Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lialia7
7. mar 2012

@daniela1974 Keby to pomohlo, tak by som si to zaplatila, ale podla tvojho opisu by ma vysmiali, keby som sa tam dorutila. Ja som bola dost chuda - pri vyske 172cm 55 kil a teraz mam 64 kg (za 3 mesiace), cize normal, ale sama vidim a viem a citim, ze ked tak rapidne priberam a stale to rastie, ze nemam daleko k tomu, aby som tam o rok isla s vahou, ze tam zapadnem, cize musim zacat nieco robit, bud sa kontrolovat - co sa mi az tak nedari alebo to spalit sportom.. Tiez mam pocit, ze sa mi spomalilo travenie z tych liekov, pretoze ok, dam si nejaku tu sladkost aj dve, ale jem zdravo, na stave maso a ryza, celozrnne pecivo, vela zeleniny, po 18h nejem, vela vody pijem - niekedy aj viac ako 2,5 litra denne atd.. Cize jem tak isto ako predtym a to som nepriberala.. Dari sa vam niekomu sportom nepriberat pri liekoch? Je to vobec mozne?

kornelia
7. mar 2012

@lialia7 Sport pomaha, najlepsie je kardio - beh napriklad.

havja
7. mar 2012

@kornelia Ja už som tú knihu čítala asi trikrát 🙂 a stale si pozeram jednotlivé kapitoly, a učím sa, neni nič lepšie, ako myslieť pozitívne 😉 Ale čo, ked sa to nedá stále 😒 Joooj, žienky moje, fakt nám toto bol čert dlžný, tieto stavy ☹ ☹

havja
7. mar 2012

@lialia7 ale ja som mu hovorila, a povedal mi, že ja to mám z klbov, lebo sa mi rozpadajú, následkom nedostatku koenzýmu q10, ktorý mi vraj odbúrali tie dlhodobé depresie, aj ked ja tomu až tak neverím, od malička som bola príliš ohybná,a všade mi pukalo...toto mi možno iba dopomohlo, tej nervovej dráždivosti sa prikľáňam viac 😒 😒 a ty to máš často???

lialia7
7. mar 2012

@havja No tak mne robili test u reumatologa a nemam nic s klbmi, ani zapal, nic nenasli. Nasli mi artrozne zmeny na kostiach na rtg, hypermobilitu a zablokovany krcne stavce.. Ale ta bolest - aspon ta moja, to iste nebude nic s klbmi.. Ked tak mozno chrbticou, ze by vystrelovala alebo tou hypermobilitou. Ale mna to boli akoby sval alebo nerv, tak to pocitujem... Ked pijem horuci caj alebo jem polievku, tak pekne citim ako mi to vystreluje, aj ked prehltam. Bolest mam na polke hrdla a vyraza az do hlavy...

lialia7
7. mar 2012

@kornelia 🙂 Tak skusim ja pekne behat 🙂

henriettta
7. mar 2012

Ahojte. Rada by som sa opytala na vas nazor. Na internete som nic k tomu nenasla. Mne depresiu zatial psychologicka nenasla(bola som len 1x), ale:
S mamou vychadzam zle, vacsinou mlcim a vyhybam sa jej. Kedysi som sa chodila vyplakat k starej mame, ale to sa uz teraz neda. Mama je zial nerada to pisem, ale inak to neviem vyjadrit, velmi negativisticka, sebecka, neochotna, okrikne cloveka, nervozna. Dostala som sa potom do stavu zufalstva. Asi sa to vsetko nakopilo, problemy aj s otcom, existencne problemy, problem s partnerom, krachlo nam to, vycitky. Mama mi proste narovinu povedala, ze som velmi netaktna, neviem to a to vo vztahu k inym ludom, robim a hovorim sprostosti, nevychovavam poriadne dieta, ze ake je neukaznene. Mala som pocit, ze som uz uplne hlupa, neschopna. Strasne som sa potom po par hodinach v noci rozplakala s takym hroznym pocitom, ze by som tu najrdsej ani nebola... mala som strasne nutkanie si nejako ublizit, rozbit si hlavu a podobne a toho zufalstva, vyfackala som sa, doskriabala a poudierala, ako nejaky sialenec 😔
len si zelam, aby moje dieta toto pri mne nikdy nezazilo. neviem, cim to je, mama nie je moja opora, nic od nej nemozem chciet, ked pocuvam, ake maju mamy kolegyne, iba tisko si vravim, ze moja mama je uplne ina. ona sama ma velmi zly vztah so svojou mamou, jej mama zase mala zly vztah s jej mamou... proste sa to vlecie uz cez generacie, ale ja chcem moje dieta milovat a aby som bola ozaj aspon priemerna mama.
snazim sa zachovat chladnu hlavu, pozbierat sa, aj to sebavedomie si nejako podporit, ale do takejto situacie sa uz nechcem dostat.

