Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
4. mar 2016

@qidko Ahojky Qidko.... som taká happy.... že som opäť tu.... 🙂 ... takže ako sa máš dneska....? Mám pocit, že si nejak smutná,...? Dufam, že nie.... lebo na Teba myslím,.... 😉 ... tak úsmevček... a ideš.... 🙂 .... a máš pravdu... ide víkendík,... konečne kus voľna... tak som rada, len dúfam, že zase nebude z toho panika... že mi nebude zle.... ako to už u mna zvykne byť... ked ide víkend... je mi zle v sobotu aj nedelu... horšie ako cez týzden..... tak dufam, a budem sa snažiť veriť tomu, že to tentokrát tak už nebude... že to bude ok, a že sa budem cítiť dobre.... už som "nažhavená" 😀 ... že možno poupratujem... možno aj nejaké to okno "padne za vlasť".... myslím tým, že ho umyjem.... 😀 .... ale na druhej strane si nebudem robiť veľké plány.... ako vždy... a potom som sklamaná ,a ešte viac frustrovaná.... že som neurobila nič... lebo mi bolo zle.... tak dufam, že nie... ráno pekne zoberiem tabletočky... 🙂 ... a dufam, že budem fungovať normálne.... a že aj naozaj niečo urobím.... 😉 ... Aj Tebe prajem príjemný víkendík, hoci momentálne píšeš, že bez manželika, ale to nevadí, nemusíš variť... 😀 ... makať... môžeš si "lebediť".... 😀 ... robiť, čo Ta baví, .... svoje záluby.... 😉 ..... Ja by som niekedy bola aj rada, keby som mala aspon jeden den ....leeeeen pre seba.... bez detí..... hoci aj s manželikom.... ale bez detí... lebo tie sú jak na baterky Energizer... jak ten zajačik Bugsbunny.... 🙂 .... momentálne ich ale nemám komu "hodiť na krk".... takže smola... 🙂 .... Ale nevadí.... urobíme si dúfam pekný víkendík.... nebudem sa báť, že mi bude zle, lebo mi aj bude zle,, takže radšej budem myslieť na to, že mi bude dobre.... a budem mať pekný víkend.... Držím palceky, aj Tebe, nech budeš mať pekný a príjemný víkendík... a že bude svietiť slniečko... a bude aspon vonku pekne... a bude na nás vplývať pozitívne.... 😉 ... Čaukyyyyy

qidko
4. mar 2016

@ametyst123 ja to dnes po psichickej stranke zvladam....no horsie ta noha cela trpne trha mi v svaloch a bolesti jak " svina" mozno z pocasia.....a ty si nic neplanuj najlepsie je to spontalne....ja Ked planujem tak figu urobim vzdy dotoho nieco pride....ja by som ti dopriala den aj dva len pre teba,ja som cele dni doma a uz mi s toho je na " prd" .........tak rada by som sa s tebou vymenila ty by si si odychla a ja by som mala konecne zmenu........uzi si vikend s rodinou nech to vyjde🙂

ametyst123
4. mar 2016

@qidko 😀 ... presne tak... myslím, že bol rád, že sa po dlhej dobe aj smejem.... a je mi skvelo... 😀 ... rozmýšlam... že čo tak brať ten Diazepam... ked mal na mna taký super účinok.... namiesto Rivotrilu... 😀 ... a presne ako píšeš... budem vedieť o čosi viac, čo mi je alebo nie je... ešte pôjdem aj s tou chrbticou... lebo s nou som mala vždy problém... viem, že mám 6.-ty krčný stavec "doľeva"... a ten mi robil problémy vždy.... tak toto by som ešte chcela zistiť.... tiež by som chcela ísť na tú neurologiu... a tiež aj zo zubami..
Hej, zabudla som napísať, že mi brali nielen odber - vzorku s čriev... 😝 či s kade.... ale tiež mi zobrali aj dve ampulky krvi zo žily.... po vyšetrení... tak asi toto bolo na tú histamínovú intoleranciu.... myslím si...
Inak čítala som, že sú veľmi nebezpečné aj zubné kazy, pokiaľ prejdú do zápalu... zápal môže prejsť až do kosti... a to už je problém... a tiež do celého tela... a ja mám pocit, kedže mám dva kazy... a už ma aj sánka z toho začala bolieť.... či tam nebude tiež pes zakopaný... ja som síce bola u zubára... ale vtedy riešil iné.... ale povedal, že by som mala prísť aj s tými kazmi ... a že to urobí, ako treba.... ale doteraz som nemala čas... 😖 ....Musím poriešiť aj toto.... kašlem momentálne na robotu, aj tak to tam vyzerá biedne,.... neviem, čo bude dalej.... a zdravie je prvoradé.... uvidím.... ako sa situácia vyvinie... ale nevidím to ružovo.... nevadí... aj tak už potrebujem oddych, preliečiť sa poriadne.... takže taká Pn-ka by mi riadne pomohla... dať sa konečne do poriadku.... a vyzdravieť....

