Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
29. jan 2014

@esselte ale nespala som a vydrzala som az do 23.15 😀 ale zato dnes som si pospala az do 10 😀 Ale od 6 do 7 som bola hore,som musela vyprvevadit draheho 🙂

lucinka0921
29. jan 2014

@172 uz som horeeee 😀 no to by bolo super sa takto stretnnut 🙂

172
29. jan 2014

@hroska tak to ja mam 5 surodencov a ani jeden nema problemy len ja...jasne,ze im to neprajem ale stale si kladiem otazku preco iba ja???mozno preto ze som bola nimi od malicka odstrkovana,nikdy ma nebrali vazne a tak je to vlastne doteraz.Ale o rodicov sa staram iba ja a 5 surodencov sa ani neopyta co rodicia a ci nepotrebujem pomoct!

mary1995
29. jan 2014

@svija Som veľmi rada , že si sa tak rozhodla, veľmi Ti držím palce a myslím si , že to zvládneš. U Teba to súviselo s hormónmi po pôrode a ak už nebudeš rodiť nemala by si sa dostať do takého stavu. Musíš vysadzovať ale fakt ako Ti písali baby veľmi veľmi pomaličky. Čo sa vysadzovania týka nemám s tým skúsenosti nikdy mi to lekár nenavrhol a ani ja som nebola informovaná o tom , že sa to môže.
Ja sa mám relatívne OK, sem tam nejaký výkyv ale sa to dá zvládnuť.
Všetky Vás zdravím.

172
29. jan 2014

@lucinka0921 ajooj luci dobre ranko 😀 ..nevadi aj pospat si treba.To ja uz som bola aj dnes v obchode a zvladla som to lepsie ako vcera kiez uz by to bolo aspon takto...ja osobne by som bola za take stretko 😉

andy231
29. jan 2014

@bety222 ahoj no super vidíš tak ti zmení no som zvedavá či ti dá ten paretín o ktorý žiadaš.No mne napätie napríklad zmizlo lebo ja som mala strašné napätie v nohách nevedela som v klude sediet a to mi zmizlo práveže u coaxilu len viac nežiadúcich sranda sa mi objavilo pritom sú slabé no uvidím ako mi bude keď ho vysadím keby som nemala tú depersonalizáciu teraz ju už nemám ale mala som ostalo mi niekedy taký pocit lahkých rúk čo som nemala.tak potom napíš že čo ti dala.

172
29. jan 2014

@betty222 super treba sa radsej vzdy poradit u dr. ked citime ze to neni ono...potom nam napis zajtra co a ci ti to zmenila..

lucinka0921
29. jan 2014

@172 treba treba,ale aj upratat mi treba a nechce sa mi... 😝 vcera som mala tolko energie a dnes nejak nic 😠 ale ja sa este premozem a upracem si,vsak casu dost 😀 aspon,ze varit nemusim,mam este zo vcera....No ty si ale sikulka,jak to krasne zvladas,normalne ti zavidim,ale len v dobrom 😉 A neboj,uz to takto pojde len k lepsiemu a ty kazdy den budes chodit na nakupy 😉 a nie len na nakupy 🙂

aneta174
29. jan 2014

@edimamija dakujem

lucinka0921
29. jan 2014

baby prosim tie co ste menili ad,ake to bolo?Mali ste zhorsene stavy ci nie?Prosim napiste mmi ako ste to znasali.Dakujem

kachita
29. jan 2014

@172 Ono to vzdy zavisi aj od osobnostnej struktury toho ktoreho cloveka. Ja som tiez v ramci surodencov bola najviac citliva, najviac prisposobiva a najviac nesebecka....ze najprv vy a az potom daleko ja. A k comu mi to bolo dobre ? Ked som sa snazila zmenit a mysliet viac na seba, prisli pocity viny. Dobre co ?

172
29. jan 2014

@lucinka0921 tak mne dr. zmenila velaxin na cymbaltu ale to bola fakt hruza na zvracanie jedlo ani vidiet a uzkost este vacsia...moja skusenost

172
29. jan 2014

@kachita preeesne ako by si pisala o mne..tiez som si vzdy povedala a dost aj ja budem sobecka a zacnem mysliet na seba aaale vzdy prisli vycitky a pocit viny voci rodicom

kachita
29. jan 2014

@172 A toto potrebujem poriesit. Lebo to je brana pre moje problemy. A toto mozem ovplyvnit.

kachita
29. jan 2014

@lucinka0921 Ja som to dobre znasala. Ale neviem, ono to je to individualne.

