Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
14. máj 2013

@adrianka1712 smutne ked chlap nieje oporov....a hlavne teraz obavy su strasna vec a poradila by som ti aby si nerozmyslala nad nimi a nebala sa len viem ze to je tazke...chlap sa ma starat byt oporou podat vzdy pomocnu ruku viem si predstavit v akej si situacii nieje to nic prijemne skus navstivit psychologa on v takejto situacii ti bude vediet povedat nieco co ta upokoji...popradit ti co dalej.ja som toho nazoru ze chlap ma stat vzdy pri mne a keby som mala mat este s nim problemi asi by som na neho zanevrela...porozpravaj sa s nim v klude co sa deje porozpravaj sa s rodinou atd hlavne mysli na to ze kazdy problem sa da vyriesit

lucinka0921
14. máj 2013

@adrianka1712 no tak to mas dost tazke...Skus si o tom nejak pohovorit so svojim chlapom.Viem,ze je tazke s chlapom rozpravat,ale aj ked on nebude chciet,ja by som mu povedala aspon svoje co mas na srdci,bud si uvedomi alebo nie....Chlap by si mal sam uvedomit ako sa ma spravat...A takto sa spraval aj pri prvom tehotenstve a synovi?Ci az teraz?Treba to urcite riesit,no neporadim ti asi ako,ale treba nemozes sa takto trapit a hlavne,ked si tehotna,nesprospieva to ani tebe a ani babu...

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 suhlasim s tebou,presne aj ja to takto vnimam,podla mojich skusenosti....Mne lieky pomohli odstranit tie fyzicke priznaky a zvysok musim zvladnut sama a teda zvladam a viem,ze zvladnem....

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921 ano je to pravda s tymi liekmi,mne zabrali hned skvele a po dlhej dobe sa mi to vratilo a hadaj to odzneje prec..a budem pracovat natom pozitivnom mysleni..Vies mi Lucka napisat aj ako spravne dychat do bruska ?
A pribrala si z AD ?

janka1012
14. máj 2013

@lucinka0921 tak ako neustale negativne myslienky su spustacom tak treba citat stale dokola nieke pozitivne knihy atd proste nieco co nam robi dobre poznam jednu znamu a tak si nahrala tajomstvo do tel a pocuva to kazdu chvilu takze s toho vypliva ked sa neustalim bombardovanim neustalich zlych myslienok deptame ste viec tak to musi ist aj naopak....jednu pani zase poznam co cita uz asi 30 krat dokola knuhu miluj svoj zivot a nechcela mi ju ani pozicat

mexico_16
14. máj 2013

@adrianka1712 no moja je to smutne co pises,ale to je sila,ze hodil po Tebe parky a Ty si 2 dni nejedla..no poviem Ti to rovno,viem ze si citliva teraz ked si tehu,ale je to chrapun ako sa takto k Tebe chova a je to psychicke tyranie !!! Ak mas kde chod prec ku rodine napr. a nenechaj si toto..Mysli na malu 🙂 a kludne nam napis..

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 je to tak,ze mozok prijima pozitivne a negativne informacie...a pamatam si na tom ako hovorila moja Dr. ked som bola u nej,ze vsugerovat pozitivne myslienky a trenovat dychanie 😉

lucinka0921
14. máj 2013

@mexico_16 joj,pribrala a vela...Skoro 20 kil....Teraz som sa dala na cvicenie,chcem schudnut...Lebo som mala 50 kil a teraz mam 80,pribrala som najprv ked som prestala fajcit a potom z liekov....A ty si pribrala?A to dychanie,ked si sadnes,opries sa,uvolnis a das ci ruky na brucho a budes dychat do brucha.Tymi rukami zistis,ci dychas do brucha,brucho sa ti musi nadvyhovat.A ked sa nadfychnes pomaly,musis pocitat do 5 a aj pri vydychu pocitat do 5 a robis to 10 minut.Aj ked sa citis dobre...Snad som to napisala zrozumitelne 🙂

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 ja uz necitam 🙂 mna nebavi citat stale to iste dookola.Ja uz to mam v pamäti zafixovane🙂 Ale Mne tiez pomohla kniha Miluj svoj zivot a tajomstvo.Naucila som sa hlavne spravne formulovat myslienky...

janka1012
14. máj 2013

dufm ze zase nepriberiem z liekov....naposledy som nabrala 10 kg a dost mi trvalo to zhodit teraz mam 55 kg a nechcem znovu pribrat tak dufam ze z antidepresiv nebudem len tak priberat ked budem cvicit a neprejedat sa 😠

janka1012
14. máj 2013

@lucinka0921 to si pribrala z liekov???? 😖

janka1012
14. máj 2013

riberaju vsetci ci iba niekto????ja nechcem zse pribrat du ze nie vsetci priberaju to by som nerada...

