Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
29. máj 2012

@monfat9 ja viem, moja, som si toho vedoma, ze niekde si to sposobujem sama, ale co s tym, ked uz som raz taka, to su vsetko negativne formy myslenia a zmyslania po nasich predkoch a to treba zmeni na pozitivne, o tom je to cele aj podla L. Haxovej, ktorej knihy teraz citam a riadim sa podla nej, vysledok sa dostavi velmi skoro, vyskusajte. 😉

monfat9
29. máj 2012

Hjej Louise Hayová...a ja neviem prečítala som všetky knihy...ako pozitívne mylsieť..ale ked ma dakto vytočí...nedokážem...si na to ani spomenuť..nieto ešte aplikovať..juujj je to tak ťažkee 😒

kornelia
29. máj 2012

@monfat9 Poradim ti na zaciatok teraz pri tom planovani, neustale ked si na to spomenies aj stokrat za den si omielaj dokola nasledovne:

Som dokonala, mam sa rada.
Milujem zivot a zivot miluje mna.
Vsetko zvladnem a som obklopena uzasnymi ludmi.
Moja rodina ja perfektna.
Oslava bude neuveritelne dobra - nehovor si, ze bude podla tvojich predstav, ale ze bude uzasna!
Citim sa skvele v kruhu vynikajucich a milujucich ludi - toto si mozes hovorit aj pocas oslavy, alebo na zaciatku.

A keby si nahodou pocitila neistotu, tak si omielaj dokolo dokola len toto:
Som v bezpeci.

Po oslave mi daj vediet, ako sa podarila a nestresuj, sustred sa na hore uvedene pozitivne tvrdenia. Pa 🙂

monfat9
29. máj 2012

🙂 🙂 🙂 ďakujem moja..už si to píšem na papierik 🙂 znie to úžasnee 😀 😀 určite dam vedieť ako to dopadlo 😀 😀 diki

havja
29. máj 2012

Ahojte babeny moje krásne, tak ja úspešne, neúspešne pokračujem v tom citalecu, prečítala som si všetky vaše názory naň, a verím, že mi zaberie, cez všetky tieto utrapy...včera som mala asi najhorší záchvat paniky, úplny des, pozerala som s mužom film, postavila som sa z gauča, a treplo ma o zem, celá som sa triasla, nevedel ma ukludniť, nevedela som sa ani slovo vysloviť, všetko mi trplo, malá plakala, chaos a panika...tak manžel zavolal záchranku, prišli, pichli mi magnezko, diazepam, a dali aj oxazepam v prípade potreby, lenže problém nastal ešte aj potom, panika ustúpila, ale mňa zachvátil totálny plač, nevedela som to zastaviť, plakala som celé dve hodiny a už som nevedela čo s tým...Dievčence, máte to aj vy takto, že jeden deň je dobrý, a potom sa úplne zložíte???Mudr.mi kázal užívať neurol aj 5krát denne po dve tabletky, pokial mi citalec nezaberie, ale ja to neuvládzem, mám pocit, že už ani nežijem , zas iba prežívam... 😖 ☹ Po vačšine tu píšete, že užívate 20mg citalecu jedenkrát za den, ale ja užijem ráno 20, a večer ešte 10..takto to niektorej trvalo, že v septembri min.roka mi určili diagnozu, a je pomaly jun, a mne ešte nebolo ani tri dni v kuse dobre...Max.dva a potom som sa zosypala na totalku...

monfat9
29. máj 2012

😖 😖 😢 tak čo? žeby nezaberali? píšeš že ich berieš už akože rok? to by ti už podľa mňa dávno zabrali...ja neviem konzultuj s doki..nech skusi zmenu 🙂 nemožeš takto fungovať..☹

marcela91
30. máj 2012

@havja ja uz tiez rok sa stym tak intenzivne trapim, od minuleho leta tiez, 5 mes. som brala Mirzaten, nepomahal mi, tak som sa nato vykaslala, teraz som zmenila lekara a predpisal mi Citalec 20 mg, beriem polku, ale zatial sa necitim inak ako pred liecbou, tak uz ma to pekne stve, ran sa budim a mam pocit, ze mi v hlave tresti stale akoby som vobec nespala, som otupela, nic ma nebavi, ja nejak malokedy citim uzkost, nato mi pekne pomaha Xanax, ale skor ta depresia, tie blbe pocity, odpojenost, tlaky v hlave a nezaujem, bez energie..Na bud. tyzden idem lekarovi, som zvedava, co mi povie, uz len cakam, ze sa niekedy rano zobudim a poviem si na zaklade dobrych vnutornych pocitov, ze dnes bude prijemny den a nie len toto prezivanie..

