Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mangotree
7. feb 2010

ahojte,
tak ste ma opäť trochu upokojili s tou depersonalizáciou.
Ja si už tieto dni hovorím, že ktorvie čo vážnejšie by som mohla mať. Bojím sa schizofrénie, alebo iných vážnejších porúch a viete, že ked človek chce, príznaky si nájde 😝

Ale musím vám zdeliť dnešný pekný zážitok. Poobede som spala, aj z únavy, aj z toho pocitu skleslosti, že som chorá, e nie som v poriadku, smútok z toho, či niekedy budem. Celé tie dni bojujem so strachom, že necítim, či cítim, či som schopná prežívať pozitívne emocie, ked nemám chuť na bozkávanie napríklad, hned cítim úzkosť, že som čudná a tie moje otázky v hlave: prečo na to nemám chuť? som normálna? je to normálne ked na to nemám vždy chuť? A vždy potom ked tá chuť ku mne príde, sa upokojím, som pár dní spokojná, no potom opäť depkárim.

No a teraz som sa zobudila po tom všetkom smútku a zrazu ani neviem prečo a ako na mňa prišla chuť cítiť jeho blízkosť. Viete aká som bola rada?!! 🙂 Pre mňa je to až sviatok, ked konečne niečo cítim, ked túžim po objímaní, po ľudskom teple svojho priateľa. tak som si povedala, že sa budem tešiť aj z takých drobností, lebo..pre mňa takáto radosť vlastne nie je drobnosť 😉

monca007
7. feb 2010

Ahojte bubinko83 pises ze trpis PPuskostou a Depresiou ta psychoterapia moze byt dobra volba ale sama o sebe nestaci treba uzivat aj lieky lebo bez nich sa nevyliecis moj nazor ozaj nespominala si ake lieky beries?

mangotree
7. feb 2010

ale viete čoho sa bojím? dlhodobých vedľajších účinkov užívania tých liekov. ved ja neviem, ked sa berú roky, čo sa s tým telom deje?

bubinko83
7. feb 2010

monca pisala som to ake uzivam liekz setralin actavis a lexaurin.Potrebujem urcite aj psychologa,lebo sa mi to potrebuje v tej makovici aj ulezat.Bojim sa tych liekov. 😒

kubaka
7. feb 2010

mango - nic se neděje 😨 😨 vedlejší účinky jsou ze začátku, pak už né. Já je beru 8 let a nic - někteří lidé celý život . I doktor mi říkal, že tenhle typ léků má mizivé dopady na organismus, není se čeho bát. 🙂

kubaka
7. feb 2010

bubinko - s tou závislostí: AD nejsou návyková. Anxiolitika, sedativa návyková jsou: Lexaurin, Diazepam, Xanax, Neurol, Hypnogen - když je berete týdny, ba měsíce, závislost se utvoří, ale příčina nezmizí. Třeba to odlišit. Léky na úzkost nejsou antidepresiva. Nejsou jako droga, bez které bys nemohla být. Vysazují se postupně, tělo si musí zase zvyknout na sníženou dávku, ale pak bez nich můžeš být - pokud už budeš vyléčená.
🙂
Když máš silné úzkosti, deprese, pak nezbyde než stav upravit léky, někdy jde i o život, o zdraví - pokud jsi v tak hrozném psychickém stavu, nemáš ani sílu a pomyšlení na nějakou terapii. Člověk není schopen třeba ani vnímat. Nestojí to tedy tak buď jedno nebo druhé. Spolupráce obou oboru je ideální. Léky zklidní, dostanou tě z nejhoršího a v terapii můžeš vyřešit příčinu.
Pokud na tom nejsi příliš zle, pak klidně zkus jen terapii. Naprosto skvělé. 🙂

