Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
31. jan 2014

@lucinka0921 no teda ty si dnes sikulka 🙂 ...na mna rano prisiel mierny atak ale to bude asi s toho,ze sa trapim..

lucinka0921
31. jan 2014

@172 a co ze sa deje,ze sa trapis moja?

172
31. jan 2014

@lucinka0921 to vies mam "uzasnych" surodencov,chcela som aby mi prisli pomoct s maminou a tak nech mozem trosku si oddychnut a dostala som vynadane a vraj si mam zbalit kufre a najst si byvanie ked sa mi nepaci...staram sa o rodicov 5 rokov nikde nechodim a toto je podakovanie..

lucinka0921
31. jan 2014

@172 no tak to ti nezavidim,ani sa necudujem,ze sa necitis najlepsie....Jo mi je luto...Ale takto to byva,clovek sa stara,pomaha ako vie a nakoniec je aj tak ten najhorsi....Ale neboj moja,bude dobre

aneta174
31. jan 2014
kvixa
31. jan 2014

@svija Ahoj akurat citam tvoj prispevok. Ja mam presne toto iste. Este som nikoho s takym niecim nestretla..tiez to periferne videnie.ja som si zacala nahovarat schizu,takze som dostala este bonus depku z toho. :-P ake lieky uzivas? Ja mam 1x ad . Beriem fevarin 50 a teraz mi ho zvysila z 1 denne na 1-1-0 a po 2 tyzdnoch teraz 2-1-0 ktomu lexaurin,kt.mam dobrat a koniec mam tam este na 2dni a bojim sa-ze to nedam bez neho. . Pri zvysovani davky mi byva vzdy horsie resp.vzdy mam tie stavy intenzivne. .

bety222
31. jan 2014

@172 ja viem ,ale momentalne sa ho bojim,a viem že keby som sa s nim stretla,ked by vobec prišiel tak by som tam plakala a to nechcem aby on ma videl taku že mometalne som mimo,ved mi pisal v nedelu a nič len že daj si tabletku aby si bola normalna,tak som mu napisala že chvala bohu od kedy niesom s nim tak tabletky nemusim brať,ale beriem len nechcem aby to vedel ,lebo mi povedal že moje zdravie použije proti tomu aby mi dceru zobral,magor len same vyhražky,minule mi navrhla psychologička,že urobime to tak že si nas da akože obidvoch predvolať,aby sme riešili dceru,lebo som s nou k nej chodila,lebo ja viem že ja by som ho hned poslala do teplych krajin,lebo on je niekto viacej ako my všetci

bety222
31. jan 2014

@172 to vieš dobre za dobre nečakaj,moja sestra tiež da prednosť pred všetkymi ako predo mnou,ale keby trebalo im pomocť tak my by sme nedokazali povedať že nie,,ked sa mojej sestre narodil syn ,bola som pri nej 4mesiace,bola u našich,ked sa mne mala narodiť dcera tak mi povedala,no šak že ti pomožem,,,a vieš čo ,,ešte ani do nemocnice ku mne neprišla,a videla ju prvy krat ked mala 1mesiac,a potom ju nevidela ani ona ani naši 5 mesiacov a nikomu sme nechybali,vieš čo mi hovory moj priatel,,,trap sa len nad tymi čo sa trapia nad tebou,a ostatnych vyhod z hlavy,,,mala som kamošku najlepšiu,,,pred 2rokmi mi volala že jej ve velmi zle ,že potrebuje lieky,,male dieta mala doma sama,,tak som jej obvolala lekarov ,ktory by ju mohli zobrať,este v ten den,podarilo sa mi zaplatila si 20eur a poobede ju vyšetrila jedna psychyatrička,pokial jej zabrali lieky bolo jej hrozne ,oli sme skoro cele dni na telefone,len so ju pitata že tie učinky musi vydržat ,že to zaberie,zabralo teraz je jej až velmi dobre,a čo ja,,chcela som od nej aby som mohla u nej prespať,lebo som musela ist ne magneticku skoro rano ,a vieš čo mi povedala,,,,,joj ta vieš bude moj muž doma ,tak nie,,,,a ked jej bolo zle vtedy jej nevadilo že jej muž je doma a so mnou vola,,velmi ma to boli,lebo som si boli lebo som si bola ista že to je jediny človek na ktoreho sa možem otočiť s čim kolkek,ano len cez telefon,,,takže len čakajme dobre za dobre

