Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anika09
14. máj 2009

Ahoj hemi,
co teraz beries? a preco si zmenila Seroxat?pat tyzdnov a este nezabral alebo si ho len teraz zacala brat?Seroxat ako dlho si brala?
Drzsa prajem skore uzdravenie 🙂 🙂

kejka
14. máj 2009

Ahoj holky
Dobrýýýýýý.Usla jsem sice pozdějš,ale spala jako dřevo.Mladej si to protáhnul a vstával v půl devátý.Večer jsem si vzala Esprital a lexák.
Andy moc díky za odpovědi.Máš pravdu,že jsem potřebovala něco k chuti do jídla,hodně jsem po nemoci zhubla,ale už jsem to nabrala a víc se mi spravovat nechce.Takže jím asi tohle-ráno jogurt,tvaroh,pak kafe,hned nalačno piju sklenici vody,už léta,pak oběd,ke svačině něj.ovoce,nebo rohlík s máslem,sýrem,hřeším grilováním,ale to není tak často,pak kafe,večere-chleba,rohlík,sýr,salám,aktivie a něj.ovoce-víno,pomeranč....To je v kosce všechno.Snažím se kontrolovat-byla jsem schopná sežrat celou studenskou pečeť na posezení. 😝 😝 😝
Anika ahojjjjjjjjjj,taky jsem na tebe myslela,jestli spíš a prdlajs.
Hemi zdravím.I ostatní 🙂 🙂 🙂
Andy prosím tě,dalo by se nějak plynule přejít z Espritalu na jiné AD,co obsahuje stejné látky????????Jestli teda něco je. 😕 😕 😕
Dneska nic moc venku,chjoooooooooo 😒 😒 Mějte se zatím,ještě juknu.

lindda
14. máj 2009

anika09 ahojky ano brala som aj Seroxat aj ten bol ok ale alventa je jednicka. Ma soc fobiu 😒 ale ja som milovala jar a leto a leto je uz celkom oki ale maj je desny uplne pre mna 😒
Ja uz ani neskusam presat tie stavy su stane by som asi skocila s okna.

kejka
14. máj 2009

Kubaka ted jsem si přečetla,co jsi psala.To je supr zpráva.Mladýmu moc gratuluju. 😉 😉 😉 😉
U nás se dvojka učí jako o život,v úterý ve 13.30 jde na to,tak to vyplivnu nervy 😝 😝 😝
Lindda ježíš,skákat z okna,to radši ať ti prášky fachčí 😢 😢 😢 Jinak taky miluju jaro a léto,ještě pak kousek podzimu,než se to přeloupne v zimu-tu nesnáším.Akorát tak vánoce. 😉 😉 😉
Jééééé já chci taky výlet,stačilo by mi se jet kouknou třeba na Hlubokou.Tak až bude dítě u mámy,pojedeme.S ním bych prdlajs viděla a hlavně slyšela.
Jdeme dlabat-dneska řízečky-trochu zahřeším.
Odpol.MP jde s malým do města na procházku a zmrzlinu a já jdu drbat.Pak mě vyzvedne. 🙂 🙂 🙂 🙂

dzio2
14. máj 2009

ahojte babky konecne som tu a hlavne doma popisali ste toho vela az nestiham 🙂 normalne ste mi brutalne chybaly bola som v nemocnici mam podrazdene slepe crevo zapal v tele a este som sa otvorila na 1palec a to mame este 2.5mesiaca ale doktori vraveli ze to urcite nedonosim do 9mesiaca ze to bude ovela skor cely tyzden som stoho na nervy a psycho maximalne vycerpana mam taky pocit ze som pred kolapsom 😖 babky ja satak velmi snazim to vydrzat ale asi som dobojovala roky snahy su v prdeli ☹ ale veri tomu ze tu nacerpem energiu vsetkym novym babkam medzi nani drzim palce babkytuna ste na dobrom mieste Kubaka blahozelam tesim sa stebou kejka tie rezne mnam mnam ja som bola od nedele od rana na infuzkach az vcera vecer som dostala suchare mam prisnu dietu ☹

lindda
14. máj 2009

neboj to iba ked som nebrala lieky 😀 mala 100 chuto skocit ,ale nato nemam odvahu 😝

