Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
6. nov 2016

@umabell nie mala som frontin som myslela ze rivotril ... Ale podla mna je to malo a nepomaha dnes ako som doma to pocitujem viac ako v nemocke lebo uz som bola v obxhode a idem k priateloviˇ rodicom a katastrofa neviem obsedet 😂 Odvsadial by som utekala

domkaaaa
6. nov 2016

Umka mojol uz prothiaden po tyzdni zabrat ked mam len 25 mg?

umabell
6. nov 2016

@domkaaaa neviem ci to moze zabrat po týždni ale mas trojkombináciu adeciek tak uvidis... Ano frontin je mala davka ale aspon nieco v nitre ti nedali nic... Bud trpezliva nerozmýšľaj stale nad liekmi... Dnes je na prd zajtra bude lepsie neboj🍀🍀a mozno ti budíu zvyšovať vydrz... Ja mam 2x25mg plus rivo a kazdy druhý deň sulpirid ešte

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusinda28
6. nov 2016

@kutuska tak sa aj u mňa prejavovalo keď som vysadila xanax...🙂 poradila by som pár dní počkať, mne to po čase prestalo.. 😉 držím prsty

mm103
6. nov 2016

@kutuska ja beriem seroxat 44 dní cca a neurol.. ja mám aj problémy so spánkom ale keď si nedám pol benzacu budím sa v noci... keď pôjdem na kontrolu musím povedať dr. tie neviem či mám ešte čakať alebo čo robiť...

umabell
6. nov 2016

@kutuska ano to mas z xanaxu poradila by som ho vysadit pozvolna najprv polku potom stvrtku a taak.. Nie naraz.. Ale prejde to... Skus sa poradit s lekárom ako ho vysadit... Za 4 mesiace nemozes byt sice zavisla musela by si ho brat vo veľkých davkach a dlhšie...ja uzivam rivotril uz d februara a teraz si davam matdy druhý deň polku...

gagirl
6. nov 2016

Ahojte dievcata..nemate niektora skusenosti alebo neviete aky su psychiatri,dr.Uhrin Maros a Patrik Strhan?dakujem

mm103
6. nov 2016

@umabell umka a ty si nemala problém so spánkom?

umabell
6. nov 2016

@mm103 ani nie lebo teito ad navodzuju spánok.. Bola som taka unavenejsia.. Ale ak som lubila spávať cez vikend dlhsiw uz nevydržím 6 hodi a ja vyspata a chodim v noci curat takze mam taky trhany spánok ale som fit inac😉 ty sa budis pravda? A potom nezaspis... Opytaj sa lekara nato mozno ti niečo da.. Ale ak uzivas magnezium nedavaj si ho vecer.. On ma povzbudzujuci účinok... Radsej vypi tu medovku ale dobrý je aj kamilkovy čaj...

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
6. nov 2016

@kutuska môže to byť benzak,ja beriem stale polku rivotrilu a večer helex,to je niečo ako xanax a ad paretin,tiež som skúšala benzace vysadiť a presne to som mala aj ja,beriem ich ďalej,veď sú to nizucke dávky,hlavne že mi je ok

3009
6. nov 2016

@kutuska tie príznaky sú absťáky zo xanaxu. Ja som to prežívala pred 2,5 rokom keď som nevedela po 3 mesiacoch užívania lexaurinu ho vysadiť ani postupne. Musela mi doktorka nasadiť Trittico a Tiapridal a mesiac som musela užívať diazepam. Takže každý organizmus je iný. Jeden vie aj po dlhšom čase užívania benziodiazepínov ich ukončiť bez problémov a niektorému to ide veľmi ťažko. Ak ti to neprejde, tak to povedz doktorke a určite to spolu dokážete.

mpg
6. nov 2016

@mm103 Už dávnejšie som mala problém so zaspávaním, tak mi obvodná radila najprv skúsiť Melatonín /volne predajný/ a celkom dobre zabral, aj ráno som sa zobudila a nebola som nejaká oslabená, len pri iných liekoch by bolo dobre opýtať sa svojho lekára, či to so svojimi liekmi môžte brať. Nie je ani návykový.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kachita
6. nov 2016

Je mozne, ze ako tehu mi naordinuju zelezi a ja mam ako 1 z 10 000 mam vedlajsi ucinok zhorsenie depresie? Fakt mi je otrasne. :(

umabell
6. nov 2016

@kachita ahoj a ty si vysadila adecka? Ci si ta mylim...

kachita
6. nov 2016

@umabell nie, len znizila na polovicku minimalky, ale teraz toto vsetko je take intenzivnejsie, hormony ma celu rozhodili

mm103
6. nov 2016

@mpg ďakujem krásne...o tom melatoníne som počula vyskúšam a opýtam sa dr ci môžem s adckami..bolo by to fajn keby som mohla benzac vysadiť,kedze ho mam len kvôli spánku... Inak ho neberiem.. beriem len 0,25 večer..

mm103
6. nov 2016

@kutuska a kutuska ako často za den si ho užívala ten benzac a akú dávku?

mm103
6. nov 2016

@kachita ach to ma mrzí neboj zvládnes to..

1andrea111
6. nov 2016

@kachita blahoželám k tehotenstvu. Držím Ti palčeky, nech to všetko v pohode zvládneš. Ja si nemyslím, žeby to bolo železom. Nemôžu to byť len hormony? Dopĺňať železo prirodzene nejde? Držkaj sa

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mm103
6. nov 2016

@kutuska ja užívam neurol ako som spomínala.večer najskôr 0,5 ale teraz som znížila na 0,25 a tiež sa poohliadam po niečom po čom budem spať bez benzacu...

kachita
6. nov 2016

@1andrea111 dakujem, ja neviem z coho to je, ale so zelezom horsie. Aj ked je mozne, ze proste hormony robia svoje.

kachita
6. nov 2016

@1andrea111
@mm103 viem ze vydrzim ale ta neschopnost sa tesit ma zarmucuhe

sandra2308
6. nov 2016

@kachita jej Kati, tesim sa, ze vam to vyslo.😊 Aj ja som brala zelezo, ale mne bolo tak zle,ze asi vsetko dokopy. Ja si.tiez myslim, ze su to skor hormony. A zo zaciatku ti bolo dobre, ked si znizila AD?