Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
12. aug 2016

@ariadna08 Ariadna ako čítam Tvoje príspevky tak to sme jedna krvná skupina s rovnakým "osudom" 😉 ... ja som tiež nastúpila do práce po 9-rich rokoch na MD a veeeľmi som sa bála nástupu do práce, ako to všetko zvládnem a moje psychické problémy sa vlastne vrátili pred nástupom do práce, všetko som prežívala, dramatizovala, vlastne si vytvárala scénare, ako to všetko nezvládnem,vlastne sama neviem čoho som sa bála pred nástupom do práce ... len som sa proste bála toho okamihu ... v práci som vydržala 8 mesiacov a potom som musela ísť na PN kvôli vyčerpaniu + depresia ... a vlastne prečo som sa vyčerpala? Stále som hľadala príčinu, však moja práca nie je až taká náročná,baví ma, síce kolegovia nič moc, ale kde je to ideálne ... však??? 🙂 ... postupom času a liečením prichádzam nato, že tieto moje nie sú žiaľ normálne a nechala som prácu aby ovplyvnila aj môj súkromný život, moje šťastie, moje zdravie ... áno je tam aj časť mojej povahy,mojej choroby, to tu je samozrejme ... ale bolo treba sa aj riadne zamyslieť, napísať si na papier, že čo je za a čo proti a hlavne prečo ... prečo sa bojím? Budem zlá v práci? Nebudem stíhať domácnosť? Deti? Manžela? A tá hlavná otázka: Nebudem dokonalá? Budem sa na SEBA hnevať ak v niečom zlyhám? ... a toto sú všetko veci, ktoré žiaľ oslabujú našu psychiku a naše zdravie, myslenie ... bludný kruh otázok na ktoré ešte nie sú odpovede a ešte ani teraz ich nie je možné zadať ... a kde teraz žijem? V prítomnosti? Alebo v budúcnosti? Čím žijem? Prítomnosťou alebo budúcnosťou? Nechám budúcnosť aby mi pokazila túto prítomnosť? ..... ja som si povedala, že pôjdem nato opačne ... a to napíšem, že som sa na seba riadne "nasrala" 😀 ... mňa už hneval môj prístup ... je toto možné? Pýtala som sa samej seba ... keď môžu ostatní byť uvoľnený, bez problémov tak do dokážem aj JA a verím, že aj MY ostatné !!!
Poučila som sa z chýb, ktoré som spravila :
1.každú katastrofálnu predpoveď nerozvýjam v svojej mysli a poviem si - "to len Tvoj mozog teraz tak vidí" - viem, že to znie šialene ale u mňa to funguje a v tom momente ma to ukľudní ...
2.už vôbec nebudem riešiť v práci iných a ako sa bude dať citovo sa odpútam od práce, proste tam a späť a viacej nič ... idem si zarobiť peniažky a ako odmenu si niečo pekné sebe a detičkám kúpim ...
3.v práci nebudem robiť všetko na 100% .... hihi ... ale je pravda, že ak sú dobrý zamestanci tí, ktorý chodia fajčiť každých 10 minút, robia chyby a nikto ich nevyhodí, prečo by som nemala byť dobrým zamestnancom ja 🙂 ... a o to budem mať viac energia sa tešiť s detičkami, manželom ...
4.ak nebudem stíhať domácnosť, nič sa predsa nedeje - žehliť nie je také potrebné, pomôcť môže v niektorých veciach aj manžel - nákupy,vyvešanie prádla .... a špina z dlážky neutečie a pekne ma počká do druhého dňa 😀 ... a nie je podstatné, či je špina na zemi, ale že ja som v pohode a nedovolím tej špine aby ma rozhodila !!!! Len nech pekne čaká 🙂 ...
5.budem počúvať svoje telo - ak prídem unavená z práce, dám šlofíka, deti musia tiež vidieť, že mamka potrebuje oddych ... ak mám zlú náladu, nebudem sa pretvarovať ....a dám si dostatok času na zotavenie svojich síl ... t.j.cez víkend v sobotu objednávam k obedu pizzu a v nedeľu šup k starým rodičom ...
6.budem sa venovať koníčkom a to čo ma dobíja energiou - cvičenie,sadenie kvietkov,stretnutie s priateľmi a nakupovanie kozmetiky 😀 😀 😀
Viem, že veľa píšem, ale takto som si to nejako zorganizovala v mojej hlave a od septembra šup do práce .... viem, že všetko nepôjde podľa mojich predstáv, však o tom je život, ale prestávam životu šéfovať, nechávam voľný priebeh,neplánujem, užívam si prítomnosť okamihu a hlavne žijem život !!!
Cmuk .... 🙂

domkaaaa
12. aug 2016

Ahojte bambulky 😊😊 podavam po dlhsom case hlasenie nakolko nebolo casu 😊😊 roboty plno ... Dnes som prisla na vikend domkov z rakuska a uz citim uzkost z tej zmeny akoby sa neviem aklimatizovat a citim uzkost a napatie 😢 Dokedy ma to bude drzat? Ale mam sa o trochu lepsie 😊 Alebo som si zvykla?!

