Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dalli
11. júl 2009

Ahojte, ani neviem kde začať a čím začať...asi tým, že mám z každého dňa obrovský strach čo bude...či zase deti nebudú vkuse revať a odmietať všetko a pod., týždeň sme bojovali so starším, mal šiestu chorobu no a mladší odvčera hnačka...ja mám strašný strach z ich chorôb, nezvládam to...aj ked každý sa snaží pomôcť, ja si pripadám neschopná a bojím sa v jednom kuse o nich, viem že deti s chorobami rastú, no neviem to prijať a spracovať, stále sa obávam niečoho...neviem sa tešiť ...také všetko nasilu mi pripadá...tiež rozmýšľam nad nejakými homeopatikami...pred liekmi mám zatiaľ dosť rešpekt...

kubaka
11. júl 2009

sarah - odstavit 17 měsíční dítě není vůbec kruté - bylo nanejvýš rozumné se začít starat o sebe, takže žádné výčitky. Kojila si déle než nadstandartně.

dalli - poradila bych se s doktorem, stačilo by pro začátek i s psychologem - pokud se neumíš radovat a život se ti smrskl na strach o děti a věčně zachmuřený pohled, je nejvyšší čas.Můžeš zkusit homeopatika, úplně beze strachu - iva 30 - to se týká i těhotenství - ovšem z vlastní zkušenosti a obecné vím, že pokud je na tom člověk fakt zle a deprese má, že ta homeopatika jsou na to slabá. Je toho na tebe moc a zátěž je obrovská. Pokud by ti i navrhl nějaká lehká antidepresiva - nebraň se jim: nebudeš litovat té změny a je škoda si děti neužít, když jsou maličké a roztomilé. Navíc se tvoje nálady přenáší i na ně - i když nenápadně, tak se to do nich vsakuje.

sarah06
11. júl 2009

kubaka ved som sa snazila co najdlhsie kojit,prvu dceru som len tri mesiace kojila vraj som mala malo mlieka. tak teraz pri druhej som si kojenie naplno uzivala.a veru potrebovala som sa dat do poriadku inak by som bola nanic utrapena ako teraz ked sem tam mi je tiez nanic ved uz som zvedava co povie dr. v utorok.chcem sa citit zas fain a nic ako to pocasie som utrapena

dalli
11. júl 2009

kubaka, presne si to vystihla, neužívam si svoje vymodlené a dlhoočakávané deti, tak ako by som si priala, sú to skôr len také okamihy, záblesky šťastia a hneď blbé vtieravé myšlienky, čo keď....už si aj sama začínam liezť na nervy, plačem a pod.,raz jem málo, potom veľa....a nad psychológom veru premýšľam, už len nájsť nejakého dôveryhodného...a odhodlať sa...aj ked rada by som to zvládla sama, no to asi každý.

kejka
11. júl 2009

Zdravím holky a nově příchozí maminy 🙂

Mám chvilku-chlapi si šli za barák zakopat.Přijeli jsme z Ustí,byli jsme jen tak na čumendu,nic neměli,ale prcek byl v Globusu v děckým koutku skoro 1,5h a stejně ječák,nechtěl od dětí. 😝 😝 😝
Vím,že dají dvě malé děti dost zabrat-už jsem takhle dva vychovala,ale nikdy jsem neměla takové problémy,ani se nekácela,nebyla smutná,takže já v tomhle neporadím.Někdy mám z toho posledního prcka nervy v čoudu,ale nějak mi AD pomohly a ještě pořád to házím za hlavu.
Dali ten strach o děti a neustálej kolotoč od rána do rána,to musí být dost těžkej nápor na fyzičku a o psychice nemluvě,takže nenech to zajít ještě dál,zkus dr.-poradit se a uvidíš jak se dáš do kupy a budeš mít radost ze života a dětiček si budeš užívat. ☹ Ty záblesky štěstí to je hodně malej kousek koláče.Jen se odhodlej,není na tom nic špatného a kort když ti to pomůže.I děcka to vycítí,že jsi v pohodě. 🙂 🙂
Kubaka o puboších písnu ip,až bude časík ju?????No vidíš,jakej máš havaj. 😀
Dzio jsi ok??????????Zkoušela jsem znovu sms,ale asi nic.......... 😖 No jsem šikulka. 🤐
Sarah zdravím a dej vědět,co u dr.
Andy jj gábl je jídlo. 😀
Jinak hlásím,že jsem ready-dneska žádnej výklep,takže to bylo asi fakt počasím. 😉 😉
Tak zatím a užijte si víkendu.