hroska
7. feb 2010

Ahojte dievcata,

uz ma nes..te s tymi neistotami 🙄 🙄 🙄 🙄 , ved aj Andy Vam pisla, ze podobne lieky ako my beru aj DETI........., tak coho sa bojite....... liekov???, ved ich vyrobili pre ludi, aby im pomahali a nie pre zvery alebo mimozemstanov a co maju povedat onkologicki pacienti co chodia na chemoterapie, ved tym davaju do tela ozaj "ine bomby", ti by radi jedli len AD. Mango - a Ty sa furt neboj cohosi 🙄 🙄 , zacala si teraz brat AD.... a to je to najlepsie, co si mohla pre seba urobit, ak sa to da zniest tak k nim nemusis brat nic na ukludnenie, ak sa Ti to neda zniest, tak si k tomu davaj nieco na ukludnenie, kym Ti uplne nezaberu 😨 . Nehrab sa teraz v tom, ci maju vedlajsie ucinky alebo nie, ci budes mat chut na sex, alebo nie ..... vid len jediny ciel - BYT ZDRAVA - to je to podstatne a potom bude aj vsetko ostatne....... Nerob teraz ziadne dolezite rozhodnutia, len ber, ber a ber AD. Si mlade dievca a mas zivot uplne pred sebou resp. povedala by som, ze si este nezacala poriadne zit. A Ty predsa chces vstupit do toho "ozajstneho zivota" zdrava -nie 😨 😨 😨 😨 . To musi byt Tvoja priorita. Sustred sa len na to, hladaj si toho najlepsieho lekara - psychiatra, rozhod siete na vsetky strany........ Ak sa este necitis na taky boj, bud trpezliva, lieky Ti pomozu a "postavia" Ta na nohy. Ved tu boli aj horsie pripady, dievcata co absolvovali EKL liecbu 😝 😝 😝 😝 😝 😝 a ziju, chaporia sa..... mas velke sance, tak sa raduje, ze mas nadej...... Moj otec beri AD pomaly 30 rokov 😝 - nie je sisi, ani invalid, vyzera o 10 rokov mladsi, je vykonny, stara sa o vnucata a pecenove testy ma vporiadku, ani ziadne choroby nema, okrem vysokeho krvneho tlaku, ale to uz je asi z vekom.........

Kocky nove vitajte - v poslednej dobe same ovocie - citrona, kiwi, mango 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Andy - pas som si uz upravila, nech tu tolko netraposim s tou diagnozou 😉 😅 . Inak tie deti - aj mi je ich luto, ze uz musia AD.... ale zivot sa s nikym nemaznie a su to teenegeri alebo aj mensie decka 😨 😨 😨 😨

Filipal veru datle sa tu uz davno nerozoberali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , ale nezabudli sme na ne, nezabudli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀, aaaaaaaa si si ista, ze si to naozaj nevidela datla alebo aspon datlika 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

filipal
7. feb 2010

Hroska, uz som sa zlakla, ze ta šľak trafí 😀 😝 tak si sa rozculila!!!! 😀

ale zmysel pre humor ta nastastie neopustil.... tak vam poviem, ze som rada, ze zijem, uz ma nejako odseklo, ale hybem sa len tak opatrne....

to ovocie je dobre!!!!! 😅

citrona
7. feb 2010

ahojte kočky, ďakujem za všetky odpovede a rady. 🙂
Povuma – aj ja som čítala, že od AD sa priberá, ale inde baby písali, že po cerlifte niektoré schudli – aj mangotree to potvrdila, až mi to bolo čudné. Ale to je jedno, radšej s pár kg navyše a spokojná a usmievavá, ako v tomto stave. 🙂 🙂
Andy.a ďakujem – dala som na tvoju rada a na noc som si dala celú tabletku, spala som lepšie ako predchádzajúcu noc, ale aj tak som sa párkrát zobudila, ale zlý spánok to nie je pre mňa nič nové. ja keď prespím 4-5 hodín v kuse, tak môžem oslavovať! A dám si predpísať aj ten obyčajný xanax, i keď nechápem, prečo mi doktor naordinoval ½ tabl. z toho SR. 😲 😲 môžeš to aj, prosím ťa, ozrejmiť, prečo sa majú užiť celé?
Filipal, skoro ti „závidím“ že si mala len sucho v ústach! Ja som okrem búšenia mala hrču v krku, tlak na hrudi, triašky a návaly horúčavy. To bolo ešte v dec.a nemala som tušenia, čo mi je. Prvá cesta bola k internému, nič mi nezistili, ale na to búšenie mi dali corvitol – vďaka aj zaň - veľmi mi pomohol, lebo už som bola na pokraji síl. Až sa čudujem, že som prežila sviatky, lebo ja som si myslela, že už umieram, tak mi bolo príšerne. 😢
Potom ma poslali ku kardiológovi, ale tam som sa dostala až po vianociach, echo srdca v poriadku, dali mi aj holtera, všetko ok. I keď mi ten corvitol dosť pomohol, stále som nebola vo svojej koži, potom mi jedna zdrav. sestra poradila, že si mám dať predpísať niečo na ukľudnenie a potom mi bolo trochu lepšie. ale ani jeden lekár mi nenavrhol psychiatra. K tomu som sa dopátrala len na nete, keď som podľa príznakov hľadala, čo mi môže byť. Tak som zistila, že mám depresiu, neurózu, PP aj NCA. 😀 😀 😀
Tak som sa konečne po týždňoch trápenia objednala k psych.a som rada, že mám konečne lieky a pevne verím, že zaberú.
mangotree – so štítnou žľazou našťastie problémy nemám, to mi robili hneď vyšetrenie. Toto mi stačí.
baby, ako ste zistili, že AD zabrali? jedného rána ste sa zobudili a zistili ste, že svet je ružový? 🙂 🙂
Tak nejak si to predstavujem ja.

