Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sandra2308
20. okt 2016

@domkaaaa mne nie, musim si dat 0,5 a az vtedy citim ulavu

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mm103
20. okt 2016

@kutuska mám paretin to je seroxat,prve dni blbé ale Potom zlepšenie,drzim prsty...

olivia77
20. okt 2016

dievcata, tie ktore mate pp a beriete na nu AD, zmizol vam aj taky akoby stiahnuty krk? ze akoby vas niekto skrtil, ze nemozete tak volne dychat...ja toto este mavam a to ma najviac irituje, keby nemam toto, tak je to uplne ze super, ani neviem, ze mi nieco je... ci toto AD vyriesia, to by ma zaujimalo... lebo je to tak hnusne, ze ma to strasne znervoznuje😒

ivka1302
20. okt 2016

@ariadna08 uz som tu pisala ze lieky na myslienky neexistuju😘🌺🌺🍀🍀Tvoje myslenie a myslienky su tvoje a len ty ich mozes zmenit a najlepsie ich zmenis SLOVOM ❤️😘🌺🤗vyslovene slovo je silne a ovela silnejsie ako myslienka tak len prehlasuj to co chces aby si mala a nahlas hovor ze negatyvne myslienky nad tebou nezvitazia. Ty si ta ktora to moze zmenit nie lieky🌞🤗💞❤️🌸🌺🍒

bernusha
20. okt 2016

Mne je Elicea 👌!! Citim zmenu..☺

ivka1302
20. okt 2016

@chrumen mas krasne deticky😘❤️🌺🍀Nemoze ti niekto s rodiny pomoct ? Pisala si ze si bola velmi aktyvna a mozno ti prave toto chyba realizovat sa aj v niecom inom ako len v domacnosti. Mozno ti tymto tvoje telo hovori ze nemas zabudat sama na seba a na tvoje potreby. 💞😘❤️🌺🌸Bolo by fain keby ti deticky niekto na par hodin postrazil a ty by si svoj cas venovala svojim zaujmom potom by si robila s vacsou radostou aj povinnosti ktore ta cakaju doma. 😘❤️🌺🤗Nezanedbavaj svoje pocity. Poloz si otazku co by ta urobilo stastnou alebo co by ta naplnilo radostou a zacni sa v tom sebarealizovat😘❤️🌺🍀zelam celej tvojej krasnej rodinke vela zdravia a pokoja do srdca 😘❤️🌺🌸🌸💞

chrumen
20. okt 2016

@ivka1302 ono je to u mňa tak že potrebujem mať veci pod kontrolou - vtedy som si istejšia a zbytočne nestresujem. Jasné, že by sa niekto našiel ale momentálne akosi ešte neviem sklbiť celu našu domácnosť, starostlivosť o deti, povinnosti aj radosti. Tešila som sa na kočíkovanie a som rada ked stíham ísť po malú do školky, večer je to na zbláznenie, malý by bol len na mne prisatý, staršia potom žiarli - vymýšla si všeličo len aby som sa aj jej venovala, pre mňa bude ideál ked budeme mať ako taký režim konečne 😉 ďakujem ti za povzbudivé slová 🙂

apolka77
20. okt 2016

@ariadna08

ahoj, ake ad beries?
ak ti vsetko okrem jednej myslienky vyriesilo, tak by som ad nemenila.
Dr. je sum a fuk ake ad a kolko vystriedas ale tebe to jedno byt nemoze..ak citis ze ti ad zabrali tak urcite nemen..moja psych. by tiez hned menila, ale som to ja , kto sa s tym bude potom trapit a kedze kym sa nakumuluju trva niekolko mesiacov a vysledok stale nejasny nie som ochotna toto znova prezit..ine je, keby ti ad vobec ale vobec nesadli..

co sa tyka myslienky musis na sebe zapracovat, pretoze tie myslienky ti nikto cudzi do hlavy nevklada..nahlas si hovor opak tej myslienky ktora ta trapi...ale opakuj to casto a nahlas..napis si na papierik a zalep na miesta kde si casto /kuchynska linka, wc 😎 ,pri postel, na zrkadlo...) musi to byt pravdaze pozitivna myslienka, zaspavaj s nou a rano sa zobudzaj...uvidis ze to zabere..

apolka77
20. okt 2016

@kutuska drzim palce aby ti zabrali, na zaciatku to bude mozno tazsie ale treba vydrzat ..

