Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

1andrea111
5. máj 2014

skúsili ste niekto spánkové laboratórium, podelíte sa?

esselte
5. máj 2014

baby, skúška je spravená, huráááá, všetkým vám ďakujem za podporu, pomohlo to

3009
5. máj 2014

@esselte gratulujem. Toto bolo najúčinnejšie AD. Pohladilo ti dušu i rozum.

danielagabriela
5. máj 2014

@mirulka147 ahoj, viem si predstavit, ako sa citis, ja mam sice iba jedno dieta, ake tiez som mala veljy problem fungovat, ked som bola bez liekov.... je to narocne, ale vies, ze vstat a fungovat musis, lebo deticky ta potrebuju...skus zapriahnut do povinnosti niekoho aj z okolia, aby si mala aspon chvilu na oddych.... neboj, bude lepsie, ked ti da dr. Lieky, len musis vydrzat...drzim palce🙂

danielagabriela
5. máj 2014

@esselte gratulujem, ja som vedela, ze si sikulka a, ze to zvladnes..... tak to riadne oslav niekde vonku, samozrejme len s nealko🙂

anina63
5. máj 2014

@esselte Ahoj,veľkááááá gratulácia........teším sa s Tebou 🙂

mirulka147
6. máj 2014

@danielagabriela dakujem za povzbudenie u nas je to ťažke s okolia nema kto pomocť muž je v robote od nevidim do nevidim staršia dcera sa furt uči ešte mladšia zabavi len drobec je niekedy neskutočne urevany od sameho rana všetko si vyrevuva a to mi na psychike nepridava ked som ochorela prvy krat deti boli večšie tak sa dalo aj pospať a odychnuť ale teraz nič

danielagabriela
6. máj 2014

@mirulka147 no to teda poznam, ja som ochorela, ked mala mala necela 2 roky, a to bola v noci aj 14x hore a cez den mi nespavala, ani nespava.... muz tiez v robote stalw...ja som sa tak trapila asi 4 mesiace, ale bolo to strasne....som rada, ze som nakoniec isla k dr. Vsetko sa zmenili k kepsiemu....ja uz ked som fakt necladala, tak som pustila spievankovo, alebo rozpravky, aspon trochu sa zabavila🙂 aj ked to moc neuznavam, ale trochu to pomohlo....drzkaj sa a ked ti bude zle, daj si ten neurol, aspon trochu ti to urcite pomoze

soniada
6. máj 2014

@mirulka147 lieky

mirulka147
6. máj 2014

@danielagabriela tiež fungujeme rano na rozpravkach len to si musi tiež revom určiť ktoru mam pustiť kedže ešte nerozprava a ten neurol mam 0,25 a obvodna mi povedala že si mam dať podla potreby ja si davam iba rano len byva mi zle aj tri krat za den pride na mna taka slabosť alebo mam pocit že sa mi ťažko dycha tak si možem dať aj tri krat za den ?

mirulka147
6. máj 2014

@soniada ahoj lieky mam len neurol a k psychiatričke som objednana až na pondelok už som sa liečila pred štyrmi rokmy na uzkostnu poruchu rok som brala citalopram a oxazepam už som aj zabudla ake su to stavy a teraz sa to vratilo

3009
6. máj 2014

@mirulka147 dávaj si ešte Magné B6,pi medovkový čaj. Drž sa!

soniada
6. máj 2014

@mirulka147 je to hnusoba lubi sa to vracat :( neurol je zatial ok ak ti da nejake lieky tak pokym ti zaberu urcite sa hodi..drzim ti palce a daj vediet ako si dopadla...

soniada
6. máj 2014

@mirulka147 ano mozes si dat kludne aj tri krat za den, ked ti je zle daj si viac krat.. je to malinka davka..

mirulka147
6. máj 2014

@danielagabriela
@soniada
@3009 dakujem ste velmy zlate že ste si našli čas a odpísali my

talulah27
6. máj 2014

no takže môj návrat do práce po dovolenke nič moc celú noc som nemohla spat len som sa potila ako somár v kufri stále som pozerala na hodinky mala som pocit že do tej práce ani nebudem vládať odísť. potom som vstala z postele a celý čas čo som sa chystala do práce ma napínalo na zvracanie. den v robote som potom už napočudovanie zvládla normálne k večeru trochu úzkosť. no a dnes je to totálny horor mám také stavy hnusné ako už dlho nie doktorke idem až 21 dúfam že to bude lepšie 😒

lenka_21
6. máj 2014

Baby, prave som niekde citala, ze broskyne maju vela serotoninu - to je nieco co nam chyba a tak hor sa na broskyne, onedlho ich bude vsade 😀 😀 😀

@mirulka147 tiez si myslim, ze asi bude dobre sa vratit na cas k liekom a potom ich mozes vysadit.
A co vikendy, manzel nie je doma cez vikend. Moj muz sa snazil chodit aspon v piatok v rozumnom case domov a pomoct s detmi, plus v sobotu a nedelu. Vidim, ze mas aj 12 a 17 rocne dcerky a tie by ti tiez vedeli urcite trosku pomoct. Viem, ze sa musia ucit, ale su aj volne dni a pod. Ja by som ich urcite trosku viac zapojila, hlavne ked si potrebujes oddychnut. 3 deticky su zaberak, mas moj obdiv 🙂 Tiez mam dcerku a ta je dost urevana, dokonca sa ku nej nemoze priblizit skoro nikto iba osoby co pozna, lebo to je potom hned rev 😒
Ak mas Neurol 0.25 mg, tak si ho mozes dat aj 3xdenne a ako pise @soniada tak aj trosku viac, ale to len ak by to bolo naozaj zle. Mozes doplnit Magne B6, caje pisali baby... Viem, ze existuju aj homeopatika, ale kazdy ma na ne iny nazor, takze tazko radit ...

