Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zazvorka
16. feb 2010

Maria len tak som sa pytala 😉
Hroska takze ty mas silnejsiu davku,hej?

hroska
16. feb 2010

Zazvorka ano, mam silnejsiu davku 😝 o 10mg ako Ty a to mi Dr. pri poslednom sedeni povedala, ze ostatni kolegovia by ju vraj skritizovali, ze mi dala nizku davku.... 😕 😝 😨 😨 . A este cez menzes mam dovolene v pripade zhorsenia zvysit az na 45 mg denne, raz som to skusila a veru pomohlo 😵 😵 😵 😨

Monci tak Ty tiez tazka depresia?? 😝 A ktore AD beries a kolko?? 😨 2 mesiace je dosta malo, ja som sa tak zacala davat dokopy tak po 5 mesiacoch a myslim, ze aj ine kocky - pravda Filipa? 😕 Dovtedy to bolo kadejake.... 😝 😖 😒 . Ale je lepsie, nie??? 😕 😅

Maria, tak vela robotky 😝 😝 😝 😝, Ty si taka usilovnica 😵 😵. Dufam, ze sa dobre drzis a co syn, uz sa to ukludnilo?? 😨 😨

monca007
16. feb 2010

Hroska beriem Mirzaten 45mg 2 mesiace je lepsie ako na zaciatku ale ten hrozny strach a o tych myslienkach ani nehovorim 😢

filipal
16. feb 2010

ano kocky, trva to dost dlho kym sa stabilizujete.....veru 4 -5 mesiacov..... 😉

Hroska, ty si dnes aktiiiiivna!!! 😝 😅
tebe take lahke prechladnutie tusim prospieva.... 😝 😀 nejako ta to vybudi, ze?

ja som, baby uvarila kapustnicu (nostalgia z Vianoc)a tak som ju s chutou zozrala 😝 😔 (inac sa to neda nazvat),
ze ma teraz boli brucho...zavijam tu.... 😝
tak mi treba! mala som sa ovladnut!!!

Zazvorka, myslela som cajik z cerstveho zazvoru...ale daju sa kupit aj hotove.... (trosku som zartovala....Citronik nie je prechladnuty?)

ale celkove, viacere sa stazujete na choroby....asi uz ide jar, organizmus je zoslabnuty...
vela oddychujte, relaxujte...kazdy po svojom (Hroska, ty sportom!) a papajte vitaminy.... 😉

Andy a ty nam vydrz! 😵

zazvorka
16. feb 2010

Ja som dnes daka unavena 😒 to asi aj tym pocasim 😠

zazvorka
16. feb 2010

No filipal ja veru jem dako malo vitaminov,musim to napravit.Len kazde ranko banan,tie mam velmi rada,ale nesmie byt hnedy.1.3idem hematologicke na krv,na kontrolu,co mam malo zeleza,tak nech mam ok vysledky.

filipal
16. feb 2010

kup si Zazvorka kvalitny multivitamin (lepsie prirodny). teraz ked ti nechuti jest, nech mas aspon dost vitaminov a mineralov. 😵

zazvorka
16. feb 2010

Myslis sumivy?

zazvorka
16. feb 2010

Inak vcera sme v lekarni nechali 30 € a v podstate za nic.

mangotree
16. feb 2010

ja som sa dnes v noci opäť prebudila okolo pol štvrtej ráno (ak nie skôr) :( no hrúza, nemôžem spávať. Povedala som si, že vydržím bez neurolu ked sa bude dať. No stalo sa mi už aj to, že aj ked som si ho dala, tak som sa v noci prebudila. Prvýkrát.