simka1454
12. aug 2016

@janka_banka akoby som o sebe čítala,presne do bodky to pasuje aj na mňa,len ja som sa ešte nezbavila tých hnusných pocitov,pocitov menejcennosti a obavy čo bude ďalej,či si nájdem prácu a či sa niečoho zas nebudem báť,ši to zvládnem,či niečo nepokazím,no zatial do práce nejdem,žiadnu teraz ani nemám a psychologička mi neodporučila ešte ísť,takže som zatial pn aj si občas myslím že je mi lepšie ale nevydrží to dlho a sama viem že tie zlé myšlienky ma ničia a neviem sa ich zbaviť.

domkaaaa
12. aug 2016

@olivia77 oli miesas bachove lvapky???

olivia77
12. aug 2016

@domkaaaa ano, napis spravu, ked chces viac info...

apolka77
12. aug 2016

@olivia77

no ako som sa postazovala, spanie sa mi zazracne polepsilo..ani neviem ci bachovky ci ta valeriana, ale posledne 2dni som spala fakt tvrdsie a dlhsie...som cela happy 🙂

olivia77
12. aug 2016

@apolka77, supeeer!!! tesim sa s tebou...

miruska7979
12. aug 2016

@janka_banka Presne, ja si toto iste vravim o tom zehleni, o tej podlahe a o vsetkom..ci o pracke...a dokonca aj o tej pizzi 🙂 neriesim, ved mam len jeden zivot a ten si nedam znicit 😀 😀 😀 a presne toto si vravim o praci aj ja...vzdy som makala v praci ako srob a kde som skoncila, dali ma na ine este tazsie pracovne miesto boo som makacka a darebaci sa maju dobre, maju lahku robotu, lebo oni tazku nedokazu spravit..a tak som sa supla na cely mesiac na pnku a vegetila som doma s detmi..pani mudr. mi dala aj vychadzky, tak som si aj na zmrzku zasla...a nech robia iny 😀 minule ma stretla kolegyna a hned a ty nerobis? vravim musim stale len robit??? nemusim 😀 😀 😀 😀 Tak ti prajem nech to od septembra ide ako po masle v praci a drz sa hesla, nejde o zivot nejde o nic 🙂

domkaaaa
12. aug 2016

@apolka77 kolko dniiii uzivas?

janka_banka
12. aug 2016

@miruska7979 dakujem Miruska za povzbudive slova...😘...plan ako postupovat som si sice dala ale este bojujem veru sama so sebou a svojou povahou; teoria je super vec ale este sa o tom musim vsetko poriadne presvedcit 😸...asi sama vies ze boj so samym sebou je ten najtazsi 💪💪💪 ... Ale je dolezite,ze uz nie sme na zaciatku a tvrdo a neunavne bojujeme a nase stastie, zdravie a pohodu. Ale verim, ze o to viac si budeme uzivat zivot,kazdu minutu, sekundu... A presne ako pises mna sa tiez pytaju ci som doma;preco nerobim....no a ja v klude poviem ze ano oddychujem a je mi dobre😝😝😝...a vobec sa pritom necitim previnilo hihihi...😘...dakujem este raz!!!

janka_banka
12. aug 2016

@simka1454 simka vsak ani ja nie som este 100% presvedcena ... Logika hovori velakrat ine a emocionalna cast ine 😏...ale verim ze stalou pracou na sebe,svojom mysleni a pozitivnom mysleni dojdeme do ciela a uz budeme na tuto neprijmnu kapitolu zivota len spominat 🙌🙌🙌...

mmama
13. aug 2016

Ahojte babeny.Chcem sa vas opyt ci niektora pocas spanku nezatinate a neskripete zubami?A v podstate aj cez den ci nemate pocit napnutia v sanke ?Neboli vas z toho klb sanky?Dakujem

