Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sonoio
22. máj 2009

boze,kubaka,ja som tu poslednu vetu precitala uplne naopak,miesto pochovanim-som precitala pochovavanim... ☹ no a uplne sa obrati zmysel.
🤐 😵
ja som v pohode,je tu priserne horuco,a mam kramy,v zivote som nemala take silne,asi to bude z toho tepla 😝 ,a este nizky tlak,tak len cakam,az to prejde.manzel bol dva dni doma-v tejto horucave dostal teplotu 🙄 no tak sme mali veselo.uz cakam,az odide menzes,aby som sa konecne mohla ist schladit do mora 😝 .
priijemny koniec tyzdna 😎

kubaka
22. máj 2009

sono - ježíš - to ses musela leknout - ne, pomazlení mimina 😵
já bych taky chtěla vlézt do moře - tady se dneska přehnaly takové kroupy, že jsem byla š'tastná, že mám rajčata ještě k květníku na balkoně schované. Neumím si představit, co by z nich po tom krupobití před chvílí zůstalo 😉 Teplo tu je, ale má se dokonce ochladit - vedro já nemám rád - taky jedu s Mariánkem na Zakynthos až na konci září - to už tam snad nebude tak horko.

depka
22. máj 2009

ahojte.tak moja idylka je prec.lusknutim prsta sa zas vsetko zmenilo.nespala som celu noc,ani po tabletke,trasie ma,zvraciam,placem pre nic za nic.a zajtra zrovna do roboty.to sa takto menia nalady z dna na den?cely den lezim,nic sa mi nechce.citite sa inak aj pri zmene pocasia?tak som sa vykecala,idem delej lezat ☹ opatrujte sa.papa

dzio2
22. máj 2009

caute no to toho tak vela vy pismenkujete dnes je ok jaj babky more to by som mohla aj ja taky relax 😎 minule leto sme boli v norsku v Osle bolo tam krasne plaze iba s domacimi ludmi ziadny turisti bolo super ale strasne draho ale brutalne ☹ ale stalo to zato sonoio co manzel dostal upal?a tie kramy v tom horku to tiez nic moc martina sa dnes tesi urcite uz ma dcerku doma kubaka zdravim ako sa mas? kejka este behas?ked sa pojdes vazit tak nezabudni pozriet na vahu ci je ok nastavena 😀 😀 😀 😀 zdravim vsetky babenky drzte saeste na vas pozriem 😉

sonoio
22. máj 2009

no jo,kubaka,to som sa zlakla 😠 No inac,vam celkom zavidim to ochladenie 😀 ..tu je to na moj vkus dost "huste"mneznasam horucavy..jedine,ked som v mori..co ine sa da v takych teplach robit 😝 ..
depkaaaaaaaaaaaa,neboooj.to prejde..ja som ukaaazkovy priklad..mne to tiez trvalo dlhsie...mam pocit-neviem,ci si citala diskusie aj predtym, ale pravdepod.som mala veeelmi podobne stavy,a lieky zacali zaberat asi 4.mesiac..jasne,nebolo mi zle kazdy den,ale az v ten stvrty mesiac zacalo byt intenzivne lepsie..tiez som nemohla spavat,ani po tabletkach,uzkostne stavy,tras,nauzea atd atd..uz som zacinala byt zufala,a pod., takze hlavku hore,prejde to...tak,ako depresia nevznika zo dna na den,tak sa jej zo dna na den nezbavis.snaz sa byt v klude.tie tvoje stavy su pri depresii normalne,prudke zmeny nalad,nechut..vykyvy pri zmenach pocasia,atd.nezufaj,bude lepsie. 😝

dzio2
22. máj 2009

depka neboj to prejde ☹ len to vydrzkaj moja 😢 mas strasne stavy ale musis ich zvladnut budeme ti drzat palce a mysliet nateba 🙂

anika09
22. máj 2009

Ahojte kocky,
ja som 13 den na seroxate, zavrate presli fungujem, ale viete co mam vnutorne chvenie citim ako by mi svaly skakali, teraz neviem ci je to ok a mam pockat, alebo sa obratit na lekara......ked sedim v klude normalne citim v rukach a v nohach take mravecenie a chvenie ☹ ☹ ☹
P O R A D T E

sonoio
22. máj 2009

je to normalne...si len na zaciatku anika,
vydrz.

