Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
3. feb 2014

Baby, ako dlho vam to trvalo, kym vam naplno zabrali lieky ? Mam na mysli, ze uz ste nemali jeden den dobry a druhy depresivny, ze uz ste boli normalne v pohode. Ja som z tej hojdacky uz zufala. Dnes je to 24.-ty den, co beriem AD a 3.-ty den v poradi, co mam zvysenu davku (na ktoru som sa mala dostat). Ja som zufala pri predstave, ze mi tieto stavy maju ostat.

kachita
3. feb 2014

@soniada Sonicka, ved veis, ze menstruacia robi vela. Neurol nepomohol?

soniada
3. feb 2014

@kachita este aj migrena ☹

esselte
3. feb 2014

Tak ahoj baby, konečne som sa dostala k počítaču.Takže vám píšem o tej psychoterapii, bolo to super, pomaľovala som si ženskú a chlapskú postavu a listnatý strom, potom som vyplnila niekoľko dotazníkov a potom som mala taký úvodný rozhovor s lekárkou,ona je super, vysvetlila mi všetko ohľadom panickej poruchy, že sa vlastne nemám čoho báť, je to porucha, ktorú sa po 25 sedeniach u nej naučím zvládať a postupne začneme aj vysadzovať lieky, povedala, že lieky ma len udržiavajú, dôležité pri mojej poruche je práve naučiť sa zvládať prejavy a to lieky nedokážu, je toho veľa, čo všetko som sa o tom dozvedela, sedenia sú zdarma do 14.00, potom sa už dopláca 5 eur, takže to nie je nič strašné a ja to do 14.00 väčšinou stíham, dnes ma učila správne dýchanie, je fakt super, nič nedám za to, že to skúsim, na ďalšie idem 19.2, mám si zapisovať do zošita, kedy sa atak objaví, pri akej situácii, ako dlho trval,čo som s tým spravila, na čo som vtedy myslela a tak, ona to potom vyhodnotí, poradila mi, že ak som v sede a príde to, okamžite treba chodiť, veľa sa prechádzať aj vonku, bol to proste taký úvod, potom vám budem písať, čo bude ďalej

esselte
3. feb 2014

Ešte som vám zabudla napísať, že pri menštruácii je to aj podľa psychoterapeutky najhoršie a to , že sa aspoň naučím ako to zvládať, keď príde prechod, že je to tiež hrozné obdobie, proste pri menzese je to zlé, ešte ma napadlo, že sa to dá zvládať aj bez liekov, je to momentálny stav, ktorý sa dá prekonať a to ma naučí, tak som zvedavá.Že cítim vlastne v liekoch takú istotu, a preto ich nosím so sebou, ale to nie je dobre, musím sa naučiť si veriť a nebáť sa toho, to najhoršie už je vlastne za mnou a ešte ma pochválila, že som veľmi silná osobnosť, ktorá sa ľahko nevzdáva, aj keď nemám ten pocit a že určite chcem urobiť všetko dokonale a všetkým ľuďom výjsť v ústrety, len horšie, že oni to neocenia a to ma odhadla úplne.Ja fakt urobím,ak mám niečo zadané, všetko čo najskôr a precízne, áno proste som ako motorová myš a niekedy to je už na mňa veľa, preto to všetko prišlo.Proste niekde to buchnúť muselo.

lucinka0921
3. feb 2014

@kachita Katka,nestresuj,este vydrz....Si len 3 den na zvysenej davke a celkovo beries len 24 dni,co je malo....Mne osobne uplne vymyzli ataky az po cca 4 mesiacoch,ked som uz nemala ziadne vykyvy....Ale u kazdeho je to individualne....Musis este vydrzat....

lucinka0921
3. feb 2014

@esselte Ahoj Jani,tak to ti zavidim....A dozvedela som sa aj ja nieco nove...To som uz niekde citala,ze PP sa da zvladnut len pomocou psychoterapie,tak drzim palce,aby ti to pomohlo 😉 a samozrejme nas informuj 🙂

babyyyy kde ste? @172 @bety222 @anina63 @simka1111 a dalsie?Dnes sa nic nekona? 😀

172
3. feb 2014

@lucinka0921 jooj moje mne je dnes divoko ..dqla som si o druhej atarax a spala som doteraz...ja uz chcem byt v pohode!

simka1111
3. feb 2014

ahojte, tu som :D @esselte budem drzat palce najsilnejsie ako viem, aby ci psychoterapia pomohla, ona urcite pomoze, :D ja idem zajtra k psychologicke :D ...... tak ked nahodite temu, rada sa pripojim :P nic ma nenapada :P

anina63
3. feb 2014

Ahojte kočky,tak doteraz toho tu bolo pomenej,večerná terapia už mala byť rozbehnutá..... 🙂

anina63
3. feb 2014

@lucinka0921 Ahoj,už si mala mať pripravenú tému,tak som sa tešila....davaj, hod niečo 😀

mata37
3. feb 2014

@kachita moja musíš byť trpezlivá, ja sa liečim už od roku 2005 a výkyvy mám stále. napr. teraz mi končí menzes a je mi len do plaču, mám depky a stiahnutý žalúdok. to mi trvá vždy tak 4 dni, takže predýchavam. sem tam si dám neurol, keď chcem fungovať. tak sa drž bude dobre

anina63
3. feb 2014

@esselte Ahoj,tak to ja mám potom prechod ako vyšitý.Jooooj,keby som vedela,že je to práve tým,tak by som mala nádej,že postupne sa tie hormony ustália a budem mať svatý pokoj.To je dobré,že máš takú dr. v dobrom závidim a nech pomôže.Len sa od nej uč a budeš nám tu dávať školenia 🙂

anina63
3. feb 2014

@kachita Ahoj,ja beriem už 11 mesiacov a ešte stále som na hojdačke.Pevne verím,že raz sa to ustáli.

