Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
7. nov 2016

@timea179 ako dlho chodíš k doktorke a ako dlho berieš lieky ? Ja som tiež stále ako na hojdačke raz dole raz hore,niekedy mi je tak dobre že vtedy by som zvládla všetko bez strachu a úzkosti ale keď na mňa príde úzkosť tak to trvá tak dlho že mám pocit že to nezvládam a nikdy to neprejde.

timea179
7. nov 2016

@simka1454 ked tak rozmyslam tak nelepsi sa to ale zostava stat na mieste.Da sa povedat ze som bez energie.Vzdy dookola tie iste lieky.Uz ma to unavuje.Chodim k nej asi stvrty roka vkuse musim jest benzaky,tak naco mam potom ad?Mali by byt len na zaciatku kym zaberu a lebo obcas ked treba,ale ja to obcas mam kazdy den.Zajtra volam inej v inom meste,dam vediet kedy ma objedna.Uz som fakt rezignovala.

1andrea111
7. nov 2016

@3009 ako dlho a koľko berieš tritico? Bývaš po ňom unavenejšia? Berieš k nemu ešte niečo? Už si nepamätám. Tiež beriem to tritico a lekárka mi vravela aby som na noc zvýšila dávku z 50 za 75mg, lebo z 50-tky nezaspím, ale ja by som nerada zvyšovala. Dik Ako sa inak darí?

simka1454
7. nov 2016

@timea179 držím palce aby bola druhá doktorka ozaj lepšia aby pomohla,veď ja tiež chcem zmeniť doktora len mám strach či nebude rovnaký,ja mám obavy už aj vtedy keď len idem k nemu ale už mám obavy pred všetkými doktormi akosi sa bojím že ich obťažujem,mne doktor už aj také naznačil že po pol roku liečby som mala byť už zdravá,však ja by som bola šťastná keď by som bola a ešte šťastnejšia keby som toto nemusela ani poznať. A taký mám strach z budúcnosti čo ma čaká a všade len stres bojím sa že to nebudem zvládať.Ale toto mu veď ani povedať nemôžem lebo aj tak to nemá význam. A stále mám tiež rovnaké lieky a neviem vôbec ktoré zaberajú,nezaberajú,ktoré mi robia neplechu.

simka1454
7. nov 2016

@1andrea111 aj ja beriem tritico večer 2/3 si dávam,doktor mi kázal aj ráno 1/3 ale to sa mi strašne driemalo tak si ráno nedávam

3009
7. nov 2016

@1andrea111 trittico beriem 50 mg /1/3/ už 2,5 roka a to večer. Užívam ešte Tiapridal 1/4 ráno a večer. Cítim sa celkom fajn.

mm103
7. nov 2016

Kočky je tu niektorá ktorej sa podarilo vysadiť lieky?😉

timea179
7. nov 2016

@simka1454 je mi jedno ci pomoze,beriem to ako risk.Ked nepomoze budem mudrejsia ale k mojej sa nevratim.Ani marodku neodporucala.Som sa citila ako simulantka.Jasne ze mi je ovela lepsie ako pred rokmi,ale takto ako nefungujem teraz sa neda ved mam deti a musim fungovat aspon na 90%.Uvidim aky bude pristup k pacientovi a vsetko okolo toho toho,lebo fakt sa objednam k neznamej lekarke,cize neviem coma caka,ale jednoducho to risknem.Uz nemam co stratit.Bud alebo

timea179
7. nov 2016

@simka1454 mne trittico nerobi vobec nic,neviem ci 1/3 je dostatocna davka pre mna

jabucko
7. nov 2016

Psychológ, lieky su len tlmiče. Odkiaľ ste? Poznám skvelú psychologicku v Blave.

simka1454
7. nov 2016

@timea179 držím palce,daj potom vedieť ako si dopadla. No na mňa zas to tritico takto účinkuje že z 1/3 sa mi už neskutočne drieme,úplne sa mi zvyknú nohy podlamovať a chodím ako opitá,takže ráno si tritico nedávam. Ak ho berieš večer skús si dať 2/3.

janka_banka
8. nov 2016

@mm103 mne sa podarili úplne vysadil benzáky, brala som ich tak cca pol roka vo vyššej dávke, predtým asi 5 rokov som bola len na 1/4Rivotrilu najslabšieho, ale absťáky som mala riadne ... bleee...benzáky už nikdy viac, iba vo výničmočných prípadoch ... ako píše
@jabucko tak lepší ako lieky je psychológ, lieky tlmia, ale nezmenia naše myslenie a to nás ťahá do depresií ... napr.ja mám hraničnú poruchu osobnosti a mňa do depresií ťahá hlavne moja povaha, strachy, ktoré nie sú reálne ... a psychológ nás práve učí s týmito strachmi pracovať, dá sa to naozaj, len to je dlhá liečba a nič sa neutlmuje ... ale tým nezavrhujem lieky, ja som im tiež vďačná, pomohli ked bolo najhoršie 😉

umabell
8. nov 2016

@janka_banka ahoj ako dlho ti trvali abstaky? A vysadzala si pomaly?

