Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy.a
20. máj 2010

Martin,ahoj,
Wellbutrin sa vždy užíva 2xdenne,druhá dávka najneskô okolo 16.-17.hod.hod./lebo je to stimulujpce AD/a musí byť odstup cca 8 hod.od rannej dávky 😉

teraz sa už dosť používa Elontril-to je tiež bupropion ako Wellbutrin,ale 300 mg-retardovaná forma,s pozvoľným uvoľňovaním,užíva sa raz denne ráno 😝

kombinácia Wellbutrin a Alventa-nie....to sa výnimočne používa pri ťažkých farmakorezistentných stavoch 😕

Celexa-myslíš asi Calixta....to je AD,ktoré sa užíva iba na noc,lebo upravuje spánok 😝

takže asi najlepšie by bolo zvýšiť ten Wellbutrin alebo dať namiesto neho Elontril 😉
anxiolytikum užívať len podľa potreby-Xanax,Frontin a pod. 😉

pokiaľ máš problémy so spánkom,teraz je z novších AD dobrý Valdoxan,užíva sa len na noc,tiež upravuje architektúru spánku,je účinný aj v monoterapii a nerobí sex.dysfunkcie 😝

inak všetky AD žiaľ môžu/ale nemusia/ robiť sex.dysfunkcie....možno ešte Trittico je v tomto smere fajn,ale tiež sa berie iba na noc,samo osebe má len slabý antidepresívny efekt 😕

držím palce 😉 🙂

elenchos1
20. máj 2010

@andy.a

Ahoj Andy,

velmi pekne dakujem za radu. Moj lekar mic hce Rivotril vysadit uplne. Logicke... Ten Wellbutrin je skutocne enrgizer, myslim ze moj testosteron taha na maximum ... navyse chodim aj do fitka a niekedy mam az zvratene sex. predstavy so svojim partnerom ktory samozrejme nechape.

Kazdopadne pokial mam len viacej energeie, odhliadnuc od toho ze som cholerik temperamentom je tok. Ved to je sen kazdeho muza >🙂)

Co ma teda ale skutocne trapi je ta depresia kedze ako keby sa vracal ale ja neviem preco, ci funancnym zatazenim, neviem, v rodine mam problemy, mam alkholicka nieosm s nou v kontakte a tak.. zijem si svoj zivot uz 5 mesiacov,,.

Takze skuim mojmu lekravi navrhnut tuto alternativu. Myslis ze to zaberie <? nemoze to sposobit ze potom budem ako stihacka co bude mat energiu za 3 och ?? Mne hlavne ide oto aby som znicil depresiu a dobru naladu sa uz postrama predsa inak, sporotm a podobne, kedze bupropion posobi nepriamo na produkciu serotoninu .. takze je to stale lepsia cesta ako sediet doma a cakat ze sa stane zazrak.

Takze by som mohol uzivat Elontril + Xanax a na spanie Stillnox napr ?

Dakuujem.

martin

elenchos1
20. máj 2010

Prepac za tu gramatiku 😲 Ja sa len bojim ze mi to doktor nebude chciet zvysit.

kiwi82
20. máj 2010

ahoj camilla1, a ake lieky uzivas? ja som uzivala paretin a teraz ho znovu nasadzujem. Ked som ho predtym brala tiez som bola s nim tehotna, lebo psychiater mi povedal, ze kludne pri tychto liekoch mozem byt tehu. ale zial predosle tehotenstvo skoncilo potratom. ale neboj nie pre tie lieky. bola to geneticka porucha - parcialna mola. takze si myslim, ze sa to da zvladnut. a mne doktor povedal, ze mozem s nimi potom aj kojit. Tak drzim palce, nech uz je len lepsie.

andy.a
20. máj 2010

Martin,áno,ale Xanax aj Stilnox sú návykové,takže len podľa potreby 😝
ak potrebuješ na spanie užívať niečo dlhodobo,tak odporúčam Trittico 😉

kubaka
20. máj 2010

martine - s tím útlumemelibida se budeš muset dočasně prostě smířit - je to daň za to, že nám AD pomáhají. Ale ono to během doby se i toto částečně upraví a odezní, chce to jen trpělivost a soustředit se na to, že je člověku líp po duši.