qidko
4. mar 2016

@ametyst123 tak to mas pravdu zdravie je prvorade....teras to aj ja uz tak beriem.......daj sa do poriadku to je zaklad musis mysliet na rodinu si tu prenich a oni pre teba......pa drz sa🙂

ametyst123
4. mar 2016

@qidko Joooj, to ma mrzí, že Ta bolí noha...... naozaj.... a skúsila si si dať aj magnezium....? či už si si aj dala..?. na svaly je to dobré.... ale Ty to určite vieš.... tak Ti držím palčeky, nech To čím skôr prejde, a nech Ti je dobre.... a verím tomu, že by si so mnou menila... 🙂 ... ja ked som bola zase na materskej ... tak som sa nevedela dočkať, kedy pojdem do práce... už mi to "šlo na mozog"... 😀 .... ale momentálne som tak prepracovaná, že nevládzem každý den ani vstať z postele....taká som unavená... a straaaašne sa mi do roboty nechce chodiť.... ☹ .... neznášam ju.... ale čo mám robiť... ale rada by som menila aspon v tom zmysle, že by som si chcela už oddýchnuť.... ale nie za cenu toho, ako napr. Ty, že si doma nechcene.... ☹ ... Ale neboj... dokazala si už tak veľa, prekonala si samu seba... a to je supeeer.... a budem na Teba myslieť, nech Ta noha prestane bolieť.... 😉 .... Držím Ti palce, nech to tak bude..... 😉

qidko
4. mar 2016

@ametyst123 dakujem za mile slova pohladia ubolenu dusu☹...... tie bolesti su silne uvidim aka bude noc doma som zo synom a ten uz vytusil ze mi nieco je uz pobehuje okolo mna a pocuvam boli ta nieco,donesiem ti nieco,caj kavu atd....je to mile ale vadi mi to no nepoviem mu to mozno tovzda.....teras si kumne lahol a nakolko ho poznam bude somnou aj spat aby mal vsetko pod kontrolou.....zlaticko moje....

ivka1302
4. mar 2016

@qidko jej akeho mas sikovneho syna☺️🤗😊❤️Vidis ako vsetkym na tebe zalezi. Neboj zase bude dobre pekne sa vyspinkaj. Ja si myslim ze by sme ani tak nemali planovat ako rano podakovat za vsetko co pocas celeho dna stihneme a hlavne dakovat za den plny energie radosti peknych zazitkov a za psychicku a fyzicku pohodu a potom to skratka iba prijat ako by sa to uz stalo a Boh nam to da😌😚😀😊❤️❤️🤗😚😘😘Dobru nocku vsetkym😄☺️🙂😊❤️

ametyst123
4. mar 2016

@qidko Jéééj , to by bolo super, keby moji synovia ma tak obskakovali.... 🙂 ale ešte majú málo rôčkov, zatiaľ ma iba zlostia, ale sú aj zlatučkí, hlavne ked spia... 😀 vtedy by som ich zjedla.... zlatíčka moje.... ale cez den... fakt pobiehajú ako zajačiky na baterky, a robia len bordel, a krik, a vystrajajú..... 😕 ... niekedy proste nemam silu na to, stále ich počúvať, ked sa navzajom zlostia.... a stale ich nejako riešiť.... 😖 ale dufam, že sa to zmení, že sa možno zmenia oni, alebo možno ja.... 🙂 .... vidíš, každá by sme možno chceli to, čo práve nemáme.... Ty bi si chcela, aby to Tvoj syn "vzdal", a ja zase, aby moji synovia obskakovali mna.... 😀 ... Je to tak, každý by chcel niečo, čo nemá,.... ja som vždycky chcela kučeravé vlasy... 😀 , a mám ich rovné.... jak struny.... 😀 ... no čo narobím.... teraz by som chcela zdravie,.... a nevážila som si, ked som ho mala.... 😖 😢 ... neuvedomovala som si, čo vlastne mám..... A ked sa nad tým tak zamyslím, som šťastná, že mám tie svoje zlatíčka... detičky... hoci sú nezbedníci... ale mám ich.... a nemusela som ich mať.... Takže asi tak.... Dnes som hore dlhšie, možno aj preto, že ked sme prišli poobede domov, tak tá injekcia na mna zaučinkovala tak, že som spala až do 7-mej hodiny večer.... 🙂 a teraz.... každý už spí... a ja hore.... 😵 ... No asi si už ale idem lahnuť spať... možno to príde... a zaspím... Tak držím palce aj Tebe, aby si zaspala v pohode, a noha Ta prestala bolieť.... Drž sa.... 😵

