Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
29. dec 2011

@jankolajko To je mi luto, ja dufam velmi ze sa z toho dostanes, rovanko ako my tu vsetci, dufame a verime a to je najdolezitejsie, zivot je najdolezitejsi, viem je to tazke, ale bojujme.

jankolajko
30. dec 2011

co je taske ,nič neni taske ked sa niekdo v tom bude topit a bude si stale domyslat sa stoho nikdy nedostane to je vsetko v hlave ,a ja sa nenecham ved nechcem byt chory ten clovek co sa necha tak to uz je jeho vec podla mna by my pomohol resocialyzacne centrum alebo niekde kde prestanem mysliet na blbosti a naucim sa odznova lebo toto nieje normalne vobec aby na mna neboli lieky chvala bohu ked uz neberiem ziadne teras si sam mozem dat dokopy hlavu je to taske ale musi to ist ajked clovek skapinat bude musiiiiiiiiiii 😀 😎 😎 😎 😀

jankolajko
30. dec 2011

prepacte ze pysem jak sprosty ale momentalne neviem ani pysat ani rozmyslat poriadne

filipal
30. dec 2011

@jankolajko asi si to spravne odhadol, potreboval by si zacat odznova v nejakom resocializacnom zariadeni.
praca pri konikoch, rodinny pristup.... 🙂
neviem aky je postup pri prijati. tvoj lekar by ti nevedel poradit? na nete su zoznamy roznych takychto zariadeni. skus mrknut, kde sa ako ludia citia, casto najdes aj diskusie byvalych pacientov.
s tymi liekmi si netrufnem radit, to co popisujes je velmi zlozite, potrebujes kvalitneho, skuseneho psychiatra.

jankolajko
30. dec 2011

mam ja velmy dobreho psychiatra pani lajciakovu, papsovu cernana to su najlepsy co na mne pracuju v trojici stoji ma to velmy vela penez resoc ked mas prachy mas aj resoc je to kul co vedia peniaze v tejto dobe aspon ze to mam ale ci sa clovek vilieci to som zvedavy podla mna aj ano

kornelia
30. dec 2011

@jankolajko Urcite to skus, je dobre, ze to chces aj sam, tym to pojde lahsie a podari sa uvidis. Drzim palce.