andy.a
14. máj 2009

Linda,aký Eltolin si to brala ?? 😕 😕 😕 nemáš tam preklep ?? 😕 😅 😝 😀

Dzio,drž sa 😉 🙂 nezávidím 😒 v tehot.dostať apppendicitídu ☹ 😒 a tá diéta 😲 🙄
a bolesti už nemáš ?? 😕
inak som na teba myslela,si spomínala,že máš probl.so spánkom a ako tehulka si nemôžeš vlastne nič poriadne na spanie dať/a klasické lieky ani nechceš/..dobré sú tabletky "Dobrú noc"-tak sa volajú..sú bylinkové..ale včera som to pozerala a v tehot.by sa nemali brať 😕
tak potom už jedine Guajacuran tbl,to je slabunké,voľnopredajné..alebo homeopatiká 😝
dokedy máš mať ešte tú diétu ?? 😕 🙄

Kejka,ja som tiež schopná na posedenie zjesť celú Štud.pečať 😀 😀 😝 a to ani Esprital neužívam 😕 😀 😝

inak Esprital by sa mal vysadzovať pomaličky..aj Seroxat..-mnohé tu frčíte na Seroxate 😝

Lindda,Alventa je OK 🙂 😉 a si na 75 alebo 150 mg ?? 😕 😅
ja mám zopár ľudí aj na 300 mg..ale to sú ťažké depresie 😔

a ozaj,ahojte 😎 😎 😎 zabudla som pozdraviť 😝 😔

dzio2
14. máj 2009

andy ahoj bolesti mam a stoho nan tvrdne brusko a krize ma bolia juj v nemocnici som toho nenaspala vela aj som schudla haha skusim tie lieky naspanie dakujem si zlata tu dietu neviem dokedy nevraveli zajtra sa budem informovat na gynde ☹ ☹ andy vis otom ze si nas anjelik? 🙂 😉 som rada ze si tu nedzi nami

kejka
14. máj 2009

Dzio kočko,to je teda zpráva 😢 😢 😢 Je mi tě hrozně moc líto,drž se,musíš kvůli děťátku.Vím,jak je to těžký,ale ty to zvládneš.Budu držet palce.S tím jídlem,chudinko,mělas bys dlabat. 😖 😖 😖 Spaní je taky potřeba,ach jo,mám z toho po náladě.Já si tady stěžuju a ptám se na ptákoviny................. 🤐
Andy díky moc za odpověď,jsi zlatá.Holt na to prdím,nebudu zatím experimentovat,budu brát Esprital a lexák a dneska místo Ordinace jdu vyběhat ten sežranej řízek. 😝 😝 Počítám,že pak i usnu jako špalek. 😅 Teda doufám.
Lindda to je supr že jsi ok. 😉 😉 😉
Jinak jsme dneska mojí mámě koupili novou pračku,jako překvapení,jen tak,málem zošalela radostí 🙂 🙂 🙂
Mějte se všechny supr,dobrou noc,zítra se na vás přijdu zase juknout.
Jinak hlásím,že jsem okejjjjjjjj. 😉

dzio2
14. máj 2009

ahoj kejka nebud stoho nestastastna neako to hadam vydrzim ale dakujem som rada ze si ok tesim sa stoho velmi 🙂 zdravim vsetky kocky dnes robym same preklepi a chyby juj 😖 ozvem sa este pa

kejka
14. máj 2009

Dzio drž se ☹ a napiš zítra jak ti je.

Holky tak hodinu jsem běhala,doma ještě 20sklapovaček a 10kliků,pak jsem se naložila do vany.Jsem grogy,ale je mi superrrrrr.Zítra zahrada,takže plení,to se taky protáhnu,cvičení večer budu dělat každý den při telce a běhat obden.Myslím,že se budu i líp cítit.
Jdu hodit ouško.Hezky se vyspěte. 😉 😉

kubaka
14. máj 2009

ahoj ... já jsem dnes měla odpočinkový den - koupila jsem si dvoje nové boty, červený klobouček - k těm jedněm červeným botičkám, kahloty a bylo nám s Mariánkem hezky.

