasie,fuka vietor "bora",prsi,ochladilo sa,no tak sa vytesujem... 🙄 kejka,super,ze mas tu zahradku..mozes sa vyblaznit,a tesit aj z maleho..take balzamy na dusu.anymac,spol., ja nechapem,ako to mozete zvladat,brrr.ved ja depkujem a mam uzkostne zachvaty ani neviem z coho,no keby ma postihlo nieco podobne ako vas,asi tu uz dobrovolne nie som ☹
julka, ty si ako ja..sama na "opustenom ostrove"..a kde to je,konkretne..uprsane je aj irsko..hm..
no a ja,v ita- velmi rusnom prostredi ti zavidim to piaaano,klud,samotu..aj ked je pravda,ked nieto s kym porozpravat..je to ubijajuce,ale ver mi,asi to nebude len tym,niekedy si sam,aj v dave.. ale verim ti,ze ta vsetko,vzdialenost od domova,ina kultura,zvyky,ludia atd atd ubija...mna teda dost,a a ni po rokoch sa necitim doma..a drzim palce,nech vsetko dobre pokracuje,v ocakavani prirastku.
inac andy sa tu dlho neukazala 🙂 ale snad na nas nezabudne)))) 😝

netmona
21. apr 2009

jaj ,,dnes mi je na figu neviem či tiež ten menzes ale, som malatna nič sa mi nechce, len spať 😝

juliana988
21. apr 2009

Ahoj Deborah 🙂
Vdaka za spravicku. Sedim na nete a brutalne uvazujem o zbaleni veci. To sa neda bez odbornej kontroly.Neuveris co sa mi stalo.Vseobecna ma tu poslala ku nejakej psycho nieco.. 😉 Vypitala si za hodku 100euro.To mam doma lekarsku starostlivost free 😅 . nejde o peniaze ale ked akurat prides o pracu a cakas babo neviem neviem 🤐
Fakt ked zajdem ku psychiatricke bude urcite lepsie byt pod dohladom. Ja som videla v Irsku doktorku raz a do konca uz len daka porodna sestra asistuje co robit. Je to tu ako po prvej svetovej. Nemaju sajnu aka je lekarska starostivost u nas. Ozaj nebijis sa uzivat lieky? Ja fakt nemam s kym o tom pokecat. 😵 dakujem Julis

kejka
21. apr 2009

Ahoj holky zdravím všechny
Malej spí,tak rychle píšu-při kafi.
Deborah jak se cítíš????Pomáhá ti to??????Určitě i těhu za to může-však se honí hormony,všechno v těle je naruby,tak se nedivím,že je to jako na houpačce. 😒 Juliana vidíš,AD fakt můžeš,je to lepší,než se propadat do zoufalství a hlavně,když je blbě,tak je to děs.100euro za hodinu?????????To je teda síla. 😝 😨 Já se nebála užívat léky,věřila jsem dr.Byla to tenkrát mladá paní a fakt se snažila.Volala do Prahy,konzultovala to s kdekým,aby to malýmu neuškodilo.Hlídali mě jako ostříži.Taky jsem měla imsomnii-brala jsem nějaký čas i diazepam na spaní. 😒
Bude líp uvidíš,zabere ti to a stočíš myšlenky jinam.
Soni jj před tím než to dostanu jsem taky trochu mimo,necítím se ve svý kůži,vydrž kočko.Posílám ti alespoň virtuální povzbuzení a to i Netmoně.Co je s tebou holka??????????
Zahrada je k nezaplacení,člověk je na čerstvých vzduchu,něco dělá,doma nebo v práci bych se zblázila.Jsem fakt šťastná,že je už pěkně a můžeme být venku. 🙂
Andy se určitě ukáže. 😉 😉
Holky snad si trochu užijete odpoledne. 🙂 😉

kubaka
21. apr 2009

ahoj nově příchozí juliana - teda, máš to taky veselé...
no, a přestav si, u nás ženský bojujou za přirozené porody, aby nemusely v těhu k doktorovi, rodily ambulantě popřípadě doma či někde na poli 😝 jen s dulou a nikdo je neobtěžoval. Nevědí, co odmítají- ty to tak vlastně máš a jak ti sledování v těhu chybí - úplně chápu.
Taky bych určitě žádala nasazení AD - je nutné, abys byla na porod a mateřství v pohodě - jak popisuješ lékařské poměry, tak to budeš muset asi nějak řešit. Určitě jsou druhy, které se dají v těhotenství - pokud skončí organogeneze po prvním trimestru, není problém - pozítiva užívání AD jsou vyšší než rizika po tomto období.
Já dokonce vysazovala Citalec ještě do 12 tt., pak jsem byla bez něho, ale po porodu jsem ho zase musela začít jíst. Malý nemá žádné vývojové vady.

