Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

pperlicka
22. apr 2016

doplnanie vitaminu D.priprodzenejsia liecba (doplnok) ak to neni realna choroba depresia ale len depresia chvilkova.. samozrejme ak je vazna tak navsteva odornika

evak12
22. apr 2016

ahojte dievcata,je to normalne aby som tyzden po nemocnici,citila tak ako ked som tam isla?doktorke som volala,ze sa chvejem,trpne mi telo a ona,ze,som nedoliecena,ze naspet do nemocnice?mam menit lekarku?ze,ona mi liecbu,zmenit nemoze ambulantne,len v nemocnici,ale ja ta nechcem ist.....uz som s toho zufala,prosim poradte mi nieco,dakujem

somebunny
22. apr 2016

@domkaaaa uzkost odide posledna ja beriem len rano 75 mg no ja som to zachytila v zaciatkoch a je mi fakt superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 🙂 chce to cas

ametyst123
22. apr 2016

@filipko14 Ahoj Filipko, tak ked berieš Citalec 2 roky, a zase Ti začína byť zle... podla mna treba zmeniť lieky.... hoci nejaké generiká od toho..... napr. Escitalopram, alebo úplne zmeniť na iný "druh" Adčiek.... myslím, že Ti asi fakt, tak ako píše Babika1234, zrejme prestali účinkovať.... plus neviem, či ten Sulpirid je vlastne ADčko....? alebo benzodiazepín.... na ukludnenie.....? .... čítala som si o tom Sulpiride no neviem..... je to antipsychotikum..... a mne sa vidí, že by Ti skôr mala lekárka zmeniť ADčka.... a nie Ti pridávať niečo tak dosť podlľa mna závažné... neviem, nie som lekárka, ale ja osobne by som to asi nebrala, a radšej by som si dala zmeniť ten Citalec za iné Adčka , plus na prechodné obdobie aj nejaký ukludnovak... tj.j hocičo typu... Neurol, Lexaurin, Diazepam, Rivotril, Apaurin, Frontin, alebo hocičo na tejto báze..... A 3x denne brať 20 mg Citalecu... je podla mna dosť... neviem....ale píše sa v nom, že maximálna denná dávka u dospelých ludí je 40 mg denne !!!
Podla mna by Ti mala rozhodne lekárka zmeniť lieky za iné.... zase mi to pripadá ako to, že je tá lekárka platená od každého predaného lieku... má provízie... tak skús ju požiadať o zmenu liekov..... lebo z Teba si podla mna urobila dobrého klienta, ktorý jej zabezpečí provízie z liekov..... 😠 . skús zmeniť lieky, alebo lekárku.....

evak12
22. apr 2016

@ametyst123 a mne neporadis?

ametyst123
22. apr 2016

@domkaaaa Domkaaa, ja by som na tie uzkosti rozhodne brala nejaké benzáče... tak ako píše aj Bábika.... sú práve určené na tieto uzkosti, alebo ataky, ktoré prídu náhle... alebo môžu byť aj celodenné.... benzáče sú na uvolnenie, ukludnenie celeho organizmus, hoci sú návykové, ale pomáhajú.... ja by som bez nich toto obdobie nezvládla.... popri ADčkach čo beriem..... ale postupne časom začnem pomaličky znižovať dávky benzáčov, aby som nedostala "absťáky"..... a budem len na Adčkach... ak mi zaberú celkom..... po čase ak budem ok .... vysadím celkom.... domkaaa ... alventa je ADčko.... ale pokial máš tie uzkosti, podla mna by sim mala brať aj nejaké ukludnovaky.... A presne ako píšeš, ludia, ktorí nezažili tieto stavy, necítili sa tak nikdy.... nikdy to ani nepochopia.... mám takú svokru..... ona ma absolútne nechápe.... stále srší optimizmom..... a stále mi dookola omieľa, že to chce pozitívne myslenie,..... áno, ja viem, že je to tak, ale ona to povie takým šýtlom, že o tom nemá ani šajnú, jak sa cítim..... absolútne ..... 😖 .... ale je zaujímavé, že svokor.... jej manžel má tiež problémy takéhoto rázu, a ja mám pocit, že ani jeho nechápe, a fakt ho ľutujem..... 😔 ... no čo už.... ale ludí niektorých proste nezmeníš..... tak na to "dlabať".... 😀

ametyst123
22. apr 2016

@babika1234 Ahojky Babika, áno lieky na tlak by sa nemali s ADčkami nejako ovplyvnovať.... ale ja mám pocit, že mi nerobia dobre.... a pritom obvodná lekárka mi tvrdí, že mi dala tie najlepšie lieky na tlak,... Perindasan.... fakt neviem.... ale necitim sa po nom dobre... a najhoršie je, že ked som si ho dávala ráno.... 1 tabletu... lebo deliť ju nemožno.... tak do večera som mala zase vysoký tlak..... popritom ja občas beriem aj Ibalgin, a Paralen, a lieky od kašlu a kvapky do nosa, ktoré, ako som si čítala, by sa nemali s Perindasanom brať..... no a teraz čo..... tak som sa rozhodla, že som vysadila Perindasan na tlak, a beriem Adčka plus Rivotril, plus ked mi je zle pri predmensštruačnom syndrome... aj Ibalgin.... lebo iný liek mi na to nezabral...dokonca ani Novalgin..... vyskúšala som všetko možné.... okrem toho skúšam na ten zalúdok rôzne lieky... skúsila som Pancreolan.... ale velmi nepomáhal... a rýchlo som ho "zjedla".... 😀 .... potom mi Gastro lekár predpísal Normix.... vybrala som to... to sú antibiotiká na črevá..... chvílu mi bolo fajn... potom zase navrat k starej bolesti ..... potom Emaneru..... to sú gastrotabletky.... niečo ako Oprazole.... ten som tiež skúšala nezaberal.... a také že anacidá... to sú slabé odvaríky... to mi nepomáha vôbec.... ale občas si dám Vyprošťovák... normálne sa to tak volá, dá sa to kúpiť v lekárni... je to vlastne soda bicarbona, ale občas pomože straviť jedlo.... plus niekedy mi pomôže aj obyčajný Anacid... tak sa to volá..... rozrobím si vo vode...a vypijem šálku aj s týmto liekom... a na chvilu je mi fajn..... fakt už neviem, či je to len psychika, alebo či tam niečo mám alebo nie.... ale vraj sú výsledky ok, ešte sice mám ist na jedno nepríjemné vyšetrenie.... nie kolonoskopiu, ale endoskopiu... a toho sa obávam, ani nie tak vyšetrenia, ako toho, že mám dva dni predtým vysadiť všetky lieky aj Adčka a Rivotril.... obávam sa že to nebude dobré.... aby som sa opäť nevrátila tam, kde som bola na začiatku..... Lieky mám vysadiť preto, lebo pri endoskopii sa podávajú lieky ako Midazolam.... čo je v podstate podobne ako Diazepam.... a k tomu Analgin.... takže lekár sa obáva, aby sa mi neovplyvnovali lieky.... ale ja sa zase obávam, že dva dni bez liekov ....neviem , či vydržím..... musím si asi zobrať volno v práci...... Liek ako Hylak som ešte neskúšala... to pomáha tráviť jedlo? No možno si to kúpim , a vyskúšam.... ok..... díky za rady.... a držím palce...