robert1982
7. mar 2012

@lialia7 ahoj 🙂 jasné dá sa aj chudnút pri liekoch....ja beriem venlafaxín+rivotril rok a pol a pribral som 11kg no a od decembra mám upravenú stravu a chodím do fitka štyri krát do týždna... schudol som to spät a ešte stále chudnem....treba robit nejakú aktivitu inak budeš len priberat! a potom to bude velmi tažké dat dole 😝 a skús od 16tej už nejest sacharidy! sacharidy jec iba do 16tej a trošku ích celkovo obmedz a stačí k tomu trošku aktivity a pojde to 🙂

filipal
7. mar 2012

@henriettta ahoj 🙂
je mi uprimne luto, co prezivas. podla toho co pises, je za tvoje problemy vinna tvoja matka.
je smutne citat, ako vlastna matka nici sebavedomie svojej dcery.
zial, su aj take matky ☹ ☹ ☹
vies, v zivote je to tak, ze nikdy nemôzeme zmenit nikoho ineho iba seba a svoj postoj k danej veci. ak by si bola neplnoleta, môzes poziadat aj urad socialnej pomoci, predpokladam vsak, ze uz si dospela.
dôlezite je, aby si si uvedomila, ze nikto, ani nasi rodicia nemaju pravo nas urazat alebo zhadzovat. skus prestat pocuvat sudy o sebe. vytvor si nejaku imaginarnu stenu, za ktoru uz nikoho nepustis. to môze byt tvoja obrana. v kazdom pripade by ti pomohli terapie, mozno aj liecba u psychiatra a odputanie sa od matky.
zvladla by si zit sama?

savanna
7. mar 2012

@henriettta suhlasim s @filipal , odputanie od matky je asi jedina cesta.

@lialia7 ahoj, ja tiez beriem venlafaxin uz asi rok a pol a nepribrala som ani kilo, takze mozne to urcite je.
Neviem, mne chuti na AD ovela menej, skor mam pocit, ze mi potlacaju chut do jedla, ani nemam pocit, ze by sa mi spomalil metabolizmus. Jem porcie tak akurat, neprejedam sa, sladke si doprajem a cvicit som zacala az v poslednej dobe, ale to nie kvoli postave, ale kvoli depkam/uzkostiam a aby som sa lepsie citila. Akurat nie som velmi masovy typ, mam rada zeleninu.

daniela1974
7. mar 2012

@henriettta v podstate nechapem co take strasne sa stalo? hm???

lialia7
8. mar 2012

@robert1982 @savanna Velmi ste ma potesili. Ja mam Seroxat a mam pocit ze mi naozaj dost chuti jest.. Ale je mozne, ze telo len dohana to, co schudlo, ked mi bolo zle.. Snazim sa po 18h nejest, poobede nejem muku uz a sladkosti zjem za den kolacik, ktory si kupujem u nas v pekarni, su to moje ranajky a potom uz jem cokoladu a tycinky od Norbiho ked mam chut na sladke, ale to je tak 1 ks - 2 ks za cely den. Asi budem musiet pridat aj nejaky bodyworking, aby som nieco urobila pre telo i ducha uzitocne 🙂

kornelia
8. mar 2012

@lialia7 uvidis to je najlepsie a zumba, tiez idem od dnes zacat znova. 🙂 Bratova nova priatelka je tanecnicka a uci aj zumbu, tak sa rychlo chytam moznosti, xixixi.

kornelia
8. mar 2012

@robert1982 pripajam sa a sacharidy ked chces aj chudnut by si nemala vobec alebo len do 12,00 vtedy mas zaruceny vysledok. Jedine takto sa to podari! Tiez som takto schudla za 6 mesiacov 11kg.

kornelia
8. mar 2012

@lialia7 Presne tak, ja som schudla prave s Norbim, ide to a vobec nehladujes, je to vlastne sposob zivotneho stylu a stravovnia, nie dieta!