ametyst123
4. mar 2016

@ivka1302 Máš pravdu, nebudem si na zajtra nič plánovať, aj moj manželik mi povedal, že na zajtra nemá ziaden plán.... tak to je super... tak uvidíme, čo pekného dufam, a dobrého dufam, nam ďalší den prinesie.... hlavne aby sme boli zdravé..... všetky.... Dobrú noc....

ametyst123
4. mar 2016

@somebunny Takže sme východniarky obidve.... 🙂 ... teší ma... 😉 ... dufam, že sa tých našich problémov zbavíme, a dáme to... a nebudeme sa tolko trápiť.... že to dáme... pevne tomu verím.... 😵

qidko
5. mar 2016

Dobre ranko ...mame zaciatok noveho dna u nas vyzera ze bude prsat....Ked som bola vencit bol mraz tak uvidime ako to bude cez den .....noc bola celkom dobra bolesti trosku ustali az sa bojim cvicit aby to nebolo horsie ale risk je zisk.....teras ma caka pol hodinove cvicenie och ako sa mi nechce ale musim.......pekny den zelam vela peknych chvil stravenych v kruhu rodin.....drzte sa🙂

eliska13
5. mar 2016

@qidko ten tvoj psik je uzasny🙂) u nas je nejaka zima pocitovo na to, ze je 9 st.Vecer som zaspala so synom a rano som buntosila 5:30:) teraz by som si najradsej lahla a spala.Baby idete volit? Ja ano, ale vobec neviem koho...vcera vecer som varila bolognske spagety tak dnes nemusim pojdeme niekde na dlho von do lesa.Minuly tyzden sme si dali taku dlhsiu prechadzku v Karpatoch normalne som .ala druhy den svalovicu na nohach hanba aku mame kondicku.

qidko
5. mar 2016

@eliska13 u nas je velmi chladno a strasne fuka....ja peciem zemiakove placky....taka dlha prechadzka by nezaskodila ani mne len ci by som ju zvladla☹ .....psik je moje potesenie Ked som sama donuti ma ist aspon na chvilu von kedze na wc som honenaucila aby chodil dnu🙂..... prajem pekny vikend nech sa pocasie umudry a vyde slniecko...🙂

ivka1302
5. mar 2016

@qidko jaj ze zemiakove placky dala by som si povedat😜☺️😚😊❤️Ja som ich spravila raz tu v Taliansku mojim chlapom a ze to co som im za mastne zemiaky dala na veceru. Ked nevedia co je dobre nech maju svoje cestoviny. Inak teraz robim fasirky. U nas snezi beeee uz staci zima😄🤗🙂😊❤️❤️❤️Dufam ze zajtra vyjde zase slniecko. Prajem pekny den vsetkym

qidko
5. mar 2016

@ivka1302 ja robim placky na delimano panvici tam nepotrebujem olej cize nie su mastne....ja by som si dala fasirku vymenime🙂?..... tu to od rana vyzera na dazd a velmi fuka vietor ....ja uz lezim mam pocit unavy tak budem spat ved aj tak som sama☹..... pekny den a nech vide konecne to slniecko

