Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
4. jan 2016

A takže 3 až 4 mesiace, ja len mám strach, či tam nie je aj niečo iné, lebo si tám stále cítim uzliny, ale na celej pravej strane krku, a pod tou tepnou na krku. Ale utrazvuk neukazal nič, tak ja neviem, som fakt paranoik? A to si myslím, resp. som si myslela, že mám celkom dobré IQ, a že takéto niečo mi fakt nehrozí, ale tak to som sa že maximálne fakticky mýlila....... ☹ To o tom IQ berte z rezervou.... 🙂

kk77
4. jan 2016

@ametyst123 strach z chorob akychkolvek pri akomkolvek priznaku je tiez jednym z prejavov uzkosti, neurozy. Beriem Eliceu 5mg udriavaciu davku a v zaciatkoch som tiez brala Neurol a neskor Rivotril. Ten mi tiez pomohol ako aj Tebe. Potom som ho asi po 3 mesiacoch vysadila a bola som len na AD. Teraz som sa rozhodla dlhodobo zostat na polovicnej davke. Takze kluuud chce to iba cas. Pamatam sa, ze aj ja som panikarila ale neboj sa. Skus zit pomalsie a plnohodnotnejsie.

domkaaaa
4. jan 2016

@kk77 boze aj ja uz chcem byt v pohode :(

kk77
4. jan 2016

@domkaaaa co nove? Myslela so na teba.

domkaaaa
4. jan 2016

@kk77 a tak stale rovnako :/ uzkost cely den ... niekedy lepsie inokedy horsie

domkaaaa
4. jan 2016

@kk77 a ty ako? 🙂

kk77
4. jan 2016

Ja celkom dobre ale mam patalie cele sviatky zo zubom, chodim k zubarovi ako na klavir 😉
Nezmenili Ti lieky, uz by si nemala mat celodenne uzkosti a co nova psychiatricka?

domkaaaa
4. jan 2016

@kk77 nezmenili :/ idem nato teraz po sviatkoch .... a ty si mavala niekedy uzkost cely den?

kk77
4. jan 2016

@domkaaaa ano v zaciatkoch som mala taky pocit potom hlavne vecer okolo pol siedmej, moja cierna hodinka. Cim skor sa pories to je hrozne trapenie toto. Ani benzace nepomahaju na par hodin?

kk77
4. jan 2016

Idem na prechadzku večer este mozme pokecat 🙂

domkaaaa
4. jan 2016

@kk77 neberiem benzace vobec :(

umabell
4. jan 2016

@kk77 ahoj nechces k nam do sukromky😊😊😊

umabell
4. jan 2016

@ametyst123 ja komu poviem ze mam uzkost nikto mi neveri.... Bola som kopa srandy a clovek si fakt mysli ze taketo nieco nemoze nikdy dostat..... 😕😕😕

umabell
4. jan 2016

@kk77 aku davku rivotrilu si brala ja od dnes 2*0.5 mg a mozem aj tri krat mi vravela lebo take stavy ake mam suvfuuuj nehlcem nechuti mi vobec.... Placem namyslacky acto mi bolo uz fajn..... Ach jooo od pondelka mi da sulpirid nepoznas? Zevsu dobre...

ametyst123
4. jan 2016

@umabell Ja radsej nikomu nehovorim, co mi je, ale aj tak si ludia vsimli, že som schudla 10 kg, a že nie som taka srandistka ako predtym.... 😒 Takže sa dosť ludí aj pýta, ale nechcem im vysvetlovať, nechce sa mi.... Dnes som stretla jednu mamicku, čo nosi deti so mnou do školky, a z rečí do rečí vysvitlo, že aj ona je na ukludnovakoch, už dlhodobo, a že v jej práci, tam je takých kolegyn väčšina, len sa o tom velmi nehovorí, ale "každý na tom šľape.... 🙂 " . Je to smutné, že v spoločnosti, akože si hovoríme, že "vyspelej spoločnosti" a ludia skrývajú svoje problémy a trápenia, a pritom sa stačí kus porozprávať, a hned je človeku trošku lepšie, že nie je s tými problémami a pocitmi sám....