ametyst123
22. apr 2016

@evak12 Ahojky Evak, práve som sa k Tebe chcela dostať... 😀 ... stále na Teba myslím, že ako sa Ti darí.... 😵 ... tak ja Ti poviem tak, .... ja som zo začiatku, ked som isla do nemocnice, ale na infekčné oddelenie.... cítila som sa tam po týždni supeeeer..... pohodička, klud, nikto ma "neotravoval", mala som pokoj, a hnačky, prehánačky ustali, aj tlak som vtedy mala nižší, ale to možno aj kvoli dehydratácii organizmu z tých hnačiek..... ale po týždni, ked som sa vrátila domov.... zase som sa dostala naspať do starých kolají..... 😖 ... a zistila som, pozorovaním samej seba, že čo ma vlastne rozrušuje, a zistila som, že sú to deti, že stále behajú, kričia, prekrikujú sa, a ja potom hučím na nich, atd atd... potom som zistila, že v práci som nešťastná, a nechcem tam vôbec chodiť, a chodím tam z nutnosti, lebo nám treba ziviť rodinu.... a deti..... 😖 ... tak sa mi vlastne tie stavy vrátili..... a ked zistili, že mám to zrejme psychického pôvodu.... tak som začala brať lieky..... Poviem Ti, že môžeš sa cítiť presne tak, ako teraz píšeš, že si sa vrátila z nemocnice, tam to bolo v pohode.... a doma.... úplná zmena.... áno, môže to tak byť.... ale verím tomu , že sa tam úž asi nechceš vrátiť.... kto by asi chcel, ale ked tak rozmyšlam.... aké lieky Ti vlastne nastavili, môžeš mi napísať?.... čo Ti vlastne predpísali?... Inak to chvenie a trpnutie tela..... berieš aj magnezium?.... a vitamíny skupiny B?.... či veríš alebo nie, magnezium je dosť podstatné... a na to chvenie a trpnutie.... podla mna toto by si mala brať... ale radila by som Ti ísť do lekárne, ako som to urobila aj ja, a zobrala som si normalne také, ktoré boli s najvačšou koncentráciou magnezia..... aby som nemusela brať 6 až 8 tabletiek Magne B6 denne.... tak som si kúpila normálne "Magneziové tablety 500 mg Galvex" ktoré sa majú brať 1 tabletu 2 až 3 krát denne.... či veríš alebo nie.... a ked si prečítaš príbalový leták.... zistíš, že toto by Ti mohlo pomôcť... mne to zaberá.... len nesmieš jesť dve hodiny pred a dve hodiny po žiadne mliečne výrobky, ani mlieko, jogurty... a podobne.... takže ja si zoberiem... niekedy okolo desiatej ráno.. lebo skoro ráno si dávam občas aj mlieko.... t.j. o 7.OO.... takže dovtedy sa to už spracuje.... a tak si vezmem tabletku.. potom večer, ked idem spať , zoberiem... druhú..... a fakt sa cítim lepšie.... A aj ked prídeš na pohotovosť , čo ja som tam predtým chodila jak na klavír, tak mi vždycky okrem Apaurinu, čo je Diazepam, a Tensiominu.... pod jazyk na vysoký môj tlak.... dali aj magneziovú injekciu.... a bolo mi fajn.... tak skús mi napísať , čo Ti v nemocnici predpísali, a budeme múdrejší.... 😉