slnieckosrdiecko
30. dec 2011

Ahojte, dakujem vam za vsetky informacie, ktore som sa docitala vo vasich prispevkoch. Velmi, velmi ste mi pomohli, ked mi bolo najhorsie. Clovek neuveri, kym nezazije. Ja som si zaciatkom roka presla peklom. Spojilo sa mi to so vsetkym co sa mi stalo v minulosti (umrela mi mamina v 23. rokoch, zostala mi starost o mladsiu sestru, dokoncenie skoly, kde budeme pracovat, za co budeme platit podnajom, koho si najde sestra, aby bola v zivote stastna...) a buuuum! V marci 2011 som opustila po 3,5 roku pracu a zlozila som sa ako domcek z karat. Vsetka istota bola prec, roztrasene nohy, schudla som az na kost, nechutilo mi jest, uz som ani nevysla z postele, v noci som nespala a do toho panika, co sa to preboha deje??? Ja vzdy silna a teraz na umretie... Pravdupovediac, neverila som, ze sa dozijem tychto Vianoc! A to uprimne. Brala som to, ze je koniec. Mam 29 rokov a uz som sa videla na inom svete. Vsetko ma stahovalo dole. Ked sa ma niekto spytal, ako sa mam - klamala som o dusu. Nie a nie najst zmysel, preco to vsetko je, preco sme tu... A nehovorim o tom, ze som sa citila mimo seba, v obchode som sa bala ludi, eskalatora, regalov, vsetkeho... Nevedela som pochopit, ako som mohla predtym fungovat. Vtedy som si nevedela ani natriet chlieb s maslom. Ako poslednu moznost som zvolila psychiatricku, na ktoru mi kamaratka dala kontakt. A prosila som ju, aby ma dala tam, kde sa o mna postaraju. Ale dostala som odpoved, ze tam ma to stiahne este viac. Snaha vysvetlit mi, ze ini su na tom este horsie mi vobec nepomohla. Teoriu som ovladala, prax bohuzial nefungovala. Urcite sa viaceri spoznavate... Citala som si vase pribehy dookola, zistila som, ze som ochorela.. Pristupila som na lieky, beriem Argofan/Tiapridal... Prve tyzdne som chcela skocit z okna, z mosta, akokolvek to ukoncit - len som nevedela ako to urobit, aby to nebolelo. Dokonca som sa natrepala do dalsieho zamestnania a dostala som taky sok, ze dodnes nechapem ako som tam vydrzala chodit kazdy den. 😝 A teraz mam nesmiernu chut povedat vam, ze DA SA TO!!! Da sa z toho dostat. Najdolezitejsie je najst svoj ciel, drzat sa ho a neprestajne si za nim ist. Vymysliet si cokolvek, co vam len napadne, aj keby to bola hlupost. Zacat sit vrecuska na bylinky, vyrabat babiky z latky, malovat hrnceky... Kazdemu doslova roztrubovat, ze tymto sa chcete zivit, ze uz nebudete robit co vas nebavi. Urobit si webovu stranku, tvorit a tvorit.. Pocuvat hudbu, relaxacnu, nevtieravu, tramsku, cokolvek co vam spravi dobre... A zacnu sa diat neuveritelne veci... Dostala som sa k motivacnym kniham a vrele odporucam precitat si, hoci i nasilu napr. Esther a Jerry Hicks - Pocity, navigacny system na ceste zivotom. Pokyvkavam hlavou a mam pocit, ze toto by sme sa mali ucit uz na zakladnych skolach. Nie je umenie viest uzasny zivot, ak ste nemali v zivote problem, ale viest a zit skutocny zivot, ak vam kladie prekazky pod nohy a vy len preskakujete az do vycerpania a zrazu uz nevladzete dalej... Stale som na liekoch a obavam sa, co sa stane ked ich zacnem vysadzat. Citam pre zmenu, ako ste si vy ostatne poradili s tymto obdobim. Dufam a verim, ze to zvladnem... A vsetkym vam posielam silu a energiu, aby vam bolo lepsie, aby ste nabrali spravny smer a aby ste v Novom roku 2012 nasli tu spravnu cestu. Ini to dokazali, dokazeme to aj my! Ten zivot je krasny, to len my sme zrazu stratili vieru, ze je. Prosim, aby ste ju nasli a aby vam bolo lahsie na dusi.. ;o)

marcela91
30. dec 2011

Slnicekosrdiecko dakujem v mene vsetkych za peknu povzbudivu spravu.
Dobre sa pocuva, ked sa niekto dostal z pekla, drzim palce, nech sa uz len dari 🙂

jankolajko
30. dec 2011

he dneska som sa prekonal po dlhej dobe 😀 😀 😀 😀 😀 😲

aktijaktij
30. dec 2011

@diana30
@diana30 Ahoj moc mne zajímá co píšeš.Můžu poprosit o nějaký kontakt,kde by mohli s touhle věcí pomoci?Konkrétně terapie,kde,co jak,kdo.Jseš neskutečně velmi silná žena!!!!!!!!!!!!!!!!!Jseš osoba,která ví proč je zde na zemi o čem je život.Děkuji za ochotu.At tvůje cesta životem je posázená diamantem,paprsky slunce,zdraví at je vetkané v tvé podkorové,podvědomé mysli,vzestupná a zestupná energie plná a uzavřená jen pro tebe,tvou duši,pak je ti celistvý celý život.Život plný lásky,pokory,ucty,vděku k sobě až pak ti ostatní.Podívej s na metodu DEIR.Díky za odpověd.

jankolajko
30. dec 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kornelia
30. dec 2011