katka694
31. jan 2014

@bety222
Bety, si v ťažkej situácii, ale nič nie je nemožné 🙂 Tvoj bývalý manžel sa očividne hrá na Pána Božského. Úplne ťa chápem, že je náročne riešiť problémy svoje, konflikty s dcérkou a zároveň čeliť Božskému. Naši sa rozviedli, keď som mala 14 rokov. Mama mne a bratovi viac-menej bránila, aby sme s ním chodili na dovolenky a na návštevy k nemu. Dnes je situácia taká, že som ho skoro 20 rokov nevidela. Každé dieťa by sa malo podľa mňa stretávať so svojím otcom, nech je akýkoľvek (zakiaľ dieťaťu neubližuje). Keď to nejde riešiť z jednej strany, skús to z druhej: možno by bolo dobré, nechať dcérku "vychladnúť", a potom ju uistiť, že ju máš rada, a chceš pre ňu len dobre ... a hlavne si s ňou dohodnúť pravidlá (že ako prvá musíš vedieť, kedy, kam a na koľko dní pôjde s otcom na dovolenku, že si za ňu zodpovedná, a keby sa jej nebodaj niečo stalo, ty nesieš následky). Držím ti palce, keď to momentálne nejde s Božským, tak to určite nejako pôjde s dcérkou. Drž sa.

esselte
31. jan 2014

@bety222 Možno by jej bol pomohol odklad v 1.ročníku, aby sa ešte vyhrala v škôlke a veľký vplyv má na ňu určite váš rozvod, ťažko to zvláda, neverila by si, ale deti to veľmi ťažko spracúvajú, ešte ťažšie ako my, skús sa porozprávať aj s bývalým, ak sa to dá, všetko je to pre dobro dieťaťa, ak je debil, tak to nepochopí, ale ak má aspoň za mak inteligencie, tak sa bude snažiť to s vami vyriešiť, možno jej kadečo rozpráva, ale povinnosti necháva na teba, skús nájsť aj malej záľubu, ktorá by sa jej páčila, napr.gymnastiku, plávanie, tenis a tak.Skús sa jej spýtať, čo by sa jej páčilo, zájdi s ňou do kina a stále sa rozprávajte, o otcovi nikdy nehovor zlé veci, vysvetli jej,čo je to vzťah dvoch ľudí a že to, že ste sa rozišli,neznamená, že už ju nemáte radi.Ona proste to učenie nevníma, žije vo svojom svete a ja si myslím, že je to preto. A nezabúdaj, že keď máš ty zlú náladu, prenášaš ju aj na ňu.Zájdi aj za jej učiteľkou, ako je to vlastne v škole, čo na nej spozorovala, či nie je problém aj tam,Zisti aj názory na učiteľku, aj od malej, či ju má rada, či na ňu nekričí, ak by to potom ináč nešlo, ale to je krajná možnosť, daj ju integrovať.A čo ti odporúčala tá špeciálne pedagogička?Vieš,nie každá je dobrá odborníčka, ja rodičov posielam za takou, čo mám aspoň trocha otestovanú.Aký napísala záver vyšetrenia?

esselte
31. jan 2014

@172 Ak by si mohla, nakop tých svojich súrodencov do zadku, alebo im prejdi cez rozum a nájdi si nové bývanie, rodičov im nechaj na krku, viem, že rodičov určite ľúbiš, ale veď na nich nie si sama a aj ty potrebuješ oddych.Pre potešenie si pozri môjho vodníka

esselte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
31. jan 2014

@bety222 Podľa tvojich ďalších príspevkov je to jasné, to všetko robí ex, zastav ho, čím skôr, on jej rozpráva, že si na liekoch a tak, proste obyčajný debil,nekopať ho rovno...,veď vieš kam, aby si už nemohol ani škrtnúť, somár, normálne ma rozčúlil. Ty mu o sebe nehovor vôbec nič, povedz, že už nijaké lieky neberieš, daj si nový účes, nový vzhľad, oblečenie, nech zíra a pred malou buď stále v pohode, vôbec sa mu nedaj, sme tu všetky s tebou.S malou zájdi ku psychologičke a skús jej predtým vysvetliť celú situáciu, určite ti poradí, čo a ako.To on jej rozpráva nezmysly, aby si sa ty vynervovala, no pravdupovediac nezávidím ti...

lucinka0921
31. jan 2014

@esselte ejha,kocka si bola 😉 To su ale masky,od vymyslu sveta 🙂

172
31. jan 2014

@esselte najradsej by som ich veru nakopala,je smutne ze musim takto pisat o surodencoch ale uz mi veru dochadza trpezlivost...keby nebolo dcerky slubila som jej totiz ze neodideme,ona je na nich dost naviazana tak uz som davno prec...beru ma hold ako neschopnu sa osamostatnit! Aaa vraj som zdrava co si vymyslam hmm...ked som bola naposledy u doktorky dala si ich zavolat a jasne im povedala ze ma maju vymenit ze navladzem teraz okolo rodicov ..myslis ze prisli?? Zostali radsej tichucko az dodnes...nebyt mojej dcerky nedam to..to je moja pomoc!! Aspon tu si mozem postazova t aj ked viem, ze kazdy mame svoje problemy ...diik 😉