ametyst123
22. apr 2016

@evak12 PS: Evak... ak Ti lekárka povie, po pár týzdnoch v nemocni... že si z toho nedoliečená, tak je na hlavu.... 🙂 .... Akože si ona myslí, že sa tam akoby zázrakom vyliečiš, a prídeš z nemocnice zdravá?..... Oni Ti predsa len nastavia liečbu, aspon by teda rozhodne mali, a dalej by si mala brať lieky.... Tvojich problémov sa tak rýchlo nedá zbaviť, to chce čas.... tak neviem, o čo tej lekárke ide..... Ako Ti môže povedať, že si nedoliečená?..... To nechápem.... ved mne moja lekárka povedala, že takéto poruchy sa liečia minimálne pol roka..... prípadne rok.... tak ja neviem, ale je to dosť čudné.... a ked Ti ona nedokáže zmeniť lieky... tak to je potom čo za doktorka..... umýva si ruky, či čo?..... šak nech povedia v nemocnici, aké lieky máš brať....?.... to je minimálne pre mna osobne čudné..... asi by som zmenila lekárku.... ale najprv mi napíš , aké lieky Ti vlastne predpísali v nemocnici, a či vôbec nejaké teraz berieš.....Pozri, ja viem, a aj z Tvojich príspevkov cítim, že by si chcela rýchlo svoj problém vyriešiť , ísť do práce, a normálne zase fungovať.... ale to chce každá babenka na tomto fore... niektoré to zvladajú aj bez liekov, a to klobuk dole, ja to zatial nedokažem... .ale časom dufam, že áno.... že sa z toho dostanem.... ale u Teba mám pocit, že chceš ísť na to dosť hrrrr..... a vlastne neviem, či si uvedomuješ, že príčinu máš niekde inde, a tú treba hladať..... a hlavne ak aj vieš o príčinách, ktoré Ta trápia, treba sa s nimi zmieriť.... Ja osobne viem, aké problémy mám a čo ma trápi, takže skúmať to už nemusím, ale pasujem sa s tým, a snad sa negatívnych pocitov a myšlienok jedneho dna zbavím, alebo sa s nimi naučím žiť.... 😔 A Tebe prajem to isté, a aj všetkým dievčatám na tomto fore, aby sme tých "strašiakov", čo máme v hlave, dokázali poraziť, a vyrovnať sa s nimi, a nerobiť si z nich už nič..... a tak podla mna dokažeme poraziť aj naše psychické poruchy... najprv pomocou liekov, ako u každej je to iné, ale potom sami v sebe..... a budeme vyrovnané, a doslovne nás nedokážu rozhádzať prkotiny, a sorry za výraz "hovadiny", ktorými sa momentálne zaoberáme..... a aj závažne témy, ako sú zdravotné problémy blizkych, alebo umrtia v rodine, časom ..... prebolia..... nebudú také silné.... a budú sa dať zvládnuť.....

evak12
23. apr 2016

@ametyst123 ahoj predpisali mi dulseviu,valdoxan,diazepan a tiapridal,aj teraz rano vstanem a sa trasiem,nic sa mi nechce .....normalne som stratila zaujem o vsetko,preco?

bernusha
23. apr 2016

@evak12 ahoj. .ak mozem poradit..a opytat sa...skusila si psychoterapiu???

kafulienka
23. apr 2016

evak12,

podla mna to je z liekov....

Inak ja som prisla na to, ze ked upadnem do sebalutosti, tak si "zly" na mne "zgustne", proste sebalutost je teda fakt najhorsia....Mna ked napadnu myslienky, ze ake som to mala tazke, puberta, same trapenie okolo mna... co vsetko som pozazivala, ze nie je cudo, ze takto som dopadla atd....Tak sa snazim vratit "spat" a zacat odznova - poviem si, ze predsa vsetkym, naozaj vsetkym (aj mamke, aj otcovi atd) som odpustila, Jezis je na to, aby to posudil, posunula som to "vsetko" na Neho a patri to minulosti a len a len Jemu, ak ma napadnu tieto myslienky, tak viem, ze su zo "zlého" zdroja....a chcu ma dotiahnut zase do sebalutosti.....

a inak cisto technicky, su ludia, ktori toho zazili ovela viac a horsie veci - neviem si predstavit seba v koncentracnom tabore....napr. ale asi rozdiel medzi tymi, ktori maju následky a tymi, ktori tie následky nemaju je podla mna ten, ze to vedeli "odovzdat" Bohu a viac sa tym nezaoberat....ja sa to tiez ucim, presne to "odovzdavanie"....(neznamena to pasivitu!!!)

No a este dnes pridam dalsiu techniku:

Signalna technika -

- pri signálnej technike spajate pozitivne myslienky o sebe a o svojom zivote s aktivitami, ktore casto vykonavate, napr. cistenie zubov, pohlad do zrkadla, sedenie na wc, nastupovanie do auta atd...sa stava signálom, aby sme svoju mysel "nasmerovali" na pozitivne z minulosti. Mozete pouzivat aj pestrofarebne lepky, ktore rozmiestnite na roznych miestach okolo ktorých casto idete. Vzdy,ked uvidite takuto lepku, myslite na nieco pozitivne...

Posielam Vam vsetkym Pokoj do duse (ja si to predstavujem v takom trojuholniku - zhora od Najvyssieho pride ku mne duha, ja ju presmerujem na kazdu jednu z vas (ktore nicknamy si pamatam) a potom si predstavim, ako od Vas ide zo srdca duha s Pokojom a Laskou zase hore....)

k.

ivka1302
23. apr 2016

@evak12 ahoj ja si tiez myslim ze tie stavy mas z liekov podla mna ich mas vela nie som lekarka ale viem co so mnou robila jedna kvapka trittica🌺🍀😊❤️🌺😘🤗evak riesenie tvojho problemu je v tebe nepoddavaj sa negativnym myslienkam tak ako tu pisala kafulienka skus taketo techniky ja viem ze ked si teraz apaticka a nic sa ti nechce je to tazke ale musis prekonat samu seba zahnat myslienky nejakou aktivitou😘🌸🌺🍀Nemusi to byt nic fyzicky narocne skus si trebars umyt jedno okno a pusti si k tomu nejaku veselu hudbu a spievaj si. Ja sa stale modlim za vsetky modlitbu radosti🌺😊🌸❤️😘🤗🍀Porozpravaj sa s lekarkou ci musis mat vsetky tie lieky ty sama vies ako si sa citila pred tym a teraz ked ti nasadili liecbu nie vzdy to u kazdeho zaberie rovnako. Ty poznas svoje telo a najlepsie ja som jednoducho citila ze tie lieky mi ublizuju tak som doktorke razne povedala ze to chcem vysadit a cuduj sa svete polepsilo sa mi ale musis zapojit svoju iniciativu nespoliehaj sa iba ci ti nejaky iny liek zaberie musis pracovat sama na sebe a chciet 💞😘😊🌸❤️🌸❤️🍀🤗Ked ze ti stale nie je dobre cesta je inym smerom ako napchat sa liekmi skus psychologicku a techniky ovladania svojich strachov a obav relax Mne pomohlo aj ked som si vysla s priatelkami a zasmiali sme sa spolu skratka nemysliet iba na to ze mas tento problem ale zacat ho posuvat do pozadia a zacat nachadzat aktivity ktore ta budu naplnat azamestnavat tvoju mysel😘💞😊🌺🍀❤️🤗🌸Vsetko sa da zvladnut len sa nelutuj hovor si ze si silna hovor si ze Boh pracuje v tvojom zivote. Vsetko zase prejde a bude lepsie hladaj odpoved v sebe spytaj sa samej seba co by ta urobilo stastnou co by si chcela robit a rob to aj ked sa ti nechce prekonaj samu seba a zacni lebo iba cakat kedy to prejde a bude dobre nema vyznam takto to nefunguje evak😘💞❤️❤️🍀😘Najskor musime zacat mi a ukazat ze sme silnejsie ako toto vsetko a sila je v nas. 💞🌺😊😘🌸🤗🍀Sme s tebou a myslime na teba💞🌺😊😘🌸❤️🤗🍀Modlime sa obijmam ta nezabudni nic netrva vecne ani to zle obdobie aj to zase pominie a bude dobre 😘😘😘😘❤️🌸❤️❤️❤️🍀🍀🍀

