Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
8. nov 2016

@janka_banka Janka, a vies mi, teda mohla by si mi napisat, ako sa u teba prejavuje HPO? Kludne i IP. My si myslime, ze to ma i moja mamka a rada by som o tom vedela viac od niekoho, kto to osobne vie popisat.

andocka
8. nov 2016

@kachita Aj mne jedna ďalšia psychiatrička vravela, že Sertraline a Trittico sú v tehu OK, chodím aj na jogu. Cvičíš ju každý deň pred spaním?

kachita
8. nov 2016

@andocka no vidis, pojde to, aj ked moja skusenost mi hovori, ze v tehu ta lieky tak rozhodia, ze v pohode nie si, ale treba mat nieco, aby ta to udrzalo, zvysok musis zvladnut. Aspon u mna to tak je. Ja jogu cvicievam vecer, pred spanim. Pomaha mi to na chrbat a uvolni mysel. Staci 10-15 min.

silverangel
8. nov 2016

Napiste mi. Mam bohate skusenosti. dokonca v case ked som brala dost vela a silnych liekov som zistila ze som tehotna. Moja doktorka tvrila ze mozem brat AD az do tehotenstva a aj potom ale nebudem moct kojit, ale precitala som si potom studiu kde som sa docitala ze dietatko sa moze narodit s abstinencnymi priznakmi a mat problemi s dychanim. a tak si doktorka myslela ze lieky beriem a vysadila ich vlastne az v 8 mesiaci ale ja som si ich sama vyssadila uz v 4 mesiaci. bolo to strasne tazke zo zaciatku kym som neprisla na to ako si pomoct. mne osobne pomohli esencialne oleje. specialna antidepresivna zmes ktoru som si davala na chodidla, na zatylok a spanky a do difuzera a pptom druhu zmes som mala na upokojenie vecer a na noc. aplikovala sa rovnako. napiste mi ak chcete

timea179
9. nov 2016

@simka1454 len tak pre info....volala som inej lekarke a objednala ma na januar 😀 no nic,asi jej dam vediet ze nepridem.Este skusim inu dnes,uvidim aky termin mi da.A dnes este musim ist k svojej lebo mi dosli lieky,nech som este nejaky cas kryta kym vybavim novu

googlinqa
9. nov 2016

Depresia je svina, ubera ti energiu do zivota, ten kto ju naozaj ma a nie len nejaku kratkodobu uzkost potrebuje lieky, poznam sama v rodine mame viacerych ludi ktori beru antidepresiva a nakoplo ich to k zivotu, lekar len musi najst ten spravny liek ktory pomoze, liekom prvej volby je citalopram u vacsiny posobi velmi dobre ale celkovy efekt liecby sa plne prejavy az pri dlhodobom uzivani rozumej pol roka a viac a ziadne drahe somariny na depresiu nepomahaju pretoze to je chemicky problem mozgu a ano, je to dedicne teda dedime sklony k depresii 😉

umabell
9. nov 2016

@timea179 ahoj aa ved to by ani nevadilo ze v januári ro sa tak suchne... Ja by som si počkala a ma dobré recenzie?uz dva mesiace by som vydržala co ty nato?

timea179
9. nov 2016

@umabell praveze vobec neviem ku komu idem,na nete nema nic,iste je vsak toze ma velke kvantum pacientov.Hovorila ze vraj zas od januara sa ma schvalit prednostne vysetrenie ale doktorka to nechce.Hovorila som iba so sestrickou.Komunikacia s nou bola uplne skvela a ludska

umabell
9. nov 2016

@timea179 ja by som dala na prvý dojem a počkala by som.😊

junova
9. nov 2016

@umabell Umka, ty chodíš do práce? Ja robím z domu.

umabell
9. nov 2016

@junova nechodím pomáham môjmu chlapovi podnika robím tiež takpovediac z domu😊a co robis z domu.?

domkaaaa
9. nov 2016

ano baby myslim ju je uplne vyiečena a počiatočny stav bol hroši ako mam ja dnes je už uplne bez liekov 🙂 ma sa fajn chodi do prace všetko ju bavi nema uzkosť 🙂 ale prešla si uplne všetkym čim ja

mm103
9. nov 2016

@domkaaaa no vidíš domi 🙂 aj ty to zvládneš uvidíš...🙂

mm103
9. nov 2016

@domkaaaa a inak ako sa cítiš? 🙂

junova
9. nov 2016

@umabell Ja robím účtovníctvo na živnosť aby sa mi zapocitavali roky do dôchodku a aj som nútená nemyslieť len na seba 🙂

junova
9. nov 2016

@umabell A ty čo robíš?

