Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
11. nov 2009

jaaaj Hroska, ako si nam to tu krasne zhrnula! 🙂 🙂

vitajte nove dievcence! 😉 😉 😉

Adapo, tvoje pociatocne stavy sa podobaju stavom Janulienocky...a naozaj niektore maminy koja aj s AD, aj moja sestra so Zoloftom 😉

Ada, tvoje problemy mi zase pripominaju tie moje... tiez skor uzkosti a strasne nevyrovnany priebeh...
ale Andy (je psychiatricka) mi pisla, ze uzkosti vzdy suvisia s depresiou... aj tie vykyvy. s tvojim liekom skusenosti nemam, ja uzivam Sertrolin 😉

Emsi, ty si sem uz chodila?

Maria, ty uz vyzeras ovela lepsie! 🙂

Lenka, o tebe ani nehovorim! uplne iny clovek! tebe to teda riadne zabralo.... 😉

ostatne - stare 😀 kocky som rada, ze sem stale chodite aj take zdrave.... 😎!

alika54
11. nov 2009

ahojte ,,,uz mam dr obehnutu,,,,bola so mnou jedna super kamoska-zdravym ta Zuzu 😉 ,,,sama by som tam nebola schopna ist,,,,takze kazala mi zo zaciatku uzivat aj Frontin a zmenila mi ieky na Escitalopram Teva 10mg,,,,vravela ze mi skor zabrie tak dufam ze to tak bude lebo som strasne vystavena uz,,,,prajem vam pekny uprsany den a ja idem zaliest do postele lebo sa ledva vleciem,,,,

ada32
11. nov 2009

dakujem za privitanie
ja viem,ze zivot je raz hore a raz dole 😅 to by bolo o.k.len toto je uz asi nieco ine.
neviem ci to moze byt dosledok roznych ran ktore clovek od zivota dostane ale je to velmi neprijemne.
clovek sa citi relativne v pohode casto dokonca uplne super a potom staci maly problem a zase je na dne.
ja som chvilu brala serlift ale nebolo to dobre,tak som presla na ten sulpirid.

niekedy mam pocit ze si to vsetko namyslam.nemavate taketo stavy?

filipal
11. nov 2009

Ady, aj ja to tak podobne citim...a tiez ma rozhodi maly problem. ☹ ale teraz mi je uz lepsie. 😝
nemoze byt u teba mala davka? ked ti aj Andy pisal , ze je slabucky...neskusala ti dr zvysit?
mne dlho trvalo, kym som sa s tym sertralinom zzila. a tiez si niekedy myslim, ze sai namyslam... 😕

Ady si na materskej? mozno aj zmena zivotospravy by ti pomohla...viem, ze MD je zatazove obdobie....stale ten stereotyp. nechodis cvicit? a mozno by to chcelo psychoterapiu.

marse
11. nov 2009

Ahojte zienky, maminky aj nemaminky...dlho som si vas citala tajne a nemala odvahu napisat. No chcem to zmenit a mozno ulavim aj sebe ked sa vyrozpravam. Ide o to ze uz o sebe zacinam pochybovat. Zacala som byt strasne bojazliva, uzkostliva, pocas dna mi byiva do placu, nahanaju ma zle myslienky. Namyslam si choroby apod. Neviem cxňi je to len tymto hnusnym pocasim, mozno mi uz lezie na mozog troska stereotypu. Nniekedy mam dni super, vsetko je ok, a niekedy by som najradsej ani z postele nevysla. Velmi mi pomaha ked sa vyrozpravam, ale mam pocit ze muzovi to obcas uz vadia moje stavy, rodicov nech extremne zatazovat tym, maju svojho dost, chcela by som sa porozpravat z odbornikom, ale hambim sa.

Co sa tyka korena veci ide o to ze som dost citliva co sa tyka veci zdravia, mne stci ked ma pichne v boku a uz si namyslam ze je to daco vazne a pod. ze zomriem a co deti, proste koniec, a aj tamto si to mozno vsetko privolavam. Je to mozno sposobene tym ze minuly rok v septembri mi zistili ze musim podstupit konizaciu lebo inak o 3-4 roky mozem dostat rakovinu, bala som sa operacie, ci dopadne dobre, ci sa preberiem z narkozy a cakanie na termin operacie co bolo az vo februari tohto roku bolo pre ma hroznr stresujuce. brala som nejake homeopatika sedativ proti stresu a na dobry spanok. a odtvedy sa bojim vsetkeho. Chcem ziot normalne, ako predtym, uvedomujem si ze ublizujem sebe a aj inym, je mi zo seba zle, ale neviem ako to zmenit, Porsim nemyslite si o nme ze som cisty blazon, som normalna 22 rocna mamina co lubi svoju rodinu, ale obcas ma skarede chmurave dni.