kejka
22. máj 2009

Anika vydrž,to určitě přejde,13dní je ještě málo,většina AD zabírá do třech týdnů ☹ ☹ ☹
Depka jejda to je mi líto,že je ti zle,vydrž,určitě to bude lepší. ☹
Kdo že to má se mnou PMS?????????Já kupodivu v pohodě-zvládla jsem i nakoupit,jsem ok,žádný návaly.Jen mě bolí celej člověk,ale to se dá vydržet.
Tady lilo jako blázen.Pořádná buřina,ale už odpoledne krásně,snad už to vydrží.
Mějte se kočky a dobře se vyspěte.
Kubaka-rajčata už mám na záhonu,tak jsem zvědavá,co z nich zbylo 😀 😀 😒

anika09
22. máj 2009

Ahoj Kejka ,
ja mam s tebou PMS DNES ☹ ☹ ☹
ALE AJ NAPRIEK TOMU SOM BOL S DCEROU NA TENISOVY TURNAJ NEJAO SOM SI TO NEVSIMALA , TERAZ SOM DOMA V KLUDE A MAM VNUTORNE CHVENIE TAKZE SOM CELA " STASTNA" ☹ ☹ ☹

kubaka
22. máj 2009

kejka - tak schálně - jestli máš lístečky jako ementál 😀 😀 Já je jdu píchnout do hlíny zítra, bude pěkně zalito a ze zahrádky si vyrazím sama na večeři, někde se podívám ,možná do kina - akorát nemám nejmenší ponětí, co se hraje a co stojí za těch 160,-co chtějí za lístek (takhle dopadne filmový publicista, který opustil svůj obor 😝 😝 😅 )
mě je dobře - trittico mě spolehlivě večer umrtví, ale přes den funguji normálně a žádný nízký tlak mě netrápí. Tak doufám, že se to už výrazně nezmění. 😎

anika09
22. máj 2009

Ahoj vsetky kocky,
mam vas pozdravovat od Andy pisala som jej na ip postu, je chora , cely tyzden chodila v horuckach do robota a teraz lezi preto nechodi medzi nas ☹ ☹
Tak jej prajeme skore uzdravenie aj detickam 🙂 🙂 🙂

majacska
22. máj 2009

andy skore vyzdravenie 🙂

kejka
22. máj 2009

Andy brzo se uzdrav 🙂 🙂 🙂
Kubaka snad je to nevyplavilo 😀 😀 😀 Zítra to jdeme zkontrolovat. 😖
Anika já když to na mě přišlo,tak jsem se snažila se něčím zaba vit,jít ven,to je asi to nejlepší,takže znám.Snad budeš dobře spát a zítra bude líp.
Kubaka bude jako dub. 🙂
Tak dobrou všem. 🙂 🙂

kubaka
23. máj 2009

nazdárek - jo, spala jsem jako dub 😅 nebo jako dudek, dokonce se malý neprobudil, takže jsem byla tuhá celou noc. V sedm ráno jsem mu pustila krtka, naložila piškotky, jablíčka a oříšky, láhev vody a vydržel takhle ještě dvě hodiny a já šla spát 🙂 Občas mě přišel oblažit uslintanou pusou od jablek a přitulil se, ale to mi neva 😵

Lituju ANdy v tomhle počasí ještě stonat - 😒 mě se rozzstonal MM - má něco záhadného, bolí ho horní čelist 😨 To teda neznám - půjdeme raději s klukama odpoledne na zahradu, ať to nechytneme, pač čtvrtek a pátek jedu s Danem do Legolandu do Německa 🙂 už jsme tam byli loni a byl to bezva zážitek. A příští středu slavííím 40 - i když se chcíplým manželem to teda moc zábava nebude 😒 .
Dnes už nebudu, jdu nakoupit, uvařit a odpoledne frrr na zahrádku. Pa pa kočky.

anika09
23. máj 2009

Ahoj kocky,
spala som celkom dobre, mala si pravdu Kejka, uz tie zavraty niesu take strasne aj to chvenie ustalo este mam tuhe svalstvo ale neprestavam dufat.
Dnes isla dscera zase na tirnaj tak som zvedava ako dopadne 😉 😉 moji chlapi nakupovat a ja som dala ciste pradlo na postel periem atak dalej ved to poznate 😉 😉 😉
zdravim vsetkych ja sa este ozvem 🙂 🙂 🙂

martina1975
24. máj 2009

Ahojte babenky kejka, hemi, dzio 2, anika09, depka, kubaka, sonoio kde ste všetky? Ja som prišla z práce, dorobila zemiakovú kašu a uhorkový šalát a išla som sa najesť. Potom prišla sestranica, prinieslá hríby, či by som jej uvarila polievku tak som navarila. A teraz pečem marhuľový koláč s posýpkou. Ale ma hlava bolí na šlaka. Tak sa majte a píšte