mimok
8. mar 2012

ahojte dievcence. Urcite ma uz mate po krk, ale neviem komu este sa mam vyrozpravat. Tento tyzden mam opat riadne zachvaty.Strasne som uz z toho vycerpana. Aj zaludok ma bantuje a to mam ja este chronicky zapal. Od minuleho pondelka beriem tu vacsiu davku, mravcenie uz nemam, len tie panicke zachvaty strasne, busenie srdca. Dnes som volala psychiatrovi a sestricka povedala, ze sa mam ozvat tak o pol druhej, ked chcem hovorit s doktorom. Ja uz chcem fakt citit zlepsenie, nie len prezivat ale zit,radovat sa.

daniela1974
8. mar 2012

@mimok daj si pichnut apaurin to sa Ti velmi ulavi.. stale sa Ti cudujem, ze si nedas predpisat dve tri tabletky benzodiazepimu ale uz sa trapne opakujem.
Alebo aspon magnezium si daj pichnut do zili, fakt budes citit ukrutnu ulavu.

daniela1974
8. mar 2012

@kornelia co to je s Norbim???? som sa prave stratila. Ja som od porodu schudla uz 15 kilo a este 15 do povodnej vahy. Som ako tucny zeleny slon s depresiami.

mimok
8. mar 2012

@daniela1974 ja mam neurol a to je benzodiazepiam, rano som si dala cely

henriettta
8. mar 2012

@filipal dakujem pekne za podporu. Naozaj s mamou uz nic nespravim, iba sa vyhnut a zmenit svoj postoj. Este som sa snazila jej cielene odpustit, vnutorne, koli oslobodeniu sa. Inak som uz dospela davno, objektivne nemam dovody na nizke sebavedomie, prave naopak. S mamou nastastie nemame spolocnu domacnost, iba tam kde byvam, to patri rodicom.
@daniela1974, no v podstate akoze "nic strasne" sa nestalo, iba strasny pocit zufalstva, ktory vyustil do toho, ze som si zacala ublizovat a nedokazala to ovladnut, co sa mi nikdy predtym v zivote nestalo.

daniela1974
8. mar 2012

@mimok ale ak by to bol spravny benzak tak zaberie do hodiny na tutovku... ja som mala stavy, ze som bezala na pohotovost a ulavu som citila riadnu. Skus nech Ti da iny.

kornelia
8. mar 2012

@daniela1974 Je tu aj na MK o tom diskusia. Sposob UPDATE - je to zmena zivotneho stylu a stravovania. Viac pohybu, zdrava strava. Usti to z Madarska , zaviedol to prave Norbert Schobert a jeho manzelka. Mlady vitalny manzelsky parik s troma detickami, drobcami, ktorí sa snazi ludi dostat do formy. maju svoje vyrobky so znizenim obsahom sacharidom, teda zo znizenym GI, vsetko je teda vhodne aj pre diabetikov.
Naozaj ich obdivujem v tom co robia, velmi vela znamych ludi uz schudlo ich sposobom a nie malo, aj 70kg. Teda velke nadvahy. Je to uz rozbehnute aj na SR a su uz aj obchody na SR. Ja mam stastie, lebo je jeden prave v nasom meste, robia aj roznasku jedla, maju menu, kde si mozes vyberat , obrovske davky a velmi chutne jedlo. Mozem len a len odporucat. Ale viac info si o tom mozes precitat po nete, je toho velmi vela, su uz aj slovenske stranky, skus do google zadat update, Norbi a hladaj v slovencine, najdes. Ale priprav sa na citanie, xixi. 🙂

daniela1974
8. mar 2012

@kornelia dakujem za info 😉

monfat9
8. mar 2012

@mimok tebe podľa mňa vobec nesadli lieky...stáva sa to...ale je ich na trhu veľa...neboj sa bude dobre...viem, že sa už veľmi dlho takto trápiš...a k tomu máš malé babetko 😖 vôbec si ho nemožeš vychutnať, čo? 😢 juj...neboj bude dobre, doktor ti iste vymení lieky, ved musí vidieť že nenastalo nijake zlepšenie 😎 hlavu hore 🙂

daniela1974
8. mar 2012

@henriettta lebo ja som to tak nepochopila o tom si velmi malo pisala len o mamke. Sorka.
Fuj to muselo byt nechutne. Kedy sa Ti to stalo a opakovalo sa Ti to???

evagy
8. mar 2012

@kornelia ahoj, ja som si to kukla na internete a hned som si na bud. týždeň objednala menu od po-stredy, tak som zvedavá, finančne to nie je najlacnejšie ale treba všetko vyskúšať. ja som pred 2týždnami vyskúšala dukanovu dietu ale to ma tak akorát zapieklo, nemohla som na záchod, tak som s tým prestala a ešte sa to stále neupravilo, už 3 den som nebola na wc. schudla som sice za týžden 3 kg ale čo z toho ked neviem isť na wc. už som 1,5 nabrala spať. Takže teraz sa dám aj ja na update stravu.

