Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kamajka
23. nov 2017

@femme1308 ale áno, je to trošku lepšie.....ale asi ako kedy... vravím dnes strašný deň. Rozptýlilo ma potom, že mi volala suseda, ona už má 80r, choré nohy tak jej chodím trošku vypomáhať. Inak som už dávno takú depku nemala ako dnes.... fyzicky lepšie, aj keď mám pocit že furt len "pufkám", tak zvláštne dýcham, pomaly, plytko. No a ospalá som stále a len sa mi stále žiada naťahovať sa..tak celé dni sa naťahujem...ako keď ráno vstaneš a natiahneš sa, vieš..tak ja to mám celý deň..neviem či je to normálne... predtým som sa nezvykla ani ráno ponaťahovať, už roky.

kamajka
23. nov 2017

@eliska13 ďakujem🙂... a Tvoj synček možno cíti že čosi je v neporiadku, ja mám pocit že moje deti to cítia... malý ma chodí veľa stískať, dcére keď som ešte pred časom vynadala za známky, tak mi odpapuľovala a dlabala na to, teraz sa učila tú fyziku neštastnú bez reptania, aby si opravila známku...

femme1308
23. nov 2017

@eliska13 ano mas pravdu musíš zmeniť pohľad na seba, nemusíš robiť vsetko na 100% nerieš kamošky prd vieš ako sa v skutočnosti maju to je len obal zvonku nevieš koľko a kto ma lieky na upokojenie. Nerieš druhých rieš seba isto by som zmenila psychologicku. Ja viem zhruba ze môj problém je ze chcem byt vo všetkom 100%, túžim po pochvale ktorú som nikdy nemala, a ani teraz ju nemám, mam ns seba príliš veľké nároky, trápim sa nad všetkým, prežívam strach o dieťa, ja som taká ze stále som myslela do budúcna, musím mat finančnú rezervu nevedela by som bez nej. Proste ja strašne analyzujem veci toho by som sa chcela zbaviť este. Psycholog ti nema hovoriť ze si padavka, ze sa ľutuješ on musí s tebou komunikovať takým štýlom ze ty nato prídeš sama alebo akoby bude s tebou komunikovať tak ako ty nastaví ti zrkadlo. Podľa mna strácala si cas u tej svojej možno ta triska nasmerovala ale nič viac. Nechcem ti tym ublížiť skôr ta nasmerovať aby si si nasla taku ktorá ta v terapii pochopí pozdvihne povzbudí aké aj naserie a naštartuje. Pozri prvé sedenia boli ze úplne take nijaké nebola som otvorená postupne zo začalo chce to vela času vela sebazaprenia. Povedala som jej ze som úzkostná ba Simona a ze aj on na mna jej odpoved bola ze pupočna šnúra sa odstrihne keď mu dam voľnosť nechovat ho ako v bavlnke mam ist do prace a tym sa rak nebudem zaoberať ním sama viem ze to preháňam je dôležité si niektoré veci aj pripustiť aj keď na začiatku nedokážeš urobiť zmenu aké relatívne aspon vedome o danej veci vieš. Neviem ci si pochopila. Mala som krízu s mužom dost závažnú a ona mi nepovedala ze rozvedte sa skôr mi povedala ze sa mam správať sko manžel byt trosku triezvejšie vo vzťahu neplnit všetky túžby a krok po krocku sa nás vzťah naspat upravil ja som videla uz rozvodové papiere. Teraz mu viac dôverujem ako predtým je to aj práca na sebe nevidiet vsetko len našimi očami ale aj z nadhľadu.
Ja vela este neviem nepochopím ale terapii sim uz teraz vďačná co mi dala.

femme1308
23. nov 2017

@kamajka každým dnom by ti malo byt aspon o maly kusticek lepsie a lepsie

badimeria
23. nov 2017

@patik114 pod sem tu ti dievčatá určite poradia je tu toho moc

patik114
24. nov 2017

Tak ja má úzkosti , strach ....beriem Sentralin a neurol ale po sentraline mám akokeby podlamovanie v kolenách :/ alebo dačo také ....