kubaka
11. júl 2009

dali - přidávám se ke kejce - už na nic nečekej, šlápni do toho, čím déle to budeš nechat rozjíždět, tím déle se z toho budeš dostávat. Nejlépe si najít psychyatra, co je zároveň i psycholog-terapeut. U toho budeš mít obojí péči. Já mám taky takového - umí si se mnou popovídat, když na něco narazím a zároveň diriguje i léky. Na takovéhle stavy už nikdo sám nestačí, takže je určitě vhodné, když zajde za odborníkem - praktický tě určitě nasměruje kam jít. 🙂

kejka - puberťák zase zítra odjíždí a jsem docela ráda 😒 že zase bude týden klid. Není od věci si od těch dětí odpočinout.

mimochodem pro pobavení - nezkušený řidit - postavila jsem naše maléroztomilé autíčko pod veřejné osvětlení a když jsem přišla další den , mělo přední sklo a kapotu tak neuvěřitelně posra.ou od ptáků, že jsem to musela seškrabovat a rozmočit, abych vůbec viděla ven. 😀 Hnus - večer jsem musela ty nánosy jít regulérně umýt šamponem - ne a ne to pustit. Takže - neparkovat pod lampou 😅

iva30
11. júl 2009

ahoj kubaka. myslis reda ze mam ist za svojou psych. a povedat jej o mojich stavoch? ty mas aku skusenost?

gabika59
11. júl 2009

Zdravím Vás všetkých ,
nepísala som dlho ,ale chodila som nakuknúť a čítala som vás pravidelne.Dnes je to 6 týždeň kedy beriem Hapilux a som rada ,že som ho začala brať.Priznám sa ,že na začiatku som vobec nemala voľu písať ale teraz sa všetko zmenilo.Moj partner ma nespoznáva ,že som sa zmenila o sto percent.Predtým som nechcela nikde chodiť,bála som sa ,že mi bude zle.Teraz dokonca sama chodím so synom na kúpalisko.Aj mama mi hovorí,že som sa zmenila.že som kľudnejšia a dá sa so mnou porozprávať.Ešte však cítim niekedy také pocity ,že nevládzem a musím si oddýchnuť ,ale je to omnoho lepšie ako predtým.Mám viac energie a hlavne som rada ,keď sa zobudím,že nemám zlé pocity a ,že konečne už nerevem.zatiaľ sa majte kočky pa pa

sarah06
11. júl 2009

v poslednej dobe mi aj hucieva v lavom uchu moze to s tym suvisiet.nechce sa mi trepat este na usne.alebo to robia lieky

iva30
12. júl 2009

ahojte.som asi tak jeden a pol mesiaca pred porodom a vratili sa mi stavy panickeho strachu a uzkosti. myslite ze si mozem dat na ukludnenie xanax? ma niekto taku skusenost?

kubaka
12. júl 2009

iva30 - no určitě jí to řekni a domož se nějaké pomoci - musíš být fit. S tím Xanaxem to nevím.
Já beru léky sedm let, z přepracování jsem se složila tak, že jsem nedokázala ani uvařit, byla jsem 9 měsíců v PN a čtyři z toho ze začátku jsem brala jen Xanax a Lexaurin, až jsem terapeutce řekla, ať mě pošle na psychiatrii, že to nejde zvládnout. Do dvou měsíců po začátku léčby mi bylo o hodně lépe. Ale byla jsem na tom zle, takže návrat k normálu trval hodně dlouho - skoro rok. Dnes jsem fit, ale udržovací dávky beru pořád, hned po porodě jsem zase nasadila, protože ty stavy úzkosti a paniky se začaly mohutně vracet. Takže na nic nečekej a utíkej - tedy dokutálej se - k psychiatrovi. Koukni na gabiku, jak je změnila a jak píše optimisticky - gratuluji 🙂

