Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
5. máj 2016

@somebunny
mozem sa ta spytat?
prosim ta, ty si mala depresie?
ci uzkosti a paniku?
ak paniku, prezivala si aj psychosomaticke tazkosti ako slabe nohy, hlava ako opita, zavraty, strach ze odpadnes.. atd???
chcela by som vediet ci alventa zabera hlavne na tieto panicke uzkosti ked ti je fyzicky uplne pod psa..nohy sa podlamuju a som mimo akoby nie ja..mala si nieco taketo?ja sa dnes citim ako zombie 😢

apolka77
5. máj 2016

@domkaaaa domci tie prve ad co si brala boli zo skupiny SSRI ????
SOM ZVEDAVA ako si dopadla u dr.

apolka77
5. máj 2016

@janka_banka
JANKA, slovicko MUSIM by sme mali vymazat zo svojho slovnika..lepsie je ho nahradit MOHLA BY SOM.
Slovo musim je take stresujuce 😖 ..to som mala na mysli k tomu ako si pisala ze MUSIS rano vychystat deti a pod. 😉

kafulienka
5. máj 2016

ahojte,
chcem reagovat ohladom tej alventy - mne velmi pomohla na moju zrychlenu peristaltiku a to hned po prvej tabletke - ja som mohla zjest pol chladnicky, cez den aj 4-5 krat na velku potrebu.. no a.ked som prezivala uzkost - tak u mna somaticke prejavy bola skoro az hnacka, stale som chodila aj curat a vnutorny tras (okrem pocitu, ze to nie som ja - ale zombie 😀 ako to napisala apolka 😀 😀 😀

prajem a posielam kazdej z vas do srdca a duse POKOJ

apolka77
5. máj 2016

@kafulienka no ja mam tie somaticke tazkosti uplne hrozné, vonku na ulici, v obchode..mam obavy ze alventa by na toto nezabrala.
ako dlho beries tu alventu a aku davku?
pekny den aj tebe.

somebunny
5. máj 2016

@apolka77 zle mi nebolo ani depkyyyyyyyyyyyyy len uzkosti a nespavost 🙂 ale uz super spim aj uzkosti prestali ale ja som mala toho vela a pred dvomi rokmi mi zomrel brat dvojca na leukemiu velmi tazko som to niesla ☹

apolka77
5. máj 2016

@somebunny to mi je luto ☹

domkaaaa
5. máj 2016

Babenky no davame alvente edte sancu 2 tyzdne 😊😊 a uvidi sa ... Ci bude lepsie dnes je lepsi klop klop uz som si navarila bola v skolee a mam len miernu uzkost 😍 Pridal mi tiapridal dve tabletky jednu rano jednu vecer uzivali ste ho niekto?

domkaaaa
5. máj 2016

@kafulienka som rada ze alventa zabrala aku davku brries? 😊
@kafulienka

qidko
5. máj 2016

Ahojte babulky.Mam dobru spravu po paychickej stranke je to ok🙂 lekarka povedala ze sa drzim vyborne a Ked to tak pojde dalej tak do konca roka by som mohla by aj fit....veeelmi sa tesim verim ze sa mi to podari.....po fyzickej stranke to nieje az tak dobre ale nasla som si brigadu u nas v dedine budem dokladat tovar a dievcata povedali ze Ked nebudem vladat tak si mozem v zadu odychnut I'm to nebude vadit super vsak? Na buduci tyzden idem podpisat zmluvu tesim sa aspon vypadnem z domu....verim ze to uz bude len lepsie......z celeho srdiecka vam prajem aby aj vam bolo uz len lepsie a lepsie....
@ivka1302 verim ze sa mas fajn a uzivas si s rodinou myslim na teba
@evak12 neozvala si sa brigadujes este?Zabrali ti lieky?Zvladas to drzim palce ozvy sa pa

Vsetkym prajem krasny zvysok dna posielam objatie drzte sa dievcatka moje

domkaaaa
5. máj 2016

@qidko a co ti bolo ak sa mozem opytat? 🙂

3009
5. máj 2016

@domkaaaa ja užívam Tiapridal už 2 roky. Ráno 1/2 tabl. a večer 1/4 tabl. Zo začiatku som ho užívala 1 tabl. ráno. Okrem toho užívam AD Trittico - na spanie. Ja som mala silné úzkosti /tentokrát to bolo vyvolané liekmi- dávali mi zo začiatku na to len Lexaurin a potom som mala pri vysadzovaní absťáky, i keď som ho brala pravidelne asi 2 mesiace a preto mi dala Tiapridal./ Mne na tie úzkosti aké som mala, tak mi Tiapridal pomohol. Teraz beriem len takú udržiavaciu dávku.