andy.a
7. feb 2010

🤐 veru,ja som si to ovocie ani nevšimla 😨 😨 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝
žeby ešte nejaká Hruška alebo Mandarínka došla ?? 😕 😅 😝

ozik,za týždeň je Valentín 😵 😵 😵 😵 😵 😝 😝 😝 😝 😝
čo budete podnikať ?? 😕 😅
bezdetné a s väčšími deťmi to máte super,to sa vám dá aj niekam ísť 😉 🙂 😅

Fil,som rada,že je ti lepšie a obdivujem ťa s tým cvičenim,aj ostatné,čo chodíte cvičiť 😉 🙂 mne sa tak nechce,ale ani vlastne nemôžem,čo s malými ?? doma som kedysi cvičila,ale teraz už nemám ani miesto,aby som cvičila pilates 😝 😝 😝

Srdcko,nad tým strojom na cvičenie som rozmýšľala,ale ja radšej cvičím v leže,alebo na boku a tam je tá poloha taká divná 😕 😅 😀 😀 😀
mne sa teraz páči AB Tronic X2,kedysi som mala ten obyčajný a pri diete a bez akéhokoľvek iného cvičenia som schudla aj spevnila partie 😝 😝 😝 😝 😝
len to som nemala za sebou 2 pôrody 😖 🙄 🙄 😀 😀 😀

Hroši,no chodia detičky už od 1 roka ....a SSRI som dávala najmladšiemu 4-ročnému,čo si pamätám 😕
5 mg citalopram a v pohode 😕 😉 na šk.fóbiu 😉
ešte pred SSRI sa aj malým deťom dávali nízke dávky tricyklík/Ludiomil,Prothiaden mite a pod.../,určite sú SSRI lepšie 😉
Od 6 rokov úplne bežne sertralin od 25 mg,citalopram od 5-10 mg a fluvoxamin/Fevarin/ od 25 mg 😉
z detských psychiatr.kliník chodia deti nastavené na také lieky a také dávky,žeby ste len zírali 😕 😕 😕

Kubaka aj Hroška tu krásne popísali,už nemám čo dodať 😉
určite žiadna z vás nemá tie AD predpísané zbytočne,len tak aby sa psychiater nenudil,tak ich užívajte,kočky 😕
nejdem tu nikomu vnucovať lieky,ale keď ich treba,tak ich berte 😝 😝 😝

Mango,ak budeš mať čas,prečítaj si niekedy viacej z tejto diskusie,podrobne sa tu rozoberali veci,na ktoré sa pýtaš 😉

ideálna je kombinácia farmakoterapie a psychoterapie 😉 určite by som ale najprv začala tým prvým,teda brať lieky,aby som bola schopná zvládať psychoterapiu ,ktorá často býva náročná 😉 😉 😉
nejde len o to ,že sa "vykecávate u psychológa" 😝 😝

sama osebe LEN psychoterapia-OK,môže byť,ale na ľahšie reaktívne stavy,postraumatickú stresovú poruchu-nie závažnú,ľahké prechodné úzkosti,atď--.... 🙂 😉 😉 😉

Tak zatiaľ páčko,pekný večer a sorry za preklepy/ja si žiadam od MM na Valentína
späť svoj notebook !!!!!!!!! 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 ,nechcem tento konský počítač 🙄 🙄 😠 😠 😠 😀 😀 😀 ...../
ahojte 😵 😵 😵 😵 😵 😎 😎 😎

andy.a
7. feb 2010

Citrona,lieky SR alebo CR sa robia buď vo forme obaľovaných tabliet,alebo dražé alebo-najčastejšie kapsule...teda sa ani NEDAJÚ deliť 😉
o tom účinku/postupne sa uvoľnujúca účinná látka,tám pádom dlhšie trvajúci efekt/som písala...ten obal tablety alebo kapsuly je tam na to,aby bola účinná látka chránená a nikoho nenepadlo ten liek poliť,štvrtiť a pod....
pri polení sa nedá zaručiť efekt účinnosti,toť vsjo 😝 😝 😝