Jo - samozřejmě psychiatr s měkkým I po CH - v minulém příspěvku to byl fujtajblový překlep 😝

hejka
12. júl 2009

Ak trpite strachom, uskostami , idealne je odblokovanie metodou ONE BRAIN, kineziologia je to jednoducha a ucinna forma. Viac na mailik.

andy.a
12. júl 2009

ahojte 😎 😎 😎

Iva,skús si kúpiť Ginkgo biloba a až to nepomôže,tak sa objednaj na ORL 😝 ono to hučanie môže byť zo všeličoho,väčšinou to býva cievneho pôvodu/nedokrvenie/,ale aj po Alvente je to myslím jeden z výnimočných nežiad.účinkov 😔 😕

Hejka,dík za tip,ale dievčatá,ktoré chodia do tejto diskusie majú buď depresie alebo panické poruchy...s rôznymi inými problémami...pochybujem,že by im LEN tá tvoja doporuč.metóda pomohla..oni potrebujú brať aj lieky,lebo tuná nejde o pocity strachu a úzkosti,ktoré máva občas každý bežný človek...toto sú už chorobné prejavy..
ale mohla by si pre info nahodiť link 😕 🙂

Hejku si budeme mýliť s Kejkou 😀 😀 😀 😝 i keď pochybujemže by sem Hejka prispievala viac ako Kejka a podľa štýlu príspevkov/ a jazyka/ je Kejka ľahko identifikovateľná 😀 😀 😝

andy.a
12. júl 2009

To čo som písala pre Ivu,patrilo Sarah,prepáčte kočky 😉

Iva,kolegyňa mala pac.,ktorá počas celého tehotenstva brala vysoké dávky AD a ešte aj pred pôrodom mala Neurol 1 mg 3xdenne + ešte podľa potreby 😔 😕 to by som ja teda na vlastné triko nedala takúto liečbu,ale môžeš si dať raz za čas Xanax podľa potreby 0,25-0,5 mg....a tie homeopatiká,ktoré písali kočky...resp.sa poraď v lekárni 😉 🙂

Gabika,super,že je to už lepšie,no vidíš 😉 a to si sa bála ten Hapilux užívať 😉 😕 😅

Dalli,určite treba nájsť vhodného psychológa,resp.aj psychiatra-ideálne by bolo keby to bol psychiater-psychoterapeut,ako píše Kubaka 😅 píšeš,že sa bojíš klasických liekov...na takéto slabšie stavy úzkosti a nervozity,strachu zaberie napr.Guajacuran,Elenium,Persen forte,Sedatiff PC/Homeopatikum/-to ti voľne predajú v lekárni,aj poradia určite veľa ďalších liekov,rôzne čaje na upokojenie 😉
a doporučujem aj Magnesium a Pyridoxin,resp.B-komplex 😉 sú dobré pri psych.ťažkostiach

dúfam.,že som zasa nepoplietla,komu patrí ktorá rada,lebo vás je tu veľa nových 😕
týmto vás všetky zdravím a vítam 😵 🙂 😎 😎

dzio2
12. júl 2009

andy dakujem pocasie strasne namna vpliva ale vydrzim teraz vpohode 😀 kejka drz sa ak mas toho vela tak odychujivka musis to vydrzat koli babu nevadi ze je vyvynute ale lieky skodia napriklad na srdiecko a na nervovy sistem je to tazke ale zvladnes to ja som tiez tehotna som v 37tyz a uplne chapem co prezivas deborach v ktorom si tyzdni? ako sa citis ?cakas 4babo to je krasne 🙂 budem ty drzat palce tak msa majte pa

sarah06
12. júl 2009

andy.a pochopila som,ze je to pre mna.ved uvidim co povie dr. potom by som isla na orl.lebo je to dost neprijemne.