filipal
11. nov 2009

ahoj Marse!
fajn, ze si sa odhodlala napisat 🙂
tu si nikto o tebe nebude mysliet nic zle, to mi ver. a kludne sa mozes na zaciatok vyrozpravat.
v podstate sa ani velmi necudujem, ze na teba tieto stavy prisli, ved si toho vo svojom veku prezila uz dost!
kym este vacsina zien v tomto veku dozrieva, ty uz musis byt zodpovednou mamou 2 deti! klobuk dole, ze to zvladas! ano, chlapi nas uz niekedy nechcu pocuvat a ten tlak, ze musis byt silna je velky. a este ta operacia do toho! ci sa u teba jedna o depresiu neviem posudit. mozno ano. k psychiatricke by si nesla? naozaj to nie je ziadna hanba! mozes ist aj tam, kde ta nikto nepozna... nepotrebujes doporucenku od obvodneho lekara.

marse
11. nov 2009

filipal dakujem, ja by som isla, pocut nazor nestrannej osoby, mozno by dala nejaku radu, tiez neviem povedat z urcitostou ci sa jedna o depresiu, mozno len o nejku light jesennu nostalgiu 😅
ale rada sa k vam pripojim aj tak, mozno mi pomoze takto sa odventilovat 🙂

janulienocka
11. nov 2009

ahojte pokladiky, dnes som si dala polku seroxatu a cakam ci bude lepsie 😒 , vcera som nemala nic a cely den som len pretrpela, no a podla doktorky by som si po dnesnom dni uz nemala nic dat. Takze sa bojim, bojim, co bude dalsie dni. Trapi ma, ked musim cele dni lezat a neda sa mi ani poriadne hrat s malym, chudatko stale sa ma pyta co mi je ... Som rada ked navarim a nieco upracem.
Psychicky mi je velmi dobre ale fyzicky je mi na umretie. Takze je to blbe.
Kazdopadne, viem ze to treby prezit a bude zas dobre. A to plati pre nas vsetky 😵

ada32
11. nov 2009

nie nie som na materskej,skor mam pocit ze nestiham 🙂 ale to ja k zivotu potrebujem.nevydrzala by som sediet doma na zadku.
studujem,staviam domy a teraz som este zacala s pracou.ale tu mam len na spestrenie.lebo ma to zatial bavi a ked ma to prestane bavit ,tak odidem.
manzela mam vytazeneho,dve deti,doma traja psi 😝 ,takze sa nezastavim.
domacnost ,upratovanie neriesim,mame taku pani ,velmi mi to pomaha,lebo kym sme ju nemali,v kuse som behala s nejakou metlou a bola som vynervacena ze nie je vsade supercisto.to mi aspon odpadlo.

dalli
11. nov 2009

ahoj všetci,
ahoj marse akoby som čítala o sebe...akurát mám viac rokov. ja mám pocit, že zo sebavedomej baby sa stala zo mňa vynerváčená a precitlivelá osoba...mám pocit, že snáď ani poriadne nežijem...zavretá pomaly štyri roky "doma" na dedine...so strachom zo šoférovania (no snažím sa na tom už pracovať) a tak s nemožnosťou sa niekam sama dostať...a teraz aj s chorými deťmi...posledné dni som prerevala...čo už nevládzem..ani telo a psyché už vôbec nie...manžel je zlatý počúva, ale ked on sa potom trápi, že sa trápim ja a tak dokola...hovorím si, že ešte nejak vydržať kým pôjdem do roboty a budem zase normálny človek...aspoň dúfam...toľko by som chcela napísať no neviem čo skôr..už som tu raz písala...potom bolo celkom dobre a teraz no....za celé dva týždne som bola najďalej vyniesť smetie do koša...brutál pre mňa...