kejka
24. máj 2009

Ahoj kočky.Nedočítám,jen hlásím,že jsem v pohodě.KLEKNUL PC sviňák jeden,takže jsem měla absťák,nemohla jsem napsat. 😖 😖 Museli jsme ho zálohovat a celej přeinstalovat.No ještě tři týdny a kupujeme novej,tak budeme mít pořádný dělo. 😀 😀 😀
Anika ted čtu,že je ti líp,tak to je suprrrrrrrrrrr 🙂 🙂
Marti hřiby?????????????
Chlap i moje máma mají migrenu,já zatím nic.Už druhej den jsem na půlce Espritalu,za 10dní jdu k psych.,tak ho chci vyměnit,vysazuju. 🙂 🙂
Kubaka at je starýmu dobře a máte hezkou oslavu. 🙂 🙂
Hemi,Dzio a ostatní holky,doufám,že jsem v pohodě.Zítra bude už klid,tak napíšu víc.Uffffffffffffffff.
Mějte klidnou noc.
Andy už jsi zdravá?????????

kubaka
24. máj 2009

kejka - taky nevíš co bys roupama, viď? 😀 😀 😀 Před pár dni si říkala, že Esprital nevysazuješ?? Nebo se pletu 🙂 Už se mi to taky nějak v hlavě plete 😀
Je asi nějaká migrénová epidemie - mě už dva dny bolí hlava, MM taky, ale ten trpí v posteli a žužlá citrony - a doufám, že to není z toho Trittica, to bych teda nerada 😒 zatím dobrý.
Rajčata si hoví na záhoně, cukety v květníku a já jsem přes víkend plně uhoněná, pač MM leží a já tu lítám, vařím, stahuju Mariána z palandy, kam se vyšplhal 😅 opičák, vyřizuju emaily,šiju, peru a podobné nesmysly. Takže jak jsem plánovala v pátek "vyrazit si" - houby, šla jsem aspoň plácnout sebou na zahradu sama s mrňousem.
A ráno všechno nanovo.

Anika, to je skvělé, bude to pomalu stále lepší a lepší, ty vedlejší účinky rychle pominou a hlavně se začne mírnit ta deprese samotná. Super 🙂

kejka
24. máj 2009

Ahojda-Kubaka jj už jsem ho vysazovala,pak zase ne,ale teď jo,páč po něm fakt tloustnu,aniž bych se přežírala a cvičím jako blázen. 😖 😖 Ta půlka mi stačí,pak zkusím čtvrtku a pak nic.Uvidím jak mi bude a domluvím se s psychoušem,chci něco už ne na žraní 🙂 🙂
Tak doufám,že bude nějaká úroda,rajčata přežila buřinu,už kvetou a jahody zrajou hezky postupně.Malej si zobe jak zběsilej.Dneska jsem mu koupila misku malin v Hypce ze 60Kč na 34Kč měl je sbouchnutý za pár vteřin. 😀 😝 No co bych pro haranty neudělala.Pak jsme zajeli do Free mají tam do pressovače ty pytlíky s kafem,vyjde to o dost levně a narazala jsem na obrMilky za euro a něco,takže jsem nafasovala.Pro mě néééééé,já si to zakázala,už ani ň 😢 😢 😢 ,ale kluci jsou nadšení.Taky to hned sežerou. 😀 😀
Jo v boudě na zahradě se nám usídlil sršáň a začal si dělat kokon,nebo co to je,takže jsem koupila Raid přímo na ně,zejtra je mrtvej 😠 😠 Vystříkám to horem dolem.To mě bodnout tak chcípnu,jsem docela alergická i na komára. 😖 😖
Tak se mějte dobrou a zítra 🙂 😉 😉

anika09
25. máj 2009

Ahojte kocky,
vcera som cely den stala v kuchyni a varila piekla prala a zehlila , lebo manzelik opat odchadyal v pondelik rano.
Musim konstatovat ze to vnutorne chvenie uz ustalo, len este sa mi toci trochu hlava ale dufam ze sa aj toho dockam ze sa dokruti 🙂 🙂
vnoci som sa zobudila na to ze ma palia ruky ale dalo sa to vydrzat, no zato fungujem, vet to poznate zena si kedy moze lahnut ked muza nema doma 😖 😖
ja este napisem zatial sa majte mam toho dost vela ved viete pondelok ☹ ☹

kejka
25. máj 2009

Ahoj ženy 🙂
Anika tak to je skvělá zpráva,bude to lepší a lepší. 🙂 🙂 🙂
To pálení ruky neznám,mě zase občas berou záda 😒 😒 ,ale dá se to vydržet.Když ne,tak si vemu ibalgin. 😅
Dneska je nádherně,odpoledne vyrážíme směr zahrada.Jsem ok.Za chvíli vařeno a malej si jde jen odpočinout,páč si to dneska natáhnul a spal do půl devátý. 😉 😎
Holky co je s váma-Hemi,Dzio,Sonoio a další,jak se cítíte?Jste v pohodě??????????????????