@esselte Blahozelaaaam, ine som ani necakala 😀

@talulah27 to mi je luto, mas narocnu pracu?

@danielagabriela poslala som IP

svija
6. máj 2014

@lenka00 - já jsem měla jen obsese, bez kompulzí a léčili mě jako OCD. Jde i o to, jestli v tobě ty myšlenky vyvolávají úzkost a přemýšlíš třeba nad tím, jestli jsou pravdivé a tak. Já jsem měla ty svoje násilnické myšlenky a strávila jsem hodně času přemýšlením o tom, jestli bych to opravdu byla schopná udělat. Ale kompulze to nebyly. Podle mě prostě záleží, jak tě psychiatr "zaškatulkuje".

danielagabriela
6. máj 2014

@mirulka147 s tym dychanim to mam aj ja od zaciatku,mne na to velni pomaha zmena cinnost, alebo aspon nieci, aby som na to nemyslela ..viem, ze je to tazke, ale ja aj ked som nevladala a to sa tyka aj ked som zacunala brat lieky, tak som sa musela motat aspin z izby do izby, vtedy som aspon nemyslela tak na to, ako mi je zle, ze sa mi neda dyxhat....

A este na jedno som prisla vcera, ze ked mi je blbi a zacnem si spievat, tak mi je hned lepsie a veselsie...mozno to ponoze aj niektorej z vas....

esselte
6. máj 2014

ďakujem vám všetkým, baby, za to , že ste na mňa mysleli, bez vás by som tie skúšky nezvládla, ďakujem za gratulácie

mirulka147
6. máj 2014

@lenka_21 už som sa odhodlala isť si dať znova predpisať lieky myslela som si, že to zvladnem predychanim aj magnezium a B som kupila ale je to silnejšie. Musim vydržať kym ešte zaberie liečba, baby pomahaju ako vedia len mali je strašne urevany idu mu posledne stoličky . Ani von s nim nemožu isť lebo sa hadže o zem a nervači vonku ja mam dosť ked som s nim vonku a to ho horko ťažko poobliekam kym sa von dostaneme .Muž ma tiež naročne obdobie roby aj vikendy aby dorobil zakazku ešte chodi na montaže do čiech tiež je vyčerpany len on ma lepšie nervy 🙂

lenka_21
6. máj 2014

@mirulka147 tak to je na nervy, fakt ... ja mam doma 2 a 1.5 rocne. Mala je dost urevana a maly je prieskumnik a tak musim byt vzdy sustredena 😀 😀 😀 ... nastastie to nervacenie nemame, ked vidia kocik tak je bitka kto ide do neho skor 😅

mirulka147
6. máj 2014

@lenka_21 ja som kočik už predala čo v nom od 1,5 roku nechcel vobec sedieť ,od zajtra my baby odchadzaju do BA ku švagrine na predlženy víkend tak to bude dosť naročne ale už to maju slubene davno tak som im to nechcela rušiť ,tiež to maš doma veselo take male drobce aspon sa zahraju spolu či ani nie ?

lenka_21
6. máj 2014

@mirulka147 okrem ineho sa aj zahraju 😀 😀 😀 Vacsinou maly tlcie malu (lebo musi mat to co ona a samozrejme hned). Ked to potom vitazoslavne zoberie, tak mu to zoberiem ja, mala sa ukludni a maly reve 😀 😀 😀 Mala strasne rada napodobnuje svojho "velkeho" brata a tak vsetko co robi on, robi aj ona ...zhodi podbradnik tak aj ona, vypluje jedlo tak aj ona, nechce jest tak ona sa hned prida ... no su zlati ...
Na druhej strane nie su nejako narocni, v pohodke pri nich celkom stiham ... velmi mi pomaha, ze cez den spia naraz cca 2-3 hodky a vecer chodia spat cca 19.45 a spia do rana 6.30 (ak ich nieco netrapi) 😅

mimok
6. máj 2014

Ahojte dievcence. Uz nemam take nutkave myslienky, ale stava sa mi ze mam take divne stavy v hlave, myslim si, ze sa vtedy zblaznim alebo mi uplne zasibe. Neviete z coho to moze byt a ci to prejde?

mirulka147
6. máj 2014

@lenka_21 aj mne mali spi už tri hodiny a ja ležim s nim aspon takto relaxujem 😉

talulah27
6. máj 2014

@lenka_21 no ja pracujem 17 hodín a potom mám volno robím s ludmi tak je to ťažké ked som neni v pohode. a kedže nemám žiadne lieky tak to potom iba predýchavam a čakám že to prejde.

ja1980
6. máj 2014

@esselte ale zvládla by si to aj bez nás, ale podpora Ti určite pomohla 😉
@lenka_21 broskyne zbožňujem, už sa tešíííííííííííím 🙂

Dnes ma bolí celý deň hlava, AD užívam od januára a takto ma hlava nebolela ani nepamätám 😒

anina63
6. máj 2014

@lenka_21 Ahoj Lenka a ostatné kočky.......som sa dobre zasmiala z detičiek ako si napísala 😀 😀 😀 @talulah to poznám,ked mám ísť ráno do práce,neviem sa poriadne vyspať,ale aj tak obdiv,že to dáš bez liekov. Kočky,chcem sa spýtať...mávate niektorá také,že živé sny?

kk77
6. máj 2014

@mimok to je typicky priznak PP, neboj liekmi prejde.