ivka1302
23. apr 2016

Qidko ako sa mas ?🌺💞😘🌸❤️🌸🌺🍀Kocky ja by som vas najradsej doma vsetky ponavstevovala a vyobijmala😘😊🤗❤️😘🌺🍀Dnes musim este balit a upratat mojim chlapom dom aby tu mali cisto aj ked oni sem tam nieco urobia ale nevidia to tak ako mi zienky😘😊🌸❤️😘🌺Dnes prsi tak dufam ze do zajtra nenasnezi🌺😘😊❤️❤️🌸🌺Myslim na vas kazdy den vsetky ste super bojovnicky kazda z vas bude za vasu snahu zase odvdacena pokojom a radostou😘🤗❤️❤️😘🌸🌸Obijmam vas vsetky co tu pisete a posielam velikansku pusu 😘😘😘😘❤️❤️❤️Doma budem citat a zatial sa mi tu vsetky drzte a nevzdavajte to zivot je krasny ked ho znovu zacneme vidiet inymi ocami a zacneme dakovat za to co mame prave teraz aj ked sa zda ze toho vela nemame ale verte ze je vzdy vela toho za co treba podakovat🌺💞🍀😊❤️❤️🌺😘🤗Lubim vas 🌺🤗🌸🌸Dievcatka drzim palceky🌺💞🍀😘😊❤️❤️🌸

ivka1302
23. apr 2016

Qidko 🌸🌺evak odkial ste? Ako to tu nechcete pisat tak mi napiste na IP😘🍀😊❤️😘🌺🌸🤗Ja som od Trencina qidko mi to myslim uz raz pisala ale zabudla som🌺💞🍀😘😊❤️🌺🌸🤗

qidko
23. apr 2016

@ivka1302 ahoj ja sa mam fajn ....pristihla som sa ze vela casu travim na internete tak to chcem zmenit🙂... vcera som bola cele dopoludnie na zahrade milujem ten pokoj stebot vtacikov a ja len tak robim a nerozmyslam,ale ako vzdy prehnala som to🙂 ale mam posadene jahody vyplene a kvetinky krasne kvitnu....manzel ma zdrbal vecer som mala bolesti ale nechcela som sa priznat🙂.... ale nieje hlupy a pozna ma....nevadi preslo ho to ....evak12 je Presovcanka ako ja ale nestretli sme sa☹ nema sa dobre a velmi si to pripusta keby som jej mohla pomoct .....
@evak12 ako sa mas dnes? Je to lepsie? Stale na teba myslim drz sa bude lepsie zahod zle myslienky a tes sa z kazdej malickosti mas krasnu rodinku tak bojuj a nepodavaj sa sme s tebou zvladnes to verime ti...

Pekny den dievcata pokoj na dusi a cistu mysel vam zo srdca prajem

tanika
23. apr 2016

Kocky Poprosim vas neurolog.mi predpísaná frontin 0,5 mg a mam si to dat polku.mam to ze vraj som vyčerpaná, a potrebujem odpočinúť.a ze potrebujem hormón šťastia!!!! A neviem ako čítam prib.leta k mam to ozaj brat. A ozaj aký je rozdiel medzi escitalopram framex 10 mg pol ku 4 dni toto mojej kamoske jej to zabralo?poradíte mam to vobec brat? Mam obavu...ci nedostanem z toho závislá?