ametyst123
5. mar 2016

Čaute babenky,... no dnes ráno som si dala tabletky, čo mi predpísal lekár na Gastro.... že Normix a Emanera.... k tým mojim ADčkam a Rivotrilu.... ráno som zobrala ... a cítim sa nejak čudne.... sú to antibiotiká a tabletky na žalúdočné problémy.... tak neviem , či aj večer mám zobrať... ten Normix.... ale asi zoberiem.... mám to brať celý týžden , tie antibiotiká... a tú Emaneru... neviem.... asi dovtedy, kým budú výsledky testov.... som zvedavá... dobre tak asi budem brať.... strašne ma bolí hrdlo... mám pocit zovretého hrdla... stále to pretrváva... a tou hadicou sa to ešte zhoršilo.... 😒 tak ja neviem.... a tie uzliny mám stále také tvrdé a navreté... ja už neviem.....
Aj u nás dneska zima pocitovo veľmi chladno, ale aspon neprší.... tak sme išli aj s detičkami voliť... 🙂 ... a mali sme aj malú prechádzku... bolo to super... len keby nebolo tak zima... aj krk mi oviala zima.... tak neviem, či aj z toho mi je horšie.... 😒 ..... som dnes hrozne nervozna.... 😒 ale konečne som sa dostala k poprataniu, pozmývaniu podláh, uprataniu,.... nestihla som ale navariť... tak len také rýchlovky..... urobila som cestoviny s omáčkou.... aj deti zjedli trochu... atd atd.... tak som rada, že aspon niečo sa mi dnes podarilo urobiť.... k tým oknám som sa už nedostala.... 😀 ale nevadí.... druhý raz.... 🙂

To Qidko... som rada, že noha Ta menej bolí... a držím palce... aby Ti bolo len lepšie a lepšie.... 😉

To Ivka.... ja osobne zemiakové placky nemusím, .... 🙂 ale na druhej strane, treba, žeby aj Tvoji chlapi vyskúšali aj naše slovenské jedlá.... 🙂 ... Tak nech máte krajšie počasie... a nech už naozaj zima skončí... bo už to aj na mna depresívne vplýva.... 🙂 ... tota zima.... 😀

majinulka
5. mar 2016

Ahojte dievčatá. Dlho som sa neozývala, lebo som mala nejaké behačky po úradoch, predpisy liekov pre svokra (má alzheimera) a popritom starostlivosť o mojich synátorov. Momentálne som dosť rozladená zo stavu môjho syna.(má úzkostnú poruchu, to som už písala skôr) Doteraz už bol v pohode. Teda nie celkom, ale bolo to lepšie. No vo štvrtok nastal zlom. Dal si sprchu a odtiaľ už vyšiel s panikou, že má chudšie nohy a také predtým nemal a že sa mu zhoršilo napätie vo svaloch a že on už tak ďalej nechce žiť a podobne. (vrátili sa mu myšlienky na chorobu ALS). Porozprávali sme sa a nakoniec sa ukľudnil. Dnes doobeda zase exceloval. Dala som mu ošúpať zemiaky a keď bol asi v polovici, videla som, že už čosi zase rieši. 😕 Samozrejme, že vyrukoval s tým, že má chudšiu ruku. A znova panika. Našťastie v tej chvíli prišiel k nám synovec tak sa trocha ukľudnil, no potom sme to ešte preberali asi hodinu, aby si znova uvedomil, že to všetko je len o psychike a nie je to žiadna choroba. Teraz je už znova veselý a v pohode, to napätie má síce stále, ale hovorí, že sa musí naučiť spracovať myšlienky. Neviem, či je to normálne? dosť ma to vydesilo. Berie 5 týždeň Paretin a Spitomin + Magne B6 a keďže je alergik tak aj Zenaro. No celkom som zabudla, že teraz má angínu, od piatka berie antibiotiká. Môže byť to jeho zhoršenie úzkosti aj vplyvom tejto choroby? Aj počasie je u nás v posledné dva dni také pochmúrne. Pred týždňom a pol som ho chcela objednať na psychoterapie v našom okr. meste, aby sme to mali blízko.Sestrička mi povedala, že oni sa mi ozvú, kedy by to bolo možné, pretože termíny si určuje doktorka. Keďže sa nikto neozval, tak som si tam v piatok zavolala znova. No a odpoveď ma riadne prekvapila. Že pani doktorka nás nemôže zobrať, lebo má toho už veľa, ale že mi zavolá poobede a dá mi odporúčania na iných psychoterapeutov. Tak ďakujem pekne. Mohli sa mi ozvať aj skôr. Takto sme zbytočne stratili čas. A samozrejme žiadne odporúčania mi neoznámili. Tak si musím v pondelok volať inam. Dúfam, že to už bude úspešné. Ešte jedna vec: syn sa rozhodol, že pôjde znova za neurologičkou, aby sa naňho znova pozrela. Neviem... No ja si myslím, že keď už chce, tak ísť za iným, pretože ona to už uzavrela.Keď mu spomeniem iného, tak sa znova stresuje a rozčertí, že čo keď mu ten iný povie niečo úplne nové, a prečo jej neverím, že tým ho znova stresujem. Pritom ten neurológ je dobrý odborník. Syn potrebuje uvoľniť tie svaly, to napätie. Tak neviem, či je to ešte krátka doba na zaúčinkovanie AD, alebo... Skrátka - 😕 😨 😒 Poraďte 😉 🙂

