Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
9. apr 2016

@slavka1307 nie kľudne píš, sme tu preto ... len to bolo asi zle formulované ... pomáhame si navzájom, modlíme sa a držíme sa ... toto je lepšie ako terapia u doktorky alebo diazepan 😀

qidko
9. apr 2016

@slavka1307 prepac za moju reakciu ale tak ako pisala janka_banka sme pre ludi takpovediac ine ospravedlnujem sa 😅

slavka1307
9. apr 2016

@janka_banka
@qidko
Ide o to, že môj muž sa už pred rozvodom vyhrážal že mi zoberie deti, lebo som debilná. Moja mama sa síce nelieci, ale tiež nie je na tom dobre. Preto sa bojím, keby som išla do nemocnice, tak mi ich určite zoberie.
Ale ďakujem za pochopenie.

qidko
9. apr 2016

@slavka1307 nie nie sme radi budeme ak sa knam pridas pokial ti to pomoze budeme radi ze si s nami tak este raz prepac a vitaj medzi nami 😀

slavka1307
9. apr 2016

@qidko Ďakujem. 🙂 Ja sa liečim vyše 10 rokov.

qidko
9. apr 2016

@slavka1307myslim ze to nie je dovod na odobranie deti pokial je o ne postarane vzdy sa uprednostnuju matky a depresia je choroba ako kazda ina len ju treba liecit a nepodat sa ak budes potrebovat vyrozpravat kludne pis tu sme ako rodina a radi pomozeme ak vieme

qidko
9. apr 2016

Dievcata moje prajem pekny zvysok vecera idem pozerat telku len neviem do kedy vydrzim ide na mna spane DOBRU NOC

bambulka05
9. apr 2016

@qidko no ja soom brala aescin tiez ale nezaberal. No potom sa to zhorsilo ale to ma poslali uz na psychiatriu. Kde mi diagnostikovali somatizacnu poruchu. No tak beriem lexaurin magnezium a citalec 4 tyzdne.

bambulka05
9. apr 2016

@janka_banka ahoj jani aj mne moc to pocasie neprospieva. Zase sa ozvali fyzicke priznaky. A hlavou mi behaju myslienky ci budem vobec niekedy OK. Tak tebe dali na to diazepan. No a hned ti zabral?

euka210
9. apr 2016

baby, aky mate nazor na dojcenie s Escitlopramom, Rispenom a pri krize Xanax? Vsetko nizucke davky.

qidko
10. apr 2016

@bambulka05 rozmyslala som ako sa toha zbavit skusala som aj maste a niekedy zaberie jazevecia mast 🙂 len skoda ze to nechce celkom prestat 😠 dnes v noci to bolo celkom fajn ani paplon nevadil ale citim to vzdy a hrozne ma to vytaca neviem si predstavit ze ma to bude sprevadzat do konca zivota 😖 jedna pani od nas trpi uz 3r. je onkologicka pacientka hovorila ze jej pomaha ked si nohy da vysie ako hlavu ma ,elektricku polohovatelnu postel,ale su noci kedy vobec nespi lebo to mravcenie je hrozne

Dievcata pekny den prajem u nas je zatiahnute a celu noc lialo idem navarit a potom sa uvidi co dalej 😀

janka_banka
10. apr 2016

@bambulka05 Ahoj bambulka moja...no zaberať mi to začalo tak cca po týždni, ale predtým som mala Helex na úzkosti a to mi nezaberalo....tak to mravcenie nebolo z úzkosti ale rozdrazdene nervy...doktorka trafila....treba skúšať...inak zase dnes deň na prd...ráno som sa zobudila celá roztrasena, nechapem prečo...potom placem, potom frknem diazepan...stále dookola...prečo stále placem??? Nejako to na mňa všetko dolieha....pocit smútku...ale odkiaľ sa to berie a ten plač ma tak rozrusi, ze mi ne zle aj na tele...ako sa zbaviť tých myslienok??? Nie si aj Ty potom z toho unavena2??? Pekný dnik Ti prajem 😘❤😘

