Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

katka2808
23. okt 2017

@montemotherone
Ahojte, áno, aj ten, ale trpim uz dva a pol roka, raz som lepsie, raz horsie, ale celkovo sa to k lepsiemu uz neposuva nikde. Beriem homeopatika uz rok, ale zmenu necitim v poslednom case vobec k lepsiemu, navyse som omnoho viac precitlivena ako predtym, vystrasi ma kazda somarina uz a to beriem vsetko mozne - horcik, lubovn. caj, a ine čaje, Sédatif... ale v praci som v poslednom case vkuse napata najma ráno, ledva vydrzim... akosi mam pocit, ze toto cakanie uz asi nikam nevedie...
Dakujem ti.

montemotherone
23. okt 2017

@eliska13 pred 4 rokmi som mala dcérku školáčku, po potratoch, a nielen po nich som bola psychicky na dne. Úzkosti, únava, vkuse som bola chorá, slabá... Strašne som chcela pre ňu súrodenca, pre seba nejaký zmysel ako ďalej... Povedala som si, že musím veci zmeniť a zamerať sa na niečo iné. Keď prišlo ďalšie také zrútenie, rozhodla som sa to riešiť. Šla som k psychiatričke, začala chodiť na terapie a rozhodla sa zmeniť stresujúcu prácu... A vtedy som otehotnela. Brala som asi týždeň Lexaurin, postupne som ho vymenila za cajicky, medovku... Chodila som na terapiu. Napriek tomu, že som na začiatku tehotenstva bola totálna troska, a celé som ho musela stráviť doma na rizikovke, prežila som ho krajšie ako moje prvé v 26-tich rokoch. Malý mi priniesol do života novú šťavu, radosť, iný pohľad... Aj keď s úzkosťami zase bojujem, už som silnejšia a chápem, že to nie je vekom, tým či mám alebo nemám dieťa ktoré som si vymodlila... Problém je v mojej hlave a vnímaní sveta. Realita je v úzkosti iná, mení celé naše prežívanie. Som šťastná, že to tak nejako neočakávane prišlo samé. Keby bolo len na mne,strach by ma obral o obrovský dar 🙂

katka2808
23. okt 2017

@ritter
Ahoj,
ja som na tom podobne, minuy rok som si vzala len 1 tabl. antidepresiv, co mi dr. predpisala a bolo mi zo toho vsetko (mala som dávku az 60 hned prvú), skoncila som na pohotovosti kvoli prilis rýchlemu tepu v noci... nemohla som jesť (nechutilo), ani spať, bola som ale pritom strasne zaspatá, bolo mi na vracanie... mala som silnu uzkost, jasne...
ach jaj, má toto vobec riešenie?

montemotherone
23. okt 2017

@katka2808 Určite to rieš s psychoterapeutom. Pomôže ti. Si na dobrej ceste,pretože si to uvedomuješ, neodsúvaš... Ak ťa to poteší, posledný mesiac, je veľa ľudí s nervami v kybli 🙂 prišla rýchla hnusná jeseň, všetci sú smutní, uplakaní... Preto to zhoršenie. Pre začiatok skús aj viac chodiť na vzduch, nepozeraj tv, vypni FB... Všetko sa ti dostáva do podvedomia a riešiš to ani o tom nevieš. Vyhybaj sa cielene ťažkým a negatívnym témam a ľuďom (ako alkoholik alkoholu 🙂 A naopak čítaj a pozeraj pozitívne príbehy, vyhľadávaj pozitívnych ľudí... Ťažké, ale účinné 🙂

domi1313
23. okt 2017

@katka2808 ja som v poslednom case tiez napata v praci a to tunpracujem 4,5 roka a som tu ako doma.lenze ja sa snazim ad vyhnut😒

ritter
23. okt 2017

@katka2808 Podobne som na tom bola aj ja, po prvej dávke som si myslela že mi manžel bude volať pohotovosť, bud som to mala vysoký alebo nízky tlak , ja neviem tak strašne zle som sa cítila bola som ako v nejakom vzduchoprázdne, vracala som.na druhý deń by som stále spala a spala , unavená a prispatá. Fuj.

katka2808
23. okt 2017

@ritter
Ahoj, tak to ma mrzi ☹, to je neprijemne... necudujem sa, ze si ich uz nechcela.
Mne neskor povedala psychologicka, ze mi dala doktorka prilis vysoku davku, mala mi dat vraj len 20-ku (ona to pozna, tiez ich brala).