ved ani jer na mna tak zle nevplivala ako toto leto.
dzio..tak vela sil aby si to do porodu vydrzala.

dzio2
12. júl 2009

kejka davas volacku ?´+421 😀 skus a ak nic tak je niekde chyba ☹

deborah1
13. júl 2009

Dzio,ja som v 33tt,a už sa bojííím pôrodu 😖 Inak je mi tak,že sa cítim niekedy slabá a unavená /ale to môźe byť aj tehotenstvom/,ale mávam takéto stavy vačš.ráno,aj mi je vtedy často zle.Neviem,či je to depka alebo úzkosť alebo také dokopy 😕 ,ale viem,že mi bývavalo lepšie,tak by som najradšej zvýšila dávku liekov,ale práveže teraz by som už mala začať vysádzať,aby som 2 mesiace pred pôrodom bola bez liekov.Ty to máš ako s liekmi?Normálne mám z toho strach,bojím sa,aby sa mi mi to nevrátilo 😒 ☹ ,včera som si aj preto poplakala 😢 .Lenže dr.chce,aby som ich vysadila a že pri liekoch nemôžem ani kojiť a to by som ja veľmi chcela-kojiť.Andy hovorí,že môžem v pohode s liekmi kojiť,ale čo moja dr,stále si hovorí svoje. 😠 Dzio,u teba je to ako?Bojíš sa pôrodu?A čo lieky,kojenie?Už vieš,čo a ako?
Iva,ahoj 😉 ,ty si tuším tak nejako ako ja.Kedy máš termín?A ako sa inak máš?
Zdravím vás aj ostatné všetky 🙂

deborah1
13. júl 2009

Aha,Iva,už som si prečítala na predošlej strane,že si v 33tt.Ja som mala vysadené lieky v 1.trim. /predtým som brala Seroxat a podľa potreby Frontin/ a vo 4.mesiaci sa mi to začalo vracať,tak mi dr.predpísala Sertralin a Guajacuran.Teraz mi káže pred pôrodom zase vyadiť. 😖

kubaka
13. júl 2009

deborah - jestli Andy už psala, že při určitých AD můžeš kojit, tak je to fakt a já kojila při Citalecu taky někdy od 4. týdne po porodu. Pokud ti doktorka brání pomoct, tak bych šla asi jinam. Pokud v tobě místo pomoci vyvolává takovéhle napětí a vlastně ještě zhoršuje stav, místo aby ho jako lékařka duše zlepšovala - což je prodle mě prvořadé - tak bych se o pomoc obrátila jinam.
Jde najít léky, které pomohou a budeš klidná kojná matka. Se mnou doktor vůbec nesmlouvá - když přijdu, že je mi hůř, zvýšíme, když navrhnu, že se cítítm bezva a chci snížit, neodporuje. V těhotenství jsem vysadila a říkal, že uvidím, jak se to bude vyvíjet a že vím, kde ho hledat. Mám jistotu, že mě nenechá na holičkách, když bude krize a nebude mi vymlouvat léčbu. I tohle vědomí je velká pomoc. Když se necítím, respektuje to. Takhle by myslím měl fungovat psychiatr - co Andy, je to tak???? 🙂 🙂 🙂
ltrochu nerozumím tomu, proč chce, abys byla před porodem bez léků?? vysvětlila ti důvod?

iva30
13. júl 2009

ahojte. deborah ja som bola dnes u mojej psych. a ta mi predpisala diazepam na ukludnenie. to mozem povedal mi to aj gynekolog. povedal ze nie je dobre aby som bola v takom stave pri porode a ma vela takych pacientiek. mam aj znizeny krvny obraz tak mi prepisal aj lieky na zelezo.preto som sa citila taka unavena. neviem preco sa to vratilo,doteraz bolo vsetko v poriadku a zrazu to prislo. a ty mas ake skusenosti?

sarah06
13. júl 2009

ahojte tak iva dufam,ze ti uz bude lepsie a budes si vychutnavat tehotenstvo.