umabell
9. nov 2016

@junova ja robim o objednávky a zháňam zákazky 😊ale mna to bavi... Aspon mam co robiť lebo medzi ľudí sa mi. Velmi nechce... Aj som mala ponuku na 4 hodiny do jedneho obchodíku ale potom zobrala dôchodkyňu... Co uz inac to by ma asi aj bavilo... Bola by som sice medzi ľuďmi ale sama v obchode... Ja som sa tiez ucila účtovníctvo ale mna go vooobec nebaviiiii a uz by som to ani nevedela...

junova
9. nov 2016

@umabell Mňa zase účtovníctvo baví🙂 Ale relaxujem aj pri upratovaní🙂 Je dobré, že máme čím.hlavu zamestnávať aspoň sa menej pozorujeme.

domkaaaa
9. nov 2016

@mm103 baby mam sa omnohooo lepšie 🙂 len napr. dva dni skvelo a dnes teraz v tejto chvili prišla na mna taka uzkosť alebo lutosť neviem čo to je a viete koli čomu? asi sa zasmejete baby :D sestra mi volala že im zvyšovali v praci plat čiže aj mojmu priatelovi a ona že či sa mi už pochvalil a tešil so mnou a on mi to nepovedal a mna to trapi ... asi len preto že sa so mnou s takou spravou nepodelil tak ma to ranilo 🙂 a ide mi do plaču preto že mi to je luto no a pripada mi že som moc lutostiva :D neviem či zato že som tu zavreta a doma by mi to nevadilo ale takato som nebola :D

domkaaaa
9. nov 2016

mam aj toto povedať babulky na vizite alebo je to povaha? či može to byť než učinok liekov?

esselte
9. nov 2016

@domkaaaa to by ranilo každého,je to tvoja normalna reakcia,porozprávaj sa otvorene s priateľom,ako vlastne berie tvoju chorobu,aby sivedela na com so

mm103
9. nov 2016

@domkaaaa ja si myslím že je to v poriadku...

domkaaaa
9. nov 2016

ved to že človek potom pripisuje aj tomu čo je normalne ako nejaky priznak 🙂 ale som lutostiva lebo teraz mi kamoška napisala že bude vždy stať pri mne a ja plačem :D ale to je tym že som tu zavreta a ešte na odporučenie psychologa sama :D bez navštev

mm103
9. nov 2016

@domkaaaa neboj domi oni vedia čo robiť 😉

domkaaaa
9. nov 2016

@mm103 vies ale zasa nemusi vzdy vediet co robia 😏 Niekomu ro vyhovujew niekomu nie bez navstev ja som ten druhy pripad 😂 Ale zasa nenamietam a skusim co mi radia ... Ako sa mate vy baby?

umabell
9. nov 2016

@domkaaaa stale len rozoberas, analyzujes co to môže byť zaco prečo nežiadúce ucinky liekov? Uz stopni!! Ešte raz si precitaj co si napisala... Ano mas právo byt mozno nahnevana ale sestra ti to povedala skôr noaco! Hod to prosím ta za hlavu... Nebud taká! Ja som tiež plakala veľa... Ľutovala som sa a lekárka mi povedala stop!! Nesleduj sa tolko prečo začo.. Jednoducho to je tak a basta.... Prijmi to... A zacni bojovať!.! Vsetko je v poriadku..

umabell
9. nov 2016

@domkaaaa a uz chapem preco tie návštevy ked ostaneš takáto prepac mozno som hnusná ale mam pocit ze ked pridu tak sa len ľutuješ... Musis sa postaviť na nohy si dospelá a oni fakt vedia co robia ako pise mm103.... Hlavu hore

domkaaaa
9. nov 2016

umka tu ma učia opačne ... analyzovať prečo mi je luto prečo mi prišlo na plač prečo sa to deje ... zakazai mi navštevu nie koli lutovaniu nikdy pred nimi nepriznam že mi je zle ale koli tomu aby som rozmyšlala len a len nad sebou prečo sa mi toto deje a nerobila nič ine len rozmyšlala :D toto nas učia

domkaaaa
9. nov 2016

@umabell a voooobec sa nelutujem 🙂 aj dnes som povedala lekarovi že už som in už som rijala fakt že čo vznikalo rok neodstránime za dva tyždne 🙂 a veeeelmi ma pochvalil ako napredujem 🙂 že je vidieť pokrok

simka1454
9. nov 2016

@timea179 skús najskôr zavolať ďalšej a podľa toho aký Ti dá termín a ako sa Ti bude zdať v telefóne sa rozhodni. Do januára je podla mňa dosť dlho čakať.