necesita
5. mar 2016

@majinulka ahoj.z vlastnych skusenosti ti viem povedat len tolko,ze aj po par mesiacoch liecby ad ma dokazalo vykolajit hocico.napr.ked som si nasla novy pigmentovy flak v lete.hned obrovska panika a trvalo to vzdy niekolko dni,kym som nenasla nieco nove na sebe.a chodila som od lekara k lekarovi.treba obrovsku troezlivost,vela sa s nim rozpravat.mna mama aj muz vzdy vypoculi a nikdy nekritizovali.on sa musi naucit najprv vsetko sam v sebe spracovat.ja uz teraz po vyse roku sa na tom smejem,ale aj z obycajnej nadchy dostanem paniku,no uz nie uzkosti.este nie som za vodou,ale je to mnoho lepsie.chce to cas.pred rokom som bola strasne nedockava,chcela som byt normalna ako predtym,no cim viac som sa tym trapila,tak tym viac ma to tahalo naspat.tak som to po case prestala riesit a zacalo to ustupovat.az na tie svaly.chce to masaze,saunu,citat pozitivne knizky a pozerat motivacne videa.je toho velmi vela na nete.drzim palce.

ametyst123
5. mar 2016

@majinulka Ahojky Majinulka, no ja som tiež teraz začala brať antibiotiká... a tiež som sa ráno cítila divne.... celý den mám akoby zovretý krk.... nemôžem normálne dýchať....a som celá nervozna.... 😒 😒 snažím sa myslieť si, že je to psychiika, ale to "čokeby" že je to niečo iné.... tak toto ma vie rozhodiť.... že čo ked mám niečo iné.... tak vtedy začínam chytať paniku.... A ako dlho berie tie ADčka.? Lebo ten Spitomin je podla mna pekná blbosť... mne to vôbec nezaberalo.... ale chápem prečo lekárka predpísala Spitomin.... lebo má 18 rokov.... a to je ešte dosť mladý... aj na ADčka... .ale ked musí brať, tak proste musí.... ale Spitomin mi vôbec neppomáhal... možno by bolo treba zvážiť... zmenu toho lieku.... prípadne toho Paretinu... Inak sa chcem opýtať, že Tvojmu synovi aj občas celkom prešli tie stiahnuté svaly, alebo doteraz ešte nie?..... Lebo ked nie, tak potom treba zmeniť lieky,.... a tiež nespoliehaj sa na lekárov.... spoliehaj sa aj na seba.... ja to vždy tvrdím... podla mojich skuseností.... radšej sa pýtať a pýtať.... nájdi si radšej sama po vlastnej osi psychoterapeuta... a hotovo... vidíš, že sú lekári a lekári..... 😖 . Ty skús synovi argumentovať tak, že prvá neurologička, už ho proste "označkovala" a meniť svoju diagnozu nebude....!.... maloktorý lekár prizná, že sa mýli..... toť môj názor.... takže skús ho presvedčiť takouto formou k dalšiemu neurologovi... a tak mu povedz, že bude mať možno dva rovnaké názory.... na to, čo mu je.... od prvej neurologicky aj od druhého neurologa.... a bude to mať isté.... a ked ten druhý povie niečo celkkom iné.... veď to je práveže plus.... a možno tá prvá neurologička nestanovila správnu diagnozu... a Tvoj syn sa trápi aj preto, že sa možno lieči na niečo čo nemá.... a treba liečiť to, čo naozaj má.... Ja som pochodila po spúste lekárov,... bola som dokonca u dvoch gastroenterologov.... u dvoch ORL ..... na vyšetrenie štítnej zlazy... a potom u iného lekára na ultrazvuk krku.... 🙂 Takže aspon som si niektoré veci potvrdila viacerími lekármi....z toho istého odboru... tak nech sa Tvoj synator nestresuje.... práve naopak... bude vedieť, ako to je.... Inak Tvoj syn sa obáva toho, že chudne?... Ja som tiež pri panickej poruche schudla zo 60 kg na 50 kg.... ale už som dve kilečká znova nabrala..... 🙂 ... tak nech sa nestresuje.... ale k lekárovi chodte... ak mate pocit, že treba ísť... a hotovo... a tiež aj na tie terapie.... myslím si, že Tvoj syn potrebuje poriadne terapie... a hoci Ty mu v tomto pomáhaš... to nestačí.... Ty nie si bohužial lekárka.... a ani Ty nemáš sily na to, toľko ho presviedčať... tak ten psychoterapeut... je naozaj podstatný pre Tvojho syna, a moožno aj pre Teba....! Podla mna, čím skôr začne na tie terapie chodiť, tým lepšie... nebude sa tak utvrdzovať vo svojich myslienkach, ale práve naopak.... možno mu ten psychoterapeut pomôže tak, že celkom zmení zmýšlanie na samého seba.... Keby že môžem... tak aj ja by som išla.... 😖 Tak držím palce... nech sa vám to podarí.... 😉 😵 😉

