Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

krystofka
11. okt 2010

@sunysara Toho se bojím taky, že to nebudu zvládat. Že to détě jednou bude mít matku, která se neumí pořádně
postarat sama o sebe. Tím nemyslím tebe.
Já už teď s tím životem nejsem kamarádka a potom ještě vychovávat.
Jak máš malé dítě?? Nejsou to poporodní deprese??

Do toho naše finanční situace, moje neschopnost najít si práci, nikdo o mě jaksi nestojí. No, jsem docela k ničemu.
Často si říkám, že jsem se neměla narodit. Že už to tady nedávám.

sunysara
11. okt 2010

@krystofka má 7 měsíců a já ho zbožnuju baví me být s ním ale jsem skoro pořád s ním sama tak mihrabe.

ježiš to neříkej každý má právo na život já jsem štastná ale vadí me ty stavy no navíc teda jsem popraskaná hafo vody a kil po porodu furt v tele, ted tady tohle. no nic moc stavy ale neboj mimi te z toho dostane

krystofka
11. okt 2010

@sunysara Jsi hodná, děkuju..Teď musím jít něco dělat. Zatím papa.. 🙂

bejby29
11. okt 2010

@monaart - je to velmi neferove od tvojho byvaleho manzela, ze vsade taha tu novu za sebou. Ja som mala byvaleho a ten mal dceru z prveho manzelstva - vzdy chodil za nou sam a ked som mu povedala, ze nech ma zoberie, povedal mi na rovinu, ze ja tam nepatrim (mala som asi 18 rokov a strasne som sa vtedy urazila. Vlastne az teraz som to pochopila, ze konal ferovo voci svojej byvalej manzelke). Co tym ale chcem povedat, musis byt silna a jednoducho si urcit hranice. Ja by som mu povedala, ze si nezelam, ked sa s nim stretavam, aby chodila aj "ona". Neviem, ci s nim chodi aj na sud? Drzim ti palce, moja, mas to tazke a je to urcite neprijemne, viem ta pochopit. Ale ona do vasho zivota nepatri a hlavne do zivota tvojich deti.

lenka00
11. okt 2010

@krystofka to neříkej, máš ten pocit jen proto, že máš málo serotoninu, opravdu si myslim, ze je to jako kdyz diabetiku chybi inzulin...netrap se a pokud by ti dr. rekl, ze potrebujes zase nejaka AD, tak vim, ze hodne tehulek uzivalo AD v těhotenství a vše dobře dopadlo a to umele oplodneni muselo byt urcite taaky velky zaber na psychiku a uz sis prece dokazala, ze uz jsi pul roku bez AD, jsi skvela...hledas si prece jen praci, i kdyz jsi tehu???

@sunysara zajdi si k obvodnimu, muzou ti udelat testy, treba na to zelezo a napsat treba i nejaka antidepresiva, kdyby si chtela...drz se...ja mela klasickou poporodni depresi a neprala bych to ani to mu nejvetsimu nepriteli...

sunysara
11. okt 2010

a jak dlouho trvala? a jak se projevovala

filipal
11. okt 2010

@lenka00
jasne ze si ta pamätam! casto som na teba myslela, ze ako sa ti vodi....uz je to pomaly rok, ze?
Vojtisek bol este uplne malicky.....pozeram, ze uz je z neho chlap!!! 😅
Venlafaxin je vyborny, ucinny liek a myslim si, ze to tvoje zhorsenie suvisi s jesenou...alebo mas teraz nejake ine hektickejsie obdobie? podla mna je to len docasne, kratkodobe zakolisanie, ktore nas postihne obcas vsetky....

Lubka, ty potom napis, ci ti dr zvysila davku.. 😉

lenka00
11. okt 2010

@sunysara neboj, vubec neeee tak jak pises ty...jsou to silene uzkosti, clovek prestane skoro spat a boji se byt sam s miminkem doma, boji se jestli ho ma dostatecne rad a dalsi a dalsi a vsechno to souvisi s silenyma uzkostma.... 😖

sunysara
11. okt 2010

to sjem mela první týden doma, chtela jsem aby nebyl hrozný co s ním budu delat když začne plakat a tak no

a už je to lepší???