Dievcata, je normalne, aby bolo cloveku az takto zle zo zaciatku? Ze musi skoncit na pohotovosti? Ake mate skusenosti? Lebo potom neviem, co robit, bez liekov to nie je dobre, ale s AD asi tiez nie... ale clovek do práce chodit musi...

katka2808
23. okt 2017

@domi1313
ja to iste - robim to uz nejake roky, viem to. napriek tomu to beriem asi prilis zodpovedne, dokola niekoho zaucam (aj to je mozno preto), potom po nich kontrolujem atd...

katka2808
23. okt 2017

@montemotherone
Ahoj, dakujem za velmi pekne rady, ano, pamatam si, ze aj pred rokom mi v tomto istom case nebolo naj...
ja sa aj vela hybem, chodim na vzduch, robim 4-5 x tyzdenne aerobny sport (najlepsie vonku, ak sa dá), ale uz sa to asi vela nazbieralo... Mozno je aj to zle, ze si chcem pomoct a tak o inom ani nerozmyslam a necitam ako o uzkostiach, ale mozno je aj toho uz vela. Najnovsie skusam Jacobconovu relaxaciu, uvidime, co to urobi, ale pocitim to asi az po niekolkych tyzdnoch...
Budem sa snazit drzat sa tvojich peknych rád, dakujem.

katka2808
23. okt 2017

@ritter
Ahoj,
aj ja som to doteraz takto riesila, obcas, ked je zle, mozno raz za 3 mesiace si dam anxiolytikum. Inac sa snazim len s miernejsim volacim to riesit, caj alebo to homeo. A L-Tryptofan poznas? To je take neskodne antidepresívum, bezne sa da kupit v lekarni bez predpisu, neviem, ci ho treba brat dlhsie, aby sa clovek dobre citil... len ja som ho nikdy nebrala dlhsie, lebo sa snazim nemiesat homeopatika s týmto.

domi1313
23. okt 2017

@montemotherone je to pravda.ja som napriklad volakedy strasne rada pozerala horory,ked som este nemala pp.teraz ked ide film a nahodou je tam nejaka vrazda alebo nieco take nezvladam na to pouerat a potom mam uplne zle sny.ani krik,strelby,nic,vsetko mi robi zle.je to haluz ta psychika

katus226
23. okt 2017

@katka2808 ahoj, pozeram ze mas skusenosti s homeopatikami 🙂 mozes mi prosim napisat, ci sa vyhybas mentolu a kofeinu? lebo mne ked homeopatka podala liek, kladla mi vzdy na srdce, aby som ten den uz nepila kavu a vyhla sa mentolu (zuvacky, zubna pasta...). a pritom som nezazila, aby na to upozornili napr. v lekarni 😲

katka2808
23. okt 2017

@katus226
ahoj, nie priamo vyhybam, ale nemam si dat homeo skor ako 2 hodiny po / pred mentolom. O kave myslim nehovorila nič. Ale ja kavu nepijem kvoli uzkostiam uz asi rok. V lekarni o tom nic nevedia, podla mna...

adzy
23. okt 2017

Ahojte co by ste my prosim vas poradili dnes som bola konecne povedat pravdu ze lieky my nejak nepomahaju ved uz ich berem skoro cez rok tak som jej povedala ze chcem ci by my ich nevymenila za ine ktore pomozu a nie ze ja tieto berem a kazdy den mam uzkost a smutok a ze chcem dieta a ona vravi ked nahodou otehotniete tak lieky vysadime hned a ja som vysadzala len jednu a bolo my priserne zle berem 1-1-1 a to si neviem predstavit hned nebrat vsak mne udiera to do oci strasne uzke zrenicky a oouchnute cervene oci unavene som mala tak sme ich nasadili znova ja som uz zufala neviem ci vymenit psych.alebo nie a ze v tehotenstve neoporuca ziadne ad brat ze to my ani neda tak akoze ma byt my zle???cele tehotenstvo?normalne ma odradila lebo sa bojim zostat teraz tehotna a ze bude bez liekov

katus226
23. okt 2017

@katka2808 vdaka moc za info! Drzim palceky nech sa ti polepsi 🙂

katka2808
23. okt 2017

@katus226
Dakujem, Katus, aj tebe! Hlavne, aby ti tie homeo zaberali !