172
29. jan 2014

Damsky klub stv1 tema panicka porucha

lucinka0921
29. jan 2014

@172 a nakoniec sa ti polepsilo,ci si menila za dalsie ad,ci si ostala cymbalte?Mozno by som aj nieco schudla :D ale nie robim si srandu,to myslis vazne?A ako dlho to trvalo?A brala si aj nejaky benzak k tomu,ci nie?Jezis,dufam,ze mne bude dobre...Juj skoda,ze nemam stv,kuknem na nete,tam by to malo byt

lucinka0921
29. jan 2014

@kachita super aspon niekto 🙂

lucinka0921
29. jan 2014

@172
@kachita
ja som napriklad celkom dobre znasala nasadenie AD,nepotrebovala som ziadne benzaky....Nikdy som ich nebrala,tak snad aj zmena bude dobra...

172
29. jan 2014

@lucinka0921 vratila ma dr spat na velaxin brala som ho aj predtym akorad teraz mi ho zvysila na 150mg ...neboj luci kazdy to znasame inak mala som aj benzak xanax no ten som musela tiez vysadit teraz mam atarax je nenavykovy...a vies ze som aj schudla? 16kg..... 🙂 ..

esselte
29. jan 2014

@172 Dúfam, že po tom výbornom týždni plnom srandy nepríde zlá sobota na plese.Dnes mali prváci pasovanie, dáva sa im také privítanie do školy,riaditeľ bol kráľ a učiteľka princezná, zohnala kostýmy z divadla, on je ináč plešatý ch..,ale dal si pod korunu vlasy, ona ho nesfotila, ale že on fotil a aj ona s jeho foťákom, tak to si dám potom na nástenku, musel teda vyzerať, ale bol šťastný, lebo jeho detičky ho videli ako kráľa,svojho milovaného ocka, dokonca nám od samej radosti prišiel doniesť aj novú tlačiareň, lebo na starej sme už chytali papiere po celej miestnosti, tak načase, hlavne, že je pohoda, a čo ty ako sa máš?

esselte
29. jan 2014

@bety222 konečne, dúfam, že ti dala paretin

esselte
29. jan 2014

@172 A ten atarax ti zaberá?

esselte
29. jan 2014

Ja mám zasa žravé dni, beriem stále paretin a rivotril, ale len by som žrala, nie jedla, to je slabý výraz, o chvíľu budem ako veľryba, ak sa neprestanem prejedať a mám strašnú chuť na sladké, ale to je aj z práce, ja po tých deťoch a dni v škole potrebujem energiu, prídem domov niekedy strašne unavená a musím sladké, ak to tak pôjde ďalej,,,,Musím sa krotiť,poraďte ako?

esselte
29. jan 2014

@lucinka0921 No čo ty naša spachtoška, nie si tehotná?Ja, keď som bola tehotná, spala som stále a bola som strašne unavená, dúfam, že ti nevadí, že som to napísala takto?A ináč je lepšie, alebo stále rovnako, menila si lieky?Ja, keď som menila cymbaltu na paretin, nič sa nedialo, ale je pravda, že k tomu beriem aj rivotril

lucinka0921
29. jan 2014

@172 aha,jasne viem,ze kazdy inak to znasame...No nech je uz toho 4. marca nech uz viem co a jak dalej...Co?????16 kil?????To ako?Ja by som tiez potrebovala,ja som pribrala od liekov 20 kil a nejdu dole

lucinka0921
29. jan 2014

@esselte juj,moja ,nie som tehotna....Jedine,ze by ma duch sväty osvietil 😀 No teda myslim,ze nemam byt z coho tehotna,aj ked brucho mam take 😀 Jani,sme na tom rovnako,ja tiez nic nerobim,len mam chut na sladke a kedze som doma a na fb same dobroty sa mi ukazuju,tak nic nerobim,len vypekam...Aj vcera som robila take sladke plnene rozky a teraz ich jem 😝 ale nedam si pokoj....Nie Jani,ja som este nemenila,ale asi ma to caka,kedze lieky nezabrali,tak ako mali...Tak mam trosku obavy,tak som chcela vediet,ze ako to clovek znasa....

anina63
29. jan 2014

@simka1111 ahoj,ozaj koľko si mala sedení a dnes prajem príjemný večer....užííííívaj 🙂

172
29. jan 2014

@esselte babula ty si cislo, plesaty ch.. 😀 😀 ...hej ten atarax mi zabera , vlastne uz 3 dni som si ho nedala a pohoda, od piatku zvysujem davku esoprexu na celu tab uvidim co to urobi heh...inak celkom sa citim fajn dokonca uz aj do obchodu som zacala chodit 😉 .Mne ako mam esoprex vobec nechuti sladke a dokonca ani tak jest az mi je to divne...nuz a co poradit ? Ze cica nezer 😀 snad sa nenahnevas jani

kachita
29. jan 2014

Ja som sa rozhodla, ze budem brat aj Atarax. Dnes som si ho dala a mala som viac menej pohodovy cely den. Dokonca som bola schopna povedat mamke aj veci, o ktorych som doteraz nemohla 🙂 A to je pokrok.
Jaaaaj, nech su uz iba lepsie dni.