Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

silverka
6. aug 2009

Ahojte, dakujem za prijatie medzi Vas, vesli si vazim andy.a za vsetko, co tu pre nas robi......neskutocne.....je len malo lekarov, ktorí sa vedia takto obetovat. A to , ze priberam si myslim aj ja, ze je z tej hysterektomie.....ale gynekologycka tvrdi, ze to nie je z toho, lebo vajecniky mi nevybrali. V poslednej dobe mavam aj zavrate a trpnu mi ruky a nohy a tiez sa mi stale zle dycha, hlavne vecer, pripisujem to tomu , ze je to asi z chrbtice , kedze cele dni soferujem, ale chcem sa uistit, ci to nie je zase len dosledok nespravneho nastavenia davkovania seroxatu.....na vecer uz mi lekarka predpisala aj xanax SR, kedze sa stale stazujem....je mozne, ze sa takto zhorsi stav po hysterektomii a viac ako rok sa nelepsi aj ked je liecba AD nepretrzita?diky....a inak, vsetkym tehulkam zavidim uz len preto, ze ja som lieky pocas tehotenstva vobec nebrala a ani nepotrebovala az do konca kojenia malej.......zazraky? xixi

petra04
6. aug 2009

Ahoj holky!

Leni, problémy mi nezačaly až po porodu, ale vleklo se to se mnou už od dětství, ale to jsem nikomu neříkala, prostě to šlo vůlí ještě překonat,třeba jsem měla strach jít dlouhou ulicí a když šel někdo proti mně a přibližoval se , strašně mi bušilo srdce a měla jsem šílenou úzkost,zvláštní,že se to týkalo jen jedné ulice a jen po cestě ze školy. A taky jsem ve škole nemohla nic přečíst před třídou,úplně jsem se trémou zajíkala,prostě pro mě to bylo skličující,jednou jsem češtinářce řekla,že tu báseň nepřečtu,že prostě nemůžu,ta úzkost mi narvala srdce až do krku a já jsem byla jako ochrnutá, a ještě ty pohledy spolužáků,co mi je. Kolem 25let mi začala panika, ta se vyvinula v depresi a už jsem tu úzkost v sobě nedokázala krotit, šířila se celým mým tělem jako padající lavina. První lék byl Seropram a Neurol,to jsem brala 4 měsíce,Neurol mě dostal z nejhoršího,ale ten Seropram mi nezabíral, tak jsem dostala Apo-fluoxetin a Rivotril,ze začátku šílené nežádoucí účinky,stavy na zvracení,vnitřní třes,první týden jsem spala jen díky Rivotrilu a asi za 10 dnů jsem se začala cítit líp a líp, pak už jsem tu berličku Rivotril nepotřebovala a brala jen fluoxetin skoro 4 roky.Bylo mi strašně dobře,jednoho dne jsem zjistila,že jsem těhotná,ale s vysazením AD nebyl problém a jelikož jsem hned měla neschopenku,tak i celé těhotenství bylo bez problémů,narodila se mi zdravá 4kilová holčička a kojila jsem rok a půl. Ale po té době jsem už zase cítila,že to není OK, hlavně když se ještě přidá strach o dítě, jen se jí trošku zvýšila teplotka a já už jsem jančila,takže opět to měl zachránit fluoxetin,ale tentokrát mi nezabíral,potom ani Cipralex,po něm mi bylo příšerně,celá jsem se třepala, brala jsem ho jen po půlkách 14 dní,dýl jsem nemohla vydržet ty NÚ,taky jsem po něm nemohla spát. Až Serlift/sertralin/,zvláštní,že se mi už po první tabletě ulevilo,sice jsem měla první 2 dny průjem a napětí,třes,ale měla jsem k němu Rivotril,který ty NÚ eliminoval. Jen ta nespavost mě deprimovala,spala jsem jen 2 hodiny,pak jsem si musela zobnout kousek Trittica nebo půlku Stilnoxu,ale zase jsem spala jen 2 max.3hodiny. Ale díky němu mi úzkosti vyšuměly do ztracena,měla jsem najednou radost ze života,brala jsem ho třičtvrtě roku,ale to spaní se neupravilo,ten spánkový deficit se projevoval únavou a bolestmi hlavy.Teď už beru dlouho Seroxat/paroxetin/,taky na začátku jsem měla NÚ-pocity na zvracení,žaludek jako na vodě,vnitřní třes,ale od toho mi opět pomohl Rivotril. Teď beru jen Seroxat,jsem v pohodě a hlavně nejsem tak úzkostlivá ve vztahu k dcerce, už nehysterčím při každém nachlazení, pomáhá mi i na premenstruační syndrom,za což jsem ráda,protože to se mnou nebylo týden před menses k vydržení.

