Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mimok
23. jan 2012

@kornelia tak ja uvidim, teraz mam aj menzes tak asi tym je to aj, tie nalady

evagy
24. jan 2012

@sisinka8 ja to budem asi tiež tak riešiť, že až po otehotnení vysadím úplne, zatial ešte beriem a skúšam uberať ale napr. dnes už cítim že som akási napätá trošku, tak ani neviem či mám zobrať vyššiu dávku alebo vydržať a možno to prejde. 😲

sisinka8
24. jan 2012

@evagy nesmies sa vzdat!pockaj este...aj ja som mala niekedy chut brat zova lieky je to lahsie si dat tabletku a cakat kym mi bude dobre ako pracovat na tom a riesit problemy kvoli comu to mame,lebo to ma urcite pricinu!ako kazda choroba.....to je moj nazor....drz sa! 😉

sisinka8
24. jan 2012

@monfat9 nieje to lahke samozrejme ale da sa !nie uple sa izolovat od sveta samozrejme 🙂 kazdy musi vediet sam co ho stresuje a co vycerpava najviac. 😉

evagy
24. jan 2012

@sisinka8 niekedy sa to nedá ovládať, príde to samo a bije ti to na mozog a jednoducho nevieš si povedať dosť! U mňa to tak nefunguje zatiaľ, ešte sa asi krátko liečim, sú tomu práve 4 roky a u mňa to bolo fakt moc zlé... 😝

bachovyesence
24. jan 2012

Kdyby jste měly zájem, tak mrkněte na moje stránky. Bachovky se na depresi používají velmi úspěšně. Sama netrpím nedogenní depresí, jen čas od času jako asi na každého to na mne padne a bachovky vždy zabraly.
Tady jsem pro vás našla odkazy v Aj o Bachových esencích a depresi:
http://holisticonline.com/remedies/depression/d...
http://www.bachfloweressences.co.uk/pages/Bach-...

sisinka8
24. jan 2012

@bachovyesence vyskusat sa da.....ale je to placebo podla man ako aj homeopatiaka...mne nezaberaju 😒

bachovyesence
24. jan 2012

@sisinka8 Já osobně třeba pro sebe na placebo efekt nevěřím. Před lety jsem měla vleklé zdravotní potíže, doktoři nepomohli, tak jsem začala zkoušet alternativní medicínu. Vyzkoušela jsem kde co a rozhodně jsem nechtěla zkoušet homeopatika, protože ty prostě podle mne už z principu nemohly zabrat. Samozřejmě, že jsem se k nim nakonec propracovala, nic jsem od nich nečekala, měla jsem za sebou roky zkoušení jiných alternativních metod. No a zabraly, byl to samozřejmě běh na dlouhou trať.

Bachovy esence zabírají i na miminka nebo zvířata, takže o placebo efektu se tam rozhodně nedá mluvit. Ale samozřejmě, že každý musí vyzkoušet jen to, k čemu cítí vztah. Přiznám se, že v těch alternativních metodách, co jsem zkoušela určitě něco chybělo, třeba půst a to i přesto, že jsem vyzkoušela i takové věci jako byla urinoterapie či akupunktura.

marcela91
25. jan 2012

Ja som bachovky skusala tiez, dala som si ich specialne namiestat podla symptomov,
tusim 7 druhov bylin a nic vobec nic, este som si kupila aj tu specialnu zmes - spray na spanie
a tiez nic, ale verim, ze pri lahsich formach depresii, alebo uzkosti to moze zabrat...
Takisto ani homeopatia mi nepomohla, mozno mi neutrafili liek spravny , ale uz som nemala
trpezlivost davat si este iny a cakat mesiac, ci zaberie a potom iny a cakat, ked je clovek v zlom stave....

mimok
25. jan 2012

ahojte dievcence. prosim vas mali ste aj vy take zahmletie pred ocami az taku zmatenost. bojim sa ci to mam z liekov alebo krcnej chrbtice

kornelia
25. jan 2012

@mimok No moja ty sa pekne potrapis pocuj, urcite volej lekarke a povedz jej vsetko ako ti je, ja by som sla za nou urcite, az take zle by to podla mna nemalo byt, ale zasa ja nemam stav az taky zly, tak neviem, viac by sa k tomu vedela vyjadrit asi andy.

kornelia
25. jan 2012

Nejak to tu viazne dievcata, skoda, lebo rada by som sem chodila catejsie len tak pre debatu, ale mam dojem, ze akonahle nam je lepsie, tak tuto na tuto temu zabudame, viem to zo svojej skusenosti, len mi je luto, ze by sme sa mohli rozpravat uz aj ked je nam lepsie o zlepseni, o kazdom dni ako prezivame a z coho sa tesime, urcite by to dalo vacsiu nadej aj novym clenom, ze existuje cesta von 🙂 tak ak mate chvilku pisnite, potesi kazda spravicka.

kornelia
25. jan 2012

Nejak to tu viazne dievcata, skoda, lebo rada by som sem chodila catejsie len tak pre debatu, ale mam dojem, ze akonahle nam je lepsie, tak na tuto temu zabudame, viem to zo svojej skusenosti, len mi je luto, ze by sme sa mohli rozpravat uz aj ked je nam lepsie o zlepseni, o kazdom dni ako prezivame a z coho sa tesime, urcite by to dalo vacsiu nadej aj novym clenom, ze existuje cesta von 🙂 tak ak mate chvilku pisnite, potesi kazda spravicka.