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 ked budes mat dostatocny pohyb a neprejedat sa,tak sa nemusis podla mna bat...Ja som mala aj malo pohybu,ale skor od liekov som pribrala,to mi povedali aj dvaja lekari...Lebo potom som sa pokusala schudnut pocas brania AD,jedla som zdravo a cvicila a ani deko som neschudla.Moj metabolizmus proste "strajkoval" . Teraz sice beriem ad,ale dala som sa na cvicenie,lebo tie kila navyse mi fakt vadia,tak dufam,ze schudnem...nevzdam sa tak skoro ako predtym,tak snad sa mi to podari...Ale niekto nepribera z AD niekto hej.Ja som sa uz stretla aj s tym,ze po AD niekto aj schudol....

janielka1
14. máj 2013

@mexico_16 ďakujem za radu, skúšala som rôzne čajíky prírodné antidepresíva a myslím že s nulovým výsledkom. Mám dve detičky, jedno ešte nechodí ani do škôlky a som na ne prevažne sama. Manžel je skoro stále v práci a keď príde robí na dome ktorý staváme. Detičku pohlcujú všetku moju energiu, hlavne staršia dcérka ktorá bola od malinka náročne dieťa a dosť zle znášala a aj znáša že má súrodenca.Niekedy robí doslova peklo.Ja som od mala trpela trémou a povedzme úzkosťou,všetko som ťažšie zvládala, teda vždy som to nakoniec zvládla dobre, ale čo ma to stálo. A tak je to aj teraz, ale tentoraz už to nezvládam. Niekedy večer uložim deti a revem ako blb, že takto to nejde, že ja to už sama nezvládnem. Som stále v jednom kole, som hrozne unavená, len by som spala, len to sa samozrejme nedá,lebo malý ma 2,5 roka a doteraz prespal len asi 3noci celé. Strašne som nervózna, rýchlo sa vytočím a niekedy ani nieje taký vážny dôvod, s manželom sa dosť hádame. Potom si predstavujem čo všetko sa môže stať, že som v podstate nevďačná, že mám dve krásne deti a milujúceho manžela a stále sa sťažujem.Furt len smoklím ☹. Napísala som to riadne chaoticky ale lepšie sa mi momentálne nedá.

mexico_16
15. máj 2013

@janielka1 Ahoj..No ani sa necudujem,ze mas zlu naladu a vybuchujes ked si nevyspata..V prvom rade treba zistit pricinu preco maly ked ma 2,5r. tak nespava celu noc..Je uz dost velky..Co byva hladni ci smadny alebo jednoducho je uz tak nauceny ? Podla toho co napises uvidime co sa da s tym robit..Nemozes takto fungovat 😵 😵 Ty urcite netrpis depresiou,toto nie je na lieky,skor by som skocila za obvodnou lekarkou po niejaky alprazolam na ukludnenie 🙂 Verim,ze si zufala a viem ci prechadzas ale skus mysliet pozitivne,chodte niekde von s manzelom nech postrazia babky deticky a ber pozitivne,ze budete byvat v novom..Kedy asi ? 🙂 citaj knihy,urob si masku..No my matky aj ked nevladzeme tak musime vztat a ist dalej..Popros manzela nech ta necha v sobotu vyspat,ze nevladzes nech sa postara o deticky rano a ty si pospi aspon par hodin navyse..Sadni na balkon,terasu...sportuj..treba rozhybat krv v tele 😀 Nic nie je take cierne ako sa zda..neviem aky mate rezim,ale urob ho deckam ponovo..nech su v posteli o 19,00 a ty si kludne uz oddychnes a bude ticho doma 😉

mexico_16
15. máj 2013

@janka1012 niekto pribere,niekto schudne 😉 ked budes sportovat a nezrat 😀 nepriberes 🙂