janka_banka
5. máj 2016

@apolka77 jasné, že aj chcem 🙂 🙂 ... však sú to moje lásky a oni sú ma ženú vpred, sú mojimi najlepšími liekmi ... milujem ich .... 🙂

janka_banka
5. máj 2016

@domkaaaa domka som rada, že je lepšieeee 🙂 ... hurá teším sa s Tebou, ja som dnes komunikovala s mojou lekárkou a zvýšila mi alventu, vraj som si utriedila myšlienky a viem, čo sa deje a teraz musíme pracovať na tej depke a úzkosti patria tiež k depke, tak by to malo prejsť všetko ... ale tiež to chce čas, ja viem .... držím Ti palčeky, my to dáme 🙂

domkaaaa
5. máj 2016

@3009 a ja mam brat 3 denne nue je to vela? ...

domkaaaa
5. máj 2016

@janka_banka janka musim ti povedat zr si velmi prkna zena 🙂 🙂 nepovedala by sim z fotky ze ta nieco trapi ... Budes mat inak rovnaku davku alventy ako aj ja 🙂 drzim nam vsetkym palceky nech to dme verim ze raz pride pokoj na dusi 🙂

3009
5. máj 2016

@domkaaaa ten Tiapridal ber ako ti doktorka kázala. Ono po čase ti ho zníži, ak sa budeš lepšie cítiť.

domkaaaa
5. máj 2016

@3009 neuspava? Dnes vecer si mam dat polku ... Zabrrie hned alebo po nejakom case?

domkaaaa
5. máj 2016

@apolka77 apolka ja mavam uzkosti ako popisujes zr takzkr nohy motaky akoby som nevedela ovladat telo akoby som to neni ja

lenuska11
5. máj 2016

Ahojte, pridavam sa do klubu 🙂 Neda sa tema zamknut, ze by ,, nevideli" kamosky co pisem? :/

apolka77
5. máj 2016

@domkaaaa jaj domka, ja som dnes uplne ze malátna, chodim ako opita..vlastne teraz lezim 😝.
som "rada" ze som nasla niekoho kto to preziva ako ja. lebo kazdy tie uzkosti preziva inak..ale tieto panicke ataky su sila, co? dnes ma v obchode zas odrovnali na cely den.

Kolko uz beries tu alventu?

Stale na nete hladam ci sa niekto z tohto vyliecil bez AD..terapiami a tak.

apolka77
5. máj 2016

@lenuska11 jedine keby si sla do sukromnej diskusie ale neviem ci tu taka je. najlahsie vytvor si novy nick, ktory budes pouzivat iba tu 😉

junova
5. máj 2016

@apolka77 Čítala som knihy od Prasku českého psychiatra a ten píše, že z panickej poruchy sa dá dostať aj bez liekov iba terapiami. Ja mám od decembra panicku poruchu, lieky neberiem, pijem lubovnikovy čaj, chodím každé dva týždne na psychoterapie a uz mesiac som nemala panický atak klop klop. Predtým som ho mávala aj dva krát do mesiaca. Už ma trapia len občasné úzkosti a verím, že sa časom zbavím aj ich. Každý deň chodim na prechádzky, pohyb mi veľmi pomáha, stretávam sa s kamoskami aj keď mám úzkosť, prídem na iné myšlienky a je mi lepsie. Stále sa snazim niecim zamestnať. Verím, že to všetky prekoname. Veď aj Dalajláma povedal, že keď má problém riešenie netreba sa trápiť a ked nemá riešenie trápenie nepomôže. Náš problém má riešenie, tak je zbytočné sa trápiť. Treba myslieť pozitívne a stále sa niecim zamestnávať🙂

12071207
5. máj 2016

Ženičky to vám predpísal obv.doktor? Tiež mávam taketo stavy :(

apolka77
5. máj 2016

@junova ja mam paniku kazdy den 😒
terapiu mam az 23.5
prave som citala o terapii EFT energetic freedom tegnologies..v cechach je to dost rozsirene, pointa privolat si sama tie ataky a naucit sa s tym pracovat..zastavit, pochopit ze si to riadime sami vo svojej hlave. Este najst terapeuta, ktory by ma viedol a dokazal mi pomoct.

qidko
5. máj 2016

@12071207 AD ti predpise psychiater takties na ukludnenie akurat na spanie predpise obvodak aspon u nas

qidko
5. máj 2016

@lenuska11 ahoj nemas sa zaco hambit dnes taketo problemy mava veeeelmi vela ludi ale ak ti to je neprijemne vytvor si novy nic ako ti uz pisala nasa bojovnicka

Konecne mi pridava aj odpovede do diskusie neslo to idem pozerat na jednotke nadherny film dazdnik Svateho Petra majte sa ale jednym ockom skontrolujem ci este nespite poniektore stale ponocuju napr.Ametyst pa

junova
5. máj 2016

@apolka77 Prasko v knihe o panickej poruche píše podrobne aj o terapiach a dýchaní pri panickej poruche. Uvádza aj množstvo príkladov mužov a žien, ktorí sa z panickej poruchy dostali.

12071207
5. máj 2016

Beriem magnesium a céčko...

domkaaaa
5. máj 2016

@apolka77 moja beriem ju mediac ale zlepsenie na 50% asi ... Mam bars jake uzkosti bojim sa asi vsetkeho uz :/ mam uzkost z toznych cinnosti z veci ktore sa ani nemusia stat a tak