Kejka - no to si ho užívám. 😉 První syn totiž neměl období vzdoru skoro žádné - bylo to mírné, jemné dítě, ovladatelné - pár krát si zavztekal a byl konec. Tenhle malý protestuje jako z čítanky, ale roztomile. Protestuje jen aby protestoval, je fakt k sežrání 😵 Nedělá scény, jen stojí, špulí bříško, pusu, hlavu ke straně a culí se pod fousy. Zničeho nic, ani nic nevyžaduje, jen testuje co jako já. Když ho začnu okatě "prosiit", nebo čekám, tak se s milostivým úsměvem šibala začne šourat krok za krůčkem - abych si teda nemyslela, že hned vyměkne. Má veselou povahu, takže je to spíš takové šprýmování. No, je to fakt kouzelné, to jsem ještě nezažila.

Jinak na zahradě zatím hnojím, okopávám trvalky a připravuji záhon na den "R" - rajčat. moje chlouba

deborah1
22. apr 2009

Ahoj Juli,veru bude lepšie,keď pôjdeš riadnej doktorke.Ja sa nebojím tieto lieky užívať,keby bolo na mne,užívam ich aj v 1.trim.,len doktorka nedovolila 😅 ,že až v 2.môžem.A teraz som rada,že som to vydržala,len sa mi to potom vrátilo,a tak som musela začať liečbu akoby odznova /predtým mi bývalo super/.Ale lepší sa to 😉 No poviem ti,čo som čítala na nete,mnohé ženy brali AD celé tehotenstvo,a mali zdravé deti,dokonca aj dr. im to dovolili-lebo niektorí dr. majú názor,že radšej byť s liekmi a v pohode ako naopak.Aj som v jednom časopise čítala,čo písal jeden doktor o Seroxate,že tak 1-2 novorodenci zo 100 môžu mať nejaký postih,alebo ako to nazvať,ale to aj tak nikto nedokáže,že to je z tých liekov,lebo to by mohli mať aj tak.Takže sa nemusíš báť,len aby si bola zdravá a spokojná a plná síl. 😉 Len neviem,či netreba tesne pred pôrodom vysadiť lieky,na to sa musím spýtať Andy 😕 .Kubaka,ty si vysádzala? alebo stále brala lieky?
Ahoj Kejka.Vďaka Bohu,je mi lepšie,pomaly to pomáha.Ešte to nie je na 100%,ale ozaj lepšie.Teraz ma práve trápi,že sa stále pozorujem-tam ma pichne,kríže ma bolia,už mám veľké brucho a ťaźko sa mi chodí,tak stále špekulujem,či je všetko ako má byť.Ale zajtra konečne idem do poradne,po dlhej dobe.A už by som mala ísť aj na sono,tak sa teším,aj trochu bojím.

kubaka
22. apr 2009

deborah - Když jsem plánovala mimino, tak jsem brala už jen 5 mg. a vysadila postupně od zjištění těhu ve 3 týdnu do 10 týdne - ale to jsem brala už jen 5mg obden. Zbytek těhu jsem byla OK, nepotřebovala jsem léky a doufala jsem, že už se k nim nebudu vracet. Byla jsem fit i s tou malou dávnou .To jsem se ovšem spletla. Porod a prvních pár týdnů mě zase rozjely. 😖

deborah1
22. apr 2009

Jáj,ja som to doplietla.Ty si až po pôrode musela brať lieky,nie pred pôrodom.Vidíš,musím poriadne čítať. 🙄 😵