PS: to umabell Ty dnes zvysujes dávku Rivotrilu na 2x 0,5 mg a môže sa aj trikrát? Mne predpísala lekárka 0,25mg 3krát denne. Ale teraz večer mám pocit, že by som si dala aj celú tabletku t.j. 0,5 mg. Budem sa snažiť vydržať.... ale je mi zle.... doobeda mi bolo dobre, dokonca som bola nakúpiť na krstiny veci pre bábätko, lebo som sa včera dozvedela, že budem túto sobotu krstnou mamou.... 😀 . Na poslednu chviľu, a to človek nemá byť v strese? Bože, rodina mi furt pripraví nejaké to "prekvapko". Už nevládzem.... len dufam, že to bejby udržím v rukách, a že neodpadnem..... 😖 . No bude tam aj krstný, tak nech sa stará.... bude držať on.... 🙂 A ešte som bola schopná aj urobiť pekný košík..... sa pochválim, ale teraz mi už je fakt zle, musim končiť...... čauko....

ametyst123
4. jan 2016

No kus je mi lepšie.... fuj som myslela, že odpadnem.... pomohol kopec zimnejšej vody sa napiť.... Ináč, beriete aj také, že Magne B6....? Ja som sa rozhodla to brať, hoci aspon po 1 tabletku, a tiež Probiofix.... a to preto, lebo pri hnačkách sa z tela dostáva nielen to zlé preč, ale aj dobré.... A ked som bola niekolkokrát na pohotovosti, tak mi práve tam pichali síce injekčne, ale magnezium.... a tiež aj Apaurin ....t.j. benzodiazepín t.j. diazepam.... a dostala som pár krát aj tabletku pod jazyk Tensiomin na zníženie vysokého tlaku. Ten bol vtedy fakt vysoký...Z toho som vydedukovala, že horčík - magnezium nemôže uškodiť, a aj vitamíny skupiny B veľmi pomáhajú pri našich stavoch, dokonca ked chýbajú niektoré z vitamínov B skupiny, môžu sposobovať depresie, to ste vedeli? to som si nedávno prečítala.... A ten Probiofix, upravuje črevnú mikrofloru, treba ho brať denne aspon raz, a mne to myslim, že pomáha, mám sice občas prehánačky, ale už pomenej, a tiež už mám aj konečne nejakú stolicu..... predtým len voda zo mna išla.....fffuuuuj.... sorry

kk77
4. jan 2016

@umabell mala som 2xdenne 0,5mg ale stacilo mi jedenkrat na vecer 0,5mg. Nie Sulpirid nepoznam a zelam Ti aby zabral. Do sukromky nejdem chcem reagovat verejne, lebo aj mne v zaciatkoch velmi pomohlo toto forum. Dik za pozvanie.

kk77
4. jan 2016

@ametyst123 0,25 mg je nic to ani hadam nemozes citit ucinok. To si daj radsej raz celu cize 0,5mg ked ti je najhorsie. Vsetky doplnky co si spominala su dobre a tiez som ich brala. Dokonca aj magneziove injekcie, doslova ma za par minut dostali na nohy.

kk77
4. jan 2016

@domkaaaa preco neberies benzace? Cakas na liecbu od novej doktorky? Ako si zvladla sviatky?

ametyst123
4. jan 2016

@kk77 Tiež si myslím, že 0,25mg je dosť málo, kuštiiček mi to pomôže, ale nie celkom..... Tak skúsim zmeniť na 0,5mg.... alebo sa ešte potrápim budem brať po 0,25mg trikrát denne, a možno sa učinok dostaví.... ked nie poviem, lekárke, že to fakt chcem zvýšiť .....
KK77 naozaj si ma povzbudila, ja tiež pevne verím, že sa z toho dostanem, nechcem, aby mi bolo takto zle, chcem sa cítim zasa dobre, a urobím preto všetko, aby to tak bolo,... občas už mám aj pocit, že mám trošku sily, predtým som mala pocit, že zo mna vyprcháva život, taká som bola slabá, ale ako vravíš magneziové injekcie (u mna na pohotovosti) mi par krát veľmi pomohli, a odkedy do seba aj niečo natískam zjesť, hoci len minimum.... tak je to o kustik lepšie.... Minule som dokonca umyla 1 okno.... 🙂 Pre niekoho to môže vyznieť smiešne, ale ja som nebola schopná vôbec ničoho, ani sa postarať o deti, staral sa môj muž.... A to okno pre mna znamená veľa.... som sa z toho normálne potešila.... 😀 . Možno príde zase taký dobrý deň, a umyjem ďalšie okno..... 😉 . Naozaj vela človeku pomôže, ked sa môže s inými porozprávať, a hlavne poradiť, vdaka Bohu za internet,... inak by som bola pekne v prde.... 🙂 Dufam, že to nevymažú.... 🙂 Ale si ma povzbudila..... 😵