andy.a
20. máj 2010

kiwi,potom počas kojenia Paretin zrovna najvhodnejší nie je,dávala som pár stránok dozadu link na lieky-psychofarmaká počas tehot.a dojčenia 😝 😝 😝

prvé 3 mesiace by boli ideálne bez AD a potom je najbezpečnejší sertralín,ktorý len v zanedbateľnom množstve prechádza do MM 😝 😝 😝

ak by si mala zástavu laktácie,tak potom je jedno aké AD budeš brať 😕

a v tehot.je najbezpečnejší citalopram 😝 😝 😝 alebo escitalopram/Cipralex/ či sertralin 😝

paroxetin je najsilnejší SSRI inhibítor,takže s ním opatrne

😕 😕

skús pohľadať ten link,nejakých pár strán dozadu 😝 😝 😝

kiwi82
21. máj 2010

andy.a dakujem za infosku, vies, ja ho nasadzujem hlavne pre to, ze po porode je velke riziko ze sa to znovu prevali. ja by som to nejako aj teraz bez AD vydrzala ale mam strach z toho co bude, takze tie AD su hlavne pre cas porodu a po tom co bude po nom. takze nebrat ich po porode to uz asi nepojde. skusim si pozriet to, co ty odporucas aj ked menit lieky asi nie je nic prijemne, to si telo asi zasa bude musiet zvykat na nieco nove a tiez sa asi nevyhnem neziaducim ucinkom pri zvykani si. tak ma to mrzi, nechcem babatko ublizit. neviem ci si to namyslam alebo je to nahoda, ze vcera ked som zobrala tu prvu davku 1/4 sa mi zdalo, ze babatko bolo ovela aktivnejsie a takmer cely den kopkalo aj vnoci. tak dufam, ze je to v poriadku. dakujem

kubaka
21. máj 2010

kiwi - v tomto období ti miminkové kopou jako o závod a hlavně v noci - mají na to klid. 🙂 Nemusí to být vůbec z léků. Ke konci už zase moc nekopou, protože se tam nevejdou - jen se tak protahují a dloubají patičkama a lokýtkama. Nic si nenamýšlaj, nepřemýšlej. 😎
Máš pravdu s tím poporodním stavem. Já nebrala celé těhu nic a byla jsem úplně v pohodě, ale po porodu se to vyvalilo v celé kráse. Pokud tomu dokážeš takto předejít, tak to ti jedině schvaluju. Já si myslela, že to třeba půjde i po porodu a nešlo ani omylem.

kiwi82
21. máj 2010

kubaka - dakujem za povzbudenie. dnes som zobrala druhu davku, trochu mi aj vecer bolo tak zvlastne, trosku potiaze s dychanim, tlak na hrudi a okrem toho mi je stale do placu. mozno je to reakcia na nasadzovanie tych liekov ale stale zromyslam, ci som to mala takto urobit s tymi AD, aj ked viem si to rozumovo odovodnit, ze je to skratka potrebne ale na druhej strane si myslim, ci to nie je odo mna sebecke, ze aby ja som bola v pohode a pri tom sa bojim, ze ci babatku nejako neublizim tymi liekmi. vies, ja som bola v pohode a rozhodnuta brat tie AD lebo mi doktor povedal, ze mozem aj kojit s paretinom ale ako andy.a pise su to silne lieky a ze by mozno nebolo dobre kojit s nimi. a tak mi je teraz luto, ci babetko neochudobnujem, ze ci by som to ozaj nejako nevedela zvladnut. mozno je to len prejav nasadzovania Ad ale fakt mi je velmi smutno z toho.

camilla_1
21. máj 2010

kiwi .... ak smiem primiesam sa do temy... tiez uz teraz uvazujem co bude s kojenim snad by som ti poradila to co si vravim aj ja ....ze radsej zdrave miecko ako to nase s liekmi,je milion zien ktore nemozu kojit a dietatka su zdrave si vezmi zeny co fajcia dajme tomu a koja ....ja si hovorim ze aj ked mi lekar dovoli ja nebudem kojit pretoze hlavna je mama v plnom nasadeni zdrava bez stavov,mdlob,atd ved to pozname ... radsej budem davat umele zdrave mliecko a tym dieta nijak neochudobnim ...