@jankolajko super, ze mas dobry den, ja pre zmenu dnes zasa horsi ☹

kornelia
30. dec 2011

@slnieckosrdiecko Dakujem, dakujem, dakujem za krasny prispevok, je naozaj povzbudivy, co teraz velmi potrebujem, mam kolisave obdobie, jeden den hore, druhy dolu, a teraz sa to uz asi presne takto opakuje, takze v novom roku ma asi necaka nic slubne, aasi zasa len navsteva lekarky a uvidime, na com sa dohodneme 😖 ☹ .Tu knizku si urcite precitam.

marcela91
30. dec 2011

Jankolajko bodujes 😀

jankolajko
31. dec 2011

@marcela91 😀 ja sa snazim aj ked sa neda nic stim robyt spravit radost a zabudnut na zle mislienky a nechcem sa vnich topit a prajem vsetkym stastny novy rok a vela vela zdravia stastia na ostatne nemyslite ostatne sa da kupit .. 🙂 🙂 🙂 🙂

jankolajko
31. dec 2011

😀 😀 😀 😅 😅 😅 ja sa snazim aj ked sa neda nic stim robyt spravit radost a zabudnut na zle mislienky a nechcem sa vnich topit a prajem vsetkym stastny novy rok a vela vela zdravia stastia na ostatne nemyslite ostatne sa da kupit . 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jankolajko
1. jan 2012

ahojte ak my vie niekdo poradit bol by som rad ☹ mam taky mensi problem v cera bolo silvestra a ja som si s frajerkou uzival ale stal sa problem !!! neviem preco pri vstiku som sa spravil a semeno sa my niako neukazalo neviete preco boze uz som si myslel ze vsetko zvladne a teras nebudem moc mat deti ?? vet to je horsie ako hoci co ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kornelia
1. jan 2012

@jankolajko Bohuzial vedlajsi ucinok ad su aj rozne disfunkcie pri styku, u kazdeho ine. 😠

kornelia
2. jan 2012

Pisem vsetkym, ktory nabiehali na lieky po druhykrat, ci vam boli nasadene najprv rovnake ako po prvykrat, alebo zmenene an ine, brala som Seroxat a idem do toho znovu, je to uz neznesitelne bohuzial, ale Dr. ma tento tyzden dovolenku, tak sa chcem opytat ci si mam nasadit zvysok seroxatu co mi zostal po polke znoja ja sama, alebo mam vydrzat este tyzden, no neviem ci to pojde, fakt je mi zo dna na den horsie. Dik za radu.

monfat9
2. jan 2012

@kornelia ja som nabehla na tie isté lieky ( Citalec)....pohoda 😉
PS: a doktorka nema za seba zastupovanie??

marcela91
2. jan 2012

@kornelia Kornelia, som natom rovnako, brala som Mirzaten stvrtku vecer, vyssia doporucena davka mi nerobila dobre, ale stale som sa citila zle, tak som to vysadila, ze skusim bez toho. Som mesiac bez lieku a je to stale horsie, uz sa pripojila aj nespavost, som zufala, tiez neviem, ci si ist po lieky, alebo co, lebo cele dni len trpim,
bojim sa liekov, ze je to len tocenie v bludnom kruhu a ze ma to oblbne, zmeni, tiez neviem, co robit...

poisonblu
2. jan 2012

Baby, ktore ste na PN, tak ako dlho uz? Ja som uz 6tyzdnov a chcem zostat az kym neotehotniem, len ako donutim dr.aby ma nechala este doma?

kornelia
3. jan 2012

@poisonblu Podla mna ak si na PN od psych. ak sa dobre pamatam, tak ti v pohode predlzi PN ked ti nie je dobre.

kornelia
3. jan 2012

@monfat9 Nebola som pozriet, len som volala, ale vies ako to je, ked je zastupovanie, je tam milion ludi a v tychto chulostivych pripadoch clovek nerad ide za niekym neznamym. Moja lekarka berie za den cca 5-6 pacientov, takze uz skoro rano treba ist pre cislo z poradovnika a potom sestricka povie, ked si napr. stvrta, ze mas pristo o 12,30 a tak, takze hrozne malo pacientov za den a je to pomale, no co uz. Mozno tam dnes zabehnem a pozriem sa.