ametyst123
4. jan 2016

To KK77 : prosím Ta môžeš mi poradiť, mne je dnes večer zle, už aj kvoli tomu, že mám svoje dni... ☹ Neviem, či môžem pri kombinácii ADčiek a Rivotrilu zobrať aj Ibalgin. Ten jediný mi predtým pomáhal pri tom predmenštruačnom syndrome (aj počas menštruácie...)..... Neviem, či to môžem kombinovať, aspon jednu tabletku, ked mi je najhoršie.... no skusim to prežiť bez toho, ked nie dám si radšej Rivotril.... Nechcela by som si dačo narobiť horšie.... ale keby sa dalo... tak by som si zobrala.
A tiež by ma zaujímalo, či náhodou nevieš, ako to je ked, som napríklad že chorá, mám totiž zisteného aj streptokoka v krku, ktorý mi môže (ale vraj nerobí lapáliu) v krku, tak či môžem dačo na to brať.... dali mi na to antibiotikum... vybrala som ho.... ale stále mám pocit, že to nie je dobré.... možno si to iba namyslam... lebo vraj vyter bol ok..... ale doktora je kus už aj stará, tak neviem, či dobre pozrela.... 🙂 . Dufam, že hej..... Každopádne ju asi tak o týžden znova navštívim, nech mi zrobí, kontrolný výter znova.... 😀 . Ej ale sa poteší, ked ma tam uvidí.... 😀 .

ametyst123
4. jan 2016

Ináč sa ospravedlnujem za moje dlhé slohy, ale je toho ešte spusta, čo som ani nenapísala.... 🙂 Budem sa snažiť to obmedzovať.... a len fakty písať.... 😉

domkaaaa
5. jan 2016

@kk77 neberiem benzace lebo sa bojim ze ich budem uzivat na zaciatku liecby a potom ich nebudem vediet vysadit ... kolko ste najdlhsie uzivali benzaace? A v pohode vysadili

umabell
5. jan 2016

Ahojte rivotril si dam hned rano o. 5 mg vzdy okolo stvrtej mi pride uzkost mam si dat ten druhy hned alebo az neskor vecer?? Uz ma porazi zo vsetkeho ☹ ☹ ☹ 😒

necesita
5. jan 2016

@domkaaaa benzace som brala 7 mesiacov.Frontin 3x0,5 jeden mesiac,6 mesiacov 3x0,25 a 2 mesiace som vysadzala,lebo som sa tak rozhodla.prestali už zaberať a nechcela som navyšovať.boli to hororove abstaky a este asi neprestali,lebo vraj to môže trvať aj pol roka,ale som na seba hrdá.pomohli,keď som ich potrebovala,ale teraz skúšam bez.

domkaaaa
5. jan 2016

@necesita a mas pp alebo depresie?