Dzio - hlavně klídek, každý týden navíc je dobrý, dělej si radost, pohodlíčko Komplikace ti teda nezávidím - on vůbec konec těhu je náročný 😒 a ještě trávicí problémy ...
Objektivně mi nic nebylo, ale subjektivně jsem už od 7. m nemohla skoro chodit, nohy mě nenesly a připadala jsem si jako tlakový hrnec před výbuchem 😉

kejka - ha ha, já ležela u Růžovky jako opilý puberťák bez hnutí a rozvalená. A vnímala jsem ten klid, že nic nemusím a především ne myslet a hýbat se 😅
jdu hajat

anika09
15. máj 2009

Ahojte dievcata,
no hlasim ze dnes som zaspala pekne bez pomoci Lexaku, vstala som o pol stvrtej, ale podarilo sa mi opat spat chvilu. 🙂
Dnes mam trochu problem s ocamu nejake su cudne neviem to definovat ako keby opuchli, 😒 dufam ze sa to spravy
Dzio ja som svoje diet rodila ako 33 rocna a koniec teha vyzeral tak ze ked mi nieco spadlo na zem tak moja dcera to musela upratat lebo som sa ani zohnut nemohla 🙂prajem aby bolo cim skor lpsie a potom sa budes ln tesit z babatka 🙂
Kejka aj ja asi zacnem sportovat len nech mi uz tie stavy prejdu rana su tazke inac ako si spala je to lepsie?si na polke? 😉 😉
Andy chcela by som sa opytat aj predtym aj teraz ked beriem Seroxat MAM PISKANIE v usiach, pocas liecby sa to zmiernilo, ale nevymizlo ☹teraz ked opat beriem tak dnes rano som sa zobudila na to ze sa to zinenzivnilo aky mas na to nazor? a vobec ako vnimas Seroxat ako liek myslim mas s tym dobre skusenosti? 😖
Tak sa zatial majte drzte sa 🙂 🙂

hemi
15. máj 2009

Ahojte baby. Gabika , neboj sa - jedna moja známa Berie Magrilan a veľmi si to pochvaľuje , ale je to individuálne. Ja všeobecne veľmi zle reagujem na lieky. Treba to asi zakusnúť tie prvé 2 mesiace a predýchať( viem , že sa to ľahko hovorí , ale sama som to zažívala , trochu je mi lepšie). Gabika s tým , že si unavená si nič nerob , skús na to nemyslieť aj ja to mám . Presne hocijaká zátaž ma vyčerpá ( Myslím si , treba to telo určite nechať oddychovať).
Anika - seroxat som brala 2,5 roka 20mg´, potom sa mi vysádzal cca.pól roka - čo dodnes ľutujem , ale kto to mohol vedieť.( v práci som robila najmenej 9 hodín denne , ale bolo to aj 12 h. niekedy, 2 deti doma , domácnosť ....preťažila som sa ). ☹
Trittico mi teraz vypísal môj psychiater, ale aj tak ho dopĺňam 4 kv. Rivotrilu na noc. ( už som to tu spomínala), beriem zaťiaľ le štvrťku ( sú to Ad , ktoré upravujú sex + spavosť). A cez deň mám Zoloft 1 ráno + 0,5 póbede .
Baby všetkým Vám držím palce , lebo viem čo tie stavy obnášajú.
Idem si pospať , lebo som v noci bola hore so synom a slúbila som mu , že keď sa vráti zo školy ( máme tu trhy), pôjdeme. Inak , došla som na to , že keď som ráno ešte unavená , nezoberiem hneď Zoloft , ale až keď sa zobudím , ak zaspím a aspoň sa vyspím . Nikto ma nevyrušuje(myslím deti). Andy , môžem to tak robiť?
Inak , aj moju dcéru prijali na gymnázium ( bez prijímačiek , lebo má dobré známky jednu dvojku a ost. jednotky) 🙂 A tiež gratulujem Kubaka tebe , že Vám to vyšlo . 🙂 A ostatným mamám , čo sú tu - nehnevajte sa , ale všetko nečítam.. Kejka , ty sa ako máš? Ty si taká energetická baba, vždy máš dobrú náladu.
Pekný deň a veľa síl . Zvládnete to!!!!