camilla_1
21. máj 2010

kiwi ...este odpovedam k teme co si sa pytala
Uzivam seroxat 5mg a ked mam ´´stav´´ neurol 0,25 ani jedno z toho som nemala v plane uzivat kedze mam planovane tehu,vyskytli sa vsak problemi vdaka jednej Mudr...Zrusila moju rok a pol rocnu namahu s vysadzovanim ...prislo vsetko znovu mdloby,tazke dychanie,od srdca,plac,atd atd vdaka nej a tosm boa uz v 9 t ....lieky som musela nasadit samozrejme a psychiater mi nasadil ten seroxat s tym ze neurol v ziadnom pripade ked tak oxazepam lenze oxazepam je u mna dost blby liek kym zaberie ja uz odpadavam ....cize s konzultaciou gyn-porodnika a psychiatra som na seroxate a neurole ....stale ma strasia moje myslienky ze co ak,,,a tak dalej ale to asi kazdu z nas ....najtazsie bolo ked som bola pred 2t v penatalnej poradni a lekarka mala posudit ci lieky neposkodili plod ....som myslela ze tam zomrem ☹ nastastie je vsetko ok....tak si drzme palce aby sme mali aspon porod rychly a bezbolestny ked uz sa musime trapit a nevieme si uzit tehu tak ako ostatne 😨

camilla_1
21. máj 2010

osprvedlnujem sa za vypadky ´´klavesnice´´ 😀

andy.a
21. máj 2010

Camilka,tých 5 mg Seroxatu to ani nie je účinná dávka,budeš asi pomaličky zvyšovať,že ??
😕 😕 😕
teraz tento 1.trimester opatrne,ale potom môžeš brať aj celú tabletku 😕 i keď ako som písala paroxetín je z SSRI najúčinnejší 😕 😝 😝 😝

myslím,že ten Neurol,keˇsi raz za čas dáš,nič to neurobí malinkému,samozrejme len najnižšiu dávku 0,25 mg,aj to snáď len polka-ak by zabrala....a len občas,nie denne,samozrejme 😝
Oxazepam je oveľa slabší ako alprazolam/Neurol,Xanax,Frontin/...a na panické stavy žiadny účinok,len trocha skľudní 😝 😝 😝
osobne ho predpsujem deťom-väčším-alebo dospelým,ktorým zaberajú aj slabšie sedatíva 😝 😝 😝

skúsim vám,babule,nahodiť ešte raz ten link s liekmi počas tehot.a dojčenia,prosím,dajte si ho potom medzi obľúbené,aby som to zasa nemusela X-krát nahadzovať 😝 😝 😝

no a kočky,sú aj iné psychiatr.diagnózy ,napr.schizofrénia,bipolárna porucha atď........baby,kt.sa na toto liečia,musia brať počas tehot.lieky-inak by sa totál.dekompenzovali-a určite antipsychotiká nie sú tak bezpečné ako AD 😝 😝 😝 😕 😕 😕
len nech sa niekto zasa nechytí toho,že tu propagujem a odporúčam užívanie psychofarmák počas tehot.a dojčenia,ale pri niektorých ochoreniach sa lieky musia brať stále 😝 😝 😝
určite nie som za to,aby sa lieky počas týchto období brali-ide o AKÉKOĽVEK lieky,ale pri chornických ochoreniach sa nemôžu vysadiť 😕 😕 😕

a netýka sa to len psychických problémov a diagnóz 😕 😕 😕

andy.a
21. máj 2010

Camill,teraz čítam,že si v 14.tt.....skús zvýšiť Seroxat na 10 mg 😝 😝 😝
už môžeš 😝 😝 😝