ivka1302
10. apr 2016

@janka_banka ahoj moja pamatam si ze ja som mavala presne take obdobie plakala som a nevedela som preco jednoducho som musela zo seba dostat ten strasny smutok🤗🍀😘😊❤️❤️🌺🌸🌺a potom sa mi vacsinou ulavilo a mohla som zase trocha fungovat😘💞🍀😊❤️🤗🌸🌸🤗Keby ku nam nasa dusa prehovorila a povedala nam na rovinu co od nas chce tak by sme boli usetrene vsetkych tychto trapeni😘🤗❤️😊❤️❤️🌺🌺💞💕Ale to by sme tu nasu dusu asi iba vypoculi a zili dalej zivotom akym sme zviknute bez toho aby sme sa snazili nieco zmenit. 🌺😘🌺🌸❤️❤️❤️Je velmi tazke rozumiet zranenej dusi ale mozme sa naucit pocuvat nase vnutro. Jani ked sa ti chce plakat tak plac nedrz tu bolest v sebe ked si nastvana na cely svet tak mas na to pravo nikto nie je dokonaly anikto nema pravo sudit ta za to aka si. Objav v sebe pravu Janku odhal to co chce tvoje prave ja nechaj myslienky plynut bez toho aby si stale nieco riesila😘🌺🍀❤️❤️Cim viacej riesis tym viacej sa do vsetkeho zamotavas hladas stastie a pritom ho mas nadosh otvor oci a vyjdi z toho bludneho kruhu neries ako ti je zle ale povedz si dnes je novy den a chcem si ho uzit💞😘🌺🍀❤️❤️🌺😘🤗Jani ja si hovorim take afirmacie ze som silna lebo mam vieru v Boha a ze Boh ma miluje a odovzdavam mu moj zivot nech on zmeni to na co ja nemam silu🌺😊😘🌸❤️❤️🌺🤗🍀🍀Nesnaz sa vsetko tak pevne drzat v rukach nechaj tomu volny priebeh Janka skusala si aj relaxacie?mozno pri dvoch detoch ani vela casu na to nemas ale vecer si skus len tak sadnut sama pocuvaj krasnu hudbu a dychaj z hlboka pozoruj ktore myslienky ta naplnaju stastim spytaj sa sama seba co by si chcela a jednoducho iba dychaj a pocuvaj 🌺😊🌸🌺🌺❤️😘🤗Ked si stale niecim zamestnana a utrapena tak nemozes pocut co ti tvoje JA chce povedat😘🌺🍀❤️🤗😘Je to dlha cesta ale oplati sa nou kracat💞🌺😊🌸❤️🤗🌺💞🍀Chcela som tam napisat ze sa na konci tej cesty vsetky stretneme a otvorime si flasu vina hahaha😘💞🌸❤️❤️🌸❤️🌺🤗

janka_banka
10. apr 2016

@ivka1302 ahoj Ivka moja drahá...ďakujem za krásne slová plné povzbudenia a lásky ❤😘❤...ani nevies ako mi pises z duše...aj ja placem a placem ...moje vnútro plače...niekedy ani neviem preco 😞...proste depka a ja jej toľkokrát dovolím nado mnou vyhrať a utapat sa v nej 😪... Mám pocit, že som celý život robila to, co chceli ostatný a zabudla na svoje ja...aj ja sa obraciam na pana Boha...a veľakrát sa ho pýtam prečo to všetko dovolí, prečo práve ja...ja musím takto trpieť....a niekedy ho zato obviňujem 😳...ale on vie čo robí a učí ma tym niecomu...ale sama vieš aká je to neskutočná bolesť... Zajtra hneď ráno idem k lekárke a nechám nech rozhodne...ak bude potrebná nemocnica, tak šup tam ❤❤❤...potrebujem oddych a načerpať síl...a to sa doma pri deťoch a práci nedá...vies to sama...a ak ma vyhodia z prace, neriešim...príde nová a ja chcem byť zdravá, zdravá matka a manželka a hlavne šťastná a spokojná osobnosť 😁😁😁... A ako je v nemocke??? Nemáš pocit, že ta dopuju liekmi??? 😳...ja sa toho bojím...a pis si, ze také šampanské bude buchat ako hrom na konci nášho vitazstva 🎉🎊🎈💝

ivka1302
10. apr 2016

@janka_banka neviem ako postupuju v nemocnici nikdy som tam nastastie nebola ale spytaj sa aj svojej doktorky ako to tam v tvojom pripade budes mat🌺😊😘🍀❤️🤗🌸🌸Mozno ti nasadia tu spravnu liecbu a ukludnis si mysel vypnes od kazdodennych starosti a mozno si uvedomis ako ti vsetci chybaju a co pre teba znamenaju. 🤗💕💞😘😊A mozno si aj tvoj manzel uvedomi co ma doma a aku hodnotu pre neho mas💞🤗🍀😘❤️🌺🌺🌸Nebran sa nicomu vsetko ta posuva tym spravnym smerom nechod proti prudu nechaj sa prudom unasat a nemusis vynakladat tak vela usilia pri zdolavani💞🌺🍀😊❤️❤️🤗🌸Janka sme tu vsetky s tebou a drzime palceky si silna ciel mas na dosah💞🍀😊🤗💕🤗🌸obijmam ta❤️❤️❤️❤️🤗🤗🤗🤗