Pro Andy,ten Fevarin jako poslední SSRI,tak ten jsem měla taky,snědla jsem jen jednu tabletku,ten se mnou zacvičil tak,že mě odvezla záchranka,zkolabovala jsem na ulici,zůstala jsem 2 dny v nemocnici na pozorování,samozřejmě po konzultaci s mým lékařem jsem ho raději už nevzala,potom jsem byla nějakou dobu jen na neurolu. Doufám,že ten Seroxat nepřestane účinkovat,je to strašně těžký žít s psychickou poruchou, děkuji za každý den,kdy je mi fajn. 😵

sasilinka
7. aug 2009

Ahoj devcata,
rpsim nekoho o radu. Pul roku beru AD(Ixel a Esprital) a bylo to celkem dobre, v posledni dobe me zacaly bolet zada a dostala jsem obstriky mezokainem. Zada polevila, ale znovu se o me pokousi deprese. Jsem unavena, nic me moc netesi a do vseho se musim hodne nutit. Myslite, ze to muze byt z tech zad a ze to zasse prejde?
Doktor mi pridal v utery Deniban, ale jeste jsem ho nevzala. C osi o tom myslite? Moc Vam dekuji za odpoved. Jsem z toho smutna, protoze jsem myslela, ze uz jsem z toho venku a ono se to nejak vraci.

alyana
7. aug 2009

Andy, nezmylila si sa, ozaj si obdivuhodna takto venovat svoj cas ...Uz beriem frontin aj cez den, som trochu sfetovana, ale to vraj prejde...ale nutkave myslienky na sebatryznenie vobec neulavuju, aj ked sa ledva hybem. Uz zacinam mat pocit, ze to vobec nesuvisi s tym dlhodobym stresom a uzkostou, ale niecim celkom inym...Vyckam ten hapilux, zajtra zasa vikend, ktore neznasam, lebo len lietam a som zvacsa v chorom, nepodnetnom prostredi, z ktoreho sa uz aj ja stavam mozgovo zaostala. Hura pondelky ! 🙂 Kedy by si clovek pomyslel, ze pondelky bude mat rad🙂

dzio2
7. aug 2009

ahojky pisem vam ze konecne sme na svete narodila sa minuli piatok vcera som prisla dostali sme zltacku vazila 3150g a 51cm kus baby 😀 porod ok deborah drzim palce 🙂 mame sa fajn 😉 a tesime sa z malej potom dam foto koncim lebo stehy este bolia papa pozdravujem vas 😉

deborah1
7. aug 2009

Jéééj,ahoj dzio,gratulujém! 😎 🙂 Ty sa máš,už to máš za sebou 😎
Napíš,keď sa ti bude dať,čo najviac. 😉 Aj o pôrode,ako si ho znášala a tak. 😅

andy.a
7. aug 2009

Dzio,gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵
hlavne hodne zdravíčka želám a veľa mliečka 🙂 😉 😵
a meno dcérky ?? 😕 😕 😅

Sasilinka,písala si už do tejto diskusie ,alebo na inej diskusii som ťa videla ?? 😕
myslím,že skôr blížiaca sa jeseň ako chrbtica ti teraz môže zhoršovať stav 😝 😕
ten Deniban som si musela pozrieť na nete,lebo na SK nemáme takýto liek registrovaný 😕 takže keď k nám príde,budem vedieť,vo co go 😝 😀
čiže je to amisulprid 50 mg...u nás táto účinná látka je,originál Solian,ale vyrába sa od 100 mg vyššie 😕 😝
tých 50 mg je dávka určená na depresie a tzv.dysthýmne poruchy/poruchy nálady všeobecne/ 😉
malo by to byť OK,kľudne si to daj,neviem síce,aké máš dávkovanie,ale verím,že ti čoskoro bude lepšie 😉

