Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anait
20. nov 2011

@maminka001 aké konkrétne máš príznaky tej depresie?

maminka001
20. nov 2011

@monfat9 a než se rozvedeme tak co?U nas až po 3mes.co snami nebude žít nás budou doplacet.To mam zjištené a pak alimenty mu vyměří soud.Kamarádka čeká už 3mes ale soudy jsou zatížené.A najem platit musim +pujčky.Já jsem pracovala až do 8mes.a mela jsem už 2deti.Vím co to je.Budu brat leky,chodit na terapii a nějak to musim zvladat.Bohužel neznate mou situaci a vše sem psát nechci

maminka001
20. nov 2011

@anait Tak hlavně mam pocit že omdlím,klepou se mi ruce,buši mi,jsem nervozní, srdce,mam uzkost.Bojim se chodit ven abych neupadla,ale jen někdy.Jindy jsem ok.Těžko soudit co vše je od deprese a co od páteře.

anait
20. nov 2011

@maminka001 poznááám, veľmi podobné mne 🙂 skús s tými liekmi ešte vydržať, ak je to len trochu možné... mne veľmi dobre zabral na prvý šup kedysi cipralex ... teraz som na sertraline, predtým sme skúšali aj cipralex znovu, ale ten už nezabral, fevarin nič, venlafaxin nič, paroxetín nič, až ten sertralín mi pomohol, ale na takých 70% ... ale vďačná som aj za to samozrejme 😉

maminka001
20. nov 2011

@anait jojo zkusim vydržet ale ty nežad.učinky jsou hrozné.Take si je měla?

anait
20. nov 2011

@maminka001 nepamätám si nejaké výrazné zhoršenie, ale trvalo asi 2 týždne, kým zabrali...

maminka001
20. nov 2011

@anait
snad bude líp.🙂Se nam blíží vánoce tak se těším jak bude malej koukat na stromeček

anait
20. nov 2011

@maminka001 to je super, tešíť sa rozhodne pomáha 🙂

maminka001
20. nov 2011

@anait a máš zkuš.s terapii?Zitra jdu poprvé

anait
20. nov 2011

@maminka001 áno mám, terapia určite pomáha...chodila som zo začiatku 2x do týždňa...niekedy mi bolo tak zle, že už len cesta tam bola peklo...ale už aj to pomáha, že sa prekonáš a ideš...určite choď, terapiu treba

maminka001
20. nov 2011

@anait tak uvidím,má terapeutka mi dopor.homeopatická ad.Podle ni to lze zvladnout bez farmak.ad.A psychiatr zas říka opak tak čemu veřit?

anait
21. nov 2011

@maminka001 to fakt existuju homeopaticke ad?? To aj ja chcem... No vies, na kazdeho zaucinkuje nieco ine, treba len skusat, je to cele taka loteria...

maminka001
21. nov 2011

@anait jo existují ale musi ti je napsat homeopat ktery jak jsem koukala neni nejlevnější a učinek neni zaručen.Zas ale nemaj vedl.učinky

lini
21. nov 2011

Ahojte citam vas sem tam a kedze mam podobne problemy ako ale este som nikdy nebola u lekara vzdy som to zvladla sma aj ked je to velmi tazke depresiu a uzkost mavam vedsinou na jar a na jesen ale v poslednej dobe je to horsie vzdy ma zacne boliet chrbat teraz ma seklo v krizoch uz sa len pozorujem co mi vsetko je....mam 2 deticky manzel je od rana do vecera v praci a najhorsie na tom je to ze pred 3 rokmi sme mali krizu bola som tehotna a mali sme vela problemov aj financ,aj ja som neak tehotenstvo zle znasala a tak si nasiel inu ja som bola troska ale ked som to zistila postavila som sa na nohy a zacala som zit bola som velmi silna otvorilo mi to oci a on nechapal zacal si ma vsimat a zacali sme byt stastny vsetko sa vyriesilo ze bola vlastne aj vo mne chyba no proste je to prec chvala bohu za nami ale mne sa to vzdy v tom obdobi ako som to vtedy prezivala vrati.Pred 2 tyzdnami siel na skolenie do prahy a ja som nevladala vstat s postele nemohla som dychat myslela som si ze sa zadusim ,zimnica tlak v hlave no prestala som jest......uz je to asi 2 tyzden zlepsilo sa to aspon ze sa uz najem ale skoro sa budim nemozem zaspat.Aj ked je doma cez vikend som na tom podobne a tak mi pride ze je dobre mam naladu tesim s z detmi a zrazu som bez nalady a slaba ze nic nevladzem ☹ tak ja som objednana jednej homeopaticke na zajtra volala som jej koli alergii a tak sa ma pytala vela veci aj po psych. stranke a tak sa jej zdoverim a dufam a verim ze mi pomoze tak uvidim a ak nie pojdem k lekarke lebo takto sa zit naozaj neda.Najhorsie je ako ma ten chrbat boli.....