evak12
10. apr 2016

@janka_banka ano moja,potrebujes oddych,ja som v nemocnici a veru odychla som si,hoci to bolo zo zaciatku tazke,aspon tie prve dva dni ☹ ,ale ked mas milujucu rodinu,ktora ti pomoze a podpori tak to je najdolezitejsie ....inak su tam pacienti,pri ktorych som najprv mala pocit,ze moj problem je oproti ostatnym,len kvapka v mori ....drzim ti palceky

ivka1302
10. apr 2016

@evak12 kedy ta pustia z nemocnice uz sa citis lepsie? Ake lieky ti nasadili?🌺🌺🌺🌺Uvidis ze to bude kazdy den lepsie a lepsie a nemusis vecne riesit bolest a myslienky. 💞🤗🍀🌺😊❤️😘🌸😘Oddychni si a zacnes mat znovu chut do zivota po kazdej burke zase vyjde slniecko tak je to aj v tomto pripade. Naberies silu ist dalej a naberies sebavedomie ktore ti pomoze na dalsej ceste🌸🤗😘🌺🍀❤️🌸🤗💕💞vela vela stastia a sil 😘💕💞🤗😊🌺🍀❤️❤️❤️

evak12
10. apr 2016

@ivka1302 ahoj,uz som tam od 17.3,a v utorok by som mala ist domou,ano citim sa ovela lepsie,len tie myslienky,ze co ked ......ja som brala paretin 9 rokou,ihned mi ich vysadili,lekar na ktory ma prijal len krutil hlavou,ze tie lieky mi uz ani nemohli zaberat,ze som mala mat davno ine .....teraz beriem Dulseviu a Tiapridal .....,a hlavne vela sa modlim,ale ako sa hovori je to beh na dlhe trate .......dakujem za kazde jedno povzbudenie 🙂

kafulienka
10. apr 2016

Ahojte,presne ako pisala ivka1302, tak aj ja sa ucim ,neriesit, a odovzdavat ,to, Bohu, proste nechciet to vzdy mat pod kontrolou...pripajam link,ale je v angline, 😎

Season.org

vepoet
10. apr 2016

ahojte maminky, prosim Vas, po 4 rokoch som opat zacala uzivat serift, vtedy som nan dobre reagovala, pomohol mi, teraz ako som ho zacala brat zostala som strasne chora. rada by som vedela, ci niektora z vas mala podobnu reakciu na AD - mozno zhoda okolnosti, prejavy su ako pri pelovej alergii- zapal hornych dych. ciest, svrbenie v ustach, zvysena teplota, bolesti hlavy a noh... ln chcem vediet, ci niekto takto zareagoval na erlift, alebo proste som to v blbj dobe zacala brat a mma nov alergiu na pely. dakujem

labajka
10. apr 2016

Mavate ajvy stavy,aj ked beriete AD ze vam je smutno a tak nervozne?prejde to?

vepoet
10. apr 2016

teraz som zacala opat po 4 rokoch a je to len tyzden... ale ja som uz 3x na AD, ano byvali take stavy ale nebolo to v takom rozsahu ako bez liekov... nechcela som ist opat na lieky ale serlift je asi nieco najjedmnejsie z AD, vlastne ani neoblbuje mozog len podporuje uvolnovanie serotoninu a tak sa clovek citi stastnejsi... proste radsej si dat malu davku liekov ako preplakat noci, citit sa zle a byt v konecnom dosledku zla aj na ostatnych... len teda neviem, ci mam alergiu na lieky alebo na pel... ci mozem na lieky tak reagovat tak ako by som mala pelovu alergiu...

