Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
26. jan 2014

@bety222 V decembri som aj ja tak hnusne reagovala na priatela, hnusne. Vsetko bolo ok a jedneho vecera som sa s nim zrazu za velkej sceny chcela rozist. On nechapal. Ja som nechapala ze to nie som ja ale nieco mimo mna. Este mesiac som v tych pocitoch zila....a teraz sa snazim dostat do normalu AD mi zatial sposobili len prehlbenie depky, ale uzkost ako taka uz nie je.

kachita
26. jan 2014

@andy231 Elicea je aj na depresiu aj na paniku. Ono depresia ide ruka v ruke s uzkostou a kto ma raz uzkosti, moze sa dopracovat aj k depresii.

andy231
26. jan 2014

@kachita asi tak lebo mne to začalo panikou a prešlo do úzkosti čo som ani nevedela triaslo ma a postupne po pol roku už aj na vracanie bolo a nevládala som takže mala som všetko asi

anina63
26. jan 2014

@andy231 bola som aj za druhým dr.ten mi lieky odobril,že som nastavena dobre,len nízka dávka,preto to zvýšenie.Vieš mne je to už asi aj jedno či vyššie davkovanie,len nech to už všetko prejde Budem ich brať aj do konca života,len nech žijem.Píšeš, či sú na depresiu,ale ja mám asi všetko od úzkosti,paniky agorafobie a neviem čo ešte k tomu.Ja si myslím,že s depresiou ide všetko ruka v ruke 😒

andy231
26. jan 2014

@anina63 aha no šak aj ja som mala všetko okrem agrofobie inak tiež si myslím že uzkost panika to je to isté tak mne to začalo tým bušením srdca celá som sa triasla myslela že odpadnem zomrem vo vnutri hrude také zvieranie som mala aj teraz sa mi stane že ma tak zovre ale predýcham to a prejde to.

anina63
26. jan 2014

@andy231 presné.......všetky príznaky sedia 🙂 a ešte strach z veľkých priestranstiev a iných blbosti.Teraz aspon ušetrím,lebo nebehám po obchodoch 😀 😀 😀

andy231
26. jan 2014

@anina63 no tak to je hrozné že nemôžeš ist do obchodu to ja som chodila aj so strachom rýchlo nakupila mám dve deti ale všade aj na aute kolko krát ma to chytilo zo začiatku ked som nevedela čo mi je srdce bilo jak divé.Teraz konečne idem v pokoji na nákupy lebo to je moje aj pre deti kupovať tak som rada teším sa a nemám vlnenie ani točáky 🙂

anina63
27. jan 2014

@andy231 ahoj,tak ja pomaly začínam do mesta a tam kde potrebujem,ale som si istejšia,ked je niekto so mnou.Ked som nútena ísť sama,tak idem,ale s obavami,že čo ked......ved to poznáš.Dopredu si premyslím kde potrebujem ísť,aby som to mala čím skôr za sebou 🙂

maria43
27. jan 2014

@amalia32 ahoj, vitaj na fore. ja mam podobne stavy ako ty. teda mala som. ale odkedy beriem solatcit, tak som v pohode, niekedy si musim dat nejaky ukludnovak, ale vacsinou na noc, pretoze ja mam problem aj so spankom. ale tiez som mala stavy, ze som nic nevladala, myslela som si, ze som leniva, ale odkedy beriem lieky, tak je to super. a tiez mavam strach zo vsetkeho, z chorob, z buducnosti ..... teraz je to o cosi lepsie, lieky beriem druhy tyzden, ale uz citim zlepsenie. frontin nepoznam, nikdy som ho nebrala, ale tak ako ti pisali baby, nie je to AD, cize len skludni. mala by si ist co najskor k lekarovi, nech ti da AD, nie je to ziadna hanba!!!! Vies kolko mladych ludi navstevuje psychiatra?? Ja som tiez otalala s navstevou niekolko rokov, trapila som sa uplne zbytocne, mohla som ist uz davno .... Takze urcite s tym neotalaj a chod. Drzim Ti palce. Pekny den 🙂

172
27. jan 2014

Dobre rano babenky,tak mi dcerka odisla a zas sa bojim ze to bez nej nezvladnem..poradte ako to zvladnut?

kachita
27. jan 2014

@172 Mysli na nu a predstavuj si, co robi a tes sa s nou 🙂

kachita
27. jan 2014

A myslim si, ze nam prospieva psik, kto ho moze mat, nech velmi neotala. neviete si predstavit, ako rapidne pada uzkost, ked je vedla vas nieco male, vecne vysmiate a s vzdy vrtiacim chvostom (a nie je to muz) 🙂 😀

maria43
27. jan 2014

@172 necitala som predtym tvoje prispevky, ale ak ti je smutno, skus si vziat nejaku dobru knihu, taku pohodovku, alebo si pusti komediu, pocuvaj hudbu, ktoru mas rada. ja napriklad, ked mi je smutno, tak vysivam, neskutocny relax a musis sa sustredit len na to. takze skus nejaku cinnost, taku, co by ta bavila.

anina63
27. jan 2014

@172 Ahoj,tak u mna je to ako u Teba,ked odide dcéra na určitý čas ja už prežívam že až...........pomyselne odstrihnúť púpočnu šnúru a nechať jej priestor.Viem,že sa vie o seba postarať,ale my mamy si myslíme,že ich musíme ochranovať.Pritom vidím,že sa teší a ja som tak sebecká,že myslím čo bez nej budem robiť JA a nie ona bezo mna.Musíme si na to zvykať.....naše mamy prežívali to isté a zvádli to.

anina63
27. jan 2014

@maria43 Ahoj,Ty maš nové lieky? Ked si pamatám mala si Trittico.Ešte ho berieš?

anina63
27. jan 2014

@maria43 koľko mg tohto lieku užívaš?