marse
11. nov 2009

dalli to si hovorim aj ja, ze ked skonci MD, hajde do roboty a predsa novy kolektiv, prostredie a bude aj viac roboty. a nebude cas mysliet na blbosti. Aspon takto sa upokojujem, lebo co sa mna tyka, tak mam na MD vela casu a to je pre mna hruza ked nemam co robit. este v lete alebo na jar je to fajn, som stale vonku, na stavbe alebo v zahradke, vylety...proste zmena, ale jesen a ked prsi tak sme aj zavreti s detmi doma von sa ist neda.... uz sa tesim ked napadne sneh a bude zase o zabavu postarane...hadam 😉

dalli
11. nov 2009

juj tak to ti ten voľný čas Marse vééééééééééľmi závidím...okrem chvíľky ked decká spia...môžem o voľnom čase iba snívať...im sa treba 100% venovať ináč vymyslia blbosti, alebo si môžu ublížiť, a pod....sú v rovnakom veku a je to o držku...mne aspoň trochu pomáha sa odreagovať, to že si zvyšujem vzdelanie a makám na dizertačke, len niekedy ani to nepomáha...

dalli
11. nov 2009

marse, ak si citlivá na svoje zdravie, ako prežívaš ak sú choré deti? ja to absolútne nezvládam, som jak hysterka, bojím sa každého zakašľania , či soplíka , neviem správne reagovať, som z toho potom aj ja chorá...hnačkujem a mám nenormálny strach z ich chorôb...nemôžem jesť, potom mi je zle a tak dokola...kúpila som si persen, snáď aspoň trochu sa ukľudním, nemám problém ísť za odborníkom, skôr je problémom kedy a ako? ale ked budem cítiť, že mi to už fakt prerastá cez hlavu, tak si to nejak zariadim...budem musieť 😒

kubaka
11. nov 2009

ada - ten pocit sinusoidy nahoru a dolů je známka, že nejsi stabilizovaná, že AD nefungují tak, jak by už měly, tedy je třeba žádat změnu. Pocit že je člověka vlastně úplně dobře když jde k doktori dobře znám: je to ta úzkost a vědomí, že jdu někam, kde mi pomáhají, mě jí na chvilku zbaví. TKdyž jsi pryč, cítíš se nahá a zranitelná, tudíž úzkostná. Tzn, že je to úzkostná porucha - to, co ti diagnostikovali. Úzkostné, panické poruchy a deprese jdou ale ruku v ruce, většinou se překrývají a léčí se stejnými léky - . Pokud ti léky sednou na míru, mělo by ti být do dvou měsíců mnohem lépe, žádné úzkosti, neurozy, ale dobrý pocit a klid uvnitř sebe - pokud po půl roce se velká změna nekoná a pořád máš prudké výkyvy, léčba je chybná!

deborah1
11. nov 2009

Janulienocka,
aj mne bolo pri tomto tehu v 1.trim. strašne zle-možno aj psychika,ale skôr z tehu /ni pri prvých troch mi tak nebolo/-skoro vkuse som mala nevoľnosti,málo som jedla,skoro stále ležala,robila som len základné veci-a z toho som bola unavená ako by som celý deň na poli orala 😖 Tešila som z každej sekundy,kedy mi bolo lepšie..a vlastne,možno aj pre toto som nejak nemyslela na psychiku,aj keď strach bol,ale dalo sa.Ale neboj,deń za dňom prejde,ani sa nenazdáš a bude 2.trimester a nebude ti zle,keď bude treba,môžeš potom aj lieky 😉
Adapo,ja tiež kojím bez liekov 😖 ,ale už som rozhodnutá,si ich dať predpísať,aj keď na vlastnú zopdpovednosť,lebo cítim,že ich potrebujem.V pondelok som len nakukla do čakárne,bola total plná ľudí,tak som to vzdala,skúsim zajtra.
Dalli,Marse,to poznám aj ja 😖 Andy tu raz písala,že je to súčasť depresie,také hypochondrie.Aj som sa o tom dávnejšie bavila s Miss,skúsim nájisť,kde to bolo.
Baby,ja vás nestíham čítať.Ale som dnes ako ovalená,v noci som išla neskoro spať 😅 ,ráno som skoro vstávala-išli sme s troma drobcami na sono /na 7.hod.,ale prišli sme,samozrejme,neskôr 😝 /-jeden pečeň,druhý obličky,tretí močový mechúr.