anika09
15. máj 2009

Ahoj Hemi,
tak mas sikovnu dceru gratulujem Ti, moja bude na buduci rok koncit a syn chodi do druhej triedy mame skoro 9 rocny rozdiel ☹ manzel je stale na cestach a ja mam rodinu ,domacnost, /aj rodicov lebo som jedinacik neviem ci to poznate este sa drzia ale volat musim kazdy den inac je cirkus/ na starosti ja 😒
je toho neurekom a tak nemam energiu a tym to cele je, bola som unavena najprv, a postupom casu prisli veci ze zavrate a potom panika ze niekde odpedem ☹ ☹
Hemi chcem sa este opytat preco Ti nedal naspat Seroxat ak Ti pomohol ,ale dal ine AD?asi koli tomu ako si nemala chut na sex vsak ak sa dobre pamatam .........sorry nezapamatala som mi vsetko ☹
Ako dlho teraz beries tie lieky nove co ma?
Drzte sa ....! 🙂 🙂

gabika59
15. máj 2009

Andy,
chcela som sa ťa ešte spýtať či možem brať aj antikoncepčné tabletky Yaz spolu s tým hapiluxom.Moja psychiatrička povedala ,že možem.Neviem či by som ich nemala radšej vysadiť mám taký pocit ,že mám ešte horšie nálady ako predtým .Bolí ma hlava asi z nich.Začala som ich brať pred 2 týždňami a ešte som nevedela ako dopadne kontrola u psycho.Ďakujem ti za odpoveď.
A´dúfam ,že mi tie nové lieky pomožu.Moj syn mi včera povadal že stále len spím a som smutná.Hrozné musím s tým niečo robiť.Bolí ma hlava a chce sa mi spať.Musím niečo robiť.Tak ja idem .Dám si kávu a idem do obchodu.
Majte sa všetci 😎

anika09
15. máj 2009

Ahoj Gabika,
ja mam tiez zlu skusenost s antikon.pokusala som sa ju brat, ale mala som strasne stavy, vysadila som a o tom ani nehovorim ze vsetko ide cez pecen, uz jden liek beries ten ti dost zatazuje pecen druhy liek by som volila taky ktory nezatazi organizmus, su teraz rozne ine ant. pripravky skus sa poradit s lekarom... 🙂
Ono lekari povedia ze mozes brat to s tym, ale clovek nikdy nevie ako to bude posobit na teba ed pri AD treba davat pozor aj ake antibiotika nieto este antikoncepciu 😒
Drz sa, ja tiez som este len na zaciatku liecby cakam kedy sa to zmeni 😖

kejka
15. máj 2009

Ahoj kočky moje zlatý
Noc v pohodě,odpadla jsem jak zralá hruška 😀
Esprital si beru celý,zatím na to kašlu a vysazovat nebudu,když se cítím ok,tak to zatím nechám.Holt si budu rajtovat tělo,jestli to zabere a nebudu přibírat,tak je to ok. 🙂 🙂
Hemi máš šikovnou holku,to se teda musí nechat. 🙂 🙂
MP jel s malým k němu do práce-kde ještě jakoby dělá,je tam nějaká žranice,tak na hodinu vypadli,já se přimáznu a jedeme i s dvojkou do hospůdky na oběd-dneska se nevaří,už nemám inspiraci,co jim dát........ 😠
Odpoledne opět nákup,jezdím obden,už si připadám jako debil,v Hypce mě snad všechny prodavačky znají. 😀
No a podle počasí-klasika zahrada.
Andy když se cítím ok,tak jsem k nezastavení 😀 😀 ,ale nejvíc mi jede huba 😀 😀
Gábika drž se holka,ta únava je nepříjemná,tělo si žádá odpočinek.Mladej to pochopí,když mu to vysvětlíš. 😔
Anika uffffffff máš toho taky nad hlavu. 😒 Věřím,že toho máš plný zuby. 😒
Jedině hledat ty pozitivní věci a radovat se z blbostí.Třeba jít do krámu a koupit si něco hezkýho na sebe,něj.voňku,prostě si udělat radost. 😉 🙂
Tak si jdu namalovat novej obličej,ještě juknu.
Držte se všechny a zatím se mějte co nejlíp. 😉