eliska13
24. nov 2017

@montemotherone tak ako včera?Som x krát nakukla či sa ozveš.
@femme1308 ja viem máš pravdu vo všetkom:(aj ja chcem zvládnuť všetko

kamajka
24. nov 2017

@patik114 ahoj, a už berieš ako dlho ten sertralin?

kamajka
24. nov 2017

@femme1308 uvidíme, zatiaľ je to ako na hojdačke... už som spala na nič túto noc, večer som si ľahla o 9tej o 11tej som už bola hore, potom o 3tej.. ja sa asi nevyspím už nikdy, iba v hrobe.
Ale už mám semtam také záblesky, že mám z radosť z obyčajných vecí.

kamajka
24. nov 2017

@eliska13 ako tak čítam, sme na tom podobne všetky 🙂... treba nám ubrať trošku..ja som sa aj snažila, lenže potom mi deti začali kašľať na školu, na všetko... treba nájsť takú tú zlatú strednú cestu vo všetkom a vytesniť čo nie je dôležité a tým sa netrápiť... pre mňa je všetko katastrofa, decko má vyrážku a ja už chorá na smrť že čo to je..hľadám im kliešte a neviem čo všetko ma napadne...to je len príklad...je toho veľa...

eliska13
24. nov 2017

@kamajka tak toto ja zase nie aj ruku si zlomil a ani ma pot neoblial mne to príde tak, že keď už príde stresová situácia idem a nerozmýšľam nestresujem... ja rozmýšľam a stresujem nad blbostami, príliš popustim fantáziu a myseľ mi utečie aj o 10 rokov🙂
Vyskúšala som čo píšeš, že nebudem syna stále niekam posúvať hovoriť mu čo má spraviť.Dopadlo to tak,že prišiel zo školy ruky neumyl, vyzul si ponožky a sedel na mobile pokým som neprišla domov z roboty.keby som skolu a ulohy nechala nanho robi to vecer o 20 hod.Nohy studené sedel na dlažbe na vaku.... pár dní na to už ochorel.Jeho treba celý deň napomínať sprav si úlohy, napi sa...ako malé dieťa stále.Nepoviem nespraví...zajtra chcem nech so mnou spraví raňajky a nie, že bude čakať čo mu mama da pred nos na tácku.A pritom idem naňho psychologicky🙂minule mu hovorím vieš ako by ma potešilo, keby si sám od seba povedal pomôžem Ti, či by si mi uvaril kávu, alebo spravil som si úlohy nech nemusíme potom spolu?No dobre ja som nevedel😂krásne so mnou manipuluje.takze tým, že povolim uzdu u nás doma nič nedosiahnem.Vari perie upratuje každá žena neviem čo zmeniť a to neupratujem denne nejaké zmyvanie, vysávanie..len ja dám do všetkého takú silu odhodlanie či ako to nazvat,že som hneď zo všetkého unavená.Idem buď týždeň na krv na tu štítnu aj anemiu a uvidím

eliska13
24. nov 2017

@kamajka tak super, že trocha vidíš zmenu.Co robieva tvoja dcéra po škole má krúžky či stretáva sa s kamoškami?uz ju chytil Facebook?U nás už začalo oponovanie, gulanie očami puberta ako vyšitá.Jeden deň je ako dieťa druhý už veľký svetak čo všetko vie.Este si nevypisuje s kamošmi cez Viber ci FB ešte vôbec neriesia mobil pouziva iba na hry, skôr chodia spoluziaci k nám a hrajú hry...on dostal mobil len min.rok načo by mu bol aj to sa cítil ukrátený.Strasne sa teším,že je piatok zajtra žiadne vstávanie čo chcete vsetky robiť cez víkend?

