Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

luluwedding
8. okt 2011

Ak máte depresiu cítite sa občas že nie ste schopné myslieť a cítite sa ako mimo reality?...bo já neviem či je to počasím. Ale mňa ubíja toto počasie malý má 2,5 stále vymýšľa a je hyperaktívny a moc si nevychádzam doma s matkou. Dlhšiu dobu som v strese lebo viac a viac sa s ňou hádam. Já už si namýšľam že mám niečo vážne.:(

daniela1974
9. okt 2011

@vikiz ahoj aj ja to beriem teda ja beriem escitil vraj to je to iste, 2 x 10 mg (rano a obed) mam 4 mesacnu dcerku a asi 5 psychiatrov mi povedalo, ze je to ok. Tiez kojim.

@luluwedding no ja neviem ci je to pocasim, asi je to mojou blbou hlavou, uz neviem co si mam mysliet.
Kazdy Ti povie, ze mat dieta je radost a stastie, ja mam tretie a nemam radost ani necitim stastie, mam len obrovsky strach o vsetky moje deti o seba o svet. Mam strach z nasej ulice aj z vychadzok von, co vobec nezvladam. Nemam pohodu, neviem si nic uzit. Som o 30 kg tucnejsia ako som bola a nebavi ma zivot. Som out of reality.

anaret
9. okt 2011

ahojte, v posledom období mám stále horší spánok, bolí ma žalúdok, mám nervy, stále sa o niekoho bojím, ruky sa mi trasú, všetko prežívam ako veľkú paniku... som smutná, plačlivá, nešťastná, nič ma neteší, v noci sa budím a zisťujem, že môj život asi nemá zmysel...sú to príznaky depresie?????? bojím sa, že hej....
už dlhší čas mám problémy s dcérou, nežije podľa mojich predstáv, podľa toho, ako sme ju vychovávali, čo sme jej s manželom vštepovali... stále sa s ňou hádam, sme na seba alergické, zúrim, kričím, plačem, stále sa mi trasú ruky a žalúdok... manžel je fajn, len v poslednom čase sa hádame kvoli nej... aj situácia v zamestnaní je taká, že je otázka času, kedy skončíme...
poraďte, baby...

vikiz
10. okt 2011

@daniela1974
super, velmi si ma potesila, aj moja ma 4 mesiace a ako dlho ho uz beries? ja teraz treti mesiac zacinam, nie je to este ono ,ale zato zlepsenie badam.

vikiz
10. okt 2011

@anaret -typicke prejavy depresie, zabehni co najskor za odbornikom!!

anaret
10. okt 2011

vieš, keď je to ťažké sa tam vybrať - treba aj odporúčanie od obvodného, že ??? a to by som najradšej obišla...

kamajka
10. okt 2011

@anaret niekde to vyžadujú niekde nie, zisti si číslo k najbližšiemu psychiatrovi, objednaj sa a rovno sa opýtaj,či potrebuješ aj odporúčanie od obvodného lekára

daniela1974
11. okt 2011

@vikiz ja uz roky toto beriem - prestala som 2 mesiace pred porodom ale to asi bola dobra blbost vyfasovala som hnusnu poporodnu depku a dosledky citim do dnes aj vratane tych uzkosti.

daniela1974
11. okt 2011

@anaret a co je to s tou dcerou? AKo zije inak?
Ako sa dohodnut? Lepsie nez sa hadat. SKusam nad tym premyslat, kde je chyba?
KEby sa toto ulezalo vyriesilo a vysporiadalo asi by odisli aj tie zle psychicke stavy.
Nenapises viac?

