Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mm103
11. nov 2016

@domkaaaa ten plač podľa mňa prejde keď lieky zaberú..A možno je to z ľútosti že ti je ľúto že ti tak je že proste prečo ty a prečo musíš toto prežívať...Ja som sa tiež tak sama seba pýtala...

domkaaaa
11. nov 2016

@mm103 ano j ja si myslim že vždy pride ked mi pride luto 🙂 alebo ma napadnu taketo myšlienky a ja sa pytam ako ma pre boha toto može napadnúť len človek neovplyvni čo ho napadne 🙂 musim sa naučiť sa nad tym nezamyšlať a proste to odignorovať ... len mne tie myšlienky ešte narobia uzkosti a lutosti a plačem

domkaaaa
11. nov 2016

@mm103 vieš ake je ťažke tie spatne vazby prijimať od ludi ked vam nakladaju 🙂 lebo všeobeecne ludia s úzkosťami zle prijimaju kritiku 🙂

mm103
11. nov 2016

@domkaaaa Určite ale dojdes aj ty do štádia že ti určite ani kritika bude menej vadiť nakoľko ti ľudia nemajú potuchy čo prežívame...čo sa týka okolia .. samozrejme doktori sa snažia vcítiť a možno mnohi to zažili preto to vedia oich

umabell
11. nov 2016

@domkaaaa domi ja som tam strašne plakavala vyzerala som ked som vysla von ako pred smrťou kruhy tmavé pod ocami a ked som este schudla 17 kg tak ludia taki mili ze preboha co sa vam stalo?? Este vydrz liek musia zabrať ja som vtedy brala 3xdenne rivotril mne ten pomahal plus sulpirid... Vsetko chce čas... Vydrz.. Aj ja som si myslela. Ze mi to v živote neprejde...inac dnes po dlhsej dobe mi ne tiez na prd tlaky som mala taka precitlivena som capla som si aj poobede rivo.. Ale na mna hrozne vplyva spln... Hlava mi. Buchne a nervozita ako vysita dokonca mi dnes aj ruky trpli co somdlllho nemala ale nahnevala ma taka jedna protivna zenska a tak som sa rozrusila az prišlo toto. Aale zajtra bude zase dobre😊😊😊💗💗💗💗.. Hlavu hore...

umabell
11. nov 2016

@domkaaaa a myslienky odidu postupne same ver mi viem o com hovorim..

umabell
11. nov 2016

@mm103 a tebe je lesie?

junova
11. nov 2016

@umabell Aj ty si bola v nemocnici s Domkou?

umabell
11. nov 2016

@junova ja nie... Sovidzka bola...ja som nikdy nebola hositalizovana😊😊

mm103
11. nov 2016

@umabell umka moja o kustik mi je lepšie ako ta mrska prešla tak lepšie a snažím sa zamestnať... len ja v poslednej dobe nemusím víkendy keď je viac času a je čas oddychu...😉 A neboj ty si silná osoba zajtra bude určite lepšie..

mm103
11. nov 2016

@domkaaaa vedia pochopiť som myslela.. lebo sa hovorí že každý psychiater má tiež svojho doktora myslím si že je to náročné povolanie...😉

umabell
11. nov 2016

@mm103 ani ja nenam rada vikendy inac zaujímavé 😊😊jasne to ma dnes tak nahnevala arogantna hnusna zenska...uz je dobre... Neboj aj tebe bude dobre este prekoname spln v pondelok a jupiiiiiiiiiiii 😊😊inac ozaj spln pôsobí hlavne na nas... Musime to na niekoho zvaliť 😉😉😛😛

mm103
11. nov 2016

@umabell inak naozaj spln nemám ani ja rada cítim sa vtedy horšie rovnako aj zmeny počasia....

mm103
11. nov 2016

@umabell ja sa neteším ani na pondelok lebo ma čaká zase prúser v práci ach..

junova
11. nov 2016

@umabell Ďakujem Aha, som to zle,pochopila :(

umabell
11. nov 2016

@mm103 nna co si porobila opica 😀😀kasli nato nejako bolo nejako bude...

domkaaaa
11. nov 2016

babenky tu su tak dobri a chapavi doktori sa mi zda že lepši ako ti terapeuti 🙂 lekar ktorého mam sa so mnou vždy porozprava pochvali ma a vždy sa ma opyta č ešte naviac by mohol pre mna urobiť 🙂 ja sa mu vždy vyžalujem a on ma ukludni že to časom zvladnem 🙂 že lieky tie potrebuju určity čas ale terapeuti su tu velmi zliiii a to neprehanam ... možno som precitlivela ale ked vidite ako na vas pozeraju a ešte s tou čiarkou medzi očami ako sa mračia :D minule som im už napisala do dennika ako ma nasrali :D stale dokola mi opakuju ako si to doslova vymyšlam ... že človek s úzkosťou a nervozitou nevyzera tak ako ja ... stale aj dnes mi povedal terapeut že aj ja by som chcel vyzerať takto dobre keby som nervozny ... ale to čo preživam vnutri nikto nevidi pre boha dnes som mala rano taku nervozitu že sa to ani vydržať nedalo :/ po tabletke rannej to trochu prešlo a teraz zasa citim úzkosť lebo ked vam daju rano frontin do večra daleko 🙂 ved to poznate ake to je v začiatkom tažke 🙂 preto ma už ani nebavi na tu terapiu chodiť a mam pocit že sa mi nechce bojovať ved aj načo ked mi tu nik neveri že mi niečo je a načo sa vôbec namahať im to vysvetlovať 🙂