Ešte sa vás spýtam,bojíte sa prasacej chrípky? 😅 😕 😖

deborah1
11. nov 2009

Dalli,Marse-strana 24 😎

janulienocka
11. nov 2009

Dakujem Deborah za povzbudenie 🙂 , to je super ze mas styri deticky, to musi byt uzasne 😵 Ja som dnes uz aj zacala zvracat, takze ma caka vesele obdobie, ako pri prvom (tiez som prvy trimester prezivala pri zach. mise) ... Inak dnes po tej polke seroxatu som zas fungovala ako tak, horsie je co bude dalej uplne bez.
Prasacej chripky sa az tak strasne nebojim, pokial sa nejako masivne nesiri na Slovensku. Inak pozdravujem vsetky nove babule, a aj ostatne Hrosku, Filipal, Andy, Povumu, Majku, Lenku a vsetky ostane 😵

filipal
11. nov 2009

inac s tymi preplnenymi cakarnami u psychiatra je to hruza! 😠
napriklad k psychiatricke sa u nas vobec neda dovolat...telefony neberie a odkazovac ma preplneny. ja som to skusala niekolko dni. v cakarni sa caka cca 4 hodiny ☹ na prvovysetrenie sa musite objednat, mame dnes dala sestricka termin na 7.12. ! naozaj chory clovek to nie je schopny zvladnut. preto chodim do sukromneho zariadenia. ale ked si to niekto nemoze zaplatit, tak to je normalne beznadejne....v BA je takato situacia... ☹

teda, Deborah, to mas riadnu fusku! 😉
nie, chripky sa nebojim, je to chripka ako kazda ina. dolezita je spravna zivotosprava.
Ada, tak ty nemas na depresiu cas! 😉 a suhlasim s Kubakou.

alexandrah
11. nov 2009

ahojte baby, fajn, ze je tu tato tema, snad mnohym pomoze. ja som mala derpesie dlhe roky, ale cca 5 rokov je to vyrazne lepsie, uz len obcas uzkosti, a tak, nespavost strasna ... teraz nejdem rozpisovat o sebe, je to citliva tema, snad ked sa tu viac udomacnim ...
len som chcela k janulienocke - samozrejme som necitala vsetko, ale riesili ste tu, ci v tehu vysadit seroxat a tak ...a pisali ste, ze postupne ... ja skor nesuhlasim, baby, v tehu sa nemsu ziadne hormonalne lieky, vobec ziadne, a uz vobec nie v 1. trimestri, treba - bohuzial - vysadit okamzite!!!!!!!!! uz ani jednu tabletku. viem, o com pisem, bola som tehotna cca pored 7 rokmi, bola som vtedy na vela liekoch, a samozrejme o tehu som sa dozvedela cca v 5-6 tyzdni, ak nie neskor, no bolo mi tak zle, jak keby som mala umriet, babu bolo zle, aj to zle dopadlo ...proste som ani nevladala vstat - fyzicky ...tie lieky su svine. je to asi peklo, prezivat tehotenstvo bez liekov v depresiach, ale fakt ide o zivot dietatu (a pritom ja som zastanca aj liekov v tehu, ked sa mozu). teraz som ok, ale obcas - vdaka rodinnej situacii (nie manzel, ale rodicia a tak) posledny mesiac mi tiez neni moc dobre, dufam, ze to nejak dopadne, nerada by som do toho znovu sklzla, hlavne ked sa babo narodi, co bude uz o par tyzdnov... strasne vsetkym drzm palce, urcite budem sledovat tuto temu!!

andy.a
11. nov 2009

čaute,ja tiež nestíham ani čítať a nieto ešte reagovať na vaše príspevky 😕 😅 😀 😕 😕 😕

zdravím všetky nové 🙂 😉

Alli,takže si dostala AD,aké by som ti ja dala tiež,akurát,že ja by som preferovala originál Cipralex/Escitalopram je generikum,teraz od 1.10.je na trhu,je to prvé generikum od Cipralexu/ 😉 zaberá v priemere na 8.deň a má zo všetkých AD najmenej nežiad.účinkov...resp.je najlepšie znášané,tak držím palce 😉 🙂
určite to bude lepšie 😉

Ada,Serlift je AD..keď to nebolo so Serliftom dobré,mala ti dr.vyskúšať nejaké iné AD,nie Sulpirid,ktorý je slabučký,dospelým sa dáva viacmenej ako prídavná liečba pri psychosoamtických chorobách/napr.rôzne črevné-ulcerózna kolitída a pod....tam je OK/,inak sa skôr v pedopsychiatrii používa napr.na tikové neurózy-aj u škôlkarov..zvyčajne v dávke 2 až 3x denne...Sulpirid 50 mg nemôže nahradiť AD a tak sa nedivím,že sa máš stále zle.. 😒
pol roka byť na detskom lieku 😲 😲 😲

Marse,veru,aká mladučká a už 2 detičky,je toho dosť..myslím,že by ti pre začiatok dosť pomohol aj psychológ,resp.psychoterapeut a on už podľa toho,ako zhodnotí tvoj stav,ťa odporučí na psychiatriu
😕 😉