domkaaaa
23. apr 2016

@somebunny a po akom case ti bolo lepsie? 🙂

ametyst123
23. apr 2016

@evak12 Ahoj Evak, no máš podla mna príliš vela tabliet, a preto Ti je zle....
Tiapridal by som vylúčila úplne.... neviem, ale toto Ti predpísali? .... čudné...... takisto by som brala iba jedno ADčko a to buď Dulseviu, alebo Valdoxan, jedno z toho, a k tomu Diazepam, na ten prechodný stav mesiac - dva kým Ti začne účinkovať Adčko..... Máš toho naozaj vela.... takže podla mna chod za lekárkou, inak to je obvodná, alebo psychiatrička?... Lebo obvodná naozaj nemôže meniť lieky, ale psychiatrička áno, tá to má proste v "náplni práce".... 😵 .... takže ak Ti toto povedala obvodná, nečudujem sa, že Ti lieky nechce resp. nemôže predpísať alebo meniť, ale ak to je psychiatrička, tak je minimálne čudná..... a tak by som túto lekárku vymenila za inú.... Moj názor je, ako laika, že brať jedno Adčko.... aspon budeš vedieť, či Ti to konkrétne Adčko po mesiaci - dvoch zaberá, a ak nie, treba zmeniť na druhé.... a k tomu brať jeden benzáč... teda Diazepam.... ten Tiapridal by som ja osobne nebrala vôbec.... máš poruchy správania v starobe? alebo máš poruchy správania pri chronickom abúze alkoholu, teda máš návyk na alkohol? alebo máš závažnú choreu pri Huntingtonovej chorobe, teda máš nejaké mimovolné pohyby, alebo neviem čo...?.... Ak nie, a podla mna to nemáš, tak to moja radšej neber..... možno toto Ti škodí..... Takže ber iba Valdoxan, alebo Dulseviu,... jedno z toho aspon mesiac -dva, a k tomu Diazepam.... toť vsjo.... ak Ti do dvoch mesiacov maximu nezaberie Adčko... a nie je Ti lepšie, treba zmeniť Adčka za iné.... Ja viem, že Ti je zle, viem, ako sa cítiš, je to na prd... 😔 ... ale ak máš triašky... zober si hned Diazepam.... je na ukludnenie.... tak ako ho máš brať.... zároveň ak máš doma Magnezium... daj si.... alebo aj nejaké vitamíny B skupiny.... Ten Diazepam si daj ... normálne, tak ako Ti ho predpisali...neviem... ako ho máš brať?... Napíš.... Ja beriem Rivotril... je to tiež benzodiazepín na ukludnenie... práve takýchto stavov..... a beriem vtedy, ked mi je zle..... polku tabletky... prípadne ked mám silný atak zoberiem aj celú tabletku.... ale nie viac, ako mi predpísala doktorka dennu dávku... neprekračuj to.... pokiaľ nemusíš... pri silnom ataku.... aby si nezostala závislá na príliš vysokej dávke ..... ťažšie sa potom z toho odvyká.... dlhodobejšie.... takže hlavu hore, viem, že sa to momentálne veľmi nedá, ked sa citiš zle.... ale ak môžeš, choď si pospať, nemusíš robiť nič, a neciť sa zle preto, že si nič neurobila... ja som prvé týždne nedokázala nič urobiť... v práci som to ledva prežívala, a doma.... prisla som domov... zalahla až do večera.... a o deti a všetko sa staral môj muž.... takže som neurobila nič.... dnes po 4 mesiacoch brania ADčiek a Riva.... som schopná navariť obed, upratať, postarať sa o deti, a včera som napríklad vytepovala stoličky... lebo moje deti ich totálka zašpinili... od všetkého možného.... takže časom to pojde... len nechci hned zázraky.... nedá sa to.... tak lahko... ale na druhej strane ... si aj musíš hovoriť, tak ako Ti píšu dievčence, začať pozerať na veci inak, pozitívnejšie.... prečo?.... pretože tieto poruchy máme práve preto, že v mozgu sa nám už namiesto pozitívnej reakcie na akúkolvek cinnost, udalost, alebo myslienku, začne namiesto serotoninu tvoriť adrenalín.... a to sposobuje stres a zlý fyzický aj psychický stav..... takže snaž sa, aj ked to zo začiatku pôjde ťažko... myslieť na to, že napríklad... teraz som tú triašku prekonala.... superr.... pozitívum.... teraz som bola schopná vstať z postele.... super..... teraz si zoberiem sama vodu, a vypijem si ju..... 😵 ... .chápeš....? o tom to je..... nemôžeš čakať len na účinok liekov... áno Tie zaberú, a ked nezaberu treba zmeniť, ale nieje to len o liekoch.... ale konečne musiš začať vyrovnávať sa sama so sebou.... a zistiť, čo Ti vadí, čo Ta stresuje, a naopak, čo Ta ukludnuje, čo máš rada, čo Ta teší... a na to sa zamerať.....Držím palceky..... a viem, že to zvládneš, pretože som to zvládla aj ja, a kopec kopec dalšich dievčat.... tak to dáš,... si silná, a vo svojom vnútri to nájdeš.... aj ked Ti v živote pár ludí nahováralo niečo iné.... podcenovali Ta... ale Ti sa nedaj.... každý sme predsa človek, kazdá z nás tu máme právo žiť, sme všetci rovnakí, či sa to niektorým ludom páči, alebo nie.... a Ty na to máš,.... uvidíš.... len to zober do svojich rúk..... život je len jeden, tak načo ho len prežívať, a nechať sa unášať jak lístok vo vetre.....?.... som skôr za to , zobrať svoj život do svojich rúk, a nedať sa, urobiť s nim niečo, čo my samé chceme.... a čo nás bude tešiť a baviť.... Držím ešte raz palce... a sorry za moj sloh.... 😅

ametyst123
23. apr 2016

@tanika Ahoj Tanika, a ten Escitalopram máš tiež brať? dobre som to pochopila?. ... Tak Escitalopram Farmax je Antidepresívum.... normálna dávka tohto lieku je 10 mg 1x denne, môže sa zvýšiť na max. 20 mg denne.... je zaujímavé, že Ti to lekár predpísal na 4 dni?.... ved Ti to ani bud nestihne zabrať... alebo Ti možno bude z neho zle... nechcem hned strašiť.... ked máš vyčerpanosť a únavu.... Frontin je celkom ok.... je to návykový liek.... bohužial... ale pokial ho berieš nepravidelne... iba ked Ti ho naozaj treba... nevytvorí sa niekedy závislosť.... u nikeotýrch ludí zase áno..... ja som Frontin brala zo začiatku... pravidelne asi 3x denne.... ale velmi mi nepomáhal... pomohol mi na dve hodiny... a potom mi bolo zase zle.... je však pravda, že Ti si to dostala predpísané na niečo iné.... skús najprv len ten Frontin .... ale len tak, ako Ti povedal lekár... ked ho potrebuješ..... skús pár dní brať iba toto.... ten Escitalopram neber... možno Ti pomôže aj Frontin sám... ukludníš sa ,a budeš v pohode.... ak však nie, potom bude treba začať asi brať aj Escitalopram.... zatiaľ mi však pripadaš, že nemáš iné príznaky, okrem tej vyčerpanosti a únavy, ako si napísala.... tak asi zatial tolko.... možno ked napíseš viac, budeme viac vedieť, prípadne lepšie poradiť....Cauky zatial....