kamajka
24. nov 2017

@eliska13 moja dcéra je trochu odľud, dalo by sa povedať...má 1 kamarátku takú lepšiu, tá k nám občas príde po škole, ale býva v neďalekej dedine a s ostatnými babami si až tak nerozumie. Oni riešia FB, lásky, frajerov už mala každá aspoň zo päť...moju ani jedno z toho nezaujíma, hoci všimla som si, že začína pokukovať po chlapcoch..ale vypisovať na FB si s niekým alebo dávať tam duckfacey považuje za prízemné a nehodné jej osobnosti :D. Ona rada píše príbehy, viac menej scifi a fantazijné. V mobile nemá ani FB, radšej má pinterest a komixy a ešte nejaké watpady či čo. Viber asi ani nepozná.
Ja sa tiež teším na víkend, ale ako sa poznám tak isto si nepospím a budem už od 4tej hore... ako naschvál.
Inak môj syn 11,5 ročný detto... ani zuby si sám od seba neumyje, ponožky hádže kadetade, polonahý sa doma premáva, že je mu teplo..a ja štvoro ponožiek na nohách, tielko tričko sveter.. on holý, bosý a čo slovo to haluška... pubertálne deti to je úžas, ale na druhej strane niekedy sa vážne na ich breptoch skvele zasmejem.

montemotherone
24. nov 2017

@eliska13 ahoj. Bolo super. Včera som mala dobrý deň, takže ani plače neboli a vedela som jej pekne zhodnotiť čo sa deje 🙂 Dohodli sme sa len na terapii zatiaľ, + mi poradila jedného gynekológa (keďže u mňa je to kolísanie naviazané dost na cyklus). Teraz už len nájsť dobrého psychoterapeuta 😒

sarah275
24. nov 2017

Ahojte 🙂 ako sa Vám darí zienky 🙂 ja už zdravotne lepšie choroba ustupuje len psychicky horšie skúsila som novú psychosku a žiaľ sme si nesadli :( čiže som odišla opäť sklamaná to je už druhý psychos ktorý bol nepríjemný a nechapavy takže idem skúšať ďalej 🙂 priebežne si čítam Vaše príspevky a držím Vám všetkým silno palce !!! Držte sa pozdravujem majte krásny dnik

kamajka
24. nov 2017

@sarah275 Ahoj, no to je škoda... neviem čo to tu máme za lekárov..hanba... aj ja som mala s jednou zlú skusenosť, asi si čítala..a čo sa presne stalo?

sarah275
24. nov 2017

@kamajka nasadli sme si, videla papiere od psychiatra tak len krútila hlavou že ja by som nemala ani vedieť akú mám diagnózu pozerám že prosím ? A celý čas nechápavo na mňa civela cítila som sa nepríjemne a to dosť....20 eur za 50 minút zaplatenych môžem byť spoko ..... fakt je ťažké nájsť dnes normálneho psychoterapeuta mám s tým skúsenosť !

kamajka
24. nov 2017

😨 no teda... a to už prečo by si nemala vedieť? A akú máš diagnózu? Prepáč možno si to už písala, ale ja mám teraz sústredenie a pozornosť na bode mrazu

femme1308
24. nov 2017

@sarah275 ale ty psychiatra alebo psychológa a trocha som nepochopila ze preco nemáš vediet svoju diagnózu

eliska13
24. nov 2017

@montemotherone tak super aj muž bol určite opora.Takze gyn.Ti bude robiť hormonálny profil?Ja som si aj myslela, že Ti dajú max niečo na ukľudnenie a nie hned AD, tak to nie si na tom zle🙂nájsť terapeuta, ktorý Ti bude sedieť, ktorému sa otvoris nebude ľahké, ale určite nájdeš.Ved si písala, že muž je doktor určite sa popýta a poradí Ti
@sarah275 v čom bola nepríjemná, ak môžeš napísať zľahčovala tvoj problém? či celkovo ste si ako ľudia boli nesympaticke a bola si raz či viac x?Ja idem maľovať spálňu teraz.... bola som u susedy majú sivú farbu na stene a vela im zostalo a tiež som sa na to chystala, tak idem prvý x maľovať🙂)
Ja som sa už objednala na odber krvi, tak uvidím.