lenka00
11. okt 2010

@filipal Jeee, to je dobre, ze si vzpominas...Vojtulka uz je velky chlap, uz chodi, trosku mluvi a je to sikulka 😉 Ten venlafaxin me opravdu postavil na nohy, snad mas pravdu s tim podzimem, taky jsem nad tim premyslela a taky to bude 1,5 co umrela mamca, takze i mozna to, jen jsem si myslela, ze takove stavy uzkosti uz nebudu mit, ze uz jsem zdrava...taky mas obdobi, kdysi musis dat nejake prasky na klidneni??? A jak se mas Ty? na jakou davku momentalne snizujes? moc drzim palce 🙂

lenka00
11. okt 2010

@sunysara ano, mnohem lepsi, ale uz se skoro rok lecim...snad se mi taky povede snizovat az jednou prestat uplne, akorat ted mam nejake trochu horsi obdobi, ale doufam, ze brzy prejde, jinak mi ma dr. chce jeste trochu navysit davku...ale ty se neboj a zajdi si na kontrolu k obvodni, mozna ty stavy slabostii opravdu mohou souviset s nedostatkem zeleza...

sunysara
11. okt 2010

@lenka00 to je hrozný a ty jsi brala antidepresiva když jsi kojila???

lenka00
11. okt 2010

@sunysara ano, ale jen nizke davky, ale pak uz to neslo vydrzet a prestala jsem kojit a zacla brat vyssi davky AD

monaart
11. okt 2010

hroska
filipal
bejby29
Ďakujem za reakcie...ja som bola len u psychologičky a u nasho obvodaka...je toho vela okolo dvojiciek, sama nestiham a mamu nemozem nechat s nimi samu.nebyvam priamo v meste takze na nejake pravidelne a zdlhave sedenia si nemozem dovolit chodit...xanax bola volba aspon aby som sa nezosypala, lebo som to nezvladala prezit a pochopit ze sa stalo co sa stalo a moja situacia je na.... ☹
a navyse som mala obavy ze pri posudzovani na sude to budu brat ako protiargument ak by sa to dostalo muzovi do usi...ze niekam chodim alebo nieco beriem...proste viem zeby to zneuzil ako sa da, ajked len nejakym natlakom na mna aby som sa polozila.
Tu svoju krasku si tam nevzal dobrovolne a, ale si ju sudkyna zavolala ale bolo to trapne divadlo a pre mna to bolo hrozne ponizujuce ked som videla ako ma vymenil!!!a za koho!!! 😢
V podstate som z toho vysla ako chudera ktorej deti placu a im nie..ked ich maju.a proste vsetko sa mi to zdalo hrozne nespravodlive.ale co je dnes spravodlive?
co sa mi zda ale o "tej osoby" nefer ze chodi s mojicm "estemuzom" pre deti, pocka pri ceste od nasho domu a aj ked ich dovezu furt je s nimi!!!potom sa necudujem ze deti placu ked sa s nimi 2 min predtym lucia...a su z toho mimo.navyse,ona ma svoje 12 rocne dieta a nezije s nou, ale chodi tam ked aj "moje" deti!!!!takze ona svoje nema pri sebe, ale o moje sa chce starat.je tona hlavu a mam z toho smutok....lebo nielen muža mi "ukradla" ale aj deti si privlastnuje ako svoje!!! ☹
svoje dieta ukracuje o cas s nou, ale mojim sa chce venovat, tak povedala na sude.trapne.ani neviem ako na to reagovať. 😨
takže ahojte.

sunysara
11. okt 2010

@lenka00 no toho já se právě bojím nechci přestat kojit, myslím že takový stavy zase nemám ale vadí me to slabo a motání hlavy. chjo teda

lubka888
11. okt 2010

@filipal jasne , ze napisem, ale pocitam ze mi zvysi, kedze som skoro na minime a ked sa mi pri strese pohorsilo. Ale da sa to zvladat, nie je to ako na zaciatku, len som sa zacala zase viac kontrolovat a zlakla som sa. Ked sa zvysi davka, tak by som mala byt odolnejsia voci tym stresom? Do stredy uz vydrzim, nech mi to presne naordinuje dr. pa 🙂

janulkama
11. okt 2010

@filipal ahoj,prosím ťa,ako Ti pomohol sertralin??Pomohol ti??Ja ho mám doma asi pol roka ,bolo mi raz tak zle,že som ho vysadila po týždni..brala som nejaké lieky proti bolesti a tak,ktoré sa navzájom neznášali...premýšlam,že si ho zasa nasadím,ale mám strašný strach,až mi je z toho do plaču.Depresiou a panickou poruchou trpím už cez rok a už som v koncoch.Stále si myslím,že knedlík v krku a pichanie pri srdci nemôže sposobovať PP a depresia.Ale už je toho vela a chcem sa toho zbaviť.
Pomôže mi určite sertralin...ak mi bude zle,mám vydržať??Potrebujem podporu...mám ju aj od manžela,ale ten so mnou od rána do večera nieje a keď ich začnem brať,potrebujem s niekym byť...ešte mám k tomu sertralinu aj Frontin,tak či ho s ním môžem brať.