eliska13
6. mar 2016

@majinulka 6 tyzdnov je este velmi malo este ho mozu" hluposti "napadnut🙂
Vies z vl.skusenosti viem, ze rodina a hlavne mama nedokaze tak poradit mna, ked to chytilo pred tymi 2 r som plakala pred mamou, ze aky som slaby clovek vsetko ma polozi ako sa raz budem o nich starat, ked budu starsi a mama to zaklincovala a co si myslis ja niekedy nerozmyslam kolko rokov tu budem a ci sa dozijem vnukovych maturit a to mama ma 57 rokov.Takze len ma uistila, ze tuto hlupu povahu a crtu mame v rodine moja babka sa liecila na depresie a uzkost od svvojich 50 r ako prisla do prechodu aj elwktrosoky dostavala 2x liecenie nikdy jej nebolo lepsie a co si pamatam stale jej menili lieky.Tak, ale verim, ze teraz su lepsie lieky a iny styl liecby.
Neboj sa psychoterapiu mu otvori oci, ale pozor dobry psychoterapeyt mu aj vynada a moze sa stat, ze mlademu pankovi🙂sa to nebude pacit.Aj ja som sa urazila a prestala chodit a potom som si uvedomila, ze ma potrebovala nakopnut.ale neboj ona si ho najprv potrebuje ziskat, az potom ho trocha postrasi nech nie je taky posero v dobrom to myslim peknu nedelu vsetkym🙂)

ivka1302
6. mar 2016

Ahojte vsetky kocky tu mame take pocasie ako sme za celu zimu nemali uz mame asi 70cm snehu a stale snezi😂😄🤗😘😊☺️❤️

ivka1302
6. mar 2016

@majinulka Skus sa spytat syna co vlastne chce pocut od doktorov. Chce aby mu nasli nejaku chorobu z ktorej to vsetko pochadza alebo chce naopak pocut ze je uplne zdravy a vsetko toto si privolava sam. Co by bolo pre neho lepsia alternativa? Vies to trebars ty Majinulka?Musi pochopit ze riesenie tohto vsetkeho je len v jeho hlave v jeho myslienkach telo iba odpoveda na to co mu svojim myslenim podsuva😊😚🙂❤️Myslim si ze vsetky lieky sa navzajom ovplyvnuju aj ked ti doktor povie ze nie je to predsa chemia a neverim ze sa v tele jeden liej vyhne druhemu urcite spolu vsetky na telo dobre neposobia. Uz len samotne antibiotika nie su dobre. Na tu psychologicku od doktorky zabudni ak chces aby tvojmu synovi niekto pomohol najdi mu privatneho psychologa urcite vo vasom okoli je ich viacero. Mozno to bude financne narocnejsie ale ver mi ze ak najdes dobreho tak sa z toho tvoj syn bude lahsie dostavat. Obcas si vylozime veci nespravne a myslime si ze to tak je ale dobry psycholog ta privedie na spravne riesenie a myslenie. Nesmie sa tak velmi sledovat to bude iba horsie. Velmi by mu pomohlo keby si zamestnal mysel a aj v tomto mu pomoze psycholog. Doma nech trebars cita nejaku knizku. Nie o chorobach podotykam😂😂😂nejaky zamylovany roman hahaa😘😚😊❤️❤️To ho privedie na ine myslienky. To napatie v tele ma lebo sa na to velmi sustreduje nedokaze vypnut viem je to tazke ale skuste relax aj tu akupunkturu som ti tu uz pisala. Plavanie by bolo pre neho super alebo whirlpool masazny kupel skus sa niekde informovat. Alebo si zajdite do kupelov. A hlavne dychanie ked zase s niecim novym pride nech to predychava a dychanie do brucha je velmi ucinne. Taka autosugescia je dobra nech si hovori ze je uplne pokojny a zdravy a ze ide vsetko tak ako ma. Ze je v uplnom bezpeci. Takyto relax najdes aj na you tube ked si das meditacie alebo samouzdravovanie cistenie cakier musi to robit ale pravidelne🤗🙂😊❤️❤️❤️Drzim palceky zrovna som na teba myslela a dnes som ta nasla vo fore vidis aka telepatia😌😋😚😊❤️❤️❤️

