Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
6. máj 2016

@adrika19 ja som ten paroxetin konkretne arketis brala vyse 2 roky..najprv 20mg potom chvilku 30mg a potom zasa 20mg...bolo mi tak super, ze som si ho ku kooncu uz davala velmi nepravidelne a mala som dojem ze ho uz vobec nepotrebujem...zo dna na den som s nim sekla..to bola asi velka chyba, mala som si nechat aspon tu udrziavaciu davku ako mas ty 10mg a podla mna by mi aj stacila.

ked sa smiem spytat, ty mas z neho nejake neziaduce ucinky? ako priberanie a neuspokojivy sex???

apolka77
6. máj 2016

@bernusha ake ad beries a ako dlho? a ako dlho ti je zle?

bambulka05
6. máj 2016

Caute kocky dlho som nepisala lebo som nestihala. Ako tak citam viac z vas sa uz ma lepsie. Mame tu aj nove kocky. Ja sa mam celkom fajn. Dnes som bola na kontrole na psychiatrii. Psychicky som uz v pohode na 100 %. Jedine co sa ma stale drzi je to mravcenie. Niekdy su dni ked ho nemam ale niekedy to pride zas. Odsledovala som ze hlavne ked som vycerpana. Lexaurin uz neuzivam. Tak sa rozhodol ze mi navysi rannu davku. Tak budem brat jednu tabletku rano a pol na obed a ze uvidime. Na kontrolu mam prist az o mesiac. Aj na psychoterapiu staci uz chodit raz mesacne. Nadalej chodim na rehabilitaciu s chrbticou. A zacala som chodit na yogu.

domkaaaa
6. máj 2016

Baby bola som vonku a znova uzkost 😏 Mizno preto ze celyxy vikend budem sama domka ... Ale ja to zvladnem 😊😊

apolka77
6. máj 2016

@domkaaaa
domi ja som to mala vcera, ze uplne zle a dnes celkom fajn..raz sme hore raz dole..

dcera ma vytiahla von, lebo velmi chce pennyboard, to je taky plastovy skateboard, ze nech to ideme pozriet do obchodu...som sa bala ist von do mesta, lebo ja ked chodim tak sa mi od strachu podlamuju kolena vsak vies, ale nemozem aj ju do toho zatahovat, vela krat nejdem s nou na prechadzku lebo mi byva zle ale dnes som si povedala cert to zober a JUST IDEM...ver ci never dala som to bez paniky...ako isla na mna, skusala to ta prekliata mrcha /panika/ ..ja som si hovorila

" NO A CO?
SI MYSLIS ZE SA Z TEBA POTOTO?
Aj tak ta ty mrcha uz dobre poznam..nezomiera sa na teba" 😀
takto som sa tej panike prihovarala 😀

apolka77
6. máj 2016

@bambulka05 tu jogu by som aj ja rada skusila 😉

domkaaaa
6. máj 2016

@apolka77 aj ja sa uzkosti prihovaram 😄 Ze si tu ale nic mi nehrozi takze nerobim paniku 😄

aronna
6. máj 2016

Ahojte tie, ktore uzivate lexaurin na zaciatku ked ste to zacali brat boli ste mimo? alebo sa to potom upravilo. Alebo kolko tabletiek ste brali ? Ide o jednu znamu, ktora to berie a nezda sa mi uplne v pohode uplne bez zivota, ziadna radost. Ma dve tabletky denne, tak preto ma to zaujima aj IP mozte pisat dakujem.

bambulka05
6. máj 2016

@aronna ahoj zo zaciatku som brala jednu rano a jednu vecer. Stale sa mi zivalo a najradsej by som spala. Ale potom sa to upravilo. Teraz som uz tyzden bez lexaurinu. Uz mam iba AD.

bambulka05
6. máj 2016

@apolka77 ahoj apolka. Aj ja som sa dlho odhodlavala ist na yogu. A kedze mam problem s chrbticou a potrebujem aj relaxacie tak som sa konecne rozhodla ist. Mam sice malu svalovicu ale to je na zaciatku normalne. Ale je to fakt relaxacia.