172
31. jan 2014

Bojiim toho zvysenia ,uz hodinu drzim v ruke tabletku ... 😠

esselte
31. jan 2014

@lucinka0921 Ale kočka, pár kíl je tam naviac a trocha viac ako pár, ale čo narobím

esselte
31. jan 2014

@172 Tak ju nedrž, ale si ju daj, musíš byť v poriadku, už len kvôli tým tvojim problémom, ešte, že máš dcéru, pozeraj na seba a na ňu a doslova sa vyprdni na ostatné, zvládneš to a budeš mať pár dobrých schodíkov do neba, keď sa tak staráš o rodičov

172
31. jan 2014

Bojiim toho zvysenia ,uz hodinu drzim v ruke tabletku ... 😠

bety222
31. jan 2014

@esselte baby ona s nim može byť kedykolvek,a na kolko chce,cez letne prazdniny bola u neho 3 tyždne julove,2 posledne augustove,mal s nou byť a ju nechal u svojej frajerky a skončila som snou v nemocnici zo zlomenou rukou a vyskočenim lakťom,museli ju operovať,a dcere povedal že ked sa jej dačo stane pri nas tak nas vlastnymi rukami zabije,všetky prazdniny su spolu ,ked ju zobral 23.12 prišla na novy rok ,ešte aj na vianoce ju mal 2 roky,ja som tu prepalakala ale bola s nim,len aby dcera netrpela,že s nim nemi,a oni sa ku mne takto spravaju,za nič ma nemaju,a furt som len ja ta zla on je otec dokonali,a ja nič,

bety222
31. jan 2014

@172 neboj sa len si ju zober a ked budeš dačo citiť tak si daš hned nato,ja mam oxazepan,aj ty určite maš dočo,len si nesmieš namyšlať že ti bude zle,nebude

bety222
31. jan 2014

@172 ten kto to neprežil ti nikdyyyyyy neuveri ,čo ti je ,čo sa deje v našich hlavach,ked to pride,ake musime byť silne aby sme neskončili v nemocnici,pokial lieky zaberu,musime si veriť že bude dobre,len to je dlhšia liečba,a len to vydržať

bety222
31. jan 2014

@katka694 aj ja som toho nazoru,že potrebuje aj jeho a preto možu byť spolu kedy kolvek,každy den jej hovorim tatovi si volala,nieeee,ked on mi nevola tak ja mu tiež nebudem volať,robim všetko preto aby čo najmenej ten rozvod pocitila,

esselte
31. jan 2014

@bety222 Musíš si malú získať na svoju stranu, aj keď ti nie je veľmi dobre, tvár sa, že ti je vynikajúco, aby videla, že si ok a to isté pred ním, musí to byť riadny ch.., a to ťa nechal pre frajerku?Asi na malú veľký pozor nedávala, keď si ublížila! Daj mu najavo, že si jej matka a neplač pred ním ani pred malou, je to 8 ročné dieťa, ona už veci chápe a on do nej určite hustí samé somariny a bohužiaľ má silnejšiu povahu ako ty, ale neboj sa, aj jemu sa to raz vypomstí, pán boh, ak veríš, vidí všetko.No nebudem ti tu dávať kázeň,prepáč.

soniada
31. jan 2014

AHojte dievcence tak ja Vas len citam zatial a len v kratkosti...DRZTE SA 😉

bety222
31. jan 2014

@esselte som veriaca,to neni kazen ale ja rada sa rozpravam s ludmi,aj som rada ked mi niekto poradi,ja som s nim bola 11rokov a z toho som 8rokov trpela tymi depkami,strachom a všetko okolo toho,a z jeho strany vieš čo bolo,same vysmechy a len vždy ty nie si normalna ,daj si lieky,a same uražky,ja som mu povedala že koniec,lebo sa to už nedalo vydržať,vieš ako mi mala plakala ked sme boli spolu,kopala do dvery,hadzala sa,musela som ju držať v naruči aby sa upokojila,a odkedy som odišla tak to už rok a pol nemala tie take stavy,upokojila sa,len keby on jej tym čo robi neubližoval,

172
31. jan 2014

@bety222 presne ako by si opisovala mojho ex!!! tiez ma vedel iba ponizovat myslel si ze ked beriem AD tak ze viem iba plakat a bat sa ho...nie pozbierala som vsetku silu dohodla stretko povedala som si podmienky nadala mu aj neslusne ..mozem ti povedat ze zostal ako pribrzdeny sediet a nechapal.Mne sa tak ulavilo....ja som tiez nikdy nebola proti tomu aby si dcerku bral...NEBOJ SA HO! Daj mu najavo ze si SILNA!

172
31. jan 2014

@soniada dakujeme 😉

soniada
31. jan 2014

@172 a kludne zvys neboj sa ! beru aj ovela vyssie davky 🙂 ulavi sa ti , stoji to za to,..