Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
24. jan 2016

@junova Ano mam nebola som ale manzelovy pred sviatkami vysvetlovala psychiatricka ze oddelenie kam bi som mala ist je otvorene manzel sa bal ze ma tam zamknu a on nebude moct prist synovec ma manio depresiu ten bol hospitalizovany v Michalovciach na detskej psych.ale jemu nedovolili navstevy lebo ho to rozrusilo a bolo este horsie

qidko
24. jan 2016

@tslobik Vies ja sa vzdy smejem ze keby mohol tak bi aj dychal zamna

junova
24. jan 2016

@qidko ak by som išla, tak tiež len na otvorené oddelenie

qidko
24. jan 2016

@junova Prave som citala co uzivs ja mam ties neurol ale na spanie alebo hypnogen ten Ked mam svoje dni tak rano jeden a druhy v noci aby som pospala

junova
24. jan 2016

@qidko a pomáha ti ten neurol pri úzkosti

qidko
24. jan 2016

@junova Mna neurol uspava od uskosti mam lexaurin 3g ten mi zabera vraj je navykovy ale zatial ho potrebujem

junova
24. jan 2016

@qidko aha, takže proti úzkosti je lexaurin a nie neurol? Keď ma to nabudúce chytí, skúsim neurol a uvidím, či pomôže.

qidko
24. jan 2016

@junova Bola som pozriet letak v liekoch neurol na spanie lexaurin na uzkost dobre son Ti napisala Tebe nevisvetlila lekarka ake lieky Ti dava?

natalym
24. jan 2016

Bože baby, keď to čítam, je mi to tak ľúto čo prežívate. Ja síce nemám lieky, ale užívam magnézium dosť často, liečim sa na vysoký tlak, viem, že to mám zo psychiky, najhoršie bolesť je fyzická, bežný človek to nechápe. Keď nevládzeš, proste sa nedá vstať to je hrozné. Mne pomohla činnosť, našla som si ešte jednu robotu, fakt, mne to pomohlo. A donútiť sa do niečoho, neviem, asi som to ešte vedela ovplyvniť, ale musela som sa nútiť úplne na silu a potom to už išlo. Alebo som si dávala čiastkové úlohy, toto dám a potom si oddýchnem. Držím Vám palce.

tslobik
24. jan 2016

@junova Dalo sa to, bolo aj veľmi dobré obdobie.....Len teraz už 2 roky akoby len prežívam.....Ale to preto aj, že sme sa presťahovali a nie som tu spokojná, nikoho nepoznám, nemám sa s kým porozprávať a nemáme financie, aby sme sa presťahovali. Ale aj to je niekedy lepšie, niekedy horšie a niekedy úplne ale úplne nanič, ako teraz.......lebo mám problémy aj s prácou. Dala som výpoveď keď sme sa presťahovali a skončila mi RD a teraz sa s tým neviem zmieriť, lebo robím málo platenú robotu a ešte mi musia "vraj dočasne" skrátiť úväzok, tak ma to položilo, keď mi vyrátala výplatu. Proste mám pocit, že idem vždy vo všetko do horšieho......a začalo to tým, keď som odišla z mesta, stratila tak kontakty, kamarátov, prácu atď.....

junova
24. jan 2016

@qidko Lekárka povedala, že neurol je na úzkosť. Ale ona je obvodna, tak asi nevie.

junova
24. jan 2016

@tslobik To mi je ľúto. Nech si nájdeš čím skôr lepšiu prácu a kamarátov a je ti lepsie.

qidko
24. jan 2016

@junova Takze si nebola u psychiatricky ja som sa hambila priznat obvodnemu tak siel somnou manzel drzal ma za ruku ako male decko a vysvetlil mu preco je tam somnou

junova
24. jan 2016

@qidko Bola som len u obvodnej. A u psychológa.

umabell
24. jan 2016

@junova neboj sa dat cely neurol iba sa ti polepsi uvidis ked budes mat atak.. Ale byt tebou idem k psychiatovi tam lepsie poradia yslim.... Netrp💗

qidko
24. jan 2016

@junova Nechce sa mi vsetko citat ale ak mas problemy navstiv psychiatricku a podchyt to na zaciatku ja som ties bola pokecat s psychologickou ale mam dobru lekarku da sa s nou o vsetkom porozpravat a vie aj zjazdit ale to je dobre mne to vyhovuje

umabell
24. jan 2016

@qidko mas super muza 🙂. Aj ja mam takeho a chodi so mnou aj kmojej psychiazricke 😉 😉 😉.