kubaka
15. máj 2009

gabika - nejsem doktor, ale ze své zkušenosti i zkušenosti ostatních: když už bereš jedny léky-nutné - AD, tak ty zbytečné bych vysadila-antikoncepci, ta může depresi přímo způsobit. Já ji taky nesnesla, zkoušela jsem dva měsíce (špinila jsem, bolela hlava, tlaky v podbřišku), nechala jsem toho. Sestřenice z nich měla regulérně depresi, druhá trombozu v noze, třetí uzlíky na játrech, čtvrtá tak rozhozené hormony, že po vysazení hubne a nemůže otěhotnět. Ať si říkají gynekologové co chtějí - je to nepřirozený stav a když má žena deprese, tak HA si myslím vůbec nepřidává.

Někdo má určitě dobré zkušenosti, ale já jsem skeptická k HA.
Starý dobrý kondom neublíží a depresi nezhorší 😀
Jsem taky zvědavá, co na to Andy 🙂

hemi - tak to gratuluji k přijetí 🙂 - my jsem zkoušky dělali, protože na 6 letá gymnázia je velký nával a je jich málo, na 4 leté už opravdu brali i bez zkoušek, jen podle známek. Dan má taky jednu dvojku, tak by to měl za dva roky bez nervů 😝 ale je dobře, že odejde už ze 7. třídy..

kejka
15. máj 2009

Kubaka tak to mám asi štěstí,nikdy jsem žádnou antikoncepci nebrala-možná by mi taky dělala rambajs. 😒 Při Tomovi jsem se nechala rovnou sterilizovat.S tou chutí na sexování,u mě nevidím žádné změny,chuť by byla,ale není čas-jak je dvojka furt doma,tak tu rajzuje do půlnoci,to už je starej dávnou vytuhlej 😀 😀 😀
Oběd supr,jdu si dát dvacku s malým,chlapi se jeli nechat ostříhat. 😉
Míla dělal příjimačky na gyml,páč měl trojku z matiky,z 80uchazečů skončil jako čtvrtej,brali jich jen půlku.Taky je to tady nacpaný. 😖
Tak jdu hají,zatím se mějte co nejlíp a pište. 🙂 😉

anika09
15. máj 2009

Ahojte kocky,
rozpravate mi z duse, vsetky moje susedky naoklo brali antikon.a skoro uz ziadna nema maternicu a su mladsie ako ja alebo problem s prsnikmi 😒 😒
Kejka ty sa mas aj ja by som si chcela lahnut 🙂 🙂
Drzte sa 🙂 🙂

dzio2
15. máj 2009

babky cauko kejka kubaka s tym sexikom ste ma rozosmiali 😀 😀 😀 😀 ja len tak na chvilu dnes celkom ok aj depka troska ustupuje nalada sice na bode mrazu ale nevadi kejka zavidim ti ten spanok ale mas pravdu treba spat vzdy ked to ide kubaka s tym kondomomsi zabodovala 😀 😀 zlepsili ste mi naladu drzim palce a som rada ze ste ok davajte naseba pozor vsetke idem si vylozit nohy

gabika59
15. máj 2009

Ahoj Kubaka,
no práve mám taký pocit ,že som uplne mimo nechutí mi jesť a mám uzkosť,rozhodla som sa ,že ich od zajtra neberiem od dnes,je mi hrozne. 😒 Bolí ma hlava ako by som mala dostať porážku.A tabletky na bolesť hlavy nebudem brať.Bol by zo mna narkoman.Máš pravdu začnem len tie antidepresíva,díky za radu,nejak to musím vysvetliť polovičke.G 😕

hemi
15. máj 2009

Anika , mne lieky znovu nasadila moja predošlá psych.( seroxat - brala som ho 6 týždňov a nič a vymenila za Zoloft(vlastne ona mi chcela dať serlift , to je generikum, ale ja som chcela originála ten je Zoloft).
No zmenila som psychiatra a pridal trittico. Zoloft beriem od 7.4.09 - tak presne si to pamätám 😎
Gabika , nič si z toho naozaj nerob - z únavy , telo sa musí spamätať a to ide pomaly . ☹ Tiež som mala stav a ešte mám na porážku, také tlaky v hlave.
Môj syn je tiež druhák. Mali opísať svoju mamu - všetko pekne napísal - 15 viet a asi štvrtá bola: " Moja mamička rada spí" Ale sme sa aj zasmiali, čo už. Ale venujem sa mu koľko vládzem , máme dobrý vzťah.
Kejka ten spánok ti aj ja závidím. Dúfam , že sa aj u mňa rozvinie
🙂