daniela1974
11. okt 2011

@kamajka nie nepotrebuje nikdy k psychiatrovi nebol treba vymenny listok a teraz netreba nikomu vymenny listok ani odporucanie

kamajka
11. okt 2011

no ja som bola prvykrat v januari a chceli vymenny tak neviem asi ako u koho

luluwedding
11. okt 2011

Ahoj tak po polročnej pauze od serliftu mám predpísaný citalec. Aké máte s ním skúsenosti?Dala som si ráno prvú tabletku a cítim sa tak divno ale to patrí k nežiadúcim účinkom asi to mi aj doktorka vravela že 2týždne to bude také....mám vydržať....prečo sa mi stále tie úskosti vracajú ak vysadím lieky. Asi to že som stále doma s malým nikoho tu nemám ani já ani malý a moc nad sebou dumám 🙂

daniela1974
14. okt 2011

@lenka2507 skus si precitat aj tieto prispevky

vikiz
14. okt 2011

@daniela1974 tak to sme na tom podobne , ja som tiez koli babu prestala dva mesiace pred tehu a depka po porode jak vysita. kolko ma tvoje babanko? moja ma styry mesiace.

vikiz
14. okt 2011

@anaret tiez tak viem ze vymenny netreba.

vikiz
14. okt 2011

@luluwedding bud rada ze sa citis len divne, niektory,aj ja, prve tyzdne prezivaju strasne muky kym si telo zvykne, treba len vydrzat, zial.

luluwedding
14. okt 2011

já som prežila tie účinky nežiadúce pred 2 rokmi ke´d som bola tehu aj po tehotenstve....po nasadení serliftu...otrasné samé zlé myšlienky ublížiť si panický strach, triašky len v posteli som bola....spravila som chybu že ako sa mi po 2 rokoch uľavilo som ho vysadila...teraz mám ten citalec dnes som zobrala 4. tabletku....prvé 2 dni pohoda včera ma navečer chytila slabá panika triasla som sa ale prešlo to....dnes som taká mimo....ale musíme vydržať...džím palčeky

marcela91
15. okt 2011

Ludia preco maju tie AD take ucinky, namiesto toho, aby sa cloveku konecne polepsilo z tych strasnych stavov, sposobia mu este horsie, ako mam potom vediet, ci mi tie lieky ozaj nesedia, alebo su to len neziaduce ucinky co mozu prejst? Ked niekedy to trva aj 2 mesiace kym to zaberie, co pisu ludia, co je strasna doba....

daniela1974
15. okt 2011

@vikiz aj moja ma 4 mesiace 😉

daniela1974
15. okt 2011

@marcela91 dovtedy musis brat ine co zaberaju rychlo, kym zaberu AD.Docasne sa davaju preto benzodiazepimy a tak. je to na prd vsetko 😒 😒 😒 😒 . Ze?

marcela91
16. okt 2011

@daniela1974 veru je Daniela 😒 , nechcem si zvykat na xanax, potom sa tazko toho zbavuje, snazim sa to prekonat, ale stale tie blbe myslienky a pocity, navyse moja lekarka mi ani nic nechcela dat, ze benzenaky su navykove, mam sa prekonat a nerozmyslat nad sebou a cosi robit... ☹ asi si to sama nezazila, navyse pri poslednej kontrole jej hovorim, ze 1,5 mes. to berem a 2 tyzdne bolo moc zke potom 2 tyzdne lepsie
a potom zas ta uzkost a strachy, ani ma nepocuvala, beriem vecer mirzaten, polku z 30 mg, spim chvalabohu dobre, ale o to sa skor postarala jedna liecitelka ako lieky.....ja mam skoro 3 rocnu dcerku a tiez ma desi predstava, ze potrebuje veselu zdravu maminu, co musi byt stale fit , aby sa mohla o nu postarat a mam dost prace sama so sebou a s tym, ako prezijem dalsi den a ci to bude niekedy dobre a budem citit radost a nie tie nekonecne strachy , nervozitu, pocity nepohody, ktore sa mi tusim este zvysuju, ked idem medzi ludi....Skusam aj akupunkturu, bola som 3 x , zda sa mi , ze je to lepsie trocha, uvidime, pojdem este asi 4 x . Najradsej by som bola bez liekov, moja liecitelka a pani co robi akupunkturu odradzaju od tychto liekov, ze to zvladnem bez nich, ale bojim sa a to mi o 3 mes. konci materska, neviem si predstavit, ze budem musiet byt kdesi v praci zavreta 8 hodin, ked mam problem kamsi ist na navstevu a obsediet, ked na mna idu blbe myslienky a pocity, najlepsie mi je doma, uf, je to zle ☹

povuma
16. okt 2011

@luluwedding , ja beriem Citalec, trochu pomaly mi zaberal, prvý mesiac bolo tak striedavo, raz lepšie, inokedy sa mi zasa pohoršilo, ale nakoniec zabral ...beriem ho už dlhšie a -klop klop- funguje 😉 Podla mna si nespravila chybu, že si serlift vysadila, treba sa prečistiť od liekov, niekto vydrží roky bez, iní sa k liekom vracajú zasa po pár mesiacoch.