Alyana,drž sa,a ešte aj držím päste ,aby matku čím prv vzali do soc.zariadenia 😕 😔 viem,že sa na to hrozne dlho čaká 😖 😔 😕
človek s Alzheimerom je 100x horší ako malé dieťa 😒 ☹
aj tak obdivujem,ako to zvládaš 😕

Petra,najlepšie znášané AD všeobecne je údajne Cipralex 😕 😕 😝 ale 100 ľudí,100 chutí ?? 😕 😅 😀 či ako by som to napísala 😕 😅 😝
a na PMS /premenštr.syndróm/ je najlepší nie Seroxat ale fluoxetín/ u nás Magrilan,Hapilux../,vyrába sa dokonca 10 kapsulové balenie,ktoré sa užíva len pred a počas MS 😝

tak pa baby a držte sa,pekný víkend 😎 😎 😎
pozdravujem samozrejme aj všetky ostatné 😵 🙂 😉

sarlotta
7. aug 2009

Dobrý večer holky, potřebovala bych poradit, nebo aspoň slyšet nějaký názor... prošla jsem si letos 2potraty a stresem v práci a to se mi vrátilo v úzkostných stavech... dobře je znám, protože jsem od 19ti do 24 brala neurol a všelijaká AD postupně jsem je tehdy pomalu vysazovala, protože jsem chtěla otěhotnět- všechno vyšlo a já byla v pořádku.... teď se mi to vrátilo- v menší míře- ale jsou to stejné stavy na omdlení, bušení srdce, stahlý žaludek apod... špatně zvládám větší počty lidí, ale paradoxně i úplnou samotu.
Byla jsem zatím jen u obvodní a dala mi frontin 0.25mg.. brala jsem 2 denně... chtělo se mi šíleně spát... tak jsem ho postupně omezila na 1/2tbl ráno a odpolko si dám třezalkový čaj a ok🙂
Chtěla bych ho přestat brát úplně.. nevím jestli je vhodné ho vysadit ze dne na den, nebo raději užívat obden pak ob dva dny....
Mám taky šumivý hořčík a B-komplex... jinak nevím čím přírodním frontin nahradit.
Chtěla bych další dítko a bojím se v těhu frontin brát.
Moc děkuju za nějakou radu, odkaz na stránky s psych cvičením apod. co by mi pomohlo...

sasilinka
7. aug 2009

andy.a
moc Ti dekuji za odpoved. Uz jsem tu na tomto foru byla. Beru Ixel 125/den a 15 Esprital. Ten mi chtel doktor vysadit, protoze jsem dost ztloustla, ale behem dvou dnu jsem zase sla do deprese, tak jsem ho musela vratit. Bylo to celkem OK, ale ted jsem zase bez energie, temer nic nedelam a nic me netesi, proto mi pridal Deniban. Mam ho brat vecer 50 mg. Dnes jsem si teda vzala zatim jen pul tbl., tak uvidim. Mam totiz strach z leku, ktere jsem nikdy nemela:(, tak jsem vahala, ale chci byt zase v poradku, tak ho budu brat. Kdyz me ta zada zacala bolet, musela jsem brat 800 Ibuprofenu, abych vubec mohla spat, tak jsem si myslela, ze to treba ovlivnilo ucinek AD, ale ted ho uz neberu a stale se to nelepsi. Tak snad mi ten Deniban pomuze. Moc Ti dekuji.

dzio2: gratuluji k narozeni dcerky a preji jen vse dobrea hodne radosti s detatkem.