kornelia
30. máj 2012

@monfat9 Nesmies sa nechat vytocit, to je to, co sa treba naucit, vsetko nejak bude a musi byt, zbytocne sa nervujes, ja sa cudujem sama sebe, aka dokazem byt kludna odkedy citam jej knihy, ako naozaj je mi vsetko fuk co nie je nejak vazna vec, zbytocne si ani hlavu nelamem a naozaj sa mi ulavilo, lebo nepritahujem zbytocne veci, ktore nemusim a vyriesia sa aj tak same. Takze staci len troska si davat pozor na svoje myslienky a na to co vysovimea uvidis, vsetko sa zacne menit. Inak ked sa ti zda, ze ti knizky nic nepriniesli, precitaj si ich este raz a este raz, uvidis, ze najdes nieco nove.
So mnou sa deju denne zazaraky, ale fakt! Nestacim sa cudovat, jednoducho neverim tomu, co sa deje zo dna na den, ale dari sa a meni sa vsetko a to len vdaka pozitivnym tvrdeniam. Vcera som si na monitor prilepila jedno, ktore ma motivuje v praci a ziskavani financii a cuduj sa svete, zazrak prisiel uz dnes rano vo forme obrovitanskej objednavky, xixi. 😉
Drzim palce. Nemusi tomu kazdy verit, je to vec osobna, ale ja som sa rozhodla riesit svoj zivot tymto sposobom a zatial sa mi dari.

monfat9
30. máj 2012

@kornelia 😉 😉 🙂 🙂 🙂 to je super...myslím tá objednávka....máš čo robiť 😎 vdaka za povzbudenie..tak ja si ich asi ešte prečítam raz ...máš pravdu..nejako to do tej hlavy musim dostať 😀 😀 😀

kornelia
30. máj 2012

@monfat9 ako fakt, niekomu sa to zda byt malickost, ale to bola len jedna vec z mnoho dalsich, ktore sa mi stali odkedy myslim pozitivne 😉 , no nieco si necham aj pre seba, ale naozaj aj ludia okolo mna sa na zaklade tohoto menia, teda ja ich vidim inak a spravaju sa inak ku mne, kedze odo mna dostavaju len pozitivnu energiu. Vyskusajte a sami uvidite. 🙂

kornelia
30. máj 2012

@monfat9 Este nieco, pred par minutami pribudla dalsia maxi objednavka, aka byva nie moc castokrat, xixi, manzel sa mi este vcera smial, ale dnes si pozitivne tvrdenie rano odriekal aj on, xi. 😀

monfat9
30. máj 2012

@kornelia 😀 😀 😀 tak blahoželaam 🙂

kornelia
31. máj 2012

@monfat9 dakujeeeeeeeeeeem 😀

bonaqua111
31. máj 2012

@marcela91
@mimok
caute babule, bola som tu doteraz ako Daniela1974 ale dala som si zrusit pristup, lebo som sa neskutocne nasrala na nase forum o piestanskej porodnici.
Ale keci o nasich depresiach mi pomahaju, takze tu budem s tymto nickom.
AK ma nezrusia 😀 😀 😀 😀 , ze.

marcela91
1. jún 2012

@bonaqua111 Danielka vidim, ze nie si jedina koho tu nasralo nejake forum, kde ludia neakceptuju aj protichodne nazory a zacnu cloveka hrubo urazat ako mna vtedy, admin to tiez uznal a musel aj vymazavat, lebo to bolo urazajuce, ako sa do mna pustili, zato , ze som si dovolila slusne k jednej teme napisat aj opacny nazor , potom zmazal aj moj prispevok, lebo slusnymi argumenami som u nich nepochodila a tak som im napisala, ze odchadzam z tohto kurina , potom ma "kamenovali" este viac 😀 preto chodim uz len na tuto temu 🙂 A co teda, ako je to s tou porodnicou u vas? Na tu piestansku porodnicu som nepocula od kamosiek zle veci,co tam rodili, byvam vedla :D A ako sa mavas?

timea179
1. jún 2012

ahojte,no dnes otras a des,stazene dychanie,navaly tepla neskutocne,dala som si kupit test ci niesom v predcasnom prechode,uz skusam vselico,po 5mesiacoch by som uz mala byt v pohode si myslim,tak neviem ci to pripisovat diagnoze alebo,je to uplne nieco ine. A vy zienky inac ako???