povuma
7. feb 2010

citrona, aj ja som absolvovala rozne vysetrenia od kardiologa, internistu, nik nezistil čo mi je 😠 ....ani obvodná, len som bola celá v krči, chodila som na masaž chrbta, mala som uplne stuhnutú krčnu chrbticu, sama som pátrala po tom čo mi je, naštastie má mama známeho psychiatra a ten ma poslal hned k psychiatrovi 😵 ...ja som vobec netušila, že to može byť psychickeho povodu, stále som riešila len tie moje telesné problémy...

horska, kluuuuuuuuud, nech ťa šlak netrafíííí 😀 s tým ovocím si trafila klinec 😀 😀 😀

ja si tiež vravím, že ludí trápia omnoho vážnejšie choroby, a ešte som chcela dodať, že AD nie sú navykové, ja som ich nebrala pár rokov, teraz som sa k nim vrátila, preliečim sa a určite ich časom zasa vysadím 😉 A ak aj nie, svet sa nezrúti....mám kamaráta so sklerozou multiplex, mladý chalan, celé dni na ložku, príp.na vozíku, odkázaný na rodičov, to je niečo, čo človeku otvorí oči 🙄 ...pritom on je taky optimista, až sa za svoje uzkosti hanbím 😔

srdčko, poloha na mrtvolu je bežná aj u nás 😖, mne sa ták nechce mať sex 😖, normálne mi to príde ako nezmyselné hojdanie hore dole 😅....mám pozitivnu spravu v tejto oblasti: prvý orgazmus po polroku 😅 😔 😝

pekný večer a nový týždeň 😵

kiwi82
7. feb 2010

Ahojte, tak ja som bola v takom stadiu s PP, ze som vobec nemohla byt sama doma, lebo som sa bala, ze odpadnem, ze ma chyti panika,.......nehovoriac o tom, ze som nemohla chodit sama vonku a ked aj s niekym aj s tym som mala problem. bala som sa ze zosaliem, ze to nie som ja, ze sa mi to vsetko len sniva.....
Ako som zistila, ze lieky zaberaju? no, myslim, ze som navrhla mamke, to som este byvala u mamky, ze idem skusit vyniest smeti. A tak som isla sama vyniest smeti. islo to tak krok po krociku. samozrejme mala som velky strach ale musela som chciet. a verit si.

srdcko81
7. feb 2010

Ahojte krasky 🙂 Vitam nove babenky.
andy-stroj je fajn-aj ked teraz som ho trri dni zanedbala- neviem ci z zneho alebo z niecoho ineho ma strasne bolia krize 😖 ale inak je to celkom fajn aj pekne citis tie svaly ze nieco z Tebou robia-ale necakaj ze to ide tak jednoducho ako to vyzerá 😀 Som prvý raz na to vhupla tak som spravila 10 pohybov a bola som v koncoch-dokonca tým ako sa zapieras citit aj svaly na rukách.No teraz zvladnem 500 pohybov tým tocenim a 300 pohybov tých roztahovacich na stehná-a je to uplne fajn a trvá mi to tak 13 minut-chcem si zase pridat ale najskor musia prejst križe-lebo ako sa tocis na tom tak to dost bolí.Tie tri minuty ako reklamuju je podla mna málo. 🙂
hroska-uplne suhlasim-ja radsej ani nereagujem na tie prispevky o kilách-je mi dobre je-tak serinkám na tie kilá-aj ked sa necitim pritazlivo-ale manzelovi sa pácim a ine mi netreba. 🙂 Uz som to milionkrat povedala ze radsej byt skaredá bachratá a nepritazlivá ako trpiet tými stavmy. 😝 😝 😝 A orgazmus-no boze raz za meiac si ho moje telo vypýta a inokedy sa manzelovi prisposobim a inokedy on mne.No tak co-vie co mi je ze uzivam lieky a berie to normálne a mozno za par mesiacov bude aj so mna sexuálna dracica 😀 😀 😀
Ďatlov som rozoberala vcera 😀 😀 😀
citrona-ty pises moj pribeh?Presne to iste aj corvitol-presne do bodky-(celý priebeh,ako popisujes vysetrenia-proste vsetko) akurat ze ja som AD zacala brat az takmer 3 roky od prveho ataku PP.A potom som si povedala ze som krava ze som ich nebrala od zaciatku-a je mi fuk kolko ich budem brat-akurat to babatko ma trapi-no ale ak to nemám v osude tak aj to musim zvladnut-ale budeme optimisti no nie? 🙂 🙂 🙂
A presne ako pise hroska tie lieky su pre ludi nie pre zvery-akeby aj boli pre slonov a mali by mi pomoctz tak ich zozeriem a basta 😀
A este jedna otazka nove kocky-hlavne tie s PP preboha preco studujete tie letáky?ved ked máte takuto diagnozu-tak si tie neziaduce ucinky vsugerujete aj ked ich nemusite mat-samo ak nebudete studovat letáky-viem podla seba-moj doky ma na to upozornil-ze nech to nestudujem a tak to nerobim a basta.
A ked sme pri tom-viete kolkí ludia si vsugeruju neziaduce ucinky a pritom ani netrpia psychickou poruchou?
Strasne vela ludi je takých-to si pamatajte-napr.aj moja babka.
Ahojte. 🙂