lucinka0921
3. feb 2014

no baby,dnes asi uz nebude ziadna tema,mna tiez nic nenapadlo a nie je tu ani @bety222,ona vcera perlila 😀 ja uz pomaly aj spim,nic sa mi nechce a ani v telke nic nejde....Dnes som taka nijaka

anina63
3. feb 2014

@172 Ahoj mne bolo divoko včera,ale po večernej terapii podalo.Dnes som si musela poobede tiež pridať xanaxu.Vydržať,to prejde a bude dobre 🙂 Zajtra mám voľno,tak sa teším,že budem oddychovať a zároven sa bojím,lebo ked som sama,tak myšlienky víria......jedna radosť 🙂

anina63
3. feb 2014

@mata37 Ahoj,Mati to si celý čas na AD? Ja som síce tiež bola 5 r. na AD,lenže vtedy to vôbec nebolo také ako teraz. Ked si dobré pamatám vtedy som bola skôr taká smutná,síce bála som sa, ked som mala niekde ísť,ale vtedy to akosi prešlo bez veľkých výkyvov.Až pred rokom som zistila čo sú to vlastne depresie 😝

anina63
3. feb 2014

@bety222 Ahoj a ty si sa kde stratila?

svija
3. feb 2014

Holky opožděně děkuju všem za rady ohledně snižování AD. Já jsem teď byla tři dny lyžovat (sama s maminkou), tak jsem nebyla online. To snížení dávky mě na 2-3 dny rozhodilo, ale teď už jsem zase v pohodě. Říkala jsem si, že počkám cca 2 měsíce a pak to zkusím ještě jednou. Tentokrát nepůjdu z 75 mg na 37, ale na 50, uberu to o třetinu. Menší rozdíl už udělat u těch mých léků nejde. A buď to půjde a nebo ne.

anina63
3. feb 2014

@lucinka0921 No dievčence vychichotali ste sa včera a dnes? 😒

lucinka0921
3. feb 2014

@anina63 no ndes mi to nejak uz nepali 😒

anina63
3. feb 2014

@simka1111 Ahoj,len chod a pekne počúvaj,čo ti bude radiť.Potom to hodíš sem, aby sme sa niečomu priučili.Inak,škola už beží? Nechcem sa pýtať ako sa máš,ale verím, že si v pohode 🙂 Drž saaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

anina63
3. feb 2014

@lucinka0921 Veru....nie je každý den nedeľa 🙂

172
3. feb 2014

@anina63 ahojky..mas pravdu treba vydrzat,len niekedy uz stracam nadej...super ze mas volno tak budeme pisat aby si bola myslienkami inde no a ja tiez..

bety222
3. feb 2014

@lucinka0921 baby čaute,ja som tu,kabelka kupena ale obstala som včera na sucho,aj gate som si vyzliekla sama od seba,a on sa otočil a zazdychal,ale že tych 5eur budem musieť odrobiť,mne je dnes čo sa tyka stavu celkom dobre,až musim zaklopať,ale čo mam tak to je mravčenie v hlave,idem zajtra na neurologiu,že čo mi povie aj tlak v ušiach,nebudem tu dnes dlh pisať,lebo došla dcera od ex,a niejako sa budi,zajtra vam pišem,

lucinka0921
3. feb 2014

@bety222 no si tu mala hodit aku kabselku mas za odrobenie 😀 to aj ten moj niekedy robi,ze sa otoci a drichme 😀 tak dnes si dame taky volny večer,teda ja uz spat pojdem a zajtra to roztocime 😀

anina63
4. feb 2014

Dobré ráááááánko dievčatá.Vyzerá to byť na pekný den,aj by som okna umyla,keby nemrzlo.Ale ešte sa mi nechce vyliezť z pelechu,tak idem podriemkávať 😝

lucinka0921
4. feb 2014

@anina63 ahoj,no ako tebe dobre 🙂 ja by som si tiez este podriemkala,ale mna moj pesino vytiahol z pelechu uz pre 8h. 😠

esselte
4. feb 2014

@172 Ahoj, no mne tiež nie je bohvieako a ten lekár, čo mu píšem, mi napísal, že Paretin nie je na paniku vhodný, ja už fakt neviem, komu mám veriť, asi si budem sama ordinovať lieky, každý vraví niečo iné, ale hroška ma ubezpečovala, že je dobrý a mne už aj bolo dobre, nechápem, čo sa zasa zmenilo, ale už mi to ide riadne na nervy, stále nejaký iný názor, ja už chcem byť tiež v pohode

esselte
4. feb 2014

@mata37 Mne sa to tiež pri menzese zhoršuje, dáš si vtedy aj nejakú pomocnú tabletku, ja síce beriem rivotril, ale aj tak je mi dnes hrozne, ešte som ani nič nejedla