Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
15. jún 2016

@domkaaaa ja beriem trittico lebo som už nemohla ani spavať a nejedla som a sadli mi na prvú šupu aspoň podľa dr, beriem ich ale ešte len dva týždne tak mi ešte nezaberajú skoro vôbec

domkaaaa
15. jún 2016

@ametyst123 je ti dnes lepsie zlatko?

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej a zabera neurol celkom ti vymiznu uzkosti?

domkaaaa
15. jún 2016

@domkaaaa lebo ka ich mam aj po nom 😢 Len ja mam 0,25 zajtra si budem pytat 0,5

kubimatej
15. jún 2016

@domkaaaa neviem este som si nedala..minuly mesiac som brala 0,25mg a tá mi už nezaberala tak mi dali diazepam a dnes mi dala neurol 0,5mg

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej a ake mas problemy? Uzkosti? Aj na nieco konkretne?

kubimatej
15. jún 2016

@domkaaaa no diagnozu mam panicku poruchu s tendenciou ku uzkosti a polyformnym somatizáciam..proste z ničoho nič sa to u mna vytvorilo, bojim sa chodit do obchodov, byt sama doma, ked zacitim ze ma nieco boli, tak sa vystrasim a vsetko mi zacne trpnut, tlak stupa, prestavam vnimat okolie - tak taketo uzkosti mam

olivia77
15. jún 2016

@kubimatej, len tak to u teba prislo? nemala si predtym ziadne problemy? uzkostne stavy? sila, ake to mame kazda rozdielne, ze ta panika sa spusta u kazdej inak... napr, mne dojde zachvat len pri cudzich ludoch alebo teda vseobecne pri ludoch, doma by nikdy sam od seba neprisiel... u mna je to skor socialna fobia a z toho sa rozvinula PP... ja kebyze zijem na opustenom ostrove, mne nic neni 🙂 po panike ani stopy...

kubimatej
15. jún 2016

@olivia77 no ja neviem co bolo spúšťačom, ci stres, potom dve alergicke reakcie na antibiotika,..ani len netuším kedze ja som sa necitila vystresovana..takto som si za dva meaiace 7razy volala zachranku pretoze som myslela ze mam infarkt, lebo tlak vysoky, pichalo a tlacilo ma na hrudi..a vsetky vysetrenia ukazali ze mi noc nie je..a ja mam aj tak strach, ze zomriem pri takych atakoch silnych

apolka77
15. jún 2016

@domkaaaa
cau domi, no som zvedava ako dopadnes u dr., nechapem preco ten neurol dal len 0,25..ved to je davka pre deti..alebo ked mas 45kg...
ja mam tiez hrozne uzkosti, zaludocnu nervozitu, ale viem ze je to z toho, ze ad este neucinkuju..vtedy dam neurol,,inak nech ti predpise teda 0,5 hned 2krabicky..moja to tak robi..

apolka77
15. jún 2016

@kubimatej tie ataky mas lebo ad este nezabralo, nevahaj s neurolom...skoda ze tak malo dr. informuje pacientov o tom, ake su tie zaciatky drasticke...len vydrzat..

@kubimatej
@ametyst123
co sa tyka zubara.
moja dcera sa tiez hrozne bala, a to na nu zubar ani nevrieskal ani nic..proste jej vrtal bolestivo a 2roky som ju nevedela dostat do kresla...
treba rozhodne zmenit zubara, my sme presli do FAMILY DENTAL CARE..myslim ze maju ordinacie po celom slovensku.. predtym, ako som tam mala prist s detmi som lekarku upozornila, ze dcerka sa velmi boji a ze na 1x ju poprosim nic jej nerobit iba pozriet do pusy a proste bla bla...ked sme prisli dcera bola nervozna chudacik...ale fantasticka pani dr., no zazrak, zacala sa najprv s nou rozpravat, poukazovala vsetko naradie, ako funguje a naco ho pouziva...velmi mila mlada dr...aj mile sestricky..som bola v nemom uzase, moja dcera si dala na 1x spravit blombu, vraj ju to vobec nebolela...potom sme tam boli 2x za sebou a nic..nakoniec som k nim prestupila aj ja..ano, su drahsi, ale ked viem, ze deti sa tam neboja ist som ochotna aj zaplatit...mne uz bolo vsetko jedno, lebo som vedela ze dcera ma 3kazy a to len 10 rokov..ja som do 33r. nemala jedinu blombu, teraz mam dve..inak vsetko bez kazu..nastastie aspon syn ma po mne zuby dcerka nanestastie po muzovi...tak preto je laskavy lekar na nezaplatenie...

apolka77
15. jún 2016

@ametyst123
no moja mas to neprijemne s tym zaludkom, jednak si ho mala aj predtym citlivy a teraz este ATB.. 😝 😝 ani sa necudujem ze ti je zle...probiotika ti hned nezaberu...a ako dlho tie atb mas brat?
okrem toho beries tiez dost liekov, ano som sa usmiala ked krcna nevedela co je to za liek to AD ci benzac...jednoducho to tak je..ja som minule v lekarni sa pytala ci mozem paroxetin s ibuprofenom, ma hrozne bolela hlava, mlada lekarnicka to pol hodiny studovala na pc..tak nakoniec som to zabalila, ze nech mi ich da, vsak snad neumrem..proste tych liekov je milion a niekedy my, ktore to vsetko citame na nete si vieme sami lepsie naordinovat liek ako samotní dr. ci lekarnici 😕
tak nech sa ti skoro polepsi, budem drzat palce...
testy na intoleranciu laktozy prip. lepku ti robili? lebo tito ludia maju problemy so zaludkom..