Aj niekto kto bral sertralin,aké sú vaše skúsenosti???

filipal
11. okt 2010

@janulkama
mne pomohol. ale trvalo to take 2 mesiace. nemusis sa bat, nebyvaju nejake prudke reakcie pri nasadeni.
davka sa ale musi zvysovat postupne....zvycajne po roku, ako sa stav upravi sa moze zacat znizovat.
frontin ber, az kym ti nezaberie sertralin. uz po mesiaci ti bude lepsie.
viacere dievcata z diskusie, ktore sem uz neprispievaju ho brali a pomohol im.
@monaart bolo to fakt nechutne....necudujem sa, ze si z toho nestastna. mala by si ist k psychiatrovi. predpise ti AD. tie ti pomozu prekonat toto obdobie. uzivaju sa asi rok....ale ty to teraz potrebujes. s dvojickami a sama a este budu tahanice o vyzivne a podobne, budes musiet byt silna. objednaj sa k psychiatrovi, snad ti niekto z rodiny deticky zavaruje....

jurij
11. okt 2010

Ahojte

jurij
11. okt 2010

ahojte,

neviem ako zacat 🙂, volam sa Juraj a myslim ze trpim panickou poruchou...tento rok bol dost pre mna dost stresujuci, mal som stresy s pisanim DP do toho prisli osobne problemy, nakoniec statnice...a celkovo ta zmena zivota zo studentskeho na pracovny...Pred dvoma mesiacmi som vycestoval do uk za pracou(aj s priatelkou), ved predsa tu sa da na zac iatok lepsie usetrit ako na svk, a tak isto z dovodu naucit sa jazyk, trosku pocestovat....asi tak tyzden pred odchodom do uk som dostal panicky atak, ked som cestoval v autobuse za priatelkou,tak som musel asi po hodine cesty vystupit a vratit sa domov ked k nej by to trvalo este dalsie styri(aspon myslim ze to bol panicky atak, potenie ruk, sucho v krku, strasne silno mi bilo srdce, stazene dychanie, rychly tep, pocit na odpadnutie, hrcka v krku...), este asi tyzden potom som sa citil taky nesvoj, ked napriklad bolo okolo mna vela ludi ked sme sedeli s kamaratmi v bare, aebo ked tam bol vydychany vzduch, po tyzdni ked sme prileteli do uk,ma to uplne preslo, tri tyzdne bolo so mnou uplne vsetko v poriadku, az na mna raz vecer v praci(pracujem ako kuchar v kuchyni,hrozne 🙂,prislo to iste co sa mi stalo v autobuse, a odvtedy sa toho newiem zbavit trva to uz sest tyzdnov asi po troch dnoch som vydedukoval podla priznakov, ze trpim panickou poruchou(prve dva tyzdne som velmi schudol, nic mi nechutili, stale som plakal, nebol som schopny byt sam ), zacal som brat prirodne lieky nazyvani valerina day time...vytazky z valeriana lekarskej, ktora by mala mat upokojujuci ucinok,prestal som pit kavu a fajcit(aj tak som sa chystal prestat,tak uz uspesne 6 tyzdnov abstinujem po 9 rokoch 🙂) a zacal som brat b komplex vitaminy),navstivil som tu aj lekara ae prvykrat tam bol iba suplujuci a ten mi povedal ze mam infekciu v krku a dal mi antibiotika, aj napriek mojmu naliehaniu a vysvetleniu vsetkych priznakov...tak to mi mozete verit ze mi to strasne zdvihlo naladu a pomohlo, som bol na tom este horssie, az po naliehani na lekara som sa dopracoval aby ma vysetrili, tak mi pred tromi tyzdnami spravili ekg, skontrolovali tlak a krv...a vsetko som mal v poriadku akurat som mal zrychleny tep, konecne som dostal stretnutie so svojim lekarom, posobil na mna dobre a ked som mu povedal co mi jetak hned povedal ze to mam stavy uzkosti a vysvetlil mi alternativy liecby,bol som unho pred troma tyzdnami a predpisal mi betablokatory nazyvane propranolol, u nas ho ze vraj lekari nepredpisuju, pouziva sa na potlacenie fyzickych priznakov, povedal ze ked bude mat prist taka situacia aebo ked mi bud etazko tak si mam dat tabletku,dve, tri...dnes je to presne tri tyzdne co ich beriem a opet som bol na kontrole u lekara, moje stavy sa zlepsili asi po tyzdni a a asi tak pet dni dozadu som sa citil naozaj lepsie, bol som si schopny zacvicit,(predtym som necvicil lebo sa mi tazko dychalo a to mi to este zhorsovalo), a teraz pooslednych pet dni sa opet zacinam citit horsie, dnes som bol akurat na kontrole u lekara a som mu povedal presne ako mi je a predpisal mi Citalopram 20mg,jednu tabletku denne....ked to tak mam uzavriet tak prve dva tyzdne boli strasne, nedokazal som ist sam ani do sprchy, po dvoch tyzdnov sa moje stavy mierne zlepsili, po propranolole sa zlepsili a opet zhorsili ale stale to nie je take strasne ako na zaciatku,vdakabohu...aj ked stale je mi zle ked som sam, a napriklad tak ze do obchodu sam to nehrozi, a stale sa bojim byt sam...aj ked teraz sa uz dokazem lahsie odreagovat, ae ze by som mal niekam sam ist tak to teda urcite nie....a teraz mam taku dilemu ci mam zacat brat tie antidepresiva, ci mi predpisal dobre antidepresiva, proste naozaj newiem co mam spravit, ja tu v uk tym doktorom moc neverim kazdy sa tu na nich iba stazuje...aj ked system maju vyborny....a tak som dnes nasiel vase forum a cely den si ho citam...dakujem velmi pekne..pomaha to...🙂, mam problem aj cestovat...aj ked autobusom raz za tyzden chodim lebo zijeme v malom meste v turistickej oblasti..tak treba odtialto vypadnut a odreagovat, je to tazke ae snazim sa...mam proste strach z priestorov ktorych sa da tazko uniknut....uz teraz mam strach ze budem musiet letiet domov v januari...prosim poradte co si o tom myslite...vy uz predsa mate viac skusenosti ako tak citam...dakuejem velmi pekne...dufam ze nezaspite ked to budete citat 🙂, dakujem..pekny vecer