ametyst123
6. jan 2016

@umabell ahojky umabell, ja si to s tým Rivotrilom a Tianeptinom dávkujem takto: Tianeptin (AD) ráno, ked vstanem, cítim sa dobre vyspato, najem sa , a asi o hodinu tak okolo 9. až 10.00 si dám ten Rivotril, hned ked zacinam cítiť, že mi ide zle,.... a to si dám 0,25 mg. A celkom v pohode som to napríklad dneska v práci zvládla. Už okolo 12.00 som sa zase začala cítiť divne, dala som si Tianeptin. A potom okolo 14.00 hodiny som si dala zasa polku Rivotrilu t.j. 0,25mg. Lenže ked som prišla domov, už to začalo byť horšie, tak som si asi okolo 19.30 (dajak som to predýchala, a hovorila si, že nič sa nedeje, nezomieram, už som také prežila, je to v pohode, je to ok,...)takto som to vydržala do 19.30 a dala som si Tianeptin. Okolo 20.30 som si dala Rivotril - polku tabletky. Ale teraz pred chvílou mi zase začalo byť zle, tak som si este jednu polku Ritovtrilu dala.... čiže ked to zrátam Tianeptin som zobrala tak ako mám brať po 1 tabletke ráno, naobed a večer, a Rivotril som zobrala tiež po pol tabletke t.j.0,25 mg ráno, na obed a večer, ale aj teraz v noci ešte jednu polku..... a táto mi celkom pomohla, zabrala, len cítim, že ten nedostatok spánku mi v tom veľmi nepomáha, takže idem spať..... Musím poklopkať , že celkom dobre spím, až na to , že sa pár krát v noci budim kvôli detom, aby som ich zakryla, dala kvapky, ked kaslu, atd atd..... ale ráno sa cítim relativne vyspato.... vdaka sviatkom... neviem však, čo bude, ked začnem riadne zaberať v práci. Aj dnes som bola, ale iba na 4 hodiny, aj to tam nikto nebol, takže super klud a pohodička, nikto ma nerozčuloval.... asi takú prácu by mi trebalo..... pohodovú.... ale kde takú zohnať....

kk77
6. jan 2016

@ametyst123 umyte okno je uspech a dost velky, lebo viem ze u niektorych to bolo banalne umytie zubov. Ibalgin uzivam aj ja pri menstruacii. Tusim meni ucinok AD, ale mne nic ine na bolest nezabera. Robim to tak, ze ich uzivam v casovom odostupe-dam si ibalgin pockam kym zaberie pol az hodinku a potom si dam AD.

kk77
6. jan 2016

@domkaaaa ja som uzivala asi mesiac Neurol, potom mi ho zmenil na Rivotril a ten som uzivala asi 3 az 4 mesiace a potom som ho behom dvoch tyzdnov bez problemov vysadila a zostala len na AD. Nebezpecne su vysoke a dlhodobe davky, netreba z nich robit strasiaka ale ani nepodcenovat. Mna Rivotril doslova zachranil, ja som sa zacala "nabalovat" vselijakymi odtienmi uzkosti napr. Derealizacia, depersonalizacia ale najhorsie boli moje fantasmagoricke myslienky ktore mi doslova ficali hlavou. Mala som pocit ze mi ide mozog na tisic percent. Bala som sa ze ublizim najblizsim, spajalo sa mi to hlavne z nozmi a noznicami, dalej rozne sexualne hrozy, tazko sa mi o tom rozprava, ale snad to pomoze inym. Strasne som sa bala ze sa stalo zomna obludne monstrum ktore zavru na psychiatrii a uz nikdy neuvidim moje deti a manzela. Doslova som si prezila peklo na zemi. Velmi ma podrzal psychiater, rodina,kamoska aj toto forum. Ja tiez dakujem internetu za to ze som zistila ze to tak nie je. Samozrejme treba si vyberat ake fora citate. Dlho mi trvalo kym som sa vnutorne zmierila s tym ze beriem lieky "na hlavu". Vie to o mne len moja rodina a jedna kolegyna. Teraz to uz vobec tak neriesim.

kk77
6. jan 2016

@ametyst123 antibiotika mozes normalne brat, precitaj si letacik ci tam nespominaju nieco o AD, ale ja som sa s tym nestretla pri tych beznych antibiotikach. Ved ini ludia uzivaju ake koktaily liekov. Na ten opatovny vyter sa teraz vykasli ak nemas nejake priznaky skus pockat na zaucinkovanie Psychiatrickych liekov. Vies treba brat do uvahy ze my s uzkostami mame tendenciu diagnozy prehanat a lekari sa tak na to pozeraju to je proste fakt. Mozu sa zacat na teba pozerat cez prsty a ked bude nieco naozaj vazne tak ti neuveria. Takze skus realne porozmyslat ci ti tie vytery naozaj treba.