senja
25. máj 2009

Ahoj, podle prvniho prispevku jsem si myslela, ze je to tema o poporodnich depresich, ale asi se mylim, ze? Jinak resite tu nekdo deprese bez prasku?

martina1975
25. máj 2009

Ahojte babenky, tak ako, čo je s Vami, keď nepíšete? Asi ste všetky vonku, keď je tam tak teplučko, že? Tak sa majte krásne. Pa 🙂

kubaka
25. máj 2009

senja - toto co tu aktuálně máme, nejsou poporodní deprese, ale regulérní klinické panické psychozy, úzkostné poruchy, deprese, které nejde jinak, než lélčit antidepresivy. Ovšem i poporodní deprese je deprese a taky se s ní musí něco dělat - kvůli mamince i miminku. Pokud už je to deprese ve druhém a třetím stupni, tak to bez léků nejde. Nějaké splíny, smutnění, přechodně špatné nálady, to jde zvládnout.
Když tak jukni pár stránek dozadu, jestli chceš být v obraze 🙂 Už to máš za pár co? 🙂 🙂

andy.a
25. máj 2009

ahojte 😎 😎 😎

som tu,žijem 😀 😝 ale nie som ešte zdravá 😖

dúfam,že sa máte všetky OK,alebo aspoň ža sa to pomaličky zlepšuje 😕 😅 😉 a nejako menej píšete,ale to asi tým počasím,že ?? 😕 🙂 no,ja chodím len do práce a potom som doma,som stále biela,nemôžem sa opaľovať,keďže beriem ATB a mám stále hnusný kašlisko 😝

Kubaka,čauko,využívaš pri Tritticu okrem toho hypnotického účinku aj to druhé ?? 😕 😅 😝 vieš,čo myslím 😝 😅
psychózy sú-schizofrénie,schizoafektívne poruchy,trvalé a prechodné poruchy s bludmi a schizotypová porucha 😉
panická porucha,rôzne úzkostné a fobické poruchy,neurasténia,OCD,PTSD,psychosomatické poruchy,reakcie na stres..to sú neurózy/resp.nazývané aj úzkostné poruchy/
a depresie od ľahkých po ťažké,až psychotické,manická porucha,bipolárka,cyklotýmna porucha...to sú zasa afektívne poruchy/poruchy nálady/ 😝 😅

nemôžem si odpustiť odborné okienko,to by som nebola ja 😀 😝

kubaka
25. máj 2009

andy - ahooooj - žiješ a hned usměrníš neodborné výroky 😀 😀 co bysme bez tebe tady dělaly - máme tu spoustu nových příchozích... a ti starousedlíci nejspíš tráví čas venku na sluníčku než by sedalli MK - což je to nejlepší. Jak je všem postupně líp, tak odpadají ...
Já jsem taky střídavě na zahrádce- jenže dneska ráno na mě něco skočilo - hrozmě mě bolí celý nosohltan a hrtan - mám v krku žiletky. nepoddávám se tomu (MM si poctivě měří teplotu každé dvě hodiny , vymáčkne 37,1 a leží celé tři dny v posteli)- ale moc mi to nemyslí, jsem taková otupělá (neurozy - psychozy 😅 - to je mi pak všechno jedno) - mám návaly horka, pak mi je zima, fuj. Stejně jsem večer šla s malým na tříkolku kolem baráku, doma se s ním nedalo vydžet, je jak nadopovaný "éčkem" a celý den jsem pracovala,

Trittico beru šestý den a TO druhé zatím nefunguje vůbec 😒 - akorát fakt že spím jako šípková Růža. Doufám, že se to překulí - doktor říkal, že jak ho budu celkově snášet poznám tak do tří neděl. Už začíná zabírat, klíží se mi oči, tak zas ať nenapíšu ještě nějakou blbinu,jdu spát.

anika - jo, to pálení - nemůže to být tím, že ti ruce otekly vodou?? to mě tak napadlo, stávalo se mi to v těhotenství, zvlášť v noci, otékaly mi prsty a klouby a pálilo to. Po třech letech Espritalu mi zase začaly brutálně otékat nohy a musela jsem ho vysadit úplně.