monfat9
21. nov 2011

@maminka001 neviem čo mám povedať....zdá sa že ti asi v tej práci bude lepšie. Držim palce, nech sa všetko urovná a utrasie 😉

monfat9
21. nov 2011

@lini 😒 najhoršie nesieš asi to, že ten manžel je od rána do večera v práci...že? samota nam neprospieva ☹ ..skus tu homeopatiu, verim že ti pomôže 🙂 Ja mám tiež niekedy na manžela nervy, len čo pride z práce domov....už balí švestky a ide na futbal, na trening, alebo pracovať von do záhrady....a ja furt doma s deťmi ☹ tiež sa na to vždy sťažujem...a nič s tým nespravim. Ja tiež možem aspoň 1x-2x do týždňa vypadnúť na cele doobedie až do večera do mesta,,,,a tak, veľmi mi ten kompromis pomáha.. 😉

monfat9
21. nov 2011

@lini a chrbat aj mňa bolí pri depke, vlastne všetko 😀 😀 😀 😀 hlavne svaly...svalstvo...uplne ako pri chripke ☹

monfat9
21. nov 2011

ja som sa tiež už začala obzerať po nejakej práci...no mám obavy že ako to bude, dúfam, že mi bude fajn.....tak ako sa hovorí, hlavne nech sme zdraví 🙂

monfat9
21. nov 2011

@maminka001 tie príznaky skôr sedia na paniku 😎 ako depku

maminka001
21. nov 2011

@monfat9 Tak dnes dalši bomba,majitel bytu nam zdelil že ma fin.problemi a byt proda.Mame mesic na vystěhování.☹kupodivu jsem to dnes zvládla dobře.musim to zaklepat.Takže ješte je všemu shanim pronajem.

havja
21. nov 2011

@lini ahoj, veru monfat9 má svatú pravdu, čas tráveny len s deťmi, nás dokáže pekne ubíjať.ja mám teda len jedno dieťa, ale staviame si dom, takže moj muž je od rána v práci a potom do večera na stavbe 🙂 mna tak isto rozčúli len to, že príde domov, aby mal čo zjesť a páli preč, ked nie na stavbu, tak na nejaký servis z práce, alebo na futbal...chrbát boli pri depresii, ja mam momentálne stuhnute ramená, šiju, svaly medzi lopatkami, a príšerne ma bolí hlava..treba si na takéto stavy zvyknúť, tiež si myslím, ze homeopatia ti pomôže 🙂 a hlavne si najdi čas aj pre seba, a pre tvoj relax... 😉

lini
21. nov 2011

@monfat9
@havja
Dakujem babulky tak verim tomu ze mi to pomoze i ked viem ze to asi nebude hned ale dufam ze mi bude lepsie.Mate pravdu je to tak ked je stale v praci lenze aj cez vikend sa mi snazi pomoct a ja si pripadam ako matoha ze nic nevladzem ledva sa dokopem do vsetkeho ...ked sa raz zobudim super vybuvana a bez bolesti chrbta a hlavy tak verim ze budem zasa vrtulka ako kedysi zvladla som aj nemozne a teraz mam problem kazdu malickost urobit.....Mala som aj maserku a bankovanie,ale zasa to mam stuhnute.Inak je mi troska lepsie konecne uz mi aj jest chuti mozno aj z atb co som jedla ma to takto oslabilo.Ked som mala ten tlak a myslela som ze sa zadusim nevedela som ze je to depresia skor som myslela ze sa uz rano ani nezobudim.....je to nieco strasne a hlavne ked sa clovek nema komu postazovat tak aspon tu s vami sa da pokecat a to ma velmi tesi dakujem vam .-)