janielka1
15. máj 2013

@mexico_16 Malý nieje ani hladný ani smadný, jednoducho sa budí potrebuje ma mať na na dosah, chytá ma za uši,nos a to sa dosť zle spí,keď vám v kuse niekto stopuje prívod kyslíka🙂. Manžel by s ním aj ráno vstal, keď už je občas doma,ale malý vyžaduje len a len mňa. Keď mi ho mama včera strážila, kým som bola s dcérkou u lekára, tak jej odmietol aj jesť aj spať poobede, a to on si rád pospí po obede.Všetko musím robiť len ja, inak sa ani nenaje, a to je aj tak veľmi málo. Niekedy keď pospia večer skôr aj sa snažím relaxovať a myslím si že je to lepšie, že to zvládnem, ale keď opať príde nejaká záťažová situácia, tak je to o tom istom. Vybuchnem a potom plačem a tak dokola. Snažim sa nechať si slzy sama pre seba, keď ma deti nevidia, alebo si dám vonku slnečné okuliare keď mi je do plaču.
Nasťahovať do nového by sme sa mali toto leto, ale ešte to nebude nakomplet dorobené a tak budem aj tak stále sama, len v dome.

kvetka22
15. máj 2013

ahojte... ja beriem na depresiu lieky uz cca 3 roky... mali sme problemy v manzelstve, no vyriesili sme ich... v poslednej dobe - cca 3-4 tyzdne - som strasne nervozna.. vsetko ma hned nastve, proste mam nervy.. snazim sa teraz zhodit, kedze mam vysoku nadvahu, zacala som zdravo jest, prve dva mesiace pohoda, vsetko slo bez problemov, no pred tymi 3-4 tyzdnami sa akoby zmenilo moje rozmyslanie... ovela viac sa trapi koli tomu ako vyzeram, ked idem von mam nervy, ze na mna vsetci pozeraju... mam chut na sladke a hnusne nezdrave veci, pritom viem, z tym len zhorsujem stav... stale si len hovorim, ze od zajtra sa zase vratim k zdravej strave, ale zvycajne to nejako porusim (kolac, kofola a pod)... pripadam si nechutna, ked vidim svoju tvar, je mi na grc... akoby to ani nebolo moje telo a moja tvar... nervozna som zo vsetkeho, z deti, manzela, kolegov, proste zo vsetkeho... stretli ste sa s tym niekto?

kiwi82
15. máj 2013

Baby ahojte, tak musím sa pochváliť, že cca po piatich mesiacoch užívania AD mi je konečne lepšie. Konečne začali zaberať. ja som už v minulosti tieto ad Paretin brala a do dvoch mesiacov mi pekne zabrali a teraz nič, tak som už bola zúfalá ale počkala som a teraz po piatich mesiacoch sa to začína lepšiť, normálne som dnes bola s malou v obchodnom centre, čo predtým neprichádzalo do úvahy, kedže mám panickú poruchu. z každého krôčika vpred sa veľmi teším. Všetkým spolubojovníčkam všetko dobré prajem 😉

tamarik82
15. máj 2013

@lucinka0921 ahoj ja uzivam isozyloram 10mg a neurol uzivam už dlhšie a tie druhe asi rok 🙂 niekedy mi je v poho ale niekedy des a hlavne tie točaky najhoršie ze ti to nikto neveri musela som si vziat vypoved v praci 😉

lucinka0921
15. máj 2013

@tamarik82 vypoved v praci?A to si co robila,ze az tak si musela?Neviem co su to za lieky idem pozriet.A neurol uzivas kazdy den?Ak ano ako dlho ho beries?

lucinka0921
15. máj 2013

@tamarik82 Ako casto mavas teraz tie tocaky?A ako dlho to trva,za kolko tie tocaky odozneju?

tamarik82
15. máj 2013

robila som sbs v tescu vadilo mi velky priestor vea ludi neurol uz kazdy denked si ho nedam mam taku tažku hlavu tocaky mi zacli prave v praci apreto som sa tam bala vratit ale mavam ich aj ked mam niekde ist alebo niekedy doma len tak trvaju mi ako kedy najlepsie mi je ked si lahnem niekedy mi je horšie po cigarete doobeda mi je fajn hursie po obede

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 pozor,neurol je navykovy.....Ten sa nema uzivat dlhodobo....Skus si opytat od psych. nieco nenavykove,napriklad spitomin je nenavykovy a je to skoro to iste co neurol....Ale psych. ti poradi urcite v tomto,no sam by ti mal dat nieco ine namiesto neurolu...Ja som tiez na zaciatku brala neurol,ale len ked som mala niekam ist,potom mi psych. dal spitomin a ten som mala brat kazdy den a dlhodobo...Nevravela si svojmu psychiatrovi/cke o svojich tocakoch,ze ich mas este stale?Ci ti netreba zvysit davku,neviem do kolko mg mozes ist pri tych liekoch alebo zmenit lieky...A co ti povedal dr. aku mas diagnozu?Mas depresiu,ci PP,ci uzkostnu poruchu alebo co?A to sa liecis prvykrat?