ametyst123
13. aug 2016

@mmama Ahojky Mmama, ja s tým nemám skusenosti, ale moje krstnatá s tým majú problém, že v noci škrípu zubami, a som sa dozvedela, že to je najskôr preto, že chcú cez deň niečo povedať, a nie je im to dovolené, že sú proste dosť držané "nakrátko", a toto sa im takto v noci prejavuje, že kedže "si nemôžu povedať, čo chcú, tak to vlastne chcú akokeby povedať v spánku"..... Ja neviem o tejto veci fakt nič, našťastie moje detičky toto nemajú, nemusela som to zatial riešiť, ale myslím si to, že asi taký človek, ktorý má pocit napätia v sánke, a ako píšeš, že až bolí, tam môže byť za tým aj nejaké to trpnutie, a to by som možno išla aj za neurologom, prípadne skús doplniť magnezium, to pôsobí prosti trpnutiu svalstva.... Prípadne, sa poradiť s lekárkou, a možno skúsiť aj niečo na uvolnenie, možno práve preto, že si stále napätá, tak sa Ti to prejavuje takýmto spôsobom... fakt neviem... možno by som skúsila na začiatok nejaké tie volne dostupné ukludnovačiky.... prípadne skúsiť Valeriánu tabletky.... na noc na spanie.... alebo nejaké čaje, ale neviem či čaje až tak budú pôsobiť.... možno aj nejaký Persen, alebo Sedaliu.... alebo Sedatif PC... sú to homeopatiká... takže je to lepšie ako nejaké chemické lieky... ale neviem, či máš aj iné problémy zdravotné ,alebo nie, a tažko takto asi radiť.... Skús napísať viac, či máš aj iný nejaký psych. problém, a či berieš aj na to nejaké tabletky... alebo nie... lebo z príspevku som to nejak nevyzistila.... 😉

ametyst123
13. aug 2016

@mmama Ahojky Mmama, tak som si googlila.... skús si prečítať toto :

http://dia.hnonline.sk/zdravie/565588-pricinou-...

romea
13. aug 2016

@ametyst123 dakujem si zlata vyskusam to tak len ten olanzapin nechcem vobec jest ale antidepresiva pojdem tak jak ste napisali zatial sa necitim fajn ale asi to bude tym ze si zvykam ved uvidim dakujem za podporu urcite sa ozvem

kubimatej
14. aug 2016

Ahojte moje..tak sa hlásim po týždni aj ja..bolo mi super, celé dni som strávila s deťmi vonku..aj keď len na dvore , ale bola som 🙂 a včera večer z ničoho nič v kľude kukám do mobilu a zrazu ťažké dýchanie, napínanie na zvracanie, nohy ma nechceli držať, len odpadnúť a odpadnúť a tlak stúpal..rýchlo som si šupla diazepam a ukludnilo ma to a o hodku som si dala aj Ad a šla si ľahnúť..zaspala som na hodku a potom zase stavy celú noc..ťažké nohy zlé dýchanie, dopotenosť..a teraz ledva stojím na nohách, mnou behá strach, divné myšlienky, nedokážem sa sústrediť..ja už neviem :(

janka_banka
15. aug 2016

Ahojte dievčatá, tak dnes deň blbec ... ja že dnes poviem šéfovi, že sa mám silu a energiu sa vrátiť do práce (doteraz ma zastupovala brigádnička) ... ale on mi povie,že som totálne nedôveryhodná, lebo som ochorela ... a že mám deti ... a bla bla bla... najskôr som plakala, bolo mi to samozrejme ľúto ... a viete čo? Teraz mi zablikala kontrolka !!!! Chcem ja pracovať s takýmto človekom ako je tento vôľ??? 🙂 ... vidím, že moja terapia a liečba má účinok .... ja sa len tak nedám, nič nekončí, len začína ... 🙂 🙂 🙂 ... idem sa venovať tomu čo ma baví, spravím si kozmetický kurz a uvidíme čo ďalej ... jupiiii .... cítim sa slobodne a šťastne aj napriek tomu, že som prišla o prácu a vďaka Bohu za takúto skúsenosť, už viem čomu sa pri budúcom zamestnaní vyhnúť ... cmuk ... ďakujem za vypočutie moje zlaté spolubojovníčky 🙂

timea179
15. aug 2016

@romea dlho beries fevarin?Zacinala si tiez 50?A ako ho beries rano a vecer celu?Ja ho beriem len par dni,takze o tom ci mi pomaha neda sa povedat.Zajtra idem k dr.ze ako mi ucinkuje