bubinko83
7. feb 2010

to je určite pravda že ked si tie pribalove letaky prečitame tak si namyšlame všetko možno.Pri takychto psychiatrickych liekoch by tam ani nemali byt.Ja som chora už len z toho že si to prečitam 😉 Mna ale hned psychiatrička upozornila že mi nebude chutit papat a budem mat sucho v ustach.To sucho v ustach mam neuveritelne ale papat mi chuti aj ked menej.Ale neva ak schudnem mam z čoho 😀

baby kedy vam vysadzali ten lexaurin alebo niečo z tej skupiny?A kedy vam začali zaberat AD?

srdcko81
7. feb 2010

A ako tak citam tak poloha na "mŕtvolu"sa ujala,ze ercinka a povuma 😀 😀 😀
Zalozime novu temu?Kto má rád polohu na mŕtvolu? 😀 😀 😀 Isto by sa nás nazbieralo-a inak mám 28 a pár kamarátiek a aj mladsich ako ja a ked sa bavime o tejto tematike-teda sexuálnej tak ani oni nemaju naladu kazdý den a hovoria ze staci aj raz za mesiac a to ani neberu AD-ale to som tu uz pisala niekolko krat-jednoducho nemusi to byt len liekmi-jednoducho aj ked svojho manzela milujem a nevymenila by som ho za nic na svete tak sme uz predsa len nejaku tu dobu spolu a moze to byt aj stereotypom-predsa len sme uz neni vo faze zamilovanosti-a nemáme chut na seba skakat pri kazdej prilezitosti. 🙂

hroska
7. feb 2010

Povuma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - preeeeeeeeeesne tak - hojdanie hore dolu a ta mrtvolka bola aj u nas, ale teraz som to vylepsila 😵 😵 - lebo pri tej mrtvolke musis urcitym sposobom preukazovat, ze spolupracujes, takze najnovsie na boku a chrbtom k MM, tak si aspon myslim, ze ma skrabka po chrbte a nemusim sa na nikoho pozerat a mozem pritom, povedzme, ze aj spat 😔 😔 😔

Citrona - pekny pristup 😵 😵 😵 😵 , drzim Ti palce

Andy, uffffffffff, s tymi deckami je to fakt neskutocne 😨 😨 😨 😨 😨 😨 , nechce sa mi ani verit 😕 😖 a este tricyklika 😨 😨 😨 , boze moj ... U nas sa Valentin moc neslavi, MM - ze je to taky umelo vytvoreny, gycovy sviatok - no svojim sposobom ma pravdu 😒 , ale zasa my, zeny, by sme takyto sviatok privitali aspon raz mesacne, nie 😉 😅 😀 A ten Tvoj notebook je kde 😨 😨 , niekde v pivnici, ked este je nadej ze sa vrati spat

srdcko81
7. feb 2010

bubinko83-prvý týzden mi bolo neskutocne zle a tak som bezala za dokym ze nech mi tie lieky vysadi ze ich nechcem ze sa nemozem ani najest atd.Ten ma ukludnil ze to mi nemoze byt s tých liekov a ze mám detske davky atd-aja som mu uverila-aj ked samo ze to z tých liekov bolo-lepsie mi zacalo byt uz ked som sla od neho 😀 Je to hlupe ale je to tak-on ma proste ukludnil a ja som zacala bojovat-potom bol taký mesiac ze som mala dobre a zle dni a asi tak po troch to uz bolo fajn-a asi tak po polroku uplne fajn-no á aj teraz mi je niekedy horsie-ale nepanikárim a hned si nenamýslam-ved aj zdravemu cloveku je niekedyx zle a zatoci sa hlava-hlavne ze uz sa nebojim ist hocikam a s hocikým a nerozmýslam nad sebou a nemám ruku prilepenu na krcnej tepne-lebo z toho merania tepu mi tiez dobre hrabalo.
A ja lieky beriem rok aj stvrtý mesiac.Neviem kedy mi ich vysadia a ani neriesim. 🙂