tanika
23. apr 2016

@ametyst123 nie neberiem aj Frontin to mám od mojej kámošky že jej zabral ak by som chcela ale kedže ja tým liekom ozaj nerozmien a je to všetko pre mňa takáý strašiak že návykové, je pravda že som unavená, vystresovaná , mám to veľa ale kto nie...a mávam aj sťažené dýchanie , večer nemožem zaspať, a mám aj búšenie srdca ani nie stále...ale cítim na sebe že nie som. o.k pobehala som tiež lekárov...jediné čo mám problém sú dutiny , nos, opuch sliznice, a tým pádom ma bolieva hlava, ja som tam išlas tým že ma dosť bolieva hlava,jednostrane ibalgin nezaberá. preto som to išla riešiť. Mudr. neurolog. povedela dosť robí psychika a všeko spolu tak sa bojím ten Frontiin ... môžem oostať závislá a čo nežiadúce prejavy? poprosím a čo tým myslela že mi chýba hormon šťastia? dík moc

domkaaaa
23. apr 2016

@ametyst123 no zacnem asi uzivat pravidelne neurol bo sa mi dnes akosom navysila davku velmi zle dycha a mam beutalnu uzkost a bars jake uzkostne myslienky ktore sa mi nedaju odohnat :(

domkaaaa
23. apr 2016

A ako ho mam brat? 0,25 3 krat denne?

majinulka
23. apr 2016

@tanika ahoj. presne tak, ako píše ametyst. Ten Tiapridal vysaď. Môj svokor ho bral, on má alzheimera. Predpísala mu ho psychiatrička, lebo sa mu triasli ruky a celkovo sa triasol celý. No po tomto lieku sa mu triaška zhoršila dvojnásobne a ledva sa postavil na nohy a párkrát aj spadol. Hospitalizovali ho v nemocnici na psychiatrii a tam mu tento liek hneď vysadili. A to nám jeho psychiatrička povedala, aby sme zvýšili dávku. 😠 Dobre že sme to nerobili. Teraz je už nastavený na iné lieky. Nebude už OK, ale je to oveľa lepšie. Neviem ako by to skončilo, keby sme mu tú dávku zvýšili. Neviem, či ti to pomôže, ale takúto skúsenosť máme s týmto liekom. Držím ti palce, drž sa. 🙂

ametyst123
23. apr 2016

@majinulka a aj To Evak:..... Majinulka tým myslela Evak..... nie Taniku..... A ten Tiapridal... je podla mna naozaj blbosť.... aspon minimálne z toho, čo som o nom čítala.... a tak, kedže si dostala triašky... a ako píše Majinulka, že sa jej svokor, triasol po tomto lieku ešte viac, tak by si ho zrejme nemala brať.... ja by som ho osobne nebrala....

Ináč Majinulka, ako sa Ti darí, dúfam, že si ok, a aj Tvoj syn, a že sa to snažíte zvládať, a aj to zvládate, dúfam, a verim... chce to len čas.... a tie psychoterapie...? chodite na ne? a pomahajú mu?.... Možno som uvažovala, že by si mohla tam chodiť tiež.... a aspon sa vyrozprávaš zo svojich problémov.... lebo to máš ťažké... a aspon sa Ti ulaví.... Držím palceky.... nech to spolu so synom zvladnete.... 😉

ametyst123
23. apr 2016

@domkaaaa A prečo si zvýšila dávku ?.... Lekárka Ti odporučila, alebo sama si sa rozhodla....? Ja by som nezvyšovala dávku, ale naopak skúsila by som si zobrať ten Neurol.... inak 0,25 mg 3x denne je minimálna dávka... ale začni to brať postupne.... ale ked cítiš tie uzkosti, rozhodne si daj ten Neurol ... ukludní Ta.... a aj to dýchanie sa upraví.... zlepší.... uvidíš.... ja osobne neviem, ale na Alventu som asi získala taký pohlad, že asi pomáha len málokomu.... je tu na fore dosť dievčat, čo im Alventa nepomohla.... a zmenili liek... ale niekomu pomáha... tak neviem,.... skús vydržať ten mesiac - dva.... ale popri tom rozhodne si daj aj ten Neurol.... bez toho by som to asi nebrala..... a ked po tom mesiaci - dvoch Ti nebude lepšie.... zmen ADčka.... . U Neurolu... je minimálna dávka u panickej poruchy je dokonca až 0,5 mg 3x denne.... takže si myslím, že ten Neurol Ti len pomôže... minimálne v začiatkoch ho ber.... potom ho ale treba naozaj pomaličky pomaličky... dlhšie vysádzať, aby si nemala absťaky z neho.... a takisto aj Adčka sa vysadzajú pomaly.... hoci píšu, že návykové nie sú... ale aby sa predišlo návratu stavov.... vysadzujú sa potom odkedy už ich nepotrebuješ..to znamená až ked budeš vyliečená.. tak potom sa vysadzujú aj ADčka .... tiež pomaly.... Adčka sa však berú minimálne pol roka..... minimálne...! ak chceš aby Ti zabrali, a vyliečili Ta.... Držim palce.... 😉