sonoio
22. apr 2009

boze baby,ja ked vas tu pocujem,s depresiou a tehotenstvom,mam strasne obavy.S manzelom planujem babo,asi tak za rok..ked si budem ista,ze som ok..a mam z toho straaasny strach..aby som nemala podobne stavy,ako teraz, pocas,a hlavne po porode..neviem,ako by som to teda zvladla...bude to asi dost velka vojna.
Tu dnes vykuklo slnko..a zasa prudka zmena teploty,este vcera bolo celkom chladno a dnes- uplna horucava.to zas kym sa zaklimatizujem..baby,prajem vam pekny den))) 😉

kejka
22. apr 2009

Zdravím všechny
Mladej baští,tak mám chvíli.
Sonoio neboj se.Já jsem v těhu byla v pohodě i po porodu.Žádný stavy jsem neměla,zvládla jsem to bez problémů.To jsem na starý kolena i 7měsíců kojila 😉 😉 Jen jsem se moc nevyspala,ale dalo se to zvládnout.Však jsem věděla do čeho jdu.Třetí dítě ve 37letech a něco a vidíš,je to už 4letej kluk. 🙂
Deborah to je supr,že je ti líp,bude ještě víc.To jsou dobré zprávy. 🙂
Kubaka taky budou rajčata a okurky.Už se těším,až se budu napchávat vitamínama. 😀
Musím to zaklepat,ale dneska je mi ok.Odpoledne mastíme na zahradu,musíme posekat,takže opět venku.Je krásně,sluníčko fakt pomáhá.Jsem venku,jak můžu.
Přeju krásný den a hlavně ať je vám dobře. 🙂

juliana988
22. apr 2009

Ahoj Dievcata.
Sonio nechcem aby si sa bala. Vies je prirodzene ked uzivas tabletky citis sa skvele. Ale ked ich vysadis je jasne ze zmeny su tam. Je vsak na nas aby sme bojovali. Mnohe budeme musiet byt na tabletkach dlho, niekoho materstvo postavi na nohy atd.. Ak mas vsak pri sebe milujucich ludi zvladnes vsetko okrem toho ja som veriaca, tak ked uz ja nemozem, verim ze Bozia starost o nas je velka. Ludia ktory maju vecne vsetko, nie su stastnejsi. Myslela som si to o mojej byvalej sefovej. Mala dievca na upratovanie, bbsiterku(mna), a kocku co zehlila. Mala dovoleniek tolko kolko sme neboli ani vsetky dokopy. A nakoniec som pochopila ze to je len divadlo a zatlkanie prazdnoty. Jej deti som milovala viac nez ona a ony mna. Ked som s nimi bola na Malorke jej dcerka spala pri mne. Az mi bolo do placu ze si nevazia take krasne poklady. Za to najkrajsie v zivote musime bojovat. Ale potom sladka odmena. Nadherne dietatko a celkom tvoje. Ja cakam prve a verim ze s Bozou pomocou to prebojujem. Nemyslim si ze je na svete clovek ktoreho daco netrapi. My mame depku, niekto ine problemy. Ale zivot je aj tak krasny. julik

juliana988
22. apr 2009

Ozaj kym som nevysadila tabletky ani ma nenapadlo ze som kedysi mala probl. A tak som sa dostala az na tuto stranku. Ono vlastne budem vediet neskor poradit dievcatam co a ako ked budu prezivat to iste. No nie??
Babulky rozhodla som sa ze si skusim najst pracu na par mesiacov a byt busy co pomaha lebo chcem ostat cim dlhsie bez liekov. Tak dufam ze stastie skoci na somara 😀 😉

kubaka
22. apr 2009

sono - fakt se není třeba bát - to těhotenství zamíchá - ale mě třeba k lepšímu - mě bylo fantasticky i bez léků. I doktor mi ale říkal, že pokud bych se necítila dobře, mohu je zase začít brát od toho4. měsíce. Já jsem byla ráda, že je to fajn a myslela jsem, že to štěstí a radost budou pokračovat i po porodu. 😝 Jo jo, jenže tam zase fungují jiné hormony. Ale žádná tragédie - doktor napsal a do měsíce mi bylo zase dobře a užívala jsem si mateřství a krásného kluka, dar pozdího věku - taky jsem ho měla jako Kejka v 38 a zase císařským řezem, takže zátěž byla možná větší než při přirozeném porodu.
Ale chci říct, že i v těhu i při kojení se dají brát léky, které jsou neškodné pro dítě a hlavně my se musíme cítit dobře. To je prvořadé. Dítě potřebuje silnou a klidnou matku. tak žádný strachy 😉