kubaka
7. aug 2009

dzio - paráda, senzace, moc gratuluju k výkonu 😅 😅 😅 Hlavně spát a jíst, ať máš sílu 😵

kejka
8. aug 2009

Dzio obrgratulaci k holčičce a hoooooooodně zdraví a štěstí. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Andy mám 25 mg a vůbec nevím proč mi to psala dr. na spaní,vzala jsem si to jednou a nic.Takhle spím i když nic nemám.Je fakt,že po Espritalu jsem spala líp - jako špalek,ted se v noci budím-není to ono,ale zvyknu si. 😝 😝
Tohle počasí mě zabije,do toho MS,je mi blbě dneska-motanice,asi tlak.Chjoooo.Ale bude líp,tak to holt musím vydržet.Je vedro,že by člověk padnul na znak. 😝 😝 😝
Sasi já Esprital brala cca půl roku,pak ho do měsíce vysadila,páč jsem po něm tloustla taky a už jsem nechtěla,ale žádný příznaky ničeho jsem naštěstí neměla.Měla jsem 30mg na noc.
Kubaka zdravím 😉
Ahoj všem ostatním at je líp holky. 😉

donasi
8. aug 2009

ahojte vsetky 🙂
uz dlhsiu dobu sledujem co sa tu deje a len tak tisko sledujem a dufam ze niekto nieco napise co by pomohlo vsetkym - aj ked viem ze nic take nehrozi...
nevadi, mozno ked sa vyrozpravame tak mozno aj to pomoze...
ja patrim do tohto "klubu" asi 9 rokov, liecim sa 6 r. zacalo to nenapadne a tak som tomu nepripisovala nejaku vaznost az sa to nabalilo tak ze uz som vedela ze potrebujem odb.pomoc, ktoru som napokon vyhladala-pomohla mi a tak bezne veci zvladam ako - tak aj ked raz je lepsie raz horsie-ved to vsetci poznate 😝
teraz som na tom tak ze je mi celkom fajn az na to ze by som uz chcela babo a to ma prinasa do sialenstva..pretoze moja uzkost je taka silna ze ked si predstavim ze mam byt tehotna tak to mi sposobuje taku sialenu uzkost ze radsej tieto myslienky odhanam a tak ich odhanam uz niekolko rokov ale teraz som si povedala dost-chcem sa do toho pustit - teraz tu hram hrdinku ale stale som sa do toho nepustila. nemam tu odvahu. lebo asi pred 2 mes. ked mi bolo fajn som sa do toho pustila a 2 tyzdne mi to robilo radost ale potom som myslela ze zomriem..."nastastie" sa ukazalo ze nie som tehotna ale aka panika...neviem sa zbavit toho strachu ...neviem...neviem....neviem....a taaaak velmi chcem....

kubaka
8. aug 2009

donasi - a léčíš se u psychaiatra pořád? Co říká na tvé přetrvávající stavy? Jaké bereš léky?

andy.a
9. aug 2009

čaute,kočky 😎 😎 😎

tak skúsim po poriadku: 😉 🙂

Sarlotta,tak to si nemala až také ťažké stavy,keď si dostala len Frontin v nízkom dávkovaní 😕 😅
tá polka z 0,25 mg ráno...je fakt minimum,užívaj ešte tak cca týždeň ob deň tú polku,potom pár dní á 3 dni...to len pre istotu,dávka je naozaj by minimálna,podľa mňa ani nie účinná...ale takto určite nebudeš mať absťáky a rebound fenomén/ to sú vlastne príznaky,ktoré sa prejavia pri náhlom vysadení lieku-vlastne to isté,kvôli čomu sa liek začal úživať-úzkosti,nervozita,depresie,nespavosť a pod./
samozrejme čaj z ľubovníka/Třezalka/ je OK,môžeš si prípadne dávať aj ginkgo biloba,magnesium,vitamín B-hlavne Pyridoxin je OK,potom na ukľudnenie z tých "prírodných vecí" je Passedan,Novo-Passit,alebo Passit sirup,Persen,resp.Persen Forte,Sedatiff-homeopatikum,Felis a Yarsin-bylinkové AD z ľubovníka bodkovaného...sú to všetko slabučké lieky,ale pomáhajú na ľahšie stavy úzkosti a nervozity
😉
všetko voľnopredajné prirodzene 😉