umabell
24. jan 2016

@junova neboj sa ist k psychitrovi nemusis hned ad brat neboj.... Ale obvodna a ani psycholog by taketo lieky predpisovat nemali a moja dokina vravi ze ti co to prepdisuju lebo samozrejme sa o tom vie by to rozhodne robit nemali.... Neurol lexaurin su na tie ataky najlepsie ake treba ist na odborne vysetrenie.... Nic zato nedas 😉 😉

qidko
24. jan 2016

@umabell Dakujem viem to a velmi si ho zato vazim on je ochotny aj na zenske ist somnou ak odkladam kontrolu nerobi mu to problem keby aspon 90%muzskej populacie bolo takto schopnych o kolko bi sa lepsie zilo

junova
24. jan 2016

@umabell ďakujem, keď ja,som dúfala, že to prekonam sama. Nestačí len nemyslieť na to? Byť nad vecou? Poprípade v prípade potreby si dať neurol? Ja si myslím, že keď pôjdem k psychiatrovi, hneď mi supne antidepresiva.

junova
24. jan 2016

@umabell keď môj muž stále hovorí, že sa,nemám na to sústrediť a prejde to. Tak neviem.

umabell
24. jan 2016

@junova vies druhemu sa lahko hovori 😉. Skusaj uvidis mozno to das aj bez ad to by bolo super 😉 aleak to budes mavat castejsie neurol to nevyriesi len pomoze v danej situacie... Ved uvidis... 😉

umabell
24. jan 2016

@qidko aj ja mam takeho co by aj dychal za mna a dakujem za neho 🙂 🙂. On chape vsetko a velmi mi pomaha 🙂 😉

qidko
24. jan 2016

@umabell len skoda ze je ich tak malo ale my sme aj s toho mala uchmatli to najlepsie xi-xi.
@junova je mi luto ze manzel Ta nepodporil navstevou u psychiatricky ale chod tam mas deti a koli nim musis bit fit ja viem ze je to tazke ale prosim chod tam aby to nebolo horsie

tslobik
24. jan 2016

@junova ja keď som bola u psychiatričky prvýkrát nedala mi hneď antidepresíva. Najskôr som brala len magne B6 a sedatif pc. Až na dalšej kontrole, keď som vravela, že mi to vôbec nepomáha nasadila AD.

qidko
24. jan 2016

@tslobik nemame to lahke no mame pre koho zit tak to musime zvladnut prajem Ti nech vsetko zle sa zmeni pridu novy priatelia aj lepsia praca a hlavne vela zdravia drz sa

tslobik
24. jan 2016

@qidko ďakujem 🙂 budeme ho potrebovať - hlavne to zdravie 🙂 všetky. Dobre že máte podporu v manželoch, to veľmi pomáha.

qidko
24. jan 2016

@tslobik Viem o com hovoris tak teras len hlavu hore drz sa budem na teba mysliet

necesita
24. jan 2016

@junova 30.1. bude rok čo sa liečim AD. asi prvých 9 mesiacov som voči tomu bojovala nonstop.stale som mala úzkosti a ataky len zo situácii,z ktorých mam paniku.a potom som zrazu rezignovala,že kašlem už na to.nebudem bojovať.keď to prišlo,tak som si doslova a do písmena povedala : už zase ma niečo bolí,určite to bude najzákernejšia choroba,čo bude s mojou dcérou ked umrem...atď a zrazu skok a druhé ja začalo,zase ti šibe?nič ti neni.celý rok len vymýšlaš a potom som sa začala aj sama sebe vysmievať,že som šiši.začala som prekonávať vlastné strachy,ktoré mi privádzajú úzkosti a tak fungujem lepšie.jednoducho nebojujem.nevládala som už bojovať s tým

junova
24. jan 2016

@necesita a je ti lepsie? Pomohli lieky?