filipal
11. okt 2010

@jurij
ja som este uplne nahodou tu.....ine vecery uz o tomto case spim...
neda mi nenapisat ti aspon par slov.
prezivas velmi tazke obdobie. zrejme si citlivy clovek a nie je ti jedno, kam sa tvoj zivot ubera.
prve co mi napadlo bolo, nechces sa vratit na slovensko? nenajdes si v tvojej profesii lepsiu pracu?
nechcem podcenovat pracu kuchara, ale urcite mas vyssie ambicie.
alebo si odisiel cielene na par rokov, aby si si zarobil na byt?
liecba, ktoru si zacal, by ti mala pomoct. beries antidepresiva, do januara budes uz iste zalieceny...
ako dlho ich uz uzivas?
ozvi sa este. 🙂

jurij
11. okt 2010

@filipal
ahoj, dakujem pekne za odpoved, este som nezacal praveze dnes m ich iba lekar predpisal, vystudoval som it technologie a priatelka manazment, ja viem ze by som sa urcite uplatnil aj na svk, ae na cvhilu som este chcel odist a pocestovat, zdokonalit jazyk, spravit cambridge cca, a samozrejme aj odlozit a zarobit trosku dake peniaze na zaciatok...praca ma nebavi a to este robim s troma prepacenim blbcami (anglicania, nic ine sa nedalo ani cakat, bol som v uk uz aj predtam na 4 mesiace a raz na tri, nie som zaujaty ae zatial som mal s anglicanmi iba zle skusenosti..ae sak da sa to zvladat), ja mam iba proste obavy a newiem sa rozhodnut ci mam zacat brat tie ad, ci pravie ten citalopram je ok...moje stavy sa posledne styri tyzdne zlepsili, prve dva som nemohol ani riadne spavat uz dve hodiny pred budikom do prace som bol hore, potom sa to zlepsilo a teraz sa to opet vracia...aj ked nie az v takej intenzite....opet zacinam citit uzkost v hrudi, akoby zuzeny krk a hrca v nom a stazene dychanie...dakuejem za nazor sima(ste ma) potesili odpovedou...