@kamajka aj môj detto načo zuby umyť, veľa rečí na vsetko, je schopný z gauča si vypýtať malinovku odo mňa.Ale dnes odpovedal dostal 1 z ťažkého učiva, tak priznal, že dobre, že som sa včera učil.Zacina byť lenivý až hrôza, myslím, že mám posl.sancu ho trocha "poľudštiť"co sa týka povinnosti doma a tak...jeho spoluziakov vždy spovedam čo musia doma robit nech viem porovnať🙂
A dávaš si na noc niečo na spanie či benzaky?ja som sa vždy zobudila zjedla banán šupla polku Lexaurin a spala na šťastie nepoznám také, že byť v noci dlho hore len som sa vždy budila okolo 03:00 a nervy som mala, že za chvíľu vstávame a ja budem celý deň na tom zle.
Dnes som si po dlhej dobe merala tlak mala som 100 na 60 klasika môj nízky tlak a unava

kamajka
24. nov 2017

@eliska13 aj ja mávam nízky tlak... dosť nepríjemná vec, poznám veru... ja už pochybujem že mojich nejako poľudštím..dcéra ešte ako tak, ale chlapci..juj...a pri tom môj muž je viac poriadkumilovný než ja a aj si sám všetko poprace, riady, dlážky, operie, vyvešia..a ešte aj rád a dobre varí.... tak dcéra po ňom a chlapci po mne...
Ja mám oba lieky na noc - Trittico 150mg a Frontin 0,5mg, z toho beriem polovičku ale dnes si dám asi celý, skúsim čo to spraví.

femme1308
24. nov 2017

@eliska13 ty si aka akčná? Kokso to len ja som jak mrena? Dnes som trocha vybehla kúpiť deťom na Vianoce no zvládla som to no prišla som domov hodila som sa na gauč a nič niesom schopná urobiť. A tak hnusne je u nás cely týžden mrholi prší. Baby ja mam chlapca ani nestrašte ze bude takýto ze nič. Ja uz teraz ho nepomonam ze nech dá taniere na stol pribor nech za sebou uprace... upratuje s nami snažím sa nech aj on pracuje

kamajka
24. nov 2017

@femme1308 neboj, aj ja som mrena... som dnes ani nevarila, ostali halušky zo včera, tak na čo vyvárať.. iba som ráno pozametala a umyla dlážku. A o malého nemaj strach zbytočne dopredu, možno to nebude Tvoj prípad ...každé dieťa je iné...

sarah275
24. nov 2017

no áno skôr zľahčovala môj stav a tvrdila že ona nesúhlasí s tým aby psychiatri ti dali diagnózu proste že ti majú dať lieky a hotovo! to som ani ja nepochopila každý má právo vedieť čo s ním je a čo sa dá s tým robiť predsa, a to ma odpručil psychiater na psychoterapiu že len tam mi môžu pomôcť s pocitmi a tak... bolo to prvýkrát čo som u nej bola no bohvieako sme si nesadli, uvidím čo bude nabudúce možno tomu ešte šancu dám.... inak sa cítim po dnešnej skúsenosti mizerne ako keby mi nikto nevedel pomôcť, ale verím že zajtra to bude lepšie...a keď to nepôjde s ňou tak si budem hľadať ďalšiu no vždy sa dá nájsť iná cesta si myslím...a ženušky nevzdávajte to bude dobre !

lasoninka
24. nov 2017

Ja beriem tianeptin sandoz 1-1-2 a večer 2/3 trittico.Mávam hrozné stavy bušenie srdca a neurózu v žaludku.

femme1308
24. nov 2017

@sarah275 skus 2-3x ak tvoj pocit bude rovnaký nájdi si inú skus na nete podľa recenzií. A mizerne by sa mala cítiť ona ty určite nie.

lasoninka
24. nov 2017

@sarah275 Mne povedala doktorka ,že musím vydržať ,že liečba niekedy zabere aj za polroka.Tak čakám neviem dokedy,ale možno raz bude dobre.

kamajka
24. nov 2017

@sarah275 a akú máš dg vlastne?

kamajka
24. nov 2017

@lasoninka ahoj, a ako dlho to berieš už? Ja Trittico dva týždne, prvý týždeň bol strašný, tak zle mi nebolo ani nepamätám. Teraz už fyzicky lepšie.

femme1308
24. nov 2017

@lasoninka ako dlho uzivas lieky