apolka77
15. jún 2016

@domkaaaa

tazko povedat ktore AD je najlepsie, lebo ked das dvom s rovnakou diagnozou rovnaky liek, jednemu moze zabrat druhemu nemusi...kazdeho organizmus je jedinecny...kedze si uz tych ad brala viacej, tvoj lekar mi mal vediet posudit aj podla toho..no a co sa tyka uzkosti to je posledne na co ad zabera..takze najprv prejdu depresie, strach ale uzkost az posledna..aspon som tak citala...

janka_banka
15. jún 2016

Dievčatá aj vy ste boli také unavené na začiatku liečby? Ja som úplne KO, ani sa mi nechce premýšlať, chodím ako mrtvola bez duše ... hlava bolí a pod. ... bleee ...

kubimatej
15. jún 2016

@janka_banka no aj ja som unavená furt a od včera zase silné bolesti hlavy a tazle telo, ze hrôza..dr mi povedala, ze to je moje podvedomie psychika..ale ja sa uz začínam cítiť ako chorá..

apolka77
15. jún 2016

@janka_banka
@kubimatej

ano, ja som bola hlavne unavena, prespala by som 24/7...nikoho som nechcela vidiet, chcela som len lezat a spat...aj teraz to obcas mam, dnes 35den, uz to je lepsie, len ta nervozita ci uzkost mi vadí...

umabell
15. jún 2016

@janka_banka ano stale som spala uplne ko... To prejde..

domkaaaa
15. jún 2016

No ja okrem uzkosti nic nemam ... Co ak alventa sedela a ja ju zbytocne vysadzaˇm 😢 Aj z tojo mam uzkost

apolka77
15. jún 2016

@domkaaaa spytaj sa na to svojho dr...

teraz beres aku davku? tu nizku?

domkaaaa
15. jún 2016

@apolka77 ano tu uplne zakladnu 😢 A pri nej mam total uzkost ako ked som zacinala liecbu

domkaaaa
15. jún 2016

@apolka77 prehodim ad a uvidim pri nich ny som vhvela vydrzat take 3 mesiace najmenej ... Aj alvenru som mala uz 2 a pol a kazdodenna uzkost

olivia77
15. jún 2016

@domkaaaa, a ataky nemas? iba uzkost?

olivia77
15. jún 2016

baby, ako tie uzkosti pocitujete presne? viete mi to popisat? ja ako vnutornu tiesen, stiahnute hrdlo a take vnutorne chvenie akoby pulzovanie v tele, ked ju mam... vtedy som taka ako vnutorne zablokovana... ze mi nechuti velmi jest alebo sa naopak prejedam

olivia77
15. jún 2016

prave som mala za sebou ako keby zacinajuci atak, sla som odprevadit kamosku a uz ako som isla s nou von, ani som nechcela, lebo vedela som, ze asi to "moze" prist, ale volou som to teraz bravurne ovladla, myslim, ze za normalnych okolnosti by prisiel taky ten klasicky silny atak... kamoske som nic nepovedala, len som si v duchu pomalicky predychavala a myslela na ine veci... som sice teraz este taka vyklepana vnutri, ale tak mierne, nie je to to, co byvalo... teraz neviem, ci je to vdaka tomu serotoninu, co beriem, ze atak sa nerozvinul alebo kvoli comu... vam ataky pridu pri ADckach? alebo ste len rozochvene? a to som dnes bola v obchodnom dome, plno ludi a sice som sa tam necitila ako ryba vo vode, atak ma tam nechytal vobec, iba som bola taka stiahnuta... neuvolnena, ale od ataku to malo na mile daleko...

domkaaaa
15. jún 2016

@olivia77 mamaj ataky 😢 Ale niecasto ... A uzkost taky hnusny pocit strachu z neznameho

domkaaaa
15. jún 2016

A ked mi niekto nieco vravi ka sa dokazem sustredit iba na uzkost 😢

kubimatej
15. jún 2016

@olivia77 no tak to nemáš až také silné ako ja tie ataky..na mňa keď to príde začnem byť taká nesvoja v bruchu, zblednem, ťažko sa mi dýcha, vidím rozmazane, začne ma vnútorne a niekedy aj vonkajšie chvieť, nohy ma ledva nesú, zostanem taká akoby zmätená a do toho cítim ten strach úzkosť, že zase je to tu..a potom sa pýtam prečo ja? plačem a tak..

kubimatej
15. jún 2016

@olivia77 vlastne ja už vstávam s tým, že mi je zle a ono mi zle fakt príde

domkaaaa
15. jún 2016

@kubimatej baby a ked nemate ataky necitite uzkost cely den? Ci to mam depku? Ja uz neviě

kubimatej
15. jún 2016

@domkaaaa cítim sa taká nesvoja aj keď nemám atak, lebo furt mám strach z daľšieho :/