andy.a
21. máj 2010

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... 😝 😝 😝 😝 😝

takže babuľky-tehotné a ktoré dojčíte,uložte si to 😉 😉 😉

kiwi82
21. máj 2010

Camilla1 - ja beriem resp. budem brat lebo teraz len nasadzujem paretin, co je asi nieco dost podobne ako seroxat 20mg takze tvoja davka je 4 krat mensia ako moja 😝 Poznam tie stavy co opisujes, castokrat to bolo len prezivanie nie zivot. ale s liekmi kym som nebola tehu to bolo uplne pohoda. ja neviem ako s tym kojenim, vies velmi rada by som kojila. neviem peco moj psychiater mi to povolil pri tejto davke. budem sa urcite radit este s gynekologom a potom aj porodnikom. a tvoje davky su este mensie takze ty by si snad aj mohla kojit. ale mas pravdu ak sa neda, tak sa neda, hlavne aby babatka boli zdravucke. ja som mala strach na kazdej poradni, teda, ked islo o ultrazvuk a to som ani lieky nebrala. tym, ze my sme uz dvakarat potratili, tak mi nebolo vzdy vsetko jedno. ale teraz je to uz lepsie, tym, ze citim malinku ako kopka, tak viem, ze jej bije srdiecko, ze zije. uvidis, zachvilku aj teba bude kopkat 🙂
andy.a uz to mam ulozene a dokladne prestudujem. a ako sa to potom riesi, ked sa prechadza na iny liek? sa najpr musi ten povodny vysadzovat? a potom sa navyka na ten novy zasa tak 3 tyzdne? ale bude to urcite stres, lebo nie kazde AD cloveku sadnu, mne paretin sadol jak sa hovori rit na serbel 😉 tak z tej zmeny mam aj celkom strach. inac doktor mi predpisal aj lexaurin 1/4 ale len v pripade, ze nebudem zvladat tieto stavy, co su ked nasadzujes. ale zatial som ho nepouzila a dufam, ze ani nebudem musiet.

camilla_1
21. máj 2010

andy.a , neviem ci mozem tykat xixix ....v kratke dakujem velmi !!! si ma povzbudila a pekne poradila 😵 diky diky aj za link

camilla_1
21. máj 2010

kiwi-avoj,dakujem za odpoved
Taak cakam na prve pohyby hehe neviem si to zatial predstavit aky to bude pocitja aj dost stresujem ked si pomyslim na porod uz teraz odpadavam ☹ .... 5mg je uplne ze menej nez minimum hehe,sama neviem ako to staci pre organizmus take male mnozstvo ale zatial zijem s tymto .... tiez som dost zivot prezivala ako zila a konecne asi po 3 rokoch som asi rok a pol zila no a teraz je to takze ale co uz ....musim vydrzat a zvladnut ....neviem ako to bude s kojenim ale ja nechcem vobec kojit ani pri takom malom mnozstve to odmietam aj ked si poplacem ale co ....radsej umele a zdrave moj nazor ....respektujem lekara hlavne toho mojho lebo je odbornik ale aj tak som tvrdohlava ale je zas pravda ze co bude do novembra xixix ....kiwi drzim ti palce viem ako to je z nasadzovanim a opacne su to nocne mori ... presla som tym a prechadzam tym ....zavidim ti aj ze uz si v akom pokrocilom tehu hehe ....a musis mat za sebou nepekne obdobie ked si aj prisla o babetka ☹(( drzim ti palce silnooooo ako sa len da a co budete mat kocku ? ci chlapceka? 😅

camilla_1
21. máj 2010

...a ja mam tiez strch pri kazdej poradni lebo ma prva lekarka od ktorej som prelozila kartu tak vystrasila ze az az ....vraj o to pridem na 99% a to uz len Pan Boh vie ako to cele dopadne ☹

camilla_1
21. máj 2010

Este som sa chcela popytat ze ......viem ze je to skoro sa vopred stresovat xixixixi 😀 ale .... pri tychto ochoreniach a poruchach ktore mame je dobre ist rodit prirodzene ? alebo radsej sekciou ? .... mne uz lekar spominal ze sekcia nie je ziadna vyhra ale mam sa asi rozhodnut sama ...kedze som prvorodicka a uz ani dieta neplanujem neviem si vybrat nepoznam preporodne bolesti rizika atd....viackrat ma napadne ci by som klasicky porod zvladla ci ma nechyti nejaka panika , stav alebo ja neviem bojim sa ze to nezvladnem 6 az 10 hodin 🙄 aj ked je to u kazdeho ine a uz sa nerodi ako za doby kamennej 😀 ........hmmm asi ma chapete vsak? 🤐