janka_banka
10. apr 2016

@labajka mávam mávam aj ja také stavy ... lieky nie sú všetko, ale aj terapie, a premýšľanie odkiaľ sa tieto stavy berú ... niekedy sú horšie dni, ale treba si vždy povedať, že zase bude lepšie ... neboj bude dobre .... 🙂

bambulka05
10. apr 2016

@qidko ahoj. No ako aj ja som skusala vsetko mozne maste lieky obstreky. Ale nravcenie preslo az do takej elektriky po celom tele dokonca aj jazyk. Bolo to hrozne. Myslela som ze sa zblaznim. Stale zijem v strachu ze sa to vrati. Bolo to hrozne. Po zacati uzivania lexaurinu magnezia a citalecu sa to zlepsilo. Mozem s tym fungovat. Ale stale som sa toho nezbavila. Na poslednej kontrole mi psychiater povedal ze to chce cas. Ze este beriem kratko AD. 18. idem na neurologiu po vysledky z EMG som zvedava co mi tam povedia. Tiez sa niekedybuz snazim s tym naucit zit. Bojim sa ze uz sa toho nezbavim. Mam kolegynu ktora je onkologicky pacient a tiez mala toto mravcenie. Psychiatricka jej nasadila AD. Az tretie jej zabrali. A odvtedy ma uz dlho pokoj. Samozrejme ze stale uziva AD. Lebo vzdy pri vysadeni sa jej to vrati. Psychologicka ma uci ako s tym zit. Myslim ze mi to velmi pomaha. Pokial ide o tu chrbticu chodim na rehabilitacie a cvicim tam SM system. Celkom mi to pomaha a mam aj doma tie popruhy a cvicim. Ale vzdy radsej cvicim a tou pani lebo mi kontroluje drzanie tela. Teraz tam chodim raz do tyzdna. Potom budem chodit aspon 2x do mesiaca. Platim si za kazde 16 eur.

bambulka05
10. apr 2016

@janka_banka ahoj. A ten diazepan ti dala psychiatricka? Nie si po nom moc utlmena? A ake mas davkovanie? Ale to ti ryhlo zabral. Boze a ja 4 tyzden a stale nic. Ale psychiater mi tvrdi ze este je to kratka doba. Aj psychologicka ma takro ukludnuje a uci ma nepripisovat tomu dolezitost. Ja to citim to mravcenie hlavne v klude. Stavy uzkosti uz mic nemavam. Uz neplacem a nemam ataky. Toto sa mi upravilo dost rychlo. Este ma niekedy prepadnu cierne myslienky ale snazim sa ich zahnat pracou - hackujem alebo riesim osemsmerovky a sudoku s dcerou alebo jej pomaham s kreslenim mandal. Vtedy sa fajn odreagujem. A este som zacala pozerat zufale manzelky. Uz som to niekedy davno pozerala a strasne sa mi to pacilo. Tak som sa dala na to znova. Zasmejem sa a hlavne si uvedomujem ze treba zlahcit v zivote. Zatial mi to ide tazko ale robim male pokroky. Skus aj ty niecobz tychto aktivit mozno ti to pomoze.💓

bambulka05
10. apr 2016

@janka_banka a co sa tyka tej nemocnice mne povedala jedna terapeutka ked bolo so mnou zle a prisla som prvy raz na psychiatriu. Len ssom plakala a rozoravala co ma trapi. Ale stale som je opakovala ze ja tam nechcem zostat. Ona mi vtedy povedala ze niekedy je ten pobyt vybornym riesenim. Nakolko si tam najmenej tri tyzdne. Nasadia ti liecbu a mad cas na seba. Dokazes zrelaxovat a zistis co je hlavnym spustacom. Neviem nemam osobne odskusane. Nakolko som tie najhorsie stavy prekonala. Ale urcite keby som mala tie stavy stale isla by som lezat. Tak ak si sa tak rozhodla a ma ti to pomoct urob to. Potom uz len budes lutovat ze si to mala urobit skor. Drzim ti palce. Nech sa rozhodnes akokolvek budem tu pre teba a podoorovat ta.

tslobik
10. apr 2016

Ahojte babulky......"hlásim" 😀 sa po víkende.....Náročný.....ale zvládla som. Budú ešte náročnejšie......Bola som u rodičov....ošetrovala otca, varila mu kašičky, nakoľko nemôže jesť má tú tracheostomiu a všetko mu zabieha, poupratovala, vydezinfikovala........a mám dobrý pocit, že som pomohla ako sa dalo. Zvláštne.....trpela som na depresiu a brala lieky keď bolo všetko v pohode......teda až na mňa. Teraz, keď sa vyskytlo onkolog. ochorenie v rodine som nabrala také sily,.....že až nechápem.....Nestačím sa čudovať.....zvládať svoju domácnosť, prácu, domácnosť rodičov, starostlivosť o otca....resp. aj mamu - tá tiež má zdravot. problémov dosť.....aj psych. .....zatiaľ som sa nezrútila. Ale mám v zálohe PN-ku od psychiatričky.....Ale to využijem, ak bude najhoršie, ak sa defin. zložím. To je zvláštny paradox života......že ak človek musí......dokáže naozaj maximum zo seba dať.....ani o tom koľkokrát netuší. Zvláštne.....starám sa o otca a chcem pre neho maximum.....aj na úkor seba......a to aj napriek tomu, že v detstve som trpela najmä kvôli nemu......Ale.....rodičov si vážim a trápi ma aj to, že mama - má svojich zdravot. problémov dosť, sa stará o otca......ale tiež potrebuje pomoc. Preto, ak teraz bude on od utorka v nemocnici, spríjemníme jej dni......- výletmi s mojim malým, vychádzky prírodou a pod......Ďakujem vám babule, že vôbec ste......a dokážete aspoň takto písmenkami vypočuť problémy iných......Veľmi ale veľmi si to vážim....a čiastočne sa aj spolieham na takúto formu "duševnej pomoci".....tým chcem povedať......že človek nikdy nie je v týchto problémoch sám.....Vážim si vás.......všetky.....a veľmi pekne ďakujem za akékoľvek slová......je to povzbudivé a pomáhajú ako balzam na dušu.