Tak som to dospávala podvečer. A zobudila som sa nesvoja, aj v hlave taký čudný pocit a nepokoj.
No napriek tomu mi aj dnes bolo psychicky lepšie, menej tej úzkosti, menej obsesií, no pocity menejcennosti sú teraz dosť silné, fungujú na pozadí mojej psychiky. Je to nepríjemné.
A stále nemám záujem sa stretávať s ľuďmi.

zazvorka
16. feb 2010

Aj vy niekedy mate taky prerusovany spanok?Cim to moze byt?Ja vecer od unavy zaspim ani neviem ako a niekedy sa potom zobudim niekolko krat za noc,co sa len prehadzujem.No tuto noc som spala mimoriadne dobre 🙂

hroska
16. feb 2010

Monci a nemala si aj nejaky benodiazepin - Frontin, Neurol, Xanax?? 😨 Vsak ked Ti je horsie, tak si obcas mozes dat, aspon v zaciatkoch, kym sa uplne nenasitis serotoninom. A aj nejako cvicis, alebo sportujes - skusaj to pomoze.... 😉 😉

Filipal, ano som nejaka vybudena 😝 😲 , ale to bude asi tym PMS, predtym ked som este AD nebrala, tak som vzdy v PMS upratovala ako odtrhnuta. Jooooj taku kapusnicku by som si dala, mnam 😅 - A to brusko dufam, ze prejde, ved vies ako sa hovori - ze od kapusty r-t popusti 😀 😀 😀 😀 , tak nedrz a popusti - to pomoze na bolave brusko 😕 😨 😲 😵 😵 😵 😵

Mango, dobre bude....., pekne ides dopredu 😵 😵, spanok sa Ti cochvilu napravi, ten prichadza ako prve zlepsenie - zachvilu budes spavat, ze nebudes o sebe ani vediet... 😔 😵 😔 😵

monca007
16. feb 2010

Hroska na uskost mam spitomin ja ho berem v kuse 3xdenne a pohybu mam dost mam dvoch dropcov aj chodim do prace takze od rana do vecera na nohach 😝

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hroska
16. feb 2010

Monci, ano, ved Spitomin je nenavykovy, tak mozes vpohode brat. Vidim, ze zijes aktivne, tak to je fajn. 😵 😵 😵 . Myslim, si, ze este musis byt trpezliva, tie 2 mesiace, ked to tak s odstupom casu hodnotim, to je take - "postavenie na nohy", az tak okolo 4,5 mesiaca to zacina byt stabiliovanejsie - aj Filipal potvrdila. Inak u mna priznaky depresie odchadzali postupne a tie myslienky az na poslednom mieste, vlastne tie su este stale, ale uz v uplne inej "kvantite a kvalite"😝 😝 😝 Drzim palce 😉

Stella 😉 🙂 ten pas na behanie som este neskusala, ale moze o byt super, az na ten vejuci jazyk 😝 😀 😀 😀

filipal
16. feb 2010

Hroska, uz som popustila 😀 😀 😀 😀 😀 , nic ine mi ani nezostavalo! 😝 😅
jeej, hned by som vam nalozila po tanieri tej kapustnicky. 😝 muz ma vychvaloval do neba.... 😅

Zazvorka, sumivy je dost chemicky. skus nejaky prirodnejsi. ja tu vychvalujem od Jamiesonu - Streseasse.
ano, su drahe tieto veci....je tam vsak tusim 120 tbl.
(mna uz by ta firma mala platit, aku im tu robim reklamu! 😀 😀 )

Mango a predtym si sa chcela stretavat s ludmi? mozno si len introvert. 😉

Stella, tak si zajtra dobre zacvic a nech ta nesekne! 😝 😅
to zvladanie hnevu a schopnost hovorit ludom aj neprijemne veci je zaujimave.... 😨

dobru nocku, aj ked asi uz spite...idem aj ja 😎

mangotree
16. feb 2010

baby, ja sa cítim taká iná a odlišná od všetkých:((

Ja nemám na nič chuť, o nič záujem, nič ma nebaví. Takáto som sa stala po tom období pred mnohými rokmi, keď to všetko začalo.