lelkeska
1. jún 2012

@timea179 Ahojcek,aj mne je dnes tak divno,mozno je to s pocasim.Normalne som si musela lahnut 😒

timea179
1. jún 2012

a ja som si zobrala lexa a nejak nic sa nedeje k lepsiemu ☹
@lelkeska

bonaqua111
1. jún 2012

@marcela91 ale mam sa celkom fajn, teda mam muza zasa v prciciach a som tu sama, svagrina slubila, ze sa mi bude venovat ale aj ona toho ma vela v praci a tak, takze sa tu tulam ulicami sama a Piestany su male, 5 x ich prejdem kym mala spinka a bolia ma nohy z toho chodenia 😉 😉 😉 😉 .
No draha ale schudla som 15 kilo a je mi strasne strasne strasne dobre po tejto stranke, uz sa citim krasna, chuda, stihla, opalena, svalnata je mi strasne dobre, ze som opat pekna zena, ja vela cvicim a sportujem, posilujem a tak som bola vzdy pysna na svoju postavu a potom dosla pecka v podobe 96 kiloveho tela. Sice som od porodu do 8 mesiacov malej schudla 10 kilo ale aj tych 86 bola supa pre mna.
Po psychickej stranke celkom fajn, ladujem sa liekmi ale chodim vela cvicit, teta mi malu vzdy postrazi ochotne, je rada, ze mam zaujmy, stale sijem, robim decoupage, vela peciem a tak celkovo sa zamestnavam. Musim sa zamestnavat stale a nesmiem len tak ostat bez dozoru vo vlastnej hlave, lebo ta hlava to zneuzije. Ked bol moj muz doma, teraz v aprili sa vratil ale zasa predvcerom siel prec az do oktobra, tak mi bolo fajn, nemusela som si davat ziadny oxazepam, vsade sme chodili spolu, vela sme cestovali, prechadzali sa a mne je teraz smutno, nechcem ist do mesta ani na kavu, lebo mi ukrutne chyba, ani pomysliet sa mi nechce, ze tam sedim a on nepride, toto je ako smrt, ked mi muz odide za pracou prec.
Najhorsie je to predvecerou ked mala este nespi ale uz je pred kupanim a vtedy mi chyba najviac, doobeda kym sa prebudime a umyjeme a napapame tak je obed a potom sme vonku.
Ale ja celkovo nemam rada teplo a leto a hlavne slnko, som strasne svetloplacha, stale mam okuliare, ked ich nemam - slnecne - mam strach ze som naha alebo take daco ako keby som bola ohrozena.
Moc kecam, zasa ze? Som Vam chybala, ze???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marcela91
1. jún 2012

@bonaqua111 neda sa nejak zariadit, aby bol viac doma muz? mas to tazke byt stale sama.... 😎 😎 😎

bonaqua111
1. jún 2012

@marcela91 a kedze nekojim tak som zacala opat hulit 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , tak zdravotne, jednu marlborecku ked Emka zaspi, dam si na balkone tak pomaly a celu si ju vychutnam.
Jaka slast 😵 😵 😵 😵 mne nikotin pomahal vzdy na uzkosti.

bonaqua111
1. jún 2012

@marcela91 no neda, kedze nas je 5 kusov a mame dom a deticka vela zeru a chcu sa obliekat, tak tata musi do prace prec zo SR, nech donesie gucu penazi a nie gučku 😵 😵 😵 😵 😵 .

Ale vazne, dalo by sa to, len ked pojdem do prace aj ja po MD a ked sa uskromnime, lebo my sa zial nevieme uskromnit, vzdy som dobre zarabala a dobre minala, minat viem a setrit neviem, ked sa naucime setrit a neminat tak by sa dalo aj v SR pracovat. Ale ja mam rakuske socialne davky, takze mam teraz viac ako keby som tu aj dobru pracu mala.

marcela91
1. jún 2012

ja neviem co je dnes za den, ale do obeda som s muzom potrebovala ist cosi pokupit a v aute take zachvaty na zbaznenie ,ze som mu povedala, nech si vybavi svoje a tahame domov, nakupim si inokedy, ze teraz to nezvladam , to som nemala uz pekne dlho az takto moc a to som si predtym dala Frontin, lebo som citila ze cosi na mna leze , tuhla mi sija a nic nezabral liek, nemohla som dychat, tie pocity, ze sa zblaznim ze koncim, hlava odpojena total a tie tlaky a odvtedy od obeda strasna unava, ja uz to kaslem , na bud. tyzden mam ist k psychiatrovi uz som bola nazhavena, ze bude lepsie, idem sa liecit a este horsie, strasna beznadej zas, ze som magor psychos dozivotny 😒 😒 😒

marcela91
1. jún 2012

@bonaqua111 ved to , ja som po kojeni zacala tiiez znova, mala limit 3 denne a stacilo, jak prisli prve uzkosti, uz to ide 5 - 8 denne...