kiwi82
21. máj 2010

Camilla_1, aj ja dakujem za povzbudenia 😉 Cakame dievcatko. Bude sa volat Michaelka. ja som prve pohyby zacala citit az v 20 tt ale su baby co citia uz aj v 17 tt a to su tiez prvorodicky. ja mam placentu na prednej stene tak tie kopanceky je aj trosku tlmene citit ale je to fajn pocit, ked vies, ze babo je ok. neboj aj ty sa dockas. a ozaj nebyva ti zle? ja som prvy trimester prelezala a prevracala. dost som bola zoslabena, schudla som 8 kg. ale mala som z coho, kedze som pri AD pribrala 15 kg 😉 No co sa tyka pordu, tak zatial neviem co ma caka, ze ako budem rodit, lebo babatko sa stale hybe a este nezaujalo konecnu polohu. placenta sa chvalaBohu posunula vyssie takze neprekryva krcok. ja vsak mam aj ine problemy. kazdy vecer mi manzelik picha fraxiparin na riedenie krvi, ktora sa mi v tehu zhustuje. takze uvidim ake odporucania budem mat od porodnika. ja by som rada rodila prirodzene, mam pocit, ze s tymi AD by som to mohla zvladnut, hlavne ak manzel bude pri mne. problem je v tom, ze sa nemoze dat epiduralka, ked beries injekcie na riedenie krvi, iba ak by to vyslo tak, ze medzi poslednou davkou fraxiparinu a epi bol aspon 12 hodinovy rozdiel. ale to sa dopredu neda planovat 😅
Citam tu, ze si z kosic. uz vies, kde by si chcela rodit? a kam chodis na gyndu? ja do medicinskeho centra. ale nic moc.

iwesska
21. máj 2010

Ahojte,

Som tu prvy krat, a som stastna ze som objavila nieco ako toto forum. Neviem ale do ktorej kategorie sa zaradit, tak mono som tu aj nespravne. S uzkostami bojujem uz od 17r. ale liecit som sa zacala ovela ovela neskor, lebo mi nikto z blizkych neveril:( Pri prvom zachvate som dostala strach ze sa zadusim, prestanem dychat no a odvtedy som sa na to nejak zafixovala a teraz sa mi to hocikedy zjavi a stale sa musim potom sledovat ci dycham - hrudnik mam stuhnuty, cela som studena, dezorientovana, neviem sa sustredit, len nechem zomriet :( Samozrejme ze s dychanim ide ruka v ruke aj pulz. K psychologicke aj psychiatricke som chodila . Brala som cca rok Citalopram, ale potom som jej povedala ze chcem otehotniet, tak mi ho vysadila, ale nejak sa nam to kvoli prerabke bytu posunulo a otehotnela som az teraz. Som na zaciatku tehotenstva, len teraz som to zistila. Uz mi bolo dobre viac ako pol roka vkuse - ziadne sledovanie sa, dusenie, uzivala som si zivota, tak sme sa rozhodli ze je cas na babo. A odvtedy ako som na to zacala mysliet som sa asi podvedome toho zacala aj obavat a zase tie hnusne stavy. Bojim sa ze zomriem ja aj s babom, alebo ze babu z toho nadmerneho nechceneho dychania sa nieco stane a potratim. Hned po pocati bolo asi tyzden dobre mala som radost, bola stastna, ale zo dna na den sa mi toto zase vratilo. Nechcem ziadne lieky uzivat - dost ze uzivam betablokator na srdce od kardiologa - kedze mam diagnostikovanu tachykardiu, ktora samozreme suvisi s uzkostou , alebo nadmernym stesom. Je to normalne ze sa takto citim na zaciatku tehu? Neposkodi to babo? Mate niekto skusenost - resp. uz sa vam niekomu za takychto okolnosti - teda uzkosti v tehotenstve narodilo zdrave babatko? Vsade pisu aky ma stres na babo skodlivy vplyv, ale ja to neviem ovplyvnit, ze dycham ako dycham z nervov. Cim viac sa snazim byt pokojna, tym menej to ide. Moc dakujem za odpovede. Kazda pozitivna sprava potesi🙂