ivka1302
15. aug 2016

@janka_banka velky kompliment Janka za postoj k tvojej momentalnej situacii. Vsak nie nadarmo prichadza depresia 🌺🍀🌸❤️🤗😘Depresia nas ma zmenit a ma zmenit to s cim sme doteraz neboli spokojne a skratka sme to nechceli vidiet😊🌺❤️🤗😘Toto vsetko by sa v tvojom zivote neudialo keby si isla dalej svojim zivotom a nepocuvala samu seba. Teraz si posilnena skusenostami a pripravena menit svoj zivot😘🍀🌸❤️🤗🌺Niektori ludia by sa zosypali keby prisli o pracu ale mi vsetky velmi dobre vieme ze najhorsie mame za sebou a horsie uz byt nemoze a preto mame pred sebou nove ciele a krasnu buducnost 🌺😊🍀Janka vidis na co vsetko si vo svojom zivote zabudala ?Na vela veci ale hlavne si zabudala na samu seba a teraz objavujes to co ta tesi a co ta naplna radostou😘💞🌺😊❤️🤗Tak vykroc smelo a neobzeraj sa do minulosti ty si tak silna ze ta nikto nezastavi !!!!,😘😘😘🌺❤️😊😊😊🤗💞🌸🍀Vela vela stastia💞🌺🌸😘🍀❤️😊🤗

romea
15. aug 2016

@timea179 ahojky ja som brávala 50 mg o piatej večer ale potom mi to zmenila na 3 x za denne, teraz beriem 100 rano a 100 večer ale antidepresíva zaberajú najviac do troch týždnov tak nemusíš sa cítiť hned fit

timea179
15. aug 2016

@romea asi ten prechod na iny liek je taky...Vzdy mi nove ad zabrali hned,uvidim zajtra ci mi zvysi na 2x po 100mg a inak Ti zabrali dobre?

anina63
15. aug 2016

http://www.tvlux.sk/archiv/play/9736
Snáď táto relácia niekomu pomôže....

simka1454
16. aug 2016

@anina63 duchovnú poradňu s Jánom Bucom pozerávam je to neskutočný človek ktorý vie dodať energiu,moja dcéra ho pozná aj osobne a má rovnaký názor,on chodieva medzi mladých ľudí založil animátorskú školu a aj na youtube sa dá veľmi veľa povzbudivých slov od neho nájsť

ivcam2
17. aug 2016

@kubimatej ako by dom citala i sebe. Dlho mi bolo fajn ani lieky som nebrala a teraz po dovolenke taketo stavy. Dnes idem radsej k dr. Nohy ma vobec nenesu som slaba ako much a jest tak to uz vobec.

bambulka05
17. aug 2016

@ariadna08 ahoj. No ja mam panicku poruchu spojenu s uzkostou. Aj ja som pribrala a tiez sa bojim uz aj vazit. Lebo dokopy nic nejem a oblecenie mi je tesne. Som z toho zufala. Teraz som m

bambulka05
17. aug 2016

Pokracujem. Mala som dovolenku dva mesiace a teraz sa bojim co bude ked sa vratim. Stale sa bojim ze co pride ako budem zvladat psychicky negativne veci. A to je moj problem otazky co ak....Neviem ci dokazem niekedy popracovat na tom tak ze uz si nebudem veci pripustat. Je to v mojej hlave a mam pocit ze je to silnejsie ako ja.

bambulka05
17. aug 2016

@janka_banka ahoj Jani. Tak u mna si riadne zahviezdila a mas u mna velky obdiv. Urobila si riadny pokrok ked sa uz na veci dokazes pozerat takto. Ja stale s tymto bojujem a neviem ci to niekedy dokazem. Teoreticky uz vsetko ovladam ale prakticky mi to vobec nejde. Aj ked si vravim ze to mam vypustit z hlavy stale ma to prenasleduje a trapim sa potom. No proste emocno vzdy zvitazi nad raciom. Aj mne hlava hovori ze by som si mala najst novu pracu a tym by sa moje problemy znacne vyriesili. Ale na druhej strane nemam silu odist. Mam rada svojich ziakov ich rodicov. A su aj kolegovia ktori by mi velmi chybali. A este je tam aj moja dcera ktora chodi tam do skoly. Cize bojim sa co by bolo keby som odisla. Fakt toto riesim v hlave uz dlhu dobu. Na jednej strane viem ze by bolo fajn to zmenit a na druhej strane sa toho bojim. Taky bludny kolotoc. A preto naozaj ta obdivujem ze si to takto zvladla a drzim ti palce pri realizovani tvojich snov.

domkaaaa
17. aug 2016

@timea179 ja beriem fevarin uz dva mediace ... No poviem vam ze pri ziadnych ad som sa necitila takto unavene ... Vy sa ako citite?

timea179
17. aug 2016

@domkaaaa mne je nejak casto zle,no hrozne.Uz mam zvysenu davku,pockam mesiac ci zaberie a ked nie tak zmenim.Unavena ani niesom len nahle z nicoho nic mi pride zle ako na zomretie,ale to mi bolo tak uz pred fevarinom.A benzakom si pomahas?akym?

domkaaaa
18. aug 2016

@timea179 uz nemam take stavy aby som si musela pomahat 😊 Ked som mala tak neurolom 0,25 😊😊 uz sim len hrooozne unavena jak ziva mrtvola