Dalli,detto 😕 😉 dokonca dvojičky 😉 🙂 😵

inak Ada závidím tú paniu na upratovanie a ostatným,že "voľný čas" 😕 😕 😀 😀 😝
čo je to ?? 😕 😕 😕 😅 😅 😅

andy.a
11. nov 2009

Alexandra,AD nie sú hormóny,to si ked zobrala ??? 😕 😕 😕

consuelle
11. nov 2009

cAUTE TAK AJ JA PO DLHEJ DOBE POTREB.PORADIT.MALA SOM POPOR.DEPKU PO 8 MES.SOM PRESTALA BRAT LIEKY KVOLI 2 TEHO V 3 MESIACI SOM VSAK POTRATILA AJ TA DOBA POTOM BOLA V POHO A TERAZ PO PAR MES.MAM POCIT ZVIERANIA V BRUCHU,BOLI MA HLAVA A ZAčINAM MAM STAVY SMUTKU...NECHAPEM A IST OPAT NA LIEKY POKL.ZA OSOBNU PREHRU...

andy.a
11. nov 2009

Filipa,je jeseň 🙄 🙄 🙄
myslím,že u všetkých psychiatrov sú čakárne preplnené 😕 😒 na prvovyšetrenie sa vždy treba dopredu objednať,to nejde tak že,príde človek z ulice,že sa má zle a že potrebuje vyšetrene 😕
keď máme denne objedn. napr. 30 kontrol,3 prvovyšetrenia + prídu pomimo akútne stavy,čo treba poslať na hospitalizáciu...ľudia,ktorým "náhle" došli lieky..ďalší dekompenzovaní...tí čo mali mať kontrolu dávnejšie,ale "zabudli"... a pod...nuž tak veru čakajú,aj tí,čo boli objednaný na presný čas,lebo všetko sa to poposúva ..tak potom všetci frflú a my so sestričkou fakt môžeme aj zdivieť ,dlho preťahujeme pracovnú dobu,aby sa všetko vybavilo 😝 😕 😅

kubaka
11. nov 2009

alexandrah - AD nejsou hormony a neděs 😉 - Dítě jsme plánovali, takže jsem o těhu věděla od 3 týdne a začala snižovat dávky. Citalecu (tento typ je velmi šetrný k organismu) až do nějakého 8 týdne, takže podstatnou dobu organogeneze - prudké vysazení vyvolá pěkné sadomaso 😝 - teda syndrom z poklesu serotoninu. Jednou jsem to zažila a usoudila jsem, že je lepší začít pomalu, ale vytrvale po dvou dnech ubírat, než to udělat naráz - bála jsem se, že z toho šoku bych naopak potratila. Celé těhu bez léků a doktor mi říkal, že pokud bude potřeba, po 4 měsíci už klidně některé mohu - nepotřebovala jsem je, až po porodu. Takže objektivní fakta jsou podstatně mírnější a záleží na jakém typu léků jsi. Jsou bezpečné a nevhodné - nejde to zobecnit na všechny 😎
Pokud ti je ale pořád nic moc, proč se k lékům nevrátíš? 😕

consuelle - vůbe, ale vůbec nemysli na to, že vrátit se k lékům je osobní prohra. Já bych to nazvala spíše osobní zodpovědnost a odpovědnost k sobě a rodině 😉 Nenech to moc rozjet, hůře se budeš vracet do normálu.

ada32
11. nov 2009

kubaka ked je to tak ako pise andy,tak sa ani nedivim ze je to so mnou stale tak.
len nechapem preco mi dala lieky ktorych ucinok je podla vsetkeho pre mna zanedbatelny.
este mam doma trittico ale to neberiem.musim jej to povedat ked tam pridem najblizsie.
ja nemam problem zaspat a po nom som do pol hodiny tvrda.a na druhy den som uplne otapena na neviem sa prebrat.takze to asi tiez nebola idealna volba.
takze asi su dve moznosti.bud sa javim ako hypochonder alebo nevie aky ma ucinok to,co mi dala.

a ja som si myslela ze je to tak normalne aj ked clovek berie AD ked sa citim takto ako na husenkovej drahe.

a pani na upratovanie mi zavidiet netreba.ti psi robia doma taky bordel,ze sa narobime vsetci aj s nasou pani.
len okien mame 27/som ich raz od zlosti pocitala ked som to mala umyvat/a ja teda nie som otrok.ved ked skoncim s poslednym aby som zacala odznova.takze to nie je manier ale skor nutnost a velka pomoc.