havja
21. nov 2011

@lini mala si tlak do hlavy?ako popisujes svoj stav, ja som v začiatkoch svojich depresii mavala presne taketo iste stavy, raz bolo dobre, raz zle, rano som vstala cula, myslela som, ze aký krasny den, potom ma malo znepokojilo a hotovo, nervozita, neschopnost sa na niečo sustrediť, unava, malatnosť...potom som začala strašne riešiť svoj stav, mala som všetky choroby sveta, najskor sklerozu multiplex, potom nador na mozgu, pre ten tlak som sa bala večer zaspať, a ukladala som sa tak, že ak zomriem, aby ma našli v peknej polohe 🙂 🙂 lenže ja som to nechala zajst uz daleko, az do panickej poruchy, a do ťažkých depresíí, podobný stav ako monfat9.tak ak možeš, rob s tým niečo čo najskor, či už ta homeopatka, alebo skus oddychovať, nejaké oddychove cvičenia, a hlavne, zle myslienky tak ako pridu, tak aj odidu, možeme si zato same, že si tak vela pripúšťame...hlavu hore, velmi ti držím palce 🙂

havja
21. nov 2011

@lini a vtedy ked si mala muža na školení, podla mna si prežila taký slabší atak, ja som ich rok mavala slabe, že trvali kratko, a presne tak ako popisujes ty, no potom sa to stupnovalo, stunovalo, stupnovalo a pri tomto poslednom som už v zachranke odriekala svoju poslednu modlitbu, tak som sa citila, spotena ako myš, zimnicu som mala každe dve minuty, dusila som sa, trpla mi lava, telo, mravčali ruky,uplne mi stuhla sanka, mdloby, srdce mi búšilo ako o život, ja som mala dokonca aj zvýšenu teplotu..tak si davaj pozor, až neskončíš ako my, čo sme o krôčik dalej 😉

lini
21. nov 2011

@havja Moja inak ja som sa teraz tak rehnila ale zo seba samej!lebo presne co pises ty tak do bodky...uplne sadne na mna ano vtedy bol v prahe a ja som sa bala ze nemam auto a ze kto bude s detmi ak ma odvezu a naozaj som mala tyzden teplotu ale iba 37,3 a som sa stale merala a pozerala do zrkadla aka som ci mam kruhy zasa pod ocami ci som biela a presne som sa vecer bala zaspat zimnica ma lomcovala asi tiez kazde 2 minuty a najhorsie bolo ze som takto asi do pol 4 v noci a nahovarala som si ze to mam z ATB co som brala mala som zapal dutin ale asi ani ten som nemala len stale upchata dierka zle sa mi dychalo a stale ten tlak tak som si bola u Dr predpisat atb ze ak nezaberu pojdem uz na ORL-krcno nosno usne no to mi celkom zabralo ale po dobrati atb som bola na tom 100x horsie nejedla som ked som detom robila papat az ma napinalo na nic chut som nemala ale od piatku uz som aj pribrala neak som sa dala dokopy koli detom a koli tomu ze som citala vas a zistila som ze co mi asi je a nie ziadna skleroza alebo nador 🙂 BUDEME ZDRAVE tesim sa zajtra je to velmi dobra homeopaticka a verim ze pomoze 🙂