srdcko81
7. feb 2010

hroska-aj to mám rada-tu polohu-aspon ma nevidi ked prevraciam oci 😀 😀 😀

povuma
7. feb 2010

srdcko 😀 aj MM uznal práve, že je to trefné 😀

bubinko, AD mi zabrali postupne asi po 3-4týždnoch, xanax mám stále v kabelke, vysadila som ho postupne , začala som sama, asi po 2 mesiacoch 😉 na noc som ho mala dlhšie, cez den som si ho pomaly nedávala, ked mi už bolo lepšie, ale na tie začiatky bol super, bez neho by som nefungovala. 😔

povuma
7. feb 2010

srdcko 😀 😀 😀 to prevracanie oči ma dostalo 😀 😀 možeš si pritom skrátiť chvíli čítaním časopisu 😀 😀 ruky máš volné 😀 😀 😀 😀 😀

hroska
7. feb 2010

Srdcko Ty si divoka zena 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , tak vravis, ze by si zozrala aj keby boli pre slonov - len ako by si ich delila.... 😀 😀 😀

bubinko83
7. feb 2010

kočky dakujem za odpovede ste zlate.Ešte som sa chcela spytat či nemate niektore zvyšeny tlak??? lebo ja som sa prave kvoli tomu dostala k psychiatrovy.Som dost citliva povaha,mam porobene rozne interne aj kardiologicke vyšetrenia a nič tak mi bolo poradene nech navštivim psychiatra.Mala som asi 4 panicke ataky a nechcem už v živote nikdy fuuuuuj.

monca007
7. feb 2010

bubinko ja som sa lepsie citila asi po mesiaci mozno skvor teraz je to zas o cosi lepsie ale zlepsuje sa to strasne pomaly prvy sa mi upravil spanok a chut do jedla dufam ze casom sa vytratia aj tie hrozne myslienky ktore mam v hlave ☹

filipal
7. feb 2010

baby, tu polohu tu nikde nemozem najst!!! 😨 aku mate na mysli??? 😅

povuma
7. feb 2010

citrona, ešte sa vrátim k tebe, to že ti zaberajú AD zisttíš, ale trvá to dlho, pomaly zažiješ dni, ked ti bude fajn, aj zabudneš na chorobu, tie sa budú striadať s horšími dnami, to je normálne 😎 , tých lepších dní bude potom čoraz viac, to je tak úžasný pocit, ked je človeku dobre.........ja si to teda nesmierne vážim, že ráno vstanem..... A NIČ 😵 😵 😵 ...žiadna panika, úzkosť, ...to je niečo skvelé 😵 😵

kubaka
7. feb 2010

prosím od teď mne oslovujte "mrkvičko" - rozšíříme se i na zeleninu 😀 😀 😀
Ovoce jsem si taky všimla - roztomilé, samé exotické ňamky.
horska se skvěle rozparádila, ale řekla všechno na plnou hu.u a přesně. Tak to je nejlepší.
Nebýt psychiatrů, nevím, zda bych přežila. Nebýt terapeutky, nevím, jak bych dál žila...

Já jsem se znovu přihlásila na břišní tance - už mě ty moje špeky začaly strašit. 😝 Tak jsem se moc nerozmýšlela a odklikla přihlášku do Aishy. Kroutit se začnu 2. března. Už jsem oprášila svou krásnou sukni a topík a jdu se hýbat. Uf.
Stroj by se mi bohužel do bytu už nevešel. Leda něco, co visí ze stropu - neznáte? 😀 😀 😀

hroska
7. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .......... baby dooooost - ved nas diskvalifikuju, uz nam ta anorgazmia asi udiera 😝 😀

bubinko83
7. feb 2010

asi som mimo vy tu preberate niečo ine 😒

povuma
7. feb 2010

bubinko, nie si mimo, len si robíme žarty sami zo seba aby sme zlahčili situáciu 😉 ...sme tu už dlhšie, tak sa nebavíme len o depresii, ale zasa babám, čo sú tu nové, vždy niektorá odpovie....sme predsa na jednej lodi 😉