lenka00
13. júl 2009

Ahojte holky, moc se mi libi jak si tady povidate a vzajemne si pomahate...clovek ma aspon pocit, ze v tom neni uplne sam...Chtela bych se sverit a zaroven poprosit o radu...Mne 2 dny po porodu umrela maminka- mely jsme spolu krasny vztah, byla to moje nejlepsi kamaradka...zemrela po tezke nemoci a ja se snazila cele tehotenstvi ji pomahat...vsecho jsem zvladala bez leku, ale asi 3 tydny po porodu - jsem mela nejake vidiny,nespala jsme - mozna z unavy ci z nervu- sla jsme hned pro jistotu k psychiatrovi - nechtela jsme nic podcenit..dostala jsem citalec 10mg- ze zacatku silena uzkost- nespavost a pak lepsi..za 2 tydny, opet depky, uzkost, nespavost tak jsme zvysili davku na 20mg pak 3 tydny klid - jenze pak opet to same...zacla jsem se bat nespavosti - skoro az desit, pri kratkem drimani se vylekam...tak mi dr. napsala fevarin 50mg na noc-beru ho 14 dni...musim priznat, ze stale kojim a proto tady pisi - dr. tvrdi, ze to vubec nevadi, ze jsou to mikro davky co jdou do mlika...je to silene, vsechno si hrozne vycitam...beru leky, kojim a mam pocit,ze mi stejne vubec nepomahaji - porad se bojim jit spat,trapim se, je mi silene smutno a pritom mam nadherneho syna...nevim, zda si to vse nedelam, abych nemyslela na mamcu...pomohou leky i na depku po ztrate blizkeho? nemate nekdo zkusenosti s fevarinem? Moc vam dekuji za odpovedi a preji pekny den..papa

dzio2
13. júl 2009

deborah IP inac vsetko ok drzim sa 😀 potom popisem

sarah06
14. júl 2009

ahojte.bola som na kontole nechala mi spitomin a alventu mi zvysila zo 75mg na 150mg,,,a podla potreby aby som si dala oxazepam.tak uvidim.dufam ze uz bude iba lepsie.

kejka
14. júl 2009

Kočky zdravím
Malej gábluje,tak mám chvíli na napsání,jinak lítám jak hadr na holi,no znáte to-dítko 😝 😝
Ivo taky jsem měla v těhu diazepam-ke konci jsem nemohla spát,tak mi ho gynekolog napsal a dávali mi ho i ve špitále před císařem. ☹
Lenko vítám tě 😉 Holka zlatá,to je mi moc líto,co se ti stalo. 😔 😔 Já jsem kojila 6měsíců a brala jsem lexaurin,snažila jsem se ho snížit,jak jen to šlo,brala jsem ho i celé těhu a malej se narodil v pořádku,ani u kojení neměl žádné problémy a je z něj 4letý šídlo.Nic si nevyčítej,musíš být v pořádku pro miminko,bez léků by ses zhroutila úplně.To nesmíš.Drž se.l
Dzio dobrý?L
Deborah moc zdravím a taky se drž.
To platí i pro ostatní holky,já jsem oki,už vím,proč jsem byla vykleplá,přišla mrcha,včera jsem byla na šrot,ale dneska už dobrý.
Andy je to možný,že po 14letech lexák ještě fakchčí?????? 😕 😕 Nebo už je to jen fakt závislost.Cítím se normálně,ale musím ho brát,to asi budu už pořád. 😒
Tak se mějte,co nejlíp to jde.
Kubaka co autíko-jezdíš jako divá? 😀

kubaka
14. júl 2009

Kejka - jezdím, už mám najeto 40 km 😀 😀 Pořád pomalu, trénuju trasy a při poslední cestě jsem neudělala ani jednu pitominu 😀
Chlap je v pohodě, puboš 3 týdny na táboře, tak je docela veget - s jedním dítětem je to teda fakt rozdíl.l

Hele, ten lexák bys ale brát neměla -to není na dlouhý jezení -to jsme tu probíraly - nic neřeší - na úzkosti by ti měli dát něco nenávykového - si teda myslím - pořád lepší nějaký citalec než lexaurin. Co řekne Andy by mě taky zajímalo.