qidko
6. mar 2016

Ahojte dievcata musim sa vyrozpravat lebo sa mi chce kricat.........v cera som presvedcila syna aby siel na oslavu synovcovych narodenin ved nikam nechodi najprv nechcel " mal ma strazit" kedze dcera isla prec,ale vysvetlila som mu ze je mi fajn a dam na seba pozor.....vecer sok synovec ho doviezol totalka opity☹ ...bolo to prvy krat a este ze auto nechal u svokry.....synovec sa ponukol ze ostane na noc aby som s nim nebola sama odmietla som.....bolo mu ale velmi☹ trpela som s nim a vycitala som si preco som ho tam poslala.....Ked si trosku pospal zacal plakat a ospravedlnoval sa mi ,porozpraval mi ako sa trapi ze som chora ze preco prave ja preco radsej nieje chory on aby mne bolo dobre.....vtedy ma zlost presla a bolo mi hrozne co som za matku Ked moje dieta trpi koli mne☹ ......ale verte sama sebe som sa zaprisahala ze tu chorobu porazim nebude mi nicit zivot a ani mojej rodine....celu noc som nespala balasom sa aby sa nieco nestalo....bola som prekvapena ako som to zvladla a to som ani nezobrala lieky na ukludnenie....4× mi v noci volala svokra ci to zvladam a ze Ked chcem tak pride,povedala som jej ze som ok a syn spi.....mam uzastnu svokru je to moj anjel strazny🙂...... nato skodoradostne mi zavolala synovcova mama ze daj si lieky pod jazyk aby ta neslahlo lebo Stevo sa u nas ozral.....viete ona ma nemusi lebo jej vzdy poviem pravdu rovno do oci a to ju stve inak ma vola mantak lebo mam psych.problemy.....no nic aj nanu raz dojde neprajem jej naozaj nic ale len ma mrzi ako sa chova......Ked jej manzel zacal pit bil ju a ona nemala kam ist s 3 detmi vtedy som jej bola dobra ale nechajme to tak aj hlupost je dar bozia🙂.... no az mi je lepsie syn spi uvarila som mu silny kuraci vyvar no neviem ci bude schopny jest........a uz volala dcera a kricala mu aky je nezodpovedny nieze ma nechal samu ale sa aj opil som zvedava co tu bude Ked pride....tak a teras budem odychovat mozno aj pospim....prajem pekny den drzte sa🙂

junova
6. mar 2016

@qidko Ahoj, keď som.si čítala prvé riadky, že sa syn opil a tým ti spôsobil stresy, tak sa mi dvihol adrenalín. Ale keď uviedol dôvod, tak mi ho prišlo ľúto. Príbuzní to intenzívne prežívajú s nami, aj keď pred nami hrajú divadielko. Nechcú nás ranit. Synovi neostáva nič iné, len dúfať, že sa z toho dostanes. Byť optimisticky, podporovať ťa. Ak sa môžem opýtať, ty si nikdy nemala psychické problémy? Vypukli u teba až pred rokom? Aj si bola v nemocnici? Prajem ti skoré vyliečenie z tejto hnusnej choroby a veľa pekných, slnečných dní. A nezabudni, my všetky to dáme a porazime chorobu.

evak12
6. mar 2016

@qidko moja,drzim palceky 🙂

qidko
6. mar 2016

@junova ahoj umna to prepuklo pred rokom vies zdravie nepocuva a nahle umrtia v rodine urobili svoje....nemocnicu som odmietla manzel konzultoval s mojou psych. v decembri Ked mi bolo veeeeelmi zle....bol kazdy den s lekarkou v kontakte aby vedela ako natom som ....a od vtedy bojujem na 100%.....