janka_banka
8. nov 2016

@umabell Mne trvali absťáky tak cca 3 mesiace, vysadila som ich tak, že mala som diazepan najskôr 1/2 dva týždne, potom 1/4 dva týždne a nakoniec nič ... ale ja som to niesla ťažšie, klepali sa mi ruky, nedokázala som sa na nič sústrediť a hlavne som mala zvýšenú úzkosť ... ale teraz som rada, že som bez nich a hlavne všetko normálne prežívam a nie sú tlmené city ...

bulica
8. nov 2016

@janka_banka a ADčka neberieš žiadne?

mm103
8. nov 2016

@janka_banka ja beriem neurol len 0,25, snažím sa mu vyhýbať...ten beriem na spanie..no včera som si napríklad nedala, šla som neskôr spať a zaspala som aj bez neho, dneska nepociťujem žiadne zhoršenie...ach, keby to bolo také ľahké vysadiť však??stále nejako dúfam, že sa to hádam aj podarí časom tie ADčka..

janka_banka
8. nov 2016

@bulica AD beriem stále, ja ich beriem v min. dávkach, Alventu ráno 75 mg, každý druhý deň Dulseviu na obed a večer 1/4 Valdoxan na spanie ... tieto lieky mi až tak nevadia, aj tak viem, že lieky mi síce trochu pomôžu, ale keďže ja mám depresiu ako druhotnú diagnózu, ako som písala ja mám HPO, ale musím sa z toho dostať hlavne sama, psychoterapiou a sama sa pozbierať ...

jabucko
8. nov 2016

@janka_banka nezatracujem lieky. Ked je nutna Tato podpora, je nutna. Nie na kazdu depresiu je vsak potrebna farmako liecba. Samozrejme, psycholog na 1 sedeni nic nevyriesi. Je to dlhodoby proces. Z akehokolvek dovodu sa k nemu ide. Ale vie vela pomoct, osobna skusenost. Drzim palce!

mm103
8. nov 2016

@jabucko vedela by si odporúčat?

jabucko
8. nov 2016

@mm103 Jednoznacne. Psychologicka Lucia Ciernavova, posobi v Ba -Stare Mesto. Tu je jej webka. Osobna skusenost, uzasna je.

http://www.luciaciernavova.sk/terapeut.php

domkaaaa
8. nov 2016

@mm103 mojka mam dve kamošky ktore vysadili adečka 🙂 boli so mnou v nemocke jedna sem niekedy aj chodila na toto forum umka ju pozna 🙂

junova
8. nov 2016

@domkaaaa myslíš sovidzku? Ako.sa má? Už neberie antidepresíva? Akú mala diagnozu?

mm103
8. nov 2016

@domkaaaa a sú úplne v poriadku?

umabell
8. nov 2016

@domkaaaa myslis sovidzku? Uz neberie ad? Jej nebolo tiez extra fajn...

andocka
8. nov 2016

@1andrea111 Ahoj, aj ja beriem Trittico 1/3 -50 mg na noc a k tomu ešte ráno 100 mg Sertraline. ty čo užívaš cez deň? pomáha Ti ti Trittico? Dobre spávaš?Na jeseň sa Ti to nezvykne zhoršiť???

andocka
8. nov 2016

@3009 ahoj aj ja beriem Trittico 1/3 na noc. Dobre spávaš? Mne sa sem tam stane že sa v noci prehadzujeme, no to som na druhý deň doooosť unavená😞

andocka
8. nov 2016

@kachita Ahoj, my by sme chceli druhé bábatko, beriem 100 mg Sertraline a 50 mg Trittico. moja doktorka mi povedala, aby som to všetko vysadila a toho sa obávam. Tebe nechala udržovaciu dávku, alebo si bola prvý trimester bez liekov? Ja som začala brať lieky kvôli nespavosti, s liekmi je to teraz OK....

sahenka
8. nov 2016

Ahojte baby, mali ste guajacuran niektorá? Nepôsobí utlmujuco?

kachita
8. nov 2016

@andocka ahoj, ja beriem 50 mg Sertralin, tiez som skusila 1.trimester vysadit, ale nedalo sa a tak sme sa vratili k 1/2 tbl a teraz beriem 3/4 tbl. Konzultovala som to s dvomi dalsimi lekarmi (psych., neur.) a povedali, ze maju dobre skusenosti s tymito liekmi a ze davka je ozaj minimalna. Neboj.

kachita
8. nov 2016

@andocka mne na spanie krasne pomaha joga