evagy
25. jan 2012

@mimok aj mne bolo všelijako, rozmazané videnie aj som horšie počula, to je všetko zo zdravotného stavu a môžu byť aj vedlajšie účinky.. tiež do dnes neviem z čoho to bolo ale už je dobre, tak to neriešim

sisinka8
25. jan 2012

@marcela91 ani mne nepohohli ani homeo ani bachove esencie....zial... ☹

mimok
25. jan 2012

@evagy tak teraz som bola u obvodneho,lebo som nachladnuta a mam chripku,tak ze z toho som taka malatna aj. No uvidime ale verim ze sa to zlepsi,lebo spim uz lepsie,ani taky strach nemam

evagy
25. jan 2012

@mimok tak super som rada že ti je lepšie..

evagy
25. jan 2012

neviete niekto o fakt dobrej psychiatričke v Bratislave, ktorá by sa mi mohla venovať, chcela by som otehotnieť ale beriem serdolect a velaxin. Moja tvrdí že je to jedno čo beriem, nemalo by sa nič. Ale bez liekov si to neviem predstaviť. Tak by som aj vymenila lekárku, ale potrebujem takú čo je dobrá a má skúsenosti s tehulkami.
ďakujem dopredu za info.

sisinka8
25. jan 2012

@evagy ODPORUCUM TI NAVSTIVIT FARMAKOLOGA V BARTISLAVE V RUZINOVSKEJ NEMOCNICI...JA SOM TAM BOLA KED SOM OTEHOTNELA S LIEKMI.....ONA TI SPRAVI ANALIZU KIEKOV CO SA MOZE STAT CO MOZES BRAT AKE AD POCAS TEHU....JE TAM FAKT SKVELA LEKARKA.BOLA SOM MAXIMALNE SPOKOJNA S JEJ PRISTUPOM.MOZEM TU DAT KONTAKT AJ DALSIE INFO AK NAPISES PRIVATNE. 😉

monfat9
25. jan 2012

🙂 🙂 🙂

ktore
25. jan 2012

@sisinka8
@evagy
@kornelia a ostatne baby.som v 6 tyzdni tehotenstva.asi pred rokom som douzivala AD ale brala som nadalej lexaurin podla potreby a stilnox na spanie.vsetko som vysadila este pred otehotnenim.lenze teraz na mna dolieha depka alebo co.aj zaludocnu sliznicu mam podrazdenu.zaludok furt stiahnuty.dala som si pankreolan a kedze som citila ze je to aj psychickeho povodu tak som si supla ten ruzovy lexaurin.ani neviete ako sa mi ulavilo.mam ho doma pre pripad potreby ale bojim sa ze prave teraz ked sa dieta vyvija tak som urobila zle a bojim ze bude mat nejaku vadu.neviem co robit ale citim ze ak pride depka tak to ublizuje aj mne a duplovane babetku.neni to nic silne chvalabohu,zatial len raz,mozno to len teraz na zaciatku priznakou tehotenskych.inak nevraciam ani nic ale som dost vytocena z niektorych ludi tak to malo takto nasledok.co uz.

evagy
25. jan 2012

@ktore
to iba raz si si dala tak sa babatku určite nič nestane a myslím lexaurin sa môže brať ale ja to presne neviem, poradia ti iné baby.

sisinka8
25. jan 2012

@ktore AHOJ!ked mas taketo uzkostne stavy musis ist k psichiatricke a ani ty poradi ake lieky mozes uzit na uzkost.ja by som sama od seba nemala odvahu brat taky liek ktory neviem ani ako ucinkuje na plod!tehotenstvo je vazna vec,mas zodpovednost aj za malinku v tvojom brusku.mne poradily aj guajacuran pocas tehu sa moze brat max.2x za den.je to slabsie ako niekomu ucinkuje.aj gynekolog to predpisuje. 😉

ktore
25. jan 2012

pojdem a poviem gynekologicke urcite.teraz je mi fajn.mozno to bol aj nasledok nespavosti.lebo som mala zaludocne krce a zaspala som rano o 5.a potom cely den som sa citila dost zle aj psychicky.iba to som chcela ze ked pride v buducnosti na mna taky zly stav ci mozem uzit lexaurin.dufam ze to uz nebude ale chcela by som vediet lebo na nete pisu ze neurol sa nemoze ale lexaurin nesposobuje vyvojove chyby.

sisinka8
25. jan 2012

@ktore ja si myslim ze ked si das 1tabl obcas nic sa nestane.lexaurin je slabi liek. 😉

ktore
25. jan 2012

@sisinka8 diky.no keby to na man prislo tak ani babetku to nerobi dobre.a ak to nesposobuje vyvojovu chybu tak raz za cas si mozem dat.

sisinka8
25. jan 2012

@ktore Mne dala ovela silnejsi liek rivotril pocas tehu!!!! 😖 ale male davky neuskodia.ale musi to posudit urcite tvoj lekar. 😉

sisinka8
25. jan 2012

@ktore ja by som si nedala pocas tehu ziadne lieky bez vedomia a odporucenia mojho lekara! 😝

ktore
25. jan 2012

@sisinka8 ano pojdem na kontrolu a poivem jej.zatial pekne vydrzim.zatial to je ok.

kornelia
25. jan 2012

@sisinka8 ja som bola na guajacurane cele dve tehotenstva kvoli chrbtici, mala som bolesti a vzdy ma niekde nieco seklo v oblasti chrbtice, alebo plod tlacil na zle miesto, a az po porodoch som sa dozvedela, ze je to liek aj na uzkost, xixi. Ale v mojom stave to uz nezabera 😢