filipal-introvert som, ale kedysi som aspoň mala záujem medzi ľudí zapadnúť, dnes už ani to nemám. Nemám na nič chuť, o mnohé veci som sa snažila, veľmi som ich chcela, no nešli, chcela som byť normálnou ženou, no nie som ňou, pre môjho priateľa som, preňho som tou najlepšou, ale čo, keď sú vo mne vnútri také veci, ktoré ma ňou nerobia?
tie pocity menejcennosti sú hrozné, prečo nemôžem žiť v harmónii sama so sebou a mám stále ten pocit, že všetky ostatné ženy sú normálne, len ja nie?

filipal
17. feb 2010

zase som tu.....teraz pri ranajkach, ale iba na chvilku

Mango, vies co si myslim? ze to s tebou nie je az tak zle. dokazes o svojich pocitoch rozpravat....a este takto verejne!
to je velke plus! tvoje negativne pocity idu von. niekto to dusi a niekto ani nevie sformulovat, co sa to v nom deje... 😉
takze vyborne, vsetky pochybnosti sa dostavaju na povrch....
asi je to tak, ze skutocny introvert som vlastne ja. ja by som nikdy nevyrukovala s mojimi intimnymi emociami ...
vsetko si nechavam pre seba, hoci navonok som komunikativna...

Stella sa asi zapoji s postrehmi jej psychologicky...

takze, Mango, ty vidis, len ten povrch, to pozlatko, usmevy druhych.... ako vies ako to citia ony?
mozno vela zien trpi podobne ako ty....

jablcko1
17. feb 2010

Pekné ránko! Tak ja sa dnes cítim nejaká nesvoja, nejak sa stále sledujem, som bez nálady, ale to bude asi už aj tým počasím. Už nám asi všetkým chýba slnko.
Tak dúfam, že rýchlo vykukne, aby sa nám nálada polepšila.

Pekný deň!

kubaka
17. feb 2010

mango - filipal to napsala perfektně, taky mě něco podobného napadlo: máš obrovskou výhodu, že dokážeš číst ve svých pocitech , formulovat je a říct je nahlas. Nesvádíš vinu za svou blbou náladu a problémy na všechny okolo sebe. Máš kontakt sama se sebou a to je naprostý základ všeho. Takže vydrž, vydrž, zbytek se poddá. 😵

zazvorka
17. feb 2010

Dobre ranko zelam 😵
Filipal dakujem za odpoved,pozriem v lekarni a kupim 😉

inkinka
17. feb 2010

kocky, vy ste introverti? Vsak pravy introvert neprizna ani sam sebe, ze je introvert! 😉 😀 Takze Mango, ano, aj ja si myslim, ze uz to, ze sa dokazes zhodnotit je plus. Inac je zaujimave, ze prave inteligentni, chapavi ludia sa posudzuju velmi prisne, prave kvoli tomu, ze su na " vyssom kopceku " a maju väcsi vyhlad. Ale az taka prisna na seba nebud 🙂 nezasluzis si to.

hroska
17. feb 2010

Ja len kuk 🙂 🙂 🙂 🙂 a bezim na obed..... vecer sa stavim..... Vsetky pozdravujem .... 🙂 😵 Ja dnes vyzeram hrozne 😝 , odkedy beriem AD som akoby taka pripuchnuta, je to mozne baby, mate to niektora ?? a kruhy pod ocami 🙄 ☹ jak tie olympijske vo Vancouveri. Otras, a kazdy den ich mam. Predtym som kruhy nikdy nemavala 😕 😨 😨 😨 😖

mangotree
17. feb 2010

jeej, tak vy si myslíte, že viem opisovať svoje pocity? To ma prekvapuje. Mne sa zdá, že pletiem piate cez deviate a je ťažké pochopiť, o čom to vlastne píšem. Sama mám v sebe chaos. Dnes som bola u psychológa a tiež som mu čosi vysvetľovala, a keď som skončila, tak som si pomyslela: no teraz keď ma pochopí čo som vlastne povedala..
ale asi chápal, lebo sa nepýtal na vysvetlenie🙂

Tu je to anonymné fórum, takže nie je až taký problém o sebe písať.