já teda věřící nejsem, uklidňuje mě naopak vědomí, že z čeho si člověk nepomůže vlastním rozumem a aktivitou, nikdo jiný nezařídí 😝 A věřím ve svou intuici, která mi obvykle spolehlivě napovídá, co dělat či neudělat nebo zda se něco děje (s dětmi, se mnou) 😵

andy.a
22. apr 2009

ahojte 😎 😎 😎

ak sú nejaké konkrétne dotazy,tak sa pýtajte 😕 😝

reagujem na otázku Julky-ohľadom užívania AD v tehot...už to tu bolo rozoberané..ideálne by bolo prežiť a užiť si tehotenstvo bez liekov 😉 ale-žiaľ-niekedy to nejde,takže mnohé pacientky s depresiou či PP sa užívanie AD v tehot.nevyhnú 😕 😒 po ukončení organogenézy teda tak po tom 4.-od 5.mesiaca už sa môžu brať nízke-resp.čo najnižšie účinné dávky AD-bezpečný je citalopram/Citalec,Citalon../,sertralin/Asentra,Serlift,Zoloft../ a z tých novších aj escitalopram-Cipralex 😉 samozrejme opakujem,čo najnižšia účinná dávka..lieky sú bezpečné,ale človek nikdy nevie 😕 😔

moje kolegyne mali pac.,ktoré užívali aj iné AD-aj vysoké dávky-počas celého tehotenstva-a deti boli v poriadku 😕 ale nemôžeme vedieť,čo bude s tými deťmi v budúcnosti,takže radšej by som bola opatrná,aby si to človek potom nevyčítal 😉 štúdie s tehotnými sa nerobia,to sú len klinické skúsenosti,ktoré sa prezentujú na odb.akciách a v literatúre 🙂 😝

Julka,drž sa 🙂 😉 písala si,že si tuším v 12.tt..no ešte by som týždeň-dva počkala a ak sa fakt zle cítič-čomu sa nedivím v tvojej situácii-tak si ten Serlift nasaď.. 😝

ktorá ste tu spomínala Lexaurin ?? 😕 sedatíva by som počas tehot.nedoporučovala,len naozaj výnimočne.. 😒 teda BZDZP/Xanax,Neurol,Diazepam,Lexaurin a pod.../ už keď niečo treba na skľudnenie,tak Guajacuran-voľne predajný..alebo Plegomazin-ten je na predpis..alebo alternatíva-bylinkové lieky 😝

kočky,veľmi veľa ste popísali,ani som to nestihla všetko prečítať 😕
večer sa tu snáď ešte stavím 😎 🙂 😝 😅

juliana988
23. apr 2009

Draha Andy dakujem za odpoved. Vcera vecer to na mna tak prislo ze som myslela ze nevydrzim ani den navyse. Nespala som celu noc. Tak akurat hladam letenky na tyzden domov navstivit moju dr. Oh nechapem preco sa mi to vratilo. najhorsie je ze nemam na vyber este cakat a dufat... ☹ Ked sa to napise tyzden ale i den sa zda tazky. Sory kocky nes som otras.....