ametyst123
23. apr 2016

@tanika Tanika, ak si bola u Neurologa a u iných lekárov, a všetko máš dobré, okrem toho dýchania.... tak zrejme to bude tá psychika.... a to čo opisuješ.... že máš bušenie srdca, zle sa citiš, nemôžeš dobre dýchať, nemožeš spať, si unavená a vystresovaná.... no bohužial ... vitaj v klube..... aj mne to takto začalo..... inak .... dala by som si ešte na Tvojom mieste urobiť normálne výter z úst ale aj z nosa ! či tam nemáš napr. streptokoka... ako mám aj ja.... okrem toho mam aj zadnú nádchu .... a je to dosť nepríjemné..... takže to sťažené dýchanie mám aj z toho... ale čo je podstatné..... ten Frontin.... skús si dať , ked najprv večer jednu tabletku.... aj obvodná lekárka môže Frontin predpísať, nemusíš íst hned za psychiatričkou.... alebo vlaastne teda aj neurolog.... takže kludne si zober... a uvidíš, či Ti pomôže... mne zo začiatku aj trochu zaberal... ale mne bohužial len na také dve hodiny... a potom zase mi bolo zle.... ale Tebe nebýva zle... to je pozitívum... "len" máš to búšenie srdca, nemôžeš spať... atd ... takže to by Ti mohlo naozaj pomôcť.... ten Frontin.... niekto berie len toto... ked sa citi zle... a zaberá mu to.... Je ale fakt, že Frontin návykový je.... ked ho užívaš pravidelne a dlhodobo.... potom sa ho musíš velmi pomalicky zase vzdávať.... po trošku ho vysadzať.... ale nie je to také ťažké, ako to, čo by bolo, ak by si tieto svoje stavy nezačala riešiť už teraz.... a tiež musíš zvolniť z tempa..... musíš viac spať... čo sa mne bohužial doteraz nie velmi podarilo realizovať.... asi som už rokmi takto zvyknutá fungovať.... ale nedá sa takto fungovať donekonečna... a a telo mi povedalo dosť..... takže zvolniť z tempa ... v práci... doma.... byť viac v klude.... viac spánku rozhodne.... a ten Frontin skús... pokial však chceš skúsiť nenávykový... je taký ... volá sa Spitomin..... ten si môžeš dať aj niekolko tabliet... denne... pokiaľ pocituješ takéto stavy.... a niekomu to zaberá a pomôže.... mne to však nezabralo vôbec..... ja som sa tiež bála navykovosti liekov.... ale po Spitomine, ktorý vôbec nezaberal... a to som brala aj 7 tabliet denne.... som brala Frontin.... potom Rivotril... a ten mi pomáha.... Tak ak nechceš Frontin ... skús najprv ten Spitomin..... je na takej istej alebo podobnej báze... ale je nenávykový.... Frontin už ale návykový je...... môže sa teda ním stať.... pri pravidelnom užívaní... pokial ho však zoberieš len občas... nemusí sa tam vytvoriť závislosť..... Dufam, že som Ti pomohla..... Drž sa .... a hlavne RELAX.... fakt....!

majinulka
24. apr 2016

@ametyst123 Vďaka, že si to uviedla na správnu mieru. Tá odpoveď bola pre evak. Nejako sa mi to pomiešalo. 😉 🙂 Zo synom sme boli u tej psychoterapeutky. Ja som to zle pochopila, ona nie je psychologička ale psychiatrička a psychoterapeutka. Po prvom stretnutí mu navrhla aby chodil už k nej. Povedala, že berie malú dávku Paretinu 1 tabl. tak mu ju zvýšila na 1,5 a k tomu mu pridala aj tabl. SERQUEL. (Vraj upravuje myšlienky)Bol pri nej sám, lebo nechcel, aby som s ním bola. Vyšiel odtiaľ natešený, že je spokojný, že je milá a bude chodiť k nej. Aj by nám to vyhovovalo, lebo je to v našom okresnom meste. Len 15 km a chodí tam aj do školy. Tak sa rozhodol, že bude chodiť k nej. Na druhé stretnutie som išla s ním teda najprv sa s ńou porozprával on. Mne chýbala spätná väzba, nebola som si istá či mi všetko povedal z predošlého stretnutia tak som ju poprosila o rozhovor bez neho. A vidím, že budem musieť tvať na tom, aby som s ním chodila aj ja, lebo na prvom stretnutí mu povedala, aby ten Serquel bral 1 denne, no on mi to interpretoval tak, že sa má rozhodnúť, či ho bude brať alebo nie. On si to pomýlil ,lebo mal sa rozhodnúť či bude chodiť k nej alebo nie, a nie, či si má dať ten liek alebo nie. No typický ťuťo. 🙂 Upokojila ma, že nemusí ho brať , že zatiaľ počká ale ten paretin má zvýšiť na 1,5. No vidí to tak, že jeho stav sa zhoršuje, teda po fyzickej stránke tie jeho príznaky. Ale že ho ešte nepozná celkom dobre. Dala mu robiť každý deň denník, aby si všetko zaznamenával a že uvažuje o tom, že ho pošle k psychologičke. Ona robí tie psychoterapie, ale kolektívne a to on nechce, lebo má obavy, že tam stretne niekoho známeho. Chce sa s ňou dohodnúť, či by nemohol mať terapie sám. Tak neviem. Mám teraz riadnu dilému, či som urobila dobre, že sme zmenili psychošku. Viem že je dobrá. Možno ho naozaj musí viac spoznať. Dnes zobral prvýkrát 1,5 tabletky Paretinu a hovoril, že ho trochu bolí hlava ako na začiatku keď ten liek začal brať. Teraz poobede spí, lebo je vraj unavený. Neviem teraz posúdiť jeho stav. On stále opakuje, že psychicky je na tom lepšie ale fyzicky nie. Stále rieši tie svoje príznaky, že má napäté svaly a myšlienky na tú chorobu mu občas zablúdia. Skutočne už neviem či je to na lepšej ceste alebo nie. Ten liek už berie 3 mesiac. Uvažujem o tom, či mu ten liek nezhoršuje tie príznaky. Ale prečo mi asi pred mesiacom volal zo školy, že cíti akoby uvoľnenie v nohách, taký dobrý pocit. No potom sa to vrátilo späť. Môže byť, že vtedy sa vôbec nesústredil na príznaky a preto sa to stalo? Alebo mu ten liek zaberá, len tie jeho myšlienky mu to robia? Neviem už mám z toho hokej. V noci spí, chutí mu jesť. To je vraj pri ADčkach plus. Ešte som zabudla, že tá nová psychoška mu predpísala MAGNOSOLV (prášková forma vo vrecúškach) No len čo zobral prvú dávku, hneď sa spýtal, kedy to zaberá. A potom asi o pol hodiny mi povie, že mu je po ňom ešte horšie a že sa mu ťažšie dýcha. Takže zase neviem, či to neboli jeho myšlienky že sa mu to zhoršilo, alebo môže Magnosolv spôsobovať takéto ťažkosti? Máte niekto skúsenosti s týmto minerálom? Predtým bral Magne B6 ale bez zlepšenia. Možno to chce viac času, alebo? ☹ Vidím, že sa zlepšil po psychickej stránke. Chodí už vonku s kamarátmi, teraz si kúpil takú menšiu motorku. Možno ho to naštartuje, ale na druhej strane to pridá mne viac nervov, lebo sa budem obávať jeho jazdenia na nej. Asi aj ja veľmi očakávam, že mu bude zo dňa na deň dobre, no ono to tak nefunguje. Chce to naozaj čas. Ale?..... A tie terapie by som asi občas potrebovala aj ja. 🙂 😉