aronna
6. máj 2016

@bambulka05 a co je lexaurin? To neni ad? Ci to je len nejaky ukludnovak?

domkaaaa
6. máj 2016

@aronna bez zivota podla mna nie je z lexaurinu ale z uzkosti ci z depkx ale casom to prejde ked sa spravne nastavi liecba 🙂

bambulka05
6. máj 2016

@aronna lexaurin nie je AD. Je to liek ako neuol na ukludnenie resp. ako barlicka kym zaberu AD. Potom ich treba vysadit ale postupne. Dlhodobo su navykove.

ametyst123
6. máj 2016

@bernusha Ahojky Bernushka, prosím napíš, aké vyšetrenia máš urobené.... ? Bola si na vyšetrenie ciev?.... Mne sa vidí, že máš problém aj s cievami, nedostatočne sa Ti prekrvujú končatiny, v dôsledku napr. zúžených ciev, a preto Ti srdce "trepe"... máš zrejme vyšší tlak... aspon si myslím, a aspon ten spodný tlak asi máš zvýšený.... to môže byť práve nedostatočným prietokom krvi v cievach..... Išla by som , ked si ešte nebola, na to cievne vyšetrenie.... a na interné vyšetrenie tiež..... Bola si aj na vyšetrenie štítnej zlazy?... Lebo aj toto môže spôsobovať Tvoje problémy.... a tiež aj vyšetrenie gastro..... či veríš, či nie, aj žalúdok môže spôsobovať podobné problémy.... a skúsila si aj histamínovú intoleranciu?.... Ak máš všetky tieto vyšetrenia urobené...a sú OK.... potom máš problém s panickou poruchou.... a ADčka, čo berieš, berieš bud dost krátko, alebo malú dávku, alebo dávku treba zvýšiť, a prípadne aj nejaký ten ukludnovák k tomu....

Rozhodne, poradím Ti, ked môžeš, pomeraj si doma, v klude, tlak, ak ho máš vysoký... môže to byť aj z tej panickej poruchy... bohužial.... vitaj v klube..... ale daj si potom ukludnovák.... to jest niektorý z benzodiazepínov... je ich kopec.... napr. Neurol, Lexaurin, Diazepam, Rivotril, alebo Frontin, či Spitomin.... Obvodná Ti môže predpísať len tie ukludnovaky... napr. Neurol, alebo Frontin, ale Tvoja psychiatrička by Ti mala dať k tým ADčkam rozhodne aj jeden ukludnovak, ked máš takéto stavy..... Neviem, skús napísať viac, takto ťažko poradíme.... ale skús napísať bližšie, a určite budeme vedieť viac, a poradíme skôr,.... je tu kopec dievčat, čo Ti radi poradia, aj ja, ked budeme vedieť.... a hlavne Ti chcem napísať, že my všetky vieme, čím prechádzaš, vieme, ako sa cítiš, lebo tým prechádzame, alebo sme prešli, niektoré.... aj my.... takže vieme, aké to presne je..... zlééé.... ALE DÁ SA TO ZVLÁDNUŤ A DOSTAŤ SA Z TOHO.... Tak držím palce... a napíš viac....

babika1234
7. máj 2016

@bernusha Mas niaky ukludnovak ?ku Ad potrebujes aj ten ked ti ho nedaju rozhodne si chod hned v pondelok o neho poziadať! s Ad prichadzaju aj tieto stavy svoje srdiecko ukludni cez vikend aspon magnezkom ...

babika1234
7. máj 2016

@junova Da sa prekonat panicka porucha jasne rok a pol som bez nej viem co to je uz viem ze neumrem ze nemam infarkt a dalsie k tomu veci svina jedna ...🙂 🙂 🙂

bernusha
7. máj 2016

@babika1234 Ahoj...nemam,to mi nedal..vraj to nepotrebujem...manezium,chodim aj na infuzky...vobec nechapem preco sa mi takto zhorsil stav...mam strach..myslim na najhorsie..co ak je to priznak nejakej vaznej choroby?!!