tslobik
10. apr 2016

@ivka1302 Ivka.....tvoj ocko teraz podstupuje chemoter......Je to na kažkom človeku ako sa rozhodne....... Len chcem trošku dať do povedomia také neinvazívnejšie metódy ako napr. aplikácia infúzneho vit. C v megadávkach (v zahraničí to aplik. miesto chemoterapie) - ideme na to aj my po operácií, alebo protonová liečby v Prahe ( o tom som len počula zatiaľ, ale chcem si to preštudovať). Môj otec pije liter vilcacory (čaj) dennne....Potom je graviola.......aj tú užíva......potom podľa Breussa šťavy.............a pod. Môj otec má nevýhodu, že nemôže prehltať hocičo, ale aj tak sa snažím.......My sme chemot. odmietli, ale ani mu nebola navrhnutá.......Tá zničí celú imunitu.......Ale nechcem sa miešať do vašich postupov...Len to chcem povedať, že dôležitá je viera......Viera v to, čo môže pomocť.....U každého to je iné......Je dôležité, aby pacient bol stotožnený s liečbou.....Čiže dôležitý je pocit........Ak človek cíti, že niečo mu môže pomôcť....je to tá správna cesta....

qidko
10. apr 2016

@tslobik ahoj som rada ze to zvladas ,ale nezabudni ze si len clovek ktory ma ties svoje potreby,snaz sa odychnut lebo sa zosypes podla toho ako pises mam pocit ze ti je fajn si plna optimizmu a to sa mi paci aj ked to mate teras veeelmi tazke nepodavas sa si silna to uz vieme dokazala si to skutkami myslim na teba prajem prijemny tyzden plny pohody a sil

janka_banka
10. apr 2016

@bambulka05 Ďakujem za krásne slová bambuľka ... čo sa týka tých Diazepanov, tak áno som po nich utlmená, ale dá sa to prekonať ... ale ak si ich dám menej tak stále plačem a myslím na zlé veci ... tak zajtra to chcem prebrať s lekárkou, či netreba zvýšiť AD alebo potom nemocnica, lebo tieto stavy ma nenormálne vyčerpávajú a byť stále utlmená nie je tiež riešenie a to ani nechcem, je to hrozný pocit ☹ ... a spúšťač viem veeeeľmi presne ... ako som písala o tom kolegovi, čo sme sa akože "ľúbili", odišiel ... a ja mám odvtedy pocit prázdna ... nemám záujem sa líčiť, pekne obliekať ... vlastne ma nič nebaví, deti sú radosť ale nedokážem sa z nich tešiť, tešiť sa z maličkostí ...proste tú stratu musím prekonať a uvedomiť si, že život ide ďalej a neupínať sa na osobu, ktorá odišla, ktorú som vlastne ani poriadne nepoznala a vyfantazírovala v hlave lásku ... možno mi pomôže zostať pár dní doma, oddýchnuť si a zvýšiť AD, ako som písala, zajtra klušem k lekárke ... a viete čo? Aj s manželom 🙂 🙂 🙂 ... je mi teraz veľkou oporou, psychickou aj fyzickou .... a toto moje stretnutie s kolegom malo zmysel ... ukázalo mi, čo mám doma ... 🙂 ... život je naozaj zaujimavý ... asi som len psychicky unavená, mrzí ma, že sa nedokážem venovať deťom ... no rozhodne lekárka, je pre mňa poklad a plne jej dôverujem ... verím, že každá z nás sa z toho dostane a bambuľka som tiež s Tebou a držím Ti palčeky ...cmuk 😀