domkaaaa
11. nov 2016

stale si však hovorim že vydržim možno je to terapeuticky proces ja neviem študujem sice psychologiu ale s tymto som sa ešte nestretla aj sme so sestrou rozmyšlali lebo aj ona ma vyštudovanu psychologiu že čo ako tymto sleduju :D a na nič sme neprišli

mm103
11. nov 2016

@umabell no radšej sa nepýtaj :D dúfam, že sa mi ujdu odmeny aspoň :D :D :D :D kým na to prídu :D

mm103
11. nov 2016

@domkaaaa Inak domi presne ja ked som bola u psychologičky raz tak ona na mňa čumela ako na debila a nechápala vôbec..hovorila stále po svojom..ja som tam revala ako blbá a ona na mňa kukala ako na čistého blázna...a potom som si povedala no určite toto nepotrebujem a šla som za psychiatrom, ktorý ma vedel pochopiť dokonale....ja viem, že lieky potrebujú aj terapie ale tu na okolí nikoho normálneho nemáme, čo ma aj mrzí...

domkaaaa
11. nov 2016

@mm103 mne to pride ako keby sa s tym nikdy nestretli :D kukaju jak na debila

domkaaaa
11. nov 2016

ale pekne tu vydržim cely ten šesť tyždnovy proces 🙂 ab som vedela či mi to niečo da ... ony stale hovoria že chapem ale nechcem sa zmeniť ... ale ved dodržiavam všetko čo mi povedia dokonca aj navštevy som zakazala celej rodine všetkym kamaratkam :D ti si myslia že mi už ozaj preplo :D :D

mm103
11. nov 2016

@domkaaaa JA SI TIEž MYSLíM, žE ONI NECHáPU VôBEC O čOM TO JE...

domkaaaa
11. nov 2016

@mm103 vieš problem je ten že ta skupina je velmi roznoroda a takyto problem ako ja nema nikto ... preto to nevedia pochopiť fakt je nas tam 6 a každy mame iny problem možno jáj preto sa tak nechapeme je to tam masaker a odsudzuju ma aj preto že čo možem mať ja ake probemy ked som nebola tyrana a bla bla rozpravaju aka som rozmaznana že kiež by mali problem ako ja a že nemožem sa vedieť vyjadriť objektivne napr k problemu tyrania ked som to nezažila

slavkasobanska
11. nov 2016

Ahojte kočky,vratila som sa po mesiaci na psychiatrii,nastavili ma na nove lieky tak dufam že to bude ok,... 😉

mm103
11. nov 2016

@domkaaaa ach tak to je blbé a musí to byť aj blbý pocit no.keď sa na nich pozrieš tak aspoň vieš že nechceš nikdy skončiť ako jeden z tých možno narkomanov..
Samozrejme iný prípad je keď je niekto Tyrany a podobne..
Ale skus to obrátiť na pozitívum,že sme ešte jedny z tých ktorý naozaj takýto problém nemajú aj.keď možno nejaký máme ale dá sa vyriešiť a naučiť sa žiť s touto chorobou a ja osobne verím že sa dá aj poraziť určite...len sme jednoducho citlivé povahy a možno aj to je problém že všetko príliš prežívame a nad všetkým uvažujeme aj keď ide o banality a potom príde táto mrcha ktorá to využije a už útočí..my sa musíme naučiť jej povedať no ty mrcha máš smolu už nemáš šancu dobre ťa poznám a ďakujem takúto kamošku si neprosím s takou sa nebavím...Uvidíš dokážeme to všetky ktoré sme tu..
Ešte nie sme na tom tak zle
😉

mm103
11. nov 2016

@slavkasobanska ahoooj... Tak fajn ze si už domka...ako bolo?cítiš sa lepšie? 😉

slavkasobanska
11. nov 2016

no ano je mi lepšie bola som tam mesiac,menili mi lieky.no ešte ranne mi bude upravovat ambulantne moja lekarka lebo to dlho trva,ale som spokojna že som bola,..

mm103
11. nov 2016

@slavkasobanska tak super nech už je len a len dobre 😉 ono to naozaj niekedy prospeje človeku aj si oddýchne aj zregeneruje...

slavkasobanska
11. nov 2016

to ano,.ešte som unavena,..ale doma sa trochu dam do kopy,..ale bola som zaradena do denneho stacionara tak som mala aj povinnosti,ale pomohlo to,..