monfat9
22. nov 2011

🙂 🙂 🙂 😉

havja
22. nov 2011

@lini tak daj vedieť, ako si u nej dopadla, a čo ti povedala, ja s homeopatmi vobec nemam skusenosť...inak, aby si sa ničoho nebála, ja som začala s ad, beriem ich presne týžden, je mi tak zle, ze ešte mi horšie nebolo...mám pocit, že sa mi všetko vracia, hrču mám od žaludka, až po krk, jem iba preto, aby som lieky nebrala nalačno...a ked uz je fakt hroza cvaknem elenium a je dobre...vraj to tak pri ad býva v začiatkoch, takáto zloba, tak sa nejdem plašiť ani ja, ani doktora, vydržím a basta 🙂 🙂 čo som ja nejaký panikár???? 🙂 🙂 hahaha a včera som sa totalne bala isť do vane, tak som sa rozklepala, ža som hodila len rychlu sprchu, lebo som mala pocit, ked som videla tu vanu, a ucitila tu teplu vodu, že sa mi už cievky v hlave rozlievaju 😉 čo už narobíme, ked sa nám do tela dostal neželaný hosť, ved on odíde a ak aj neodíde, nech zostane, nech si poslúži, len my musíme byť silne, či už naše mysle, telá, duše... 🙂

lini
22. nov 2011

Poviem vam som zatial spokojna homeopaticky ma vypoculi praveze sa ma vsetko pytali ako to prezivam a koli comu ake som mala dedstvo co mi vadi ake som mala choroby ....atd takze zistili u mna aj odvapnenie,malo zeleza a dali mi aj na strach a tie zle pocity neake malilinke gulicky a povedali ze by sa mi zhorsit nemalo prave naopak zlepsit 🙂ze mam doplnit zelezo,vapnik a vit. B12 a ze mi to pomoze mam cvicit koli chrbtici a to ze sedim a mam malo pohybu neprospieva na psychike ...vela zeleniny,orieskov,kapusty tak a na to mam ja stale najvedsiu chut 😉 ja som dnes isla spat uz lepsie aj mi je ovela lepsie ked som sa tam tak tesila povedala mi ze cakala ze budem horsie na tom ked som jej do telefonu plakala...a ze som krasne upravena ,namalovana ze vidi ze sa snazim a to je dobre o tyzden idem na kontrolu a uvidim ci zaberie ako hovorila urcite vam dam vediet .-)

lini
22. nov 2011

Babule ja neviem ale som si aj zacvicila ako mi povedala a velmi sa mi ulavilo hlavne ze ma chrbat neboli...a je mi aj ovela lepsie no ak mi zaberie kludne vam dam kontakt budete naozaj prekavapene ako sa staraju o klientov....a hlavne si vas vypocuju a poradia som sa citila od tial lepsie ako keby so mna kamen padol 🙂

kornelia
23. nov 2011

Ahoj vsetci stari znamy aj novy priatelia. Ozyvam sa zasa po velmi dlhej dobe, tukla som si o 150 stran vzad a nasla svoje prispevky, tak davno som tu nebola, ale teraz musim.
Bohuzial je mi velmi zle a citim sa strasne. Od vianoc 2008 som brala Seroxat jednu tabletku denne 20mg. Velmi rychlo ma urovnala a dostala som sa do spravnych kolaji, bolo mi velmi dobre s tabletkou. Mala som vsade pri sebe Xanax a v skrini tiez, ale ten som brala fakt len sem tam, jedna cela krabicka mi vydrzala 2,5roka. Fakt som si ho davala ked prislo na najhorise. Lahsia forma depresie presla uplne a zostala len uzkost a panika, no tiez velmi mierne, skoro ziadna.
Cca v maji minuleho roka som zacala vysadzovat Seroxat - vysadzovala som vlastne cely rok, strasne som sa bala byt bez tabletiek, ale odhodlanie bolo silnejsie, tak som to uspesne zvladla. Robila som ako mi radila andy, pekne pomaly po stvrtkach a polke, nakoniec som bola pol roka uz len na pol tablete obden. V lete tohoto roku som vysadila uplne.
Bolo mi fajn. V januari mi zomrela babicka, dost ma to vzalo, ale kedze mi nebola az taka blizka ako druha, ktoru som stratila v patnastich, nejak som sa z toho vylizala, bolo ta tazke, ale islo to. Myslela som si, ze budem v pohode.
Pracujem doma a pred vianocami mam najvacsi naval objedanvok - vyrabam rucne zdobene vyrobky, preto toto obdobie je pre mne velmi stresujuce, ci vsetko stihnem. Pred par tyzdnami som zacala citit, ze nejak sa ta uzkost vracia spat, vzdy sa cudujem, ked pisete, ze vecer je vam lepsie, u mna je to naopak, vzdy to pride k veceru, cez den je mi fajn. Mam problemy so spankom velmi dlho. Kedze moj prvy tetanicky zachvat v roku 2009 prisiel prave v noci v posteli, odvtedy si vecer nedokazem lahnut len tak a zaspat, stale zaspim pred TV a ked sa zobuduim v noci, bezim rychlo do postele. Mam strach dodnes, ze sa to zopakuje. Volali sme vtedy sanitku, ale neposlali ju a musel ma manzel odviezt na pohotovost.