jurij
11. okt 2010

proste lekari tu stoja za nic, navsetko vam tu iba predpisuju tabletky od bolesti nieco podbne ako ibbalgin, aj ludia tu nemaju s nimi dobre skusenosti, tak som sa chcel poradit s ludmi ktori s tym maju skusenosti, co je vzdy podla mna lepsie ako len od lekara ktory sa newie vzit do situacie toho druheho...

filipal
12. okt 2010

@jurij
ten Citalopram 20mg, je jedno z najsetrnnejsim antidepresiv prvej volby. vobec sa nemusis bat ho zacat uzivat.
nevahaj. ja som sem uz viac krat pisala, ze nie som nejaky zastanca liekov za kazdu cenu...(ked sa da pomoct inak)
ale v tvojom pripade je to najlepsie riesenie. aku davku ti dr predpisal? asi polovicu, ze? po tyzdni by si si mal davku zvysit na tych 20 mg. po par tyzdnoch pocitis zlepsenie.
jaaaj a je mi luto, ze sikovni, mladi ludia sa musia takto pretlkat. nie ze by sa ti zahranicie nezislo, ale keby si mohol robit v svojom odbore!
drz sa a hned rano zapi tabletu vodou, daj si ju spolu s ranajkami a trosku to rozchod.
jasne, ze si tu vsetci tykame 🙂 🙂 🙂

radulinka00
12. okt 2010

@lubka888
@filipal Ahoj holky, díky. Včera byl pohřeb, bylo to moc smutný. Manžel je strašně nešťastnej a vybíjí si to na nás, bohužel. Je to hrozný období, snad to nějak přežiju. 😢 Lubko a jak se to u tebe projevuje to zhoršení? Já mám taky lepší a horší chvíle.
Podle mě špatná nálada může být i s AD. Nebo to je něco horšího? Asi je dobrý se stresu vyhýbat, jenže to nejde. Školu zvládneš, ber zkoušky s nadhledem. 🙂 Ale musí to být záhul škola, rodina, práce 😝 😝 Máš ještě čas sama na sebe na nějaké koníčky?

@jurij Ahoj, chtěla jsem tě povzbudit. Já beru Escitalopram 10mg dva měsíce a je mi o hodně líp. Měla jsem depresi a úzkostnou poruchu. Je to asi to samé jako tvůj Citalopram, takže SSRI. Brání zpětnému vychytávání serotoninu v mozku. Jsou to generika od Cipralexu.Někde jsem četla, že citalopram byl vyhodnocen jako nejůčinější a nejbezpečnější antidepresivum, takže se toho nemusíš bát. Dává se i těhulím.Ze začátku užívání se příznaky úzkosti můžou jakoby zhoršit, ale po delším užívání by to mělo odeznít.Hodně lidí má taky ze začátku nevolnost. To taky časem odezní. Hodně štěstí! R.

lubka888
12. okt 2010

@radulinka00 Cauko, no mne sa to zhorsenie prejavilo po strese, kt som mala, ale nebolo to také ako na zaciatku, ked so zacinala s liecbou. Chodim normalne do prace, len sa viac pozorujem a netesim sa ako pred tym. Ale zajtra idem k dr. tak si myslim , ze mi to zvysi, aby sa predislo takymto stavom. Prve dva dni som si dala aj xanax, ale teraz som bez neho, aj ked stale vaham, ci si mam este dat. Stale si hovorim, ze by mi mali stacit uz AD, ale ako mi Andy pisala, dva mesiace je este kratka doba.
Som rada, ze si zvladla pohreb, teraz musis pomahat aj manzelovi a stat pri nom.
Stale sa rozhodujem, ci si mam dat este xanax , ale trochu si vytrpiet a pockat do zajtra, co mi povie dr.