Lenko - je to krátká doba, vydrž, zaberou léky a nic si nevyčítej - naopak jsi zodpovědná, že jsi se šla léčit - mimino potřebuje mámu v pohodě. A hlavně si možná běž s někým promluvit o mamince - je to příliš mnoho emocionálního vypětí najednou. A pro jednu rodičku až dost. Potřebuješ se vypovídat ze smutku a stesku a usměrnit ho. Léky pomohou, ale když je deprese způsobená takto konkrétním zážitkem zvnějšku, je určitě vhodné navštívit i psychologa. Je o čem mluvit...
Kamarádka porodila mrtvé dítě - vypadala, že se s tím srovná, ale za dva měsíce měla tak hrozné sny a úzkosti, že zašla za mou terapeutkou a stačily jí asi 4 hodiny na to, aby tu událost rozebrala, zpracovala a pochopila co se s ní děje. Pak už nechala děťátko vklidu "odejít" a za chvíli otěhotněla znovu.
Dzio - to tě neděsím - ona měla nějakou trombozu v pupečníku - takže rarita

astora
14. júl 2009

ahoj kočky dlho som vahala či prispieť je jasne že každa z vas čo do tejto temy pise ma nejake depresie ale ja by som chcela nejaku dušu na pisanie skor mail alebo IP ma tu niekto kto prežil ťažke detstvo ? smrt rodiča ? Ak hej budem rada ak mi napišete ja by som rada svoje city vyliala ale nemam kde a verejne nemam zaujem to prepierať nakolko neviem kolko ludi ma tu pozna a prečita si to. 😉

dvojka
14. júl 2009

Ahoj holky

Tak jsem se konečně odhodlala napsat.Můj problém začal před čtyřmi měsíci,kdy mi umřela mamka.Vše se odehrálo tak strašně rychla,že to byl o to větší šok.
Už čtaři měsíce,se noc co noc obvinuju z mamky smrti.Můj život se skládá z věčného KDYBY!
Kdyby jsme jí odvezli do nemocnice včas,kdyby jsme jí doma udělali lepší podmínky,kdybych se k ní chovala jinak.Kdyby,kdyby,kdyby.Někdy je to už opravdu na hlavu.Přes den zaměstnávám myšlenky starostí o děti,ale v noci je to úplná tragédie.
Mamka nejspíš umřela díky depresím,nevim,je to jen doměnka a právě o to víc výčitek mám,že jsme měli včas zasáhnout a pomoct jí,páč pomoc potřebovala.
A tak se ptám,jestlli ty 4 měsíce jsou ještě málo na to,abych o její smrti přestala přemýšlet a nebo je čas na to něco se sebou dělat.

kejka
14. júl 2009

Kubaka to je právě to,že já ho nemůžu vysadit,nejde to-hned jsem vykleplá. 😒 Dr.mi tvrdí,že ho mám brát.Já už nemám žádný stavy smutku,úzkosti atd,ted je mi okej,co jsem si upravila váhu a můžu normoš jíst a spát,tak se cítím v pohodě.
Dvojko-mě zemřel manžel,je to 14let-proto jsem tu-nervově jsem se složila,do toho dvě děti.Bylo to hrozný období.To co píšeš-kdyby důvěrně znám-já si to říkala taky.Přesně jako ty.4měsíce je hrozně krátká doba,mě to trvalo pomalu tři roky-to už jsem měla přítele,než jsem se s tím vyrovnala a ránu v srdíčku mám pořád. 😔 Vím,že to pro tebe musí být hrozný,nebudu ti psát,bud silná atd,protože ti to stejně nepomůže-mě to taky nepomohlo.Každej se s tím vyrovnává jinak. 😔 Je mi to moc líto.
😢
Astora zdravím.Mě je to jedno,kdo mě pozná,já za to nemůžu,co se mi stalo,proto jsem píšu otevřeně. 😉
Lenko tak tak,jak píše Kubaka.
Holky je nějak natlakováno,zatáhlo se,příšerný dusno-asi přijde buřina.Mě se zdá,že furt jen prší 😖