filipal
8. mar 2012

@henriettta podla mna ides na to dobre. snazis sa od mamy odputat, vnutorne odpustit....viem, ake je to tazke. nechcela by si aj tak navstivit psychiatra? to sebaublizovanie treba riesit. skoro kazdy clovek musel niekedy navstivit psychiatra.

lialia7
8. mar 2012

@evagy Ja zase nechcem nikoho sklamat alebo odradit, ale ja jem Norbiho takmer stale uz 2 rok. Mam ich pobocku vedla prace, takze si to kupujem, uz som to tu pisala, ze jem iba ich sladkosti, aj napoje a aj jedla az na par vynimiek takmer cely den sa stravujem tymto a potom si kupujem aj bio chlebiky celozrnne z prvej pekarne tohto druhu v SR, ziadne prifarbovane muky, ale pekne spaldovy chlebik s ryzou atd.. Takze nechapem cim to je ze naberam, ale moze to byt len jojo efekt z soku Po tom strese ako som schudla, lebo mi nechutilo jest, tak mozno telo teraz nabera zasobu pre pripad hladovky.. Snad sa to zastavi... Ja skor vsadzam na pohyb, fyzicke spalovanie je vzdy najucinnejsie 🙂 Len keby sa tak pocko umudrilo a nesnezilo, ze ano :P

kornelia
8. mar 2012

@lialia7 Nie je jedno ci jes iba ich sladkosti, alebo aj stravu si pripravujes podla update. Ak chces chudnut - nesmies ziadne sacharidy to je najlepsie - alebo max. 150g denne, to je maximum a vela vela pohybu. Mozno o tom nevies, ale cukor a muku mas ukrytu bohuzial skoro v kazdom vyrobku, tak v parkoch a kecupe ako v salamach a klobasach, veru pozor, aj slanina je macana v sladkom naleve - niektora! A najnebezpecnejsie su tieto skryte cukry. Aj muka narobi sarapatu ale pozor - CUKOR je zabijak a to vobec nesrandujem, je to najvacsi obchod na svete, mozno druhy najvacsi po rope! A dava sa vsade, aj tam kde by sa nemal, len si precitajte etikety kazdeho vyrobku, ci najdete taky bez cukru, budete sa cudovat.
A nezabudajme, ze ked doma varis nezahustuj mukou ani omacku ani zaprazky nerob, len s tou ich mukou, vtedy budes mat istotu, ze budes chudnut. Ja ked som si aj objednavala ich stravu, chudla som o 106, velmi pekne a extra som sa nehybala, ale ked som pridala pohyb, mala som problem, aby som si vysnenu vahu udrzala a nesla pod, lebo manzelovi sa to uz nepacilo, ze nemal za co chytat 😀 😀 . takze ja som mala problem, stravovat sa tak, aby sa vaha nepohla ani dolu ani hore.

Teraz som nabrala 2kg z liekov, lebo som mala strasnu chut na sladke a strasne vlcie chute, teda furt som hladna, ale uz sa to dostava zasa do normalu po nasadeni liekov, takze idem znova na stravovanie uplne podla update a vela pohybu, dne sidem na zumbu a zajtra si pobeham na mojom bezeckom pase. Odporucam!

Este nieco - najlepsie su v obchodoch vyrobky na chudnutie a stihlu liniu tzv FIT, musli a ovsene vlocky a rozne haraburdy, ktore ked si precitate na obale, obsahuju viac cukru ako sladkosti.

Ja viem urcite, ze ked sa stravujes podla update aj ked sa nehybes chudnes, ked nie, urcite robis niekde chybu, viem to, lebo moji rodicia tym tiez pekne chudli, ale ked si nedavali pozor, tak prestali, treba to striktne dodrziavat kym chces chudnut, potom ked si uz len udrziavas vahu, je to hracka.

havja
9. mar 2012

@lialia7 áno presne, aj mne sa to stáva, ked niečo teplé pijem, a aj ked niečo tvrdšie jem, tak mi puká celá sánka, a cítim takú pálivú bolesť jednej strany hrdla, ktorá presahuje až do hlavy, je to nepríjemné..a čo robíš s hypermobilitou, lebo aj ja ju mám 🙂 chodíš na nejaké masáže, alebo tak???a máš často stuhnutú šiju a ramená?lebo ja nehorázne....