kornelia
3. jan 2012

Idem dnes ku koznej, lebo som si ako pre potvoru nasla znamienko pred dvoma mesiacmi a teraz sa mi zda byt tmavsie a vacsie, takze bezim za koznou, no uvidime, kuknem aj tu moju lekarku dokedy ma dovolenku, lebo ked este pride nejaka takato vec, tak to uz pomaly skolabujem podla mna. Nestaci ze mam strach, este aj toto k tomu, to uz sa bojim hrozne este viac. ☹ Drzte palce.

barborkark
3. jan 2012

@sida447 tak to máš moj obdiv, asi mnzel pri tebe naozaj stoji a pomaha ti..ja by som deticky uz aj brala, len partner este nechce, lebo penazi moc nie je a tak..a mna by zaujimalo ako si brala lieky pocas tehotenstva a kojenia, ci si ich vysadila, ci ti bolo lepšie, či si mala mlieko a pod..ak to nie je moc osobne..mne moja psychiatricka povedala ze sa nemam bat, ze neberiem ziadne silne lieky, ze vela ludi je aj vaznejsie chorych a tak..

sida447
3. jan 2012

@barborkark no poviem ti,ze moj manzel je sice zlaty,ale co sa tyka tohto,az tak pri mne nestoji,praveze to nechape a ja mu o tom teda ani nehovorim,takze to musim ustat sama.vidi,ked mi je tazko,ale nehovorime o tom,rozpravat sa chodim s psychologom.a deti su sice starost,ale zase su tym jedinym svetlom v tych tmavych chvilach.a lieky som pacas tehu brala tak,ze prve tri mesiace nic a potom som z 3 presla na jeden kazde rano,ale zalezi co beries,aku latku obsahuju,moje sa vraj mohli,ale niektore sa vobec nemozu,no mne pszchiater povedal,ze nic nemas zarucene,pretoze tehotne zeny sa netestuju a tak je to na vlastne riziko.ja osobne som mala komplikacie pri porode aj maleho museli rozdychavat,neviem,ci to mam pripisovat tomu,ale uz by som sa v tehu bala asi brat akekolvek lieky.

barborkark
3. jan 2012

@sida447 no práve preto sa bojím, ja beriem Citalec 10mg denne plus Trittico jednu tretinu lebo mam depresiu a uzkost spojenu s nespavostou..a tiez neurozu. Snazim sa lieky postupne sama vysadzat, citalec beriem len kazdy druhy alebo treti den a to tritico si davam este na polky a tiez kazdy druhy den ale citim tu zmenu, som velmi citliva, mam krce v bruchu, kazde rano mi je na vracanie, snazim sa to ustat a mysliet na pozitivne veci ale vidim jak mi to nejde..aj teraz som sa akurat vyplakala ale chystam sa do prace tak musim to vydrzat, aj ked najradsej by som tam nešla. A preto sa bojim toho, co bude ked budem tehotna, ci to bez liekov vydrzim..moj priatel mi je v tomto oporou, vie vsetko co sa tohto mojho problemu tyka, ale mame zas ine starosti, s peniazmi, s pracou a dost casto sa hadame a tak..takze je to take kadejake. Ty beries ake lieky?

marcela91
3. jan 2012

@poisonblu kamoska bola 5 mesiacov, prisla aj o pracu preto, lieky nebrala, klamala lekarku ze berie a potom jej po 5 mesiacoch povedala, ze je vyliecena, akoze ta lekarka, hoc sa necitila stale dobre, lieky nebrala, nejako jej to potom casom preslo, ma blbe myslienky este, ale chodi do prace a uz sa to neda porovnat s tym , ako natom bola...PN moze byt max. rok, podla zakona, potom uz len na invalidny...

marcela91
3. jan 2012

@kornelia to je fajn, ze ma lekarka tolko casu na pacienta, u tej mojej to slo ako na pase,
kazdy 5 minut, ked som sla prvykrat, za desat minut som sla aj von vybavena, takze pristup jak hovado, panicka robila len 4 hodiny denne...fajn, ze lekarka ma vyhradeneho vela casu na pacienta, tak to ma byt...