anika09
26. máj 2009

Ahojte kocky,
vsetky vas pozdravujem a tesim sa ze aspon takto mozem s Vami komunikovat.
No beriem Seroxat 17 den cely rano to palenie je take ako keby mi voslo teplo do ruk a potom to trochu picha a potom ustane ako keby isiel nateba naval tepla mavala som to aj pred tym kym mi Seroxat nezacal ucinkovat potom to ustalo ale co je horsie mam pocit ze mam drevene nohy a neviem chodit neviem ci to niekto mal t je pre mna nove, ale ai je to panika lebo som si dala dnes rano polku neurolu a ustalo to mam lepsi pocit, neviem ci robim dobre s tym Neurolom 😖 😖
inac vecer uz som zaspala bez akych kolvek liekov tak asi to uz bude mat nejaky ucinok, ae rano som este nervozna hm a vonku je tak krasne inac som v praci lebo doma asi nic evysedim 😖 😖
Kubaka ako sa mas? Kejka co nove u vas? 🙂 🙂
Dzio ako sa citis?Piste 🙂 🙂 🙂

kejka
26. máj 2009

Ahoj holky 🙂 🙂 🙂

Andy konečně jsi se ozvala,snad už ti bude líp.V tomhle vedru marodit,to je teda pech. 😝 Držím palce,at jsi co nejdříve čupr. 😉
Kubaka to je normoš-MP má něco přes 37 a už je na padnutí,musí si chudák lehnout,nebo rýmka,to je taky pocuc,chudinky chlapi. 😠 😠 Něco jsem četla,že prý ženský mají větší práh bolesti-je to od přírody daný-jako zachovatelky rodu prostě musely a je to tak do dneška. 😉
Anika Neurol je snad návykovej-myslím,že to Andy psala,ale nejsem si jistá. ☹ Snad to pálení přejde,musí to bejt dost nepříjemný.
Já ok,jsem na půlce Espritalu,zatím si držím váhu-včera jsem zase cvičila,tak mě trochu bolí svaly,ale holt to musím vydržet.Spala jsem v pohodě,malej hodnej.Dneska jedu do Tesca něco pokoupit-klasika a MP zatím s Tomem na zahradu,já pak za nima.Horší je,že se má něco přihnat-buřina i s krupobitím nebo co,tak to je fakt supr. 😖 😖
Jinak hlásím,že sršáň i s kokonem je mrtvej. 😝 😝
Kam jste se všechny poděly????????Těhulky,jak je vám?A ostatní?Fakt to tu dost prořídlo,žádné zprávy........tak pište.

kubaka
26. máj 2009

kejka - vyzrála na sřšáně?? nám se občas nějaký zatoulá na zahradu a už z dálky je slyšet jakoby letěla stíhačka. Každý rok se nám ve střeše usídlí vosičky, ale žijeme s nimi v míru a nevadíme si. Horší je, že Marián se bojí všeho hmyzu - nevím, kde k tomu přišel. Mouchy jsou nejhorší. Takže musíme vždycky broučka odehnat nebo odcvrnknout, aby mohl chlapeček projít 😀 S mravenci si ovšem docela vyhraje.

mě je dobře, sice se mi objednávky zase pomalu začaly hrnout, ale díky AD mě to neděsí a neválcuje, ale totéž zvládám docela dobře.
anika - to opravdu vypadá jako panika a úzkosti - zatím, při panice mě brněly ruce a nohy, mravenčení, třes, zima atd atd - no uvidíš, jestli se to bude postupem léků měnit, tak referuj pravidelně 🙂

kejka, jo, to maj, ale řeknu ti, jak má ta ženská na chlapa koukat, když se pořád měří, skuhrá, trpí nahlas, vykřikuje, jak je mu zle, utrhuje se na děti - já už toho mám někdy plný zuby a mám chuť na něj zařvat, ať se chová jako chlap a ne jako bábovka. Dětem je jedno, že je zle mě - chtějí jíst, chovat se, povídat si. Já si nelehla ani když jsem měla zánět dutin a bolelo to jako čert, měla jsem na 14 dní ATB - ještě tak jsem si chvíli odpočinula na gauči, když už jsem fakt měla horečku a Marián po mě skákal. V té době měl MM taky 37, trochu rýmu, nechal si dát ATB ovšem celou dobu proležel v posteli. A já dělala všechno. Někdy mě ta sobeckost už vytáčí. Kdyby aspoň ocenili a vážili si toho, co děláme - teda aspoň v mém případě. On to vůbec nevidí. Ale fuj, už si zase stěžuju - spíš medituju. 😀