martule20
23. apr 2009

Milá Andy,
našla jsem tuto stránku dnes poprvé a i já Tě moc prosím o odbornou radu 🙂
Deprese se mi objevuje v životě v jakýchsi vlnách - od osmnácti cca vždy po pěti,
čtyřech letech. Vždy v nějaké "krizové" nebo psychicky náročné situaci. Pokaždé
jsem brala nějaký čas ú(cca půl roku) AD a zase bylo fajn. No, jenže vždy to byly
problémy, které přišly a odešly - bulímie, nevěra... Teď mě deprese zaskočila v
mateřství ☹ Svoji malou nadevše miluju, jsem moc šťastná, že ji mám a přece
se necítím šťastná celkově... Jsem z toho smutná, zoufalá, říkám si, že jiné
holky by za miminko daly svět a já se takhle rouhám!!!! Domácnost, malá... všechno
mě to hrozně zmáhá a já pak po večerech a často i přes den brečím a brečím
a vyčítám si, že jsem neschopná máma, protože stačí malý podnět a už na
malou křičím, což jsem nikdy dělat nechtěla.
Psychiatrička mi předepsala DEPREX a doporučila psychologa, kam už cca dva,
tři měsíce chodím. Psycholožka mě přesvědčila, že AD nic neřeší, že únava
a stres kolem výchovy a každodenní stereotyp tu budou pořád a až léky
vysadím, bude zase vše při starém. Takže už tři měsíce bojuju, léky neberu a
snažím se to zvládnout svými silami. Ty mi ale opět začínají docházet...
Prosím poraď mi, jestli pro mě AD mají smysl, když vlastně nějaké problémy
kolem výchovy budou asi na každodenním pořádku po zbytek života 😀

Moc děkuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kejka
23. apr 2009

Ahoj holky
Juli to mě mrzí,že ti není dobře,sakra,možná by ti fakt hodně pomohlo,kdybys mohla být nějaký čas doma.
Martule vítám tě,taky to nemáš jednoduchý.Věřím,že ti malá dává zabrat,to asi každý mamině,ale tím,že jsi vysadila AD a bylo ti přitom dobře,jsi si spíš ublížila.Spíš ti poradí Andy.Jinak ten lexák jsem brala v těhu já. ☹
Mám za sebou výchovu už dvou dospělých kluků a teď 4letýho prcka,taky mě někdy vytáčí,ale to co popisuješ je docela síla.Lepší by bylo mít pohodovou mámu,proto mi AD pomáhají.Jen tak něco mě nerozhodí,jsem zatím v pohodě a ten stereotyp-víc ven,víc lidí-mamin-pokecat,jak to jde,tak hodně chodit ven,zkusit se zabavit,něčím,co tě baví,dát malou na hlídání a někam vypadnout. 😉 😉 😉
Dneska počasí nic moc-tady prší. 😒

martule20
23. apr 2009

Kejka: ahoj, děkuju! Nene, já AD nevysadila, vyzvedla jsem je z lékárny, ale po poradě s psycholožkou je
ani nezačala brát... Tvůj názor mi moc pomohl! Já si taky totiž pořád říkám, že je přeci jedno, že budu
brát AD, hlavně, že budu v pohodě a na malou nebudu hned vyjíždět. Jsem kolikrát tak unavená, že
nejsem schopná si s ní ani pořádně hrát, pak mě to večer mrzí a brečím... no prostě stálý kolotoč.
Já jsem normálně pohodář, ale od té doby, co Eliška začíná projevovat svou vlastní vůli častým ječením
a protesty, jsem úplně rozložená a říkám si, co se to se mnou děje. Vybuchuju kvůli kravinkám, třeba
když si nechce čistit zuby, tak mě berou všichni čerti... Ach jo. Ještě že jsem našla klub spřízněných
duší, tady je mi dobře 😉

kejka
23. apr 2009

Martule to víš,že jo.Já si taky furt říkala,zase další prášky.AD jsem nebrala,jen lexaurin,ale ten mi přestal zabírat,už jsem ho brala 14let,takže jsem byla vyklepaná,sevřenej hrudník,nervozní jako pes,blbě jsem spala,bez nálady.Stála jsem za prd.Takže jsem naběhla k psych.a ten mi nasadil Esprital.Nemocí a nervozitou jsem hrozně zhubla.Sice to trvalo tři týdny,že začaly prášky fachčit,ale vydržela jsem to a je fakt,že od tý doby jsem přibrala,mám dobrou náladu,nejsem hádavá,spím jako dřevo a zase mám chuť do života. 😉 😉 😉 A jsem hodná na děti 😀 Teda když si to zasloužej 😀
Hale čištění zubů,to je u nás věčnej boj,nějak to neřeším.Malej tu pastu spíš sní,než si pořádně vyčistí zuby a to už je velkej. 😅
A neboj to období vzdoru přejde.Sice tě pak čekají další a další,ale to už budeš zvládat s přehledem. 😉 🙂

martule20
23. apr 2009

kejka: Díky!!!! Jojo, je to právě o tom, že mě pak čekají další a další a pořád si říkám, že přece nemůžu
být na AD celý život.... Ale zase je to asi fakt lepší než abys byla nešťasná a měla nešťastný děti 😝
Pořád s tím bojuju, počkám ještě co mi poradí Andy. Chci zkusit ještě jednu nouzovku a tou je phyto chi.
Čínská medicína, která mi před otěhotněním hrozně moc pomohla na některé neduhy, ale jestli mi
srovná i náladu, to nevím... I když jsem na netu četla, že dostane organismus do celkové rovnováhy,
takže by to zabrat mělo....