domi1313
23. okt 2017

@katka2808 a pomahaju homeopatika?

ritter
23. okt 2017

@katka2808 a ake homeo uzivas. vdaka.

montemotherone
23. okt 2017

@domi1313 ja som minule sedela v čakárni u dr a tam v telke na Markíze tie Rodinné prípady. Bolo mi všelijako už od rána a teda keď som to tam videla, ako sa hádajú (aj keď to bolo len hrané), tak sa mi rozbúchalo srdce... Jednoducho, keď je zlá fáza, treba na takéto veci dávať prísne pozor a vyhýbať sa tomu, kým sa nervová sústava nedostane do formy... Inokedy to so mnou ani nehne. Mne už v takom období vadí aj keď počujem niekoho sa rozčuľovať nad hlúposťami, alebo ohovárať niekoho zákerne. Fakt je dôležité vycvičiť ľudí okolo seba, chronických frfľošov spacifikovať, alebo sa s nimi ani nestretávať. Niekedy mám pocit, že priťahujem ľudí, ktorí si potrebujú vyliať srdce, zanadávať na svet, kritizovať... A ja to zbieram ako taký odpadkový kôš 🙄

montemotherone
23. okt 2017

@all inak dievčatá, skúmali ste aj súvislosť úzkosti a depresie so stravou? Ja som si v poslednom období sledovala, že sa mám zle po určitých jedlách, začala som trochu študovať histaminovu intoleranciu. Už som si dala urobiť aj test. Teraz čítam najnovšiu knihu od Dr. Bukovskeho, kde sa práve tým prepojením úzkosti, prežívania s fungovaním tráviaceho systému zaoberá. Úzkosť aj depresia je často len sprievodným znakom iných ochorení (alergie,intolerancie)... Veľmi zaujímavé veci 👍

sandra2308
23. okt 2017

@montemotherone prosím ťa ako sa volá tá kniha?

domi1313
23. okt 2017

@montemotherone presne ako si napisala,doslovne.ja si myslim ze my sme z tych ludi co lazdeho vzdy vypoculi,nasavali to vsetko zle ako kos do seba a psychika si povedala dost..uz sa aj snazim mat to pod kontrolou,vsetci mne vzdy volali ked mali problem a uz ked mi zvonil telefon ma pichalo pri srdci..nikdy som nikomu neodmietla vypocut si jeho trapenie a asi aj to velmi vela urobilo veru

domi1313
23. okt 2017

@montemotherone ako sa to vola?

katus226
23. okt 2017

@domi1313
@montemotherone
to mi pripomenulo tento clanok https://www.pronaladu.cz/zadne-smlouvy-s-dablem... najviac sa mi paci bod 12 🙂

domi1313
23. okt 2017

@katus226 nooo pravda svata🙏🏻😊

eliska13
24. okt 2017

@domi1313 dobre si to napísala.Ja som tak empatická, že dokážem v meste, keď vidím starých ľudí rozmýšľať chudáci aký majú život, samé choroby, osamelosť ťahajú ťažké tašky akú majú radosť zo života?
Nesmiem tak myslieť možno sú šťastní a večer so susedovcami hrajú karty a pijú vínko🙂ale dokáže mi taká myšlienka preblesknúť hlavou

pvm3
24. okt 2017

Dobrý deň. Vedeli by ste mi, prosím vás, poradiť dobrého psychiatra v LV? Prípadne v okolí. Ďakujem

domi1313
24. okt 2017

@eliska13 presne🙏🏻uplne ako ja.a to nas ale podla mna “vyziera”

domi1313
24. okt 2017

baby so robite ked ste v. strese alebo ocakavate nieco stresujuce?ako si pomahate?co vas ukludni?