tamarik82
16. máj 2013

liečim sa prvy krat na tie točaky mi dala magnezium zkostna porucha panicka

lucinka0921
16. máj 2013

@tamarik82 ale aj tak sa mi zda,ze mas nejak dlho tie tocaky...Ja sa liecim druhykrat a po prvy krat mi tocaky a vsetko ostatne odozneli cca po 2-3 mesiacoch a teraz po cca 4 mesiacoch....Ja na tvojom mieste idem za nou a povedala by som jej,ze nech ti zvysi davku alebo zmeni lieky alebo by som zmenila psychiatra....Ja mam jednu zlu skusenost s pychiatrom,zle ma liecil 2 a pol roka a bola som na to vdaka nemu velmi zle,az tak,ze som nemohla ostat sama doma,z bytu som nevychadzala,ja som sa bala aj na wc ist....Po zmene psychiatra som sa z toho dostala do pol roka...

mariemmka
16. máj 2013

ahojte, mám podobne problámy, nie sice depresiu, ale pravdepodobne panicku poruchu...zatial som bola len u obvodnej lekárky,kt. mi dala lexaurin 1,5mg beriem 1denne, ked je horsie, ešte 1/2 navyše....zo začiatku sa mi polepšilo, ale teraz je to zasa horšie, som stale v napäti,často sa mi toči hlava, neviem jest, mám hnačku, zimnicu, alebo naopak návali tepla, bušenie srdca, hlava ma často bolí aj chrbát....už som sa objednala k psychiatričke, dufam že mi pomôže...chcela by som sa spýtať, že ako prebieha prve vyšetrenie u psych.? a či mate aj pri braní liekov podobne príznaky ? absolvovala som vyšetrenie u internistu aj u kardiologa, bolo všetko ok....dakujem za každu odpoved...

lucinka0921
16. máj 2013

@mariemmka ahoj.Je dobre,ze si sa objednala k psychiatricke,predsa len antidepresiva su lepsie ako sa dopovat napriklad lexaurinom...To pomoze na chvilu a zase aby si neostala na nich zavisla...Moje prve vysetrenie prebiehalo tak,ze mi najprv sestricka zmerala tlak a brali mi aj krv na stitnu zlazu,lebo aj zo stitnej su take priznaky...No vysledky boli v poriadku.A nakoniec som robila u nej nejake testy,ona sa ma teda pytala otazky,ale uz si nepamätam ake a podla toho a mojich priznakov mi stanovila diagnozu.Chcela vsetko vediet,bola mila,porozpravali sme sa,ona mi povedala co a ako mam robit,ked to na mna pride,dala lieky a potom som uz len chodila na kontroly...Prve vysetrenie som tam stravila hodinu...Nemas sa coho obavat,je spravne,ze si sa takto rozhodla...uvidis,ze ti to pomoze...A ked zacnes brat AD,tak prve tyzdne sa moze stav aj trochu zhorsit,toho sa neboj,potom sa to upravi a uz ti bude len a len lepsie.No na zaciatku davaju aj k AD benzodiazepiny ci ako sa to vola,napriklad ten lexaurin,takze sa nemusis bat,ak ti budem potom zle,tak das si lexaurin a hned ti bude dobre,uvidis 😉

tamarik82
16. máj 2013

JA MAM ESTE AJ VYSOKY TLAK A TIE TOčAKY TAKE NAJHORšIE SOM ZISTILA PRED MENZESOM MOJEJ OBVODNEJ SOM VRAVELA čI TO NEMOžE BYT NIECO ZLE VRAVELA ZE KEBY SOM MALA NIEčO V HLAVE NA čO SOM NARAžALA žE SOM T Už NENI

tamarik82
16. máj 2013

@lucinka0921 JA MAM ESTE AJ VYSOKY TLAK A TIE TOčAKY TAKE NAJHORšIE SOM ZISTILA PRED MENZESOM MOJEJ OBVODNEJ SOM VRAVELA čI TO NEMOžE BYT NIECO ZLE VRAVELA ZE KEBY SOM MALA NIEčO V HLAVE NA čO SOM NARAžALA žE SOM T Už NENI