dzio2
23. apr 2009

ahoj baby drzim vam palce julia moj nazor rozhodne tehotenstvo bez liekov ja som tiez 25tyz tehotenstva ale ja som bez liekov uz dlchsie dobrovolne ja som samotrpitelka 🙂 😀 kocky mate moj obdiv pomahate jedna druhej pravidelne vas citam ale nemam potrebu sa pravidelne zapajat asi som si zatie roky zvikla viete vela krat ludom ktorim som mavala vlajkou pred ocami SOS bud ma nebrali vazne alebo ma presviedcali ze zato mozem ja alebo im to bolo jedno takze bojujem sama vlastne uz aj s vami dodavate mi silu zaktoru vam dakujem

martule20
23. apr 2009

dzio2: Máš můj obdiv! A moc dobře Ti rozumím. Pro okolí je pořád všechno normální, když zvládají
mateřství a jiné problémy ostatní, proč Ty bys nemohla taky, že? A pak Ti řeknou, ať jsi ráda, že
jsi zdravá a máš zdravé dítě a neřešíš blbosti ☹ Já jsem šťastná, že jsme zdraví a každý den za to děkuju Bohu, ale některé věci prostě ovlivnit nedokážu! Kdo nezažil, neuvěří... Takže se drž a zase někdy napiš, jak se Ti daří. Držím palečky, ať si zbytek těhu prožiješ hezky v klídku a máš zdravé miminko!!!

andy.a
23. apr 2009

ahojte 😎 😎 😎

Martule,zdravím 🙂 😵 áno,je pravda,že dieťa a starosti oň budú vždy,v každom jeho veku 😝 😕 ale dieťa si zaslúži mať kľudnú a vyrovnanú matku,takže pokiaľ sa cítiš tak zle,že už ti treba brať tie lieky/predpokladám,že to vieš aj sama odhadnúť,kde sú tvoje hranice,keďze si už AD brala../,tak si ten Deprex nasaď 😝
apropo,v Čechách je ešte Deprex ?? 😕 😕 😕 od fi Léčiva ?? 😕 😕 😕
to sa moc divím,na SK už dlhé roky nie je ani Deprex,ani Deprenon,len napr.Magrilan a Hapilux 😝 /originál je Prosac ../

Kejka,ty si brala ten Lexaurin 14 rokov ??????? 😕 😕 😕 a to ti písal psychiater ??????? 😕 😕 😕 prepáč ten údiv,ale to som ešte nevidela,že by niekto také dlhé roky písal mladej žene návykové anxiolytikum 😔
obvoďáci niekedy tak "liečia" 😖 😠 a potom pacienta po mnohých rokoch pošlú psychiatrovi 😖 a nie je to sranda riešiť závislosť na sedatívach 😒 + ešte liečiť depresiu ☹

Martule,daj nejaký link na tú čínsku medicínu,nepoznám to,možno to by viaceré kočky zaujímalo 😕 😉

Sonoio,si tu ?? 😕 😉 chcem sa ťa niečo spýtať,takže IP 😉 🙂

andy.a
23. apr 2009

Megi,dúfam,že je ti už lepšie 😉 🙂
až teraz som si všimla tvoj príspevok na prech.strane 😕 Ixel je dobré duálne AD,malo by ti zabrať,je to trošku iné ako Serlift/ten si tuším mala ?? 😕 /,predsa len ovplyvňuje nielen serotoínový,ale aj adrenergný systém ..samozrejme,chvíľku trvá,kým zaberie,ale to určite vieš 😕

veľa si toho prežila 😒 😕 želám hodne síl 🙂 😉