camilla_1
21. máj 2010

kiwi ty si z Ke ? ja som tava teraz som si to vsimla 😀 no chodim k Mudr.Hoppanovi ma ordinaciu na poliklinike Nad Jazerom mam to dalej lebo som z kvp ale da sa to ....som veeelmi spokojna zatial u neho budem aj rodit v Novej Nemocnici by som mala rodit ... ja som predtym chodila k Petrilakovej ale to je taka ´´krava´´ to je slabe slovo vedela ze sa liecim napriek tomu na to nebrala ohlad cize som sa rozhodla najst odbornika ... Tak potom to mas tazsie o to ze musis brat aj tie injekcie 😒 no aj tak ta potom obdivujem ved uz sa ti to krati 🙂 ......tak som zvedava v ktorom tyzdni pocitim prvy pohyb asi sa z toho pokakam :D alebo rozplacem to skorej pri mojej salenej povahe :D ....mozno budes rodit sekciou nie ? ja by som sla do uplnej anestezy podla mna to je lepsie po psych,stranke ...inac ste vybrali krasne meno ja som sa mala volat Michaela :D xixix .... zatial nevieme co to bude ale citim ze kocka mne sa paci zatial Lili tak uvidime .... 😝 .... a ty uz jedno babo mas? inac mne si sa zdala a dost znama som si myslela ci nie si z Ke 😀

camilla_1
21. máj 2010

iwesska, nasad lieky kvoli babetku ak nie kvoli sebe tak mu ublizujes este viac,ja sm na tom bola horsie na zaciatku v prvom mesiaci hned som mala az take pocity ze si to dam prec ☹ pritom to je vytuzene planovane dieta 😕

camilla_1
21. máj 2010

kiwi a bola si aj v prenatalnej poradni na masiarskej?

kiwi82
21. máj 2010

@iwesska neboj je vela dievcat, ktore s takou diagnozou maly zdrave babatko. ja si myslim, ze aj ty mas panicku poruchu, lebo tie stavy s dychanim a strachom z odpadnutia som mavala aj ja. suhlasim s caillkou, ze by si sa mala poradit so psychiatrom a gynekologom a nasadit AD. teraz je dolezite, aby si bola v pohode. ked to nevies sama ovpyvnit, pomozu ti lieky. nesmies byt v permanentnom strese. a ked budes brat AD tak podla mna ani tie lieky z kardiologie nebudes potrebovat, mozno je to len psychika.

@camilla_1 ano som z ke. dr. hoppan je mily, ja som ho zazila na vizitach, ked som bola v nemocke. nie este nemame ziadne dietatko, prvykrat sme sa dostali az takto daleko a modlime sa aby sa Miska mohla ziva a zdrava narodit. no, ja mam trosku z celkovej anestezie strach, to je prirodzene. sice som uz parkat bola v narkoze ale vzdy som sa bala ci sa zobudim 😖 na tu mesiarsku nechodim. nastastie tripple test v prvom trimestri, co sa robi na vyvojove vady bol v poriadku a potom v 22 tt sme boli v saci na morfologicky ultrazvuk a tiez vyzera byt vsetko v poriadku. Inac je tu taka tema, ze Kosicanky na zaciatku tehotenstva, keby si chcela mozes kuk a pripojit sa 😉

@iwesska a este som chcela povedat, ze je normalne ked su nejake zmeny nalad v tehotenstve, ved to su hormony. ale urcite ak tie stavy nevies zvladat tak sa porad s dr. ohladom antidepresiv. nie je to hamba a mozno to pre babo bude lepsie ako stres. drzim palce

camilla_1
21. máj 2010

kiwi - zatial som s Hoppanom spokojna tak dufam ze ma nesklame hehe , ano sledujem aj tu temu 😅 ..... no to co pises ze sa bojis ci sa zobudis vidim ze mame rovnake myslienky hehe ... 😵

lelkesova
21. máj 2010

Ahojte,aj ja patrím medzi Vás🙂.Už dva roky užívam lieky Fevarin a Alventu,liečim sa na PP.Strašne tužim po bábatku,len sa strašne bojím že,aké by to bolo počas tehu.Jedného synčeka mám,preto by som chcela surodenca pre neho.Prosím poradte mi 😉

kubaka
21. máj 2010

lelkesová , ahoj - žádný problém s dalším miminkem - je toho tu popsáno spousta o těhotenství a AD nahoře v 17.00 dala Andy odkaz pro těhotné a kojící na lécích. 🙂