Sas,jasné, 😵 🙂 ,spomenula som si na teba podľa toho dávkovania Ixelu 😝
kľudne si ten Deniban daj celý,výhoda je,že nie je návykový a určite by si nemala po ňo m priberať ako po Espritale 😉 potom možno sa ten Esprital bude môcť postupne dať preč 😝
Ibuprofen by nemal ovplyvňovať účinok AD,veľa ľudí sa lieči na chrbticu,každý druhý by som povedala,že má s chrbticou v dnešnej dobe problémy,a aj vážnejšie 😒 berú silné analgetiká,tam je to už potom troška iné ako pri Ibuprofene,ale tiež sa AD môžu aj s tými ostatnými analgetikami užívať,len účinok je už potencovaný aj tými inými liekmi /možno väčší útlm a pod. 😝 /

Dzio a ty sa nám kedy ukážeš a napíšeš viac o malej,ako sa ti rodilo,zážitky a pikošky z pôrodnice ?? 😵 😕 😅 😝
sme zvedavé 😕 😕 😀 a ako sa malinká volá,to si nenapísala ☹ 😕 😅
dôfam,že ste zdravučké obe 😉 🙂

andy.a
9. aug 2009

Kejka,no to počasie je des,u nás je dnes trocha pod mrakom,ale už sa slnko prediera a je hrozne dusno 🙄 🙄 🙄
a dovol.za mnou 😖 😔 😝
neviem,prečo som si myslela,že si Espr.brala dlhšie 😕 len pol roka ?? 😕 😅 😝
a Lexák máš stále ?? 😕
tiež ten Kventiax nejako nechápem...a u vás máte aj 25 mg,či ako si to dávaš ?? 😕
tuná je najnižšia gramáž 100 mg a aj tá sa ťažko zháňa,väčšinou sa dáva 200-300 mg,a ide sa až do 1200 mg,ale to pri psychózach a dekompenzovaných stavoch 😝
tých 25 mg....no,podľa mňa to nie je účinná dávka,skús ísť na 50 mg,alebo požiadaj dr.o zmenu lieku...napr.Calmaben-je to antihistaminikum,teda liek určený aj na alergie a nie je návykový/leda by si brala veľmi dlho../ a myslím,že je dobre účinnný a kombinovateľný aj s inými liekmi 😉
dokonca sa mi marí,že 25 mg je v Čechách voľne predajný,ale nie som si istá 😔 klasikcá dávka je 50 mg-celá tabl. 😉

Donasi,asi sa nemáš celkom fajn,keď máš takéto stavy 😔 keď chceš bábo,mala by si byť úplne stabilizovaná,lebo tehot.je veľká záťaž aj na psychiku 😉 😝
aké lieky berieš ?? 😉 a chodíš aj psychológovi,alebo psychoterapeutovi na sedenia ?? 😕
podľa toho,čo píšeš,by ti to určite prospelo 😉
musíš si stanoviť v živote priority a ak naozaj to dieťa chceš,tak ťa nič nezastaví 😉 🙂 len fakt daj sa predtým do poriadku,aby si si tehotenstvo užila a nie sa stále takto stresovala ☹ 😒
určite navštív psychol.alebo psychoterapeuta,ak si ešte nebola,aj tí ti na sto pro pomôžu 😉

Kubaka,ty ako ?? 😕 😅makáš,či máš teraz voľno ?? 😕tuším si spomínala,ež sa niekam chystáš,tušímlen s tým menším synčekom,ale nejako mi to vypadlo...možno ste tam už aj boli 😕 😅 🙂

tak pá,baby,držte sa,peknú nedeľu a úspešný týždeň 😎 😎 😎

sasilinka
9. aug 2009

Andy.a.
moc dekuji za odpooved.Dam dnes cely Deniban. Take jsem si rikala, ze bych mohla ten Esprital casem vysadit. Nabrala jsem 30 kg. Sice jsem mela 10 podvahu, ale i tak mam ted valstne 20 nadvahu. Cely zivot jsem byla stihla, tak si na to nemuzu nejak zvyknout.