Najhorsie na vsetkom je, ze mam panicky strach, ze mi neico je, ked mam tie stavy, citim sa hrozne, picha ma pri srdci a mam smrtelny strach. Pred mesiacom som dobrala rehabku s chrbticou, beriem ju kazd edva roky potom ma pokoj, ale pamatam sa, ze ked to cele zacalo, tiez som mala problemy s chrbticou, bolela ma hlava atd atd, rozne soamticke prejavy, bolest zaludka podobne. Pred dvoma tyzdnami som bola u kardiologa, kvoli tomu pichaniu, lebo lekar chcel vylucit, teda chcel sa ubezpecit, ze to je z chrbtice a nie kardiologicky problem. Kardilogicka mi zistila zvyseny pulz. Hocikedy si ho meriam, vzdy je v klude medzi 80-90 za minutu. Navrhla este ist k endokrinologicke, tak neviem ci ist ci nie, ale asi nebudem mat pokoja, kym sa to nedosetri.

Dala som si minuly mesiac dvakrat Xanax na vecer, u mna je to uz vela, lebo sa strasne vyhybam liekom a prezivam to ako prehru, ked si ho musim vziat. Do toho vsetkeho mi pred tyzdnom umrela krstna mamina, nahle a necakane a mam pocit, ze ma to polozilo uplne. V ten den, ked mi to oznamila mamina, vzala som si hned tabletku, lebo som sa rozklepala ako osika, este dobre, ze tu bol so mnou otec, potom bolo dobre. V pondelok, ked bol pohreb, som si dala pred tym tiez jednu tabletku, aby som to prezila a mam pocit, ze som to vydrzala len kvoli tomu. No ide to so mnou dolu vodou, citim. Vcera vecer som sa citila uz hrozne, mala som triasku, no kedze je cela rodina chora, tak to zatial pripisujem tomu, ze tiez ma nieco obchadza, ale v noci som spala len tri hodiny, o jednej som sa zobudila a nevedela zaspat, bolo mi zle. Teraz tiez citim vnutornu triasku, horucku ani teplotu nemam stale 36,5, tak nerozumiem, citim akoby mi maso islo z kosti odpadnut, boli ma cela koza na tele. Neviem, ci je to prejav naozaj nejakej chripky, alebo su to somaticke prejavy psychiky opat.
Neviem co mam robit, ci sa vratit k lekarke a znova zacat s liekmi a ci bude voec ten Seroxat zaberat, alebo to este nechat tak, neviem co mam robit. A neviem co na ten spanok, asi sa toho nezbavim toho strachu z tych vecerov.

Rozmyslala som aj, ze by som isla na terapiu, lebo moja lekarka si ma vypocuje a predpise lieky, ale nejak sa mi nezda, ze by to obzvlast riesila, tak snad terapeut by pomohol, len neviem ako na to, ako si vybrat spravneho, ako hladat, odkial budem vediet ci som natrafila na spravneho cloveka. Ja som typ, co sa zdoveruje velmi tazko a neviem si predstavit hovorit o mojic problemoch pred cudzim. Ja aj ked som chodila k lekarke, vzdy som sa snazila ukazovat ako silna a zdrava, hoci mi bolo nanic.

Prepacte, ze som sa tak rozpisala, ale teraz mi to spravilo aj dobre. Snad sa najde dobra rada opat aj pre mna. Som rada, ze vas tu mam. Dakujem. 🙂