Ale naozaj vám ďakujem, že mi odpisujete, niekedy sa mi zdá,že to ani nebude nikoho zaujímať a nie to sa ešte mnou zaoberať a reagovať na mňa. Takže si to veľmi vážim.

No a ešte k dnešnému sedeniu u psychologa. Na rozdiel od minulého stretnutia to bolo lepšie. Minule som odtiaľ odchádzala cítiac sa ako chudera. A to sa mi nestáva aby som od NEHO! takto odchádzala.
Dnes bolo fajn. Povedal mi že ide o obsesie, a či som o tom uvažovala,že je to tak. Ja mu na to, že uvažovala, no vzápätí ma pochytí iná myšlienka, ktorá mi povie, že sa vyhováram na obsesie, lebo si nechcem priznať pravdu. Tak on na to, že to je tiež súčasťou obsesíí-pochybovať o nich a racionalizovať ich. Že je u mňa veľmi dominantné myslenie a to nie je dobré, myslením ďaleko nezájdem, že to mám radšej prenechať filozofom.

Vravel, že aj ostatní ľudia sú plní prízemností., atd..

Len problém je v tom, že ja si myslím, že moje pocity by mali byť prirodzené dobré, čisté, že nemusím pracovať na tom, aby som sa zmenila. Lebo keby som bola Ok, bola by som taká prirodzene, bez práce. No ono to tak asi nepôjde.

filipal
17. feb 2010

Mango, napadlo mi, ze ked sa ta psycholog na nic nespytal, nemuselo to znamenat, ze ti rozumel.... 😀 😅
podla mna chudak, musi mat toho dost!!!! trochu zartujem, nie ze sa urazis.... 😉

Hroska, aj ja mam take kruhy! asi preto, ze je olympiada! 😀 😀 😀 ale vazne, veru tiez sa mi zda, ze odkedy beriem AD. ale hlavne strasne zive sny! dnes som vraj v noci az 3 x kricala.....vravel mi mm. 😅
dokelu! az teraz som si vsimla Hroska, ze tu olympiadu si uz vymyslela ty! 😀 a ja ze aka som vtipna.... 😢 😢 😢

Inkinka, ved ani ja som nevedela ze som introvert. toto delenie sa uz dnes ani nepouziva.... ale! urobila som si osobnostny test - typologicky indikator Myers-Briggsovej a tam mi vyslo, ze som dost jednoznacne intrvert....aj ine veci... 😉

Kubaka, inac ako? chodi uz Marianko do skolky? ked sa tak naraz oducil od plienok....proste dozrel a pochopil! 😅

kubaka
17. feb 2010

mango, mango 😨 cituji: "Len problém je v tom, že ja si myslím, že moje pocity by mali byť prirodzené dobré, čisté, že nemusím pracovať na tom, aby som sa zmenila. Lebo keby som bola Ok, bola by som taká prirodzene, bez práce. "

Ničí pocity nemohou a zásadně nejsou dobré a čisté. Přirozeně jsou v člověku všechny možné POCITy a ve všech možných podobách od ušlechtilosti, lásky, po nenávist a sobectví. To všechno jsou normální pocity, které obyčejný člověk prožívá dnes a denně. NIkdo není jen dobrý, hodný. To je nesmysl a iluze a nikdy se k něčemu takovému nelze dopracovat. Všichni jsou zmítaní naprosto přízemními pudy a chtíči, myšlenkami, tou přízemnosti, jak ti říkal doktor. takový je člověk ve své podstatě a lepší nikdy nebyl a nebude. Stydět se za své emoce je nesmysl. Stydět se mohu jen za to, co doopravdy provedu. A i tuhle "vinu" mohu klidně ustát - prostě člověk se nechová dokonale jako stroj.
doktor mi jednou říkal, že není naškodu se chovat i trochu sobecky: Koupím si pytlík bonbonu, oznámí dětem, že jsou jen moje a sním si je, protože jsou jen pro mě, dělám si radost.
Těžko se to vysvětluje, já přesně tímhle prošla, takže proto mě ta tvá věta zaujala. Smysl je v tom snažit se přijmout svoje pocity. Protože moje Já je tvořeno pocity, touhami, představami, pudy. A moje Já je vždycky dobré, nakonec uvidím sebe sama jako někoho, koho stojí za to hýčkat a starat se o něho (o sebe).