luluwedding
16. okt 2011

povuma já som nejaká ospala z neho 3 prvé dni ok ale teraz ako nadrogovaná...berieš ho na úskosť? Já som mala OCD preto som brala serlift 2 roky som myslela že som ok tak som ho prestala brať ale vydržala som 5 mesiacov....a opäť úskosti ale skôr z toho že malý je hyperaktívny a dosť neposlúcha a žijeme s mamou a otcom a tam tiež stále hádky...beriem na ukľudnenie spitomin ale bolieva ma hlava z neho....pekný deň

daniela1974
16. okt 2011

@marcela91 no ja mam ako barlicku oxazepam ale asi by som umrela bez neho, ja som inak kludna a chladna ale pri uzkosti by som zozrala aj 20.
ja tiez neviem co mam zo zivota. Lebo zobudit sa rano a cakat kym prejde den, kym uz nebude obed a poobede a navecer sa trochu ukludnit ze chvalabohu ten den bol celkom ok - to je o com??? A zasa na druhy den cakam kym bude rychlo vecer.

marcela91
16. okt 2011

@daniela1974 presne ako pises....Uplne mi hovoris z duse. Su to strasne diagnozy a clovek ani nevie, z coho to ma, ved v podstate mam dobry zivot a nic mi nechyba, len ten pocit stastia 🙂

rainee
16. okt 2011

@marcela91 vies ono je to ako na hojdacke, raz je lepsie raz horsie, je to beh na dlhe trate resp. na cely zivot... ale ako sa hovori vzdy po dazdi vyjde slnko 😉 kazdopadne hlavnym spustacom je podla mna stres a hranicne zivotne situacie, minimalne mozno dedicnost. co sa tyka liekov, tak niekedy trva kym zaberu (treba proste skusat) a samozrejme neziaduce ucinky maju 😝

marcela91
16. okt 2011

Ludkovia a mali ste pocit, ked vam zabrali lieky, ze ste to zasa vy, ze ste sa naozaj , ale naozaj citili spokojne, tak , ako ked ste touto diagnozou netrpeli? Nemeni to osobnost cloveka, prezivanie, pocity, necitili ste sa ini, zmeneni?

daniela1974
17. okt 2011

@marcela91
meni zial mne ano. Som potom hrozne submisivna.

No a potom Ti nejaky debil povie, ze je to jednoduche, len sa musis snazit, ze o nic nejde a ze sa to da zvladnut myslienkami na dobre veci.
To ako keby povedali cloveku s otvorenou zlomeninou stehna, ze nech laskavo vstane, nesimuluje a nech to pekne rozchodi.

anka12
17. okt 2011

@daniela1974 ahoj Danielka sledovala som skoro cele tvoje tehotenstvo a celkom som sa upokojila,ze sa to da aj s liekmi ,ale teraz som zas dostala hrozny strach ,ze aj ja sa dostanem do total depky z ktorej som sa ledva vyhrabala. bojim sa toho.ale zasa chcem aj babätko co teraz ? tazka otazka na ktoru si neviem odpovedat.Ako to ty zvladas? diky

daniela1974
17. okt 2011

@anka12 Ahoj Anka, ja som spravila asi chybu ze som tie lieky nakoniec vysadila. Ja som bola od 7 mesiaca uplne bez liekov a dostalo ma to ked mala mala dva mesiace. Keby som ich neprestala brat tak neverim ze by ma to dostalo lebo pri prvych dcerach som bola uplne fit po porode a nemala som depku vobec vobec ziadnu. Ani uzkosti.