bernusha
7. máj 2016

@ametyst123 ahoj...no na vysetrenie ciev som nebola.mam sa pytat aj tam? Myslis,ze bude v takomto veku aj takyto problem? Pre pana..:'(...na internom som bola,srdce je zdrave....kokos,ja uz normalne pochybujem aj v lekaroch..☹ ..aj stitnu mam,vsetko ok....aj gastro v norme....uz som fakt zufala...pri 2 detoch takto zit,no sen...no ale ta histaminova intolerancia,co to prosim ta je?? Vdaka...:-*

babika1234
7. máj 2016

@bernusha Nieeee ty si neni vazne chora nic ti nie je si zdrava ako ryba tieto vysetrenia som podstupila aj jaa vsetky skumala som samu seba ci nemam toto a toto ci nemam nieco ci som neni vazne chora bohuzial to patri k panickej poruche a nechapem preto nemas niaky ukludnovak na stav strachu ako nevrol xanax spitomin ODPORUCAM navstivit lekarku a sa na tieto lieky pytať !!!Ma ich kazda z nas ...A prosim ta prestan sa sledovat to je prve co urob 🙂

babika1234
7. máj 2016

Aky mas tlak ?trosicku sa zvysi pri strachu a tychto stavoch mam to aj ja neni to nic zvlasne ale kludd dychaj zhlboka ...

charity
7. máj 2016

@bernusha Histaminova intolerancia je porucha pri ktorej je v tele viac histaminu nez je zdrave a telo potom zaziva rozne symptomy vratane panickych stavov, depresie, sebevrazedne myslienky, busenie srdca, tocenia hlavy, nespavost a dalsich niekolko desiatok symptomov. Blbou zhodou nahod na to zaberaju niektore antidepresiva ale pravdou je ze staci drzat spravnu dietu a je po probleme. Diagnostikuje sa to na imunologii-alergologii.

kafulienka
8. máj 2016

@domkaaaa ja beriem alventu 75 rano a na obed... 🙂

bernusha
8. máj 2016

@kafulienka to je naa co ?

kafulienka
8. máj 2016

@bernusha to je AD na uzkostnu poruchu 🙂

bernusha
8. máj 2016

@kafulienka pomaha? Ja co mam,mi je este horsie..☹

janka_banka
8. máj 2016

@kafulienka a ako dlho beries alventu? Ja mám teraz brať takúto dávku presne ako Ty...a k tomu na obed pol diazepanu...a máš pocit, že zaberá? Ja ráno mam pocit, ze fajn fajn ale okolo jednej akoby prestala ucinkovat a ta poobedna davka nejako nezaberá...cítim sa unavena, bez energie a pociťujem miernu úzkosť 😒...

kafulienka
8. máj 2016

@janka_banka mne to zabera(ked uz na nic ine, tak na tu upravenu peristaltiku, ako som uz predtým pisala) - no a prave po mesacnom super obdobi, naozaj takom, co som nepocitila ani najmensiu nespavost a uzkost - som v noci musela zobrat lexaurin, zaspala som, Chvala Bohu, mne to vsetko totiz spusta nespavost....ale citala som tu prispevky ohladom histaminovej intolerancie, tak si to skusim dat presetrit....

pokoj do srdiecok a dusiciek Vam vsetkym prajem... 🙂

domkaaaa
8. máj 2016

Ja beriem tiez tak ale dnes mi je zle od zakudka raka nevolnost asi z tej vyssej davky a mam aj uzkost ako ty janka ... Tiez rano dobre pobehala obchody a potom na obed prisla uzkost a vecer zasa dobre

janka_banka
8. máj 2016

@domkaaaa ja tiez doobeda super dnes, poupratovala, navarila a oprala ale teraz poobede na mňa prichadza nejaký smútok a aj sa nejako trasiem, ale pripisujem to tomu, že je to abstak po znížení diazepanu. Ale ja mávam asi najhoršie stavy keď sa zobudím a rozbehnem...

domkaaaa
8. máj 2016

Na mna hroooozna unava :/