janka1012
24. apr 2016

Ahojte. Liecim sa na uzkostno depresivnu poruchu od svojich 22rokov. Teraz mam 27. Lieky som brala s prestavkami a vzdy to bolo raz dobre potom som vysadila lieky a o rok znova spat... brala som rozne AD. Mame to v rodine. Stary otec sa obesil,sestra je na tom podobne ako ja a aj mama. Ale oni maju len depresie. Problemy sa mi zacali prejavovat uz skor ako 22rokov ale nildy som nemusela brat lieky lebo vzdy to trvalo kratko a dostala som sa z toho pretoze som mala super priatela ktory mi pomahal. Nevedela som ze mi nieco je myslela som ze je to normalne. V 22 rokoch som.sa rozisla a od toho casu nemam dobre vztahy co sa mi aj podpisali na zdravy. Takze som zacala uzivat lieky a skusala vsetko mozne ako vysoke davky vitaminov,sport ,zdrava strava... vsetko pomohlo len docastne kym zase neprisla daka zaraz.V mladosti som mavala aj rozne prejavy ako podozrievavost a sem tam sa mi stalo ze som verila bludom ako chcu ma okradnut a take paranoje som mala. Prejavovat sa mi to zacalo ked som vyskusala marihuanu a vzdy ked som si dala som bola taka paranoidna.lenze bolo to vzdy len chvilkove a vzdy ma to preslo. Nevedela som ze to je daka psychoza,vsetko mi doslo az ked som mala 26rokov. Pracovala som v zahranici a bola som pod neustalim tlakom v praci.vela stresu. Zacala som byt najprv depresivna a uzkostliva... potom som sa zacala zvlastne citit a to sa prejavovalo tak ze som zacala verit bludom co som mala v hlave. Napr ze priatel mi robi naschval a kolegovia sa mi smeju,mama je drogova dilerka a sestra berie drogy... to som si len myslela nebola to pravda.proste ja som bola uplne mimo dokonca som si myslela ze ma kolega nadrogoval a kupila som si test aby som si to potvrdila... priatel si vsimol ze niesom v poriadku a nechal ma. V takom stave ma nechaj s jednou taskou v meste. Hned som volala mame ze mi je zle. Sla som k doktorke kde som sa liecila na depresie a povedala ze u mna prebehla daka psychoza. Sice som bola uplne mimo ale vedela som ze sa mi to vsetko zda ze to co mam v hlave nieje realne este som mala zdravy rozum. Nasadila mi rispen 0,5mg co je uplne nic....dva tyzdne som mala take bludy ale stale som bola pri vedomy ze to nieje realne comu sa cudovala aj doktorka lebo vecsinou pacienti veria tomu co ich napada a ja som chvilkovo bola v tom ze je to pravda ale potom ma to preslo a vedela som ze su to bludy... dostala som vypoved rozisla sa s priatelom a musela sa odstahovat. Bola som hotova skoncila som v novych zamkoch kde som sa sama rozhodla ist pretoze aj ked som uz bola stabilizovana a bludy som.nemala mala som tak silne depresie z toho co sa mi stalo ze som nejedla nepila proste v kazdej robote kde som zacala brigadovat som dala vypoved. Bolo to najhorsie obdobie v mojom zivote. Uplne sa mi zrutil svet. Ked mi bolo zle tak som si nevedela kupit ani listok na autobus alebo som nevedela trafit do obchodu... viete tazko sa mi na to spomina... proste zijete normalny zivot a zrazu clovek ochorie. Nestaculo ze som sa od 22liecila na depresie ale 26 sa mi pridruzila psychoza... po case som sa stabilizovala zase som vycestovala vonku. Pol roka v poriadku bez priznakov a potom znova bludy. Takze som hned volala doktorke a dali sme.rispen na 2mg... teraz chvala bohu som zaliecena ale mam.strasne depresie a velky strach ze sa mi to vrati a nikdy sa uz nezamestnam ze ostanem.na invalidnom dochodku alebo ze sa uplne zblaznim. Dala som vypoved v praci lebo mam take depresie ze sa nedokazem sustredit na pracu a som stale unavena. Beriem alventu 150mg uz 9mesiacov ale mam pocit ze prestala zaberat. V mladosti od 12stich rokoch som si sem tam zahulila a to bol ten spustac kedy mi prichadzalo divne... Vela som citala na internete ze prave marihuana je spustac pri roznych psychozach takze dnes lutujem ze som vobec nieco take skusala... takze neviem ako sa.dalej bude rozvyjat moj zivot lebo sice uz nemam bludy ale ostal velky strach ze sa mi to vrati a uz nikdy nebudem normalna....ze sa zblaznim.vela krat v robote odidem na wc a plaxem tam pretoze sa bojim ze sa zblaznim. Mam len 27rokov ja sa chcem tesit zo zivota ved toto nieje zivot. Viem ze teraz budem doma par mesiacov pretoze nebudem schopna chodit do prace. Ma niekto podobnu skosenost?pomohlo by mi ak by som v tom nebola sama

qidko
24. apr 2016

@janka1012 ahoj tazko sa to cita nieto este preziva🙂.. ale tu nebudes nikdy sama tu budes mat druhu rodinu a oporu kedykolvek budes potrebovat....musis si verit zvladnes to neskusala si terapiu alebo ist do nemocnice aby ti nastavili lieky?... my sme tu vsetky take" ine" ale sme tu pre teba niesi v tom sama

@ivka1302 prajem prijemnu dovolenku stastny prichod na SK uzi si pohodu v kruhu svojej najblisej rodiny pa

@evak12 ahoj ako sa mas dnes? Verim ze to zvladas hoci vonku je skaredo prajem ti pekny zvysok dna myslim na teba pa