@evak12 dakujem pekne a ty ako sa mas?🙂

ivka1302
6. mar 2016

@qidko tiez som mala slzicky na krajicku ked som si ten tvoj kratky pribeh citala. Nasa rodina nas lubi tak vela ze sa nam to obcas zda nemozne uz len koli tomu ze Ako nas moze lubit ked mi im momentalne tu lasku nevieme dat a co je horsie nevieme ju dat ani same sebe. A ked si uvedomis ze ta tvoje deti lubia na tolko ze by boli ochotne zobrat vsetky tie problemy ktore mas na seba len aby ta videli znovu stastnu ti trha srdce ale zaroven otvara oci.Ja mam doma chlapca s downovym syndromom a obcas mi je do zufania ako musim vecne vsetko opakovat a hovorim si ze to uz nezvladnem ale pocas dna pocujem stokrat ako ma velmi lubi a ze bude vzdy so mou a bude na mna davat pozor a ze som jeho zlaticko a to nehovorim kolkokrat ma pride objat. Tiez si poviem ze mu takuto lasku neviem dat.Ale laska sa nemeria ziadnym meritkom laska je laska a ked ju momentalne nevieme davat tak ju aspon prijmime. Aj to nas lieci😄😘😘😊❤️❤️❤️Qidko si silna zienka a ver ze tvoja depresia ma v tvojom zivote vyznam ako ma vyznam v zivotoch kazdej z nas ktora nou prechadza. Naucis sa zvladat veci inak a riesit situacie ktore by si predtym nevyriesila. Vazit si veci ktore si si nevazila a vidiet veci ktore si nevidela. Prave v takychto situaciach nachadzame v sebe silu o ktorej sme nevedeli ze je v nas. 😘😘😘😊❤️❤️❤️A myslim si ze problemy nemas ty ale problemy ma prave ta tvoja (synovcova mama) To je tvoja svgrina? dobre som to pochopila?Netrap sa nad tym ako ta vola alebo ako sa ku tebe sprava. Nech to ide skratka mimo teba. Kazdy z nas si bude raz zodpovedat svoje ciny. A mozno ma vacsie problemy ako ty a nema okolo seba milujucich ludi ktori by jej pomohli. Ty si tu tvoju situaciu zvladla na jednicku a to si myslis ze si slaba. To este uvidis aj vsetci okolo ako ta toto vsetko posilni a ukaze ti to tvoje prave JA😋🙂😊😘😘❤️❤️❤️Uz nebude nic take ako predtym. PRETOZE TO BUDE ESTE LEPSIE😍😘🤗😉☺️😚😘😘😊❤️❤️❤️❤️❤️Peknu nedelu vsetkym. 😉☺️😊❤️

qidko
6. mar 2016

@ivka1302 ano je to manzelova najmladsia sestra a ver ze ma ties dost trapenia ale lepsie je starat sa o druhych ako o seba.....len neviem pokom je svokra je anjel uzastny chapavy clovek aj svokor bol uzastny no bohuzial uz s nami nieje ☹ a velmi mi chyba a nie len mne ale aj manzelovi a detom☹..... tolko odhodlania kolko je vomne po vcerajsom zazitku som este asi nemala....mozno to tak aj malo byt aby ma to poriadne nakoplo na 200%.... uz prisla dcera kricala na syna ako si mohol dovolit odist Ked sa dohodli ze bude somnou je tvrdohlava a nechce si dat vysvetlit ze ja som ho poslala na tu oslavu.....teras isla urobit kavu a ideme " schodzovat" tak volame nase sedenia Ked potrebujeme nieco poriesit🙂..... uz 3× volal manzel ako mi je...ja sa citim celkom dobre a je mi az cudne ako som to zvladla.....ale ako sa hovori : co nas nezabije to nas posilni......prajem pekny zvysok nedele aj Ked u nas prsi 🙂

majinulka
6. mar 2016

@eliska13 Vďaka. Už som spokojnejšia. Teraz už budem vedieť ako sa zariadiť ak to naňho znova príde. Veľa sa sním rozprávam, ale to nestačí. Tie psychoterapie objednám v pondelok už hocikde. S tým vynadaním som to skúsila už aj ja 😠 🙂 a to viackrát. Jednoducho mi praskli nervy. Niekedy mu to aj pomohlo. On je taká obrovská citlivka. Presná kópia môjho otca. Lenže ten to až tak nerieši.Takže tiež to máme v rodine. 🙂

evak12
6. mar 2016

@qidko ahoj,vies ze celkom dobre,cely tyzden mi obvodna pichala apaurin,ale sobotu,nedelu,som si nedala pichnut,aj ked mi ich sestricka dala domou keby trebalo .....teraz mi vrta v hlave,kde mam nastupit,ci lidl,bila,....neviem,a mam aj strach,ze sa mi to vrati a ja nebudem mohla pracovat,ze niekde nastupim a zas bude komedia ...ze nevladzem,nic sa mi nechce,ale ci ma vobec niekde zoberu,to je tiez vo hviezdach ....