Prostě zkus neodsuzovat a nehodnotit své emoce, ale přijmout je jako součást tvé krásné bytosti.
To přijetí je mnohem důležitější než obsah těch emocí. Zachovat navenek se můžeš třeba úplně jinak, v souladu s morálkou a rozumem. co se děje v tobě, je jen tvé výsadní právo, nedotknutelné území, svrchované území svobody nikým neodsuzované. 😵

kubaka
17. feb 2010

filipal aha, psaly jsme současně, marián jde 1. března, až mu budou 3 roky. Minulý týden jsme byli na obřízce, byl to záhul na mou psychiku. Ale malý už je fit, stehy tam ještě má, ale vypadávají. Dělali mu částečnou, takže kus předkožky mu zůstal. Měl ji děsně zúženou.
Dozrál a pochopil, je suchý i přes noc a ráno běží na záchod si rozlepit plínu a na prkýko se vysouká i sám. Naprosto samostatný. Dokonce včera oznámil, že není miminko, ale "apekek Maiánek" - byla jsem v šoku. 😀 😅 dosud si říkal "miminko". Je to takové šťěně sladoučké.

Dnes jsem byla u svého psychouše, vychrlila jsem na něho co vyvádí MM a už to nemohu odkládat a objednám nás k jeho kolegyni na manželskou terapii. Já už se na něho ani nemůžu zlobit, neberu si to osobně, protože je úplně v prd...i. už to fakt slušněji říct nejde. Na svět kouká jen přes černou neprůhlednou látku - nevidí nic pozitivně, vyžívá se v tom jak mě urazit, ponížit, ukázat, jak vlastně za všechno můžu, 😝 je znechucený skrz naskrz úplně vším, Marián mu leze na nervy protože dělá binec a dělá vítr, víkendy proleží nebo kouká apaticky na DVD, výbuchy nesmyslného vzteku kvůli banalitě. Nikam s námi nejde. No, hrůza. Akorát jí jdu volat...
zatím pa, mám tu děsného šití, objednávky se začaly hrnout, byznys kvete 😎

filipal
17. feb 2010

fiha, Kubaka! to vyzera ani nie na manzelsku krizu, ale na krizu stredneho veku! 😝 😝
aj mm bol vlani - predvani, taky nervak....tiez je pesimista....len to urazanie mna tam nebolo. ale k synovi bol dost podrazdeny...ale to sa ani necudujem - puberta! 😝
drzim palce a napis potom ako sa to vyvija.....a nech ti robota ide od ruky. 😵

kubaka
17. feb 2010

filipal - jo, přesně, krize středního věku mě taky napadla, akorát mě teda vadí, že to obrací proti mně - 😅 s tím ať jde do háje, já za jeho pesimismus nemůžu, že . 😝 Ono mu leze na nervy to maličké, neposedné, roztomilé štěně plné energie. Na staršího je celkem OK, jenže ten je tichý a nic nevyvádí. Ten malý nechápe, proč na něho táta netrpělivě huláká , když po něm chce skákat, že 😖 To mě teda dokáže rozzuřit a. Malý za nic nemůže, je to prostě dítě v bytě - se vším všudy...

mangotree
17. feb 2010

filipal- no áno, je to možné 😀 , ale niekedy keď nerozumie tak sa spýta. ale nejde o to. To bola len jedna veta, vo všeobecnosti myslím vie, čo mu hovorím 😝

kubaka- viem, že pocity nie sú len čisté a dokážu byť všelijaké, len ja som v tom tak naprogramovaná, že ešte aj tú nečistotu pocitov a myšlienok by som si najradšej vyberala 😒 že rôzne perverznosti napadajú skôr mužov a nie ženy (mňa) a pod.