Bola som so synom na trhoch ( máme tu trhy ) a kúpila si naušničky - veru som sa aj na chvíľu potešila 🙂
No ako viete deti - Erikovi som kúpila denník Hicle musical( to teraz letí u Nás) a dcéra tiež prišla a ona si vybrala konské tričko.
Baby držte sa .

martina1975
15. máj 2009

Ahojte holky, nebudem všetky menovať, je Vás tu neúrekom. Dnes ráno bola celkom v pohode bez triašky a nervozity. Dúfam, že to tak už zostane. Akurát má bolí hlava, ale ja keď mám dostať menzes, u mňa je to normálny syndróm. 😉 to už s tým nič nenarobím, bohužiaľ. Ja som sa teraz napapala, idem trocha oddýchnuť a večer idem kamarátke ozdobiť tortu. Jej mamina má 55 rokov. Takže celkom dnes v pohode. U nás je strašné dusno, asi bude pršať. tak sa majte a držte sa.

anika09
15. máj 2009

Ahoj Hemi,
az ma zamrazilo, dufam ze mi zaberu lieky,no teraz neviem to si sa 6 tyzdnov trapila ? ☹ ☹
Porazi ma ked mi nezaberu ach jaj ☹ ☹

kubaka
15. máj 2009

gabiko - ale raději nevysazuj tu HA uprostřed cyklu, poraď se - když to přerušíš v tom 28 denním rytmu, rozhodiš si cyklus. Kámoška pilule musela vysadit okamžitě, protože měla trombozu a to bylo fakt zlé, takže se fakt raději poraď, co je menší zlo 😵

aniko - zaberou 😉 😉 fakt - 😉 mě se ulevilo jen při té jistotě, že mi pomohou,že je nějaké světlo na konci tunelu - teda až při těch dalších nasazeních, poprvé jsem to taky vnímala jako nekonečné...

Můj syn mě hemi taky popisoval: fakt sranda. Jedna z vět byla: moje máma ráda jezdí na koni. Když zjistila, jaký je problém na něho vylézt, tak už je ráda nemá 😀

anika09
15. máj 2009

Ahoj kubaka,
teraz si ty moje svetlo , lebo si ma trochu povzbudila 🙂 🙂 🙂
Vdaka ti 🙂 🙂 🙂

andy.a
15. máj 2009

ahojte 😎 😎 😎

dosť sa nasmejem pri niektorých vašich príspevkoch 😀 😀 😀 a pritom je to téma o depresii 😝 😀 😀

Kubaka,moja reč 😝 😅 o tej HAK 😖 síce väčšina žien toleruje dobre pri užívaní HAK aj liečbu AD a naopak,ale tiež mám k HAK výhrady 😒 kamoška,čo robila na chire,mi vravela,koľko žien malo rôzne tumory a cysty v prsiach v dôsledku užívania HAK 😒 odhliadnuc od iných nežiad.účinkov/priberanie,migrény,zvýšené pečeňové testy atď.../..toto čo som napísala v zátvorke,som kedysi zažila osobne 🙄 a mala som problém potom schudnúť,tých migrén som sa dosiaľ nezbavila 🙄 🙄 🙄 hepatálky sa síce po vysadení HAK upravili rýchlo,ale už by som to nebrala 😲 🙄 🙄

gyndoši majú na to iný názor,ale budiž 😝

Kubaka a naozaj jazdíš na koni ? 😀 😀 😝

baby,mali by ste si dávať do pasov,ktorá aké lieky užívate,lebo mám v tom už teraz chaos,toľko vás tu je 😕 😕 😝 😀

zuzkafuny
15. máj 2009

Babuľky... dnes ani mne nie je do spevu 😖 ale asi by ste sa so mnou vymenili 😉 🙂