172
27. jan 2014

@kachita dakujem..veru musim sa s nou tesit a o psikovi v poslednej dobe naozaj uvazujem nieco male mile by mi prospelo 🙂 z

172
27. jan 2014

@maria43 moj relax je zehlenie takze len periem a periem aby boli co zehlit 🙂 ...a visivanie mam veru doma musim to skusit...skoda ze neni teplo a neda sa robit v zahradke

172
27. jan 2014

@anina63 veru tiez to tak prezivam a zvlast teraz ked sa mi vratila ta hnusoba 🙂 ...odisla mi na dva tyzdne do tatier,videla som ze sa tesi tak som si zakazala slzy ...mas pravdu pomyselne odstrihnut pupocnu snuru a dat sa opat aj koli nej do kopy..len je to tazke o tom vsetky vieme urcite

andy231
27. jan 2014

@anina63 ahoj no tak super že začínaš pomaly chodiť do mesta.Ja som dnes bola u doktora a začnem vysádzať coaxil po troch týždnoch si mám znižovať pekne pomaličky po jednej chcela by som len na tom sertraline ostať a lex potom vysadím nechám si ho ešte a až bude zle mám naspäť nasadiť coaxil že som ešte neni pripravená 🙂 tak teraz mi je dobre takto tak uvidíme no ale hovoril že trošku sa pohorší pri vasádzaní tak uvidíme.

anina63
27. jan 2014

@andy231 Ja verím tomu,že ani nepocítiš,že Coaxil vynecháš a bude Ti dobre na Sertraline.Naopak ja si od dnes začínam zvyšovať,tak sa modlím,aby bolo nie lepšie,ale dobre.Za chvíľku idem tiež na nákup,lebo chladnička vymetená 🙂 Držím palce nech to všetko zvládneme v pohode nielen my,ale všetky ktoré sa potrebujú dostať do pohody.

anina63
27. jan 2014

@172 2 týždne zbehnú a ani sa nenazdáš bude doma,len nech si to užije,ved aj my sme sa tešili na rôzne výlety a pobyty mimo domu a tak to je správne 🙂 🙂 🙂

maria43
27. jan 2014

@anina63 ahoj, trittico uz neberiem, pretoze ma z neho kazde rano bolela neskutocne hlava. beriem solatcit jednu rano a sulpirid belupo k tomu a je to lepsie. obcas si sice dam xanax, pretoze nemozes spavat, ale snazim sa fakt si do dat len obcas. ty co beries?

anina63
27. jan 2014

@maria43 Ja beriem Eliceu.Začala som s 5mg počas 9 mesiacov,ale mám si zvýšiť na 15mg lebo,že to je veľmi nízka dávka a k tomu 0,25mg xanaxu,lenže ked mi je horšie,tak si ešte pridám z 0,25 polku.Ty máš akú dávku AD? Ako dlho sa liečiš?

andy231
27. jan 2014

@anina63 veru ďakujem ti no dúfam že bude dobre pýtala som sa ho či netreba zvýšiť sertralin že nie tak uvidíme tak ja sa už teraz sledujem ako mi že som si nedala coaxil sprostá hlava 😀 ale verím že bude dobre.

lucinka0921
27. jan 2014

@kachita jaj,tak to ti nezavidim...Musis byt silna a bojovat aj kvoli priatelovi a bude dobre

lucinka0921
27. jan 2014

@kachita to mas pravdu,mne na zaciatku liecby psychiater odporucil,ze ak mozem,tak si mam zaobstarat psika.Dostala som od priatela a mam ho uz 5 a pol roka 🙂 A chodim s nim vsade,aj do obchodu,k lekarovi som s nim vzdy chodila,pri nom som sa citila dobre a bezpecne,nemyslela som na to ako mi je a vdaka nemu som zacala chodit vonku a tak...Nikdy by som ho nedala prec....Stale vravim,ze to je moje dieta 🙂

kachita
27. jan 2014

@lucinka0921 tiez rozmyslam, ze si najdem nejakeho psika, ale stale som to odkladala, lebo byvame u svokry a nie som teda vo svojom....ale velmi by som si priala mat maleho krizenca a vsade ho so sebou brat, proste mat nieco take, co mi dodava energiu a radost....akeho mas psika ?

maria43
27. jan 2014

@anina63 ja mam 10 mg solatcit rano a xanax 0,25 mg podla potreby. niekedy si ho nedam, ale niekedy si dam aj 0,5 mg hlavne na noc.liecim sa uz druhy rok. najprv som brala magrilan, ale ten mi nezaberal, tak som ho prestala brat, potom som bola skoro rok bez liekov a teraz sa mi to opat zhorsilo tak beriem solatcit a ten mi pomaha.

lucinka0921
27. jan 2014

@kachita presne tak,mna dostal z toho najhorsieho,s nim som chodila vsade,ako vravim,aj k lekarom....Proste to bola taka moja brlicka,niekto ma benzaky,ja mam psa 😀 ja mam cistokrvneho kavaliera,ale zaplatila som za neho len vtedy 500kč,lebo ma podkus,takze nie je vhodny do chovu a chceli ho dat utratit..Takze som platila len veterinarne poplatky... Ja som tiez hladala psika,ktoreho nikto nechce alebo v utulku,len u nas poblizku ziaden utulok nebol....Je to vdacne zviera a ja som mu tiez vdacna,ako vravim,je to moje babo 😉