marcela91
1. jún 2012

@bonaqua111 a keby ste sli za nim? Ale pises, ze mas 3 deticky, tak je to tazke, lebo kamoska mala 1 a chodila s muzom na sezony do Alp rakuskych a bola pri nom aj s malickou...

marcela91
1. jún 2012

@havja tak ako pises, jeden taky strasny den ako dnes a uplne ma to zlozi a zbieram sa par dni a ked sa pozbieram ako tak pride to znova, su to desne veci, ja uz ani nemyslim, zeby som sla na pohotovost, bola som tam s tymto 3 x v zivote, raz mi dali NaCl /chlorid sodny/ infuzku, nepomohlo, potom mi dali inekciu na spanie neviem co a nepomohlo, neaspala som , naposledy mi dali Cardilon injekciu, nepomohlo, takze uz sa nespolieham na nasu pohotovost, najviac ma depta, ked ani Xanax nepomoze, to uz neviem co robit, na zblaznenie, tiez som o tom Citalecu uz mesiac a nic...

timea179
2. jún 2012

no dnes zacina den nic moc,este mi aj meska menzes,rano priserne krce v podbrusku,vyzera to ze si dam neurol,uz bol celkom klud,doktorka bola spokojna ze sa mam dobre a zas to iste,uz sa tesim ako jej na kontrole poviem ze to nieje ok a moje navstevy psychologicky zatial nic moc, 😀

timea179
2. jún 2012

@bonaqua111 aj my sme stale sami,to si ani neviem predstavit vyzit mozno s 500eurami 😀

kk77
2. jún 2012

Ahojte dievcence, asi 2krat som sem uz pisala, mam uzkostnu poruchu z pan. atakmi a liecim sa od januara. Beriem cipralex 10mg denne a rivotril 0,5mg na vecer. Chcela som vas iba povzbudit, aby ste vydrzali v liecbe, ono to odchadza vsetko tak postupne a pomaly a uzkosti odchadzaju az posledne. Mne sa stratili az koncom marca. Odvtedy pokoj, ale jasne, ze stale nad vsetkym rozmyslam a aj mne sa zda, ze tieto dva dni su nejake cudne. Sice si nemusim nic davat navyse, ale nieco sa asi deje s pocasim. Ale je pravda, ze mam aj pred menzesom.Aj ja som si hovorila na zaciatku liecby, no hotovo je so mna magor, ako budem zit, chodit do roboty, starat sa o deti o manzelstvo. Myslela som si,ze stratim uplne vsetko a stracala som zem pod nohami doslovne.Bolo to vsetko take strasne, ze som nic hroznejsie zatial nezazila a vsetky vas uuuplne chapem. Chodim aj k psychologicke a som spokojna, odpoveda mi na vsetky otazky a povzbudzuje ma. Dokonca som sa odhodlala aj na jednu operaciu, ktoru som dlhodobo odkladala a zvladla som ju na jednotku, som na seba pysna. Moj najhorsi scenar bol, ze uteciem so saly 😀 Urcite chapete o com hovorim... Neverila som, ze sa to vsetko zlepsi, ze to pojde a aj teraz si niekedy poplacem, ale ide sa dalej, ved sa mam v podstate velmi dobre. Casto vas citam a citim s vami. Verte mi a vydrzte!

bonaqua111
2. jún 2012

@timea179 no ale tie mudre reci pocuvat, ako sa da vyzit aj bez penazi a podobne dristy, moja svokra dokonca zahlasila, ze ked mas deti nepotrebujes peniaze len lasku ale svagrina jej hned splechla do ksichtu ci zubara, lieky, okuliare a podobne zaplatis laskou? akoze preukazem nejaku formu lasky zubarovi? ci v optike?

ja minam velmi vela ale dnes som kupila najstarsej 4 ks tielok na leto 20 €, cigansku na hodoch 4 €, ja kavicka a zmrzka 2 €, nakup akoze 7 € a to som sa velice krotila, este si prostredna tu u nas na otvarani letnej sezony v stanku kupila taky privesok na kluce za 2,5 a skoro 40 € je v prdeli, a to kazdy den taketo nakupy a este nie je zaplateny plyn voda elektrina, kde su mlieka kase a plienky???? dve tisicky potrebujem na normalne nakupy jedla, drogerie, na kredity pre nas, na skoly a cestovne, na benzin.