maggie2
12. okt 2010

@jurij prečítala som si Tvoj dlhý príspevok, a nedalo sa nevidieť, resp. nečítať medzi riadkami. Takže vedz, že lieky ktoré Ti predpísal lekár Ti určite neuškodia, ak, tak iba pomôžu. Ale Tvoju situáciu nevyriešia, pokiaľ Ty sám nezačneš viesť taký život, ktorý nie je proti Tvojej vôli. Je to otázka priorít a to, čo všetko si ochotný a za akú cenu robiť. Jednoducho si si zvolil cestu na ktorú psychicky vplyvom minulých okolností nemáš a nezvládaš. Máš očakávania ktoré nekorešpondujú s realitou, pričom tú realitu si sám uvedomuješ aká je a to vytvára to Tvoje napätie. Vyštudoval si, píšeš, že robíš robotu, ktorá ťa nebaví a kolegovia sú blbci, nedôveruješ lekárom, ľuďom - Angličanom, máš s nimi zlé skúsenosti a predsa si šiel a si v UK. To sú veci s ktorými sa Ty musíš vysporiadať, buď sa zmieriš a prešteluješ svoj negativistický postoj k ľuďom (nie je to komplex menejcennosti?) , a budeš ich brať takí akí sú a budeš sa snažiť vnímať to pozitívne v ľuďoch, alebo sa vráť radšej domov. Nemôžeš existovať bez ľudí, byť sám, píšeš, ale na druhej strane im nedôveruješ, s niektorými pohŕdaš. Tvoje podvedomie sa bráni tomu čo robíš (príklad s cestou autobusom). Kde je pôvod tohto strachu a obáv? Pokiaľ sa sám nepodrobíš skúmaniu svojich pohnútok, zmyslu svojho konania a životným cieľom, budeš ako v člnku bez vesiel na otvorenom mori.

jurij
12. okt 2010

@filipal
ahoj, doktor mi predpisal celu tabletku(1x denne),kazde rano po jedle...

radulinka- chcel by som sa spytat, ci si pri zacati brani tych AD mohla aj normalne fungovat ako chodit do prace? lekar mi tiez vravel ze sa mi to moze zhorsit prvy tyzden tak uvidim, chcel som sa spytat ze ci si sa necitila od toho unavena, a ze ci sa mozes normalne sustredit na pracu, ci to nema na to nejaky vplyv

este sa ozvem mam iba prestavku v praci 🙂
dakujem za rady 🙂

svija
12. okt 2010

Ahoj, zdravým všechny a přeju hezký den. Já se mám pořád podobně, takže vcelku dobře 🙂 . Teď trošku snižuju dávky Anafranilu, tak doufám, že to tělo zvládne i s tou o kousek zpátky a nevrátí se mi zpět ty mé úzkostně- depresivní- obsedantní stavy. Držte palečky

@jurij - já s panickou poruchou přímou zkušenost nemám, ale escitalopram jsem brala taky a to ve vysokých dávkách (30mg) a bylo to v pohodě. Ty nežádoucí účinky byly zanedbatelné oproti výhodám a klidku, který po lékách nastal. U mě měly sice jen částečný efekt, ale já jsem je původně nebrala ani tak na úzkosti jako na obsese (nutkavé myšlenky) 🙂. Já bych to s tím Citalecem zkusila 🙂.

@radulinka00 - přeju upřímnou sostrast tvojí rodině a ať se s tím manžel popere a brzy se dá zase do pohody, uvidíš 😉

radulinka00
12. okt 2010

@lubka888 Já bych to zkusila nebrat, u těhle léků platí čím míň tím líp a nepomohlo by si udělat nějakou radost, třeba si něco hezkýho koupit? 😅

@jurij Ahoj, před braním ad jsem nefungovala asi měsíc bych nemohla vůbec chodit do práce, protože jsem vůbec nespala a přes den jsem měla strašnou úzkost. Taky jsem nechtěla léky, myslela jsem si, že se z toho nějak vyhrabu, ale bohužel už to nešlo........Nejdřív jsem dostala ad, která zlepšují spánek, takže jsem začala spát a asi po 14 dnech ten escilatopram, stím, že je právě výborný na depresi a PP.Brala jsem první týden 5mg a potom 10mg ráno, už po 14 dnech jsem cítila zlepšení, úzkost odezněla. Do práce bych chodit mohla, ale jsem na mateřské. Děti už zvládám. První asi měsíc jsem byla trochu unavená to je pravda, ale ad působí na každého trochu jinak.Když si přečteš příbalový leták(a nebo ho radši nečti) 🙂 , tak tam máš, že jedno a to samé ad může způsobovat ospalost, ale i nespavost, přibírání i úbytek hmotnosti atd....., takže to musíš zkusit 😉
Mně teď připadá, že mám víc energie, než když jsem ad nebrala.Do práce určitě chodit budeš moct, ale všeobecně se doporučuje tady u těch poruch vést klidný život a vyhýbat se stresům. Né vždy to jde. 😢

@svija Ahoj, díky, snad to nějak zvládnem a jakou máš zkušenost s užíváním escit. a kvalitou spánku?