Zdravim vsechny ostatni holky, drzte se, jednou to bude urcite lepsi.
Kejko, myslis, ze Ti Esprital chybi a proto nas problemy se spanim? To pocasi je u nas taky des. chvilkami me uplne obleva horkost a pot, je to neprijemne. Tersili jsme se na leto, ale to vedro taky neni moc fajn.

kubaka
9. aug 2009

andy - jedeme až 22 září s maličkým na Zakynthos. Teď jsme byli jen pár dní na Slováči a dokonce autem 😅
Zdravím vás, pořád mám práci, vymýslela jsem další výrobky, ale všechno univerzální deleguji na švadleny. Na mě zbývají jen ty jednotlivé "lahůdky" na míru. Není to tak zlé, ale volno nemám úplně nikdy.
pa pa všem

misskkaa
9. aug 2009

no koleginka uzivala ku koncu tehotenstva CITALEC a hovorila ze jej pomohol,lebo mala ze divne stavy,stale jej bolo teplo-prirovnavala to ako keby bola v prechode, (co teda este neni), hlava sa jej tocila a mala stale ze zvieravy pocit medzi prsami 😖 ..ze ju tam akoby nieco tlacilo a nemohla sa nadychnut. Ked sa mi stym zdoverila tak som tomu neverila ze sa aj pocas tehu daju uzivat taketo prasky-reku neni to nebezpecne? 😨 😨 ,ale bola uz v 30tt a ze babu sa nemoze nic stat,tak aj bolo ,malinka sa narodila v poriadku... 😵 😵

markym
9. aug 2009

Ahoj andy.a - a nejen ty. Včera jsem se svěřila na beremese s problémem týkajícím se mého manžela.
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
Hrozně moc prosím o pomoc. Ještě k tomu co jsem tam psala jsem zapomněla dodat, že manžel je asi závislý na nurofenu. Když si ho prý neveme tak je nervózní, bolí ho hlava... . Prý když si ho vezme tak ho to hrozně uklidní. Jsem už fakt zoufalá a mám o něj hrozný strach. (pokud by nešel odkaz tak je to téma Neviem čo robiť a první příspěvek jsem psala včera v poledne).

dzio2
9. aug 2009

no dakujem za gratulacie no sme vporiadku sme zdrave a stastne depresia zatial na ustupe 😀 chvala bohu no vyvolavacku som dostala o 10.30 a LILIEN sa narodila ZA 4MIN 16H samotny porod 10 minut ako som dostala tlaky kontrakcie uz horsie posledne 2H boli v kuse uz som nevladala od vycerpania lekar vpohode aj sestricky mala sa narodila v 39tyz museli to ukoncit koli mojmu vysokemu tlaku 150na 95 a aj cukor som mala vysoky 12.50 manzel bol pri porode velmi mi to pomahalo len chudak na druhy den mi ukazoval modriny na rukach no bola som silna pri kontrakciach 😉 😒 LILIEN hned po porode otvorila ocicika je krasna 🙂 manzel velmi plakal od stastia a dakoval mi dostala som nadherne hombacie kreslo ktore som velmi chcela 😀 stehy este bolia dost ale nevadi babky dakujem vam ze ste ma drzkali pocas tehu a davali mi silu velmi vam dakujem zo srdiecka drzim vampalce a zelam vela sili 🙂 potom dam foto Deborah drzkam palceky neboj bude to dobre a zvladnes to 😉 este neskor popisem pa pa 🙂

andy.a
9. aug 2009

Markym,prečítala som si tvoje príspevky v tej téme a môžem ti poradiť len to,čo radili aj kočky-manžel by mal ísť čím prv psychológovi/psychoterapeutovi../
keď človek hovorí o samovražde,určite to nie je v poriadku,takéto veci sa nehovoria zo srandy 😒 tým skôr,keď takéto veci rozpráva chlap 😒 😕
- a skúšala si volať aj na linku dôvery ?? 😕
závislosti od Nurofenu sa muž môže zbaviť tiež u odborníka,len fakt tam treba čím prv zájsť 😉
musíš jednoducho manželovi na rovinu povedať,že sa ti nepáči,čo sa s ním deje,že ho chápeš,vo všetkom podporíš...a že mu chceš pomôcť a bez odborníka to nepôjde/skús do toho zamontovať aj ten Nurofen....ak to inak nepôjde..../ 😕