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
umabell
20. okt 2016

@kutuska ahoj nezaoberaj sa tym nebooj vezmi ju s kľudom každému inac zaberaju lieky nefixuj sa nato ver ze ti pomôžu....🍀🍀🍀🍀

sandra2308
20. okt 2016

@kutuska presne tak, hlavne im ver a mysli na to,ze po nich ti bude lepsie. Mne napr. pomohol velmi.

bianus
20. okt 2016

@chrumen nemozes ist k rodicom alebo oni k tebe?

mm103
20. okt 2016

@kutuska mne bolo asi prvé tri dni tak všelijako a potom ešte zo dva týždne že prichádzal jeden príznak ďalší odišiel ale vedľajšie účinky sa nedali porovnať s alventou dokázala som pri paretine fungovať aj chodiť do práce...beriem ho mesiac a je mi o 70 percent lepšie akurát ma esre z času na čas trápia myšlienky ako dnes napr.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mm103
20. okt 2016

@kutuska liečim nimi tie myšlienky 😉

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
20. okt 2016

@kutuska

v prvom radi nepanikar, lebo si vsetky neziaduce ucinky sama sposobis
-mysli pozitivne, hned ako si vlozis tabletku do ust zaroven si povedz ako sa tesis ze budes v poriadku
-mas poruke benzac, na zaciatku si ho davaj pravidelne
-prve dva tri tyzdne som bola hlavne unavena tak som vela spala..od zaludka mi nebolo vobec zle..potom to uz bolo zo dnana den lepsie...po troch tyzdnoch som sla do prace..s benzacom som v pohode existovala takze nic strasne necakaj a tes sa ze skoro sa budes tesit na navstevy, nakupy, prechadzky...

ja som po mesiaci si toto vsetko zacala uzivat..beriem teraz 5mesiacov a som uplne v pohode..

apolka77
20. okt 2016

@olivia77 cau oli, ja toto mavam take skrtenie a hrcu v hrdle ale hlavne ked lezim a chcem spat..cez den to moc necitim...takze ani ad mi toto zatial nevyriesili...

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea179
21. okt 2016

jaaaj zienky vcera som dostala menzes,brucho ma boli ako dive,nikdy ma tak nebolelo,k tomu ma picha v zaludku a ja si zacinam namyslat somariny......uz len to mi ku stastiu chybalo ☹ 😒 dnes vonku nejdem ani na krok,idem si lahnut a prelezim cely den.U nas je strasny cas,zima,strasne fuka a kazdu chvilu zacne prsat.Takze dnes lenosim 😀

bernusha
21. okt 2016

@timea179 ahoj...ja som tiez tak,ked ma cosi boli,tak hned blbiny...😢😢😢...3 dni mi bolo super...a dnes rano som vstala-CELE ZLE!!!! 👎👎👎

timea179
21. okt 2016

@bernusha aj mne je teraz pod psa a tiez mi bolo 2 dni super.Dufam ze je to len menzesom.U nas je tma ako vecer o osmej.

timea179
21. okt 2016

@bernusha je ti zle alebo mas tie telesne priznaky?

bernusha
21. okt 2016

@timea179 ...dufam,ze Ti to coskoro prejde..🍀! No mne je desne,trasie ma,chveje,trpnem celaa,na hrudi akoby mi niekto sedel,hrooooooza!!!! 😢👊..precoo??

bernusha
21. okt 2016

@timea179 ...ja vobec neviem co toto je!!! 😈😈..ci mi ozaj cosi je,alebo je to ta hnusnaa PP..👊👊👊

timea179
21. okt 2016

@bernusha tiez tak rozmyslam 😒 uz ma napadlo ze pojdem na gastro,ale tam sa dostat tak to je umenie.Dnes nemam chut ani vystrcit nos z bytu.

timea179
21. okt 2016

@timea179 nedala si si benzak?