filipal
11. nov 2009

Andy, ja viem, ze robite, co mozete! ☹
to vobec nebola kritika psychiatrov.... nam sa vzdy psychiatricka postazuje ako ma strasne vela pacientov ako nestiha vsetko co by chcela.... ako ma na kazdeho pacienta len par minut... ☹ ☹
ja si velmi vazim lekarov, ktori este nastastie 🙂 na Slovensku ostali a robia chudaci co sa da... aj to chapem, ze treba cakat. ale napriklad moju babku tam nijako nedostaneme. ona by to psychicky nezvladla, cakat niekolko hodin.
a vobec, clovek co sa tak zle citi, ako moze vydrzat 3 tyzdne, kym ho vezmu?
je to asi skor problem maleho poctu lekarov na pocet obyvatelov, nie? nemohla som sa dovolat ani v lete, nie len na jesen..
preto si aj velmi cenime, ze si najdes cas aj pri svojej zaneprazdnenosti.. 🙂 🙂

ada32
11. nov 2009

filipal no to je pravda,na depresiu nemam cas 😨 depresivni ludia zvycajne nebyvaju taki aktivni vsak?
ale bohuzial tie uzkosti sa zakradaju ako take smrady-pardon za vyraz.
su strasne zakerne.napr. idem v aute,pocuvam radio,mam dobru naladu,citim sa normalne a v priebehu par sekund uplna zmena.stiahnuty zaludok,nervozita ,strach...ani sa neda definovat spustaci faktor,nejako tomu predchadzat alebo sa inak branit. ☹

ada32
11. nov 2009

to bolo adresovane tvojmu prispevku o 17.51

kubaka
11. nov 2009

ada - taky mám paní na úklid - holá nutnost .
Hypochonder určitě nejsi - takto se člověk nemá cítiít při AD. Nejspíš neodhadla stav, zoušela jen něco lehoučkého - evidentně je to málo. Takže to hodně jasně vykřikovat už od čekárny 😀
Triticco je prý dobré AD (mám ho taky doma jen na spaní), stačí úplně třetinka (mě dokonce na usnutí i půlka třetinky a ráno jsem fit jako rybička) ale nedá se soudit podle jednoho dne - tělo si na ně musí zvyknout. Já byla takhle přiblá po Espritalu, který je taky sedativní skoro 2 měsíce, a najednou zlom a bylo dobře úplně nafurt. (Jenže mě po tom stavu vyburcovanosti, co jsem byla předtím 4 měsíce ta ospalá oťapenost přišla ohromně vhod, )

andy.a
11. nov 2009

Ada,Sulpirid nie je antidepresívum,ale antipsychotikum/ z tých slabších/,čo sú lieky prvotne určené na liečbu schizofrénie a psychóz,ale v nízkych dávkach sa používajú aj v iných iindikáciách 😉

z Trittica 1/3 večer by si mala byť na druhý den v pohode,nie spavá 😕 😅 Trittico samo osebe v monoterapii lieči depresiu až pri dávke minim.2 tabl.večer ,pri ťažších depresiách až 4 tbl večer,lepšie skúsenosti sú myslím,keď sa ráno dá nejaké iné AD a Trittico len na noc,pokiaľ je aj nespavosť 😉

Consuelle,súhlas s Kubakou 😉 🙂
tie pseudohrdinské reči typu "chcem to zvládnuť bez liekov" nemám rada 🙄 😕 😝 to už väčšinou pac.príde v takom stave,že ide hneď na hospitalizáciu a ani sa tomu nebráni ☹ 😒
pritom kebyže sa s liečbou začne včas,mohol byť ten človek už dávno OK 😉
teraz na jeseň sa mnohým depresie vracajú,i keď boli dlho bez liekov 😉 😕 😔

Ada,27 okien ?? a izieb koľko ?? 😕 😅 tak to je sila na upratovanie,mne stačí náš malý byt 😀 😀 😝
s tým Sulpiridom to možna tvoja dr.nemyslela zle,pokiaľ si mala len nejakú úzkostnú neurózu s telesnými/psychosomatickými/ príznakmi.. 😕
ale veď na kontroly chodíš,nie ?? mohla si požiadať o zmenu lieku,keď ti Sulpirid nezabral 😕 😉 Sulpirid zaberá hneď/opakujem,nie je to AD.../,takže tých 6 mesiacov ... 😕 😕 😕