Dzio,super,tešíme sa na fotky 🙂 😉 😅

Deborah,písala som ti IP 😉 🙂

Miška,kolegyňa mala asi atypickú depresiu-teda depresiu s telesnými príznakmi,trocha podobnými panickej úzkosti 😕 fajn,že je OK 😉

Kubaka,potom ti budeme tú dovolenku všetky závidieť,lebo ostatné už budeme mať dááááávno po dovolenkách 😝 😀

jbhs
9. aug 2009

Ahojte,
chcem sa podeliť s Vami o názor na dperesiu. Ležala som v nemocnici 5 týždňov po psychickom zrútení. Po analýze v rozhovore som došla k záveru, že príčinou depresii bola účasť na okultných praktikách. Pri tomto je pomoc psychiatra potrebná doplniť o rozhovor s duchovným. Tam treba duchovné vedenie. Preto ak ste boli dakedy u veštice, liečiteľa a také podobné, dajte si na to pozor.....tam môže by ťkoreň depresie.

sarlotta
9. aug 2009

andy... děkuji za opdověď... ono stavy byly ... ale já vím s čím bojuju 😠 ... nechtěla jsem žádné dlouhodobé AD... zatím.... touha po dalším dítku je silnější a nakonec když sem s PP bojovala 5let a nakonec jsem po všech sezeních u psychiatra a psychologa pochopila, že si musím pomoct sama a že je to jen v hlavě.. i když fyzické stavy jsou nesnesitelné ala infarkt anebo zatmívání před očima.... tak jsem dokázala tehdy přestat brát léky... tak doufám, že teď dokážu je nezačít brát🙂))))) Jak to půjde nevím, to neví nikdo....
Chtěla jsem jen vědět jak postupovat, protože jsem si myslela, že by tu mohl být absťák---- možná i jen ten psychický, kdy člověk ví, že si lék nevzal a je ZLE... kdybych vzala placebo, možná by to fungovalo líp než sedativum.....
Je šílené co psychika dokáže. Já trpím hlavně tím, že si úzkost spojuji s určitým místem, situací.. ala řízení auta, cestování vlakem, busem, nákup v obchodě, pobývání delší dobu v jedné místnosti. 5let byl klid a teď zase...

kubaka
9. aug 2009

jbhs - to je zneklid'nující - můžeš ty okultní praktiky popsat , nebo se vůbec rozepsat co to bylo zač? - tak zněl i závěr psychiatrů, že za to mohou okultní praktiky? Já tedy nic takového nepraktikuji ani tomu nevěřím, i když jsem navštívila senzibila částečně i ze zvědavosti a jednou omylem kineziologa, netušila jsem co je zač, nechala jsem si doporučit (zkušenost značně rozpačitá až protivná) Kromě hypnozy, kterou provozují opravdu lékaři tyhle praktiky teda nemusím - proto mě zajímá, jak dokáží až takto rozhodit člověka. závisí to hlavně na síle víře, jakou máš,asi? Když někdo v okultismus něco podobné paracosi nevěří, tak mu nemohou ublížit...? 😕

(mimochodem - zrovna v Kojencích řeší témaCo proti Urieknutiu - jsem teda v úžasu, jak někdo ještě dnes můžeš něčemu takovému věřit a omývat miminům počůranou plenkou obličej, aby ho zbavil uřknutí. Na Slovensku je to, jak jsem pochopila, silně rozšířený rituál)
Andy, znáš to?

bibenko
9. aug 2009

Ahojte,uz som pisala a dostala som od Andy odpoved a velmi ti Andy dakujem. Ja kojim a ty si mi poradila nejake lieky, nechce sa mi to hladat ale na s...Prosim ta, oni tie lieky neprechadzaju do mlieka. Bojim sa brati lieky a zaroven kojit. Lenze uz mam take stavy, ze hroza. Zacala som brat dnes persen forte, tak uvidim, ci sa mi trochu ulavi. ale ked nie, budem musiet zajst za mojou lekarkou. Inak ona stale tvrdi, ze pri kojeni ziadne antidepresiva nesmiem.

kubaka
10. aug 2009

bibenko - myslíš svou lékařkou psychiatra? To snad žádný psychiatr říct nemůže a pokud ano, je to lež jako věž a najdi si jiného. Praktický lékař ti může napsat jen na krátkou dobu a jen některá a navíc v psychiatrických lecích nejsou odborníci, takže na něho bych nespoléhala vůbec. Jestli je ti zle, cítiš to jako nevyhnutelné, rozhodně zabojuj o AD - soudný psychiatr ti je bez řečí napíše, když tě uvidí. Je důležité, abys byla v pohodě i kvůli děťátku.

Já začala brát opět AD Cilatec měsíc po porodu, kojila jsem do 9. měsíce a psychiatr mi jasně říkal, že tento druh SSRI se do mléka vylučuje jen v tak malém množství, že na dítě nemá vliv.
Není třeba se tak bát léků, někdy je mnohem menší zlo je brát než být rozložená a přenášet stres na dítě. Mně do měsíce bylo úplně skvěle a užívala jsem si miminka jako nikdy.
Drž se a na nic nečekej, jednej 🙂 🙂

bibenko
10. aug 2009

kubaka,velmi ti dakujem za odpoved. volala som jej a povedala, ze ziadne AD brat nemozem. Neviem,kde by som si zohnala teraz narychlo novu psych. U nas je jeden a tam musis pol dna cakat kym ta zoberie, ak ta vobec zoberie. A pri troch detoch to nejde. Aj ta co ku nej chodim je v inom meste a tiez tam cakavam aj tri hodiny. Uz som zufala a neviem co urobit.Chodim k psych. do TN, nepoznate tam nejakeho dobreho? Ta moja mi nic nepredpise, asi si mysli, ze si vymyslam alebo co. Nechapem ju
Inak ja uz kojim len hlavne vecer a v noci, cez den dost malo.mala ma uz 8,5 mesiaca
Andy, nevies mi poradit? Dakujem

sarlotta
10. aug 2009

Ahojky tak jsem si dneska prožila záchvat paniky v obchodě u pokladny...hledala jsem peněženku a byla ve druhé kapse v baťohu ... taková kravina... a já už jsem myslela, že se tam složím jak se mi udělalo zle... uff... taková blbost a tělo takhle reaguje.... 😠 😒 hluboký nádech, ruce se mi třepaly.... ani nevím jak jsem naházela věci do košíku a venku už ok..... prostě abnormální reakce na kravinu... nechce se mi do sebe cpát ten frontin, akorát jsem po něm otupělá.. ani nevím jestli je to to pravé na takové stavy, co mívám. Cítila jsem se tak trochu mimo ☹

kubaka
10. aug 2009

bibenko - já myslela že mám hodně maličké miminko. Jestli je už takto velká, můžeš ji do konce 9. měsíce odstavit s klidem a bez výčitek a začít se léčit. Teď už fakt jsi na řadě ty, díte dostalo maximum dobrého.
Doktorka ti už nebude moci mávat před nosem kojením. I když je to teda velká a nezodpovědná chujovina 🙄 🙄 🙄 To ti teda povím a nejsem psychiatr. I Andy píše, kolik kojících matek bere AD - některá samozřejmě. Není možné, aby u vás nebyl třeba soukromý psychiatr, ke kterému se objednáš, přijdeš a jdeš na řadu. Nevím, co je za město TN, jsem z Prahy, ale zapátrej třeba na nějaké lince důvěry, ať ti poradí - popř. Andy. 🙂

sarlotta - tyhle stavy důvěrně znám - když jsem byla v temném nitru deprese, nemohla jsem do obchodů, protože jak nebylo něco na svém místě, byla fronta, něco neměli, tak jsem stejně panikařila a musela pryč, aniž bych věděla, co jsem vlastně koupila. Regály na mě útočily a chtěly mě zadusit, zavalit svým barevným obsahem, taška se schovávala kdesi v kapsách, peněženku mi chtěli ukrást, takže jsem ji pořád hlídala a svírala v ruce papírek se seznamem, který jsem někdy neuměla ani pochopit, co to mám vlastně koupit, ačkoliv jsem si ho sama napsala - prostě panika a úzkost jako Mount Everest...
Po zaléčení to pochopitelně přešlo a teď už vesele brouzdám v shopping centrech. Davy mi ovšem vadí dodnes a taky zpitomým 😒